Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
17. mar 2009

ahoj boldy, takze sekcia? ale nevadi, hlavne ze uz mate vase slniecko pri sebe, kazda rana sa zahoji 😉 . drzim vam palce, nech sa co najskor spolu zladite a nech jasminka robi len radost 😵

lenkaw
17. mar 2009

boldy: tak vitaj doma aj s Jasminkou, nech vam robi len radost 🙂

jasterka
17. mar 2009

Ahojte 🙂

boldy -este raz gratulujeme,aj ked prisla Jasminka takou narocnou cestou,hlavne ze uz je tu 😵 vychutnavaj si ju a oddychuj,nic nieje teraz take dolezite ako vy dve 🙂

Baby muz ma herpes na pere ☹ chudak stej chripky uplne oslabena imunita,tak schytal este aj toto ☹ ...
citala som ake je to nebezpecne pre male dietatko ☹ lepsie necitat,az mi zle ostalo...tak ho k malej nepustim iba z dialky,dufam len ze ju to nijako neohrozi...nemate stym skusenosti?

lenkaw
17. mar 2009

Jasterka: mala Emuska je zlatunka, taka jahodka. Luca z nej nespustil ocka, a najradsej by ju spapal. No bude mat aj s Lucaskom velky vyber dievcatiek 😉 Co sa tyka herpesu, nemam s tym skusenosti, ale v lekarni predavaju taky mundschutz, tak aspon nech si to kupi. Inak neporadim 😒

bejby29
17. mar 2009

Boldynka, vitajte aj s Jasminkou 😉
Kocky, tak ste sa stretli v tom Stadtparku?
Jasterka, moj muz uz mal dvakrat od narodenia malej a zatial v pohode. Pouzival take naplaste Comped sa volaju.. Viem, aj ja som citala hororove prihody, ale vraj sanca je velmi mala

maya01
18. mar 2009

Dobre ranko,

Boldy z celeho srdca gratulujem a prajem ti velmi rychle zotavenie... 🙂 Tak nakoniec si sa nevyhla sekcii... 😒 urcite sa ti to rychlo zahoji a budes sa uz len tesi z malej Jasminky... 😵

Jasterka co sa herpesu tyka tiez som videla jednu reportaz z ktorej mi naskakovali zimomriavky... 😖 Ale nechcem ta strasit...tam sa jednalo o novorodeniatko...ale tak v kazdom pripade by tvoj manzelik nemal bozkavat Emmku...inak si myslim,ze by sa nic nemalo stat...

Jeeej tak ste mali kocikove stretko...urcite vam bolo super... 😉

Miri,ako si zvladla cestu...kedy sa vracias domov?

Bejby ako sa citis...uz mas aj brusko?

Prijemne vstavanie... 🙂

vroni
18. mar 2009

Tina, drzime palce na vysetrenia a na Charlottku budeme zajtra mysliet zo vsetkych sil....
Moj chlap si herpes smiruje Zoviraxom a vacsinou mu do dvoch dni zmizne. Mala este nic take nemala, ale je fakt, ze vtedy ju nebozkava... Mna moze, na mna sa herpes nechyta (neviem preco, ale nechyta....) A vraj plne kojene dieta je proti takymto pliagam chranene.....
Baby, to nemyslite vazne, ze nejaky doktor ockuje babetka proti chripke!!!! Na letaku k vakcine je predsa jasne uvedene, ze je do 6 rokov nevhodna!!!! (kamoska sa davala ockovat minuly tyzden)
Boldy, super, ze uz ste doma, tak pekne mamickovanie prajeme.

silvia2406
18. mar 2009

ahojki 🙂

moja mala este spinka, tak mam konecne cas vas poriadne precitat a aj cosi napisat 🙂

vcerajsie mini stretko bolo fajn 🙂
lenkaw, luca je nadherny chlapcek, naposledy som ho videla ako maleho drobca niekedy v decembri a od vtedy teda vyrastol poriadne. 😵 ale sa budu mat dobre ti chalani, teda tvoj a lenkin.pavkin, same baby naokolo 😉

tina, drzim palce pri vsetkych vysetreniach, konecne sa dozviete na com ste a konecne budete vediet, aka terapia je pre vasu leni najlepsia. zvladas to naozaj uzasne 🙂

viedencanka, blahozelam k otacaniu. ja som lindusku este ani nevidela, snad to ale v dohladnej dobe napravime 😉

ronnda, prajem vam prijemne plavanie, snad sa to zaobide aj bez tej cokolady 😉

charlotka, myslim na vas 😔 urcite vsetko dobre dopadne. livika je mala bojovnicka, a vlastne vsetky deticky su, maju taku silu, o ktorej sa nam dospelakom ani nesniva 🙂

boldy, tak vitaj doma 😵 😵 urcite pri pohlade na to tvoje zlaticko zabudnes na vsetku bolest sveta. zelam vam hlavne vela zdravicka. uzivaj si drobceka, lebo nie raz sme uz spominali, ze ten cas tak strasne rychlo leti, ze sa ani nenazdas a budes riesit prve zubky, otacanie, stvornozkovanie.... 😵 😵 😵 🙂

maya01
18. mar 2009

Vroni...moj dr. ockoval tiez Samka proti chripke ked nemal este ani dva roky... a vtedy som si povedala,ze prvy a posledny krat...Nevidim v tom ockovani ziaden zmysel... 😖

Ronnda,uvidis ze Nici sa bude na plavani pacit... 😉 Samko tiez neznasa umyvanie vlasov...je to vecny boj...vresti a vresti... Ale ako nahle sme na kupalisku alebo na plavarni,tak ho nemozem z vody dostat...a ponara sa dobrovolne,vtedy mu nevadi,ze mu voda ide do oci a usi... 😉

lyziarka
18. mar 2009

ahojte kocky

co mozu mat deticky z tych herpesov? mna bohuzial tato pliaga obcas chyti na perach, mala som aj pred asi 3 mesiacmi, u mna trva aj dost dlho ☹ ale ako matka predsa musim byt s malinkym... a ani blizkemu kontaktu sa neda vyhnut... mi ani nenapadlo, ze by to mohlo byt nejako obzvlast nebezpecne pre deticky ? dajte mi pls k tomu nejake info...

inac ronnda, ja mam s Kristiankom opacny problem, co sa tyka kupania... tak zalostne narieka, ked ho vyberam, vobec nechce vyjst von...a cely cas drzi sprchu v ruke, aj musi byt pustena... takze sa kupe aj sprchuje sucasne...
a cez den, ked sa nekupeme, tak najradsej stoji pri sprche nasucho a drzi ju v ruke 🙂 no proste sprcha a vysavac su jeho najoblubenejsie predmety...(vysavame aj 5x denne🙂)

tinavieden
18. mar 2009

Ahojte babulky,
dakujem,za povzbudive slova.Tak na buducu stredu nas prijimaju do nemocnice budu nam robit magneticku rezonanciu tak drzte palce nech to vsetko dopadne dobre.Potom nas cakuju dalsie vysetrenia.Som teda riadne nervozna a hlavne ta neistota ma ubija.Ale konecne,ze uz malu vysetria nech uz vieme na com sme.

Wienika, Vojtovku som cvicila s malou pretoze som jej verila viac ako tejto terapii co robia tu v Rakusku. A dokonca moj novy detsky lekar mi to opdorucil tiez. Ale najskor sa mali urobit vysetrenia a potom terapia ale oni tu maju opacny postup.Najskor terapia a potom ked nezaberie vysetrenia. Vojtovka u nas myslim si,ze zaberala ale urcite je potrebne urcenie diagnozi a potom sa rozhodne o terapii...No hlavou mi prebiehaju rozne myslienky a verim a dufam v tom,ze Leni nema nejaku vaznu svalovu chorobu ☹ pripadne nejake ine vazne ochorenie.

Ok baby idem nieco robit aby som na to vsetko troska prestala mysliet...

bejby29
18. mar 2009

Ahojte babule,
Mayi, uz mi vidno brusko, priberam omnoho rychlejsie ako pri Nathalii. Zajtra mam kontrolu u mojho doktora tak mu to chcem povedat,m lebo sa mi to nejako nezda.. Niekde som aj citala, ze rychle priberanie nie je dobre.. A keby som jedla, ale polka ide von, nejem ziadne vyprazane, vacsinou spenat alebo ryby, na ranajky jogurt s muesli.. Takze nechapem. 😒
Vroni, nas doktor je super, len ma trosku zaskocil s tymto chripkovym ockovanim, tiez sa mi to zdalo uplne zbytocne 😖
Tinus chapem, ako ti je, zbytocne je hovorit aby si sa neplasila, ale vy to zvladnete na jednotku.. A do ktorej nemocnice idete? Zostavate tam aj spat?

jasterka
18. mar 2009

Ahojte.
tak so malu vychystala ,ze ideme na nakupy a ona zaspala uz v kociku ako som sa obliekla,tak som ju opatrne odokryla a ja si vychutnavam kavicku a kolacik,ved nakupy neutecu,ale tento klud a kavicku- to je moj relax.

bejby-nerob si starosti,aj aj som citala uz viac krat,ze druhorodickam vybehne brusko rychlo,samozrejme sa dokyho opytaj na vsetko,ale ja som presvedcena ,ze je to v poriadku 🙂 ved po porode pri dvoch detoch kila zminu ani sa nenazdas.

Lyziarka 🙂 to je zlate ako sa tvoj may rad sprchuje,a stoji pri sprche,aj ked sa nesprsi 😵 kedy ste ho zacali sprsit,ja neviem ako by reagovala Emmka, ale ved nam je uz ta vanicka mala...co ona vnej stvara,vzdy je cela nasa minikupelnicka zatopena 😀 ...tak som uvazovala ze by sme ju rychlo osprskali,len jemne 😕 ...

Herpes-je nebezpecny najme pre babetka,vecsie deti sa stym vraj uz lepsie vyrovnavaju,ak by si mala herpes ty matka odporuca sa ruska(to som vygooglila),ak si to osetrujes,nasledne dezinfikovat ruky,niecim z lekarne,dezifekcnym prostridkom...a dieta nikdy a nikde nebozkavat!!!....ak nejaky clen rodiny,najlepsie obmedzit kontakt...ja som muzikovy dala zakaz priblizovania sa K Emmka na 1m 😀... viac sa neda,mame mini bytik...
ak by sa maly nakazil,vraj sa to najskor ukaze aftami v ustockach a dietatko odmieta jest,okamzite treba ist potom lekarovi a liecit herpesin Tbl,aby to nezanechalo nasledky.Rasej o tom nic necitaj ,ja som mala hororove sny,mamicky stoho urobia velke bu.bu bu- 😖 tie najhorsie komplikacie sa vyskytuju malo,hlabne treba dbat na hygienu,napr.vlastny uterak a nedotykat sa...ruska ma svoj zmysel,aby ta nahodou na to miesto maly nechytil,je to kontaktny virus....a co pozerat kazdu navsetvu,ja ich uz budem vytat ...nemas nikde herpes 😒 ...lebo aj ten pasovy na tele je velmi nebezpecny ☹ ...

jasterka
18. mar 2009

Inak nase kocikove stertko bolo mile a uplne nahodne zbuchane,tak je to naj...ziadne velke dohadovacky 😵

tina-neexistuju ziadne slova,ktorymi by som ta vedela utesit ☹ vedz len ze na teba myslime a drzime palce s celeho srdca..aby vam vysledky vysli najlespie ake mozu byt...a aby si v sebe nasla este vela sily,lebo Leni ta tak potrebuje ...mne to velmi pomohla pisat ako mi je a citit aj takuto virtualnu podporu...tak sa zdoveruj,nedrz to v sebe...sme tu pre teba 😵

maya01
18. mar 2009

Bejby,ja so tiez citala,ze pri druhom babätku brusko rastie rychlejsie...ale pre kazdy pripad sa opytaj dr. ci je to ok... 😉

Tinus,veeelmi vam drzim palce,nech je Leni v poriadku...uricte je ti tazko a ta neistota ta ubija... ☹ A dufam,ze sa tymi vsetkymi vysetreniemi Leni len pomoze a budete vediet ako presne pokracovat v dalsej liecbe...

tinavieden
18. mar 2009

Dakujem Jasterka za povzbudive slova,dobre mi to teda padne ked sa tu mozem zdoverit,pomaha to.
bejby budeme v Preyersches kinderspital to je v 10.bz. a ostaneme tam jednu noc,bude to robene v narkoze 😒

wienika
18. mar 2009

ahojte....

tinus, ja teda nechapem toto zmyslanie....ved predsa najprv sa mala urcit diagnoza, t.z. potrebne vysetrenia,MR, RTG a atd...to je fakt sila...ved ty uz mesiace nespis, nevies, co je s malou.....hlavne tu tvoju byvalu detsku by som ukamenovala.....ale neboj, urcite bude vsetko ok......velmi vam drzim palceky.....ved lea sa uz na leni tesi, ako sa budu spolu hrat 😉

jasterka, tak tak, nakupy pockaju, hlavne si oddychni a vychutnaj si chvile, ked mala spi.....
to ja som zrela na psychiatriu, som uplne vystresovana, predvcerom som si kupila ´homeopatika na ukludnenie a spanie, lebo vyzeram ako zombie. sranda je, ze leuska krasne prespi celu noc, manzel pri mne odfukuje a ja po celom dni, zmorena unavou kukam do stropu a nie a nie zaspat.....a ked aj zaspim, tak sa v noci alebo nad ranom budim a neviem spat......

ronnda, ako ste dopadli na plavani? inac lea tiez neznasa umyvanie vlasov, reve jak tur, ale kupanie zboznuje...a reve ked ju vyberam....ale vacsinou ju len sprchujem, to ju posadim do vane a necham tiect vodu a ona sa clapka..... 😉 ( nechcem vidiet ucet za vodu)

boldynka, vitaj doma...urcite sa z jasminky vytesujes, ale ak budes mat cas, potes aj nas nejakou fotkou...... 🙂

twix, ako deticky? laurinka je uz zdrava? a co maly reflux?

vroni, ani ja som nikdy nemala herpes.....dufam, ze to nezakriknem 😲
ja urcite nedam leu ockovat proti chripke, akurat tie povinne, vcera sme boli na 4 tej 6fach impfung a dalsia nas caka v lete, myslim, ze MMR....este ju chcem proti kliestom, ale to v juni.....
vdaka ronnde a jej tabulke som mudrejsia.... 😀

v pondelok idem na to danove do BA, z roboty mi dali papier mojho rocneho prijmu, ale co napisem do toho tlaciva, netusim.......a hlavne ked som bola este minuly rok(do jula) na materskej, musim aj to doniest? teda nejaky papier z WGKK?

maya01
18. mar 2009

Wieni,myslim ze potvrdenie z WGKK nepotrebujes...teda ja som nepotrebovala,ked som na Sk podavala danove priznanie...ale neviem,ci si ten isty pripad ako ja...pre istotu sa na to opytaj.
Ja mam tiez ten isty problem so spankom...som po celom dni tak velmi ustata...zaspim za chvilku ale potom sa uprostred noci zobudim a nie a nie zaspat...je to na porazenie... 😠

lenkaw
18. mar 2009

Tinus: tak az buduci tyzden, zostava len cakat. Posielam ti vela sily, aby boli vysledky co najlepsie a Leni aby coskoro bezkala.

jasterka: tak aj moj maly spi a ja si vychutnavam kavicku. ked je hore nie je cas na nic 😒

wieni: to ti verim ze si vystresovana, ked mas teraz tolko roboty. ale bude aj lepsie obdobie. Ozaj a v lete mas volno ked su div. prazdniny??? to mas urcite viac casu na Leusku, vsak?

charlotka: ako ste dopadli??? myslime na vas.

maya01
18. mar 2009

Lenkaw,uz aj ja som bola smirovat na MS,ked to uz Jasterka spomenula... 😀
Nadherne fotky...ste kraaaasny par...vazna romantika... 😵 😵
A uz som sa aj dozvedela,kde ste sa brali... 😉

lenkaw
18. mar 2009

maya: dakujem, no bola to nadhera, len skoda ze tie 2 tyzdne tak rychlo ubehli 😠

no dnes sme mali umrncane poobedie 😝 tak mam ruky az po kolena, co som mala maleho stale na rukach.

Lenka.pav: ake bolo ockovanie???

charlotka
18. mar 2009

ahojte,
Hlavne sa chcem vseeeetkym podakovat za podboru, je to presne to co potrebujem, ste suuuuuper!!!!! DAKUJEM!

tak mi sa hlasime opat z domu, z nemocnice nas poslali domov. Operacia sa odklada, pretoze mala ma na ritke kandodozu - dostala ju este minule v nemocnicia a od vtedy sa toho nemozeme zbavit!!! tak ze je to komplikacia, ze po operacii bude mat v plienke kateter a to by jej mohlo zaviest candidu az do oblicky a to by bola katastrofa. len som sa im snazila vysvetlit, ze uz neviem co robit, lebo mala papa cely svoj zitov ATB a z toho ma urcite zaplaveny cely traviaci system candidou albicans a potom jej tak vyzera aj rituska. niekedy je to uz celkom pekne, ciste, len jeden maly fliacika a na druhy den znovu hroza a tak to trva uz vyse mesiaca:

neviete nahodou niektora poradit, co by mohlo zabrat, skusali sme rozne maste a dokonca aj cierny caj a teraz najnovsie extrakt z dubovej kory.

Tini, viem ako sa citis, tie vysetrenia, to zvladnete, urcite, ale to cakanie, to je fakt hrozne, ti verim! ale neboj, mama vsetko vydrzi, hlavne ze sa konecne zacalo nieco diat, nech malicku poriadne vysetria, to je zaklad. Tak drzim palceky, neviem ci som si nevsimla alebo si nepisala, do ktorej nemocnice idete?

lenka.pav
18. mar 2009

charlotka, ja poznam iba candibene - canesten na plesen. viac neporadim. a je mi luto, ze sa kvoli tomu zas operacia odklada. chudatka moje, si teda uzijete. drzim vam palce, nech sa to cim skor da do poriadku.
lenkaw, ockovanie bolo ok, maly len trosicku zaplakal pri vpichu, inak sa drzal ako pravy chlap. a doma bol tiez v pohode, dokonca by som povedala, ze este lepsi - dost spal, cez den a aj v noci 😉
tina, neboj, pozitivne mysli, urcite leni nezistia nic vazne.
ake stretko som prepasla? 😕 😕 😕

lenka.pav
18. mar 2009

charlotka, este ma napadlo, skus malej davat probiotika, tie podporia tvorbu normalnej crevnej flory a tym potlacenie candidy. existuju aj probiotika pre novorodencov, pozri v lekarni. to by vam ozaj mohlo pomoct - liecit to nielen lokalne, ale aj celkovo

maya01
18. mar 2009

Charlotka to ma mrzi,ze vas poslali domov,musi to byt na nervy... Sa na to psychicky pripravis a potom nic... 😔

maya01
18. mar 2009

Kocky,viete ci sa tu deticky ockuju proti sarlachu...ja si to uz vobec nepamätam... 😒

twix
18. mar 2009

Ahojte!

tak som si vas rychlo precitala. my sme boli vcera s malou zase na Kindertanz. strasne sa jej pacilo, ze sme isli u-bahnkou bez kociku. sedela na mne 🙂 uplne nadcena, ze uz je velka slecna. pekne sa tam vyblaznila.
dnes ockovali Dominika proti pneumokokovi. dufam, ze nedostane teploty.

Boldy - mala si sice tazky porod, ale malicka ti to vsetko vynahradi. prajem rychle zotavenie.

Tina - drzim palce, nech vam tie vysetrenia dobre dopadnu. viem si predstavit, co asi prezivas. drz sa!!

Charlotka - dobra masticka je slovensky Pytiol. odporucam vyskusat.
este k tomu refluxu. samozrejme, ze musime brat ATB. davaju to ako prevenciu pri vsetkych stupnoch refluxu. a mame aj zakazane chodit sa kupat do verejnych bazenov, ziadne babyschwimmen. nastastie tie ATB len vecer, ale az do dalsieho vysetrenia, takze dost dlho ☹

Ronnda - moja mala sa strasne rada kupe, ale zo sprchy dostava doma hystericky zachvat ☹ na kupalisku sa rada sprchuje. nechapem preco. daj vediet, ci si mala dost cokolady na ukludnenie 🙂

vroni
18. mar 2009

maya, sarlach je jednou z mala chorob, proti ktorym vakcina neexistuje. Takze nie 😉

bejby29
18. mar 2009

Caute babulky, ja som dnes unavenaa a vystavena, to bol busy day 🙂
Vroni, ty si tusim spominala, ze neockujete, myslela si tym, ze vobec neockujete alebo len niektore choroby?

viedencanka
18. mar 2009

Maya,ako pisla Vroni,proti sarlachu sa neockuje,nie je to typicke infekcne ochorenie,ked ho dieta prekona,moze sa mu este niekolkokrat vratit ☹ Martinko to mal pred rokom,dostal v skolke,ale bol iba trosku vyhadzany okolo ust,bez teploty,bola prave nedela a boli sme na SK,na Kramaroch mu na to dali Fenistil 🙂 V pondelok som isla tu s nim k lekarovi a on to hned rozpoznal,ze je to sarlach,dostal ATB a hned mu to preslo.

Ronnda,aj my bojujeme s umyvanim vlasov u martinka,teraz sa to uz zlepsuje,nereve pri tom,ale musim mu dat uterak na oci,on si to drzi,a musim davat velky pozor aby mu nenatieklo do oci...Ale v bazene skace do vody v pohode,ponara sa s otvorenymi ocami,to sa mu paci 🙂

Kockyja som mala dnes stretnutie s 2 babami z porodnice,bolo to super,porovnali sme nasich krpcov.Boli sme v eltern Kind Zentrum v 23.Bez.,ALterlaa,je to tam velmi pekne,budeme tam chodit pravidelne,ak mate zaujem niektora,pridajte sa.

ronnda,tak ako bolo na plavani? Ja tam pojdem buduci tyzden,asi v utorok,ked je to baby schwimmen,ak ma dovtedy prejde bolest hrdla.Zda sa mi to cudne,ale moze sa mi angina hned vratit?

Boldy,este raz gratulujem k malej Jasminke,hlavne sa najskor zotav z porodu a uzivas si Jasminku ked je taka malicka,ani sa nenazdas a vyrastie.

s tym herpesom ste ma vystrasili,nasa svagrina v Taliansku to ma skoro stale a vzdy bozkava Martinka,nabuduce ked tam pojdeme,tak jej surovo poviem,nech sa nepriblizuje
😠 . Ani som nevedela,ze je to take nebezpecne.

Maya,zajtra sa uvidime?

Ake stretko ste to mali? Aj ja som nieco prepasla ☹

Tina- Linduska bola vtedy po porode na intenzivke v Preyer Kinderspital,personal bol velmi mily a profesionalny,potom sme tam este asi 2 krat boli u radiologa,ked jej robili ultrazvuk a roentgen,ale kedze na nic neprisli,poslali nas dalej do SMZ Ost,ale bola som nadmieru spokojna na oddeleni radiologie a detskej intenzivky.Tak drzim palne,nech aj vy natrafite na tych spravnych doktorov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre