Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
16. okt 2007

dobre ranko 🙂 sice studene ako psi cumak, ale co uz 😀
rosi dakujem, dufam, ze aj tebe praca vyjde, budem ti velmi drzat palceky 😉
inak pytala som sa aj domacej, zial nikoho nepozna, ale som rada, ze je to uz viac menej bezpredmetne. 🙂
a ako sa ti ju podarilo najst?

rosi
16. okt 2007

Dobre ranko kocky 🙂 dakujem za privitanie a gratulujem k prac. povoleniu 😉 inak ja uz povolenie aj aj pracu mam 😉 preto sme sa sem prestahovali. my uz hladame pracu len pre mojho manzelika 😉 dufam ze skoro najde, vcera mal pohovor 😒
Silvia a v akom obore hladas?

silvia2406
16. okt 2007

rosi, tfuj, tfuj, tfuj, nech to vyjde.
ja by som najradsej v odbore socialna praca alebo socialna pedagogika, ale to je praca o komunikacii, a to moja nemcina na takej urovni este nie je ☹ takze ja by som prijala v podstate cokolvek, len nech som medzi ludmi, nech komunikujem.
na druhej strane som zase pocula, ze potrebuju v tejto oblasti ludi so slovanskym jazykom, pretoze je tu vela poliakov, macedoncov, a pod. takze za skusku nedam nic. sem tam aj "motyka vystreli" 😀

rosi
16. okt 2007

no dufam aj ja, ze to drahemu vyjde, lebo takto ani na matersku ist nemozem ☹
s tvojou socialnou pracou by si mohla skusit v nejakych zariadeniach- mozno starobinec, Hort?- nieco ako druzina....urcite je tu vela Cechov a Slovakov a zariadeni pre nich, kde by si sa mohla uchytit

silvia2406
16. okt 2007

ja by som skor chcela pracovat s detmi alebo mladezou, vsak uvidime, musim si dat este prelozit a overit diplom, vysvedcenia a mozem zacat hladat. 😝
a ty v akej oblasti pracujes? a manzel?

rosi
16. okt 2007

tak vela stastia a hlavne nervov pri vybavovani 😉 a hladani robotky 🙂
ja som kancelarska krysa 😅 a drahy fusuje do informatiky- spravca sieti a pod. 😕

silvia2406
16. okt 2007

dakujem 🙂
ja mam inak strednu vystudovanu obchodnu, takze ani pocitace, strojopis, skladove hospodarstvo a pod. veci su mi nie cudzie, takze mozno by bola pre mna aktualna aj tato oblast, ale ako vravim, je mi to jedno, len nech mam zarobene na matersku 😀 😀

rosi
16. okt 2007

no ja som vystudovana ucitelka nemciny 😅 a o uctovnictve som na zaciatku nemala pary 😅 😔 takze som mala kopu stresov...ale pomaly to ide..
my tiez zarabame na matersku 😀 😀

silvia2406
16. okt 2007

takze nie som sama, co zaraba na matersku 😀 😀
kedy inak planujete babo?

rosi
16. okt 2007

inak, ak mas povolenie, skus sa informovat u rozlicnych call center- casto tam hladaju ludi so slovencinou. ja som tak zacala svoju pracovnu "karieru" v Nemecku 😅 robila som tam jeden projekt pre Dell v Cechach 😉

silvia2406
16. okt 2007

rosi, dakujem za tip 🙂
mohla by si mi o tom povedat nieco blizsie?

rosi
16. okt 2007

mam za chrbatom sefa a ozvem sa potom

silvia2406
16. okt 2007

O.K.
dakujem 🙂

gabii
16. okt 2007

Ja som si to nasla cez aupair world..uvidime, mam mat s rodinkou stretnutie vo Wien. Byvala by som u draheho, ucila nemcinku a postupom casu snad mohla hladat nieco 'normalne'..

🙂

silvia2406
17. okt 2007

dobre ranko babulky, ako ste sa dnes vyspinkali? opat mame krasny den, aj ked studeny, ale na to si budeme musiet zvyknut 🙂
co mate dnes na plane? ja vyzdvihnem krpca a pojdeme sa spolu prejst niekam do parku, dufam, ze nam pocasicko vydrzi az do poobedia. 😎

boldy
19. okt 2007

ahojte dievcata, nejak to tu viazne 😉 ja som momentalne na sk na par dni, takze som rada, ze tu nie je az tak chladno... je tu niekto klop klop 🙂

silvia2406
22. okt 2007

ahojte babulky, pekne ranko 🙂
naozaj to tu nejako viazne, nejak sa vam nechce, alebo vela prace?
ako ste vikendovali?
u nas boli svagrovci aj s detmi, takze mame obehnuty cely prater, decka sa vyblaznili na atrakciach aj ked bolo pocasie na prd, pochodili sme po nakupoch, takze celkom taky akcny vikend. v nedelu som bola v praci, starala som sa o pat deciek naraz, fu, celkom dobry zaberak, pretoze deti boli v rozpati od 2 do 8 rokov, takze to, co chcelo robit jedno, nechcelo druhe. 😝 som zase o nejaku skusenost mudrejsia 😀 , snad to potom zuzitkujem pri mojich detoch 🙂
alexa, ako si spokojna s femigardom? akurat mi ho svagrinka doniesla, tak cakam na mrchu a zacnem uzivat. 🙂
boldy, kedy sa chystas nazad do viedne?
a vy ostatne, gabi, rosi, twix, kvetinka, ako sa mate?

alexa27
22. okt 2007

ahoj silvi 🙂 ,
my mame za sebou krasny romanticky vikend, oslavovali sme prve vyrocie 😵 .
respektive sobotu som preupratovala, ale v nedelu som spravila kacku s loksami a kapustou otvorili sme si sedemrocny tokaj co sme dostal ieste na svadbu, zapalili sviecky a vychutnavali si romanticky vecer 😵 😵 .
v nedelu rano som inak bola u gynekologa, vysadil mi ten clostil, lebo mi totalne rozhadzal cyklus a dal mi naspat na dva mesiace duphaston a treti mesiac si mam dat zase clostil a potom prist na kontrolu. povedal, ze na snazilkovanie si mam dat cas aspon do leta a ze az potom ked sa nezadari to budeme riesit inak, ale ze na zaciatku sa mam hlavne ukludnit a nemysliet na to ze sa snazime o babatko 😝 , no jemu sa to lahko hovori, ale budem sa snazit.
femigard, este velmi neviem ci mi nejak ucinkuje, nebadam ziadne vyrazne zmeny. uvidim ako to bude dalej, snad zaberie. inak myslim, ze nemusis cakata na mrchu kym ho zacnes uzivat. mozes zacat kedykolvek, aspon teda ja som zacala hned v den, ked som ho kupila.

silvia2406
22. okt 2007

ahojki alexa 🙂
mali ste urcite krasny vikend 😵 taky aj kazdy tyzden, no nie? blahozelam vam k prvemu vyrociu.
mrzi ma, ze sa ti opat rozhadzal cyklus, hadam vymena tabletiek pomoze. ono je tazke na to nemysliet, viem o com hovorim, aj ked sa este nesnazime. ja som si dala trosku oddych s konikom, pretoze ma to nejak pohltilo a uz som si sama uvedomovala, ze nemyslim na nic ine, len na baby. a zda sa, ze bude musiet pockat, konecne mam totiz pracovne povolenie, dnes som volala s jednym panom kvoli praci, takze uvidime. manzel mi vybavil prax u nich v praci, bolo by to neplatene, ale bola by som medzi ludmi a ziskala skusenosti. takze myslim, ze by toho bolo na mna trosku privela.
a femigard chcem zacat od mrsky, pretoze prvy mesiac meriam bazalnu teplotu, takze nechcela som mat nejake skreslene hodnoty. a mrcha hnusna zase dorazila o dva dni skor, neviem co sa so mnou robi. snad sa to po femigarde upravi.

boldy
22. okt 2007

ahojte babulky, alexa gratulujem k vyrociu 😉 tak ozaj tazko sa neda rozmyslat o baby vsak...
silvy tak to ti verim, ze pocko bolo otras aj tu je tak, ale aspon si mala zmena... tak deticky ano? tak zberas skusenosti...a mrcha prisla ozaj skoro u teba... pridem vo stvrtok asi, takze potom sa ozvem cez vikend... inac baby meram BT 2 cyklus, no ale tento mam tiez riadne rozhadzany a nechapem preco... beriem len kyselinu listovu...

krtulka
22. okt 2007

ahojte babenky.som tu nova,len dneska som nasla tuto stranku a som rada,lebo som tu nasla vela odpovedi na moje otazky.trosku sa predstavim,aby ste ma lepsie spoznali.mam 28 rokov,pracujem ako ydravotna sestra vo Viedni,ale momentalne som doma,lebo cakam miminko 😉 som v 6.mesiaci,ale vypadam ako by som bola uz v 9. 🙂 aj ja som mala mensie problemy s otehotnenim,trvalo to rok aj 4 mesiace,kym sa to podarilo.ale k lekarovi som nechodila,ani nic nemerala ani nic nebrala.nechala som to na prirodu...a podarilo sa to 🙂 tesim sa na "vykecavanie" s vami 🙂

alexa27
22. okt 2007

krtulka, tak vitaj medzi nami 🙂 . gratulujem k tehulkovaniu 😵 . uz aj viete co budete mat?
boldy, ja som si posledny mesiac a pol merala teplotu, aj kvoli lekarovi, aby to videl a mam totalne skoky na grafe. odpporucal mi teraz sa na meranie a ine druhy pozorovania radsej vykaslat, dohodli sme sa na liecbe, ktoru budem dodrziavat a ine mam pustit z hlavy. takze mozno aj v tvojom pripade by som odporucala radsej s meranim na chvilku prestat a skusat snazilkovat len tak pre radost.
silvi, dakujem, ano mali sme uzasny vikend 😵 . to je skvele, ze mas pracovne povolenie, tak drzim palceky na hladanie prace. a to u tvojho manzela urcite vezmi, bude to super skusenost aj ked nebudes mat za nu peniazky. a drzim palce nech ti zaberie ten femigard, potom informuj ako si s nim spokojna 🙂

alexa27
29. okt 2007

Halooooo baby, kde ste vsetky? 😕

silvia2406
30. okt 2007

dobre ranko dievcata 🙂 🙂 🙂
ako sa vam dari?

rosi
30. okt 2007

Dobre ranko Silvia 😉, ty si ale ranne vtaca...ja som dorazila akurat do roboty a som strasne unavena 🙄

rosi
30. okt 2007

A co Ty? 😉

silvia2406
30. okt 2007

ahoj rosi, zobudila som sa, ked manzel odchadzal do prace a uz som nemohla zaspat, takze som hore od 7-mej 😅
unava je asi vyvolana pocasim, je to take pochmurne, ze sa mi nechce ani nos z domu vytrcit 🙄
pripravil vcera manzelik dobru veceru? 😀

rosi
30. okt 2007

Ano 🙂 a dostali sme zase kolace a pod. bola vcera u nas svokra...zacinam drzat dieeetu 😒 😀
Vecer sme este pozerali film na DVD a isli sme spat po 12 🙄 a rano sa mi nechcelo z postele 😔

silvia2406
30. okt 2007

takze ste si uzili pekny vecer 🙂 my sme si pozreli supernatural na pro7, velmi "dobry" serial na zaspavanie 😀 a odkvecli sme ako dve hrusky. ja mam este akutny nedostatok spanku po vikende, takze to este dobieham. v posteli sme boli uz o 10tej.
a co sa tyka diety, ani nesranduj, netreba ti ziadnu 😠 🙂

rosi
30. okt 2007

Inak vdaka za stretnutie, rada som Ta spoznala 😉a aj Tvojho manzela 😉 aj ked len na chvilku a bola tam tma..tak by som ho asi na ulici asi nespoznala 😅
Inak, ked neodpisujem, mam za chrbtom sefa.. 😝 takze akonahle odide na chodbu alebo pod., prepinam na konika 😀 nechce sa mi pracovat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre