Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
7. júl 2009

Twix,lenze ja som opacneho nazoru,ze skor cely svet cita tu na MK,kedze je to verejne forum a moze si tu kazdy citat co chce...na FB aspon viem,ze koho vpustim do svojho "sukromia" 🙂
Ale to je len moj pocit a moj nazor.

pinkina
7. júl 2009

Ahojte, no ja som tu tiez uz davno nebola, lebo teraz tiez stale frcim na Facebooku. 😉

Charlotka ako sa mas? Kedy pojdeme kocikovat? Ja idem v nedelu na SK na 3 tyzdne. Uz sa totalne tesim. 😀

Ozaj co ste to hovorili o tych autosedackach? Len do 9kg? No ja mam tu od Maxi-Cosi Cabrio a tam pisu, ze do 13kg. Tak dufam, ze nieco este vydrzi, lebo nemam chut zase vyvalit 170eur. Dnes som bola s Kristinkou na kontrole ma 8 100g a 72cm 🙂 a uz 3 tyzdne nema ziadny ekzem. Som totalne stastnaaaa. 😀

Uz vsade lozi, stavia sa na nozicky a cely cas blaboce a doktor ju pochvalil, ze je sikulka. 😉

charlotka
8. júl 2009

Ahojte kocky,

tak super, ze ste sa trosku rozpisali 🙂

pinkina, uz som myslela, ze si na sk, ked si sa tak dlho neozvala 🙂 to ti verim, ze sa tesis, 3 tyzdne to bude super 🙂

tak ako to vyzera s tym stretkom? dnes asi uz nie, aj je zima a skaredo, ale zajtra? ja by som bola za ten Schoenbrunn, prida sa niekto? tak okolo 15.00?

pinkina
8. júl 2009

Co nejake stretko? 🙂 No to by bolo super, tak aj ja by som prisla. 😉 Mne tiez vyhovuje 15h

vroni
8. júl 2009

Tak aj ja som zasa späť, ja na facebooku veru nefrčím, mám voči nemu isté výhrady, proste profesionálna deformácia 😀 😀 😀 Modrý koník je verejné fórum, ale zverejniť svoje názory problém nemám. Zveriť osobné údaje stránke, ktorá sa nijako zvlášť netají tým, že ich podá ďalej podľa vlastného uváženia - ďakujem, neprosím.
Minulý týždeň zomrela moja exsvokra, tak som si bola "odskočiť" na pohreb a trochu povzbudť bývalého, ale som ledva rada, že som zasa doma. Exsvokra bola zúfalo dobrý človek, až tým niekedy liezla na nervy, o to to bolo smutnejšie....
Inak, babuľky, pri sedačkách je váha to úplne najmenej podstatné. Nám by Natálka ešte stále (váhovo) pasovala do vajíčka 😀 😀 😀 Vajíčko treba vymeniť najneskôr vtedy, keď dieťaťu pretŕča hlavička cez horný okraj (nožičky môžu visieť až po zem, hlavička nesmie pretŕčať vôbec, ani o centimeter) Vek a váha sú len orientačné údaje, skôr je pri väčších sedačkách dôležité dodržať minimálnu váhu. Vajíčka bývajú do 13 kíl, ďalší stupeň od 9 kíl...
Idem vás dočítať, aj viac než len poslednú stranu 😝

zdenka73
8. júl 2009

Ahojte! Predsa sa to tu rozbehne? Ja sa mám celkom v pohode, občas ešte nevolnosti, ale chvalabohu s misou nekomunikujem. Iba ked umývam zuby, tak si aj s misou porozprávam. No, ale snáď to čoskoro prejde. Hlavne, že je všetko v poriadku.

Bejby je ešte stále v španielsku? Neviete ako sa má?

Vroni tak si prekonala dlhú štreku, úprimnú sústrasť, veru vždy je to najsmutnejšie, ked to bol dobrý človek.

twix
8. júl 2009

ahojte dievcata,
ja som akasi prechladnuta. idem sa ukychat k smrti ☹ vcera som bola v bipe a bola tam zapnuta klimatizacia tak silno, ze som tam mrzla. vonku bolo horuco, tak ma to asi riadne zkolilo.

my ideme koncom augusta na svadbu. viete mi niekto poradit, kde by som zohnala nejake pekne saty pre Laurinku? myslim, ze tu raz niekto spominal nejaku stranku alebo obchod ?? a mate niektora vo viedni dobru kadernicku, ktoru by ste mi mohli odporucit?

Vroni - uprimnu sustrast !

Pinkina - to je super, ze ekzem zmyzol, drzim palce, nech sa uz neobjavi!

miriam25
8. júl 2009

ahojte babulky,
no vidim, ze ste sa rozpisali, ze aj maja k nam zasa zavitala a aj vroni, co ma velmi tesi 😉

ja som bola minuly tyzden na jednom pohovore a zajtra idem zasa na dalsi, este ocakavam z jednej firmy, ze ma pozvu na pohovor, kedze mi sef odpisal na moj mail, ze som nanho na zaklade ziadosti a zivotopisu urobila dobry dojem, ale osobne pohovory bude robit az koncom jula, takze cakam, ci sa ozve alebo nie. vcera som zasa poslala 5 ziadosti, tak som zvedava, ci nieco klapne.

ohladom domu nie je vobec nic nove, to, co je v ponuke uz poznam vsetko naspamat, uz len priebezne pozeram, ci nahodou nie je nieco nove na predaj, ale v tomto smere sa to moc nemeni. Skor uvazujeme nad tym, ze kupime pozemok a dame si postavit dom na klucik. dostali by sme förderungen, takze by to nebolo az take hrozne a mali by sme novy domcek. no uvidime.

miriam25
8. júl 2009

vroni, uprimnu sustrast!

twix, zelam ti skore uzdravenie, veru, klima nie je vzdy dobra... 😒

zdenka, vydrz este trosku, ono aj to cistenie zub bude casom v pohode ;)

pinkina
8. júl 2009

Dakujem Twix. To dufam, ze sa viac neukaze. 😠 Vroni, uprimnu sustrast.

Bejby je uz tu, ale mi teraz frcime na Facebooku. Zajtra sa asi stretneme.
😀 😀

ronnda
8. júl 2009

ahojte, je mi jasne, ze vetsina z vas se presunula na facebook, tak uz sem ani moc nechodim... jsem rada, ze se obcas ozvete jak se mate a tak. stretko se mozna dohodlo pres facebook, tak at vam vyjde pocasi a hezky si to uzijte.

twix - odkaz na ty saticky tu tenkrat davala myslim bejby pro viedencanku, kdyz shanela satecky na krst. s kadernickou ti nepomuzu, vim, ze wienika byla spokojena se svym kadernikem

zdeni - taky si vzpominam, jak to bylo narocne vycistit si zuby. delalo se mi zle, jen kdyz jsem chytla kartacek do ruky. neboj, uz to brzy prejde a pak na to budes vzpominat s usmevem.

vroni - vitej zpet, s tvoji exsvokrou je mi to lito...

pinkina - pozdravuj bejby, doufam, ze se ji dari dobre a je vse ok. dejte nam pak info az porodi 😉

miriam - to je super, ze chodis na pohovory, urcite ti to s praci vyjde! takze s domkem zacinate zase od zacatku, je to asi o nahode, ze by se v okoli objevilo neco vhodneho.

lenka.pav
8. júl 2009

ahojte
hlasim, ze uz sme doma z dovolenky. boli sme na murteri v chorvatsku, bolo fajn, dokonca sa uz na druhy den aj pocasie umudrilo. maly to zvladol super, bol tam hviezda, na kazdu slecnu sa usmieval ako superstar 😀
idem este upratovat, lebo akosi nestiham.
pekny dnik vam prajem

boldy
8. júl 2009

pekny slnecny den prajem,
aj ja sa hlasim tu som citam aj MK a FB 🙂 vela vas je tu po dovolenkach tak vam bolo super...my sa mame dobre, len ja som poslednu dobu nejako stale unavena... no Dr. ivan mi minule povedal, ze Deniska vyzerate dobre, ale ste strasne bleda, jedze zelezo alebo maso z kona 😀

charlot> tie tricka kupujem nahodne tu vo wien, ale vacsina je z UK, ktore mi posiela kamoska
zdeni> ja som mala to iste, zubna pasta bol moj nepriatel, tiez som objimala umyvadlo, lebo ja to do zachoda neviem 🙂)))

jasterka
8. júl 2009

Ahojte 🙂 tak ja som dnes k.o...muzovi som zavelila malu nakrmit kasou a ja chcem pri vas trosku zrelaxnut a pritom mlsam cokoladu,na utlmenie vycitiek aspon horku.
Ja som sice aktivna faceboocka,ale to len preto ze sem predsa nebudem pisat jednovetove hlasky tipu som k.o alebo pijem kavicku 😀 ...aj som sa uz sama zamyslala preco pisem take sumariny,ale je to asi preto,ze tak mam nonstop s niekym kontakt,kedze som casto az do vecer iba s Emmcou,tak si takto udrzujem kontak...
ale sem chodim najme pre kvoli vam antiFB 😉 takze baby nieze ste nas uz hodili do stareho zeleza 😅 ....

vroni-aj ja som rada,ze si sa tu zase ukazala,vzdy to osviezis nejakym dobrym nazorom ako teraz k tym autosedackam
....inak na FB mam take osobne udaje ktore nech ked chcu pouziju...neviem na co 🙂 to najsukromnejsiue tam predsa nedam,len tam mam viac fotiek,lebo ich vidi aj rodina a blizky priatelia co nenavstevuje MK...

ronndi-na FB sa ziadne stretko nedohadovalo,bez teba? 😕 😲 ale ja by som tiez za nejake bola?
zajtrajsok uz nestihame zorganizovat ,co tak buduci tyzden?....

inak v robote mi vrchne odklepli,ze by ma na vikendi brali,este mam ist k riaditelovi buduci utorok,tak som zvedava a dufam...aj ked teraz ma Emmka tusim zlozite obdobie ,totalne na mne vysi,ked idem len na Wcko plac,kamkolvek sa odnej vzdialim s placom stvornozkuje za mnou a chyti zavesi sa mi na nohy a drzi ako kliest...takze to bude urcite narocne,ma sa muzik na co tesit.

miriam-ta obdivujem ako cielavedomo si hladas tu robotu,viem ze inak sa neda,len nezufaj ,urciet si nieco najdes,to vide vtedy ked to najmenej cakas...za domcek,ja kebyze mam moznost ,tak uricte novy,treba zvazit pre a proti...drzim palce,nieje to lahke rozhodnutie...

bejby29
8. júl 2009

Ahojte kocky, vidim, ze rozoberate facebook, ja som sa sem parkrat pokusala napisat z Sk ale neslo mi to odoslat bohuzial.. A aj Nathalia zacala chodit teraz tak uz vobec nic nestiham, tu Leihomu mam uz vybavenu, ale od az od septembra..
Twix, ta stranka je www.princessmoda.de, maju nadherne satocky, my s Viedencankou sme odtial objednavali a myslim, ze mozem povedat aj za nu, sme boli nadmieru spokojne 😉
Skoda, ze Laurinka je starsia ako Nathali, inak by som ti ich pozicala..

Vroni, uprimnu sustrast..

Zdenka, nic si z tej nevolnosti nerob, to prejde zachvilu. My sme uz zo Spanielska domka davno, ja som medzitym uz bola aj na Sk.

Ronndi, ked sa mi podari ako pri Nati, tak budem pisat este zo spitala, ze uz rodim 😀 Ziadne stretko sme neorganizovali na Facebooku, aspon ja o nicom neviem. My sme sa dohodli len s Pinkinou na zajtra, bola by som rada, ak by sa ostatne kocky tiez pridali. Ja by som navrhovala Praterfee, tam kde chodi aj Lenkaw s Lucou, tam je fakt super a je tam aj restika pre deticky

wienika
8. júl 2009

ahojte babulky.....

vroni, uz som si myslela, ze si niekde na dovolenke, ked sa tak dlho nehlasis.....to s tvojou exsvokrou ma mrzi.....ako sa ma natalka? nieco nove ohladne rozpravania?

bejby, ako sa citis? este vladzes za malou utekat? uz ti musi byt tazko, ved urcite uz mas brusko, ci?

ronnda, ja som tiez viac na FB, mam ho zapnuty takmer cely den, presne ako pise jasterka, aby som bola v kontakte s rodinou a kamaratmi.....
takze dovca vam vysla, tak super....ako dlho ste cestovali a ako to zvladla nici? ja mam uz teraz nervy ako lea zvladne cestu do zürichu, predsa len, je to dost dlho.....uz som kupila vcera dvd portable, v pripade nudze pustim krtka alebo teletubbies......aj knziky som pobalila, neviem inac ako ju v aute zabavim......

jasterka, nahodou, vzdy sa tesim na tvoje komentare na FB, dost sa zabavam...... 😀

twix, prajem ti skore uzdravenie......uz som ti pisala na fb kvoli frizerovi.....inac mohla by si pridat nejake aktualne fotky na fb tvojich deticiek, ved uz musia byt velki....... 😉

miri, inac to s tym pozemkom nie je zly napad......mozno by vas to vyslo aj lacnejsie a mali by ste to uplne podla vasich predstav.....ako sa ma samusko?

lenka.pav pozerala som fotky z chorvatska...krasne, vyzera to tam uzasne, kde presne to je?

baby, to stretko by sme teda mohli zorganizovat.....nie? co tak buduci tyzden utorok alebo streda?

bejby29
8. júl 2009

Wieni, zatial to zvladam v pohode, vsak nejak musim. Ale dnes sme vybavili malej aj jaslicky tak som aj na jednej strane rada, ale na druhej mam take zmiesane pocity. Moj drobcek bude odo mna prec na pol dna, to ma uplne desi ☹ Ale zvladli ine, zvladnem aj ja. Zacina az v septembri tak sa mam cas psychicky pripravit. V septembri bude teda rano skolka a poobede tato Leihoma plus moja mamina dojde pomoct tak sa uz nebojim ako to budem zvladat.

Miri, viac sa oplati postavit novy dom ako prerabat stary, to mi uz potvrdilo viac ludi, pri prerabke stareho len stratis nervy. Ja sa pravdupovediac ani necudujem tvojmu muzikovi, ze sa mu do toho nechce 😉

Lenka.pav fotky su uzasne, naozaj to tam vyzera pekne.. Ja Chorvatsko zboznujem..

wienika
8. júl 2009

bejby, jasliciek sa vobec neboj...aj ja som sa bala, lea mala presne rok, este ani nechodila a zvladli sme to...teraz sa na tom uz smejem, do jasli chodime uplne normalne, dokonca, aj teraz, ked mam prazdniny, tak chodi, nech je s detmi.....ja si ju uzijem vzdy ked idem po nu....
inac tieto pocity som mala takto pred rokom aj ja....pamatas?

bejby29
8. júl 2009

Pamatam Wieni.. Dik za povzbudenie, dufam, ze aj ja sa zasmejem na tom po urcitom case. Teraz mam fakt z toho depku ☹

miriam25
9. júl 2009

ahojte babulky, tak som sa zasa presvedcila o tom, ze tuto temu nezatvarame a aj aktivne facebookacky na konika nezabudli 🙂

ronnda, nemaj strach, konik je konik a ked uz aj pre nic ine, tak kvoli tebe sem budeme chodit 😉 ja urcite 😉 ja sa priznam, zo zaciatku som chodila na fb kazdy den, teraz tam obcas nakuknem, pozriem, kto ma co nove, obcas napisem nejaky komentar a vypinam. nejako nemam cas ani naladu...

mne sa podarilo vybavit pre samka od septembra jaslicky, takze sa pridavam k bejby so strachom, ako to zvladneme 😅 ale este ze tu mame wieniku, ktora nas povzbudi. september je este daleko, skor sa obavam toho, ak by som si nasla robotu skor, co so samkom. mozno si ziadnu robotu nenajdem, ale co ak nahodou ano? nemam ziadnu moznost, kam ho dat, uz som rozmyslala nad tym, ze budem nutena doslova pritlacit rodinu k muru a donutit ich si rozdellit dni na samka a mozno by som ho aj na tyzden zaniesla nasim na sk 😒 ale to budem riesit, ked to bude naozaj aktualne...

dnes poobede mam dalsi pohovor, aj ked zrejme tam idem uplne zbytocne (neviem, kde som nechala hlavu, ked som tam posielala ziadost), kedze je to praca na plny uvazok a je to nieco vyse hodinu autom od nas, cize to neprichadza skoro vobec do uvahy. Jedine ak by mi ponukli uvazok na 30 hodin tyzdenne, o com tiez dost pochybujem. ale beriem to zatial tak, ze aspon pojdem na pohovor, trosku budem povzbudena, ziskam dalsie skusenosti na pripadne nove a necakane otazky a na dalsom pohovore budem lepsie odpovedat.
z tej firmy, kde som bola minuly tyzden sa mi este neozvali, tak neviem, co si mam mysliet, zrejme len tolko, ze sa rozhodli pre niekoho ineho a "zabudli" mi dat vediet...

dnes idem do jednej firmy zaniest moje bewerbungsunterlagen, vcera som nasla na nete, ze hladaju niekoho do büro na polovicny uvazok, tak to idem skusit...

co sa domceku tyka, neviem, co by vysiel novy lacnejsie ako stary, skor nie ako ano, samotny dom by mozno aj lacnejsie vysiel, ale nie je v tom garaz ani car-port, nie je v tom ziadny plot, ci tuje, ziadne chodniky, terasa, jednoducho len dom a tym to konci a predsa aj to okolie musi byt nejako pekne upravene a pozemok nejako oploteny, aby mi samko nebehal po celej dedine... no uvidime. momentalne sme vo faze rozhodovania sa, kedze tento rok by sme to uz asi len tazko stihli pri draheho pomalosti...

baby, kedy by sme zorganizovali to vecerne stretko bez deticiek? rada by som vas vsetky spoznala 😉

ronnda, vroni, to auticko mi nejde napalit. brat to napalil a hovoril, ze v jednom programe mu to slo a v druhom nie, tak teoreticky by som vam mohla poslat tie bratove napalene a skusili by ste, ci to u vas pojde, ale asi by to slo len na pc.. 😒 alebo vam poslem original a mozete to skusit same, ci to pojde, ja som v tomto zrejme antitalent ☹

ronnda
9. júl 2009

ahoj holky,
ja vas s tim FB chapu, ze je to jina, rychlejsi komunikace a okamzity kontakt s tim, kdo je online. Tak na zmenu je to pro vas jiste fajn, ze zavitate na MK 😉

miri – s tim dvd si nedelej hlavu. nam taky jedno dvd s krtkem neslo prepalit, manzel to zkousel v ruznych programech, hralo nam to taky jen na pc a na cestovnim dvd. nakonec se mu to nejakym zazrakem povedlo. tak vim, ze to neni jednoduche.
no to me moc tesi, ze na konika zavitas i kvuli mne 🙂

i ja se pridavam do klubu maminek co si delaji hlavu z jeslicek. nas to ceka za par dni. ale taky se uklidnuji tim, jak to zvladla leuska skvele. moc dobre si vzpominam, jake byly zacatky, jak jsme to tu probiraly. snazim se ted byt s nici porad a nejradsi bych ji porad mazlila, coz ona moc nechce. myslim, ze jeslicky budu mnohem hur nest ja nez ona.

bejby – to je fajn, ze uz mate tu leihoma a jeslicky vas taky brzy cekaji. jak jsi to zvladla ve spanelsku, cestu, horka a tak? jak se citis, vse v pohode? natalka uz chodi, takze se za ni jiste nabehas.

wienika – tak vy cestujete do zürichu? nicole zvladla cestu do chorvatska bez problemu, vyjeli jsme nekdy po pulnoci a za sest hodin jsme tam byli. asi pulku cesty prospala, spala po chvilkach, jinak se zajimala o vse kolem, hlavne svetylka v tunelech apod. hracky ani jidlo jsme nepotrebovali, staci ji jizda autem, to je spokojena.
minuly vikend ji neter vzala na vylet vlackem, no to bylo radosti.
nedavno jsi tu psala, zes leusce kupovala nejakou knizecku s magnetkami, jestli se nepletu? chci neco takoveho poridit nici k narozeninam. libi se to leusce?

jasterka – tak ty pujdes do prace… urcite to zvladnes ty i emmka, kdyz je to jen o vikendech, rodina bude jiste rada, ze bude moct emmku pohlidat a mit ji jen pro sebe.

Nicole od minuleho tydne chodi curat na nocnik, takze doma je bez plinek, jen na spani a kdyz jdeme ven ji plinku dam. To je neuveritelne, jak se snizi spotreba plinek...

Stretko pristi tyden by mi vyhovovalo, at uz s detma nebo bez 🙂

vroni
9. júl 2009

Babuľky, vďaka.
Ako pekne sa to tu zase rozbehlo! 🙂
Ja som nejaká zvrátená s tými jasličkami/skôlkou. Keď minulý rok Natálka začínala (v dvoch rokoch), tak som sa vytešovala. Teraz už je v škôlke pečená-varená, aj na ulici stále obháňa deti (vek nerozhoduje) a mne je ľúto, že už nie je bábo a nie som s ňou doma ☹ Bejby, určite to zvládneš a rok sa už budú hrať detváky spolu 😎 Novú úpratovačku potrebovať nebudeme, tej našej sa nepodarilo bábo donosiť, takže pracuje ďalej (tak chcela)
Miriam, cdčko nevadí, videla som ho v gorile, mali viac dielov, normálne ho kúpime, nerob si starosti (stálo tuším tri eurá jedno), v každom prípade vďaka za tip.
Natálka už rozpráva lepšie, asi ako priemerné dvojročné dieťa, ale čo už. Hovoriť nevie, zato ju tatko naučil minulý týždeň šoférovať auto (malé, motorové, musí na ňom pridávať plyn, brzdiť, krútiť volantom.... Ten pekelný stroj ide tých 15 km/h, dieťa sa kráľovsky baví a rodičia šprintujú 😠 😠 😠)

lyziarka
9. júl 2009

kocky pozdravujem vas a tesi ma, ze ste tu zase trosku viacej...
Wroni, ohladom skolky/jasli si to uvedomujem presne ako ty, a preto sa vytesujem, ze este mozem kazdy den travit s Kristiankom, lebo ten utly detsky vek tak rychlo pominie a uz sa nikdy nevrati... A som rada, ze momentalne nemusim dochadzat za pracou mimo domova...Ja to budem urctie tazko znasat, ked pojde do kolektivu, netusim, kedy bude on na to zrely, mozno uz aj je, na jednej strane je rad s detmi, no na druhej strane uplne na mne visi... Ale budem ho povzbudzovat, aby sa tam tesil a nevidel moj smutok... 😒 hm...

miriam25
9. júl 2009

vroni, zasa si ma dobre pobavila, super, ze si zas medzi nami, som si ista, ze sa kocky na tvojom prispevku dobre nasmeju 😀 ze rodicia sprintuju 😀 viem si to zivo predstavit, ja som uz niekolko krat sprintovala, sice nie za autom, ale samko ked sa rozbehne, tak zrejme aj tu rychlost naberie 😀

baby, ja som totalne k.o. neviem, co mam robit. bola som dnes na jednom pohovore a vyzera to pre mna zatial velmi dobre, aj ked rozhodnutie bude zajtra alebo v pondelok. problem je v tom, ze je to praca na plny uvazok, hodinu autom od nas a na draheho sa spolahnut v nicom nemozem, teda co sa samka tyka, pretoze on pracuje este dlhsie ako by som pracovala ja tam aj s cestou.. 😒 proste uzasna pracovna ponuka, ktoru by som zrejme aj dostala, len ja ju zrejme nemozem vziat. dalsi problem je v tom, ze chcu, aby som nastupila uz buduci tyzden v stredu alebo vo stvrtok a ja mam jasle vybavene az od septembra, samko este nebol u ziadnej tagesmutter, takze dat ho niekam hned zhurta na cely den sa tiez neda. na nikoho z rodiny sa spolahnut nemozem, kedze svokrovci maju sezonu a roboty vyse hlavy, este s tymi zaplavami sa im skomplikoval zivot a jednoducho ich nemozem ziadat,aby mi na leto alebo aspon na nejake dva tyzdne vzali maleho. drahy dovolenku nedostane, svagrine vsetky pracuju, jedine, ak by som maleho dala aspon na tyzden k nasim, ale tym sa problem so zaucanim u tagesmutter tiez nevyriesi, no proste mam take zmiesane pocity, ze konecne by som mohla mat robotu, ktora by ma totalne bavila a pacila sa mi, no bohuzial je to jednak daleko a jednak na plny uvazok, co samkovi nemozem urobit. chodila by som domov okolo 6 vecer....aaaach, preco to musi byt vsetko take tazke????

ronnda
9. júl 2009

miri, tak to je tedy situace... uplne se snazim do toho vzit. ja vim, ze na plny uvazek bych pracovat nemohla a ani nechtela, aspon tedy ted ne. na druhe strane je to zase pro tebe sance se uplatnit, prace co by te bavila, jen je to vsechno hrozne rychle a do toho ja bych nesla... neumim si predstavit, ze bych pristi tyden musela dat nicole k tagesmutter a jit pracovat a byt cely den pryc. nemohli by ti vyjit trochu vstric, ze bys treba ze zacatku pracovala na min hodin a postupne jak by se to zabehlo v jeslich, doma a tak, tak bys videla, jestli bys mohla pracovat na plny uvazek? treba te budou hodne chtit a nejak se dohodnete. at to beru jak to beru, ja bych do toho ted nesla 😒 ale tim te nechci rozhodne odrazovat...

vroni, prosim te, jaka gorila ma to dvd s tim autickem? taky bych ho poridila. to je nejaky obchod?
tak natalka uz ridi auto, tak preji prijeme sprintovani 🙂

lyziarka, taky to ponesu tezce, rano bude malou do jesli vozit manzel, takze se vyhnu tomu, ze bych odchazela s placem.

vroni
9. júl 2009

Ronnda, áno, gorila je obchod, aj internetový, zadáš gorila.sk a fičíš... Len na internete som to autíčko nenašla, videla som ho len tak voľne pohodené v predajni, tak dúfam, že budú ešte mať... Aj tak pôjdem asi budúci týždeň do Bratislavy, tak sa tam stavím, ak budú mať, kúpim viac a bude (poštovné do Rakúska je kruté)
Miriam, keď sa i tak budete sťahovať, nemôžte sa tak, že by si nemusela tak ďaleko dochádzať? Asi by som povedala pravdu, že ťa tá práca strašne láka, ale máš jasle až od septembra, pokúsiš sa aj skôr, aspoň na čiastočný úväzok a tak.... Ak budú chcieť pochopiť, pochopia, ak nie, žiadna škoda, robili by ti problémy aj neskôr.... Držím palce!!!

trdlo
10. júl 2009

Caute kocky,

no akurat som napisala dlhy prispevok a sa mi to nepodarilo odoslat 😠 😠 Konecne sa sem dostanem a potom toto!!
Ale teda v skratke- nejako sa tu tie prispevky vdaka pocasiu nahromadili. Vidim, ze sa bavite o prikrmoch, skolkach..k tomu sa bohuzil vyjadrit neviem..momentalne citam prispevky o kojeni a pod. 😀
Nam inak toto pocasie lepsie vyhovuje,aspon sa mala tolko nepoti a nemusim riesit dilemu, ci ma ma ciapku alebo nie, lebo ju nenavidi..a kedze sa jej vyhodili strasne potnicky, tak nenosi ziadnu 🤐 ako ste to riesili ostatne pri takomto pocasi?

Zdenka, aj ja som mala straasne dlho problemy s cistenim zubov a bola som citliva na vsetky pachy..a zvracala som dokonca aj pri porode 😔 no hroza. Ale ked sa teraz pozrem na toho mojho spiaceho chrobacika, tak uz je to zvracanie, svrbenie a aj cely blby porod zabudnute. Tak drzim palce, aby Ti to rychlo utieklo a sa coskoro tesila s Tvojho babätka

Ozaj, na stretko by sme sa tiez radi pri peknom pocasi na chvilu pripojili 🙂

no mala sa zase hlasi, tak zase nabuduce 😉

lieska
10. júl 2009

Caute baby, tak aj ja sa tu uz konecne ukazujem po case. Ale fakt sa inak neda, taky vecer ako dnes (mala spi od 20.30 a chlap na pive) som este ani nemala.

Ja kym som vas docitala tak som zasa zabudla co som komu chcela, takze apson takto informativne: my sme OK, dnes sme boli na kontole a Mimi ma 8,5 kg a 71 cm. Chuda, dnes si uzila, lebo som jej dala nastrelit nausnicky! Ufff, ale veru nechapem ako sa to niekedy moho robit ihlou a est eaj dnes sa to tak robi. Ved tie babatka si idu hlas vyplakat!
My uz sedime, zatial sa len plazime ale ratam, ze kazdu chvilku sa krpec rozbehne aj po styroch. Papa zatial len zeleninu, ovocie, masko, pohanku, ryzu a a ine "zahustovadla" a tie ryzove chlebiky od Hipp. Tento tyzden som jej skusala davat kasu, ale taku grimasu som este nevidela. Normalne ju z toho napisnalo. Skusila som z ineho UM a inu kasu (namiesto Reiseflocken som dala taku jablcno-hruskovu ... a nic, to iste, hnus! A dnes od Babylove tu vanilkovu krupicovu kasu a teda nadcsena nebola, spapala len pol poharika. Tak neviem... Stale inak kojim a kym to ide aj budem. Je to uplne v pohode az na nocne vstavanie! ☹ Ale este vladzem.

Tento tyzden som objednala aj bugynu... chcela som taku do auta, skladacku a aby mala ten fusak. Vybrala som si nakoniec Chicco jeden model... a predstavte si, na nete prezentacia v anglictine, ze k bugyne sa dodava paradny zatepleny fusak, dokonca aj s kapucou a tu v kazdom obchode ze nie, ziaden fusak tam nie je. Dokonca som pisala aj do Chicca, do tzv. Kundenservice, uplne o nicom ale to inokedy... proste ani v Rakuskua ni v Nemecku ten fusak nedodavaju. Tak som vahala ci objednat z UK cez Ebay (aj s postovnym to vychadzalo to co tu v obchode) a nakoniec som to objednala cez net z jednej slovenskej firmy. Aj s fusakom!!! Za cca rovnaku cenu ako tu. Sila, co?

tinavieden
11. júl 2009

Ahoj babulky.Tak konecne som si nasla cas a mozem v klude pisat.Mame teraz dost hekticke obdobie, minuly tyzden sme boli na dovolenke v Steyrsku(Miriam myslela som na Teba)je tam krasne.Boli sme na Bauernhofe a bola som nadsena z toho prostredia, uzasna priroda,krasa.Leni to tiez vychutnavala,hlavne zvieratka sa jej pacili.Boli tam kozicky, prasiatko,zajaciky,sliepky...len tak vyskala od radosti.Kazdy vecer sa zvieratka krmili,bolo to pre deti velmi pekne.Odporucam vam taky typ dovolenky.Podla mna lepsie ako pri mori.Mali sme tam aj bazen takze sme ho mohli aj vyuzit ale pocasie nebolo vobec letne takze sme si ho tentokrat neuzili.Ale urcite sa tam vratime, manzel nieco planuje,zeby sme tam sli na jesen...velmi sa nam tam pacilo.
V blizkosti bol aj Tiergarten, takze Leni videla aj levy a tigre, opice atd.Super dovolenka nielen pre deti ale aj pre rodicov.A tiez nie moc daleko od Viedne 160 km to sa da 😉 )a za 2 hodinky ste tam.
A ti ludia tam boli ovela milsi ako tu vo Viedni,vsetko take rodinne zalozene, tykanie namiesto vykania...no citili sme sa tam velmi dobre.
Miriam asi sa prestahujem tam k vam 🙂

Citam,ze sa tu organizuje nejake stretko 😉rada by som sa pridala ale tento tyzden ma manzel este dovolenku takze sa budeme s Leni venovat jemu 😉ale na ten dalsi sa rada pridam.
Takze od 20.jula by sme mohli nieco spiskat hm?
Ok babule tak vam prajem pekny vikend vsetkym.

Na facebook chodim aj Ja ale konik je konik 🙂citim sa tu nejak lepsie 😉a dufam,ze aj ostatne babule tu zavitaju castejsie.l
🙂

bejby29
11. júl 2009

Caute kocky, tak ako som uz pisala na FB my sme mali prvy den jaslicky v piatok a som spokojna. Tantes su velmi mile, len ta skolka ma jednu chybu, ze nemaju zahradu, len taku velku terasu. Ale inak je to tam mile a tie ich vychovavatelky su fakt velmi zlate.. Ja som tam bola taku polhodinku s Nati, potom som na 15 minut odisla (co bolo hroznych 15 minut pre mna :@)) a nastastie neplakala, bola taky maly indian ako hovori moj manzel. V pondelok ideme znovu s tym, ze ju necham polhodinku samu no a potom este parkrat buduci tyzden a potom sa zacina od septembra.. Tak dufam, ze to zvladneme.

Ja som odvcera bez malej, "ukradla" mi ju krstna tak len oddychujem a uzivam si sladke nicnerobenie. Ale dnes uz ideme pre nu vecer, juj ako sa tesim na nu..

Tinus, to je super, ze ste sa mali tak fajn, ta dovolenka znie ozaj dobre, hned by som isla aj ja. Lenze ja sa uz teraz moc nenacestujem, v auguste sa chystam posledny krat na Sk a potom uz budem trcat len doma a cakat, dokym ma to chyti 😀

Krasny vikend Vam prajem kocky a ukazte sa tu sem-tam. Ja uz tu budem chodit castejsie, lenze fakt to tu bolo par tyzdnov o nicom, nik tu nechodil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre