Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
28. máj 2009

Bejby- aj nas dr. v 23.bez.nastreluje nausnice.Mne sice povedala setricka,ze to nerada robia malickym detom,lebo ze usko sa este vyvija a ze aby potom tie dierky neskor neboli nakrivo.Ale ked niekto chce,spravi to.AK mas zaujem,poslem ti kontakt. Nas dr. je hrozne mily k detom.

viedencanka
28. máj 2009

Ronnda-takze vam to vyslo super so skolkou,mate o problem menej.
Do tej tvojej prace nakonies nastupis,ci nie?

Dnes som hovorila s dalsou TM,po telefone velmi mila,velmi flexibilna.Buduci tyzden ju idem pozriet.Ma len 3male deti a berie 3 EUR na hod.Nie je sice najblizsie,musim ist asi 5 min. autom,tak este dalej hladam tu nablizku.

trdlo
28. máj 2009

Caute kocky,

vy ste vsetky ale akcne. U mna este stale nic nove 😒 este stale kinderkujem. Moje svrbenie sa len zhorsilo...tak sa snazim nejako ablenken..vymalovali sme este kuchynu, dokupili nejake veci, presadila som vsetky kvetiny.,.stale nieco robim....alebo spim, lebo noci mam strasne...budim sa na svrbenie a teraz som dostala na krku a tvari taku akoby koprivku...no na zblaznenie...Tak moj volny cas si vyplnam este dlhymi olejovymi pobytmi vo vani, kde si postavim laptop a pozeram nejake filmy 😀 alebo skyjpujem
Kupila som si v lekarni este na odporucanie Hebamme Schüßler Salze...ale nemam pocit, ze by to nejako zaberalo 😒 Je to homeopaticky pripravok a asi to dlhsie trva, nez to zaberie...dufam, ze dovtedy naozaj porodim 😀
Uz predvcerom som sa pokusala pridat nejaky prispevok, ale mi to neodoslalo....tak som to vzdala. Ale keby nieco, tak sa Vam urcite ozvem 😉

jasterka
28. máj 2009

Ahojte.

trdlo-super,ze si sa ozvala,ja mam uplne vybity rak.mobil,ale kazdy den ho zapinam na minutku,ci uz tam nemam sms od teba,ze uz je to zavami a bambulka uz sa tesi na svete...a ty este kinderkujes...no vydrz ,uz to nebude dlho trvat,ona vie kedy ma svoj spravny cas. 😉 to stym svrbenim musi byt neznesitelne ☹ je mi ta tak luto,uz len tvoj stav je narocnby a este toto...alr co mi matky nevydrzime pre tie nase lasky 😵 ...vydrzis aj ty a za odmenu sa ti narodi nadherna babulka... moc na teba myslim,aj na Mata,caka vas nieco narocne ,ale nezabudnutelne a prajem vela stastia... 😵

rondi-tak som sa schuti nasmiala,ked si napisla,ze ty si vlastne v kidskafe ani len kavu nemala 😀 tí novinari,tak to funguje vsade,vymyslia si co im zapasuje 😀 ...
-stou skolkou super,ked ma Nici tak rada kolektiv a deticky, urcite nebude mat problem a snad sa aj tebe v praci zapaci,bude to zase pre vas nieco nove ale urcite pozitivne 🙂

twix-tak teda Dominko je ranne vtaca 😲,ja by som asi skolabovala,so mnou niet reci pokial nedam salku kavy,inak neviem fakt fungocvat,ale o pol siestej to je krute ☹...tak vy serblikujte, aj my skusame,ale zatial bezuspesne...ale je to zabava,vzdy sa vycika mimo serblika,ked uz ju dam dole,potvorka 🙂

-baby aj ja chcem ist byvat do kagranu,mne sa tam velmi paci a mame odtial este blizsie domov,snad sa tam k vam niekedy pridam,ak sa aj na nas stastie usmeje.

zdenka73
28. máj 2009

Trdlo tak ešte kinderko? To svrbenie musí byť hrozné, tak aby si to už mala za sebou a mala v náručí krásny zdravý balíček.

bejby29
29. máj 2009

Caute kocky, tak Nat ma vysledky, vsetko je v poriadku, aspon podla toho, co som vycitala z toho papiera. Akurat kreatinin ma nizky, ale ako som nasla na nete, nic to neznamena.. Iba keby bol vysoky by bolo zle
😨 Som si vydychla.
Viedencanka, dik za tie nausnicky, skusim tu od Twix, lebo je to predsa len blizsie. Twix, prosim ta, posles mi tc? Inak, nas doktor je tiez uplny odporca nausniciek. Viedencanka, ty ides davat Linduske?

Jasterka, naozaj sa tu dobre byva, je tu aj lepsi vzduch ako v tej 3-ke..

ronnda
29. máj 2009

Tedy pocasi nam na prodlouzeny vikend moc nepreje, ale co se da delat…

Bejby – tak vysledky jsou v poradku, to sis oddechla a jsi ted klidnejsi. Nas dr. taky neni pro nausnicky, my jsme je Nicole nenechali, az bude vetsi a bude sama chtit.

Viedencanka – ano, koncem juli opravdu nastupuji do prace, az se mi to nechce verit… 😒

Trdlo – to musi byt opravdu neprijemne s tim svedenim, neznam to, hruza ze na to nic moc nepomaha. Ale uz to mas za par, pak uz bude jen pohodicka s miminkem 😉

Jasterka – to vis, ze to v tom clanku bylo napsano trochu jinak nez bylo receno, treba to, ze v Brne je pet Kidscafe je sice pravda, ale ne TAKOVYCH, nybrz PODOBNYCH… rozdil jsem pani vysvetlovala, jsou to lokaly s hracim koutkem, ale dite tam nemuzes “odlozit” jako tu, hlidat si jej musis sama. Ale do toho clanku se jim to hodilo proste jinak...
jinak te nechci strasit, ale Nicole mela taky obdobi, kdy vstavala 5:30 – 6:00, myslim, ze i wienika si s leuskou uzila toto ranni vstavani. takova kavicka o pul seste rano neni taky spatna 😀

Cobenzl – diky za pripomenuti, my jsme tam byli jen jednou skoro pred rokem, tak je na case tam zase zavitat.

miriam25
29. máj 2009

ahojte babulky,
ja sa len kratko hlasim, kedze za 15 minut musim maleho zobudit a utekame do banky, kde mame dohodnuty termin, potom domov varit, kedze dnes pride drahy skor z prace, no tento tyzden ubehol ani neviem ako...
buduci tyzden budem vybavovat notara a zmluvu na dom a popri tom mam stredu uz celu naplanovanu s inymi vecami. drahy mi tento tyzden chodil kazdy den domov, ale vyslovene sa len najest a vyspat, tak som toho mala tiez trosku viac ako obycajne. som mu hovorila, ze nech trosku uberie z plynu, lebo tymto tempom to dlho nevydrzi, len za pondelok a utorok mal odpracovanych 32 hodin, co podla mna nie je normalne... no som zvedava, co to bude buduci tyzden. este dobre, ze je v pondelok sviatok. to zas ale budem zblbnuta a budem si stale mysliet, ze je o den menej...

wieni, tak u vas je stale ta trotz faza? samko je relativne kludny, chce byt stale vonku, ked tam je, tak je vsetko ok a ked ho chcem dostat do vnutra, tak funguje len to, ze moze pozerat auticko. moja mamina mu kupila dvd auticko finley, tusim to bolo v novom case. a to sa mu strasne paci a musim uznat, ze su to pekne rozpravky, poucne, nic brutalne, naozaj pre deticky ako je samko a on je z toho totalne mimo. len mu to zas nechcem pustat nejak casto, pouzivam to ako lakadlo, aby siel domov 😀

ronnda, no s novinarmi je to uz raz tak 😒 napisu to, co sa im hodi a nie to, co je v skutocnosti pravda, oni len na zaklade informacii skladaju zaujimavy clanok, ktory je predajny.... ale inak super, ze ste dostali miesto do jasliciek, vidis, ako sa to u teba vsetko vyriesilo. aj praca, aj jaslicky, no lepsie to uz ani nemohlo byt. a ty to zvladnes. uzivaj si este posledne dni doma s nicol a potom sup sup do prace.
ja posielam stale ziadosti o pracu a stale dostavam len odmietave odpovede, ale crta sa mi jedna super praca, rozhodnutie padne o 2-3 tyzdne, tak som zvedava. ak by to vyslo, tak otvaram flasu sampanskeho 😀
sef zahlasil, ze na slovensko sa pojde na jesen, ale teda neviem neviem, on uz toho narozpraval kopec a ak by mi vysla uz spominana praca, tak nanho z vysoka kaslem a idem radsej na istotu 😉 uvidime, ako to cele dopadne. urcite vas budem informovat.

trdlo, tak ty si este kinderko? ja osm si myslela, ze uz mas po. tak pekne oddychuj a uzivaj si posledne dni tehotenstva, uz to naozaj nebude dlho trvat 😉 zelam ti rychly a co najmenej bolestivy porod 😉

maja, co je s tebou?

bejby, no vidis, aka si ty sikulka. naozaj klobuk dolu, co ty vsetko stihas a robis popri nati a tehotenskemu brusku... a blahozelam k tym dobrym vysledkom!

zdeni, ja som pocas tehu nikdy nevracala, ale byvalo mi nevolno, ako keby som mala ist vracat, aj ked to nikdy nevyslo von. to som bola este ten lepsi pripad... ale neboj, urcite je vsetko v poriadku 😉 kedy ides k tomu doktorovi?

tina, ako mala? zlepsuje sa trosku nieco? vidis pokroky? drzim ti palce.

viedencanka, blahozelam k lozeniu! tak vidis, malinka je predsa len zdravucka a vyvija sa len svojim tempom. teraz ju uz tazko zastavis 🙂

viedencanka
29. máj 2009

Bejby- super,ze Natalke nic nie je,si si vydychla. Nasmu znamemu minuly tyzden zistili diabetes- chlapcek ma 8 rokov,nikdy mu nic nebolo,len zrazu zacal byt stale smadny a chodil stale na wc.Je to nas znamy v Taliansku-ich zdravotnictvo je na biednej urovni.Jemu ako 8 rocnemu prvykrat v zivote brali krv...Budme radi,ze nase deticky su zdrave,to je najdolezitejsie.
Linduska dostala na krstiny nadherne nausnicky,najradsej by som jej uska uz dala prepichnut,ale asi chvilu este pockat,myslim ze do toho druheho roku.

Baby- pred chvilkou sa mi zobudila Linda,isla som do spalne a ona stala v postielke,skoro som odpadla.Potom si klakla a zase sa postavila a takto dookola. Este k tomu som jej prave objavila prvy zub.Kiez by aj ostane prisli takto bezproblemov.Takze k deviatim mesiacom ten prvy zub mame 🙂 Este tie vlasky,a budeme kompletni 🙂

Som rada,ze sa Linda rozhybala,ved buduci tyzden sme mali termin u pediatra,hovoril ze to je ultimatum,bud sa dovtedy posadi sama,alebo bude sa musiet ist na vysetrenia.

Koncim,sme zbaleni a odchadzame do BA,prajem vsetkym krasny vikend,aj ked bude mozno uprsany,ale ved my mame krasne slniecka doma.

boldy
30. máj 2009

Pekny vikend prajem, aj ked uprsani ☹

ste sa rozpisali, ale tak to ma byt... my sa mame dobre, jasminka rastie az tomu nechcem verit, uz citim ruky, ze bolia viac 🙂 vcera som kupila manducu, tak sa pridavam k manducovcatkam, nakolko s nou pojdem domov o 2 tyzdne a nechcem taham kociar so sebou

bejby> super,ze ste zvladli stahovanie, ja som tiez bola teho, ked sme sa stahovali, tak to poznam... super, ze nathalie ma dobre vysledky
ronnda> ty nasa hviezda 🙂 vcera som isla okolo kidscafe a hroza baby nic tam nebolo, vsetko porozoberane a predavali tie veci, ktore tam boli.. no skoda, ze to zavreli, lebo ja som si tam obcas teda odskocila malu nakrmit... vcera som to robila v jednom obchode, kde som kupovala manducu, tak bola zlata ta baba tam, poskytla mi miesto a stolicku 😀
viedencanka> gratulujem k zubku a k vstavaniu lindusky
miri> drzim palce aby si nasla dobru robotku
trdlo> drz sa este bude to dobre 😉

jasterka
30. máj 2009

Ahojte 🙂
tak ja odychujem,mamina mi kocikuje malu vonku a ja si vychutnavam capucinko...vyhoda toho ze sme u nasich je ze nemusim varit,ci upratovat a poobede sa nasi malej venuju,tak sa ja venujem mojej zanedbavanej vasni...a citam,este aj po nociach,tak mam kruhy pod ocami,ale stoji mi to zato...citam sagu twilight(o laske cloveka a upira),ja mam prudku fantaziu,tak sa pritom aj bojim,hlavne ked za oknami burkuje 😀...dnes som si isla kupit pokracovanie v knihkupectve a maminka hovori tak 10rocnej slecne,ze aha a taku knihu nechces ako si ta teta
😝 (akoze ja 😲 )kupuje?... a mala,ze mami to som uz citala ,taka odychovka 😀 ...a ja ledva dycham od napetia... 🙂 ...

boldy-tak sa pridavs do klubou?dufam,ze sa Jasminke zapaci,Emmca tak vela navydrzi,tak polhodinku,nevie v nej zaspat,ale snad si zvykne,ja aj lutujem,ze sme ju nekupili skor,tak ako vy,si myslim,ze mensie dietko si skor navykne...

viedncanka-sa velmi tesim z Lindusky 😵 herecka,tak ta natahovala a teraz aky skok,uz sa ja postavi v postielke,sikulka...a este aj zubok,super,na ten uz ja ja cakam kazdy den a nic,emmka si tlaci spolu pery,uplne silno,žuje spodnu peru,teraz sa ani neusmieva ako sa silno sustredi aby si tlacila tie dasienka,aj zo sna stonka...

s prikrmamy sa nam dari,vzdy ked ju dam do stolicky,tak sa potesi a zacne plieska ruckou do stolicky,spapa pol davky,dnes ideme na kurbis,je tam aj ryzova mucka tak som zvedava...zemiacky jej velmi chutili,ale tak rychlo vychladnu,potom je to uz take nechutne a neda sa to dobre papat...vraj volakedy boli tanieriky z dvojitym dnom,naspodok sa davala horuca voda? nevideli ste nico podobne niektora?...
vecer ked sme vecerali som ju ja trubka dala do stolicky nech je pri nas a ona si myslela ze nieco dostane a ked sme jej nic nedali ,tak sa zufalo rozplakala,musela som ju nakojit,aj ked nebolo treba,jedla pred hodinou...
tak rozmyslam nad kasickou do ktorej by som davala moje MM...ale neviem akou zacat,jej ich tolko na trhu...

bejby-tiez sa tesim,ze krvicka jeu Nati o.k,dobre si si si to vydupala...inak ako kochkurz?uz je aj za tebou,nie? uz vyvaras? 🙂 ...

nausnicky-nam zase odporucala dokyna co najskor,nech si to dietatko nepameta,ona pozera lalocky,ci su dostatocne velke,nam napr.odporucila prvy krat pockat mesiac ,dva,zdali sa jej malicke,Emmca to zvladla lepsie ako ockovanie,je to sekunda to nastrelenie,ale dieta sa lakne a pri druhom usku je uz problem vecsie dietko udrzat a presne nastrelit...nam ani nehnisali,nic,buduci tyzdne ich uz vymenim za tie co dostala Emmka od krsnych ku krstu...

krasny vikendik vsetkym.,idem citat 🙂

bejby29
30. máj 2009

Ahoj Jasterka, ten tanierik maju v Lutzi napriklad, ja ho mam, nalejes don horucu vodu a drzi teplo 😉 Pekne si oddychni u Vasich, normalne ti zavidim, ja som dnes z toho pocasia uplne mimo ☹
Kochkurz mam este jedenkrat, ale pomohlo, uz sa mi omnoho lepsie vari 😀
Boldy, ja sa uz druhykrat tehotna stahujem a uz nikdy viac.. Dufam 😉 😉

Krasny vikendik vsetkym..

pinkina
30. máj 2009

Ahojte kocky. 🙂

Jasterka: Kristinke uz konecne ten ekzem skoro uplne zmyzol. 😉 V juli jej bude, ale doktor robit Prick-Test, ci nie je na nieco alergicka. Zatial jej mozem davat Hippky len Allergenarm.

Dnes mi prisla segra na navstevu, takze mame spolocnost 🙂

Viedencanka: gratulejeme Linduske. 🙂

twix
30. máj 2009

Viedencanka, blahozelam Linduske. to je ale sikulka, tolko uspechov naraz 🙂

Jasterka, aj my mame taky tanierik. ako pise Bejby, maju ich v baby-oddeleni napr. v Kike a Lutzi. ja myslim, ze som ich videla aj v DMke a v Bipe. odporucam ho kupit.
to ti zavidim, ze oddychujes a citas. to je sen kazdej mamicky 🙂 my sa chystame zajtra do kina (bez deti), take mensie rande 😉

ja som bola vcera s Laurinkou odobrat krv. to bolo hrozne, ako plakala ☹ aj ked ta pani bola strasne mila a prihovarala sa jej, mala som co robit, aby som ju udrzala. tak snad budu aj nase vysledky OK.

prajem este prijemne dva volne dni!!

bejby29
30. máj 2009

Aj ja gratulujem Linduske 😉
Twix, to ti muselo az srdce trhat, Nat nastastie nepipla, ale zato ja som trpla celu cestu do labaku.. Drzim palceky nech vam to dobre dopadne..

Miri, nech ti robota vyjde co najskor..

charlotka
2. jún 2009

Ahojte dievcata! 🙂

tak my sme vcera skoncili nas maraton sk - at a at - sk, pre zmenu zostavame aspon 2 tyzdne doma 🙂 nie ze by mi na sk nebolo dobre, ale to nesutale balenie a vybalovanie 😒

My sa hlasime s 2 krasnymi zubkami!!!!! nastastie sa to zaobislo bez teploty, akurat bola mala niekolko tyzdnov nepokojna a zle spavala, ale tie zubky su podarene 🙂 vyzera ako taka mala jezibaba, ked sa smeje 😀

v rychlosti som si prebehla co ste popisali, tak drzim vsetkym detickam palce, nech rychlo vyzdraveju a zle kasle prejdu

pinkina, to je super, ze Kikuska uz nema ten skaredy ekzem 😉 len asi naozaj treba davat pozor na stravu.

viedncanka, gratulujeme linduske, to je super, ze si to slecna rozmyslela a rozhodla sa svetu ukazat, co vseeeetko ona dokaze a ked tak naraz 😀 tesime sa 😀

baby, sikulka si, ako si to stahovanie zvladla, nech sa vam krasne byva 😉

twix, viem si predstavit, ako laurinka chudatko plackala, to pichanie je hroooozne, ale uz to mate za sebou 😅 drzim palce, nech dobre dopadnu vysledky 😉

boldy, to je dobre, ze sa mate dobre 😀 a ze rastiete do krasy, dufam, ze sa coskoro uvidime 🙂 na nejakom stretku

trdielko nase, len sa drz, neboj, uz to dlho nepotrva a vonavucku babatko budes stiskat v naruci a svrbenie bude prec 😉

wienika, ja od operacie hovorim stale a vsetkym, ze my sma mame suuuuuuper, je to skvele, nemusiet sa bat, ze pojdeme do nemocky atd 😀 takze nadhera 🙂 prdelka poslucha, peknucka je ako licko 😝 jazva je este dost nepekna, hlavne tak kde ju rezali dva krat, tak tam jej este podla mna trci a pod kozou ma zopar nitiek!!! 😠 ale vraj to telo vytlaci von a potom jej to vytiahneme ☹
to ma mrzi, ze mate stale starosti s tym vzdorom, v minulom cisle mama a ja bol zas o tom clanok, celkom dobry, ale to jej zas len teoria..... tak drzim palce, nech to je uz ryyyyychlo prec ☹

charlotka
2. jún 2009

Jasterka, tak ty uz ponukas aj vodicku? ja som sa docitala, ze ked je babo este aj kojene, tak potrebuje navyse tekutiny az okolo 9 az 10 mesiaca, ze si dovtedy potiahne z mliecka kolko potrebuje. tak mozno preto deticky nechcu pit, ze nie su smadne 🙂 ale s dalsim prikrmom (3 - kasicka na vecer - po ukoncenom 8. mesiaci) skusim ponuknut aj ja vodicku, tak uvidime 🙂
inak sme uz zacali s 2. prikrmom - ovocie na desiatu, mala papa statocne, chuti jej, akurat ze som posunula potom obecne papanie, lebo sa mi to zdalo vela nakope. a zatial to funguje dobre. akurat ze este stale nedavame masko, lebo mi uz pomaly 3 tyzdne nedorucili mixer 😠

ja livi krmim z tych Avent poharikov, celkom mi to vyhovuje, dobre sa to vo vodicke ohrieva a viem presne kolko spapa a aj sa mi zda, ze to tak rychlo nevychladne, ked je to v takom uzkom

tak ale uz musim koncit, ideme dnes na ockovanie, a hrozne som napajedena, lebo mi to doplietli, a minule jednoducho dali dve peciatky, ze meme uz 3 6 - fach i. za sebou a popritom nam jedno chyba, lebo bola mala na operacii, tak som zvedava ako to dopadne, hrozne ma to svte, ze si to nevedia usledovat a ked nieco chyba, tak to len orazia akoby nic a dieta nezaockovane!!!!! mali sme mat dnes ockovanie proti pneumokokom, ale ani to neberiem so sebou.... uf, no uvidime 😠

silvia2406
2. jún 2009

ahojte 🙂

tak my sme sa v piatok vratili po tyzdni zo svk, na vikend tu boli moji rodicia, vcera som dovybalovala vsetky veci a dnes mam oddych. pojdem do babywalzu kupit malej nejake nove hracky, pretoze ju uz nic nebavi. aj ked myslim, ze uspech to bude mat mozno tyzden a znovu prejdeme na hracky typu ovladac, mobil, noviny, casopisy, papuce, kvetinace 😅 to maju vsetky deti geneticky zakodovane, ze vsetko co je zakazane je uplne najsamlepsie a najsamzaujimvejsie? 😀 😅 🙄
stvornozkujeme uz o dusu, sadame si ako nic a staviame sa na nohy, ako nahle jej dam ruky, uz aj sa taha do stoja a naramne sa jej to paci, tak som zvedava, co bude nasa dalsia vyvojova meta 🙂

ritku sme na svk vyliecili, tiez som na tento zdravotny system, mierne povedane, nahnevana. na svk nam spravili vyter z ritusky, nosa, ust, konecnika, ze ci nema nejaku pliagu ale uz pocas vyteru hovorila sestricka, ze jej sa to ako plesen nejavi, aj tak bolo. vysledky boli komplet negativne, takze zbytocne sme liecili agresivnymi mastami. a viete co nam nakoniec pomohlo? gencianka, to je ta fialova vodicka, ktorou sa liecia aj afty v puse. keby sa bola pani doktorka aspon druhykrat na tu ritusu pozrela, tak by bola mozno zistili, ze je to len podrazdenie. ale cim viac som jej ritku natierala, tym viac sa to rozsirovalo. ale uz sa nebudem rozculovat, lebo by ma muselo porazit. 😠

charlotka, blahozelam ku zubadlam, takze uz ste aj vy selmy zubate. u nas po zuboch ani chyru ani slychu 😎 dufam, ze ockovanie prebehne bez problemov a reakcii, drzim palce 😉

lenkaw, ako dopadol krst?

bejby, obdivujem ta, ako si uzasne zvladla stahovanie. ja sa toho uz teraz desim, ale mame na to cely jun, tak snad sa to zaobide bez vacsich problemov 🙂

viedencanak, linduska ta teda trosku ponapinala, vsak ti to nebude ukazovat postupne, ved nebude trocharcit, pekne vsetko naraz, aby ta prekvapila a potesila. 🙂 tak uz teraz ides striehnut, ja som minule teresku tahala od kvetinaca, za sekundu, co som isla do kuchyne uz vyhadzovala zeminu 😅 takze ocividne este len teraz zacina ta najvacsia sranda 😅 😀

silvia2406
2. jún 2009

wienika, tak stale bojujete? 😒 snad to uz ale nebude dlho trvat. deticky skusaju co mozu a kam az mozu zajst, tak prajem pevne nervy a drzim palce, aby sa to uz cim skor skoncilo. 😉
co sa tyka papania, tina mi da za pravdu, ze pobyt na svk je v tomto zazracny, tereska sa pekne rozpapala, takze uz papa aj ovocie aj zeleninu a sem tam aj kasu. 😵 😵 😵 su samozrejme horsie a aj lepsie dni, ale ani my dospeli nemame kazdy den rovnaky apetit 😎

pinkina, snad ten exem co najskor zmizne a nebude to nic vazne. 😉

ronnda, tak vidis, nakoniec to vsetko pekne do seba zapada, praca, skolka. no parada 🙂

zdenka, uz si bola u lekara? asi este nie, ze? daj hned vediet, ako sa mas, oki? 😵

twix, musi byt hrozne vidiet, ako dieta place a nemoct nic urobit, aj ked sa jedna "len" o odber krvi, snad na to laurinka coskoro zabudne 😵 ja mam hrozu z odberu krvi, takze sa jej ani necudujem, som dospela ale v takychto veciach mi chyba racionalny pohlad 😅 cela sa klepem, je mi nevolno a takmer vzdy upozornujem, ze odpadavam, takze mi krv beru poleziacky 😅

ronnda
2. jún 2009

ahojte, i my jsme uz zpet, mate pravdu, samotny pobyt je fajn, jen to baleni, vybalovani, tasky...
viedencanka - tak linduska te tak krasne prekvapuje, no vidis, je to sikulka. presne jak nase nicole, ta nic a uderem devateho mesice si sedla, lezla, stoupla, vylezl ji zoubek, vlasky taky dlouho zadne nemela a ted jich ma tolik 😉
silivia - s temi hrackami to tak je, ze deti zaujmou uplne obycejne kelimky, ovladace apod. my jsme to s kamaradkou resily tak, ze jsme si vzdycky nektere hracky tak na tyden nebo dva vymenily a nase holky byly spokojene a nadsene z novinek a my jsme aspon tolik neutratily 🙂

ronnda
2. jún 2009

twix - jake bylo rande? 🙂 🙂 🙂

zdenka73
2. jún 2009

Ahojte! Tak sa hlásim z Rakúska. Hned ráno som vybehla k doktorovi, mávam taký žltý výtok, a keďže sa im poobede uvonil termín o 17:15, tak ma tam pichli. Teraz som nervózna , čo mi povie, ale hlavne, že ma zobral. Tak sa vám ozvem večer, čo mám nové. 😉

pinkina
2. jún 2009

Ahojte. 🙂

No Charlotka to je super, ze uz aj vy mate zubky 😀 Kristinka ma tiez dole asi 2 tyzdne, este nie su uplne vonku. Je obcas nervozna, asi ju to boli.

Co sa tyka toho ekzemu, tak som sa radovala predcasne. Vcera vecer ked som ju vyzliekla, tak mi skoro oci vypadli. 😕 Je tam znovu. ☹ Cely den bola nervozna, asi kvoli zubkom. Doktor mi povedal, ze to moze vyvolat aj to, ked je nepokojna. Na stravu davam, teraz extrem pozor a kojim ju tiez normalne dalej.
V juli jej bude robit Prick-Test, aby videl co jej vadi.Chudatko. No co uz, ekzem nie je koniec sveta. Su aj horsie veci. Nemozem podliehat panike, aj ked ma to trapi. ☹

Charlotka kedy pojdeme kocikovat?

Bejby brnkenm zajtra, este neviem kedy budem mat cas. Musim si spravit termin u doktora a podla toho sa zariadit. 🙂

lenkaw
2. jún 2009

ahojte kocky,

no vidim ze ste skoro vsetky dorazili naspat, oddychnute a plne energie 😀
silvi: tesim sa s tebou ze uz je Tereskina ritula v poriadku, no fakt by ma porazilo z tych lekarov!!!!!!!!!!!!!!!!! ale hlavne ze je to uz o.k.

zdenka: drzim palce nech vsetko dopadne dobre u doktora a povie ti tu najkrajsiu novinu 😉

ronnda: s tou vymenou hraciek je to fakt super napad!!! musime to zrealizovat.

My sme mali v sobotu ten krst, zial nam pocasie moc neprialo, ale zato bola veeelka sranda v kostole, ked sa tam Luca rozrozpraval a fararkovi do toho kecal 😀 😀 😀 proste si vravel svoje (ba ba ba de de de ty ty ty,...), alebo vyvaloval ociska na nho ked spieval, no bolo o zabavu postarane!!! Mali sme ten dvojity krst aj s Lucovym bratrancekom Adriankom, on to este moc nevnimal (ma 3 mesiace) a celu dobu prespal. Deticky sme si len vymenily, lebo im som krstna ja a nam zasa oni tak sme to vyriesili. Fotky pridam vecer, este nemam vsetky. Luca bol ale krasny v tom obleku!!!
lenka.pav: este raz dakujeme za pozicanie 😉 😵 😀

zdenka73
2. jún 2009

Ahojte! Tak je všetko v poriadku, srdiečko mu krásne bilo 😵 , no bolo to super počuť. Za dva týždne idem na kontrolu, lebo mám kvasinkovú infekciu, dal mi na to ☹ nejaké lieky, tak to treba skontrolovať. Baby ja som tak šťastnáááááááá 😀 , že je všetko v poriadku, len tak ďalej pokračovať a rásť.

Silvi - tak ste si to pekne užili na Slovensku. Terezka aká šikulka, pekne napreduje.
lenkaw - Luca musel byť zlatý na krste, a s farárom si chcel asi trochu pokecať, alebo žeby ho chcel zastúpiť? 😉

bejby29
2. jún 2009

Zdeni, to je krasna novinka, len tak dalej, drzim palceky nech je vsetko ako ma...
Lenkaw, Luca musel byt podareny, ja si pamatam, ze nasa trhala bibliu fararovi z ruky az mu vsetky tie jeho papieriky povypadavali 😝 To su naozaj krasne spomienky 😉

boldy
2. jún 2009

cauko,

zdenka> to je super spravicka, blahozelam... boze, aj ja si pamatam na moje zaciatky 🙂 je to super
lenkaw> takze fararko mal asistenta, co mu do toho kecal 🙂 tesim sa na foto

my sa mame ok nic nove, uz sa tesim o 2 tyzdne idem na slovensko, predstavit rodinke malu slecnu 🙂

zdenka73
3. jún 2009

Ahojte! Baby ďakujem.Ale chcela by som sa vás spýtať na ktorých ultrazvukoch ste boli. Myslím tie v prvom trimestri NT - Messung, v druhom Organscreening. Ja viem, že ste to už niekde písali, ale to bolo dávno a nechce sa mi to všetko čítať. Ďakujem.

lyziarka
3. jún 2009

kocky ahojte!!!

tak my sme spat vo Viedni, na SK bolo super, maly mal stale plno deticiek okolo seba, velmi bol spokojny. A ja tiez. Cestu skoro celu prespi, je to zlaticko. Lebo toho sa ja vzdy obavam, ci nebude plakat, kedze on neznasa sediet v sedacke ☹

Nestihla som vsetko citat, ale je tu veselo... Nove mamicky aj tehulky tu pribudli, super. Boli ste zurovat v meste? no parada.

Ronnda, teba som niekde citala, ze Nicole ide do skolky? Teda. Ja si momentalne u mojho Kristianka neviem predstavit, on je (nielen) teraz v kuse na mne nalepeny...

Bejby je prestahovana, sikulka, obdivujem ta, teda ty fakt mas energie. To o mne sa neda povedat. Ja mam taky chronicky nedostatok spanku, ze nemam niekedy na nic chut.

Mamicky, maly mi uz druhy tyzden dost vela kaka. Zo zaciatku to bola hnacka, lebo aj dost riedke, mozno aj 8x za den, dokonca aj v noci, co nerobi uz davno, ale normalne pije aj kaka, teploty nema nijake, on normalne kaka 1x denne, a teraz je to aj 6-7x. Uz to nie je riedke, takze ani neviem, ci je to hnacka. Neviete mi poradit? Neviem, ci ist s tym k doktorke, kedze nema teploty, ale nezda sa mi to, ked je to tak casto...? Nema to zo zmeny prostredia, lebo kakal takto jeden tyzden aj pred cestou na SK, potom dva tyzdne zase normalne a teraz zase tak casto. Myslite, ze by to mohol byt nejaky bacil v crevach?

Kocky, tak som vas chcela aspon pozdravit, maly este spi, musim este nieco urobit...
majte sa krasne

zuzina84
3. jún 2009

Halo, halo Rakusanky...
na portal MK som sa dostala nahodne pri behani po nete. A mam na vas jednu prosbu, nakolko byvate v Rakusku. Nepoznate niekoho kto hlada spolahlivu au-pair do Rakuska? V auguste koncim VS a chcela by som sa zlepsit v jazyku, tak ma napadla takato moznost, nakolko VS ktoru koncim je pedagogickeho smeru a pocas celeho studia som pracovala s detmi. Ak by ste o niekom vedeli, dajte mi prosim vediet. A prepacte ak som vam narusila temu.
Dakujem za pochopenie. Prajem pekny den plny usmevov... Zuzana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre