Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
10. apr 2009

ahojte dievcata 🙂

chcem vam zazelat prijemne velkonocne sviatky 🙂

my balime na svk, pobudneme cely nasledujuci tyzden, nech si aj starkovci malu uziju 😵

charlotka, drzime palceky, aby operacia prebehla bez akychkolvek problemov 🙂 livinke daj od teresky velikansku pusinu 😵

vsetkym chorym prajem skore uzdravenie, jasterke skore zotavenie po OP🙂

majte sa pekne a o tyzden snad zopakujeme take prijemne stretko ako bolo to minule 🙂

ronnda
10. apr 2009

ahojte,
dekuji vam za rady ohledne tech botek, ja jsem nicole kupovala zatim jen elefanten, dnes kouknu na ty geox a taky richter. twix a diky za radu ohledne tech sandalek, ja jsem mela v planu koupit otevrene, uz jsem to resila i s prodavackou, taky mi doporucovala uzavrene.

vroni - uplne mi uniklo, ze uz natalka oslavila 3. narozeniny... je to uz velka slecna. taky si myslim, ze ve trech letech hodne deti jeste nemluvi. a co ti logoped rekl ohledne dvojjazycne vychovy? prave proto treba zacne mluvit pozdeji... ale sranda, ze po navsteve dr. se ji pusinka tak rozvazuje, tak prejeme hezke povidani.

blau - tak u mcdonalda jsme jeste nebyli, ale fruchtzwerge jsou u nas na dennim poradku uz dost dlouho, asi kdyz mela mala rok myslim, to jedla bile jogurty a obcas zwerga. ma je moc rada, tak zkus dat malymu ochutnat.

lenka - my jsme vcera taky byli v schönbrunnu, bylo nadherne.

preji vam vsem hezke velikonoce, odpocivejte a ahoj pristi tyden.

tinavieden
10. apr 2009

ahoj babale,

aj Ja vam chcem zalezat veselu VELKU NOC a hlavne vela vody 😀 a vajicok 😉
My odchadzame zajtra na 2 tyzdne do LM k mojem mamke uz sa velmi tesim.Myslim,ze nam zmena urobi dobre a snad sa Leni konecne odviaze odo mna.Lebo je to dost narocne ani na WC nemozem ist a uz place ☹ A ked s nou idem von tak v kociku nechce byt vobec tak mi neostava nic ine iba ju nosit na rukach...no poviem vam uz sa citim ako taka opica 😀
Tak si u mamky troska oddychnem uz sa tesim na relax, kozmetiku, kadernika 😉

Silvi gratulujem k bytiku a nech sa vam tam dobre byva.Aj vy si pekne na SK uzite a troska sa tiez zrelaxuj.

Charlotka budem na vas mysliet ked budete v nemocnici,chcela som vas ist aj pozriet kedze byvam blizko SMZ-OST ale budeme na SK.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

Jasterka, myslela som v stredu na Teba a som rada,ze uz mas po OP, tak sa skoro zotav nech sa mozes znova tesit z Emmky a ona z Teba 😉

Majte sa fajn a ked sa vratime budem sa tesit na nejake prijemne stretko.

vroni
10. apr 2009

Ronnda, dakujeme 😎
Tej dvojjazycnosti som sa tiez obavala, ze mi ju ofrfle, ale vraj to nema vobec ziaden vplyv na vyvin reci. Vraj je to tak isto, ako nahluchlemu radit, ze si jedno ucho ma odrezat, lebo potom potom bude lepsie pocut.... Takze mame veselo na malu brebentit dvojjazycne ako doteraz.
Fruchtzwerge sme srotili asi od dvoch rokov, lenze nasa slecna dlho odmietala akekolvek jogurty.... Ale bola uz aj v McDonalde (tiez po dvoch rokoch) a na moju hrozu jej to chuti!!!!

Aha, a krasne sviatky vsetkym 😀

blau
10. apr 2009

Vies co Vroni ale moj brat pedagog a jazykar, my povedal to iste, ze napr. nas Luca zacne neskor rozpravat. Sice on sa snazi, uz teraz velmi vydava zvuky a mama atatatat dadada buuuuaaa. To je jeho cely den. Vies co si pisem,s jednou maminkou tu na koniku, maly ma 4roky a nehovori vobec. Strasia ju uz aj v skolke a tak. Ale ona hovori, ze sa mu venuje ako sa da, len jemu sa nechce a zas mladsi syn uplne v pohode. Asi kazde babatko to ma ine.

No fruchtzwerge som kupila , lebo jedava uz dlho jogurty a mu to chuti. A Mekac mu bude v Nathalienom veku urcite chutit -a ja mu budem branit 😀
ronnda, tak som rada, a teraz mu budem v poho davat aj tie fruchtzwerge. 😉

jasterka
11. apr 2009

Ahojte 😵 tak sa uz hlasim z domu.Statsna prestastna,ze uz je to za nami,este ma sice boli brucho a som slaba ako mucha,ale uz som doma 🙂 Doma s rodinou-nadhera,clovek si fakt neuvedomi co ma az kym sa toho nemusi vzdat,ja som bola vlasne prec tri dni ,ale bolelo ma to viac ako akakolvek fyzicka bolest.
Muzik to s Emmkou uzasne zvladli,som na nich taka hrda,Emmca pije z flase s takou radostou,ze mam obavy ci sa vratime ku kojeniu,mozem kojit od pondelka,no uvidime...muzikovi sa to velmi zapacilo,ze ju moze krmit,vlasne mi povedal,ze na vsetkom co sa stalo je dobre to,ze bol z Emmkou ako sa velmi zblizili,ake je nadherne snou spat a po papani si ju tulit na hrudi a ze on by aj rad ostal na materskej 😕 😲 ...tak ja niesom doma tri dni a uz ma aj plne nahradili,mam stoho zmiesane pocity 😅 ale hlavne, ze to tak super zvladli. 🙂

Velmi vam dakujem za vase podporu,to ze mi drzalo tolko ludi palce som citila a nemala az taky strach. 🙂

prajem vam nadherne sviatky.Uzite si kazdu sekzndu s vasimi blizkymi 🙂

viedencanka
12. apr 2009

Jasterka,to je super,ze tvoj muz to tak super s Emmkou zvladol.Moj vydrzi s Lindou takych 10 minut a uz mi ju dava,ze ona chce mna ☹
My sme u nasich,je krasne pocasie,skoro stale sme vonku.

Vroni-drzim palce,nech sa Natalke poriadne rozviaze jazyk 🙂 Ja som tiez toho nazoru,ze ta 2 jazycnost nie je ziadna prekazka.Ved do juna uvidite,ci sa to pohne dalej, a keby aj nie,logoped vam pomoze.

Linda mi asi od stredy zacala spavat aj cez den,tak znicoho nic.Predtym mi za cely den prespala tak maximalne 10 minut,teraz ju polozim do postielky,otoci hlavicku nabok,zatvori oci a spi 3-4 hodiny. Asi jarna unava
😉

miriam25
12. apr 2009

ahojte babulky,
aj ja vam prajem prijemne velkonocne sviatky 😉

jasterka, som rada, ze ti to dobre dopadlo, teraz si uz len vychutnavaj teplo domova a zregeneruj sa pomaly 😉

no ja som sa vam posledne dni neozvala, ked som vam pisala naposledy, ze sa necitim nejako dobre, to som este netusila, ze prelezim niekolko dni v posteli ☹ vo stvrtok som len lezala na gauci a samko behal okolo mna, bol taky dobrucky, az som nechapala, ako keby vedel, ze sa necitim dobre. vecer som volala svokre, ci by mi ho mohla v piatok vziat, ze mi je totalne zle, ze si musim lahnut a trosku sa "vykurirovat". potom som si merala teplotu a mala som uz 39. V piatok rano 38, co vecera 39, drahy prisiel v piatok okolo 3 domov, bol na nakup, vyzdvihnut samka u svokry, staral sa o samka aj o mna uplne ukazkovo. vcera mi bolo este horsie, tak sme sli k notarzt a ta skonstatovala, ze mam anginu. kasel som nemohla zastavit, az ma z toho napinalo a pokial som mala nieco v zaludku, tak to vyslo von... hlava sa mi tocila, bolela, no hroza... vcera som dostala antibiotika a neviem ake vselijake lieky este. pocitvo ich beriem. dnes rano som sa zobudila s brutalnou migrenou, nastastie som mala doma quarelin, takze ten pomohol a teraz sa uz citim naozaj fajn. dufam, ze zajtra to bude este lepsie a v utorok uz budem behat uplne fit. drahy musi ist totiz do viedne a nemam nikoho, kto by sa mi staral o maleho. teda svokra by mohla, ale urcite nie cely tyzden, takze aj tak nemam na vyber, len sa zotavit....
takze asi tak o mne...

zdenka73
12. apr 2009

Ahojte! I ja vám prajem príjemné prežitie sviatkov, ktoré ste na Slovensku tak veľa šibačov a kúpačov 😵

Jašterka tak to je super, že si to tak statočne zvládla, a mužíkovi poklonu tiež, že sa tak super postaral o Emmku.

Miri tak to ťa poriadne chňapla tá angína. A práve teraz na sviatky a keď je také krásne počasie. Ale hlavne sa rýchlo vylieč do toho útorka, aby si mohla so Samkom fungovať už zdravá.

Ja mám teraz tiež také blbé obdobie, doľahol na mňa hrozný smútok, mala som na dnes vypočítaný dátum pôrodu. Len dúfam, že bude čoskoro druhá šanca.

lieska
13. apr 2009

Caute babule!
Zdenka, nesmut, raz to vyjde urcite!!! Velmi Ti drzim palce! Ale chapem, ze to je smutne, ked si to clovek uvedomi! Nezufaj ale! 😉

Silvi, gratulujem k bytiku!

Jasterka, ako som pisala na FB, som rada, ze si uz OK!
Charlotka - drzte sa do toho terminu OP! Nech Livinke aj zadocek vydrzi v takom dobrom stave!

Dufam, ez ste prezili vsetky krasne Velkonocne sviatky. My tu mame este stale svokrovcov a je nam fajn. Mimi je v poslednej dobe taka uplackana, myslim, ze uz mozno zubky... Ma aj taky regres, opat mi zaspinkava pri papani, co uz nerobila strasne dlho, ma uplne rozhadzany denny rytmus a denne spanie, ale aspon noci su OK. Budi sa sice 3 krat, ale kedze kojim (stale iba kojim a dufam, ze este tie 3 tyzdne potiahneme) tak to nie j etake zle, zoberiem si ju k sebe do postele, vytasim prso, napojim malu a spime dalej! 😀

Ostatnym babam som klasicky zabudla co som chcela napisat... kym ja prebehnem tych 10 stran... 🙂

kafulienka
autor
13. apr 2009

ahojte,
rodili ste niektora v nemocnici v Bad Ischl? Dakujem 😉

jasterka
13. apr 2009

kafulienka,pokial viem ziadna tam nerodila,Lieska rodila v Salzburgu,ale podstata rodenia je vsade rovnaka 😀 ...ale konkretne info o Bad Ischl nema asi ziadna z nas.

jasterka
13. apr 2009

Ahojky 😵 dufam,ze ste prezili krasne velkonocne dni,ja som dnes po 10rokoch po prvy raz dostala sprsku vodou od muzika 😕 😲 ...obhajoval sa tym....ze ved si nedavno spominla,ze treba udrziavat tradicie 😠 ja som ale myslela Vianoce,oslavy narodenin ...a ine zvyky,vsetky okrem tohoto polievacieho. 🙄 a on to zase pochopil po svojom...oblial mna,moju maminu aj Emmku 😝 ...asi mu ten tyzden "materskej"buchol na hlavu 😀

Ja sa po mesiaci hladovky prezieram a testujem ako sa zije bez zlcnika 🙂 zatial stravim vsetko a verte ze som si dopriala takto spravne vyhladovana 😉 ...bolest je zo dna na den miernejsia,viac vladzem,najviac ma mrzi ze nemozem emmku nosit a poraidne pomojkat.
Zacali sme kojit 😵 Emmca je teda pohodacka,jej je tusim jedno ci cicka alebo falsa,hlavne nech to tecie,tak sa tesim ze sa znovu prisala.V nemocke som pumpovala ako o zivot,snad kazdu hodinu,moje prsia tam tusim videl kazdy 😔 od upratovaciek,instalatera az po kazdeho doktora a vsetci sa cudovali a vypytovali,jedna mila mlada pani doktorka dokonca rypala,ci to ma vobec cenu 😠 ved uz mam dost velke dieta,a ze na co chcem tak dlho kojit...juj ale som ju zrusila 😀 som bola v razi ,vynervovana ,ubolena,dostala co si pytala 😝 ...

Lotka-na vas moc myslim,posielam vela sily,vsetko dobre dopadne,viem ten strach je skoro neunosny,a napriek tomu nieje inej cesty,len zatat zuby a ist durch!!!vsetko to zle pominie a aj vy sa budete uz iba tesit z krasnych dni.drz sa!!!kvoli Livke,nic nieje pre nu lepsie ako maminkina laska, pohladenie,bozky ,vtedy sa rychlo uzdravuje...a Livinka je statocna ,je moj vzor!cely cas som si v nemocke hovorila ...musim to zvladnut lebo aj take malinke dievcatka ako Livika to zvladaju!!!posielam vam silne objatie.

jasterka
13. apr 2009

a este som sa chcela spytat ci nemate skusenost....Emmka ma za lavym uskom malu hrcku asi ako hrasok,neviem odkedy,len teraz jej to moja mamina nasla ako ju hladkala,nieje to hned za uskom,asi 1,5cm od smerok ako je kost,nevie ci je to uzlinka,je to taka tvrda gulicka ☹,je zdrava,nema ani sopliky,nema preco mat zurenu uzlinku ☹ ...juj stale nieco preco musim mat strach,to tak bude asi uz navzdy, ze cokolvek sa mojho dietka tyka ma uplne vystrasi ☹ ...zajtra budem volat nasej doktorke,dufam ,ze bude vediet co to je a ze to vlastne nic nieje...

wienika
13. apr 2009

ahojte dievcata..

tak ako ste prezili velkonocne sviatky?
my dobre, nastastie bez vody, preto uz roky utekam v tento den do viedne...moj manzel taky zvyk nepozna, tak mu to ani nehovorim, aby si nahodou ,,nezvykol,, 😀
leuska je uz ok, s milieckom sme zacali opatrne, doknca dva dni nedostala ani kvapku, aby nevracala...
zato sa nam teraz rozpapkala, dufam, ze to vydrzi aj nadalej..klopklopklop....
dneska zjedla dva hipp pohare gemüse risotto...az som kukala jak puk....

jasterka, super, ze emmku znova kojis, je to uzasne, ved to je to naj pre babo.....
chvalabohu, ze sa kazdym dnom citis lepsie a zachvilku si budes moct aj emmku pomojkat....

lieska, to su take obdobia s tym placom..mne lea prerevala prve mesiace v kuse....potom prestala a teraz reve zasa, ale to ma tu trotz fazu...takze vzdy je nieco.....snad to budu u vas zubky a ked vyjdu, hned bude lepsie...

lotka, co mate nove? myslim na vas....

tina, uz oddychujes u mamky? urcite je vam fajn.....

zdenka, to je mi luto, ale uvidis, zachvliku sa budes tesit z noveho terminu.....drzim palceky....

viedencanka, tak ti linduska vynahradza spinkanie...dobre padne, ked babo zaspi na dlhsie, aspon si stihneme spravit nieco aj doma....dnes mi lea spala asi 3 hodiny, potom som uz aj naschval buchotala, aby sa zobudila....asi by este tahala dalej a do polnoci by mi skakala po hlave... 😉

miriam, fuha, angina...to sa ti ako prihodilo??? kazdopadne ti prajem skore uzdravenie, esteze sa drahy so svokrou o vas postarali......

lenkaw
14. apr 2009

ahojte,

Jasterka: to je super ze Emmuska sa prisala a dalej ju kojis!!! nie je nic lepsie ako maminkine mliecko. A ta doktorka bola fakt "uzasna", 😠 dobre si spravila ze si jej povedala tvoju mienku. Fotky na FB su krasne 😀 celej rodinke vam to hrozne svedci. Tak nech sa dobre zotavis, vsetka bolest prejde. hlavne ze si v poriadku.

No moja svokra dnes bude operovana tiez na zlcnik, po dobrom jedle sa jej vybral kamen na prechadzku a mala zachvat ☹ . A to ma dnes svokor 60-tku. tak oslava sa bude musiet odlozit, zdravie je prednejsie.

Charlotka: zelam malej Livike aby to bolo cim skor za vami, ale urcite to zvladnete. Livika je bojovnicka a asi to bude horsie pre teba ako pre malu, tak posielame vela sil a budeme na vas mysliet. vsetko dobre dopadne.

Viedencanka: a Linduska ti doteraz cez den vobec nespavala? tak to mala dobru vydrz!!! u nas sa to teraz tiez nejak meni. Doteraz spaval Luca 3x denne ale asi len po pol hodinke a nejako sa mu cez den predlzuje spanok aj na 2 hodky, co je pre mna lepsie, aspon si stihnem viac porobit. Teda ak sme doma, lebo sme skoro cele dni vonku ked je tak kraaaaasne 😎 .

No ja som sa tesila ze ma nikto tento rok nebude sibat, ale oblievacke som aj tak neusla

😠 kto to aj vymyslel 😖

charlotka
14. apr 2009

Ahojte dievcata!

ja len tak narychlo, dnes uz zacinam balit, zas 😅 ale v podstate mam kufor zbaleny uz mesiac, len som obcas nieco vytiahla,tak teraz to musim zas dat pekne dokopy 🙂

DAKUJEM VAM VSETKYM, ze na nas tak myslite!!!!!

ritusku mame krasnu prekrasnu, stale davame probiotika a dodrzujeme vsetky opatrenia a zmeny, tak hadam to este dava dni vydrzi 🙂 sice sa malej vyhodili take cervene suche lisaje sem - tam po rucickach a hrudnicku, ale doky povedal, ze to je preto, ze ma od narodenia velmi suchu kozu, tak hadam to nebude vadit a neposlu nas
domov 😠 to by ma uz asi fakt svihlo! 😝

Este raz dakujem za podporu, velmi to pomaha, ked na nas takto myslite a povzbudzujete! 🙂 ..viete, normalne sa tesim, ze uz konecne ideme...10 dni nie je az tak vela, to zvladneme, neviem sice ako, ked mala najradsej lezi a spinka prave na tom lavom boku (s tymi dvoma hadickami to asi nebude mozne???!!) ale urcite to zvladneme, su aj horsie veci na svete 😅
papa

lieska
14. apr 2009

Lotka, tak drzim palce aj ja a velmi! Je super, ze si tak viac menej pozitivne naladena! A si super mamina, ze si jej ten zadocek dala tak krasne do poriadku! Len nech vam to tak zostane.

Wieni, tak aj u vas sa uz blyska na lepsie casy a Leuska uz zacina papat. Super! Je vam neviem, stale si myslim, ze cloveka hrozne ovplyvnuje aj pocasie a ako je takto nadherne,m hned su aj tie deti n atom lepsie. 😉

Jasterka, SUPER, ze dalej kojis! Emmka je teda anjelik, ze sa hned naucila naspat na prsko! 😉 A som rada, ze sa tiez zo dna na den citis lepsie. Parada.

Kafulienka, ty sa tu objasvis a hned zas zmiznes!!! Minule som bola taka vytesena, ze zakladatelka temy je opat tu a ze aj s takou radostnou novinou a zrazu sa opat po tebe zlahla zem! V Bad Ischl tusim vazne niktora z nas nerodila! Ako sa inak mavas??

ronnda
14. apr 2009

ahojte po velikonocich, pocasi bylo ukazkove, i my jsme byli porad venku.

jasterka – jsi sikovna a moc statecna, jsem rada, ze vse probehlo bez komplikaci a jsi uz doma u sve rodinky. a manzel je jednicka, vidis, zvladl to super, to jen my maminky mame vzdycky obavy jak to ti nasi tatinkove zvladnou, protoze si myslime, jak jsme nepostradatelne a oni ti chlapi jsou taky docela sikulove 🙂 super, ze jste se vratili ke kojeni, tak jen tak vydrzte.

wienika – tak z leusky bude nakonec jeste veliky jedlik, tak at to nezakrikneme.

zdenka - i ja ti moc drzim palce! musela jsi mit hodne tezke obdobi...

charlotka - a ty mas muj velikansky obdiv! jste holky bojovnice. taky na vas budeme moc myslet at tech 10 dni utece co nejrychleji.

my jsme jeste v patek zvladli konecne koupit botky. nicole byla v obchode ukazkova, litala tam a delala jim poradek v regalech, vzdycky jsem ji jen zavolala, obula botky a ona v nich chvilku tapkala. byli jsme tam dost dlouho, jsem totiz dost nerozhodna 😉 nakonec jsem koupila uzavrene sandalky richter a jsem moc spokojena. meli posledni v jeji velikosti a protoze byly zlehka od lepidla, nabidli mi 10% slevu, coz jsem brala. no a na kase mi ve finale misto 10% strhli 10 EUR, takze botky mame za paradni cenu 🙂 ale jeste jsme se tam muesli vracet, protoze jsem zanedlouho v kosiku u kocarku objevila jednu botu, kterou tam nici zahadne ukryla, tak jsem ji sla vratit... 😉

zitra jdu do zoo do schönbrunnu, nechystate se tam nahodou taky nekdo? jdu jeste vyuzit slunecneho pocasi a jahreskarte...

lyziarka
14. apr 2009

ahojte kocky

ronnda, my sme casto v zoo, ale my sa casto rozhodneme az na poslednu chvilu, podla ostatneho programu, tak ti neviem na 100% povedat, ale ak by ti nevadilo, posli mi do IP tel. cislo a my ked najblizsie pojdeme, mozno aj zajtra, mozem ti prezvonit...

ronnda
14. apr 2009

lyziarka, jasne, poslu ti tel. a kdybyste tam nahodou vyrazili, tak se ozvi, rada vas uvidim.

twix
14. apr 2009

ahojte!!

tak my sme sa vratili vcera vecer z Blavy. konecne som povybalovala veci. samozrejme, ze sme zase polovicu nemali vobec na sebe. ja to vzdy akosi prezeniem 🙂
pocasie nam velmi prialo a tak sme väcsinu casu travili u nasich na zahrade. Dominik tam krasne spinkal v kociku, bol ukazkovy, take spokojne vysmiate babo. vyzera to, ze sa mu hore prerezava zubok, akoby uz bol skoro vonku. v sobotu dostal prvy krat rozmixovany bananik, tak div sa nezadrhol, najradsej by zjedol aj lyzicku aj misticku 🙂 uz sa snazim pred nim nejest, lebo vzdy sa rozfnuka, ze ja jem a jemu nic nedam 😔
Laurinka bola tiez "ukazkova". revala a hadzala sa o zem, ked nieco chcela. u nasich vzdy menej spi, tak to potom aj tak vyzera 😒 dnes samozrejme dospava svoj deficit spanku.
nastastie sa u nas tradicie moc nedodrziavaju, tak ma vysibal len moj maly synovec. som mu aj vysvetlila, ze ked ma obleje, nedostane nic 🙂 a kedze aj Laurinka dostala korbac, tak nas vsetkych vysibala a hlavne seba po nozickach 🙂 ona je do mojho synovca asi zamilovana, lebo vsetko po nom opakuje a urobi vsetko, co jej on povie. este aj v noci zo sna rozpravala jeho meno 🙂

charlotka - velmi, velmi drzim palceky, aby bol vas pobyt v nemocnici uspesny a nech to malicka dobre zvladne!!
tiez na vas budem mysliet 🙂

jasterka - tak to som rada, ze si to tak dobre zvladla (a aj tvoj manzelik 🙂 drzim palce, nech si coskoro fit a mozes sa naplno venovat tvojej princeznicke!!

ronnda - tak Nici si zobrala este tretiu topanocky do zasoby, keby nahodou jednu stratila 🙂
ja by som sa k tebe zajtra pripojila, ale mame termin u lekarky. Dominika idu ockovat, tak nemozeme ist s vami.

zdenka - prajem ti, aby si coskoro otehotnela a stala sa stastnou maminou!!

ronnda
14. apr 2009

twix - dominik je vazne zlatucky, no a laurinka si musi vybit energii, s tim spankem je to u nas podobne, v cr toho nici taky moc nenaspala, tak ted to rovnez dohani. jsem rada, ze uz jsme doma a zase se vratime do sveho rezimu. a i ja mam vzdycky s sebou tolik veci zbytecne... jsem nepoucitelna 😉
s tim zitrkem nevadi, jen me to tak napadlo, ze se tu zeptam... minuly tyden jsem v zoo nebyla, protoze byly prazdniny a bylo tam nejspis hodne lidi, tento tyden to bude mozna klidnejsi.
jak je stary vas synovec, jak po nem laurinka vsechno opakuje? to se musite nasmat. a v noci se ji o nem jeste zda 🙂

svetruska
14. apr 2009

Ahojky holky, mohla bych se vas na neco poptat, koukam ze mate "bydliste" rakousko, ja sice nejsem odtud a ani to tedy neni k tematu , chtela jsem se Vás zeptat, zdali mi muzete doporucit nejaky klidny penzionek v rakousku, spise horni rekousko tedy...snad se nezlobite za tak pitomy dotaz, ale kdo jiny by to mohl vedet lepe nez vy, ktere tam zijete... 🙂 dekuji

ronnda
14. apr 2009

svetruska - tak ja bohuzel zadny tip na penzion v oberösterreich nemam... treba ti holky neco poradi.

svetruska
14. apr 2009

ronnda to nevadi i tak dekuju, je jich na netu tolika ze me napadlo spis se zeptat ze skusenosti 🙂

wienika
14. apr 2009

ahojte....

ronnda, to muselo byt zlate s malou v obchode s botickami..vcera som na teba myslela, lebo lea mi zacala hrozne vrieskat pri kupani.....uz niekolko krat po sebe....dufam, ze je to len docasne, lebo doteraz sa velmi rada kupala a vzdy plakala, ked som ju vyberala. ako je to u vas? stale plac?
ja sa zajtra nepridam, do pol siestej pracujem......☹

svetruska, ja ti tiez neporadim, ale urcite sa da najst vela na nete...tu v rakusku su skoro vsetky penziony velmi pekne....drzim palce😉

twix, som sa nasmiala na tvojom prispevku.....ta tvoja laurinka je ale cislo.... 😀 s nou sa urcite clovek nenudi....asi ako u nas nie.....ja som z tej nasej malej niekedy na nervy.....najnovsie, ked dostane hystericky zachvat, vacsinou teda bez dovodu, tak sa v hneve a placi prehne dozadu ako luk a padne vzdy na chrbat a hlavu...dnes tak capla manzelovi na schodoch, to bolo hrozne...samozrejme potom revala jak tur, ale od bolesti....trubka..... 😒 som z toho dost smutna.....tie amoky mava totiz skoro stale.....ona je vlastne ako schizo, behom sekundy zmeni naladu o sto percent......

miriam, ako sa citis? dufam, ze sa ti nepohorsilo, ked sa nam nehlasis.....

lotka, juj, velmi drzim palce, nech to uz konecne vyjde s tou OP....a nech je rituska stale taka peknucka😉)

lieska, ozaj, pozeravas este ordinaciu? zasa som minule vypustila slzicku, ked tam zomrelo to babo...... ☹
inac teraz okrem ordinacie a panelaka som zacala kukat aj radio...je to tiez celkom dobre....ak budes mat cas, kukni si to v archive....markiza.....a aby som nezabudla, let´s dance si videla? dobre som sa nasmiala.....

vroni
15. apr 2009

Jasterka, super ste to zvladli, fajn, ze uz si doma.
Charlotke aj s Livou drzime na zajtra velmi palce, nech tiez vsetko uspesne zvladaju.
My sme Velku Noc uspesne zvladli s hladanim vajicok, v nedelu sme boli v Märchenparku, bolo to super, len blcha si stale skladala okuliare, tak je dva dni doma so zapalenym ockom, ale ziadna tragedia...
Dokopala som sa aj k pridaniu nejakych fotiek.....

ronnda
15. apr 2009

wienika - tak to s tim koupanim jsme nejspis ted predali zase k vam 😉 u nas uz je klidek a nici se do vany tesi, jen pri umyvani vlasu je trochu boj, hlavne se sprchou, ale s temi zachvaty kriku ve vane se to uz neda srovnat. u nas zabrala metoda neco za neco, chces si hrat zitra zase na pisku, tak se musis umyt 😉 a nebo to proste byla jen faze, ktera uz odeznela... tak at to leusku brzy prejde.
vroni - natalka je fesanda. a co rikala na darecky? ten lego vlacek vypadal velice lakave.

twix
15. apr 2009

ahojte!

tak my mame uspesne dalsie ockovanie za sebou. Dominik bol zlatucky, len sa usmieval na pani doktorku a az po tom vpichu kratko ocervenal a zaplakal 😔 s Laurinkou idem buduci tyzden a to bude iny cirkus 😅
inak, maly vazi uz 8,25 a meria 69 cm. musim kuknut do tych tabuliek, ci sme este v norme 😅
ja prave pozieram cokoladoveho zajaca, co si Laurinka vysibala 🙂 akosi sa neviem zbavit tej zavyslosti na cokolade, co ma chytila pocas tehotenstva 😖

wieni, tak Leuska ma tie iste zachvaty co Laurinka, az na ten rozdiel, ze moja slecna sa uz za tie mesiace naucila "elegantne" hadzat o zem, aby si nahodou neublizila, lebo zistila, ze ked si treskne o nieco hlavu, ja ju nepolutujem 😉 a tak sa cela rodina na tom zabava, ako opatrne slecna pada, len ja som z toho na nervy, ze to uz asi 4 mesiace trva ☹ nehovoriac o tom, ze uz asi 3 mesiace na kazdu otazku dostanem odpoved "nein", cokolvek sa jej opytam ☹ katastrofa.

ronnda, synovec bude mat 10 rokov a stale nam dava najavo, ako mu tie male deti vadia, ale ked si mysli, ze sa nikto nepozera, tak sa na Laurinku aj usmeje, aj sa jej pekne prihovori 🙂 a ona je v siemom neby 😀

vroni, mala je zlatucka a neboj sa, ten jazyk sa jej tak rozviaze, ze ti to az bude luto, ked cely den nezavrie pusu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre