Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
3. apr 2009

ahojte, som rada, ze vam stretnutie vyslo. pocasie vam vyslo vynikajuce. skoda, ze som sa k vam nemohla pridat, mrzi ma, ze som mnoho z vas nespoznala osobne, lebo ste sa zisli v hojnom pocte. ale mala som tu na navsteve maminu - teda mam az do pondelka, tak sme boli trosku vo wien nakupovat a prechadzat sa. som rada, ze som to prezila bez vaznejsich nasledkov - krize to prezili (aj ked teraz ich uz teda citim) a aj autom po wien som to zvladla.

jasterka, budem ti v stredu drzat palce, urcite to zvladnes. a aj emka. neboj, dobre to cele dopadne.

silvi, to je zlate, ze si si spomenula, ze ma dnes lucasko pol rocka! aj jemu som dnes kupila darcek - hracku z lamaze, maju pekne hracky a malemu sa tiez zapacila.

idem sa este povenovat mamine. pekny vecer vam prajem, paaaaaaaa

lenka.pav
3. apr 2009

vieni, skore uzdravenie vam prajeme tiez. tieto choroby a ine neduhy nas len oberaju o energiu, uz by to mohlo skoncit 😉

liluvie
3. apr 2009

ronnda, super uz si pridala aj dnesne foto 🙂

wienika
3. apr 2009

caute baby, skoda, ze sme sa teda dnes nestretli, apson, ze som na par minut videla lenkuw a silviku , no a nakoniec som spoznala aj lotku s livkou......
ja som niekolko krat volala bejby, ale nedvihala, inac by sme sa urcite stretli, len ja som nevedela, kde presne je ten osternmarkt...keby som vedela, ze je to priamo pred schlossom(no trubka) tak pridem skor.....a kym som sa dotrepala z tirolergarten, tak uz ste boli fuc...preco ste sa tak skoro rozisli? ved ste neboli ani dve hodinky ☹
no nevadi, nabuduce...hlavne ronnda, prosim ta posli mi IP tvoj handy....ja som ho mala,ale ako som nedavno menila telefon, tak mi ostalo v starom, tak som ti nemohla volat.....esteze som mala na twix cislo.....

inac lea bola v zoo uplne nadsena, velmi sa jej pacilo, cely cas bezkala od klietky ku klietke a komentovala vsetko......

charlotka, livinka je uplne zlaticko, taky anjelik dobrucky.......nabuduce ju snad uvidim v celej parade, dnes bola zababusena, len krasne modre ocka jej kukali spod capice 😉

tak vam prajem krasny vikend

boldy
4. apr 2009

dobre ranko,

som rada, ze som vas takto videla pokope, hoci sme nemohli ostat... nabuduce sa pridame urcite...konecne bolo fajn pocasie, deticky boli stastne a maminky kocky... skoda, ze som sa nevidela s lotkou a liluvie... pridala som dve fotky v albume viedencanky, tak sa pozrite 😉

maya01
5. apr 2009

Ahojte kocky,

no ako vidim,nikoho tu cez vikend nebolo... Ani sa necudujem... 🙂 Vsetky si urcite vychutnavate toto kraaasne pocasie... 😵 Ved to uz nie je ani jar,ale rovno leto... 🙂

Sorry,ze som v piatok neprisla na stretko,ale nevydalo...jednoducho by som to nebola stihla...z 2bez.do 23 a potom do 12bez. to by som musela utekat z roboty uz o jednej a jednoducho sa nedalo...este som dufala,ze manzel skonci skor v robote,ale ten mohol tiez az o stvrtej a kym by sme sa tam dorazili uz by vas tam nebolo... ☹ Tak dufam,ze nabuduce si to budem vediet lepsie zorganizovat....

My sme boli dnes celyyy den vonku....Samko sa uz od 10 hod. hral v zahrade a az teraz som ho dostala do vnutra... Sme mu nafukli skakaci hrad a nic ine mu k stastiu nechybalo... 😀´
Len skoda,ze je ten vikend taky kratky...zajtra znovu do roboty... 😒 Ale na druhej strane je v piatok volno,tak to nebude az taky dlhy tyzden... 🙂

Miri,ako ti dopadla navsteva... 🙂

Pozerala som aj fotky...zlate ste boli... 🙂

No idem dieta vytiahnut z vane...aby sa mi tam nahodou neutopilo... 😉

Pekny zvysok nedele... 🙂

maya01
6. apr 2009

Teeeda kocky...kde ste vsetky... 😕

Ja som tu zavreta v robote a ide ma slak trafit,ked pozriem von z okna (ovsem ked nie su zatiahnute zaluzie,co poväcsine),ze tu musim sediet... 😠

ronnda
6. apr 2009

mayi - to je mi te fakt lito, ze musis sedet v tomto pocasi v praci ☹ ja sedim na balkone a popijim kaficko.
v patek je volno vseobecne, nebo mas jen ty?
at ti to dnes utece co nejrychleji...

maya01
6. apr 2009

Ronnda,cela Uniqa ma zavodne volne (alebo ako sa tomu hovori)...musi tu ostat len jeden clovek na kazdom oddeleni,ktory zdviha telefony a vybavuje zakaznikov... Kedze ja netelefonujem,tak to na mna nepadlo... 😀
Juuuj to ti zavidim (v dobrom),hned by som vybehla von...staci,ked tu otvorim okno a citim,aky teply vzduch ide z vonku...ale uz ani to okno sa neda otvorit,lebo pustili klimu... ☹

miriam25
6. apr 2009

ahojte babulky, nemam teraz vela casu, tak len kratko, cez vikend tu boli nasi aj s babkou, bolo super, len vikend ubehol veeelmi rychlo. teraz periem navlecky, uteraky a spratavam, neviem, kde mi hlava stoji, ale do vecera vsetko zvladnem a vecer si sem k vam na konika sadnem a budem relaxovat 😉

malea, blahozelam k malinkej princeznej, zelam veeeela zdravicka a vsetko dobre do noveho zivota... nech vela papate, spinkate a maminka nech oddychuje. krasna spravicka to bola...

chorym a cakajucim ci uz na vysledky alebo na op zelam skore uzdravenie a nech to cakanie rychlo prejde.

tak papa zatial. vecer napisem viac.

maya01
6. apr 2009

Malea,aj odo mna vsetko naj,naj...gratulujem k malickej princeznej... 🙂
Som uz daaaavno chcela napisat,len som sa vzdy pozabudla... 😅

twix
6. apr 2009

ahojte,
tak ja z facebooku hop na konika 🙂

Malea - blahozelam k babätku 🙂 prajem vsetko naj, hlavne vela zdravicka a spanku 🙂

dievcata, tesim sa, ze sme sa v piatok videli. aj ked som sa minula s Veronikou. dufam, ze bude uz coskoro dalsia stretavka. slubila som Dominikovi, ze teraz je na rade on 🙂

drzim palceky vsetkym chorym, aby sa skoro vyzdraveli a aby mali za sebou uspesne OP!!

miriam25
6. apr 2009

ahojte babulky,
tak len co som dopisala cez obed prispevok, uz sa mi samko zobudil a zdal sa mi nejaky teplucky, tak som mu merala teplotku a mal 38. sla som s nim pre istotu k lekarovi, kedze soplikujeme uz dlho, tak nezistil nic vazne, mam mu len znizovat teplotu, pokial by vystupila viac. vecer mal 38,5 tak som zvedava, ci do rana klesne alebo nie. zaspal mi bez protestov, urcite ho aj ta teplota unavila, no som vazne zvedava.
dufam, ze uz toto neprijemne obdobie co najskor pominie, lebo uz zacinam byt zufala z toho, ze ma tak dlho sopliky a teraz sa do toho aj teplota dostavila ☹
neviem si ani predstavit, ako by som to zvladala, keby sme mali take zdravotne problemy, ako mate vy niektore, naozaj mate moj veeeeelky obdiv, ako to zvladate...

tina, tak to je naozaj sila, ze tie vysledky maju tak dlho trvat, to co si v tej nemocnici akoze myslia????? dokedy mas este cakat???? ved sa jedna o zdravie maleho dietata, ktore je prvorade!!!!! vazne na to ich konanie nemam slov 😠 dufam, ze sa svokrovi podari nieco vybavit, aby to bolo co najrychlejsie....

jasterka, budem na teba v stredu mysliet, nech ti to dobre dopadne a mas to co najskor za sebou...

jasterka
6. apr 2009

Ahojte 🙂 este ze je take nadherne pocasie,boli sme vela vonku ,tak mi to rychlo ubehlo,zajtra ideme do nemocky rano na odbery,na obed este domov a vecer uz na prijem,snad mi daju nejaky oblbovak nech to tak neprezivam.tak hrozne uz to chcem mat za sebou ☹ mam zachvaty strachu a potom zas sa presvedcsim, ze to urcite zvladnem,myslim pozitivne a zase ma prepadne strach,tazko sa potlaca,hned ako pozrem an Emmku slzy sa mi deru do oci...ze co keby...ble 😢 ...tak moc chcem byt uz zase doma s nou...zrovna ma take obdobie ze nechce zaspat aj ked je unavena,musim ju hladkat,drzat za ruky,nik ju neuspi iba ja ako naschval,doteraz nebol problem ☹ tak snad to manzelik zvladne ,ma tu mamu ,potom pride moja mamina,tak budu pomahat ako sa da...dakujem za podporu aze budete na mna mysliet 😵 urcite po silvike odkazem ako sa mam 🙂 ste zlate...

fotky zo stretka sa vydarili ako sedite na lavickach 🙂 krasne maminy s krasnymi detmi.dufam,ze sa s emkou coskoro pridame 🙂 ...

miriam25
6. apr 2009

jasterka, sice som neprezila nic podobne ako ty a mozno sa neviem tak celkom vzit do tvojej koze, ale posielam ti aspon slova utechy a vela vela sily, aby si najblizsie hodiny zvladla najlepsie ako sa bude v danej situacii dat. urcite na teba budeme vsetky mysliet a manzelik to s malinkou ukazkovo zvladne a bude ti volat, ako su spolu zohraty tim, aby si si nerobila starosti. Drz sa!

maya01
7. apr 2009

Dobre ranko,

dnes bude znovu kraaasne pocasicko...ja uz sedim od pol siedmej v robote,aby som mohla cim skor zdrhnut... 😉
Miri,dufam,ze Samusko je ok a ze mu teplota uz klesla... Dobre ze si isla s nim k dr...clovek nikdy nevie... Chuda malinke,tiez sa uz ako dlho trapi so soplikmi.
My mame teraz sice tiez ale nic vazneho to nie je... Inak to je sranda,ze celu zimu nic a teraz,ked sa oteplilo,nas chytili sopliky... 😕

Jasteraka,budem na teba velmi mysliet... Neboooj dobre to dopadne...uplne ta viem pochopit,ze ti chodia po rozume take myslienky...mne tiez nieked a to nejdem ani na operaciu... 😒
Drzim veeelmi palce,nech to mas cim skor za sebou... 🙂

zdenka73
7. apr 2009

Ahojte kočky!
Tak som vás priebežne dočítala. Takže ďalšia baba 😉 Maela gratulujem a nech vám robí len radosť.
Všetkým chorým skoré uzdravenie, snáď je to chrípkové obdobie už za vami a budete si s detičkami užívať toto krásne počasie.
Jašterka - na také veci ani nemysli, všetko dopadne dobre uvidíš, budeme ti tu všetky držať palce. Žlčník bude vonku a potom si budeš pochvalovať, a užívať si radosti s Emuškou.
Tak ste mali stretko? to je super sa tak stretať, nuž môžeme vám len ticho závidieť.

liluvie
7. apr 2009

Ahojte kocky,

potrebujem poradit, chcela som na slovensku vybavit pre Kristinku 'prispevok a priplatok k prispevku pri narodeni dietata' a mzslela som, ze len donesiem ziadost a je to. ale nase pani uradnicky si zmysleli, ze musim doniest z rakuska aj potvrdenie o tom, ze sa tu ziadna podobna financna davka pri narodeni dietata nevyplaca 😠 , od koho mam toto potvrdenie pytat, nenapada vas nieco? taka som bola na.rata 😠 😠 😠 😠 , uz si nevedia vymyslet, ako by to este cloveku spestrili 😠 😠 😠

dakujem za kazdy napad

liluvie
7. apr 2009

mayi, este, ze bol ten vikend tiez krasny, aspon si si mohla uzit slniecko aj na vlastnej kozi, nielen spoza okna kancelarie 🙂 , mozno by nebola odveci nejaka dovolenka, co? 😉

liluvie
7. apr 2009

jasterka, budem na teba mysliet, drz sa
posielam vela pozitivnej enrgie 😵 😵 😵

maya01
7. apr 2009

Liluvie...no teda dovolenka by sa zisla ako sol...Ale budem si musiet pockat az do leta... 😒
Vo stvrtok ideme tak ci tak na Sk...tak to bude pre mna taka mensia dovolenka... 😉
S tym prispevkom neporadiam...ja som ani nevedela,ze na take nieco mam narok... 😠

ronnda
7. apr 2009

ahojte, tak bud jste vsichni venku a nebo na facebook 🙂

my jsme vcera stravili cele odpoledne na piskovisti, mala si tak hezky vyhrala a my maminky jsme trochu oddechovaly a povidaly. o vikendu jsme byli s malou poprve v prateru, no velikanske nadseni, malou jsme nemohli dostat z auticek. a my jsme si dali vyborne ceske pivo!

mayi - to je fajn, ze si pracovni dobu muzes aspon trochu prizpusobit a jit drive domu.
miri - jak je na tom samko?
jasterka - taky na tebe budu zitra myslet. nedelej si starosti, urcite vsechno dobre dopadne a budes brzy doma. a manzel to jiste s babickama zvladne. i kdyz je mi jasne, ze ti to musi srdce trhat nechat tam emmusku. ani ja si to moc neumim predstavit, a to je nicole uz vetsi. preji ti hodne sil a at jsi brzy doma.

miriam25
7. apr 2009

ahojte babulky,
ja sa dnes akosi neviem pozbierat. maly spal v noci dobre, ja som ho len obcas skontrolovala, ale spal ako medved, rano sme vstavali o 8 a ja nie a nie, aby som sa konecne nejako rozhybala. taka som nejaka o nicom 😒 😠 zrejme na mna prisla ta jarna unava 😀 samko ma este zvysenu teplotu, tak sme boli len na pol hodinku vonku, aby som to zbytocne nedrazdila. A pritom je taaaaaak krasne, najradsej by som s nim bola cely den vonku niekde... aaach, dufam, ze to uz konecne prejde, uz to trva az prilis dlho ☹

jasterka, drz sa, posielam este raz vela vela energie, aj ked jej dnes sama nemam neviem kolko, ale ty ju potrebujes viac... zajtra som v myslienkach pri tebe 😉

maji, takze idete na velku noc do nr? super, aj ti tak trosku zavidim, aj ja by som sla, ale nejde to 😒 planujem priblizne v maji, ze by sme vyrazili k nasim, tak dufam, ze mi tie plany nic neprekazi 😉

ronnda, tak ceske pivko ste si vychutnavali? aspon trosku tvojej domoviny mali na to prateri 😀 my sme sa zatial este neodvazili dat samka na nejaky kolotoc, mame jeden na namesti, samko po nom stale pokukoval, ale bojim sa, ze nebude pokojne sediet a volakde mi tam padne, este asi pockame trosku s kolotocovanim 😝

ronnda
7. apr 2009

miri, to je jiste jarni unava, ja jsem taky nekdy uplne znicena. ale ted mne to pocasi dodalo hrozne energii, tak doufam, ze to vydrzi.
samka se to opravdu drzi uz dlouho, sopliky, teplotka, snad je to taky jen nejaka forma jarni unavy a bude brzy zase fit a budete moct byt hodne venku.
v prateru jsme nicole dali jen na auticko (to byla nadsena a nechtela pryc, odchazeli jsme s revem) a jeste na vlacek, tam jsem sedela s ni, z toho by mohla vypadnout. jinak si vystacila s kaminkama, mezitim co my jsme pili pivko 😀 pridala jsem dve fotky.

maya01
7. apr 2009

Jeeej Ronnda,super fotecky... 🙂 Nici,ako poslusne sedela v auticku...zlataaaa... 🙂

Miri,to ma mrzi,ze Samkovi sa nepolepsilo... ☹
Jaaaj ani mi nehovor o jarnej unave...ja som uplne znicena...Ked pridem z roboty domov,tak by som najradsej odpadla do posletele...no ale neda sa.
Vcera sme farbili,malovali a lepili so Samkom vajicka...juuuj to bolo u nas radosti...by sa nam zisla aj nejaka ta sliepka,ktora by nam ich znasala,lebo Samko by nic ine nerobil... 😉

tinavieden
7. apr 2009

Ahoj Leni zaspala tak mozem sa venovat konovi 😀
U nas nic nove, vysledky este nie su a teraz je Karwoche(neviem ci som to spravne napisala)a su prazdniny takze sa moc ani nedozvieme. Rozhodla som sa,ze v sobotu ideme do LM k mojej mamke a ostaneme tam s Leni 2 tyzdne, pridem na ine myslienky a troska si oddychnem.
Svokor sa potom ked sa vratime o to postara aby sme sa pohli dalej.Tak sa uz aj tesim domov,zmena nam urobi dobre.
Leni je stale hrozne uputana na mne, ked idem len na WC spusti taky plac, no hroza.Vcera som bola s kamoskami na sushi(prva krat ako je Leni na svete) a manzel teda mal riadnu fusku. Mala len plakala, stale ma hladala, nechcela nic jest, pit...no proste protestovala riadne.Potom ju nejak uspal ale dalo mu to riadne zabrat.No musime to nejak vyriesit aby nebola len na mna uputana, snad to moja mamka v LM vyriesi. 😉

Jasterka,zajtra budem na Teba mysliet a drzat Ti silno palce.Neboj dobre to dopadne a o malu bude urcite dobre postarane. Dolezite je,ze uz konecne s Tebou nieco robia.Drzkaj sa.

Miri, tak to teda take krasne pocasie a Samko je este chorucky.Tak nech sa coskoro vylieci a zacne si uzivat slniecka.

Ronnda, super fotocky z Pratru.Nicol je uz velka slecna a Ta fotka v auticku je ozaj super.
A ceske pivo no tak to by som si dala teraz 😀

Mas

wienika
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

viedencanka
7. apr 2009

Caute kocky,
tiez sa vam hlasim po vikende,Martinka som dnes uz zaniesla do skolky.Teplota mu presla uz v sobotu,dve noci po sebe hrozne kaslal a nemohol sa utisit,ani Linda ty padom nespala,takze som bola uplne hotova.Dnes som ho zaniesla do skolky a tam je vyvesene,ze v skolke malo jedno dieta kiahne,takze super- cocitala som sa,ze inkubacna doba je 14-21 dni,takze ho mozem sledovat ☹
Inak aj Linda ma sopliky,nedokaze ani tahat mliecko. Bola som v lekarni,chcela som kupit ten odsavac a lekarnik ma poriadne vystrasil,ze to vobec neodporuca,ze sa jeho pouzivanim moze poschodit sluchovy kanalik a aj cele ucho. Vy ste to kde v lekarni kupovali- na SK alebo vo Viedni? Ja som sa pytala tu vo Viedni. V kazdom pripade tie sople jej z nosa musim nejako dostat ☹

Jasterka,myslim na teba,nech to mas za sebou,neboj o Emmku bude dobre postarane,mysli teraz hlavne na seba.Inak myslim,ze tie nase babatka maju teraz take obdobie,ze chcu byt len s mamou. U Lindy to zacalo tiez asi pred mesiacom,ked len na par sekund odbehnem do druhej izby,uz krici ako o zivot. Ale mne aspon vecer nadalej sama zaspava,v tom sa nic nezmenilo.

boldy
7. apr 2009

ahojky,

my sme dosli z prechadzky, tak jasmin este spi v kociku, tak vam tu trosku napisem... sme v poriadku, ale tiez som dost unavena, zaspavam do minuty 😀
ronnda> my sme boli v nedeli tiez v prateri, a bol ta taky hluk ale nasej malej to teda vobec nevadilo,... fotky su pekne
jasterka> drzim palce, myslim na teba, emmka to vydrzi
miriam> dufam, sa samko uz skoro vylieci
liluvie> tiez si to idem vybavovat, ale nic take odo mna nechcu, ked som sa bola informovat

wienika
7. apr 2009

viedencanka, akuerat som na teba myslela, ze ako sa ma martinko.....drzim palce nech tie kiahne nedostane, lebo potom to asi chyti aj linduska.....my to uz mame za sebou, lea mala vtedy 11 mesiacov, aj som rada, ze to uz nedostane.....i ked najlepsie by bolo, aby to mali hned obe deti, nech sa potom nebójis.....kazdopadne nech to radsej nechyti.....

baby, potrebujem radu, lee citit z pusinky akoby octovy dych...neviete co to moze byt? kaazdopadne nie je v poriadku, pomrnkava a chce byt len na rukach......sestrine deti to tiez mavaju vzdy ked byvaju chore.....no idem to pohladat na nete.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre