Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
27. mar 2009

Dobre ranko,

Wieni,dufam ze Lea je uz v poriadku...a Bejby,ty sa ako citis?

Viedencanka,skoda,ze sme sa vcera nemohli pridat...ja som uz aj zacala balit veci a zrazu pozriem a Samko spinkal...nemala som to srdce ho zobudit a presne viem,ze aky je potom podrazdeny,ked ho zobudim...no spal skoro do 7hod. 😲
V skolke mozu spat ale nemusia...no jasne,ze on nechce a potom je poobede ustaty.

Mirka,podla spravnosti by si nemala mat trvaly pobyt v dvoch statoch... Ale nie kazdi sa tych pravidiel drzi...a prist ti na to nemaju ako...😉

vroni
27. mar 2009

Mirka, vo Svajci neexistuju rodinne pridavky? (fakt neviem) Ved aj keby ti vzali slovenske, mala by si narok na svajciarske (teda ak tam nejake su) Ak som spravne pochopila, tak vo Svajciarsku nemas nahlaseny trvaly pobyt... (preco vlastne?)
Nam asi konci zivotnost macky, uz len polihuje a je uplne apaticka, Natalka okolo nej poletuje, stale ju len hladka a vola. Mam hrozu z toho, co bude az naozaj macka nebude. Nie kvoli macke, ta si svojich 13 rokov odzila a koniec sa dal cakat, ale netusim, ako to vysvetlime dietatu....
My ideme v sobotu oslavovat, vcera sme zvladli prvu patrocnicu 😎, neviem, co si vymysli chlap, ale ja som si vymyslela majovy vikend vo wellness-familien hoteli (to som zvedava, co to bude za mackopsa), je to vraj cca hodinu a pol od Viedne, tak potom podam referencie.
Ja som si tiez nedavala titul nostrifikovat. Studovala som nieco uuuuuuuuplne ine ako robim 😎, tak si ho uvadzam iba obcas, ked to uznam za vhodne 😝 (ale napriklad na sude pri registracii firmy mi ho akceptovali)...

bejby29
27. mar 2009

Dobre ranko, kocky..

Takze uz mam tu chripku oficialne, citim sa slaba ako caj, este dobre, ze dnes pride upratovacka, lebo je tu ako po bombe, vcera som nemala silu upratovat ☹ No a s Nathaliou to budem musiet nejako zvladnut, teplotu nastastie nemam tak to ide ako tak. Najhorsia je ta slabost..
Viedencanka, mne to bolo tak vysvetlene, ze potrebujem Nostrifizierung. Asi si natrafila na dobreho uradnika 😉 Aj ja ked chodim autobusom tak mi vzdy povie, ze je to ok a ziadny listok nepotrebujem. Uz sa mi to stalo dvakrat..
Mayi, mam taky tusak, ze nam to stretko v nedelu asi nevyjde 😒
Wieni, ako je Leuske?

maya01
27. mar 2009

Bejby,no skoda...ale tvoje zdravie je dolezitejsie...aj tak ma v nedelu prsat... 😖
Pockame si na krajsie pocasie... 🙂
Prajem ti skore uzdravenie...

bejby29
27. mar 2009

Vsak este sa uvidi, Mayi.. Ja som zas pocula, ze ma byt krasne v nedelu..

charlotka
27. mar 2009

ahojte,
uf ja nestiham 🙄
ale musim klop klop klop povedat, ze nam rituska vyzera slubne, zajtra sa ideme ukazat do nemocky, doky si to chce sama kuknut a ak sa jej to boude pozdavat, tak nam hadam da novy termin 😅 tak sa modliiiiiiim, Pane Boze, pomoz, nech to uz konecne vsetko mame za sebou ☹

teraz ani neviem presne povedat co nakoniec momentalne pomohlo, naposledy sme :

*vymenili plienky - namiesto pampers som kupila baby lowe a zatial je to v poho
*zacali sme malej davat probiotika Biogaia kvapky
*mala este uziva aj sirupcek - nistatin zum Schlucken - takze dalsia vec co by mohla zaucinkovat z nutra na crievka

*zacali sme natierat Imazolom! naskor sa to zhorsilo, tak som buchla do stola a letela k dokymu, ten nam dal zas nejaku neucinnu masticku, tak som zas buchla do stola a skusila znovu ten Imazol a cuduj sa svete zacal pomalicky zaberat, juj nech to vydrziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
*este pred tym sme vymennili pampers sensitive utierky za nivea soft - lepsie, neobsahuju alkohol (mali sme aj tyzdne bez utierok, umyvanie len v teplej vodicke, ale ziadna zmena, tym to nebolo)
* namiesto dubovej kory som jej zacala ritusku zas pri kazdom prebalovani umyvat repikom
* a straaaaaaaaaasne vela vetrat - kazde prebalovatnie trva tak 30-45 min. a ranne a vecerne vetranie este dlhsie

takze naozaj neviem presne, co zabralo, zeby tie pampersky??? alebo ten imazol? alebo asi vsetko dokopy, len nech to vydrzi. zajtra dame vediet, co povedala doky.

a DAKUJEME VSETKYM VAM za podporu!!!! 🙂 🙂 🙂

nestiham si vas precitat, len ma napada, ze Tina s Leni uz maju po vysetreni, myslim na vas, dufam ze sa mate dobre 🙂 dajte vediet, ako to dopadlo, ale verim, ze vsetko bude ok 😉

maya01
27. mar 2009

Chralotka,super ze je to uz lepsie...len tak dalej... 🙂 Drzim palce.

ronnda
27. mar 2009

Viedencanka, bejby – jak to, ze v autobuse nepotrebujete listek? Jako kdyz jedete s kocarkem? To mne tedy ridic nikdy nerekl, vzdy jsem si ho vzorne nechala oznacit
😒
Bejby – tak to me mrzi, ze marodis, musis byt vysilena, budes mit o vikendu aspon moznost vic si odpocnout?

Wieni – jak je leusce, je uz bez teplot?

Charlotka – vyzkouseli jste toho tedy hodne, hlavne ze neco zabralo. Tak at je to zu ok!

Miri – co je s tebou, ze ses tu neukazala? Je samko v poradku, nemarodite taky?

mayi - ty uz jsi uplne fit?

o vikendu ma byt opravdu hezky, my jedeme do cr.

tinavieden
27. mar 2009

ahoj babulky.Tak sme sa vcera vratili domov a mame po vysetreniach. Nebolo to az take hrozne ako som sa bala, mala sa prebrala z narkozy v pohode, vsetko prebehlo bez problemov. Horsia bola streda ked malej robili rozne vysetrenia ako EEG, brali jej krv asi do 5 skumaviek...atd. Leni plakala len co si ju zobral niekto ini na ruky a uz len ked sme ju polozili niekde tak plakala. Toto bolo zo vsetkeho najnarocnejsie, vidiet ako dieta place a nemozte mu pomoct len vydrzat ☹ niekedy mi bolo do placu s nou ale musela som byt silna...Vysledky budu na bud. tyzden tak som velmi, velmi nervozna ako to vsetko dopadne. Pravdepodobne ma Leni nieco neurologicke.Tak teraz len cakat co povedia vysledky.
Dakujem vam vsetkym,ze ste na nas mysleli, dobre to padne. Malej sa inak vcera skoro cely den ckalo...to myslelo na nu velmi vela ludi...
Ok baby to bolo tak zhruba odo mna,musim ist,Leni je velmi nepokojna no ved sa jej ani necudujem po tom vsetkom ☹

ronnda
27. mar 2009

tina - jsem rada, ze ses ozvala. moc jsem na vas myslela a rikala jsem si, jak jste zvladli noc v nemocnici a vsechna ta vysetreni. s tim placem to muselo byt pro tebe hrozne utrpeni videt a slyset leni. drzim vam moc palce aby to nebylo nic vazneho.

wienika
27. mar 2009

ahojte kocky,
tak ja som si dnes zobrala prvy krat pflegeurlaub, od septembra, tak som rada, ze som moc v robote nechybala....a tym padom je super aj to,ze lea nebyvala az tak casto chora.....klop klop klop,len nech nam to vydrzi....
my este horuckujeme, vcera vecer okolo siedmej,(po 24 hodinach teplot) sme dali cipok, to uz mala ale 39,5....potom spinkala celu noc do pol osmej,teplotu nemala, vypila bananove mlieko a spala do desiatej..tak a ja s nou 🙂
teraz ma zasa okolo 38,5, ale cakam na vyssiu az potom dam cipok znova....nastastie je celkom v pohode, len obcas pomrnkava, alebo chce ist na ruky a no a samozrejme stale si vyzaduje dudel,tak som povedala, ze po chorobe budem prisnejsia.....

viedencanka, dakujem za info ohladom teplot, myslim, ze to tu uz raz vroni pisala......tak som sa nechala poucit.....snad sa ich skor zbavime, tych teplot..

bejby, tak mas chripku...boze, tak sa opatruj alebo posli evu s malou na spacirku, to by ti urcite pomohlo, nie?aspon by si si oddychla.....drzim palce nech to rychlo prejde.......

tina, juj, tak som na teba myslela, straaasne dufam, ze bude vsetko v poriadku.....chudatko leni,ale bola statocna......nastastie na vsetko zle zabudne....

charlotka, velmi drzim palce nech sa jej ta rituska zlepsi a vy mozete konecne ist na OP, nech je to vsetko za vami.....daj zajtra vediet ako ste dopadli na vysetreni.....

ronnda, tak vy idete do ciech.....ako dlho vlastne trva cesta? mala to urcite zvlada v pohode, ked tak miluje auta, ze?
ja som tiez chcela ist do lavy, ale kvoli malej nejdem,nechcem ju teraz v takom stave prevlacovat a keby sa jej nahodou pohorsilo, tak nebudem mat problem s lekarom.....skoda, ak som sa tesila, lebo mam volny vikend.....

maya, teraz som citala v spravach, ze zajtra bude teply fen fukat, az do 20 stupnov, ale v nedelu bude zasa o dost chladnejsie...tak uvidime, ale uz nech pride jar, lebo toto je na porazenie 😠

miriam25
27. mar 2009

ahojte babulky,
tak som sa par dni neozvala, v stredu vecer prisiel na moje velke prekvapenie drahy, sef ho dal vo stvrtok tu u nas v meste nieco robit a dnes rano vzal drahy maleho k svokrovcom, on siel nieco bratovi pomahat a maleho dal svokre, hovoril, ze len do obeda tam bude este nie je doma, tak ja som si urobila upratovacie doobedie, este sice nie som celkom hovova, ale pri obede som si vas pekne precitala a teraz rychlo odpisem a idem robit dalej, kym sa mi nevratia ti moji dvaja chlapi 😉
takze ronnda, nastastie nie sme chori, comu sa velmi tesim a vsetkym nasim marodom zelam co najrychlejsie uzdravenie!!!!!

charlotka, som velmi rada, ze sa mate uz lepsie, drzim palce, aby ste dostali termin a mali ste vsetky tie procedury co najskor za sebou...

tina, super, ze to mate uz za sebou, tiez som na vas myslela... tak nas potom informuj, ked budes mat uz vysledky... snad to bude vsetko v poriadku 🙂

wieni, ako sa ma leuska?

bejby, ako sa citis?

maji, co samko? teda, takto si navecer pospinkal,no zrejme to naozaj potreboval...

tak vam zelam krasny vikend babulky...

jaaaj, este nieco, boldy, malinka je naaadherna, tfuj tfuj tfuj, nech je len zdravucka a rastie vam do krasy...

wieni, fotky su super, billa kyblik naozaj boduje 😵

twix
27. mar 2009

ahojte,
tak ja som si vas precitala a pri tom odsala flasku mliecka. vecer sa chystam este do obchodu vymenit darcek pre laurinku. kupila som nieco, co som vlastne nechcela, tak idem vymenit za tu spavnu vec a manzel ostane s detickami doma, tak ma zasobu mliecka na celu noc 😉

charlotka - tak sa tesim, ze sa malickej ta ritka pomaly hoji. drzim palce, nech to tak vydrzi a nech mate uz vsetko coskoro za sebou !!

tina - tak tie vysetrenia zvyknu byt neprijemne. deticky dost placu, casto ani nie od bolesti, ako skor zo strachu, co sa to deje. no a maminy casto neudrzia slzy a placu s nimi 😔 drzim palceky, nech vam tie vysledky dobre dopadnu a mysli pozitivne, dnes je uz medicina na velmi dobrej urovni, ak by predsa len nahodou ....

tak je vas tu akosi vela chorych. prajem vsetkym skore uzdravenie.

dnes som sa dost nasmiala. chystali sme sa doobeda von. ked som maleho obliekala v spalni, tak som Laurinke povedala, nech sa uz ide obuvat, tak isla. pocula som, ako si opakuje "kde je boty, kde je boty". ked som maleho obliekla, prisli sme k dveram a tam Laurinka stoji obuta v slapkach, ktore ma na plavaren 🙂

bejby29
27. mar 2009

Caute kocky,

citim sa naozaj hrozne, uz som vam zoparkrat napisala, ale nedopisala, som si musela lahnut ☹ Taka slabost ma premaha..

Twix, ta tvoja Laurinka je ale podarene cislo, aspon mas s nou kopec zabavy.. Je nadherne mat deti.. Ja ked som bola mladsia, tak som si vzdy mat dieta predstavovala ako skonceny zivot (ako skoro vsetky moje kamaratky), ze skonci zabava a tak, ale teraz vlastne vidim, ako som sa mylila 😉

Miri, to je super, ze mas aspon svokru, co ti moze pomoct, moja mamina pracuje a svokra je uplne nemozna, moj manzel s nou nechce mat ziadny kontakt, tak sa musim takto sama pretlkat.. Este dobre, ze krstna je v pohode, zajtra tam dam malu na cely den a ja budem spat..

Wieni, dnes tu bola Eva a strazila mi malu, ja som zatial spala, velmi mi pomohla, aj ked som mala stale strach, ze ci na nu da dobry pozor (vies, ako sme sa bavili na stretku).. Ale zvladla to na jednotku, este pri tom aj upratat stihla tak som rada..

bejby29
27. mar 2009

Tina, drzim palce, nech su vysledky v poriadku, aj ja na teba stale myslim, ze co a ako.. Drzte sa aj s Leni

viedencanka
27. mar 2009

Caute baby,
nasla som toto zaujimave: tak ja som uz kludna,ze som si danove nepodala:
http://www.etrend.sk/podnikanie/uctovnictvo-dan...

wienika
27. mar 2009

ahojte, tak my sme momentalne bez teploty, musela som dat o druhej znova cipok, elbo 39, 6 je uz dost vysoka teplota.....zabral az i tretej a trva doteraz, tak uvidime v noci, kedy zasa vystupi teplotka.....inac bola celkom v pohode.....

bejby, chudatko, posielam ti veeela energie a nech uz si z toho coskoro vonku.....nakoniec ti eva este dobre posluzi, uvidis, ja ju mam tiez ako rezervu, ked nemoze uz ozaj nikto.....
ale je zlata ako to vsetko zvladla....

miri, ako sa mali tvoji chlapi bez teba? uvarila si? ja som tiez dnes varila a este som teraz aj dopiekla babovku...aka bude to neviem, ale snad ok.....

twix, dobre som sa pobavila na tvojej malej.....ona musi byt cislo..... 😀 vy sa fakt doma nenudite....
uz by som rada videla znova laurinku, naposledy som ju videla niekedy v kidsacafe, strasne davno....ani maleho som live nevidela 🙂
ked prejdu tieto chorobne obdobia a konecne pride jar, mohli by sme sa vsetky stretnut niekde v parku...ja som nevidela ani jedno cerstve babatko okrem lindusky a lenkaw luca..... 😖

tak sa idem venovat drahemu, pozrieme nejaky film......huraaaa
pekny vikend

viedencanka
27. mar 2009

Wienika, chudatko Lea,snad jej to rychlo prejde.

My s Martinkom este skladame puzzle,dnes som mu dovolila byt so mnou dlhsie hore,ved zajtra moze pospat. No sutazime,ze kto zlozi skor,su to puzzle od 4 rokov,no a ja stale prehravam,nemam sancu ☹

Dnes som bola velmi sklamana,obvolavala som nejake sukr. skolky,kde maju aj krippe,ved o rok v maju sa vratim do prace. No na moje sklamanie zatial z 3 skolok tu v 23.Bez. maju vsetko plne,beru len na warteliste o dva roky,to je nehorazne,to som mala Lindu prihlasit ked som bola v 3. mesiaci? 😠
Tak hladam dalej,chcem totiz dat o rok obidvoch do tej istej skolky,kde bude aj Krippe,vo Viedni by som potom dostala ten prispevok,vo Wr. Neudorf nie. A platit za obidvoch mesacne 650 EUR sa mi moc nechce ☹

Wienika,babovka sa vydarila?

wienika
28. mar 2009

dobre ranko,

v noci bola zasa horucka, po cipku akoby zazracne hned klesla, nechapem, ze tak rychlo, asi do 5 minut.....inac bola vesela, stale mi davala do ruky ovladac od telky, ze aby som jej zapla winnie pooh, tak som jej vysvetlovala, ze pooh uz spinka, ved bolo aj pekne po polnoci......vypila flasku mliecka a hned zaspala, nastastie bez revu. keby ju o 9.10 nezobudil susedin stekajuci pes, tak by mozno este potiahla, ale aj tak super......

viedencanka, tak vy sa takto v noci hrate puzzle? dufam, ze si sa aspon vyspala a martniko dlho spinkal. to ma mrzi s tou skolkou a jaslami, drzim palce nech nieco najdes......ved naco by si platila tolko, ked to mozesmat zdarmo.......

babovka bola dobra, este v noci sme asi polku zjedli.... 😀
bejby ,ako dnes?
pekny den zatial

bejby29
28. mar 2009

Ahojte kocky, ja som sa dnes zobudila uplne v pohode 😉 . Vcera mi manzel kupil Mexalen, dali mu ho v lekarni, vraj mozu aj tehotne a urobil zazrak 😀 . Som total stastna, ze mozem normalne fungovat..
Wieni, mnaam babovka, dala by som si 😉
Viedencanka, tak Martinko ta takto nabil? Sikulko 😉 A platit tolko za skolku, to je teda sila.. 😒
Pekny vikend, babulky

wienika
29. mar 2009

ahojte, ako vidim tu sa vikenduje......
ja sa chystam pomaly do roboty a voooobec sa mi nechce......tak bolo vcera pekne a dnes katastrofa....... 😠

leuska je uz v pohode, ak nahodou nedostane znova teplotu, od vcera uz nic, takze ak bude do zajtra ok, ide do jasli.....inac je jak sto certov, to, ze je stvrty den doma, normalne mi skace po hlave......

bejby, ako dnes? to je super, ze ti mexalen zabral, tak dufam, ze si uz ok......

miri, ako je malemu? mna minule inspirovala twix, ke pisala, ze objednala nejake veci z babywalzu, tak aj ja som hned objednala gumaky a inhalator..lea ma dost casto sopliky a kaslik, takze nam to velmi pomaha...no a skusas malemu odsavat tie sople? on ked este nevie fukat, tak by to malo pomoct......
inac to ako si moze doktor dovolit povedat, ze sa maleho malo staras, to je fakt sila....

bejby29
29. mar 2009

Ahooj Wieni, ty si taka usilovna vcielka, v nedelu chodit do roboty 😉 Ja som uz v pohode, neviem co to bol za virus, ze to tak rychlo preslo, ale asi ten Mexalen pomohol.. A ten inhalator, si s nim spokojna? Nat ma tiez teraz casto sopliky, ale to je asi pre starsie deticky, vsak?
My sme vcera boli pol dna v Schoennbrunne, bolo nadherne a urcite tam budem chodit teraz castejsie ked bude pekne.. Je tam naozaj krasne..
Miri, to fakt ti povedal doktor 😠 ??

ronnda
29. mar 2009

ahojte, my jsme se dnes vratili z cr, v poledne jsem odevzdala malou neteri, jela jsem navstivit maminku a pak jsem se sesla s kamaradkou na kafe, vratila jsem se v pet a mala me vubec nepostradala, byla hodna.

twix - laurinka mela vcera narozeniny, jestli se nepletu? vim, ze loni jste slavili jeji prvni narozeniny na velikonoce a uz je rok zase pryc. preji ji moc zdravicka, plno energie a stale veselou naladu. moc se bavim, co vsechno uz povida a vyvadi. jak jste o oslavili? jak si to laurinka letos uzila? a co darecky?

bejby - tak uz je ti dobre, to je prima! my jsme taky dost casto v schönbrunnu, kdyz je hezky, tak se tam treba potkame. pristi tyden ma byt pry hezky.

wieni - tak leuska pekne horeckovala, snad uz je to opravdu pryc. je to sibalka, ze tak radi a v noci se chce divat na telku 🙂
ja jsem male taky koupila gumaky a minuly tyden jsem s ni vyrazila po desti poprve omrknout kaluze, moc se ji to libilo, ovsem potom zustala v jedne hluboke kaluzi viset v bahne, bota se ji vyzula, takze vytahla jen nozku a stoupla si do kaluze v ruzovych puncoskach a to tak zle, ze spadla na bricho i na oblicej do kaluze 🙂 na to, ze nema rada vodu a nerada se koupe, tak toto zvladla se strasnym smichem. ja jsem ji hned tedy vzala a domu jsem prisla i ja totalne od blata a musela jsem pak na chodbe umyvat nase spinave stopy a taky okna, protoze je mala vsechny upatlala, libilo se ji, jak to blato sploucha 😉

miri - co to ctu, samko ma sopliky, a co ten doktor??? uniklo mi neco? mozna jste to probirali na facebook...
tak jak to s vama je?

miriam25
29. mar 2009

pekny vecer babulky,
ronnda, prepac, zrejme som sa zmienila na facebooku ☹
tak samko ma uz druhy den totalne sopliky. on ich ma uz trosku dlhsie, ale doteraz som tomu neprikladala nejaky doraz, kedze v noci pekne spinkal a nebudil sa na nic, nemal ani plny nostek, ze by nemohol dychat, len obcas cez den som pocula, ze nedycha uplne cisto a obcas mu to stekalo do hrdielka a zakaslal. davala som mu hhomeopatika a nejako nezabrali ☹ vcerajsia noc bola uplne hrozna, stale som len pocuvala, ci dycha, dnes zaspaval vyse dve hodiny, nemohol sa nadychnut, cely den mu sopliky tiekli z nosteka, nestihala osm mu ho utierat a samozrejme jemu sa to "naramne pacilo", tak si viete predstavit, ako rad dnes ku mne siel, vzdy sa radsej vrhol na papinka ☹

wieni, ja mam doma odsavacku, poctivo samkovi odsavam sopliky, davam mu homeopatika, co mi dala suseda (jej malemu zabrali v priebehu dvoch dni) a sirupcek proti kaslu, vecer natieram luufom a este mu dam aj kvapky do nosu, aby mohol zaspinkat, mne uz z toho liecenia pomaly sibe, nestihnem sa ani obzriet a zas presla hodina, zas treba dat homeopatika, zasa treba utierat nostek, odsavacka obcas odsaje, obcas absolutne nic, tak musim vzdy skusat.... no hrozne trapenie je to pre samka. dufam, ze bude lepsie, lebo asi sa tu my dvaja zblaznime cez tyzden... ☹ ved vas budem informovat...

wieni, dufam, ze leuske sa to uz nevrati a bude moct ist do jasliciek 😉

twix, ak mala laurinka narodeniny, tak sa pridavame do zastupu gratulantov a posielame pusinky 😉 a napis, aka bola oslava

tak vam babulky zelam dobru noc, ved zajtra sa tu ukazem...

wienika
29. mar 2009

mirka mi pisala na facebook o soplikoch co ma maly, tak som si to neuvedomila a napisala som to sem, ale nevadi, mirka sa nam vsetkym urcite postazuje.....dufam, ze je samuskovi uz lepsie.....
daj vediet.....

bejby, tak super, ze je ti dobre a ze vsetko preslo......parada, ze ste vcera vymakli super pocasie v schönbrunne.....muselo byt krasne, aj my sa uz tesime, ked sa vycasi.....
ten inhalator mozu babatka od 3 mesiacov, je to vyborna vec, vrelo odporucam, je to pre vsetky deti a dospelych, mtori mau problemy s kaslom a dychanim.....

ronnda, to muselo byt strasne zlate ako mala spadla do blata, skoda, ze si nemala kameru.......
😉

bejby29
29. mar 2009

Ronnda, to musela byt Nici podarena naozaj 😉 V tom Schoenbrunne by sme sa mohli stretnut niekedy, ja som kupila Jahreskarte takze do Zoo nemusime cakat..

Wieni, ten inhalator znie ako super vec, idem ho kuknut. Maju ho teda v Babywalz? Nathalia ma teraz uz druhykrat kasel, mala ho pred mesiacom zo soplikov a teraz som to asi pobabrala tym plavanim, boli sme dlho vo vodicke a zas mi tam nachladla, taka som nasr.. na seba 😠

Miri, nech sa Samko skoro uzdravi, aj Nathalia sopli a ma kasel ako tuberak, nie ste samy, ja tiez stale odsavam a utieram 😉

Twix, Laurinke vsetko naj, naj, naj a velky boztek od Natalky 😉

Dobru nocku vam prajem, kocky

maya01
30. mar 2009

Dobre ranko,

Wieni,super ze Leuske je uz lepsie... 🙂

Bejby,tak Schönbrunn...muselo byt super 😵 V sobotu bolo kraaasne pocasie,no a vcera...skoda reci... 😖

Miri,dufam,ze Samkovi je uz lepsie... 🙂 To musi byt riadne priblbly dr.,ked ti nieco take povie... 😠

Twix,Laurinke vsetko najlepsie k 2 rocikom... Hlavne vela,vela zdravicka...🙂

No my sme boli cez vikend na Sk,sme sa rozhodli tak spontanne,teda ja som sa rozhodla... 😅 Ale bolo super a som si aj ako tak oddychla. Ja sa citim poslednu dobu taka vystavena,ze na nic nemam chut a nic sa mi nechce... ☹ Pevne verim,ze je to tym pocasim...

Idem rychlo na kavu,lebo mi uz hlava kvacka... 😉

ronnda
30. mar 2009

hezke ranko,

miri - tak snad uz je samkovi lepe, dovedu si ty neklidne noci predstavit. nici mela taky minuly tyden sopliky, jednu noc jsme skoro nespali, taky jsem cely den jen utirala nosik, ale nic jsem ji nedala, mela to i tenkrat kdyz ji pak vylezli stolicky, tak myslim, ze je to k zoubkum. v sobotu v cr se ji to zlepsilo a i hezky spala, tam je i lepsi vzduch, dnes uz je ok, zub zatim zadny novy nevidim.

bejby - taky mam jahreskarte, urcite se muzeme domluvit, my ted budeme v schönbrunnu asi casto. ted jsem slysela, ze budou snad za 14 dni otvirat v schönbrunnu takovou lavku v korunach stromu, ze se budes moct prochazet a pozorovat ptacky, jsem na to zvedava.

wieni - minule ses me tu ptala na cestu do cr... my jezdime pres bratislavu, mame to do brna porad po dalnici a je to pohodlne, za 1,5 hod. jsme tam, takze nekdy jedeme treba rano tam a vecer zpatky. nici pulku cesty vetsinou prospi a druhou pulku kouka, v aute je opravdu hodna.

jdu neco delat.... jak jste zvladli presun casu? nam to vyhovuje, nevstavame totiz v 5:30, ale az v 6:30 🙂

ronnda
30. mar 2009

wieni - pad do blata jsem chtela vyfotit aspon s handy, ale ten nakonec skoncil taky od blata a nestihla jsem to... tak priste 😉 dnes je zase podobne krasne destivo a to bude kaluziiiiiiii 😉

charlotka
30. mar 2009

ahojte,

tak v nemocnici sme dopadli dobre, rituska sa pacila 🙂 ved bodaj by aj nie, ja si ju obzeram stale aka je peknucka, normalne zazrak po tych 6 tyzdnoch 😝
co je ale horise, novy termin mame az 16.04. tak som z toho nestastna 😢 tak dlho, mam obavy, aby ritka vydrzala, ked stale musime jest tie atb ☹ takze pokracujeme vo vsetkych opatreniach pri prebalovani a ja nic ine nerobim len vetram natieram susim a 8x denne rozmyslam, co jej treba dat, ake kvapky, aky sirup a tak 😠 a potom nam uz treba zacat s prikrmovanim... no stres mam, ked si na to vsetko pomyslim, nejak to musime zladid, ved mozeme zacast aj o nieco neskor, len si myslim, ze mala by uz pomaly aj nieco ine zjedla, nie len mliecko 😀 aspon sa tak tvari 😀

dobra sprava je, ze ak im niekto vypadne, tak nam zavolaju a mozeme byt operovani aj na druhy den, takze sme v pohotovosti, kufre pripravene, tak si viete predstavit, aka som napata 😅

tiez nas ester trapia sopliky, takze miri, viem o com hovoris, ani livia nema rada odsavanie soplikov 😢 to je vresku, ona sa vysavaca vobec neboji, len ked jej chcem prilozit k nosteku tak to zacne 😒 ale uz je to lepsie, musime sa z toho rychlo dostat, aby sme mohli byt operovani, musime mat dychacie cesty ciste 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre