Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

pinkina
21. júl 2009

Ahojte aj ja som tu uz dlhlo nebola, lebo som teraz na SK u rodicov a mam stale nabity program 🙂

No chudak Jasminka, viem si predstavit ako si sa zlakla. Ja som vcera tiez revala, lebo som malej umyvala ritku a zrazu isla velmi tepla voda, mala hned zacala hrozne plakat. To bola, len sekunda a hned mala cervenu ritku. Ja som zacala hned panikarit, ze som ju obarila. Nastastie to po 5min. zmyzlo, ale za ten cas som skoro skolabovala. ☹ ☹
Bejby ako vidim, ze si sa polepsila a pises do Konika. Ja pridem az 2.augusta, tak potom hodime stretko, brusko ti uz urcite pekne narastlo.

Ozaj maminy november 08 Baby ako sa maju vase deticky? Moja Kristinka je uz riadne cislo, vsade sa stvera a lozi, este ze som doma a mi kto pomahat. A co papaju? Davate im Hippky, alebo varite? 😉

maya01
21. júl 2009

Jeeej Miri,tebe bude supekr... 🙂
My sme boli min. tyzden,takze znovu asi az v auguste...uzite si to 😵
A urcite chodte pozriet do parku,je tam kopu zvieratiek...Samkovi sa bude pacit 😵
Stastnu cestu... 🙂

t.ulipanka
21. júl 2009

lyziarka, rado sa stalo!
🙂

v ten stvrtok by sme sa pridali aj my, i ked poznam len Tinku s Leni. tam sa plati vstupne, vsak?

wienika
22. júl 2009

ahojte kocky...

my sme sa stastne vratili z rima, bolo uzasne, ale sme si moc neoddychli, kedze sme behali po pamiatkach...ale bolo super..leuska bola u maminy a bola strasne dobra, jediny problem, co mame je, ze neznasa vymienanie plienok a obliekanie...to su riadne hysterie..nastastie klasicke trotzphasy su uz z nami, klopklopklop nech nepridu...lea sa krasne rozrecnila, vetky slova co jej hovorim krasne zopakuje, samozrejme niektore aj skomoli ako napr. kvetinka-kikaka...... 🙂 najlepsie je, ked poviem ryba ona, ze-fisch..... 😀
co sa tyka nocnika, ani my na tom nie sme slavne, resp. nijako.....absolutne ho odmieta, ani na to sedatku na wc nechce sediet....ked robi aa tak povie(niekedy) ,,kako,, a zacne plackat, tak ideme vymenit plienku, umyt a potom hodime kako(teda ak je tvrde) do zachoda a kyvame mu,,papa kako,,....ale inac to zatial nechape a ani nechce...nechcem ju nutit, ale myslim, ze u nas to bude este urcite dlho trvat, kym budeme bez plienok 😒

ronnda, neboj sa, nici sa velmi rychlo nauci, ze pri stole sa sedi, ked sa papa...lea tam krasne sedkala takmer od
zaciatku, zato doma neobsedi....

miri, tak si to doma uzite, oddychni si a nacerpaj sily......drzim palce nech ti to s tou robotou vyjde....

boldy, fuha, tak to by som ja asi zinfarktovala....chvalabohu vsetko dobre dopadlo...to je moja nocna mora, ze sa mi lea zacne dusit, ci jedlom alebo nejakou hrackou alebo vecou....

maya, super, ze sa tu obcas ukazes.....aj ja som si myslela, ze uz na nas kasles 🙂

jasterka, tak nakoniec to ola ta 6 choroba? my sme to nikdy nemali, tak dufam, ze nas to teraz nechyti....musi to mat vobec dieta?

zdenka, to j super, ze mas testy v poriadku....to su pozitivne spravy, nech to takto ide az do konca.....a ako sa citis? este stale si nemozes umyvat zuby? a brusko uz rastie?

twix, super, ze deticky tak krasne v aute vydrzali, myslim,ze ked su dvaja, tak to ide lahsie aspon sa navzajom rozptyluju..... 🙂

ozaj, co je s viedencankou? niekde na dovolenke?

bejby, my co sme kupili ten domcek v lasse, tak ked ideme do viedne, ideme cez 22 bezirk, tak nabuduce, ked budeme mat cas(aj ty aj ja) tak sa ozvem.....ok?

vroni, natalka je ok? teplota uz nedosla? lea mala asi pred rokom tiez take jednodnove teploty asi 3-4 krat a nakoniec z toho bol harnwegsinfekt......dufam, ze u je mala ok 😉

wienika
22. júl 2009

baby, co sa tyka stretka, este neviem, lebo mozno pojdeme s manzelom sa niekde kupat.....este dam vediet..... 🙂

zdenka73
22. júl 2009

Ahojte!
Wienika ďakujem, aj ja dúfam, že to pôjde takto až do konca. Veru zuby sa mi ešte zle umývajú, stále bojujem s kefkou, ale dúfam že aj to čoskoro prejde. Bruško už tiež nejaký ten centimeter narástlo, ale nie veľmi.
Tak v ríme bolo pekne, to je super mali ste krásny výlet. Leuška si to dobre vymyslela s tými slovami, ved aj ja by som radšej povedala fisch ako ryba je to ľahšie.

ronnda
22. júl 2009

maya - zdravim te!!! tak to jsem rada, ze aspon nakukujes. a jak se dari tobe a samkovi?

twix - jo jo, nicole neni zadna vyjimka s tou "nedisciplinou" 🙂 doma u jidla docela posedi, i kdyz nekdy ji u toho zpivam, povidam a tak. ucitelka rikala, ze deti jsou pak jine, kdyz tam nemaji maminku, ze je to s tou disciplinou pak lepsi. jinak samotnou ji tam necham na chvili v patek, takovy je plan.

wienika - to jste si vazne hezky uzili v rime, mate stesti, ze mas tak skvelou maminku a leuska je u ni moc spokojena. nicole se taky hodne rozmluvila a opakuje kazde slovo, uz pouziva i slovesa. podobne jako u vas, kdyz ji reknu stul, tak rekne tisch 🙂

nici vcera cele odpoledne polehavala a pospavala, vecer mela teplotu, v noci byla dve hodiny vzhuru a lezela s nama v posteli a ukazovala kde mame nos, oci a tak, coz je ve spanku moc prijemne 🙂 rano byla vzhuru v 5:30, ale pak jeste dospavala a hlavne uz byla bez teplot a vypada zase uplne fit. rekla bych, ze jsou to zuby - jasterka, vidis, vzdycky je to na co svest 🙂
v jeslickach pokracujeme zatim bez problemu, dnes uz mi prisla trochu disciplinovanejsi a u jidla sedela, ale musela jsem byt vedle ni.

jasterka
23. júl 2009

ahojte baby,zelam vam krasne stretko,prateralle a eiskaffe vam snad poskytne utociste pred tymto hicom...ja uz mam leta plne zuby 😒 taketo teploty milujem len pri mori ked vzduch odchladzuje morsky vetrik...ummm
som sa zasnivala 😵

my sa na stretko tentoraz pre istotu nepridame,Emmka ma este par vyraziek,hlavne na krcku,asi to uz budu len nejake potnicky... kdeze mala Emmca minuly tyzden strasny ausschlag aj v tvaricke,vyvolavala som doktorke,ze ci to nebude ta 5.choroba a ona ze to je sice malo pravdepodobne(inak uzasna lekarka,vie stanovit diagnozu cez telefon 😖 )ale mame sa izolovat od tehotnych a deti...a aj lebo ma po viroze emmka znizenu imunitu...
inak je uz fit,bez teplotky,krasne papa,lozi a vyleza,ze ju nestiham prenasledovat,takze mam co robit...

ronndi 🙂 ah tie zuby 🙂 hlavne,ze je Nici uz zase fit,v tychto horucavach byt chori je fakt na nevydrzanie...
v jaslickach to krasne zvladate,kolko takych malych deti je vlastne na triedu a kolko uciteliek?...

twix
23. júl 2009

ahojte,
my na stretko neprideme. je staaaaasne horuco a to sa mi nechce vyjst z domu. tu je aspon chladocek. vecer ideme k znamym, postavili si na zahrade bazen, tak sa trosku zchladime 🙂

prajem prijemne stretko!!

wienika
23. júl 2009

kocky, ani ja sa teda nepridam, je strasne teplo, radsej pojdem s malou k vode a nie sa spacirovat v tom horku...skoda, ze sme nezorganizovali stretko na kupku....tak sa majte pekne a fotte😉

trdlo
23. júl 2009

Caute kocky, no ani my sa kvoli tomuto hicu nepridame..mala je v tom horku vonku strasne nervozna (a doma v chladku pekne spinka) takze von s nou chodim az navecer ked je uz skoro tma 😅
Ale vsetkym, co sa stretavaju zelam pekne poobedie a nejaky chladny drink 😉

ronnda
23. júl 2009

Ahojte holky,
tak ani my dnes nevyjdeme ven, nicole je od utery, co mela teplotu, proste divna. Takhle se u ni opravdu vzdycky projevuji zuby, cele odpoledne chce jen lezet nebo se vzteka, nic moc nechce delat, hned u vseho krici, venku taky nic moc, bazenek tak na pet minut. V noci se porad budi s placem. Mozna je to i temi jeslickami, no nevim. Ono to tam probiha pomerne v klidu, hraje si, obcas me zavola a zkontroluje kde jsem. Jen dnes tam byl mlady praktikant – cernoch a kdyz ho videla, tak spustila hrozny rev a nechtela tam vubec jit. Pak se docela uklidnila, ale vzdycky kdyz se objevil nekde nablizku, tak spustila. Bude tam pry praktikovat cely august 😒
Jinak co se u nas jeste trochu zhorsilo, je dudlik, ted ho chce mit porad jak lezi, chapu to k tem zubum. Jen nevim, jestli to taky neni tim, ze vidi deti v jeslickach, ktere ho tam proste maji porad, a uz i deti vetsi, chodi tam proste s dudlikem v puse a druhy treba jeste v ruce.

Jasterka – v teto kindergruppe by melo byt 14 deti, 1-2 ucitelky, 1 pomocnice. Ted pres leto jsou tam tri mlade slecny na praktikum, tak je to pohodove, navic je tam ted jen asi 7 deti, takze maji vic casu se i nici venovat. Od september tam ma nastoupit deset novych deti, tak jsem rada, ze v te dobe uz tu zaucovaci fazi budeme mit snad zdarne za sebou.

tak dejte vedet, jestli se stretko dnes konalo, ja v tech vedrech kdyz nemusim, tak proste nevychazim. uz se tesim na ochlazeni. to se mi bude i lip pracovat 😉

vroni
23. júl 2009

My nápodobne. V tomto počasí veru nevystrčím ani nos, dnes som bola u zubára a vonku je tak hnusne, že som sa dokonca tešila, že som u neho v ordinácii a nie na ulici... 😝

bejby29
23. júl 2009

Kocky, mozete lutovat 😀 nam bolo fajn, deticky sa vyblaznili a bolo to tam v tieni

bejby29
23. júl 2009

A este som chcela dodat, ze ste chybali 😉 Vsetky do jedneho..
Jasterka, u nas je na 13 deti 3 Tantes. Ja som ale od decembra nasla novu skolku, je krasna, uplne sa vytesujem 😀
Baby, fakt bolo dnes v pohode, v Praterallee to teplo nebolo ani tak citit, mohli ste prijst.

tinavieden
23. júl 2009

Presne tak baby,kludne ste mohli prist,bolo fakt fajn,je tam vela stromov a tien...a ano chybali ste nam tam.Takze nabuduce ocakavame väcsie osadenstvo 😀

maya01
24. júl 2009

Ahojte,

potrebujem pomooooooc!!!
Nepoznate niekoho na vypomoc...????
Potrebujem nejaku kocku (spolahlivu) ktora by mi prve dva augustove tyzdne pomohla so Samkom...hlavne vyzdvihnut ho zo skolky... Budem dva tyzdne sama a neviem ako to postiham...hlavne ide o to,aby mi mal kto Samka vyzdvihnut zo skolky,lebo ho tam nechcem kazdy den nechavat do pol piatej-piatej ☹
Budem Vam veeelmi vdacna,ked mi niekoho poradite... 🙂
Dakujeeeeeem

maya01
24. júl 2009

A jasna vec,ze to nechcem zadarmo... 😉

bejby29
24. júl 2009

Mayi, ja nepoznam nikoho, kto by ti mohol pomoct.. Ale mam taku brozuru z Babyexpo, kde su kontakty na oficialne babysitterky tak ti mozem nejake kontakty poslat. Tie si mozes najat na den, tyzden, mesiac alebo na dlhsie. Su oficialne zaregistrovane, takze to nie su ziadne z ulice.. 😉

maya01
24. júl 2009

Bejby dakujem...to by bolo super...posli mi prosim Ta tie kontakty alebo int.adresu.
Dakujem 🙂

bejby29
24. júl 2009

Mayi, ta adresa je www.wiener.hilfswerk.at a tam si pod babysitter najdes zaregistrovane babysitterky. Tc. je 015123661-29

bejby29
24. júl 2009
maya01
24. júl 2009

Bejby dakujem...uz aj tam idem volat...som zvedava,ci to klapne...ja by som ju potrebovala hlavne rano...aby mi Samka hodila do skolky alebo poobede,aby mi ho vyzdvihla...no idem tam zavolat a budem mudrejsia... 🙂

twix
24. júl 2009

Mayi, preco tam nechces nechat Samka do vecera? nepaci sa mu v skolke? ja som myslela, ze medzi detmi
ten den rychlo ubehne, aj tak sa stale hraju.

maya01
24. júl 2009

No ja by som ho tam aj nechala...ale teraz je veeelmi malo deticiek v skolke a ked idem pre neho o pol stvrtej,je tam uz skoro posledny... ☹
Vcera som prisla uz pred pol stvrtou a bol tam sam... ☹
Tak preto...lebo on je z toho vzdy tak mimo...ked tam ostava sam...
Kebyze viem,ze ich tam je viac,tak nemam problem...ale takto... 😒

twix
24. júl 2009

aha, rozumiem. tak drzim palce, nech najdes nejaku spolahlivu osobku, s ktorou si bude Samko rozumiet!

ronnda
24. júl 2009

holky, vy jste teda vazne dobre, ze jste se vcera v tom horku vydali ven! bejby, a ty v tvem jinem stavu, no jste sikulky. tak bezva, ze jste si to tak hezky uzili.

bejby29
24. júl 2009

Ronndi, nebolo to take hrozne, fakt.. Mayi, ako si dopadla, volala si tam?

zdenka73
26. júl 2009

Ahojky! tak vy ste mali v tom pekelnom počasí stretko? Fuuuuuha tak to vás obdivujem, ja som rada ked nemusím na to slnko ani ísť. Ale hlavne, že bolo super.

Miri ako bolo na Slovensku?

bejby29
27. júl 2009

Kocky, dnes v Praterallee okolo tretej, kto chce nech sa prida 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre