Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
18. mar 2009

Ale ano, ockujeme, len nie vsetko a po dohode s lekarom mame upraveny ockovaci kalendar. Bala by som sa neockovat obrnu alebo tetanus ci zaskrt, take osypky v dospelosti tiez nepovazujem za ceresnicku na torte. Takze ja som sice voci ockovaniu kriticka, ale nie vasnivy odporca.... 😉

wienika
18. mar 2009

maya, takze aj ty si nocna sova nedobrovolne?
ja to fakt neznasam, ked sa v noci budim...mam vzdy taky blby pocit.....a strasne zavidim manzelovi, ze ten ked si lahne, naratam do troch a spi......a celu noc.....niekedy ide skoro rano na wc, mna to ako vzdy zobudi, ja uz nezaspim a on taha dalej.....bohvie ci sa vobec zobudi,ked ide na to wecko..... 😎

lenkaw, jasne, ze mam prazdniny...a to cele dva mesiace....ani nevies ako sa tesim....uz teraz si planujeme dovolenku, len neviem ci to postihame, tolko toho mame na plane 🙂

viedencanka, aj mne sa opakovane vracala bolest hrdla, nic mi nebolo, len taka bolava hrca, raz na jednej strane raz na druhej.....ani prehltat som nemohla......nic mi nezaberalo okrem tantum verde, to kloktadlo a aj spray.....a hlavne som sa nadopovala kazdy den vitaminmi a co mi velmi pomahalo bol citron vytalceny do pohara a par lyzic medu, zaliat teplou vodou a hotovo.....to je ludova medicina na bolave hrdlo....

charlotka, to je mi luto, ze vas poslali domov.....ja tiez neviem, co je najlepsie na tu ritku, mozno fakt ten pytiol by som aj ja radila......drzim palce nech to co najskor prejde......

maya01
19. mar 2009

Dobre ranko,

dakujem za info,ohladom sarlachu...som si nebola ista... 😉 Pytala som sa za to,lebo Samko ma na dverach vycapene,ze maju v skolke sarlach... 😖 Tak dufam,ze to nedostaneme...ja ani neviem,ako sa ta choroba prejavuje... 😨

Viedencanka...urcite sa dnes pridame...ako vzdy 17.35 pri Bille...uz sa tesim...Samko sa uz vcera chystal,ze ide cvicit s Martinkom... 🙂

Wieni,u nas je to podobne...zavidim mojmu muzovi jeho tvrdy spanok...on ako nahle je vo vodorovnej polohe spi a nezobudi ho skutocne nic... 😅

To co je za pocasie 😠 skoro mi oci rano vypadli,ked som zbadala,ze je nasnezene... No dufam,ze to cim skor prestane...

liluvie
19. mar 2009

Charlotka...mohla by si skusit na tu ritku ako pisala twix Pytiol, alebo aj Imazol, obe maste mam doma, tak keby si chcela, 😉 mozem dodat

liluvie
19. mar 2009

Tina...zelam pevne nervy a trpezlivost, neboj, vsetko vam dobre dopadne, ked zistia co sa deje, aspon priti tomu budete moct cielene bojovat

liluvie
19. mar 2009

Jasterka...k tomu herpesu, ja som tiez nan strasne citliva a mam ho velmi casto, aj ked sa Kristinka narodila, tak som ho prvy mesiac dostala asi tri krat, zlakla som sa, aby som ju chudatko nenakazila, ale naozaj som sa jej nemohla velmi vyhybat 😉 , akurat som ju nepusinkovala, co mi sposobovalo dost velke muky, skratka to bolo velke sebazaprenie, nastastie som ale na nej nic nezbadala, rozumej, ziadne herpesove prejavy

ono to je s tym herpesom tak, ze viac ako 90 percent ludskej populacie je nakazenych, ale u vacsiny ludi je chvalabohu v tichej/spiacej forme a oni ani nevedia, ze ho maju, no a neboraci su ti, ktori maju nejake poruchy imunitneho systemu, alebo inak oslabenu imunitu, vtedy sa vie ukazat na slyzniciach, no a pri najhorsom scenary utoci na nervovy system, co moze mat velmi krute nasledky, nastastie, take pripady su nie tak caste

neboj, Emmka je iste zdravucka a jej imunita nedovoli aby ju nejaky hlupy virus otravoval 😉 😉 😉 ved papka dobre maminkyne mliecko

liluvie
19. mar 2009

Wienika...uz aby ste boli na tej dovolenke, isto je na teba toho privela, casto v robote dlho do noci, Leuska, ktora si vyzaduje plno pozornosti a obcas nieco aj manzel potrebuje 😅 , snad si tam dobre oddychnes a aj spanok sa upravi a poriadne do syta sa vyspis

liluvie
19. mar 2009

Twix...ten reflux, to mi je luto, ale snad sa to da rychlo nejako do poriadku, hlavne ze Dominik ti krasne rastie, ved uz je to ozaj krasy velky chlapcek

liluvie
19. mar 2009

je mi luto, ze som premeskala dalsie stretka...hrozne, ked vas dlhsie necitam, vzdy mi nieco utecie... ale ked ja niekedy nic nestiham, asi som jedna s tych menej organizovanych matiek 😠 musim to nejako prekonat 😀

charlotka
19. mar 2009

dobre ranko,

mala konecne po dlllhom placi zaspinkala, neviem co sa to snou deje, takto rano vzdy zaspala bez mrnknutia a vcera a dnes hotove horory, tak place, az ju stale napina 😒 no ale uz spiiii 😝

dakujem za rady, ohladom toho pityolu som ale dost skepticka, pretoze to bolo prve co sme dostali na ritku v nemocke, ked sa jej to objavilo - resp. slovenska sestricka doniesla taku masticku, volalo sa to inak ale povedala ze je to vybrone, presne to iste ako slov. pityol a na druhy den sa to taaaaak zhorsilo, ze bola cela zakvitnuta odpredu az dozadu, nielen ritka. to je to ,ze to nie je obycajne zaparenie ale plesen.

ale vygooglovala som si ten imazol, to vyzera slubne!!! je to antimykotikum a ucinna latka je clotrimazol, presne ako u candibene masticky, co ste mi tiez odporucali. tak este pockam par dni, ci zaberie to co mame teraz - ucinna latka nystatin, to jej davaju stale, ale teraz dostala v nemocnici aj sirupcek na papanie - tiez mycostatin s nystatinom, aby sa to liecilo aj z vnutra!!! no konecne i to niekoho napadlo, po 5 tyzdnoch, ze u nej to treba liecit v crievkach! podla mna to mala dostat hned, ked sa jej ta plesen objavila, to sme boli v nemocke a videla to aj doky co nas bude operavat a co vcera tu operaciu kvoli tomu odvolala! ma to nastvalo, ze mi to mali povedat uz davno, ze ak bude stale plesen, ze sa operacia nekona! no co uz, zas sa musim len rozculovat nad tymito lekarmi, vsetci to beru locker a matka je hysterka, ked ziada komplexnu liecbu! bleeeee 😠

predpokladam, ze imazol sa da kupit len na sk, tak neva, manzel ide na buduci tyzden, donesie. Liluvie, dakujem za ponuku, ak by nezohnal, potom sa ohlasim 🙂

liluvie
19. mar 2009

mna tiez dobehla nejaka angina, hrdlo stipe, hlava boli...aby to uz bolo prec

a este vam poviem, ze drahemu sa ta hlava uz trocha polepsila, teda vlastne je to omnoho lepsie, aj ked uplne to este nepreslo, akurat chudak, teraz ma zaseknuty ischias, takze ho taha zela noha od zadku az po malicek, tiez sa to na neho v poslednom case nejako vsetko lepi

no a s Kristinkou ideme zajtra na prve ockovanie, spad to chuda v zdravi prezije, zelala by som si tiez, aby neplakala, ale to sa mi isto nesplni, lebo ona tam vzdy vrieska ako keby ju z koze drali, aj ked sa nic zle nedeje,
tak nam zajtra drzte palce

charlotka
19. mar 2009

a este vyskusam zmenit vlhscene utierky, pouzivam pampers sensitive a mam ich nakupenu celu krabicu, ale jasterka odporucila niveu, tak idem vyskusat, zeby to bolo v tom? no hotova veda a krpec maly trpi, viem si predstavit, aka neprijemna je ta plesen 😒

liluvie, aj ja som taka neorganizovana matka, ale len matka, lebo inak organizujem straaaaasne rada, ale s babatko je to inak, chcem byt co najviac v pohode a nikam sa neponahlat a proste si uzivat volnost a nestresovat sa s terminmi a tak, takze tiez stretka dost zanedbavam 😠 podobne, musim zacat na sebe pracovat a prekonavat!!! 😀

charlotka
19. mar 2009

jaj, drzim palceky na ockovanie, Kikuska isto bude plackat, nech vsetci vedia, ze sa jej to nepaci!! ma na to pravo, vyjadrit sa 😀 ty ju len pekne stisni a spolu to zvladnete, neboj 😉

liluvie
19. mar 2009

Charlotka...to s tym prekladanim operacie by ma teda tiez viac ako rozladilo, ved to nieje sranda, kazdy den na to mysliet, ten stres prist tam a potom, ze chodte domov 😠 😠 😠 , skoda, ze malej neurobili nejake stery, aby zistili, ze co to chudatko ma, pod mikroskopom by to hned videli, tutmaci, takto ju nechaju trapit, a chlavne, ked vedia, ze papa ATB, ved vedia, ze to uplne znici vsetky potrebne bakterie a crievka ani koza sa potom nevedia branit, pred hnusnymi kvasinkami, snad sa toho co najskor zbavite, aby ste uz mohli mat tu OP za sebou

a keby nieco tak zavolaj, poslem ti t.c. do IP

liluvie
19. mar 2009

Charlotka..no ozaj, ved nech sa chuda male ozve, ked to boli, ved aj ja by som kricala 😅

charlotka
19. mar 2009

keby som sa nehanbila, minule ked mi davali tu infuzku, tak by som sa aj rozplakala, ako to bolelo 😝

liluvie
19. mar 2009

no vidis 😅

oj krpcek sa zobudil, a mame sa konci zabava 😢
tak zasa nabuduce 🙂

charlotka
19. mar 2009

no, stery sa nikto nenamaha urobit, kozny na to pozrel z desiatich metrov a hned ze to je "obycajna" kandidoza. ved hej, keby netrvala tak dlho a nemusela by ist na tu op, ja sa uz citim ako debil, kazdemu lekarovi vykladam celu genezu a priebeh vsetkych ochoreni co ma a vsetky lieky co uziva, aby si mohli urobit komplexny nazor a stanovit komlexnu liecbu, ale..... nema to zmysel...

a teraz idem varit franc. zemiaky, manzel sa objednal na obed 😀

liluvie
19. mar 2009

franc. zemiaky, mnam, dala by som si aj ja povedat 😀
tak nech sa podaria, a dobru chut potom zelam

viedencanka
19. mar 2009

Charlotka,to je sila,ze sa musite stale rozculovat s tymi lekarmi.Ja by som niektorych dala tiez najradsej zavriet 😠 Hlavne tam,kde som rodila ☹

Co sa tyka tej ritky,skus mozno na par dni zmenit aj plienky,citliva detska pokozka reaguje na vsetko.Ja teda pouzivam tiez obrusky pampers sensitive,vyskusala som pri martinkovi vselijake,tieto sa mi zdali najprijemnejsie k pokozke. Mne sa zase Linduska cela vyhadzala pred 3 tyzdnami,ked som jej dala prvykrat mrkvicku-kupenu Hipp 7 ja spm odporca tych kupovanych vyziv,ale na zaciatok som sa bala doma mixovat zeleninku,co keby tam nejaky maly kusok zostal a ona prvy krat papa a zabehlo by jej/ Vyhadzala sa na ritke,ale tak hrozne,odpredu az dozadu,uplne krvavocervena a take biele fliaciky,co sa jej olupovali.Dr nam dal masticku Inotyol,obsahuje to Ichtyol /ichtik/,za jeden den jej vsetko preslo. Potom som jej predsa rozmixovala domacu mrkvu a z tej jej nic nie je 🙂

viedencanka
19. mar 2009

Wienika,tak aj tebe sa vracia ta bolest hrdla? AJ mne vzdy zaberal tantum verde,to naozaj hned pomohlo,ale teraz ked kojim,tak nemozem ☹ A citron tiez nie,to by linduske poriadne vystipalo ritku ☹ Tak sa napchavam medom,ten mi aj tak chuti 🙂

Cez vikend pojdeme asi aj my do Haus des Meeres,nejako ste ma nalakali,ze to tam je pekne.My sme boli pred 2 rokmi s Martinkom v Delfinariu v Janove,ale vtedy tam bolo take mnozstvo ludi,ze to bolo o zivot.

viedencanka
19. mar 2009

Ronnda,ako vyzera ten kurz v Oberlaa od 7 mesiacov,pacilo sa to Nicol? Ja sa uz tam tesim,uz trochu do teplej vody s malinkou.Ja som nedavno kupila do vane taku tu stolicku na kupanie,tam posadim Lindusku.Lenze ona sa tak hrozne boji,ze cely cas len sedi a drzi sa okrajov,ani sa epohne.Preto ju chcem zobrat trochu do bazena,nech sa osmeli.

lieska
19. mar 2009

Ahojte dievcata, ja tu vzdy len nieco dohanam, hrozne!
Konik je sice konik, ale na FB dokaze clovek zas reagovat ovela promptnejsie, aspon mne sa tak vidi!

Charlotka, Tina - velmi vam obom drzim palce a aj Livinke a Leni prajem vela vela sil, nech to zvladnete spolu. Juuj, musite mat teda dobre nervy, viem si to ako tak predstavit, to je hrozne, ked babo musi podstupit vsetky tie predoperacne vysetrenia a samotnu operaciu!! Drzte sa obidve, teda vsetky styri, velmi velmi na vas myslim! Ozaj Charlotka - skus Inotyol, moja mamina si to davala uz pri nas nosit z Rakuska, je fakt vyborny!

Boldy - tak vitaj v klube cisarskych! 😉 Verim tomu, ze uz si na to ani nespomenies, ked vidis ten maly pokladik, vsak? Ako si prezila pobyt v nemocke? Ja som mala uz strasne stavy, revala som kade som chodila, bola som tam 11 dni (tiez sekcia + 3 dni vyvolavanie porodu) a bolo to strasne dlho!!

Jasterka, zlatko, aj tebe drzim palce na tu OP. Neboj sa, muzik to s Emkou urcite zvladne sam, ked to zvladas ty, preco nie on? Drzim ti palce!
Ja som bola minulu sobotu uz sama v meste na nakupoch, od 8.00 do 14.00! Predtym som si odsala mlieckoa drahy sa pekne staral. Islo mu to vyborne a vraj si to aj celkom uzil. No a este bol vyteseny aka zrelaxovana som sa vratila domov. Velmi dobre mi to padlo.
V pondelok ma volaju do roboty na Besprechung, som zvedava co maju. Predpokladam, ze sa chcu dohodnut kedy mozem pomaly zacat. Ja by som aj, ale nejak je Mimi este taka neskoordinovana, nevie sa este moc sama zahrat!
Inak hlasim uspechy s ucenim zaspavania. Vcera bolo prvy krat, co zaspala v priebehu 10 minut co som ju ulozila do postielky, plackala asi tak 4 minuty z toho. Tak neviem ci to bola len nahoda alebo pokrok. Uvidime dnes!

lieska
19. mar 2009

Charlotka, tak asi ani ten moj Inotyol nepomoze. To mas pravdu, plesen je nieco ine ako zapareny zadocek!!!
Inak aj tymi utierkami to moze byt. Ja som prednedavnom vymenila Pampers Sensitive za Penaten a zda sa mi, ze Mimi ma zapareny zadocek ovela castejsie ako predtym. Tiez som kupila vyhodne balenie, tak uvidim. Zatial sa mi Pampersky pozdavali najviac.

vroni
19. mar 2009

Charlotka, nechces skusit tie Weleda utierky? Tie su skoro bez chemie a mali by narobit relativne najmenej sarapaty (tu v penazenke neratam, drahe su neurekom 😠 )

silvia2406
19. mar 2009

ahojki 🙂

tak my sme boli vcera na ockovani. mala to zvladla super, zaplakala len pri vpichu a potom hadzala usmevy 🙂 statocnica moja. zato dnes je uplakana, zjavne ju to bolelo, lebo cely cas stonala zo spanku, tak som jej dala mexalenovy cipok, ten zabral a mala spinka uz hodinku 😵

charlotka, mrzi ma, ze vam odlozili tu operaciu. urcite ste uz boli nastaveni, ze to budete mat za sebou a opat nic. skoda, ze doktorka na to nemyslela, mohla vas varovat, ze ak sa ritula nezlepsi, operacia sa bude musie odlozit. ja uz mam niekedy pocit, ze rodic, laik si musi nastudovat vsetko, aby ho nahodou nieco nezaskocilo a z lekarov musis info tahat ako z chlpatej deky 😠
my sme mali tiez zapareniny, aj plesen. nam pomohla masticka z lekarne, ktoru nam predpisala doktorka a vymena pampers obruskov za nivea (vdaka jasterkinej rade) tie pampers su velmi vlhcene, niekedy az mokre, takze nam nevyhovovali.
vroni, existuju aj weleda utierky? este som ich nevidela. to by mohlo pomoct, aj ked asi nie vyliecit ale po vylieceni predchadzat vzniku plesni.

liluvie, uz mat asi po ockovani, snad dopadlo vsetko dobre. my sme sa s muzom zhodli, ze tie deti to zvladaju 100x lepsie ako dospelaci, ja ked vidim ihlu tak na mna idu mrakoty 🙄 o mojom chlapovi radsej pomlcim, musela by som sa hanbit, ze co za padavku v tomto smere doma mam 😀 😎
inak vsetkym chorym zelam skore uzdravenie 🙂

viedencanka, tak z hippky sa ti mala vyhadzala? my mame zacat pomaly prikrmovat jednodruhovou zeleninou, doma mam 1 poharik mrkvy prave od hippu, tak teraz som na pochybach, ci to skusit, alebo urobit vlastnu, alebo kupit nejaku inu znacku, aj ked je pravda, ze kazde dieta reaguje inak.
ozaj, a chutilo linduske?

lenkaw
19. mar 2009

silvi: tak aj vy zacinate prikrmovat? ja mam tiez nakupene hippky, je to rychle a prakticke a Luca sa nestazoval, aj mu chutia. Zacali sme s mrkvickou a spapal mi hned 1/2 poharika 😉 Ani sa nevyhadzal.

liluvie: tak uz aj ty si chora?!? 😒
Tak vsetkym este chorym skore uzdravenie. Tak baby myslim ze s tym Schönbrunnom si este pockame az do leta, pri tomto pocasi !!!
😠

bejby29
19. mar 2009

caute babulky,
Silvi, tak Tereska je taka mala statocnica? 😉
Ja k tym Hippkam, mne sa mala z nich ani raz nevyhadzala, ale Viedencanka si ma pekne nalakala teraz, lebo ja jej davam Guten Morgen Muesli a velmi jej chutia.. No a pravdaze ked nestiham uvarit, tak sem-tam skusim aj obed jej dat.
Liluvie, skore uzdravenie ti prajem.
Charlotka, Tina, drzte sa kocky..
Dokym sa plesen nevylieci v crievkach tak dovtedy ju bude mat mala na ritule. A pozor na Pytiol, vraj nie je vhodny lebo obsahuje hormony! To je velmi casto pouzivana mast na SK, ale minule som citala, ze voci nej varuju..
Veru, na ten Schoenbrunn si este asi pockame. Mne dnes skoro oci rano vypadli 😲

bejby29
19. mar 2009

Ozaj a my uz stojime, sice len takych 5 sekund, ale nejako sa zacat musi 😀

silvia2406
19. mar 2009

bejby, blahozelam k statiu 😵 😵 😵

baby, tie co krmite, alebo ste krmili deticky UM, aku znacku pouzivate?
my stale ten aptamil, ale mala mi z neho neustale vracia, mam pocit, ze jej jednoducho nesedi. vcera som to vravela doktorke a ta si mysli, ze je to nezrelost traviacej sustavy, reflux a odporucila nam novalac S proti pogrckavaniu. ja si vsak myslim, ze je to zbytocne. tereska s mojim mlieckom nemala ziadny problem, ziadne zvracanie, nic podobne. moze sa reflux vyvinut aj neskor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre