Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
5. aug 2009

dobry vecer kocky....

lenkaw, to je luca velice sikovny, zachvilu vam bude chodit, len tak dalej.....a hlavne,nech spinka tak ukazkovo ako dnes...

twix, dominikovi prajem skore uzdravenie, to ma mrzi, ze byva tak casto chory, musi to byt pre teba tazke.....hlavne,nech sa drzi laurinka,aspon ona nech je zdrava......

ronnda, aj lea mi teraz casto place, lebo spojili cez leto dvoje jasle,tak su tam teraz nove tety,ktore lea nepozna,aj cudzie deti,tak vzdy ju pocujem az na gürtel
😒
ale dobre ste to vyriesili,ze s nou chodi manzel.... 😉 aspon nie si tak smutna.....

viedencanka, linduska je krasne usmievave slniecko......urcite ti robi radost.....tak stastnu cestu na slovensko.....

dasa31
5. aug 2009

Ahojte, nedavno sme sa prestahovali do Rakuska, mam 8 mesacnu dceru, rodila som na Slovensku, ako sa da dodatocne vybavit Mutter Kind Pass? Vedeli by ste mi poradit? Dakujem za ochotu.
Dasa

lieska
5. aug 2009

Ahojte baby,

Dasi, ufff, to ti neporadim, myslim, ze ani jedna z bab nie je tvoj pripad, vsetky sme tusim rodili tu! Ale pockaj, kym sa ukaze vroni, ta vie vsetko! 😉

Twix, drzim palce, nech sa Dominik chudiatenko skoro uzdravi. Bola si uz aj u lekara?

Ronndi, to je fakt super, ze Nici vodi do jasliciek manzelik! Chuda male, az mi jej bolo luto ako som to citala ako velmi place! Ale ako pise Wieni, zvykne si!

Lenka, no wow!!! Luca je fakt sikulko, nech mu to len vydrzi (tie noci)!! Som zvedava kedy sa sam pusti do chodenia!

Jasterka, vcera som ti zabudla napisat: jogurty este nedavam, tusim som niekde videla, ze az od 10. mesiaca, ale Hippky maju aj skor napisane. Neviem, zatial trocha cakam.

Viedencanka, aj drzim palce s tym bytikom... moc som to nesledovala ti vase posledne debaty, ale nieco som len tak zachytila.... Idem mrkes fotky!

ronnda
6. aug 2009

Ahoj holky, tak ja se hlasim z prace, celkove nic moc, jelikoz jsem vlastne zamestnana u nove firmy, tak mam mesicni zkusebni dobu, tak dost premyslim, ze se budu poohlizet po necem jinem. Nechci to hned vzdat, ale jistoty tu zadne moc nevidim a je to a celkove takove vselijake.
V jeslickach porad stejne, jen jako pokrok vcera vidim to, ze se tam uz nici naobedvala (no jo, jidlo ona miluje). Ale musel byt nablizku manzel. Kdyz ji tam dopoledne nechal, tak zase kricela. Odpoledne je z toho tak vyrizena, ze dlouho spi. No ja na ni porad myslim… vim, ze to zvladneme, asi potrebuje vic casu. Mame jeste zitrek, od pondeli uz tam musi zustat cely den.

Lenkaw – luca je vazne moc sikovny, ze uz chodi za ruku. Nicole taky poprve prospala noc okolo devateho mesice, pak to uz tak vicemene zustalo, jen nekdy se stalo, ze byla vzhuru, a to jsem svadela na co jineho nez na zuby 😀

Jasterka – nici byla do devateho mesice taky bezzubec, nic si z toho nedelej, emmka to dozene, nicole jeste ted nema vsechny zuby. Dlouho mi nechtela jist zadne kousky, jen uplne mixovana jidla.

dasa - ani ja ti v tomto bohuzel neporadim. a kde v rakousku bydlite?

nicolkarin
6. aug 2009

dasa - skus napisat na riaditelstvo nemocnice kde si rodila a poziadat ich aby ti zaslali vypis-opis materskej knizky, ak si teda rodila na slovensku.

jasterka
6. aug 2009

Ahojte 🙂 tak ja si na MK najdem v robote tusim viac casu ako doma 😅 ,ale to len vramci pauzicky,kedze som nefajciarka 🙂

ronndi-pekne ste si to z manzelom zladili,aj mne sa to paci ako vodi Nicol do skolky. Nicol si urcite si zvykne,niekotre deti su viac citlivejsie,zaciatky su vzdy tazsie,treba sa zatnut,zvladnete to obe,moc drzim palce,tak aj pre teba v robote.Mozno sa firma rozbehne,uricte ti to nedava este vela istoty,ked sa len rozbieha a nic nieje zabehane,ale mozno casom bude pre teba plus,ze si pomahala pri rozbehu...

twix-mozno ste mali aj dreitage fieber a anginu spolu,kedze sa vam prerezal zubok,dreitage fieber byva casto sprievodcom zubkou a oslabenej imunity...ked nemoze Dominko imuno pripravok,co tak biogaia kvapky,je to probiotikum,mozu ho male deticky,ja ho davam Emmke,kedze mava obcas cervenbe fliacky ako naznak alergie ,aj ja nikdy netusim na co tak reaguje,bolo mi to odporucene ,upevnuje to imunitu.

Baby poradte,tiez sa zaoberam myslienku kde nahlasim Emmku do skolky,karenz mi v lete skonci a ja dufam,ze dovtedy sa prestahujeme,ale netusim kam,myslite si ze mam Emmku zahalsit u nas v 3.bezirku? co ak sa prestahujeme tesne pred letom,ved to uz nikde nedostanem plac,ale ako ju napr.s 22 stihnem dopravit do 3bezirku 😒 a etse utekat do roboty....vobec neveim ako sa rozhodnut.A ake su KIWI skolky,je to klasicka skolka,ci nieco ine?...

miriam25
6. aug 2009

ahojte babulky, trosku som vas zanedbavala, no je to tym, ze som mala teraz trosku ine starosti a nemala moc casu na net... ale teraz som si povedala, ze sice som unavena, ale aj tak vam napisem par riadkov 🙂

jasterka, to vazne nemas lahke rozhodnutie, ale mozno by stalo za pouvazovanie dat emmku do jasliciek niekde v blizkosti tvojej prace. cestou do prace by si odbavila aj emmku a mala by si to neskor bez problemov.

ronnda, nevesaj hlavu, doteraz sa ti tak pekne darilo, vybavila si jaslicky, do prace ta vzali, uvidis, treba len vydrzat a vsetko sa upravi do vhodnych kolaji... Nici si zvykne, nebude mat na vyber a este ti nebude chciet ist domov z jasli, ju budes s placom odtial bravat 😉 a v praci to bude tiez lepsie. zrejme je tam trosku napata situacia tym, ze sa zmenila firma a je vsetko este take nove nezabehnute. len vydrz! myslim na vas...

dasa, teda ani ja ti v tomto neporadim, ale ako tu uz niekto pisal, pockaj, kym sa tu objavi vroni, ona vie naozaj vsetko a ked sama nevie, tak ti to vie zistit 😉

lenka, teda tvoj luca je naozaj sikulka. to ta uz pomaly aj krize musia boliet, vsak? ale teda robi vazne velke pokroky. len tak dalej 😉

no baby, ja viem, ze som hnusna, ale pred chvilou som sa dozvedela dalsiu pozitivnu spravicku (nieco uplne ine ako to, o com som uz pisala), dufam, ze aj tato vec dobre dopadne, takze ako som uz napisala aj na fb, myslite na mna v sobotu o 15:30 a v pondelok o 11:00 a potom pevne dufam, ze sa s vami budem moct podelit o dve vyborne spravy!!! a ked nie dve, pevne verim, ze aspon o jednu 😵 ak by vsak vysli obe, tak v pondelok otvorime s drahym flasu sampanskeho 😀

ronnda
7. aug 2009

ahojte, tak i ja mam dnes trochu pozitivnejsi zpravy, vcera byla nicole temer cele dopoledne sama v jeslickach, dokonce i s obedem, pak ji manzel vyzvedl a pry to bylo temer bez place, ze se do vseho zapojovala, byli cvicit, tante tam rikala, ze nicole potrebuje porad aktion, to ze si pak na nas ani nevzpomene 😉 manzel mel z toho takovou radost, ze to vcera tak pekne klaplo, ze ji koupil lego bob der baumeister a nici je ted zblaznena do michacky mixi 😉 vecer jsme si dali vino a probrali co a jak dal, jasne, v praci to jeste nevzdam, ale nejiste je to proto, ze firma co byla puvodne, pak neplatila zamestnancum vyplaty, takze odesli a firma pak sla do konkurzu, tak toho se trochu bojim. kazdopadne pokud mi bude chodit v poradku plat na ucet, nebudu to moc resit. a musim si taky pochvalit pracovni dobu, od osmi do dvou je to ideal, mam pak odpoledne volno a muzu se venovat nicole.

jasterka - to je situace s tou skolkou, mate aspon predstavu, ve ktere casti wien byste chteli bydlet? nebo to zalezi na byte jaky se vam bude libit? asi jak psala miriam, vyresit to tim, ze najdete nejakou skolku blizko tvoji prace. neboj, pak se to treba vyresi kratkodobe, my jsme taky pro nicole nejdrive misto nemeli a pak nam zavolali, ze se jim uvolnilo, tak to bylo taky o nahode.

miri - tak ja na tebe budu zitra i v pondeli hodne myslet a horim nedockavosti a tesim se na pozitivni zpravy od tebe!

miriam25
7. aug 2009

ronnda, teda vyborne spravy! tesim sa s tebou, ze to vcera nicol tak super zvladla 🙂 uvidis, uz bude len lepsie. je jasne, ze este pride den, kedy bude plakat a ze ich nebude malo, ale ako pisala wienika, ona si casom zvykne. teda tvoja pracovna doba je naozaj super, myslim, ze to by brala kazda mamicka bez vahania. chodis do prace a zaroven si aj dost doma, aby si mohla byt s nicol, naozaj super, aj ti tak trosku zavidim 😅 tu u nas je problem si vobec nejaku pracu najst, co som uz bola na pohovoroch, tak min. na 3 mi povedali, ze aj keby ma chceli vziat, ze by som mala problem s malym a oni sami nechcu niekoho, kto bude permanentne odchadzat z prace skor, len aby mohol ist vyzdvihnut svoje dieta do jasliciek, takze som bola okamzite odpisana ☹ jednoducho ta pracovna doba bola pre mna neprijatelna. Najst nieco take ako mas ty by bol pre mna doslova zazrak... ale tak nieco pride, nesmiem vesat hlavu dolu... a s tou vyplatou, nuz uvidis uz coskoro. cas bezi rychlo, ani sa nenazdas a budes mat prvy mesiac za sebou a hned zistis aj ci si ta nechaju a aj ci platia 😉 drzim ti palce, aby ti to naozaj dobre dopadlo a aby si tam mohla spokojna zostat 😉

ja uz som taka netrpezliva, ze by som najradsej ten cas posunula smerom dopredu, len aby som uz naozaj vedela na 100%, aby boli tie dve veci naozaj iste, ale tak uz zajtra sa jedno vyjasni a potom uz len pockat do pondelku a bude to... juuuj, ale tak by som uz chcela mat po tom vsetkom.... som strasna, ako netrpezlive male dieta 😀

ronnda
7. aug 2009

miri, ja jsem ted nedockava s tebou! nechces aspon naznacit??? no nic, budu to muset taky vydrzet az do pondeli a pockat na tve zpravicky...
jinak mas samozrejme pravdu, mam idealni pracovni dobu, zatim docela pohodu, obcas stresove situace, ale ty jsou asi v kazde praci. asi jsem moc narocna 😉 chapu, ze to nemas s praci jednoduche, hlavne s tou pracovni dobou, aby ti vysli vstric kvuli samkovi.
musim byt rada za to co mam a nestezovat si na firmu, sefa apod. 🙂 jo jo, pokud dostanu vyplatu, neni zatim co resit.

kleopatris
7. aug 2009

ahojte 🙂

ja sa chcem len spytat, mozno mi budete vediet poradit....je oragnscreening v Rakusku to iste ako ten morfologicky ultrazvuk v 20.tom tyzdni na slovensku, alebo je to nieco navyse? nejako sa nevyznam vo vsetkych rakuskych vysetreniach ☹ dakujem za pomoc 🙂

twix
7. aug 2009

ahojte,

Jasterka, asi mas pravdu, tiez si myslim, ze je to ta angina spolu s dreitagesfieber. nastastie uz je dobre a Dominik je zase smejo 🙂 musim este podotknut, ze som nasla prerezany aj druhy zubok, takze chuda maly, nielen hrdielko ho bolelo, ale este aj tie zubky. snad uz bude dobre. na tie probiotika som sa dnes pytala v lekarni a nieco mi odporucili, len musim este trosku posurfovat a zistit, co su zac.
co sa tyka skolky, mozes malu prihlasit do viacero skoliek, ak vies, kam sa budete stahovat, alebo jednoducho este pockaj. miesto sa da najst relativne rychlo, ak potrebujes. vzdy su nejake volne.

Ronnda, tak vidis, uz sa to zlepsuje. o chvilku uz Nici nebude chciet prist zo skolky domov 🙂
ja musim pochvalit Laurinku, uz par dni chodi krasne na nocnik, ked je doma a nema plienku. akosi sa jej to zapacilo a stale si sada, niekedy tam nacika len par kvapiek, ale tesi sa 🙂 len neviem, ako to bude, ked pojde do skolky, ci tam bude tiez taka sikovna.

Miri, no ty nas teda napinas 🙂

wienika
8. aug 2009

Ahojte kocky, v pauze medzi balenim a varenim sa chcem len rozlucit.....dufam, ze nasa dovolenka dopadne dobre,bez chorob,zraneni a problemov s batozinou 😠

drzte palce nech to hlavne lea zvladne....
vsetkym tehulkam nech bruska rastu a vsetkym chorym nech je uz dobre,deticky a manzelia nech posluchaju a miri, nech to je cokolvek-drzim palce,nech ti to vsetko vyjde😉

tak pekny tyzden vam prajem 🙂

maya01
10. aug 2009

Wieni...kraaasnu a pohodovu dovolenku... 😵
Miri...dufam,ze dnes sa s nami o to Tvoje velkeeeeeeeee tajomstvo(tajomstva) podelis...myslim,ze nie som sama,ktora netrpezlivo caka na novinky... 😉

Jaaaj ja mam tak prutlne seknute v krizoch,ze uz neviem ani ako sediet...mam asi zacviknuty nerv...alebo aku korelu...sedim na stolicke ja pravitko ani do prava...ani do lava...na porazenie... 😖
Dufam,ze to prejde same...lebo si nemozem dovolit nechodit do roboty... 😠

viedencanka
10. aug 2009

Miriam,no daj nam uz vediet,dobre nas napinas.

twix
10. aug 2009

ahojte,
ja ze si tu konecne precitam, co ta Miriam tolko tajila a od nej ani riadok ☹ tak dufam, ze sa dnes tie prijemne spravy dozvieme 😉

ronnda
10. aug 2009

tak i ja jsem nedockave nahlidla a tesila se na zpravy od miriam a zatim nic 😉

tak tady zatim zpravy od nas: prvni den v jeslickach se zvladl dobre, nicole plakala, kdyz ji tam manzel odevzdal, pres den to pry bylo bez problemu, hrala si, zpivala, jedla, jen nechtela spinkat, takze kdyz jsem ji ve tri vyzvedla, byla uz hodne unavena, navic rano vstavala v sest, tak byla dost pretazena a vecer usnula uz o pul osme.
v sobotu jsme meli poprve hlidani a po dvou letech jsme si s manzelem vyrazili sami, no bylo to moc prijemne, musime to asi organizovat casteji.

twix - laurinka je sikulka, vidis, jak se ji ted nocnik zalibil. my jsme zase zpatky na plinkach, bylo by toho ted na nici asi moc. kdyz je doma bez plinky, tak si rekne, jinak ji ale plinku porad davam.

tak pekny vecer a tesim se, ze uz nas miriam nebude dlouho napinat a rano si prectu vsechny novinky 🙂

viedencanka
10. aug 2009

Ronnda,tak Nicol sa nakoniec pacilo,ked sa pekne hrala. To ranne lucenie ( a plakanie) mozno este par dni potrva,ale dolezite je,ze cez den sa uz pekne zahrala,tak aj ty mozes byt kludna.
To mas super,ze pracujes len do druhej,to ti urcite aj rychlo ubehne.

ronnda
11. aug 2009

miri, tak kde jsi??? vis, jak netrpelive vsichni uz cekame na tve zpravy 🙂
mozna jste vcera oslavovali!

viedencanka - ano, opravdu je to rozdil pracovat jen do dvou, utece to rychle, jen muj sef si rano asi rad pospi a ukaze se vetsinou az kolem poledne a to pak rozdava ukoly a nekdy mam trochu stres to do dvou stihnout. ale on je v pohode, ze se to proste kdyztak udela druhy den.

miriam25
11. aug 2009

ronnda, tu som 🙂
tak babulky, uz sa s vami mozem podelit o dve uzasne spravy. V sobotu som bola vo firme tu u nas vo fürstenfelde, pozvali ma este raz na pohovor (na prvom som bola asi pred 3 tyzdnami). Nevedela som, o com sa chcu so mnou rozpravat, aj ked vnutorny pocit mi hovoril, ze by to mohlo klapnut, no mohlo to byt aj druhe vyberove kolo. no nastastie teda nebolo. ponukli mi pracu na polovicny uvazok, pracovna doba 8-12, je to pozicia Asistentin der Geschäftsleitung, najskor som si myslela, ze nieco ako sekretarka, ale oni sekretarku maju a naozaj potrebuju za seba (sefovci) nahradu do kancelarie, kedze tam vacsinu casu nie su, tak sa tesim. buduci tyzden zacinam makat 🙂 hned v pondelok a v utorok cele dni, lebo sekretarka ide od stredy na tyzden na dovolenku, tak aby som sa toho co najviac naucila a mohla potom aspon z casti samostatne pracovat. potom uz klasicky na polovicny uvazok.
no a vcera sme boli s drahym podpisat zmluvu, nasli sme jeden pozemok, kde je uz vybudovana pivnica so zakladnou doskou, takze tie prve prace su uz urobene, treba uz "len" stavat, tahat mury hore atd... no tesim sa, ale hlavne sa tesim, kedy bude nas domcek hotovy, ono to este trosku potrva 😀 minuly tyzden som behala ako splasene kura, vybavovala som zmluvu, zistovala co a ako, peniazky v banke som vybavila, no kto z vas uz staval, tak vie, co su to za vybavovacky, ale zvladla som vsetko, vcera sme to podpisali a uz je to nase, tak teraz cakame na plany domu, uz sa nam robia, vv piatok by sme ich mali dostat k nahliadnutiu, ci je vsetko ok a ak nebude treba robit ziadne zmeny, tak buduci tyzden behnem za starostom a podla vsetkeho by som mala dostat hned peciatku (samozrejme za poplatok) na stavebne povolenie. Kezde chlapik chcel stavat a nakoniec postavil len pisvnicu, vacsina vybavovaciek je uz hotovych a my sme toho usetreni...
no minuly tyzden bol narocny, velmi vela sa toho udialo, clovek caka neviem kolko a potom za jeden tyzden to vsetko ma, az sa to neda spracovat v jednej hlave, no sme na to s drahym dvaja, tak to zvladneme 😉
no nic, idem si precitat, co ste popisali 🙂

ronnda
11. aug 2009

mrii, ze srdce ti moc gratuluji!!!!!! to jsou uzasne zpravy. ja jsem mela takove tuseni, ze to bude neco s domkem. a s tou praci je to parada a primo ve vasem meste a takova skvela pracovni doba!
jses vazne sikulka, jak jsi vsechno zaridila. doufam, ze jste to vcera s manzelem radne oslavili!
a jak to bude se samkem, mas pro nej jeslicky?
mam opravdu velikou radost s tebou 🙂

miriam25
11. aug 2009

jeeej babenky, vy ste ake zlate. ja sa moc ospravedlnujem, ze som sem vcera neprisla, ale boli sme u svokrovcov takmer cele poobedie a ked sme prisli domov, samka sme okkupali a strhla sa tu taka nenormalna burka, ze nam aj telka vypadla a bala som sa zapinat comp, aby som ho nahodou neznicila 😅 ale myslela som na vas, ze vam to hned idem napisat 😉 no a dnes rano som si privstala, kym este samko spinka, aby ste nemuseli cakat do obeda 😉

ronnda, no vidis, ako to nici pekne zvlada. nas to caka tiez onedlho. buduci tyzden tu bude moj ocino pri samkovi, posledny augustovy tyzden ho budem vozit kazdy den k svokre a ten prvy septembrovy tyzden s nim zacnem chodit do jasli na zaucanie a potom ho budem vozit k svokre a ja budem utekat do roboty. nastastie mi vysli v ustrety, ze v ten tyzden mozem chodit neskor do roboty, no samozrejme svoje 4 hodiny si musim odrobit, takze v ten tyzden budem chodit neskor domov, ale to nejako zvladneme. len sa bojim, ako to zvladne samko. bude to prenho dost velka zmena. ale on je "velky" chlapec, on to zvladne, len aby som to ja zvladla 😉

wieni, uz som ta urcite nestihla, tak len dufam, ze ste na dovolenku dorazili bez problemov a ze to leuska zvladla a nestratila sa vam ziadna batozina 😉

twix, tesim sa, ze je dominik uz bez teplot, zelam vam, aby sa vam uz tie vsetky choroby vyhybali milovymi krokmi!!! uz ste si toho prezili dost...

kleopatris, ja teraz normalne neviem. ja som na sk nechodila na ziadne vysetrenia, takze tazko povedat, ci je to to iste. ale sa mi zda, ze organscreening je okolo toho 20tt, takze mozno to aj je to iste...

ronnda
11. aug 2009

miri, ja jsem byla dnes tak nedockava a tesila se na tve zpravy a ted mam takovou radost s tebou, ze jsem uplne zapomnela myslet na to moje dite, jak se asi dnes ma v jeslickach.
samko i ty to urcite zvladnete, zmena to tedy bude, to ti muzu potvrdit z vlastni aktualni zkusenosti 😉
ale nemam o tebe strach, ty jsi tak schopna, ze se urcite rychle zabehnete. samko si bude potrebovat taky zvyknout a to chce cas.
tak ja jdu dnes uz opravdu pracovat...

miriam25
11. aug 2009

ronnda, dakujeme za povzbudive slova. ja sa naozaj veeelmi tesim, ked sa mam priznat, aj na tu zmenu, lebo doma mi uz zacinalo sibat zo vsetkeho a niekedy mam taky pocit, ako keby sme si so samkom uz neboli taki vzacni, kedze sme stale spolu. vidim to hlavne cez vikendy, kedy je samko totalne upaty na papinka, mama ako keby ani neexistovala, je mi jasne, ze ti dvaja sa vidia naozaj len cez tie vikendy a ze su si vzacni a ja si aspon trosku oddychnut mozem, no takto si budeme so samkom tiez vzacnejsi, ked pojdem doobeda do roboty a potom poobede sa budeme moct spolu hrat... i ked pri tej nasej stavbe to bude skor hra auf baustelle 😀 ale nevadi. no nic, musim ist, maly je uz netrpezlivy...

ronnda
11. aug 2009

tak ja se dnes dost poflakuji... sef odesel na schuzku a nechal mi tu psa, takze komunikuji ted stylem haf-haf

miri, taky mi ta zmena dost prospela, hodne si to uvedomuji a nemam spatny pocit, ze je nici v jeslickach, vzdyt oni tam maji takovy program a tak si vyhraji, takhle bych se ji ja dopoledne ani venovat nemohla.
a hra na baustelle bude urcite skvelou zabavou, uz vidim nicole jak by byla nadsena 😉

bejby - chtela jsem se zeptat, jak to dopadlo s tou vyrazkou, co mela natalka? je to uz pryc nebo jste nakonec byli u dr.?

twix
11. aug 2009

ahojte,

tak moje deti "odpadli" 🙂 neviem, cim to je, ale posledne dni vstavaju rano uz okolo pol siestej. no a potom mame samozrejme naburany cely denny rezim. Laurinka dokonca v noci vstava a chodi po byte. väcsinou ju pocujeme, tak ju jeden z nas odnesie naspät do postele, ale dnes ju manzel rano nasiel spat v obyvacke ☹ ja ani neviem, ci si ona uvedomuje, ze v noci chodi. mam pocit, ze je v takom polospanku a vobec neprotestuje, ked ju dame naspät do postele.

Miriam, velmi sa s tebou tesim, ze si si nasla (dufam, ze dobru) pracu a ze idete stavat. ty mas sikovneho muzika, tak to zvladnete raz-dva. a Samkovi bude v skolke dobre. ako pises, budete si vzacnejsi a aj ty budes mat zmenu. uplne ta chapem.

Ronnda, tu pracovnu dobu ti tiez zavidim 🙂 bez plienky sme zatial len doma. von som si este netrufla. dnes sme sa chystali von, dala som Laurinke plienku a obliekla ju, no a ked som obliekala Dominika, tak si zacala pytat "dole plienku" a isla curat na nocnik 🙂 dost ma to potesilo, tak uvidime, ako bude dalej napredovat 🙂

miriam25
11. aug 2009

ronnda, je jasne, ze v jaslickach su ucitelky, ktore nemaju na starosti nic ine len sa venovat detickam. nemusia varit, puratovat, prat, zehlit, naviac poznaju vela inych hier, ktore my nepozname a tym padom maju deticky naozaj o zabavu postarane. ja som vzdy bola toho nazoru, ze dieta by malo chodit do skolky (jaslicky mozu, ale nemusia byt), pretoze tam sa naozaj ucia samostatnosti a mnohym veciam, ktore maminka normalne s dietatkom doma nerobi. okrem toho je medzi svojimi rovesnikmi, medzi detickami a uci sa aj ake to je, ked nie je stredobodom pozornosti. myslim si, ze to dietatu urcite neskodi, pokial nie je v tej skolke od nevidim do nevidim 😉 a maminke praca tiez prospieva 😉 konecne pozna aj inu rec ako len havo teka (havo steka), babo, mam mam (jest) a pod... 😀

twix, to ano, moj muzik je v tomto velmi sikovny a budeme si vacsinu robit sami, prave preto sa obavam toho vsetkeho, lebo ked si objednas firmu, resp. ludi, tak ti to urobia a ty prides na hotove, takto tam budeme driet dni a noci, ale zasa to budeme mat naozaj dobre urobene, lebo si na tom dame zalezat. vsetko ma svoje pre a proti. snad to cele dobre dokopeme do stastneho konca a potom uz budeme len uver splacat 😉
inak ohladom prace naozaj dufam, ze som si nasla dobru robotku. vcera ked som sa rozpravala so sefkou, ze teda naozaj mozem buduci tyzden zacat robit, tak sme si vzajomne velmi vysli v ustrety a hovorila mi, aby som si nerobila starosti, ze ona vie ake to je, ked ma clovek male dieta, ze ak by bol napr. samko chory, pokojne mozem co to porobit aj z domu,nebudem mat sice odrobene 4 hodiny, ale povedzme len 2, ale ze to zvladneme 😉 tak sa tesim. dufam, ze to tak aj naozaj bude...

jasterka
12. aug 2009

Ahojte babulky 🙂

ja mam dnes volno,caka ma velke upratovanie,ja sa na to ale tesim,mamku som poslala na dlhu prechadzku,uz davno som si nepoupratovala v klude bez tmoliacej Emmky pod nohami 🙂

miriam-gratulujem a tesim sa svami ,ako krasne vam to klaplo,robotu si urcite uzijes,nech sa ti v nej dari...
ja to citim sama na sebe ako mi to dobre spravilo byt zase v kolektive,ked sa vratim domov tesime sa s Emmkou jedna druhej a vychutnavame kazdu minutku 🙂
s domcekom mas pravdu ,ze to bude narocne,ale bude to len vase,vsetko prejde rukami tvojho muzika a nebude to odflakana robota,chce to zatnut zuby,nic nieje zadarmo,ten cas ho to bude stat,ale ked budes mat nervy predstav si Samka ako beha po zahrade 🙂

baby ja chcem ist obehnut tie skolky tu v 3.bez,aspon zatial,bo ja robim v 14stke,takze dobrych 40min tam cestujem 😒 a to sa mi zda na take male dieta dost daleko....byvat chceme v 22,23 takze uplne odveci 😒
otazocka na vas skusene-mozem Emmku zahlasit do viacero skoliek aj viacerych bezirkov,ci ako?a na co sa mam vlastne pytat? 😕 nemam predstavu...ako a co vlastne tie deticky papaju? ...oni ich tam aj prebalia? ako chodia spinkat v tych 2rokoch ,.baby ja nemam sajnu co nas vlastne o rok caka 😲 ...
dakujem za rady,este ze vas tu mam a mam sa na koho obratit 🙂

ronnda
12. aug 2009

ahojte holky, tak ja jsem mela dnes trochu stres, ale aspon mi to krasne ubehlo.

twix - laurinka je tedy takovy maly nocni cestovatel 🙂 a super, jak se to u ni otocilo a chce jit sama od sebe na nocnik!

jasterka - je, uz se nepamatuji, kdyz jsem uklizela v klidu bez nicole, to si pak ten uklid uplne jinak uzijes 😀
ja jsem chtela mit nicole ve skolce u domu, z prace pro ni jedu skoro hodinu, doma jsme pak za 15 minut. u me ale nebylo jiste, ve kterem bez. budu po karenz pracovat. nahlasit do vice skolek ji jiste muzes, urcite se zajdi do skolky podivat a popovidej si s reditelkou, ucitelkami...
jinak ja jsem zatim cerstvy novacek co se tyce skolky, takze u nas je to takto: co tam deti papaji: dopoledne dostanou ovoce plus svacinku co si prinesou z domu (davam nicole jogurt, chlebik, rohlik apod.), ma to i na odpoledne. v poledne dostavaji obed: polevku, hlavni jidlo, zakusek. dle tante tam nicole hezky ji, ale kdyz ji vyzvednu, je hladova, ze sni po ceste domu cely loupacek, vypije pul litru vody, doma sni dva talire polivky, vcera jeste potom mela zapecene brambory, pak jeste mliko a sla spat.
po obede chodi deti spinkat, nebo kdo nechce, tak proste jen odpociva. nicole tam zatim spat nechce, tante ji cte nebo zpiva.
prebaluji je tam pravidelne, jen treba vcera nicole odpoledne nemela cistou plinku, protoze proste nespolupracovala a tim, ze neni vyspana, je pretazena a pekne protivna, tak tomu chceme dat cas, tak si ji prebalim jak pro ni prijdu. predpokladam ale, ze kdyby byla pokakana, tak ji prebali okamzite...
dalsi informace ti budu predavat asi prubezne. urcite se ozvou jeste zkusenejsi mamicky a predaji nam vice informaci ze skolky.
tak ja to uz pomalu balim a vyrazim kam jinam nez do skolky 🙂

charlotka
12. aug 2009

Ahojte kocky,

tak ja len tak narychlo, mam tu na tyzden manzelovu sestru a sesternicu, tak neviem kde mi hlava stoji 🙂

dovolenka dopadla super, mali sme teeeplucko a slnecno, ale ja som s livi stravila skoro cely cas v plazovom stane 🙂 teda na plaz sme chodili vacsinou len poobede, ked uz nebolo tak horuco. Kedze sa mala bala mora, tak sme hned na druhy den kupili malicky bazenik a tam sa potom preclapkala celu dovolenku 😀 akurat ze ja mam este teraz modre kolena, co som okolo nej cupkala kolenacky 😝

po dovolenke sme frcali prakticky hned na sk, svokra oslavovala 50 -ku, a ja som potom zostavala este tyzden u nasich..... a teraz este ta navsteva a buduci tyzden zas "konecne" sami 🙂 idem pridat nejake dovolenkove foto, urobili sme ich vyse tisic 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre