Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
12. mar 2009

to ti verim, baby sa daju aj krajsie obliekat ako chalani, tak si to urcite teraz po Martinkovi pri Linduske uzivas 😉
Preto chcem aj ostat na tej spielgruppe, lebo nech si zvyka na deti, nie byt stale so mnou.. Dnes ma to dost prekvapilo, lebo vcera som ju nechala samu s vami nachvilu a vobec nerevala.. 😒

jasterka
12. mar 2009

Boldy-S celeho srdca aj ja gratulujem 😵 Jasminka vitaj medzi nami.Tesim sa na prve fotecky 🙂

Akurat ked som dokojila,malinka mi zaspala v naruci ,tak na mna manzel mrkol,ze no co kedy dame druhe 😉 a ja by som aj hned. 🙂 ...tieto momenty ked na mne spinka,alebo sa smeje uplne zboznujem 😵 ...

lenka.pav
12. mar 2009

ahojte, krasna spravicka! zas sa rakuske forum rozrastlo o krasne miminko 😵 . boldynke blahozelame a jasminke prajeme samu lasku, stastie, zdravie 😵
jasterka, tak co, ideme aj my na to? dame do pasu, ze snž???? 😀 😀 😀
bejby, neboj, natalka si coskoro zvykne na ine deti a bude ti aj luto, ze nebude chciet byt s tebou, ale len sa hrat 😉
viedencanka, veru bola linduska zlata na tom krste, taka mala princeznicka na spapanie. a tie zlate satocky, to mate odkial? a pri akej prilezitosti ste jej ich obliekli? je v nich chutnulinka 😵

viedencanka
12. mar 2009

lenka.pav- tie brokatove satocky som nasla v H&M pred casom vo vypredaji,boli sme bratovi na promociach 🙂

To je pravda,ze pre dievcata je taky velky vyber oblecenia,to si clovek nevie vybrat. Pre Martinka,ked som kupovala,do 1 roka bol celkom velky vyber pre babatka,ale od 1 roka je to uz biedne,to uz chodim len do 1 obchodu,inde toho moc nemaju.

bejby- Natalka sa s nami asi citila lepsie 🙂

ronnda
12. mar 2009

viedencanka - tak budu bratrovi drzet palce! takova prilezitost, treba z nej nakonec bude jeste Brnak 🙂

bejby - natalka si urcite zvykne, mozna je to jen nejake obdobi, ta spielgruppe je urcite dobry napad.
nicole momentalne visi jen na mne, cely den se pta tata, tata, porad rika audi-tata a ceka kdy manzel prijde z prace a kdyz dorazi, tak ona rve, vubec za nim nechce, vzteka se. ja nemuzu ani telefonovat, hned me hleda a chce jen za mnou. je to ted poslednich par dni, tak takhle vesele mivame my ted vecery 😉

jasterka, lenka - teda holky, tak vy uz mate chut do dalsiho ditka? tak do toho 🙂

viedencanka
12. mar 2009

ronnda- to ani ja nemozem s nikym telefonovat, a Martinko ma vyse 4 rokov 😉 on na mna tak ziarli,ze mi stale opakuje,ze ja sa mozem rozpravat len s nim 🙂 Rozpravali sme sa o tom s Mayou,ona ma taky isty problem,ti chlapi su od malicka ziarlivci 🙂

ronnda
12. mar 2009

na holcicky je opravdu spousta krasnych veci, zrovna tu prohlizim katalogy a nechavam se inspirovat.

ronnda
12. mar 2009

viedencanka, no tedy, a ja jsem si myslela, ze to nici snad brzy prejde. ale na druhou stranu je to moc hezke, vzdycky kdyz se ji zeptam: jak mas maminku rada, tak pribehne, obejme me a rekne taaaaaaak, no zlobit se na ni nemuzu, ze je ted takovy muj ocasek 😉
ti vasi kluci vas budou jiste ochranovat, no a martinko taky lindusku!

bejby29
12. mar 2009

Viedencanka, tie brokatove satocky su rozkosne! A v H&M maju sem-tam skvele veci, aj ta Hello Kitty kolekcia, z tej sa da vybrat..
Mas pravdu, ked vy ste take zlate, kto by sa s Vami necitil dobre? 🙂
Ronnda, tak mas teraz s Nici veselo, skoda, ze nebyvas blizsie, mohla by si chodit s nami do toho centra.. Ja to vidim uz teraz, ake je to dolezite, ze Nathalia je medzi detmi, lebo ak by mala byt takato, tak ma porazi.. Za polroka ide do skolky a dufam, ze dovtedy sa "ostriela"
Lenka, pospali ste si s manzelikom po tom plavani? 😀

ronnda
12. mar 2009

bejby - ja s nici nikam pravidelne do kolektivu nechodim, no tak doufam, ze to ve skolce zvladne. spis mam strach, jak to zvladnu ja!!!
a kdy se vlastne stehujete do toho bytu ve 22.bez.?

lenka.pav
12. mar 2009

viedencanka, porad, kde najdem ten dobry obchodik na chlapcenkse vecicky? chcem maleho paradit, ale naozaj je to tazke 😉
teda baby, vy mi robite starosti. maly bude ozaj na mne taky zavisly? lebo uz teraz som si to vsimla, ze chce byt stale na mne, na inych ani nie, ale som si myslela, ze len preto, ze je este malicky 😕

lenka.pav
12. mar 2009

bejby 😀 😀 😀 . jasnacka, len sme asi tir hodiny bojovali 😀 😀 😀

ronnda
12. mar 2009

leni, jen si tu zavislost budeme uzivat, za chvili nam deti vyrostou a nebudou chtit s nami treba jezdit ani na dovolenou (to zrovna totiz resi moje neter s rodici). 🙂

lenka.pav
12. mar 2009

roonda, aj svokra mi povedala: len o pusinkuj, kym mozes. coskoro ti povie - nerooooooooooob 😀 . takze ho pusinkujem od rana do vecera

bejby29
12. mar 2009

ronnda, od prveho maja mame kluce, ale stary byt musime vystahovat do 30. maja tak to budeme robit tak langsam.. Manzel to tak zariadil, kedze som tehotna, aby som sa zbytocne nenahanala 😉
Lenka, my mame boj kazdy vecer, nech vobec do tej postele ide 🙂 😀

trdlo
12. mar 2009

Caute kocky, konecne som Vas docitala, dnes ste toho popisali...Nam akurat odisla navsteva a ja ledva dycham. Robili sme bryndzove halusky na zelanie kamosov. Oni (parik) su aziati a cez leto sa im v Blave zapacili halusky a tak sme to spolu varili..No sranda...

Dnes tu citam same pozitivne spravy: Boldy, vsetko naj naj k malej Jasminke 😵 Prajem Vam hlavne vela zdravia a aby Vam to Vase slniecko robilo len radost. A v dobrom Tiuz aj zavidim...aj ja chcem mat to nase mimi v naruci...ale na to si este pockam a budem dovtedy trenovat na Vasich babätkach 🙂

Jasterka, super ze si natrafila na takeho lekara a Ti dal nadej..a ta podporuje v kojeni..

Jeej baby, tie nakupne horucky poznam uz aj ja 😅 Uz sa musim aj pomaly krotit s nakupovanim, lebo to male nestihne ani ponosit...Ale uz sa na to tesim, ako to budeme paradit 😉

Ako to tu citam, uz sa tu tusim otvara druhe kolo snaziliek. Takze bude to o rok Lenka ci Jasterka, ktorej budeme o rok gratulovat k babätku? 😉 😀

wienika
12. mar 2009

ahojte kocky,

jeeej, boldy...super, gratulujem......uz sa tesim na fotecky..dufam, ze vsetko prebehlo dobre a ty sa uz tesis len s malinkej....

babulky, som rada, ze som vas vcera videla, aj ked nie vsetky, ale nevadi, snad nabuduce...a hlavne ja som nemala cas ani s vami pokecat, to moje dieta ma nenechalo, stale utekala prec, no hroza.....ked sa stretneme niekde v parku, bude to lepsie, tak sa mala vyblazni.....a ja budem s vami kecat 🙂

bejby, neboj nathalia si zvykne, vidis moju malu, ta sa odo mna nepohne ani na krok, aj cikat chodi so mnou, tiez to mame podobne ako ronnda, manzela tiez nie vzdy chce,ale do jasli chodi vacsinou bez problemov, malokedy place a ked tak len dve minuty, kym zajdem za roh(overene)😉

tak trdlo, teraz budeme cakat na teba a tvoje babatko...... 😉
🙂

wienika
12. mar 2009

este som vam chcela povedat, ze vsetky mate krasne deticky, dokonca mi vcera v kidscafe jedna mamina povedala, ze sme ,,süsse bande,,
😀

ozaj a co sa tyka danoveho priznania, do 16 marca sa musi podat, ale mozte si podat o odklad, t.j. do konca juna.....mne to zajtra vybavuje sestra.....z roboty som si uz vypytala rocny vypocet mojho prijmu......

btw., co to spravili s tym facebookom???

maya01
13. mar 2009

Dobre ranko,

Boldy,ze celeho srdca ti gratulujeeeeem... 🙂 🙂 A vitam Jasminku medzi nami... 😵 No vidis,predsa si sa dockala... 😉

Viedencanka,vcera bolo super...dufam,ze coskoro zopakujeme... 😉

Bejby,neboj Nathalia si zvykne... 😉 A inak ako sa citis?

Ronnda,vcera sme sa s Viedencankou rozpravali,ze si tu raz spominala,ze maju otvorit Kidscafe aj v 12...vies aj nieco blizsie...ci nic z toho nebude???

maya01
13. mar 2009

Wieni...u mna je FB stale taky isty...ale citala som,ze maju byt nejake zmeny...no ku mne zatial nedorazili... 😉

Vroni,ako bolo na plavani...oplati sa to???

vroni
13. mar 2009

Ja sa hlasim medzi zivymi 😀
Boldy, gratulujeme k Jasminke, je to kus baby 😎
Ja som na dva dni odkvacla doma a robila podklady pre daniarov. Bleeeeeeeeeeeeeee!!! Inak, danove treba podat do konca mesiaca 😝 Dostala som odpoved od danoveho uradu BA V, ci treba podavat danove priznanie. Ak mate trvaly pobyt na Sk, TREBA!!!! Ani prehlasenie o danovom domicile v Rakusku vam nemusi pomoct, podla mezinarodnej zmluvy o dvojitom zdaneni (medzi Sk a At) sa to posudzuje takto:
Článok 4
Daňový domicil

(2) Ak má fyzická osoba podľa ustanovenia odseku 1 bydlisko v oboch zmluvných štátoch, postupuje sa takto:

c) Ak sa táto osoba obvykle zdržiava v oboch zmluvných štátoch alebo ak sa obvykle nezdržiava v žiadnom z nich, predpokladá sa, že má bydlisko v tom zmluvnom štáte, ktorého je štátnym občanom.

Takze pre tieto osoby je jednoznacna povinnost podat v SR danove priznanie. Ale uplatnuje sa metoda vynatia.
Koniec citacie.
Maya, ja som bola z plavania nadsena, Natalka tiez. Ale to je len pre deti do 4 - 5 , ktore este "naozaj" neplavaju. Su fakt super vybaveni, tie skupinky su malicke, maju aj detsku saunu (to je hlavne teraz, kym je este zima super), urcite sa budem informovat, ci robia aj nieco pre vacsie deti.....

bejby29
13. mar 2009

Mayi, citim sa fajn, dakujem.. Uz mozem konecne jest, ale akosi rychlo priberam, to ma stve 😖
Vroni a kde chodite plavat? Nejak mi to uslo

maya01
13. mar 2009

Tak to je super,ze ti je uz lepsie...paaani prave pozeram,ze uz mas 3 mesiace za sebou... 😲
Ale to rychlo leti... A neboooj po porode urcite vsetko zhodis... 😉

charlotka
13. mar 2009

ahojte

Boldy GRATULUJEM!!! Tak ste sa konecne dockali a Jasminka uz urcite spokojne odfukuje na mamininom hrudnicku 🙂 to sa takym malym babatkam v prvych dnoch zivota paci najviac 😉 ked si pomeniem na to nesmele plackanie a tie nechapave pohlady, kde sa som sa to ocitla??? nadhera....

ja som sa tiez vcera nechala pocut, ze by som aj 5 deti brala!!! zrazu zrazu 🙂 ale po zrelej uvahe, kedze sme tu s manzelom len sami dvaja, pride dalsie babo na rad predsa len trosku neskor, teda ak niekto tam hore nezamiesa karty inak 😀

jasterka, ako dopadli prve vysledky??? daj vediet, myslim na teba

viedencanka, co vam povedali v stredu na kontrole? alebo to mate tu dalsiu stredu?

Baby, tak malicka takto bez teba plackala? fuuu, nasa livca je tiez strasny bojko. ked sa k nej niekto cudzi prilis blizko priblizi, tak hned vykrivi usta dole a spusti meeeeee, to je jej plac, ked sa boji. tym ze je chora, tak nechodime velmi von, medzi ludi, tak je zvyknuta len na nas dvoch, to si viete predstavit ten prvy den v nemocnici, uz sa mi o tom snivaju nocne mory, ako sa zas bude bat ☹ aj ked prideme k nasim, tak ma vzdy prvy vecer nervy a placka a obzera sa okolo a placka 😒 moja mama je z toho nestastna, ze sa ku nej nemozu ani priblizit, lebo ich nepozna a boji sa ich. tak ze mame prist domov na sk!!! 😎 ale to zatial neplanujeme 😝

jasterka
13. mar 2009

Ahojte 🙂 tak vas docitavam a svokra upratuje 🙂 celkom fajn zariadene,len skoda ,ze uz ide dnes prec...

Viedencanka -aj ja som mrkla na tie satky,a pridavam sa do klubu obdivovateliek,Linduska je sladka 😵 a ta maslicka na hlavicke nema to chybu...mne sa strasne pacia satocky na tych miminach a ta prdelka v pamperskach 😀 horsie je ze ked dam malej satky,nikto ju v nich nevie drzat 😖 vyhrnu jej to k brade,sak nech ich dobre ozuje a drzia ju pod satami...ja po tom len chodim a jej to stahujem... 🙂
fanusikom Hallo kithy sme uz aj my 🙂 nic mi neurobi vecsiu radost ako ked kupim nieco malej...

Trdlo-nechcem ti kazit radost z nakupovania,ale fakt sa brzdi,my mame tolko veci 😅 co su male,vecsinu mala raz,dav krat na sebe...a co som pokupila krasnych ale nepraktickych veci 😲 ach jej to je syndrom prvorodicky.
Az teraz si tie nakupy uzivam,presne viem co jej sadne a aj co je pohodlene...

vroni 🙂 klobuk dole,neviem ako to robis,ale vzdy najdes korektne a presne informacie,si sa fakt minula povolanim... 🙂 ...my sme len radi,ze mame taku poradkynu gratis medzi nami.Dakujem 😵

maya01
13. mar 2009

Jasterka,drzim palce,nech vysledky dopadnu co najlepsie... 🙂

jasterka
13. mar 2009

🙂 lotka -dakujem ,ze na mna myslis,nuz sestricka ma odpinkala ,ze nema cas,amm zavolat neskor ☹ tak tu trpnem a rozptylujem sa na MK.,lebo Emmka zalomila a svokra upratuje,co sa jej budem motat pod nohy 😉

aj Emmka takto minule u nasich po prichode spustila neutisitelny plac,my sme ostali v soku,lebo tak nikdy neplakala 😕 ale ani sa jej necudujem,doma ju dame do sedacky,a ked sa zobudi je uplne inde a namiesto toho aby sa v klude poobzerala,uz ju nasi beru naruky...a Emušenka,emusenka 😝 😝 😝 ...jasne ze bola stoho mimo,aj nasi ked tak spustila 😀 tiez ze ona sa nas boji,ona si nas uz nepameta 😒 ...tak sme sa porozpravali,ze v piatok ju nebudu brat na ruky ,nechaju ju s nami,iba ju pohladia a potichu na nu budu hovorit...a v sobotu uz nebol problem.odvtedy to tak robime v piatok im ju nedam a basta,a v sobotu ked sa vyspinka uz mozme ist aj na pol dna prec,ani si na nas rodicov nespomenie 🙂

bejby29
13. mar 2009

Veru Mayi, uteka to ako na koni! Ale mozno aj preto sa to zda, lebo som o tehotenstve dva mesiace nevedela 😀
Ach baby, ja mam len strach, aby z Nathalii nebol taky maminkin cecok, to sa mi hrozne nepaci na detoch, ked su take maznave.. Ona sa sice maznat neznasa, ked jej davam pusinku, tak vzdy mrnci 😀 , ale aby na mne visela, toho sa bojim..

ronnda
13. mar 2009

mayi - o tom kidscafe ve 12. bez. jsem tenkrat cetla na jednom foru, byly tam docela konkretni informace, ze by to melo byt na meidlinger hauptstr., prubezne to sleduji a zjistuji, jestli je neco noveho, nedavno jsem na meidlinger hauptstr. byla a jeden lokal zrusili, tak jsem si rikala, ze by to bylo vhodne misto pro to kidscafe a ted jsem videla, ze tam bude optika 😒
jakmile budu vedet neco noveho, dam hned info.

ronnda
13. mar 2009

bejby - to jak deti visi na maminkach, si myslim, ze je takova faze (momentalne u nas), asi se tomu neda prilis zabranit, kdyz je dite porad s tebou. ale pracuji na tom, o vikendu mam v planu prenechat dite na nejakou dobu manzelovi, on o tom tedy jeste nevi.
tim, ze pujde natalka brzy do skolky mezi deti, to bude u vas treba jine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre