Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
11. júl 2009

Vroni – to bys byla hodna, kdybys to dvd mohla vzit i pro me a usetrit mi tak postovne. Do gorily na svk se asi jen tak nedostanu 😒

Trdlo – myslela jsem na tebe, jak se vam dari. Ja jsem byla moc opatrna a kdyz byla nici miminko, tenkou cepicku jsem ji davala i kdyz bylo teplo. Ale vidivam hodne miminek bez cepicek. Kdyz nefouka vitr, tak to urcite nevadi. A i kdyby, je chranena v kocarku.

Lieska – mimi asi proste nebude “kasova” treba ji zachutnaji pozdeji. Taky mame buggy od chicco - lite way, kupovali jsme ho tady a pak jsem chtela dokoupit fusak a dopisovala si vsude mozne s chicco v rakousku, cesku… v cesku se prodava vcetne fusaku. Nakonec jsem koupila univerzalni zimni fusak a bylo. S tou cenou je to sila, ze to vyslo stejne jak tu, tak hlavne ze jsi dobre poridila.

Tina – tak to zni vazne moc skvele, to jste si dovolenku krasne uzili. Leni musela byt mezi temi zviratky moc spokojena. Poslala bys mi prosim kontakt kde jste byli, je to bezva napad, taky bychom mohli vyrazit na nejaky bauernhof, urcite tam meli i traktory…

Bejby – tak vy uz jste zacali v jeslickach… to je pozitivni, ze natalka neplakala kdyz jsi odesla. Jsem zvedava na pristi tyden jak budete pokracovat. my zaciname o tyden pozdeji…

peknou nedeli a bejby ma pravdu, ukazte se tu 🙂

zdenka73
12. júl 2009

Ahojte! Super, že sa to tu trochu rozbehlo. Mne je celkom fajn, až na to že ma bolí hlava už dva dni, z prievanu. Keby som nemusela ísť do roboty tak určite spím celé dni a bolo by po bolesti.

Tie čo začínate s jasličkami a škôlkami držím palce, aby si detičky čo najrýchlejšie zvykli a obišlo sa to bez plaču.

Bejby blíži sa ti to rýchle, zachvílu budeš držať batôžtek v náručí, a inak ako sa máš?

Tina- ako si písala, že sú tam super ludia, tak to musím povedať aj o Tirolsku - tiež sú tu veľmi príjemný ľudia.

bejby29
12. júl 2009

Ronndi, aj ja som zvedava ako to zvladnete vy v jaslickach. Budem drzat palceky 😉 A do akych jasliciek davas Nici?
Zdeni, veru, uz sa mi to krati, citim sa v pohode, len tazka. Sem-tam sa mi toci hlava, ale inak je to v fajn. Nech ta ta bolest hlavy rychlo prejde. Uvidis, ani ty sa nenazdas a budes drzat svoj batoztek v rukach 😉 😉

Tak ako s tym stretkom, kocky?

wienika
12. júl 2009

ahojte kocky, tak uz sme doma, poviem vam, sranda to nebola, ale lea to zvladla, i ked cesta tam bola dost narocna, ale vydrzali sme...inac bolo fajn, rodina sa tesila, ze nas vidia a my sme si aspon pozreli krasnu krajinku....moc casu sme nemali, tak sme boli len v okoli zürichu a okoli.....
super vec je to dvd portable, lea bola nadsena, sama si to drzala v rukach ako knizku a kukala toho krtka do zblbnutia.....
bejby, tak ty uz davas malu na skusku do jasli? super, uvidis bude to ok...natke sa tam bude pacit.....

ronnda, aj tebe pojde nici uz zachvilu do jasliciek, ale neboj, ved ona je uz velka, ona ma takmer dva roky, to ja som to mala horsie, lea nevedela este ani chodit......
ja som spominala nejaku knizku s magnetkami? ja neviem, ale mame len jednu, taku malu, winnie pooh, kupili sme ju za 7 euro na babyexpo....tak neviem, ci si myslela tuto....ale lea sa s nou dodnes hrava a ma ju rada....
no a na narodky neviem, co kupit, mas nejake tipy?

miri, asi by som tu robotu tiez neriesila, ale skus sa ich spytat, povedat, ze este nemas jasle, ci by ti zatial nedali len polovicny uvazok...ak nie, tak na nich kasli, budes mat len zbytocne stresy....a neboj, robotu si najdes, si inteligentna baba s vysokou skolou.... 😉

trdlo, tak ako mamickujes? uz si sa dlho neozvala, ale to je normalne kym si clovek najde nejaky rytmus.....uz sa tesime na infosky ohladne malickej.....

zdenka, to je dobre, ze chodis do roboty, aspon mas ablenkung.....ja som bola cely cas freigestellt a liezlo mi topekne na nervy....hlavne to, ze som cely den lezala na nete a citala vsetko mozne o chorobach, tehu, detoch-no hroza.......a drzim palce, nech ta prestane boliet hlava.......to musi byt neprijemne, hlavne, ked si nemozes dat ziaden schmerzmittel.... 😒

lieska, mne lea kase nikdy nechcela a dodnes ich nechce...... 😖 tak jej obcas zamiesam nejaku do mlieka.....aspon to...

vroni a ako sa natalka dorozumieva v jasliach? alebo ona je uz v skolke? jednej znamej syn bol cely pozadu, uz od babatka, pretacat sa zacal az v siestich mesiacoch, chodit v 16tich a rozpravat az v troch...aj to len slova.....a pritom sa u nich hovori len nemecky...teraz ma tria a pol a uz to ide ako po masle....ja si myslim, ze lea tiez nebude vediet este dlho tvorit vety, sice ma uz celkom velku slovnu zasobu, ale vacsina slov je aj tak skomolena, ze rozumiem len ja, co povedala...... 😅

tina, tak vam bolo super.....ozaj, potom nam aj ostatnym napis nejaky kontakt, aj mne by sa take nieco pacilo....

tak kedy sa stretavame? ja som do piatku tu...ak by ste chceli a bolo by pekne, mohli by sme sa ist aj niekde kupat....v 17tom je krasne kupko a maju tam uplne maly detsky bazenik.......
😉

vroni
13. júl 2009

Ja sa pridávam k nekašovým, Natálka kaše nikdy nechcela, dodnes ich neje.
My sme boli konečne v sobotu v Haus des Meeres a bolo to super. Natálka bola úplne fascinovaná rybičkami, ale najviac sa jej pozdávali hady a motýle. By ma zaujímalo, po kom to má (ja mám k prírode vyložene sokratovský prístup - les je fajn, ale od stromov sa nič nedozvieš 😀)
V škôlke to je s komunikáciou také kombinované. Doteraz bola v malej skupine, medzi deťmi od 1,5 roka, takže sa tam "stratilo", že nehovorí. Od konca júna chodí už aj do veľkej skupiny (len keď idú plávať alebo tak, tak zostáva s malou v škôlke), uvidíme, čo sa bude diať. Inak, ona hovorí, len to nie sú gramaticky ucelené vety, vypichne si dve-tri najdôležitejšie slová a povie len tie 😠 Ale rozumieť sa jej dá. Už hovorí po nemecky viac než po slovensky (predsa len je okolie "silnejšie" než jedna osoba), takže to ideme v auguste napraviť a chystáme sa na dovolenku na Slovensko len samé dve, žiadna nemčina široko-ďaleko (chlapa som sa na toto obdobie úspešne zbavila tým, že som ho poslala na preteky 😝 ) Francúzsky hovorí pomerne málo, predsa len tou rečou až tak veľmi nekomunikuje, ale od budúceho týždňa má aj francúzska učiteľka po dovolenke, tak asi sa aj toto pohne vpred.....
Asi v piatok pôjdem do Bratislavy, tak kúpim (ak dostanem) aj DVDčka.
Zdenka, neskúšala si homeopatiká proti boleniu hlavy? Vraj dosť pomáhajú, ja som v tehu na bolenie hlavy používala dobre prevarenú a vychladnutú vodu, piť po malých hltoch až kým to hlavu neprestalo baviť... (napodiv to zaberalo, inak na homeopatiká a ayurvedu práve neverím 😎 )

charlotka
13. júl 2009

Ahojte kocky, tak ste sa nam zas vratili a pekne rozpisali 🙂 mate u man jedno velke bezvyznamne plus 🙂 😀

my sme sa vratili vcera dost neskoro vecer z sk, cestou sme stali v niekolkych kolonach a mala akurat vcera bola prvy krat nespokojna v autosedacke, tak si viete predstavit tu cestu ☹ boli sme u svokrovcov a cesta trvala 6 hodin 😖
inak som si vobec neoddychla, aj ked sa jej vsetci velmi chceli venovat, ale asi tak, ze ked bola hore, tak ju len nosioi striedavo na rukach 😒 tak som len chodila a upozornovala, nech ju nechaju aj trosku pohybat sa na zemi - ale ked oni su ju chceli vsetci len stiskat, no chapem, ked ju tak malo vidia, ale.... dalsia vec, ze livi spava cez den len v kociari, tak v sobotu som ju musela ist vozit az za dedinu, pretoze to sa len od vsadial ozyvalo pilenie a vrtanie a prasenie kobercov, podotykam, ze byvaju na liptove, takze v poriadnych kopcoch, tam tusim nie je rovinky ani kusok. kedze som chcela, nech sa chuda livi aspon vyspi, tak som 2 hodiny kocikovala do kopca a z kopca, ale poriadneho 😠 a to ja nemusiiiim, ja som totiz od prirody lenivec a nepriatel turistiky 😎 a v nedelu repete, livinka pokladik zaspinkala v kostole (uprostred dediny - dlhej asi tak 7 km alebo aj viac???) a tak po omsi rodina nasadla pekne do aut a ja zas peskom so spokojne spacim dietatom fuciac ako parostroj 😝 stihla som prist tesne pred podavanim obeda, mokra ako mys, smadna ako tava, ale livi bola vyspata a vasmiata 😀

ak by bolo nejake stretko tento tyzden, tak sa tiez rady pridame, lebo na buduci by sme uz mali predvadzat svoje ladne krivky, ja nove plavky a livi paradne plienky na plavanie na dovolenke v chorvatsku 🙂 taaaaak sa tesime, hadam si konecne oddychneme 😅 a hlavne ze budeme mat ako rodinka konecne 10 dni len pre seba, uvidime ake budeme mat pocasie, nemusi byt ani velmi horuco, len nech nam cely cas neprsi 😅

charlotka
13. júl 2009

inak dievcata, neviete co je s liluvie? uz tu poriadne dlho nic nenapisala... FB-kacky, nie ste s nou v kontakte?

lenkaw
13. júl 2009

ahojte,

vidim ze sa prebera tema jasliciek. aj my sme uz Lucu prihlasili do Privatkindergarten, kde sme dostali miesto na buduci rok od jula. Tak sa nemusim triast ked mi oznamia zo statnej skolky 2 mesiace vopred ze tam uz miesto nemaju!
Drzim palce ronnde aj bejby aby to vase deticky dobre zvladli v jaslickach!!!!!!!!!!!!
Inak sa mame fajn, Luca uz by len stale behal za ruky, tak som ako opica 🙂 , ruky az po zem.

Na stretko sa veeeelmi radi pridame, dalsi typ na stretko: vo 4. Bez. je tiez Kinderbad a vedla je kraaaasne detske ihrisko. tak sa budem na vas vsetky a vase deticky tesit.
tehulky drzte sa!!!!! Ked si spomeniem ze takto pred rokom som sa aj ja v tych horucavach "kotulala", ufff. ale zvladnete to.

twix
13. júl 2009

ahojte,

my sme chori. teda teraz hlavne Dominik, chudatko nase male. ma najaku silnu anginu a kedze sme sa nevedeli zbavit horucky, tak sme museli vcera nasadit antibiotika. nastastie hned zabrali, len stale mi tu poplakava, boli ho v krku a vzdy ked zakasle, tak sa rozplace. my sa proste z tych chorob tento rok nevyhrabeme ☹

Ronnda - nahodou som minuly tyzden videla v Hofri take knizky s magnetami. kupila som jednu Laurinke a velmi sa mi paci. mali asi tri rozne temy. my mame o zvieratkach.

v stredu sa Laurinka luci z tagesmutter a od sept. ide do skolky, tak teraz tu vymyslam nejaky kreativny darcek 😅 tiez mam z tej skolky take zmiesane pocity, aj ked viem, ze sa jej tam bude urcite pacit, ale nechce sa mi verit, ze uz je taka velka a ide do skolky 😔 myslim, ze my maminy to strasne prezivame ☹ a nase deticky to zvladnu lavou zadnou 🙂

tinavieden
13. júl 2009

ahoj babulky.Takze ako vidim tak organizovanie stretka ostava na mne 😉 Takze co tak buduci tyzden v Praterfee?Co tak v stredu alebo stvrtok?Tak piste kto sa pridava...takze Ja,Leni 😉

wienika
13. júl 2009

charlotka, fajn, ze si sa ozvala, tak aj vy ste uspesne absolvovali dlhu cestu, to verim, ze bola mala mrzuta, chudatko, ked v tej sedacke moc pohodlne nie je....

twix, to ma strasne mrzi, ze ste chorucki, dominik ma asi dost slabu imunitu, skusala si uz ten babyinhalator?
prajem vam skore uzdravenie...
laurinka uz ide do skolky? boooze to leti......

tina, ja sa pridavam.....buduci tyzden som tu.....

miriam25
13. júl 2009

ahojte babulky,
tak aj ja sa hlasim, vidim, ze sa to tu zasa dostalo do starych dobrych kolaji 🙂 co ma veeelmi tesi. konecne som si mohla pri obediku precitat, ako sa mate a ked som dojedla aj nieco napisat 😉
s tou pracou je to tak, ze by som ju naozaj velmi chcela, je to presne to, co by ma bavilo a o com som vzdy "snivala", zatial sa mi neozvali, ako sa rozhodli, takze predpokladam, ze aj tak sa pre mna nerozhodli, ale aj by aj nahodou ano, tak bude zohravat plat velku rolu, kedze sme sa s drahym dohodli, ze ak by mi ponukli min. tolko ako ma on, tak by zostal on doma a ja by som sla do prace (do septembra) a potom by siel on na polovicny uvazok robit, takze by to nebolo az take zle. a ak neponuknu dobry plat, tak by som to aj tak nevzala, lebo tak daleko dochadzat a nic poriadne nezarobit by sa mi neoplatilo. takze cakam.
zajtra ma caka dalsi pohovor a zaciatkom augusta este jeden. tak snad nieco klapne. mozno sa mi medzicasom este ozvu aj z inych firiem, tazko povedat...
dnes sme boli so samkom v jaslickach, par minut som tam stala a bavila sa s tou vychovavatelkou, potom som sla na 10 minut von a samko nic. ale ked som sa vratila, hned sa mi hodil okolo krku 🙂 31. augusta zacina chodit do jasli (bohuzial maju od buduceho tyzdna zatvorene), takze sa pridavam do klubu ustarostenych maminiek a bezstarostnych deticiek 😉

twix, zelam vam a hlavne teda dominikovi rychle uzdravenie!!!

tina a kde ste to presne boli? mozno ani nie tak daleko od nas. my to mame odtialto do viedne hodinu a pol (po scs) a potvrdzujem, ze ludia su tu velmi mili!!!

charlotka, ake pokroky robi vasa princezna?

wieni, ako si uzivas prazdniny? vidim, ze v zürichu ste mali rusno, ale ved teraz si doma pekne oddychnes. a ty si zacala robit hned na plny uvazok alebo len na ciastocny?

jasterka
13. júl 2009

Ahojte.
pisala so uz hned rano,ale mi to prispevok neodoslalo,tak ma to hned rozladilo zavcas rana 😒 tak to sa mi na FB nestane 😠 ...ale no kedze vas "postradam 😉" tak som tu znovu...pokus č.2....

my sme mali krasnu sobotu,moja maminka mala narodky,tak som jej ako uz tradicne k narodkam darovala nakupy an Mariske,takze sme cely den behali v nakupnej horucke,Emmka statocne a trpezlivo snami 🙂
len vcera dostala ako bles s jasneho nebahorucky a tak horuckuje az do teraz,mexalen zaberal len ze teplotu zrazil na 37,9C ,az teraz som jej v lekarni kupila brufenovy sirupcek a ten teplotku konecne zarazil,tak konecne kludne zaspala....mna totiz strsne roboleo vcera v hrdele,az tak ze som nemohla hltat,tak som sa prelakla ze aj my mame anginu...ale mne to po statocnom kloktani slanej vody a salvie ustupuje,bez teploty,tak si myslim,ze to angina nebude ani u Emmky,kedze pekne pije ked ju kojim,ale papat neche,este ze mam mliecko v zasobarnickach....

jasterka
13. júl 2009

pisem radsej na etapy,aby mi o odosalalo...

no suma sumarum-zuby to tiez nebudu,to by asi nemala tak dlho horucky ,nie?...myslim si ,ze ma tu siestu chorobu/dreitage fieber,co sa tri dni horuckuje a na stvrty obsype vyrazkami,no uvidime,vyvolavam nasej doktorke,len tam sa tak tazko da dovolat 😠 ...snad nam da termin a predsa sa jej pozrie do hrdielka...

twix-taka j Dominko teplotkuje ☹ ,my mame teploty prvy krat,viem ,ze este ich bude,ale je to hrozne drzat to horuce telicko ☹ ...moc vam zelam ,aby vam to tize rychlo preslo...naozaj mate tych chorob uz udkrutenych,ono ked sa to raz nalepi,tazko sa tych potvor zbavit,uplne vycucaju imunitu 😖 ,mozno by bolo dobre nieco na imunitu,na Slovensku je uzasny sirup pre deti Imunoglokan,ale neviem od akeho veku,my ho bereme v tabl.cela rodina ,ked na nas nieco pride a kamoskyna mala trpela vela na laringitidy a odkedy jej ho davaju nemala ani jednu...

tinus 🙂 velmi ma potesilo citat,ze ste boli cela rodinka na dovolenke a venovali sa Leni a sebe.naozaj super tip na dovcu,sice pre nas este nic,ale o rok bude Emmka urcite nadsena,teraz ju bavi najviac na svete len vylezat na vsetko coho sa moze zachytit..takze aj ja poprosim o Ipku s udajmy,kde ste boli...dakujem.

silvia2406
13. júl 2009

ahojte 🙂

tak aj ja sa po dlhej dobe ozyvam 🙂 uz niekolkokrat sa mi tiez stalo, ze mi prispevok neodoslalo, tak som s tym sekla. ale je to tym, ze ho pisem strasne dlho, az ma zo stranky vzdy vyhodi 😒 snad sa to teraz podari, manzel uspava malu, tak mam cas 🙂

vsetkym teplotujucim a chorym prajem skore uzdravenie 🙂
twix, vy ste si uz tie choroby aj nadcerpali, tak snad bude uz len lepsie 😔 tak laurinka uz masiruje do skolky, ono to naozaj neuveritelne leti. ved uz ti nasi stuplici budu oslavovat rok. dnes sme sa s lenkouw rozpravali o oslave prveho rocka, ono je to neuveritelne, ale je to uz len 3 mesiace 😕 😕 😕 tak nech sa jej tam paci 😵

jasterka, pevne verim, ze je to 6. choroba, boli ste s nami a my sme ju prekonali, taktiez s kolegom z prace, a aj jeho syn to mal, takze to je najpravdepodobnejsie. ale uplne ta chapem, ze sa trapis. my sme teploty nemohli zrazit pod 37,9 nicim, ale po tom tretom dni, to akoby utalo a teploty boli prec. jedine pozitivum je, ze si to odkrutite teraz a budete mat pokoj 😉

charlotka, tak sport ako ma byt 😀 mala by si si dat patentovat tlacenie kocika do vrchov 😅 prajem vam krasnu dovolenku, som zvedava na vase zazitky a ako to bude znasat livi (aj ked urcite dobre, to len my rodkaci mame strach) 🙂
u nas je autosedacka nula bodov, reve a reve a rev, teda nie ta autosedacka ale terca. uz som bola u lekarky, aby mi nieco predpisala, lebo to ohrozovalo bezpecnost nasho presunu, ale terca je asi odolna voci vsetkym uspavacim a utlmujucim prostriedkom 😅 ked sme isli na svk, tak som jej dala cipok, ktory ju mal uspat, myslis, ze uspal? 2x sme stali, kym sme prisli do blavy. tam som jej dala dithiaden, myslis, ze spala? to isto 🙄 spolieham sa na vymenu autosedacky, ale na tu ma este malo kil, minuly tyzden mala 7,6kg, co sa mi zda dost mal na to, aby som ju dala do sedacky od 9kg ☹ aj tento vikend sme mali ist na svk, ale ja uz nemam nervy na tu cestu, takze pre zachovanie mojho dusevneho zdravia zostavame vo viedni. 😎

my sa chystame na dovcu koncom augusta, ideme to blumau, ale len na predlzeny vikend, ale aj tak sa tesim, ze si trosku oddychneme v novom prostredi 🙂

tinka, pozerala som fotocka na FB, muselo vam byt na dovci super. prostredie je naozaj krasne, leni vyzerala velmi spokojna. ako pise matka, na buduci rok, by to mohol byt dobry tip na vylet 😉

inak sa mame fajn, tereske vysli za 3 tyzdne 4 zuby, potom ta spominana 6. choroba, takze noci boli vesele ☹

na stretko by sme sa pridali aj my 🙂

bejby29
13. júl 2009

Ahojte kocky, tak vidim, ze vsetky tu dovcujete alebo sa chystate na dovcu, ja sa snazim muza este prehovorit na nejaky Kinderhotel, mam nejake katalogy z Babyexpo. Vyzera to ale biedne, lebo ten ma tolko roboty, ze takto sa nedostaneme ani 5 rokov minimalne nikde ☹

Charlotka, ako vidim tak praktizujes turistiku, ja turistiku milujem a normalne ti ten Liptov zavidim. Livce urobi taky vzdusik len dobre, tak sa mas aspon cim utesit 😉 😉 S Liluvie mas pravdu, uz sa tu dlho neukazala, ktovie co je s nou.

Wieni, tak vidis, cestu ste prezili v pohode, my nemame nikdy ziadny problem, Nathalia vydrzi bez problemov, ona asi cestovanie miluje. Sekundu ako ju polozime do sedacky, uz je prec a vydrzi aj 3 hodiny spat. Takze klop klop, dufam, ze nam to vydrzi.

Jasterka, ja sa uplne desim toho, ked Nat ma teplotu, zatial mala len raz za celych 14 mesiacov a aj to len 2 dni. Ja som na taketo situacie strasny puk, uz si len predstavujem to najhorsie. Ale neboj, Emmcu to zachvilku prejde, drzim palceky.

Silvi, nam behom tyzdna vysli 3 stolicky, ale ja o tom ani neviem, ze jej idu zuby, na nej sa to nijak neodrazi. Pockaj, ked ti zacne chodit, to bude taka unavena, ze taketo noci pominu..

Tinka, fotky su fakt super. Ja sa na stretko tiez pridavam 😉

Dnes sme boli druhykrat v jaslickach, Nati plakala a ja s nou, tak mi to bolo luto. Zajtra ideme este raz a potom az v septembri, chvalabohu. Wieni, aj tebe Leuska plakala na zaciatku? Kolko mala vlastne rockov, ked si ju tam dala?

Ok kocky, pekny vecer a zajtra pekny den...

twix
13. júl 2009

ahojte,
pridala som nejake fotky. inak malemu je uz lepsie. poobede spal tri hodinky a zobudil sa taky vysmiaty, akoby ani nebol chory. zubky nema, ani sa neplazi, len stoji cele hodiny v ohradke a smeje sa na Laurinku 🙂 hracky ho nezaujimaju, len Laurinka je zaujimava 🙂 a najnovsie sme sa naucili tlieskat, tak si stale tlieskame 😀

Wieni, ten inhalator uz mame doma, ale teraz berie Laurinka na kasel lieky, co jej predpisali v akh, tak chcem vidiet, ci ucinkuju, az potom vyskusam ten inhalator.

Jasterka, uz davnajsie rozmyslam nad nejakymi liekmi na imunitu. len som stale dufala, ze sa bez nich zaobideme, ze leto a slniecko to spravi 😒

ronnda
14. júl 2009

Ahoj holky,
to mate pravdu, ze je to nekdy narocne tu odeslat prispevek. Proto to delam podle rady tady nekoho (myslim viedencanky), ze pisu ve word a pak jen zkopiruji. Taky me to uz parkrat vytocilo a odradilo, kdyz jsem napsala dlouhy prispevek a pak se neodeslal. Takze vas facebookacky chapu 🙂

opet jsem nasla nejake informace ohledne noveho kidscafe, takze posilam aktualni info:
www.milch-bar.at

pristi tyden se na stretko taky rada pridam!

Twix – to me tesi, ze uz je dominickovi lip. Dekuji za tip na tu knizecku, mrknu k hofer.

Miri – to jste s manzelem dobre vyresili s tou praci, tak uvidis jak se rozhodnou a jestli by ti na tve podminky pristoupili. Kdyz ne, tak neztracej hlavu, urcite se pro tebe neco objevi, a co ty vis, treba jeste mnohem lepsi nabidka.

Bejby – taky se toho dost bojim, az bude Nicole v jeslickach plakat, ze to nezvladnu a budu brecet taky. Ale ty to mas tezsi v tom, ze je natalka mensi. To ma wienika pravdu, leuska mela tenkrat rok, kdyz v jeslickach zacinala. Tim, ze je nici o rok starsi, to mozna bude jednodussi. Ja ji o skolce hodne povidam, ze si tam bude s detma hrat, papat, spinkat, tak kyve a smeje se ze se tesi. Pak rekne mama ne, tata ne, nici jo. To jako ze ani mama ani tata tam s ni nebudou, jen ona tam bude.

Silvi – jak se vam bydli? A kde vlastne v 23. bydlite? Nekde pobliz mayi a viedencanky?
S tim revem v aute to musi byt narocne, nici je nastesti vzorna cestujici. Nektere deti proste auto nemusi.

Nicole ma sem tam zachvaty vzteku, treba zrovna ted se vztekala pro nic za nic, tak to ze sebe vytlacovala, pak prestala, rekla haji a ted spi.

ronnda
14. júl 2009

twix - deti vam teda pekne vyrostly. Dominicek uz neni miminecko, no a laurinka je krasna slecna a ma tolik vlasku! jsem moc rada, zes pridala nove fotky, dlouho jsem tebe i deticky nevidela.

a co vy ostatni, nevezmete si priklad z twix a nepridate taky nejake fotecky, at se muzeme pokochat i my nefacebookacky? 🙂

twix
14. júl 2009

Ronnda - dakujem za pochvalu. ano, Laurinka ma teraz vela vlaskou. chcela som vidiet, ako by vyzerala s dlsimi, aj ked je to dost neprakticke teraz v lete. aj Dominikovi uz rastu vlasky, ma ich podstatne viac, nez Laurinka v jeho veku 🙂

chcela som sa opytat, byva niekto z vas v 11.Bez. (U-Bahn Simmering). videli sme tam pekny bytik, len tu stvrt nepozname, tak by som chcela vediet, ako sa tam byva.

ronnda
14. júl 2009

twix - to je pravda, dlouhe vlasky jsou v lete neprakticke. nicole ma taky delsi, i vepredu, nastesti si necha v pohode ucesat culicky a dat sponky, jinak ji vlasky vadi. Laurinka se vazne hodne zmenila, proste z toho miminka uz vyrostla v holcicku. je moc roztomila. a dominik taky hodne povyrostl.
v 11. bez. bydli moje kamaradkai, ale u simmeringer hptstr., nic moc misto, bydli asi dva roky, byt maji moc pekny, ale nikam se tam moc neda jit, zadna zelen, nemaji tam pekne okoli, stehuji se koncem leta do 23. bez. ale jak pises, ze je to az u u-bahn simmering, tak to je mnohem dal, takze to tam muze byt uplne jine.

charlotka
14. júl 2009

Ahojte babule,
takze stretko sa crta az na buduci tyzden, nevadi, tak mi sa pridame niekedy nabuduce 🙂

jasterka, viem si predstavit, ako sa citis, podobne som bola na tom ja, ked mala livi privy krat horucky :( ale neboj, prejde to a emmuska bude zas vysmiata 😉

mirka, drzim palce, nech ti co najskor nejaka ta roboticka vyjde, este si sama pamatam ten kolotoc, je to riadna zaberacka aj na psychiku ale urcite sa nieco podari, len sa treba vyzbrojit trpezlivostou. ty si ale sikulka, zvladas jeden pohovor za druhym, tak drzim palce nech to co najskor klapne 😉

nasa livi sa uspesne plazi vpred 😀 najviac ju samoska zaujimaju zasuvky, kable a kvetinace... vzdy ked ide vyviest nejaku neplechu tak vykrikne bojovy pokrik a uz aj prasi za doprovodu hlasneho vyskania 😀
sama sa este neposadi, ale ked ju dam sediet tak pekne sedka, ked sa chyti za moje prsty tak sa hned dvíha na nohy, uz si nechce ani sadnut, ale sama sa este nijak extra nedviha 😝

uf, tento prispevok pisem uz asi na 5 krat, musim pomedzi zachranovat livi pred padajucimi vecami, akurat si vysipala na seba zopar jablk 😒 mala som ich v igelitke na zemi za ohradkou, a krpata sa ku nim nejakym zazrakom prepchala 😅 takze typ pre tych, co pisu prispevky tak dlho ako ja CTRL+A potom CTRL+C a ked sa prispevok neulozi, tak len CTRL+V 😀

charlotka
14. júl 2009

silvi, tak to sa ti necudujem, ze tuzis uz vymenit autosedacku, ved ja by som sa asi zblaznila, keby sm este mala aj soferovat 😲 neviem co ti poradit, ved vy ste uz asi vsetko skusili, no nam trosku pomahali tie chrumky, ked teraz tak plakala pocas cesty. tiez sa trosku obavam ako to livi na tej dovolenke zvladne, ale urcite to bude dobre, len ja si robim zas zbytocne starosti 😝 dufam, ze s bytikom to vyzera stale lepsie a lepsie, ze uz onedlho zabudnete na skatule 🙂

tinus, ten bauernhof vyzera byt super, ked sa vam tak pacilo, hlavne leni, tak to by sme aj my hned sli, podla tej pozitivnej energie, co srsi z tvojich riadkov 🙂

babule, vsetky co idete davat deticky do jasliciek drzim palce, nech to aj s detickami dobre zvladnete....az mi hrdlo stahuje, ked si predstavim, ze to caka aj nas ☹ asi idem vyglooglovat nieco o separacnej uzkosti, nie babatiek ale mamiciek 😅 len ci take nieco vobec najdem 😝

twix, to som rada, ze dominikovi je uz lepsie, pozerala som si fotky, teda je z neho poriadny chlap 😉 laurinka tiez vyrastla, ja som vas sice nevidela nazivo, ked bola lauri este malicka, ale kukla som si jej fotocky, ako krsne rastla 🙂 slecna skoro na vydaj 😉 inak o 11. Bez. manzelovi jeho kolega tiez rozpraval nieco podobne ako pisala ronnda, ze tam nie je skoro ziadna zelen, len dom na dome....

ronndi, tak nicole takto trucuje? urcite to pre teba nie je jednoduche, tak zelam pevne nervy a more trpezlivosti. tusim v minulomesacnom cisle mama a ja som zas nieco o tom citala, utkvelo mi v pamati, ze aj deticky to v tomto obdobi nemaju jednoduche... snazia sa spracovat vsetky tie emocie co sa v nich vytvaraju a hromadia a potom vyyybuch... proste tomu vsetkemu nerozumeju... tak sa drzte obe 🙂

bejby, tak ty mas rada turistiku? to by sa moj manzel potesil, z takej zenicky 😀 mne staci ist do kopca tu vo wien a dudrem 😠 ale ten cerstvy vzduch na liptove livi fakt prospieva, ked ju nic nerusi tak spi ako dudok, pretoze okrem toho ze je ten vzduch cerstvy tak je aj (ako sa tam hovori) vzdy zimny 😝 co znamena, ze napr. tuto sobotu sa grilovalo a ja pekne v zimnej vetrovke 🙂

wienika, spravne tusim, ze tvoj manzel pochadza z zuerichu? ja som tam bola raz na skok kuknut, pekne mesto 🙂

vierusik
14. júl 2009

awojte babenky, prosim vas, mohli by ste mi dat vediet kedy SVA vyplaca materske? Neviem ci na zaciatku, v strede,alebo na konci mesiaca?! Prosim vas o odpoved....dakujem velmi pekne.....

vroni
14. júl 2009

Mne chodila materská vždy 5.

wienika
14. júl 2009

caute kocky, tak konecne som sa dostala k pisaniu...
dnes sme sa boli s leou prvy krat kupat(toto leto) a veru malej sa do vody nechelo, plakala, len na rukach,ale potom sme ju polozili na nafucku a veeelmi sa jej pacilo, dokonca si ovlazovala nohy...tak neviem, co to malo znamenat, vzdy som si myslela, ze voda jej nerobi problemy, rada sa kupe, nikdy nechce ist von....mozno preto, ze to jazero bolo velke a nepoznala to...doteraz sa kupkala len na dvore v takom nafukovacom bazeniku 😀
kazdopadne, v aute nam hned zalomila, taka bola unavena....
vcera sme boli v zoo, tak to dieta behalo jak dive, nemohla som ju ani chytit, uplne zdivela.....zvierata ju tiez moc nezaujimali, celkom sa jej pozdaval leguan, aj si s nim vypravala nieco.... 😉 inac bolo super, tak som aj pokukovala po kocikoch, ci tam niekoho z vas nestretnem..a nic... 😒

v piatok letime na par dni do rima, pre liesku-zasa na koncert brucea s. moj manzel musi vidiet posledny koncert z jeho turne, nie? ale tesim sa, malu dam mame a my si pokukame trosku pamiatky a oddychneme si od rodinneho zivota a zaspominame na ,,casy slobodne,, 😎

charlotka, moj manzel je viedencan, ja mam vo svajci rodinu...moj ocko tam tiez zil a pracoval..... 😢 tak mi bolo velmi zatazko, ked som to tam znova po rokoch navstivila......
no veru, uz teraz treba fakt davat ne dietky pozor, ja este dodnes mam nervy, ci lea na seba nieco nezhodi alebo nieco sa jej nestane....ale je to uzasne ako deticky idu dopredu.....
🙂

twix, dufam, ze ste uz lepsie....videla som fotky, dominik je ceeela maminka a laurinka je asi po tatinkovi...ronnda ma pravdu, je to uz velka slecna, krasne dlhe vlasky ma......no mas krasnucke deticky..... 🙂

ronnda, to mas stastie, ze si nici necha cesat vlasky a davat sponky a gumicky....to lea ani za svet.....jej sa vlasy tocia, takze sa jej vzadu robia dredy 😒 a nedaju sa rozcesat..to su hysterie....ale kupila som v dm taky spray pre deti, aby sa vlasky lahsie rozcesavali...zajtra vyskusam, ci funguje....
diky za link na ten milch bar....som zvedava 😉

silvi to mi je luto, ze malu neviete v aute utisit, musi to byt na nervy.....ja by som to s tou sedackou aj tak riskla, ved ked ani v tej nebude dobre, tak date staru znova,.....a ako vroni pisala, nie je dolezite, kolko dieta vazi, ale ci vie sediet......tak ci tak ju budete musiet kupit....

jasterka, ako emmka? este horuckuje? prajem skore uzdravenie....

bejby, neplac, ked natka place, to deti iba hraju, hned ako sa zavru dvere, prestanu...a aj ked est chvilku placu, to im neuskodi......lea tiez zo zaciatku trosku plakavala, ale len kym ma nevidela....potom prestala..a ked som pre nu dosla, tak sa vzdy krasne hrala.....zvladnete...neboj...vsetky sme zvladli 😉

wienika
14. júl 2009

twix, ja som byvala v gasometri(11 bez.) a nebolo tam zle, len daleko do mesta a ziadna zelen.....ale zasa vyhoda, ze si hned na dilanici do BA......vsak chodte pozriet a uvidite.....

bejby29
15. júl 2009

Caute kocky, ja akurat cakam na malu tak mam casu a casu.. Je dnes na hodinu v jasliach a ja uz tak netrpnem, som celkom v poho. Z piatka na sobotu si zas malu berie krstna, tak ja si mam konecne cas trosku urobit poriadok v papieroch, vselijake Rechnungs a take podobne, co sa mi tam hromadi..

Weni a kde presne ste sa boli kupat?

jasterka
15. júl 2009

Ahojte babulky,tak Emmka cely vcerpana zalomila aja vycerpaa sedim a popijam kapucino...Emmulka stale teplotuje,doktorka ordinuje az poobede,ale budem tam vyvolavat nech nas pre istotu pozrie,tak so dufala,ze tie horucky uz prejdu,okrem toho sa mi emmka zada cula,az nato ze pokasliava tak jemen akoby jej len zabehlo,ale viackrat denne,teraz neviem,ci je to ozaj kasel alebo ma stej horucky take sucho v pusinke...pit odmieta,jedine kojenie,takze vdakabohu este kojime,inak jej cajik striekam striekackou do pusky ale statocne aj to vypluva...
ja sa citim na H....oblieva ma horko,nastriedacku striasa zima,vcera som sa potila v posteli 😝 s horucim cajom pri teplote v byte 30C...pozerala som Schopaholik,taku odychovku,ale katastrofa ten film 😒 takze ani len stoho som nemala radost...

pre anti FB 😉 vcera som bola aj napriektomu,ze som sa citila hrozne u riaditela na pohovore,lebo sa mi zdalo blbe to rusit ,ze som chora...tak som sa namalovala a tvarila sa fit,ked som odial na obed odchadzala myslela som ,ze ma buchne o zem,ale tam som vydrzala a s usmevom odpovedala riaditelovi na otazky,ako si pra.,pomer predstavujem,bola som aj s Emmocu, ta ho najviac zaujimala ,tak sme sa viac bavili o zubkoch 😀....
ostatne si mam doriesit s ekonomkou,vrchnymi,ze on bude rad,ked nastupim....takze mam jeho povolenie.
Ekonomka vsak potrebuje tyzden na to ,aby mi zistila kolko mozem hodin do tyzdna odrobit,aby som nedosla o KBG...takze este neviem kedy nastupim,musim si to pozistovat aj sama,alebo ona je trosku pomotana,tak aby som nemala potom problemy...

jasterka
15. júl 2009

lotka-velmi vam zelam aby ste mali krasnu dovolenku,livinka ju urcite zvladne lepsie ako cakas a si to uzijete.aj Lenka.pavka sa obavala acestu mali s malym lucaskom v pohode,taktiez nasii znami bolilen zo 6.mesacnym a tiez si vsetko chvalili...za tu turistiku 😀 akoby som o sebe citala 🙂 moja najoblubeneijsia turistika je do maleho kopceka ,smer kaviaren 😉 ...

twix-aj aj som mrkla na fotecky,teda na dominkovi a Laurike nieto vidiet ,ze byvaju casto chori...vyzeraju zdravo a fit 🙂 tych podpornych imunit.liecikov by som sa nebala,za skusku toi stoji,ten Imunoglukan napr.su cisto vytazky s hlivy ustricnej.
takze sa mienite stahovat,juuj aj ja chcem,vy ste teraz v gemeinde/genoss?ak sa budet stahovat daj vediet ,ja zhanam bytik v 22. 🙂 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre