Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
18. apr 2009

ahojte, tak dnes to u nas vyzera na peknu sobotu. sa tesim z pekneho rana 😉 🙂 .
s manzelom chceme ist do st. poltenu, chce si pozriet nejake slapky, lebo tie stare si roztrhal na motorke - takej tej malej na benzin...no, co budem pisat, tridsiatnik - otec rodiny a nema rozum! 😀 😀 😀
potom sa pojdeme kdesi prejst. snad sa nerozprsi. a konecne sa bude aj upratovat, prach som utrela este vcera vecer, aj kupelku vydrhla, ale na viac si netrufam, aj tak ma uz z toho mala krize rozboleli.

miri, asi by si mala manzelovi povedat, co ta trapi. neviem, cim to je, ale niekedy su chlapi taki...nedojdu im zakladne veci a treba im vsetko na rovinu povedat. oni akoby nemali intuiciu...

lenkaw, teda to ste sikulky! nas lucas este nelozi, ale zadok dviha az do nebies! 😀. davam mu tyzden a potom to, myslim, zacne aj u nas 😀

lenka.pav
18. apr 2009

ahojte, ako vidim, kazdy vikenduje 😉 , ani sa necudujem, ked nam aj pocasie hra do kariet 😉 . my sme boli cely den vonku, v st. poltene, trosku sme ponakupovali, dali si suprovy jahodovy zmrzlinovy pohar a ladovu kavu u pravych talianov, poprechadzali sa, najedli sa u cinana a napacovali sme masko na zajtrajsiu grilovacku. uz sa na nu tesim, len dufam, ze nebude prsat...to by ma nahnevalo 🙂 . tak vam prajem krasnu nedelu zajtra, paaaa

lenka.pav
19. apr 2009

u nas svieti slniecko, huraaaaaaaaaaaaaa. grilovacka budeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

jajushka
19. apr 2009

Ahojte babulky 🙂
S drahým rozmýšľame o bývaní v rakúsku niekde poblíž hraníc a chceli by sme poprosiť o pár užitočných rád. V tomto veru chodiť nevieme a aj keď sme už pobehali internetom a pozisťovali niekoľko informácií ktoré by sa nám podľa nás mohli hodiť ale aj tak bude asi lepšie ak to budeme mať z prvej ruky, čiže od vás, pretože ste si to samé prežili.
Ešte by som sa chcela spýtať ako je to v rakúsku s tehu a materskou?. Koľko treba pracovať pred tehotenstvom aby som dostala materskú a z čoho sa vypočítavá materská?. Našla som na internete, že sa vypočítavá z posledných troch mesiacov čiže priemer z práve týchto troch mesiacov a že sa dostáva 8 mesiacov pred a 8 po ?
Zdá sa mi to trošku rozprávkové...
Ako sa Vám páči v Rakúsku? A čo zdravotníctvo?

wienika
19. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

bejby29
19. apr 2009

Caute kocky,
vidim, ze vikendujete super, my sme tiez vela vonku, u nas na dome na zahrade a tak.. Ja musim teraz balit tak mam toho pozehnane cely den plus organizujeme malej narodeniny tak ani neviem, kde mi hlava stoji. Vecer padam unavou a trosku zanedbavam manzelika 😀

Twix, dufam, ze uz ti je lepsie, skore uzdravenie prajem.

Ronndi, tak Nici uz ide do skolky? Urcite ti bude smutno 😉 , ale malej bude fajn medzi detickami..

Wieni, gratulujem k pokroku co sa tyka dudlika, mala to zvlada perfektne.. A ako pekne papa, radost citat..

Kocky, idem si vas precitat dozadu

vroni
19. apr 2009

Jajushka. nie je predpisane kolko musis mat odrobene, ale je dobre mat aspon zopar mesiacov, aby ti drzali miesto. Naozaj sa materska rata z poslednych troch platov, ale dostavas ju len 8 tyzdnov pred porodom a 8 tyzdnov po porode (dvojicky alebo cisarsky 12 tyzdnov) Tyzdnov, nie mesiacov 😉 Potom si dlzku materskej (a tym aj vysku rodicovskeho prispevku) volis - zhruba rok, dva alebo tri. Na narok na matersku nestaci v Rakusku byvat, musi byt aspon jeden z rodicov v Rakusku zamestnany, inak nie je sanca.
Dom sme v Rakusku nekupovali, len predavali, toto je tusim parketa bejby.....
Weini, super, ze sa Leuska tak rozpapala. To kino ti normalne zavidim....
Ronnda, kam ide Nicol do skolky?

jajushka
19. apr 2009

vroni: čiže stačí ak budeme v rakusku pracovať?
nie je potrebný trvalý pobyt?

lenka.pav
19. apr 2009

jajushka, potrebujes tu aj pobyt - lebensinteresse musi byt v rakusku, inak ti matersku nedaju 😉

jajushka
19. apr 2009

Takže na materskú mám nárok v prípade ak by som v rakúsku pracovala ja alebo drahy a mala tam trvalý pobyt... a ako to potom funguje po 2 mesiacoch po pôrode?
Prepáčte že sa toľko pýtam ale mám už v tom úplný chaos

zuza77
19. apr 2009

jajushka - na to aby, ti dali matersku musis mat trvaly pobyt v Rakusku ty. Vybavovala som to sama pred mesiacom. Robime s priatelom skoro 10r v Rakusku, ale vzdy to boli len sezony a medzisezonne sme boli vzdy doma. Kedze som nechcela zostat doma sama, tak sme si tu vybavili trvaly pobyt a porodila som tu. Starostlivost perfektna, ani na chvilu som nelutovala, ze som sa takto rozhodla.
Keby mal trvaly pobyt len tvoj manzel/priatel, dostal by pravdepodobne pridavky na deti, ale nie matersku.
Tie 2mesiace pred a po porode dostavas peniazky - vola sa to wochengeld (vyplaca sa ale mesacne) a potom sa zacne vyplacat materska, kt. je podstatne nizsia. Ziadost o nu si musis podat co najskor po porode. Ale daju ti ju az potom, ked ti financny urad prizna pridavky na deti. T.j. musim dat ziadost najskor na financny urad. Ked sa vyjadria, donesies papiere do zdravotnej poistovne a oni ti priznaju matersku. Ide asi o milion papierov a potvrdeni, ale da sa to zvladnut. Chce to len pevne nervy. Cely postup mi vysvetlili na Mestskom urade, kde som si bola par dni porode vybavovat rodny list. Presne mi povedali, kde mam ist, a co treba vybavovat a v akom poradi.

trdlo
19. apr 2009

Caute kocky,

dlha debata o materskej v Rakusku (pre tie co byvaju na Slovensku) najdete tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Vroni, pomaly si mozes otvorit agenturu, ktora sa zaobera s touto tematikou 😀

Ja som sa tu akosi dlho neozvala 😅 Z casu na cas Vas aj precitam, ale nestiham pisat. Co som este ako tak stihla sledovat je Facebook...
Takze som konecne na materskej, stihla som si este skocit na poslednu single dovolenku do Nemecka, kde som hlavne ponakupovala este vecicky pre babo. A teraz sa snazim uzivat si pekneho pocasia (ked sa dam). Minuly tyzden som bola este v Bratislave na muzikale Mama mia (nestihli sme to vo Viedni). Babo bolo v klude..asi bude Abba-Fan a kopalo ako dive len na ceste naspät 😀 😀 Asi chcelo este viacej

Uz sa citim ako velryba a tesim sa uz na nase mimi 😵 a zacinam sa bat porodu 🤐 Aj ked si zase hovorim, ze ked to zvladli predo mou ostatne, musim aj ja...
Co mi velmi komplikuje zivot posledne 2 tyzdne je svrbenie na celom tele. Na odporucanie jasterky a silvii som bola na pecenovych testoch. Su v poriadku...tak som skocila k mojmu gynekologovi. Dal mi olej do kupela...prve dni mi to aj preslo a konecne sa sa aj vyspala (inak som sa zobudila aj 3x za noc a doskrabala sa do krvi) ale zase to nejako neucinkuje a tak sa skrabem ako blba 😒 Vraj je to sposobene len hormonalnymi zmenami a v podstate sa s tym neda nic robit....Mali ste niektora z Vas v tehotenstve?

vroni
20. apr 2009

Babulky este raz: na matersku v Rakusku NIE JE treba mat trvaly pobyt. Bodka. Ina kapitola je, ze ak ho mate, je vsetko ovela jednoduchsie. Ale ide to aj bez neho. Podmienkou absolutnou a nevyhnutnou je, aby aspon jeden z rodicov bol v Rakusku poisteny. Ak je poisteny otec, matka ma narok "len" na rodicovsky prispevok a rodinne pridavky, ak je zamestnana aj matka, dostane tych 16, resp. 20 tyzdnov materskej.
Trdlo, ja tu agenturu uz asi mam 😀 😀 😀 Nejako som zacala vybavovat pred cca rokom matersku jednej (ne)znamej (poznam len jej manzela) a ono sa to rozsirilo ako poplasna sprava 😀 😀 😀 Vo WGKK uz ma poznaju ako falosny peniaz 😀 😀 😀
To je dobre, ze sa teraz bojis porodu 😀 Za tie posledne tyzdne este priberies a potom uz budes porod ocakavat ako spasenie 😀 😀 😀 To svrbenie nepoznam, ja som len stale umierala od tepla (a to bola nastastie zima az do marca. Este aj malo teplomilny chlap pri mne cvakal zubami)
Uff, idem sa tvarit, ze pracujem (ta moja agentura je nejaka nevynosna, ci co 😀 )....

miriam25
20. apr 2009
miriam25
20. apr 2009

twix, dufam, ze nebudes mat anginu, ako som mala ja, vazne ti to nezelam, angina je hnusna, fuj, prec s nou, celkovo, prec so vsetkymi chorobami!!!

wieni, ako sa mate?

maji, uz mas samka doma? bolo moc placu,ked musel odist od babiny? chuda, to stahovanie bol velky sok prenho ☹

twix
20. apr 2009

ahojte!

mne je uz od soboty dobre. akoby mi ani nic nebolo, ako to prislo, tak aj odislo. Laurinka mala v noci zo soboty na nedelu 39,5 ☹ ale v nedelu rano sa zobudila uplne v pohode a nic jej nie je. mozno to budu zubky.

my sa chystame buduci tyzden pondelok-piatok do Sonnentherme v Lutzmannsburgu, tak sa modlim, aby sme boli vsetci zdravi. ozaj, niekto sa tu pytal na nejaky penzion. ja tiez ziaden nepoznam, ideme priamo do hotela Sonnenpark. boli sme aj minuly rok a velmi spokojni.

Miri, tak sa tesim, ze s manzelom to nakoniec dopadlo tak dobre. 🙂 chlapom niekedy trva dlhsie, aby pochopili ..., ale nakoniec nas väcsinou milo prekvapia 😀

jajushka
20. apr 2009

Ďakujem vroni
Ešte by som sa chcela spýtať ako ste si zháňali ubytovanie? Bývate v domčekoch alebo v bytoch? Je lepšie ísť cez agentúru alebo hľadať priamo rodiny, ktoré predávajú dom?

miriam25
20. apr 2009

jajushka, skus si zohnat nejake regionalne noviny, ktore vychadzaju v tom bezirku, kam sa chcete nastahovat, tam by si mohla najst aj niekoho, kto "privat" predava svoj dom/byt. A pokial nic nenajdes, tak ti aj tak nezostane nic ine, ako ist cez agenturu. Ale mozno baby este poradia nieco ine. Na nete si myslim, ze tiez mozes nieco najst.

my sme boli cele poobedie vonku, samko sa dobre vyblaznil na ihrisku, dokonca ma milo prekvapil, presiel cez taky most k smykalke, ja na ihlach cely cas, ze sa niekde zrube dolu, ale sikovny bol. takze som bola aj patricne hrda, co ten moj pokladik zasa dokazal 😵

wienika
20. apr 2009

caute baby...

no miri, konecne si sa ozvala a uz ti je dobre....s tou hlavou urcite chod na nejake vysetrenia, radsej, ako by si mala nieco zanedbat.....no vidis a ako ta manzelik pekne prekvapil.....obcas su ti nasi chlapi aj celkom fajn, ze? 😉

twix, jej to som rada, ze si zdrava....a laurinka bude tiez snad ok.....no nestras ma, take vysoke horucky pri zubkoch? no pekne, tak nas este vela ,,radosti,,caka......

vroni, zachvilu nam budes posielat seky za rady.... 😀 😀 😀 ale na druhej strane zasa fakt, preco by si mala robit nieco zadara, no nie? 😉

trdlo, tebe sa to uz tiez pekne krati.....s tym svrbenim ti nepomozem, ale niekto mi nedavno hovoril, ze sa skriabal.......ale kto? neviem, ked na to pridem, dam vediet....kazdopadne spytaj sa svojho dokyho.......

jajushka, odporucam ti pozriet to najprv cez net....tu su dva linky....www.immobilien.net/

a www.sparkasse.at

tam sa daju najst domy aj byty.....aby si si mohla pozriet ceny

wienika
20. apr 2009

bejby, tebe u svieti 17...ty brdo, to leti.....
ako sa ma natalka? uz chodi?

miriam25
20. apr 2009

wieni, no je mi naozaj o poznanie lepsie. dnes bola plna cakaren u doktorky, takze som sa medzi dverami otocila a sla na prechadzku. nema mi kto postrazit maleho a nechcem, aby tam trcal vyse hodinu medzi chorymi ludmi 😒 snad nebude zajtra taky naval, uvidim...

trdlo, mna strasne svrbelo brucho ku koncu tehu, natierala som si ho masaznym olejcekom, snazila som sa neskriabat, pretoze tam, kde som sa poskriabala mi zostavali cervene ciary, ktore nemizli a neskor sa mi tam zacali tvorit strie, takze som si len pokozku masirovala a to mi pomahalo, ale teda masirovala som pomaly 20 hodin denne ☹ neviem, skus sa spytat tvojho doktora, mozno na to nieco existuje...

lenkaw
20. apr 2009

Ahojte,

Miri: fajn ze ti je uz lepsie a Samko je tiez fit, teda v takom pocasi byt chory urcite nepotesi ☹ Tak aj tvoj muzicek ta prekvapil, no vidis. A potom sa hnevaj na chlapov, oni to proste s nami vedia 😀

Trdlo: waw, ze 35.tt uz to mas za par, aj ked by si urcite uz mala drobceka pri sebe. budeme sa tesit na novinky od teba. Mna tiez pri konci svrbilo trochu brusko, tak som si ho poctivo mastila 😉

twix: tak myslis ze zo zubkov mala Laurinka taku teplotku??? Nestras. Hlavne ze ste uz konecne zdravi a nech vam to vydrzi do Lutzmannsburgu.

Ja som bola v sobotu vecer v Tullne na Musikantenstadl 😉 (co by som nespravila pre rodicov) ale na pocudovanie bolo celkom fajn 😎 . Dokonca som bola aj 3x v telke, xi xi. Uz ma kamoska vysmiala ze co som tam hladala. No a potom sme sa vybrali takym zadnym vychodom von a ocitli sme sa vo VIP, kde sme sa pofotili s DJ Ötzim, ... no sranda. Tak mali aj rodicia zazitok. (a aj ja). Muzicek to zvladol s Lucom vyborne, nebol ziadny problem a ze mozem chodit castejsie 😉 ale potom to zobral spat. 😀 Luca sa zobudil o polnoci a hladal u manzela prso, aj sa cudoval ze nic tam nie je a vypil aj flasu a zaspal v momente. (Len mne potom isli prasknut prsia 😠 )

miriam25
21. apr 2009

ahojte babulky, tak drobec uz spinka, cele doobedie sme boli vonku na prechadzke, zlatucky bol, v bugine sa mu paci a sedi poctivo ako 5 penazi 😀 poobede ideme k svagrinej, slubila som jej, ze jej pomozem s bewerbungfoto, nema ziadnu poriadnu fotku a ani sa nevie poriadne namalovat, takze sa idem hrat na kozmeticku a idem ju pekne upravit a pofotit, aby sa pacila potencionalnym zamestnavatelom 😉

ja som chytila nervy na celu firmu,ktora mi stale len nieco slubuje a nic z toho nemam, ani ziadnu istotu, proste nic ☹ minuly tyzden v piatok som poslala 6 ziadosti o robotu, z jedneho mi uz poslali odmietnutie a dnes mi volali z jednej firmy, ze ma pozyvaju na osobny pohovor, budem to mat buduci tyzden v utorok na obed, tak mi potom drzte palce, nech na nich zaposobim... zo zvysnych 4 som este nedostala ziadnu odpoved, ale tak este ubehlo malo casu a zrejme este cakaju, ze dostanu nejake ziadosti, aby si mali z coho vyberat. Uvidim, ako to dopadne cele... Drahy sa dnes zbezne rozpraval so sefom, dohodli sa, ze drahy pride do firmy v piatok a porozpravaju sa. MM mu chce povedat, ze bud mi da pracovnu zmluvu hned (zacat mozem aj o mesiac, to je jedno) alebo ak ma prijmu niekde inde, dava aj MM vypoved a bude sa obzerat po niecom inom, pokial budem mat ja dobru pracu. Zostal by zatial 4 mesiace doma na materskej a popri tom by mohol obcas chodit na fusky, ma toho dost, takze peniazkov by sme mali dost, mozno aj viac ako mame teraz... Tak mi drzte palce, aby drahy dobre dopadol v piatok u sefa a ak nie, aby som ja dobre dopadla na tom osobnom pohovore v utorok.

leni, super, ze si sa mala tak dobre, aj ja by som hned sla. Moja mamina je taky domased, uz by bolo na case, aby ju niekto niekam vytiahol von....

ronnda
21. apr 2009

ahojte, vikend byl vydareny, pocasi zase pralo, my jsme se v sobotu vydali na mensi prochazku, protoze to vypadalo na dest a nakonec jsme skoncili opet v tiergarten, asi se tam prestehujeme 😉

miri, jsem rada, ze uz je ti lip.

bejby, ty mas ted plno starosti se stehovanim... pomaha ti nekdo s natalkou?

wienika, leuska tedy super povida a jak uz spojuje slova, pry mama komm, to je moc sikovna. nicole o vikendu
vyslovila sve prvni nemecke slovo - bär, asi nasledkem vikendu stravenym s detmi a navstevou zoo. takze bär je oblibene slovo i u vas.

twix - je, to se budete mit krasne v lutzmannsburg, tak moc drzim palce at jste zdravi a laurinka mela teplotu opravdu jen k zoubkum

skolku zatim nemame, dozvime se to az koncem mai, ted po mne chteji potvrzeni, ze budu pracovat, tak jsem zvedava co za potvrzeni mi firma vystavi, kdyz me pak hned hodlaji propustit... takze s mistem v krippe spis nepocitam, privatni co jsme meli vyhlidnute, maji zatim plno. nechavam to plynout az do toho mai...

dnes jdeme k dr., po dlouhe dobe nam otesanka zvazi a zmeri a hlavne jdeme ockovat ☹

ronnda
21. apr 2009

miri, nedavno jsem si rikala, jak to mas s tou praci, tenkrat jsi uz shanela misto u tagesmutter pro samka, ze jsi mela brzy nastoupit. je to zvlastni jednani, porad ti neco slibuji a odsouvaji to. dobre, ze ses do toho tak obula a hledas si praci. treba objevis jeste neco zajimavejsiho... a gratuluji k pozvani na pohovor!!!

miriam25
21. apr 2009

ronnda, dakujem za blahozelanie. Mne je jasne, ze ten osobny pohovor este neznamena ziadnu istotu, ale uz som v uzsom kruhu uchadzacov, co na zaciatok nie je zle. Pravdu povediac, radsej by som sla do firmy, kde mi doteraz len slubovali, pretoze so slovenskom to vyzera velmi dobre, len je to otazka casu, predpokladam, ze este priblizne otazka jedneho roku, len keby som nastupila niekde inde, uz by pre mna nebolo slovensko aktualne, cize neboli by sme par rokov pri nasich, nezarobili by sme v krratkej dobe tolko peniazkov atd... no ale clovek nemoze mat vsetko, vsak? uvidime, ako sa to cele vyvinie. dolezity bude draheho rozhovor so sefom v piatok a podla toho sa budem aj ja rriadit.

wieni, ronnda, blahozelam vam k prvym slovam vasich dievcatiek. parada. mojmu samkovi sa pusa nezatvori, ale stale mu nikto nerozumie a kazdy si mysli, ze melie slovensky, len akosi ani ja tej jeho slovencine nerozumiem 😀 ja si myslim, ze to je nejaka taliancina 😀 spajat dve slova, to mozem zatial len snivat, aj ked sa maly snazi opakovat po mne niektore slova, ale znie to asi nasledovne: ja poviem : dole a samko povie: oe 😀

twix, zelam vam krasny pobyt v lutzmannsburgu!

bejby29
21. apr 2009

Veru Wieni, aj ja sa cudujem, ako to leti.. 😀 Natalia este nechodi, len stoji zatial, ani sa jej moc nechce ked s nou chodim, vzdy len na kolena a plazit sa.. A vy sa ako mate?

Ronndi, ja zatial balim pomalicky, tak dve krabice denne, mame uz kluce od noveho bytu, ale v tomto starom sme este mesiac, tak mam mesiac cas. Manzel to tak naschval zobral, aby sme nemali stres.

Jasterka, to je mi luto s tou penazenkou, nam zas pred piatimi dnami vykradli dom v Spanielsku, ukradli sice len telku, ale nam ostala skoda, hlavne to okno opravit a tu telku vytrhli zo steny tak aj to opravit.. By som im ruky odtrhla, hajzlom 😠 !! Este nam k tomu aj sused zomrel, taky fajnovy, tak som z toho dost smutna.. ☹

Miri, drzim palce, nech ti to s tou robotou vyjde..

Jaj, este som zabudla, chodim na Koch kurs, manzel ma prihlasil 😀 vraj uz nemoze to, co varim 😀

viedencanka
21. apr 2009

Bejby-takze sa zlepsujes vo vareni? To je nejaky vseobecny kurz,alebo sa na nieco konkretne specializujes (rakuska kuchyna 🙂 )
Uz vies, ci budete mat dievcatko ci chlapceka?

Ja som tu mala minuly tyzden zase robotu-vytiekla mi pracka.Kedze je zabudovana za skrinou,po vyprati som skrinu zatvorila,odisla na vikend do BA, no a ked som sa vratila,tak pohroma,vsetko mokre
☹ Odniesla si to aj stena,tak budem musiet v kuchyni zase malovat ☹

Miriam,dobre si spravila,ze si si poslala prihllasky aj inde. Po tom vsetkom,co si tu pisala o firme,kde robi tvoj manzel,ako ich nechavaju stempeln atd. by som tam rozhodne nesla. Urcite to je tazke v oblasti,kde byvate nieco najst,ale nic nie je nemozne,tak ti len drzim palce.

Ronnda- tak ty tiez este nevies,ako bude so skolkou a s pracou.Skusala si si uz nieco hladat? Alebo pockas do maja,kym budes mat istotu so skolkou?

viedencanka
21. apr 2009

Twix.ta zvysena teplota co mala Laurinka, u Martinka to asi pred 3 tyzdnami prebiehalo podobne.Mal vysoku teplotu v noci a rano uz bol v pohode. Dalsiu noc sa to opakovalo. lekarka povedala,ze to je teraz taky infekt,ale ze to nie je na skoda,zvysi sa mu imunita,ked musi bojovat s teplotou 😉

My sme cez vikend trochu chodili po Viedni s muzikom aj s detmi. Takmer cely den sme stravili v Schweizergarten,je tam velikanske ihrisko pre deti s mnozstvom preliezok a smyklaviek. Linduska tam bola prvykrat na hojdacke.Velmi sa jej pacilo,cely cas sa smiala.

Ja si teraz pozeram lets dance. Koo mate favorita/favoritku?

Lieska-ako to stihas momentalne? Praca a babo? Zacala to uz lepsie spinkavat?
Ja som teraz v pohode,Linduska cez den spi 4 hodiny v kuse,takze zacina byt spachtos po mne 🙂 Dnes v noci zase spala durch, od siedmej do siestej rana.

viedencanka
21. apr 2009

Zajtra idem na druhy pohovor do skolky tu nablizku.Moj prvy dojem bol dobry,uvolnilo sa jedno miesto na september pre Martinka,o dva roky uz maju vsetko plne,ale surodenca zoberu.Takze Lindusku mi zoberu,len ked teraz hned tam dam Martinka.Zajtra si to este detailnejsie pozriem a potom sa musim rozhodnut. Bude to hlavne pre MArtinka urcite tazke,püo 2,5 roku zmenit skolku,ani na to este nechcem mysliet.Ale ked tam nakoniec budu chodit obidvaja a ja budem pracovat,bude ma to stat ooovela menej ako tam,kde chodi teraz v NÖ.

Lieska. uz pisem ako madar- zacala uz lepsie spinkavat- som mala na mysli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre