Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
7. apr 2009

Wienik,moj Samko to mal tiez,ked mal horucky...Neviem co to sposobuje...ale na nete urcite nieco najdes... 😉

wienika
7. apr 2009

maya dakujem....ale aj tak ma to znepokojuje, lebo ma to prvy krat.....a horucky uz mala vela krat, tak neviem....ked to do zajtra neprejde, tak budem volat lekarovi....

viedencanka, co sa tyka odsavacky, kupila som ju v BA v tescu, tam je lekaren(petrzalskom)..stala okolo 400 sk a som s nou velmi spokojna.vzdy jemnucko vysaje sopliky a nemyslim, ze by skodila.....ved vies, ze co clovek, to iny nazor.....

miriam25
7. apr 2009

ahojte babulky, tak samko mal cez den len nieco vyse 37 teplotku a teraz vecer zasa 38,7 tak som mu dala detsky paralen a ulozila ho spinkat, som zvedava, ako dlho bude este horuckovat. doktor povedal, ze by tie teploty mali do stredy prejst, streda je zajtra, tak som naozaj mooooc zvedava, ci to prejde alebo nie.
je tu vraj dost rozsireny sarlach, ale podla testov ho samko nema, tak som sa potesila a zaroven nepotesila, kedze tym padom neviem, ci je naozaj len trosku prechladnuty alebo co mu vlastne je. len dufam, ze to nie je ziadna alergia na nieco, co je teraz vo vzduchu 😒

wieni, to ti ja tiez neporadim, ale skus zavolat tomu lekarovi, on by mal vediet. dufam, ze bude leuska coskoro v poriadku. samko, ked sa neciti dobre chce tiez len na mne sediet a je apaticky... 😒

miriam25
7. apr 2009

maji, to aby ste si rovno zaobstarali nejaky kurin 😀 to muselo byt ale naozaj velmi mile, ako ste spolu ozdobovali vajicka, aj ja sa uz tesim, ked bude moj samko vacsi a budeme viacere veci spolu robit. sa mi pacilo aj vase vianocne pecenie kolacikov 😵 😵

liluvie, pokial som ti to este nepisala, mne ked ocino vybavoval tento prispevok, tak mi volal a pytal sa ma, ci som v rakusku nic nedostala, lebo inak by som na to nemala narok a tak som mu povedala, ze nie a on musel len nejake to prehlasenie na urade podpisat (s mojim splnomocnenim) a potom to vybavil bez problemov. nepotreboval to mat pisomne od rakuskych uradov 😉

miriam25
7. apr 2009

ronnda, nici je uzasna na tom auticku, aj na vlaciku, krasne ste spolu 😵 😵 😵 musim ukazat samkovi fotky, co na to povie 😉

ronnda
7. apr 2009

wienika - taky bych si delala starosti, snad leuska nebude nemocna, nechces zavolat vasemu dr., treba ti poradi. vikend jste si pekne uzili, fajn, ze jsi mela volno.
miriam - i vy porad bojujete s temi teplotami, to me moc mrzi.
viedencanka - no nazdar, kiahne... moc dobre si vzpominam, kdyz jsme to tu prozivali s wienikou a leuskou, snad se vam to vyhne.
ja musim zaklepat, nicole je uplne fit a je hrozne v pohode, jsme porad venku a vali se v pisku, ted ji hrozne bavi jezdit na skluzavce.
mayi - pobavila jsem se, kdyz jsem si predstavila, ze byste si poridili kurin (nejdriv jsem sice musela premyslet, co to znamena v cestine), jak poradila miriam. to je hezka zabava, tak na pristi velikonoce si vas objednavam jako zdobice vajicek 😉

ronnda
7. apr 2009

...a dekujeme za pochvalu fotek... opravdu je nici maniak do aut, na ulici se muze zblaznit a je rada, krici treba TAAAAXI, dnes jsme videli hasice jak jeli do akce, no primo ukazkove jako z knizky...

twix
7. apr 2009

ahojte,

viedencanka, tie kiahne nie su prijemne, ale kazde dieta ich bohuzial dostane skor ci neskor.
ja som odsavacku kupovala tu vo viedni na Baby-Messe. ked bol maly chory, tak sa ma moja lekarka pytala, ci odsavam "vysavacom", ze to je najucinnejsie. ja si neviem predstavit, ako by to mohlo poskodit sluch. ja som nou odsavala obom detom a neviem si ju vynachvalit.

tina, urcite ti zmena teraz urobi dobre. odychnes si, nazbieras vela novych sil a budes sa citit lepsie. urcite si to doma uzij!!

jasterka, myslim na teba a drzim palce!!

ronnda, mala je zlata v tom auticku. aj my sa chystame do pratru, tak som zvedava, ci sa nebude Laurinka bat kolotocov. naposledy, ked sme tam boli, bola este mala na kolotoc, len sa pozerala a tancovala 🙂 a skluzavky frcia aj u nas 🙂 to je revu, ked ideme z ihriska domov ☹

prajem vsetkym skore uzdravenie!!

lenka.pav
7. apr 2009

twix, velka vdaka za tvoju radu. odsavacku uz mam doma a za polovicny cas odsajem raz tolko mlieka! naozaj ti velmi dakujem. tomu sa hovori - dobra rada nad zlato 😉

viedencanka
7. apr 2009

Wienika,dakujem z radu,asi aj ja skocim do Tesca do lekarne. Drzim palce,nech ti Lea neochorie.

ja som prisla pre Martinka do skolky,boli sme chvilu vonku v parku a povedal mi,ze ho boli brucho a vobec cely sa mi nejako nepozdaval.Prisli sme domov,Martinko si hned lahol na postel a zaspal.Odmerala som mu teplotu mal 38,teraz sa mu este zvysila na 38,4. No nechapem co mu je,ved vcera uz bol uplne fit.

viedencanka
7. apr 2009

Ronnda,Nicol je zlatucka na vsetkych fotkach,krasne dievcatko.

Liluvie- to si asi natrafila na blbu uradnicku,ze taky doklad od teba ziadala.Odo mna tiez nic nechceli,uradnicka sa len pytala,v akom state poberam matersku,ked som povedala ze v Rakusku,tak hned vedela,ze tu taky prispevok neexistuje. Neviem ci ti v rakusku taky doklad niekde vystavia.Radsej sa hadaj s tou uradnickou na sk,povedz jej,nech si zavola do centraly v BA,ked to sama nevie,ze Rakusko prispevky nedava.

lenka.pav
8. apr 2009

jasterka, drzkaj sa, drzim palce!

maya01
8. apr 2009

Dobre ranko,

Jasterka,drzim palce nech vsetko dobre dopadne a nech to mas cim skor za sebou... 🙂

Ronnda no vidis dobry napad...Samko sa potesi,ked bude moct tych vajicek o par desiatok viacej namalovat...len tu sliepku si este zadovazit... 😉

Viedencanka,dufam ze Martinko je uz ok a ze vas tie kiahne obidu...

Wieni,ako sa ma Leuska?

Miri, a Samko ako?

silvia2406
8. apr 2009

ahojki 🙂

v prvom rade, som veeelmi rada, ze sme konecne zorganizovali stretko v takom hojnom pocte, skoda, ze niektore chybali, ale dufam, ze nabuduce uz budeme vsetky 🙂

ronnda, tak teeeda, nicol sa nezastavi ani na chvilku, kobuk dole, rovnako aj saskina laurika. tie vase slecny su ako na baterky, ale krasne betarice su to 😵
myslim, ze presne takehoto duracelka budem mat aj ja 😅

som rada, ze som sa spoznala s lyziarkou a jej kristianom a s liluvie a jej kristinkou 🙂 a rovnako som velmi rada, ze som konecne po dlhej dobe videla charlotku a jej livinku.

charlotka, mate nadherne slniecko. bambulka krasna. ako kukala tymi velkymi kukadlami na vsetky strany. no na zozratie🙂 😵

viedencanka, wienika, miriam ako sa maju vasi drobci? tie choroby nemaju konca kraja?

liluvie, ked som si vybavovala prispevok, ziadne potvrdenie som nepotrebovala. boli sme pri velmi milej pani, ktora sa mudro pozrela do svojich papierov a skonstatovala, ze rakusko taketo prispevky neposkytuje a nebol s tym ziadny problem. bolo to rychle a bezproblemove. a aj peniazky prislo asi do 3 tyzdnov od podania ziadosti. takze netusim, co ta pani uradnicka riesi 😅

ozaj, musim sa pochvalit. konecne sme dostali bytik. od 1. juna by sme mali byvat v 23.-ke. taaaak sa tesim 😵 😵 😵 dnes ideme vsetko pomerat, aby sme vedeli, aky nabytok kupit, ci budeme malovat, ak ano ako....atd atd. 😎

prajem vam vsetkym krasny dnik 🙂

miriam25
8. apr 2009

ahojte babulky,
no dnes samko teplotu nemal, tak som zvedava, ci stupne do vecera alebo nie. pre istotu sme dnes este doma a uvidime, co bude vecer. ak by uz vecer nemal ziadnu teplotu, zajtra by som ho pustila trosku von. normalne mi to az zily trha, ze je konecne tak krasne vonku a my musime trcat doma.
Rano, len co sme mali vsetky nase procedury za sebou (prezliekanie, prebalovanie, papanie, umyvanie zubkov), samko vzal bundu, capicu a topanky mi podaval a ukazoval, ze mu ich mam dat na nozicky a uz stal pred vchodovymi dverami ☹ no a vysvetlite mu niekto, ze von nemozeme ist ☹
no snad to nejako vydrzime. poobede by mala prist svokra, aby mal nejake rozptylenie a potom este susedka na kavicku, tak snad nam to poobedie rychlo ubehne...

silvi, blahozelam k bytiku, aj ja by som uz rada mala tvoje starosti 🙂

maya01
8. apr 2009

Miri,tak sa uz Samuskovi polepsilo...no dufam s tebou,ze mu uz teplota nestupne...
To ti verim,ze ti je uz dlho doma...ale neboj zajtra uz pojdete urcite na spacirku... 😉

Silvi,este raz gratulujem...uz som ti pisala aj na FB,ze budeme viac menej susedky...my sme tiez v 23.bez. A kde ste presne dostali ten bytik...od Gemeinde?

ronnda
8. apr 2009

miri - to si dovedu predstavit samuska, jak chce jit ven, chudacek, tak jeste dnes vydrzte, hlavne ze uz je bez teplot. nici chce byt taky porad venku, hraje si ted hodne na balkone.
silvi - skvela zprava s tim bytem, moc gratulujeme. maya a viedencanka budou mit dalsi susedu ve 23. bez.
viedencanka - co dnes martinko, ma teplotu?
tina - to je vazne dobry napad odjet na dva tydny k mamince, tam vam to jiste prospeje a cekani tak rychleji ubehne. a svokor to jiste zatim tady popozene.
mayi - tak to jsem rada, ze mam na pristi rok postarano o nazdobena vajicka 🙂

dopoledne jsem byla s malou kupovat boty, byl trochu cirkus, ale uz se s ni da domluvit, takze kdyz si odmitla boty zkusit, tak jsem ji rekla, jestli chce jet domu autobusem, tak nadsene kyvala ze ano, takze neco za neco, obout boty a pak pojedeme autobusem, funguje to 😉 ale boty jsme stejne nekoupily, musim se jeste poohlidnout jinde. a nakonec jsme jeli tramvaji, autobus nam ujel...

miriam25
8. apr 2009

ronnda 😀 ze autobus vam usiel 😀 to musela byt nici sklamana, ze nesla busom... Ale inak musim povedat, ze taketo nieco za nieco u nas este nefunguje. Uz som to skusala niekolko krat so samkom, ale on tomu este nerozumie... tak som sa aspon dobre zasmiala na nici, je to teda dobre cislo 😀

tina, som ti zabudla napisat... naozaj super napad, ze pojdete k tvojej mamine. urcite si aj ty este oddychnes a prides na ine myslienky... ale daj si pozor, aby sa mala neupela na teba a na tvoju maminu. asi by mala mat viac ludi okolo seba 😒

ronnda
8. apr 2009

miri - nici zklamana nebyla, naopak, tramvaj ji pripomina vlacek, tak se radovala, navic rano jsme na nakupy cestovaly uz busem, tak to byla zmena.
vcera bylo u nas koupani poprve bez kriku, povidala jsem ji, jak si hrala s detma v pisku a ze se musi umyt i deti co tam s nama byly, takze jsem je vsechny vyjmenovala, koukala na me slzavyma ocickama. tak jsem se ji ptala, jestli si chce zitra zase hrat v pisku, tak kyvala a rikala jojo, takze jsem rekla, ze se tedy musi umyt a at neplace. sice porad popotahovala, bylo to rychle koupani, ale klaplo to. uff, a pak se smala.

miriam25
8. apr 2009

ronnda a nici place vzdy pri kupani? ja som si myslela, ze len ked ju vyberas...

ronnda
8. apr 2009

ted poslednich par tydnu nechce vubec do vany a krici jen ji tam dam, boji se vody a nemam tuseni, cim to je... do leta ji to snad prejde 😒

twix
8. apr 2009

ahojte!

Silvi, blahozelam k bytiku!! nech sa vam tam dobre byva 🙂

Ronnda, ja uz som to vzdala, kupovat boty s Laurinkou ☹ obkreslim si jej nohu na vykres a vystrihnem. naposledy som zasla do obchodu a kupila jej 24. s predavackou som sa dohodla, ze mozem vymenit za väcsie, ak by jej neboli dobre. mne to za ten cirkus nestoji. ona by sa mi tam hadzala o zem a urcite by som jej ziadne boty nevyskusala ☹ to je fajn, ze sa vies uz s Nici dohodnut. u nas to bohuzial nefunguje. slecna si robi, co chce a hadze sa o zem a trucuje. kazdy den odchadzame s revom z detskeho ihriska. najradsej by tam aj nocovala 😖 stale dufam, ze ta "Trotzphase" raz skonci. ale kedy to bude??

Viedencanka, ako s Martinkom? uz je to lepsie??

Miri, no to je smola, ze sedite doma teraz, ked je take krasne pocasie ☹ hlasia aj na sviatky pekne, tak sa rychlo vyliecte.

Leni, to som rada, ze tu odsavacku uz mas. je to strasne dobry pomocnik 🙂

miriam25
8. apr 2009

samko mal tiez taku fazu. len co som ho dala do vanicky, uz mal usta na krivo. a raz bol aj drahy pri nas a ten mu hovoril, ze sa nema coho bat, ze stoji pri nom, ze sa mu nic nestane, zacal ho uputavat hrackami a tak sa tam hrali, az samko zabudol, ze chcel plakat. a odvtedy je uz klud. dokonca, ked vidi, ze napustame vanicku, najradsej by do nej vhupol aj obleceny 😀

ronnda
8. apr 2009

miri, nevim cim se to stalo, ona si treba v klidu hraje s hrackami, smeje se, pak ji treba splichne voda do obliceje a spusti. myslim, ze se boji umyvani vlasu, to ted nechce vubec. doufam, ze to brzy prejde.

twix - s tou obkreslenou nozickou jsem to taky uz zkousela, ale nicole si ted nechce nechat nohu obkreslit. zajimave je, ze v deichmann je v pohode a spolupracuje, v humanic se ji evidentne nelibi a spusti jen co tam vejdeme... jsem dnes plna energie, takze odpoledne jeste zkusime jeden obchod a potom pujdeme na hriste, to by mohlo fungovat 😉

maya01
8. apr 2009

Ronnda,Nici musi byt straaasne zlata...a aka je uz rozumna... 🙂 Ja sa este teraz niekedy neviem so Samkom dohodnut... 😅
Twix,neboooj ta faza raz prejde...musi... 😉
Ja som tiez pozerala,ze cez sviatky ma byt kraaasne pocasie...juuuj sa tak tesim na Sk.

ronnda
8. apr 2009

maya - no rozumna... myslim, ze toto je zase jen nejaka "domlouvaci" faze...
to je super, ze pocasi na svatky vyjde, my se chystame do ceska.

lyziarka
8. apr 2009

ahojte kocky

tak docitala som narychlo posledne 3 strany, Kristianko este spi (uz 2 hodiny), ale uz sa bude kazdu chvilu budit...
Ronnda, my sme tiez boli dnes doobeda kupovat topanky, teda bola som sama, lebo manzelik bol doobeda doma, tak ho mohol postrazit. Ale ked sme boli v pondelok, tak som mu uz priblizne primerala velkost 24, on si da v pohode vyskusat...
A tiez u nas funguje, ked mu nieco slubim, ze pojdeme potom na hojdacku alebo smykacku 🙂 Tiez je to taky maly duracell 🙂 My sme tiez cele poobedia teraz vonku, na ihrisku z hojdacky nechce zist, strasne sa mu to paci, ale to asi vsetkym detom 🙂
S kupanim je to u nas stale tak, ze uz ked mu poviem, ze sa ideme kupat, tak stoji pri kupelkovych dverach, uplne v pohode kludne caka aj 10 minut bez pohybu potom v kupelke, kym pochystam vanu a vodu. Je cely nazhaveny a najradsej by sa tam clapkal hodinu... On nema este vela vlaskov (to nie ako Laurinka od Twix 🙂), takze umyvanie vlasov je u nas zatial bez samponu a to si pomaly osprchuje sam hlavku v pohode, pretoze on pocas kupania drzi sprchu v ruke ako nejaky poklad ... 🙂
Dnes ideme na beznu prehliadku k dok a potom zase vonku... v novych topanockach...
Jaj, a do Pratra sa tiez chystame (len je to od nas trosku dalej), to bude prenho eldorado, blikajuce auta, vlaky, vsetko... ale na kolotoc este nie. to je este skoro.

lyziarka
8. apr 2009

kocky, rada som vas poznala, len porozpravat sa az tak bohuzial nedalo, to sa da tusim lepsie takto cez net... 🙂

lyziarka
8. apr 2009

inac este k tym soplikom, Miriam, Maya - moj Kristianko tiez celu zimu absolutne nic nemal, vobec, a akonahle prislo teplo, tak trosku dostal. Ale nastastie iba dva dni a take slabe, ze to asi ani neboli poriadne sople. Tak sa vsetci rychlo vyzdravte, aby si deticky mohli uzivat tohto slnka...
Tina - prajem vam, aby Leni nemala nic vazne a aby jej vedeli rychlo nasadit spravnu terapiu... dnesna medicina je uz na vysokej urovni... Vsak predcasniatka ako bol moj drobec by pred 50 rokmi mozno neprezili...neviem...

charlotka
8. apr 2009

ahojte babenky,

livia sa pustila do slona, tak mam chvilku volno, zlata je, uz sa pekne zahra aj sama, ked ma s cim 🙂 kupili sme jej laufgitter, tak to je paraaaaaaada, konecne mozem ist v pokoji aj na wc 😀 fakt dobra vec, nemusi lezat na zemi a mam istotu ze sa mi nikam nezakotula 😵

som rada, ze som vas, aspon niektore, aj s detickami v piatok konecne osobne spoznala, aj ked len tak na miniminutku 😅 skor sa nam nedalo a tak som si povedala, ze aspon skusime, ci vas tam este zastihneme a vyslo to 🙂 nakoniec som stretla este aj wieniku s leuskou 🙂 ked som poucla lea lea, hned som ich spoznala, bodaj by nie take fesandy 🙂

silvi, tereske teda poriadne vyrastla 🙂vyzera byt spokojnucka, takze sa nic netrap pre UM, dobra zaklad dostala a myslim ze to UM prospelo na pohodicke obom 😉 ked bedes vediet nieco nove o jasterke, daj nam vediet, ako sa ma

chvilka samostatnosti nam skoncila, takze livia uz sedi so mnou a skusa chytat jkavesnicu tak obcas mi nieci aj napise 😀 mame fazu, ze vsetko chceme chytat 😝 este by som tolko toho chcela popisat, ale musim koncit, mozno neskor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre