Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
27. júl 2009

ahojte, ja uz tento tyden bohuzel na stretko nemuzu, ve ctvrtek nastupuji oficialne do prace a tento tyden odpoledne uz se musim ve firme ukazat, protoze mi potrebuji vysvetlit co a jak.
zatim mam docela obavy jak co bude, protoze dnes v jeslich nicole strasne vyvadela kdyz jsem ji tam nechala samotnou a dostala sileny hystericky zachvat a nebyla k utiseni. je mi z toho zle a nejradsi bych se na praci vybodla a zustala doma. manzel rika, ze to moc dramatizuji a on ji tam bude vodit a pry to bude jednodussi, ze je moc fixovana na me.
no tak ted jsem zrala na panaka... ovsem v poledne to je jeste dost brzy, tak si davam kaficko.
hezke odpoledne dnes v praterallee!

bejby29
27. júl 2009

Ronndus, si sa mohla pripojit, moja a trosku sa vykecat 😉 To ma velmi mrzi, ze Nici bola taka nespokojna ☹ ja ta uplne chapem, ako sa citis..

twix
27. júl 2009

Ahojte,

tak mame za sebou pekny vikend. my sme boli v sobotu opät v ZOO. bolo malo ludi a prijemne pocasie. Laurinke sa tam strasne paci. uz vie pomenovat kopu zvieratiek.
vcera som zistila, ze Dominikovi sa prerezal prvy zubok. chuda, posledne dni nebol v svojej kozi a uz zopar dni nemoze zaspat bez Dentinoxu. myslim, ze mu ide hned aj druhy.

Ronnda, casom sa to spravi a Nici sa bude v jaslickach dobre citit. skoda, ze uz musis ist do prace, u niektorych deti trva eingewöhnung aj mesiac, ine sa hned druhy den citia v skolke ako doma. mozno by bolo dobre, keby ju tam vodil manzel. za pokus to stoji.
a s tym dudlikom je to vsade rovnake. staci, aby malo jedno dieta v puse dudlik a ostatne chcu tiez. ja som to videla u Tagesmutter. nastastie im TM die dudliky postupne povyberala, aby ich nemali cely cas.

ronnda
27. júl 2009

jste hodne, ja vim, chce to cas a my jsme teprve na zacatku 😒 kamaradka mi rikala, ze jeji trileta dcera plakala ve skolce pul roku!!! to povzbudi... u nas je nastesti ta vyhoda, ze kdyby neco, manzel muze prijet i z prace, nema to daleko. musime to proste prekonat.

twix - gratulujeme dominickovi k prvnimu zoubku! v zoo jsme uz dlouho nebyli. a jak laurinka nazyva zviratka, spis slovensky nebo nemecky?

twix
27. júl 2009

Ronnda - Laurinka miesa vsetko dokopy. raz povie "zelva" inokedy "korytnacka", slon je vzdy elefant, pinguin je pingi-pingi 🙂 na pandu krici "manu-manu" 🙂, ked jej poviem, ze je to macko panda, tak zopakuje "acko manda" 🙂 je to sranda pocuvat ju 🙂

wienika
27. júl 2009

caute babule...
ronnda, neboj, ona dlho neplace, ako som uz pisala, tie ucitelky vedia deti ablenken, zachvilu zabudne, ze tam nie si...aj lea plakala, nechcela ma pustit, ale trvalo to kratko...dokonca dodnes niekedy nechce ist odo mna, musi prist julia(jej oblubena tante) a zobrat ju...k nej ide vzdy a bez placu a este mi aj kyva ,,papa,,
ono ja si myslim, ze deti nas fakt trosku zneuzivaju a my maminky si myslime, ze ako trpia...... 😒
drzim palceky.....

twix, aj ja sa zabavam na leinych skomoleninach, tiez uz vie vela slov, je to strasne mile.....
dnes som jej obliekla take biele saty so slonikom vpredu a ona ze,, slon,,...prvy krat to povedala a bez chyby....tak som sa tesila....
inac co sa tyka dudlu, u nas je zasa stav, ze chce stale luli, teraz hovori,,daj luli,, ale len preto, lebo mi cez vikend horuckovala...tak bola taka umaminkovana a ududlikovana....
vcera sa naucila, ze ,,nechcem,, tak vsetko co jej ponukam je ,,nechcem,,..... 🙂

tak dominik uz ma 1 zubok, super, teraz pojdu jak huby po dazdi 😀

bejby, ja sa pridat nemozem, lebo ideme na augenuntersuchung s malou....

ronnda, twix, vy ste uz boli? a ako to dopadlo? ze vraj to vysetrenie je velmi dolezite....preto nam ju dr nechcel v piatok ockovat..zajtra ideme na zeckenimpfung a o 2 tyzdne na MMR....chuda moje....

twix
27. júl 2009

Wieni, my sme na augenuntersuchung este neboli. tym, ze Laurinka stale pokasliava nam stoja uz niekolko mesiacov aj ockovania 😖 takze oci ma momentalne netrapia. ale my s manzelom mame obaja okuliare, tak asi aj deticky nieco zdedia.

bejby29
27. júl 2009

Wieni, drzim Leuske palce, nech to zvladnete v pohode a bez velkeho revu 😉
Kocky, tie co chcete magnetky a magneticke tabulky, je super webstranka www.detskahracka.sk

viedencanka
28. júl 2009

Caute kocky,nehnevajte sa,ze to tu na MK zanedbavam,ale ja aj FB zanedbavam,tak mi snad odpustite.
Mame sa dobre,Martinko sa vratil z Talianska,velmi sa mu pacilo.Ja som si bez neho poriadne oddychla,pri jednom dietati to je naozaj pohodicka...nechcem provokovat,ktore mate len jedno babo,ale uvidite,ked budu dve,aky to je rozdiel 🙂

Wienika- my sme bolo uz 2 krat s Martinkom na Augenuntersuchung,vramci preventivnych kontrol,natrafili sme na velmi dobru ambulanciu v Perchtoldsdorfe,je to od vas dalej,ale keby si mala zaujem,poslem kontakt.

Linda zatial nic nove,chodi len okolo ohradky a postele,ked ju ja chytim,nechce sa postavit,asi mi nedoveruje ☹

Linda v poslednom case konecne pribrala a dostali sme sa na 9 kg.Dufam,ze aj do dlzky podrastla,v auguste pojdeme na kontrolu.

Twix- ty si Laurinku na kolko dni v tyzdni nosila k Tagesmutter,ked bola malicka?

Ja Lindu tiez zacnem nosit od konca septembra,rozhodujem sa medzi 2-3 dni. Bude mat len jeden rok,tak snad jej tam nebude otupno.

Nestihla som si posledne strany este precitat,tak sorry ze na ostatne prispevky nereagujem.

Maya-nevidime vas nikdy v parku,chodievate vobec?

Inak Martinko zacal chodit na hip hop dance,velmi sa mu paci.

ronnda
28. júl 2009

pekne popoledne...
wienika - zatim jsem nicole v jeslich nechala vzdycky jen deset minut a mela totalni hystericky zachvat, dnes to same, ale uz jsem docela klidnejsi. vim, ze si casem zvykne. jen zatim tam jeste nema duveru k zadne tante, jen jedna mlada kocka, co je tam na praktikum, je ji moc sympaticka a s ni si jde v pohode nechat umyt ruce, sedne si ji na klin, kdyz se jde ven, da ji ruku... ona je totiz podobna moji neteri a tu nicole hrozne miluje! od zitrka tam s ni pokracuje v eingewöhnung manzel 😝
MKP untersuchung ve 2 letech a augenuntersuchung jsme zatim jeste nestihli, dr. mel dovolenou, chystame se tam pristi tyden i ockovat.
jak to probihalo u augenarzt? co leuska?
jo, a u nas je ted novinka dudlik! v jeslich ji ho proste daji kdyz ji uklidnuji pri jejim revu, sice to moc nepomaha, ale proste ted je to tam tak, ze dudlik dostane kdyz bude chtit 😒 tak se mi vesele smeje, kdyz ho doma prinese a da si ho do pusy!

twix - to je vazne sranda, co laurinka vsechno napovida. nicole ted nejak odmita nemcinu, asi je to i tou skolkou 🙂

viedencanka - urcite je to rozdil mit dve deti a jedno. ja si vzdycky rikam, kdybych jeste ted mela miminko, tak jsem asi neustale pri sklenicce vina 🙂 ta ocni ambulance v perchtolsdorf je soukroma? uz jsi mi tenkrat posilala odkaz, jen jsem tam nenasla, jestli berou i WGKK?
tak martinko bude hip hop tanecnik 🙂

wienika
28. júl 2009

ahojte....

viedencanka, tak linduska uz ma 9 kg? uzasne, my mame stale pod 10kg....naposledy v piatok u lekara vazila 9,70....a to musela zasa nieco zhodit, lebo cely vikend mala horucky, tak nic nepapala...... 😒
a ako dlho bol martinko v taliansku? verim, ze si si oddychla a nacerpala nove sily....ozaj chystate sa niekam na dovolenku?
my sme si vcera zabookovali turecko, aj ked som bola trosku proti, lebo som tam uz bola, ale nevadi, manzel vybral krasny hotel, pre deti ako stvoreny, tak nam bue urcite fajn.....letime buduci tyzden v sobotu....
dakujem za tip na augenarzta, ale boli sme vcera, mame znamu ocnu lekarku v 2 bezirku, tak nas zobrala hned bez cakania...lea to zvladla super, akurat revala, ked jej kvapkali do ocka, potom hovorila stale, ze ma bibi na ocku.......vysetrenie dopadlo dobre, ocka ma ok, tak som rada.....

ronnda, to je fajn, ze ma nici nejaku spriaznenu dusicku, u nas to tiez tak bolo, lea si hned oblubila juliu, aj sa na nu upla a dodnes ide len k nej.......
dudlik je aj u nas stale v kurze, ale len doma...v jasliach ho nema, ani ziadne dieta,len sa bojim, ked pridu v septembri nove, male deti a budu mat dudky, aby ju to nedrazdilo....dufam, ze im ich nebude vyberat z pusy... 😉

twix, mne bolo povedane, ze to ocne vysetrenie je dolezite, tak ho daj radsej laurinke spravit...a neboj, nemusi to prave zdedit po vas.....zatial nemas predsa pocit, ze by zle videla, ci?

bejby, diky za link, uz teraz rozmyslam, co kupime malej na 2 narodeniny....ta stranka vyzera dobre....
ozaj ako natka v jaslickach? davas ju tam kazdy den? a uz vymenila jasle? nejako som to vtedy nepochopila, kd si pisala, ze chces vymenit....podarilo sa ? ved dostat miesto v jasliach je obrovsky problem.....

bejby29
28. júl 2009

Ahojte kocky,

Wieni, podarilo sa mi vybavit druhe jasle, ale az od decembra, tak Nati bude chodit zatial do tychto.. Vyzera to tak, ze Nat sa v jaslickach paci, dnes ako som pre nu prisla, tak ani domov nechcela ist. Uz ju tam davam na dve hodinky a zajtra uz na tri.. Trosku rano place, ale fakt len chvilku a potom uz je vraj cely den dobra. Ja si pamatam, ked som bola mala, ze rana boli tazke pre mna, vzdy som revala za maminkou 😉

Ronnda, aj Nici si zvykne, neboj, ja ta chapem, ja som tiez zrela na panaka kazde rano 😉

i.n.g.a
29. júl 2009

Ahojte !!!

Sorry,ze sa vam pletiem do temy.No mame v plane sa prestahovat do Hainburg-u.Zije tam niektora z vas?Ako tam je?Co skolky,skoly?Manzel rozprava dobre po nemecky,no ja som na tom biedne.Ale hadam sa mi cosi vynori este zo skolskych cias.Ak by ste mohli,napiste aj do rp.

Diky moc !! 🙂

viedencanka
29. júl 2009

ronnda- ten dr sa Rohrbach,najdes adresu,ked si ho zadas do google- je v Perchtoldsdorf,berie vsetky kassy,nic sme neplatili.
Takze uz nastupujes v praci,ako to rychlo ubehlo. Uvidis,Nicol si rychlo zvykne,za par dni tam bude ako doma. Take deti,co si dlho zvykaju,su skor vynimky,Nicol je zvyknuta chodit von medzi deti,v jasliach sa jej bude urcite pacit.

Wienika- Martinko bol 8 dni prec. Ja tento rok na ziadnu dovolenku nepojdem,my pojdeme len 1.9. na 3 tyzdne do Talianska,ale to teda dovolenka nebude.Asi sa budeme cely cas parit v Milane.Mojmu muzovi sa nikam nechce a ja sama s detmi nepojdem. Ponukol sa moj ocino,ze by sme mohli ist autom do Talianska k moru,ale Linda nevydrzi v aute,aj v tej vacsej sedacke celou cestou reve,takze to by sme nezvladli. Ale nevadi,ja si teraz,ked je Linda malicka, najlepsie oddychnem u nasich,tam chodime na prechadzky okolo jazera,na bicykli, oddychujeme v zahrade.

bejby- tak uz aj Natalka chodi do jasliciek,ten cas ale leti.

viedencanka
29. júl 2009

inga-my me tu vacsinou v Viedne,z Hainburgu zatial nikto,tak aspon ja ti neporadim.Ale viem,ze v Hainburgu byva vela slovakov,su tam dost lacne nehnutelnosti,lacnejsie nez v Bratislave.

bejby29
29. júl 2009

Veru leti to, leti..
Kocky, ja mam otrasnu noc za sebou, Nathalia zacala v noci strasne plakat, ale bolo to akoby zo spanku tak som jej urobila mliecko a stale plakala dalej, no a rozbalim ju a ona celu pipusku cervenu ako rak.. Vyzera to fakt hrozne.. Ja to nechapem, stale ju natieram a vzdy ma cerstvu plienku, ako sa to mohlo stat? Este podotykam, ze teraz je velmi vela ovocia a stale cucka Frutapuru, nemoze to byt nejaka alergia? Mam ist s tym k doktorovi? Som uplne hotova z toho, to este nikdy nemala ☹ ☹

twix
29. júl 2009

Ahojte!

Bejby, aj Laurinka to mala, ked jej isli zubky, asi pred rokom. ked som ju prebalovala, tak bola OK a o hodinu, ked som ju rozbalila, tak som dostala sok, ze co to tam ma, skoro krvave. prerevala cely vikend, ja som striedala vsetky masticky, co sme mali doma a davala som jej do plienky vreckovky namocene v harmancekovom caji. preslo to za dva dni. citala som, ze ked idu zubky, tak zvyknu mat deticky strasne zapareniny a aj kakaju do kazdej plienky. ak chces byt kludna, chod k lekarovi, alebo vyckaj do zajtra, ci sa to zlepsi.

Viedencanka, to ti verim, ze si si oddychla. ja som rada, ked na obed deticky zalomia a mam aspon hodinku pre seba 🙂 moja svokra uz dva mesiace deti neberie von (zdravotne problemy), tak som cely den zapriahnuta. tak Martinko bude tanecnik? ja tiez rozmyslam, ze dam Laurinku na nejaky tanec a aj na nejaky hudobny nastroj. ona ma podla mna talent. vidno, ze to ma v krvy. stale tancuje a teraz uz aj spieva, aj ked slova si vymysla, ale podla melodie uhadnem, co spieva 🙂
s Tagesmutter som mala zmluvu na 10 hod. tyzdenne. bola tam väcsinou tri doobedia v tyzdni. kedy chces zacat vodit Lindusku k TM? chystas sa do prace?

Wieni, myslim, ze Laurinka vidi dobre. ja som zacala nosit okuliare a sosovky az v 18tich a manzel mal ako dieta zly zrak, museli ho aj operovat, no a teraz ma slabsie dioptrie nez ja. ja len myslim, ze my by sme k tomu lekarovi isli zbytocne. ona by tam urobila taky cirkus, ze by ju bud nevysetrili, alebo by som si nebola ista, ci ju dobre vysetrili ☹ no a ja si vzdy dopredu zvazim, ci sa mam s detmi niekam "trepat", co je dost namahave, ci sa to oplati, alebo ci je to strata casu.

wienika
29. júl 2009

twix, jasne, sama vies najlepsie...akurat to, ze je to povinne vysetrenie, je na to aj dvojstranka v MKP....to vysetrenie trvalo asi 4 minuty, dr kukala do ociek takym svetielkom, lean len cumela,ani nepipla...a mala som u cely cas na kolenach.....

bejby, my sme mali teraz to iste, take tmavocervene vyrazky na susulke, ale myslim, ze ju to nesvrbelo...mala to asi tyzden, ale nic nepomahalo, tak sme boli u lekara a ten nam dal taku speci mast a uz jej to prechadza...povedal, ze je to pilze....ja tiez stale vymienam plienky, pokial sa da chodi doma bez, aby sa vetralo, ale mozno to chytila v jasliach, kde sa deti kupkaju v takom malom bazeniku...neviem....ale urcite chod k dr....drzim palce...

viedencanka, ani ja by som nesla k moru s dvomi detmi sama....aj tak je najlepsie doma, v zahrade, detom je tam super......

inga, ja ti tiez neporadim.....ako ti radila viedencanka, urcite je tam vela slovakov, ktori budu lepsie vediet....

no, dnes som tu mala evu, okna umyte, hned lepsie vidim 😀 a sup po malu a ideme sa kupat....
pekny den vsetkym

i.n.g.a
29. júl 2009

baby,aj tak dakujem 🙂

bejby29
29. júl 2009

Wieni, Twix, ste ma potesili aspon trochu, ze to mali aj vase babulky.. Lebo to fakt vyzera hrozne. Ja by som isla aj na kupko, ale nejdem riskovat nejaku infekciu. Ak sa to do pondelka nezlepsi tak pojdem k doktorovi..
Wieni, Eva je riadne opalena, vsak? Som ju zvozila, ze v jej veku to nie je vobec zdrave, haha..

Twix, takze Laurinka ma talent, to je super.. Uvidim, na co bude mat talent Nathalia, ale po mne asi na nic, len na vylomeniny 😀 😀

ronnda
29. júl 2009

hezky vecer holky,
tak my jsme dnes s nicole oslavily narozeniny, dnesnim dnem mi konci materska a zitra hura do prace 🙂
v jeslickach s ni byl dnes poprve manzel a byla tam sama pul hodiny, dle tante prorvala pry jen polovinu.

bejby - nicole mela taky windelpilz jak psala wienika, dr. nam dal spec. mast a pomohlo to, ale nesvedilo ji to. ale jednou mela neco podobneho co popisujes, podle me to mela z jidla, mela vic korenene brambory a pak jak kakala, tak se zaparila a rvala poradne, zrovna jsme se chystali domu z chorvatska, tak jsem mela strach, ze prorve celou cestu. namazala jsem ji poradnou vrstvou bepanthenem a casteji prebalovala a za par dnu to bylo pryc. pouzivala jsem pak i mast inotyol.

tak dobrou noc, ja jdu jeste dopit vinko na balkon a dojist pizzu a nevim, jak na vas ted budu mit cas, ale kdo vi, mozna budu mit v praci tolik casu, ze tu budu casteji nez kdyz jsem byla doma na materske 🙂

bejby29
29. júl 2009

Jeej Ronndi, vsetko naj naj naj Nicolke, posielame veeelikansky boztek 😀 😀
Ja si myslim, ze to ma tiez z jedla, vcera zjedla az moc ovocia a hlavne tej Frutapury a ci to nebudu tie kyseliny z ovocka, co ju podrazdili... Kazdopadne, ked ju to neprejde, pojdem k dr.
Ja ju teraz prebalujem kazdu hodinu.

Prajem pekny vecer

twix
29. júl 2009

Ronnda, tiez blahozelam Nici k narodeninam a prajem vestko naj, naj, naj 🙂 !!!

zdenka73
30. júl 2009

Ahojte! Ronnda trochu oneskorene, ale Nici všetko najlepšie k narodeninám a nech sa jej v škôlke páči.

bejby- tebe sa to ale krásne blíži.

Ja som v pohode na druhý týždeň idem na desať dní na Slovensko, tak sa teším, len škoda že to tam ubehne tak rýchlo.

wienika
30. júl 2009

ahojte baby,

ronnda, nicolke prajem vsetko najlepsie k narodeninam.....potom nam musis napisat co ste jej kupili a z coho sa najviac tesila.... 😉
nas to caka o necely mesiac......
v robote ti drzim palce, nech sa ti dari a nech mas cas aj na nas 😉

bejby, dufam, ze natka nebude mat ten windelpilz, i ked leu to nastastie vobec nesvrbelo, ani nevedela, ze to ma.....uz to ma pekne, ale este do zajtra jej to budem natierat, to bude akurat tyzden od navstevy lekara....skor ma stve, ze ma uz par dni hnacky, tak jej poctivo davam taky prasok do mlieka proti hnackam.....len nech to zaberie, buduci tyzden ideme na dovolenku, ak nech je fit......

eva je cierna, ja som jej to hovorila uz pred 2 rokmi, nech sa tolko nevypeka, ale to je jej zaluba,jedine co ju zaujima, tak co uz...ved tak u mna kmitala, len aby stihla ist este niekde k vode....a to bola dost nestastna, ze ku mne musela prist az na 10tu....vies si predstavit 😉

zdenka, ty uz si v 16 tt? wow, hrozne to leti...uzi si pekne slovensko a davaj na seba pozor.....

bejby29
30. júl 2009

Veru Zdeni, uz 16tt? To letiii.. Ja uz 31tt a ani neviem, ako mi to utieklo 😉 Inak sa citim fit, cim viac beham okolo malej, tym viac energie mam..

Wieni, tak ju drbeme obidve, vsak to ma hrozne s tymi bielymi vlasmi, vyzera jak ciganka 😀 😀 Aj odo mna vzdy uteka k vode, tak sa rehocem.. Dufam aj ja , ze to nebude ta windelpilz, som sa rozhodla, ze nakoniec pojdem aj tak k Arzt, nech da na to nejaku masticku 😉
Takze Leus ma hnacku? Mozno zo skolky tiez, vsak som zvedava, co vsetko Nat odtial "donesie" 😀

Tak ako kocky? Ide sa zajtra do tej Zoo?

wienika
30. júl 2009

bejby, tych ,,suvenirov,, z jasli si donesu nase deti pozehnane.... 😖 😀 😝
radesj chod k tomu dr, ked dostanes masticku, tak to rychlejsie prejde..ja som cakala tyzden a uplne zbytocne...tiez som si myslela, ze to ma z nejakeho ovocia....ale ked to do 3 dni nezmizne, tak asi to bude nieco ine....

vroni, ozaj si tu? alebo ste plachli niekam k moru?

maya01
30. júl 2009

Ronnda...Nicol vsetko naj,naj,naj k 2.rocikom 😵
Hlavne,nech si ryyychlo zvykne na skolku... 🙂

maya01
30. júl 2009

Jaaaj kocky...ako Vam zavidim (v dobrom 😉 ) tie kupaliska...hned by som isla...ja za to este stale trcim v robote 🙄 Povinne cez leto by mali mat vsetci prazdniny... 😉

boldy
30. júl 2009

ahoj baby,

ronnda> vsetko najlepsie Nici k narodeninam a ak sa nemylim, tak aj ty mas narodky vsak? vsetko naj naj xxx
bejby> dufam, sa malej skoro polepsi
my sa mama ok, len ja mam asi nejak infekciu alebo co my kruti crevami a chodim casto na toaletu 😖 dufam, ze to skoro prejde ak nie musim ist k dr., lebo ani cierne uhlie nepomaha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre