Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
25. aug 2009

ahojte babule (alebo skor ahoj wienika 😀 ),
no dnes som mala v robote dobry frmol, do poslednej minuty som makala ako splasene kura, kedze som dnes odchadzala "uz" o pol 2 (zacinala som o hodinu skor a koncila o hod. a pol neskor ako by som mala), tak som jednoducho nestihala. Ako by som aj mohla, ked by som mala roboty aspon do 7, najlepsie az do rana 😀 ale tak sef chape, ze je toho vela, resp. je si toho vedomy, ze je to na jedneho cloveka teraz trosku moc, takze v pohode.
Svagor mi volal, ze nase auto je uz opravene, takze ma prisiel na nom aj vyzdvihnut do roboty (vdaka bohu za rodinu!!!), boli sme predebatovat nase plany domu (sice uz daco na stavbe robime, no stale bez stavebneho povolenia a bez poriadnych planov), takze ja pevne dufam, ze sme to dnes uz dokopali do uspesneho konca a ze naozaj dostaneme uz riadne plany tento vikend, aby som mohla bud. tyzden vybavit aj stavebne povolenie. Svagor mi len tak mimochodom povedal, ze samko je chory, no pochopila som az ked som ho videla, ze naozaj to nie je sranda, horel ako radiator, ked ma zbadal, hned siel za mnou a na rukach som ho mala az kym sme nesadli do auta, ze ideme domov, doma detto, len na rukach, hlava sklonena na ramene, tak mi aj zaspal, chudatko moje. Nastvana som bola jak ... lebo obaja detski doktori, ktori su tu na blizku maju dovolenku tento tyzden a najblizsia moznost je ist do nemocnice cca. hod. cesta autom od nas, takze super...
tak som mu dala mexalen, ktory ho uspal asi na hodinku a potom uz bol ovela culejsi. dokonca zacal aj rozpravat a chcel aj rozpravku pozerat. teraz som ho ulozila, tak som zvedava, aka noc nas caka.
takze suma sumarum, vcera sa pokazilo auto, dnes mi samko horuckuje, sa bojim, co pride zajtra... 😒
bohuzial do roboty ist musim, kedze moja kolegynka ma este zajtra dovolenku a nebol by nikto vo firme, kedze sef bude zajtra na cestach. uvidime, ako bude samkovi a prinajhorsom by som si za tie moje nadcasy vzala volno vo stvrtok a v piatok. tazko povedat, co bude...
no takze asi tak sa mame. inak vsetko fajn, mali nam dnes napojit elektorinu, bola som to skontrlovat a nepohlo sa tam ani prstom, takze este to som musela riesit... este sme ani nezacali a ja si uz zelam, aby sme koncili 😀
no dobre, idem sa osprchovat a trosku tu poupratovat,kedze som mala doteraz ruky plne samka a nemohla nic robit... tak dobru noc babulky

jasterka
26. aug 2009

Ahojte,hlasim sa aj ja,ze ako inak nestiham 😝 ...

Miri-super,ze sa ti robotka paci,nieje nic horsie ako chodit do roboty znechutena...skoda,ze len Samko zrovna ochorel ☹ ,to je sila ako funguje zakon schvalnosti,co?
dufam,ze to nieje nic vazne a dalsie teplotky uz nebudu,to si teda nezasluzi k dnesnym meninkam...
zelame mu s Emmkou moc zdarvicka,nech sa mu v jaslickach zapaci a najde vela kamaratov. 🙂

twix-pridavam sa do klubu,aj nam odisla pracka,teraz tiez ked sme to najmenej potrebovali 😖

twix
26. aug 2009

Miri, tak ty uz zarezavas a hned ti aj Samko ochorel. snad to nebude nic vazne a rano bude v poriadku. este ze tam mas svokru, ta sa postara, ked treba.
tiez prajem Samkovi k meninam vsetko naj, naj, naj, nech je zdravucky 🙂

jasterka
26. aug 2009

pinkina-pytala si sa nas novembroviek na kojenie,prepac,nestihla som skor odpisat 😔 ,
teraz sa ulievam v robote 😉 ...takze -ja kojim este rano medzi 4-6.proste ako si Emmka vypyta,ked sa uz mrvi a prehadzuje si ju zoberiem k sebe,ona sa napapa,ja pritom driemem 😀 a este spolu spime do ca.7Hod...
neviem si teda predstavit,ze by som mala vstat a chytat mliecko 😕...potom ranajkuje Emmka kaiserku s maslom a pred spankom doppludnajsim este nakojim/ked som v robote dostane odsate mliecko s trinkbechra/,dalsie kojenie je este vecer pred spanim,kasu davam tak okolo 18-19,spat ide do 21hod.
v kazdom pripade potrebuju nase baby este najmenej 3.mliecne davky,takze ak uz papate mliecnu kasu a jogurt staci vam kojenie len rano,takze ci to uz zamenis za flasu je na teba.
Ja si uvedomujem,ze cim dlhsie budem kojit,tym tazsie bude odnaucat 😅 ale vedoma si toho rizika mienim kojit pokial nam to bude obom vyhovovat,aj ked raz denne,ja si neviem vynachvalit,ze ked sme niekde prec a nestihame nas rezim,ci ked je v noci emmka velmi nekludna,ci ked bola chora kojenie nam urobilo velku sluzbu a nemusim nic chystat,len ju prilozim a musim sapriznat uzivame si to obe,ked sa k sebe pritulime,je to len nas chvilka...ale to je len na vas.ja len nacrtam ako je to u nas. 🙂

ako inak Kristinka?boli ste aj niekde plavat ,my este nie ☹ a leto pomaly za nami,ale cez vikend planujeme Senec tak sa vytesujem uz dopredu,dufam ,ze sa bude Emmke pacit,lebo kupanie vo vani zboznuje...
ozaj a ake davas/te malej topanocky ,ked skusate vodit za rucky,emmka je strasne rada na nohach,len eset velmi neisto,som zvedava kedy jej spevnaju,este stael sa jej trasu ako kozicke 😀 ...

zdenka73
26. aug 2009

Ahojte! Wienika neskoro ale Leuške všetko najlepšie k narodeninám.
Miri - tak si si dala na plecia toho veľa, ale ty to určite zvládneš. Veru zákon schválnosti, že nastúpiš do práce a hneď Samko ochorie, ale dnes je to už snáď lepšie a Samko je bez teplôt a zdravučký. Všetko najlepšie k meninám Samkovi a tebe nech sa v práci darí.
Ja som bola dnes na kontrole, a všetko je v poriadku tak sa vytešujem.

miriam25
26. aug 2009

ahojte babulky,
jasterka, samko dakuje 😉

maji, tvojmu samkovi zelame vsetko naj naj naj k meninkam a posielame boztek cmuk

no samko bol dnes doobeda u svokry, potom mi na obed volala, ze samko zaspal u nej, ze ked potrebujem, aby som si kludne sla este povybavovat co treba. prisla som tam o 2, samko uz bol hore, pokadeny az za usami, citit to bolo az von, ked som ho otvorila, uz to mal na telicku pomaly uschnute, tak ja vazne neviem, ako dlho ho tak chudacika nechali, svokra tvrdila, ze ho pred spanim prebalovala, ale kurnik, to necitila, ze sa potom pokadil??? dnes uz bol ale zivsi, aj ked stale s teplotami. rano sa zobudil, uz mal 39, tak som mu dala cipok a teraz vecer mal zasa 39,2 tak som mu dala dalsi, nech moze aspon dobre spinkat.
mna este napadla moznost, ze by to mal zo zubkov (klasicka vyhovorka 😀 ), ale on este stale nema uplne posledne 4 stolicky a dnes som hmatala a jedna naozaj vyzera, ze sa derie von, tak mozno to ma ajj z toho. alebo naozaj z toho minulotyzdnoveho ockovania. dufam, ze zajtra uz bude zasa lepsie. teraz nerobim ziadne nadcasy, aby som stihala co sa da a bola co najviac so samkom... ale vam poviem, uz teraz meliem z posledneho, takze este nakuknem na fb a pojdem asi spat, uz som hotova.
tak dobru nocku babenky...

miriam25
26. aug 2009

zdenka, aj tebe samko dakuje 😉
a tesime sa, ze je vsetko ok, len tak dalej a pis svoje pocity z tehotenstva, rada si zaspominam potom pri tvojich riadkoch 😉 ozaj, este stale sa nenavidis zo zubnou kefkou/pastou? alebo uz toto obdobie preslo?

jasterka
26. aug 2009

juj este rychlo naprava-samozrejme ,ze aj Mayinmu Samkovi k este dnesnym meninkam len Naj zelame 😵
vidis maji ako malo uz sme chodis,az som zabudla 😔 ale to je u mna bezne,ja som hrozna sleroticka 😢 zabudla som ja na braskove narodky,to bol pruser ☹ ale nei umyselne,proste mam plnu hlavu...

miri-a nemate vy tiez tu slavnu dreitagefieber?,pri tej sa znicoho nic horuckuje,bez spolika,kasla a sprevadza casto prerezavanie zubkou...snad je to len to a na 4-5 den vysyp a mate pokoj,byva casto u deti do 2rokov.

zdenka73
27. aug 2009

Ahojte! Veru aj ja som celkom zabudla, že Maya má Samka, tak tiež všetko najlepšie k meninám, všetko naj, naj. Maya ako sa vám darí?

Miri - tak stou kefkou som sa tak napoli skamarátila, ale ešte stále nie úplne, no snáď počase to prejde. Minulý týždeň som začala pociťovať malé tak ma trochu kopol, že som cítila nožičku rukou, no bol to super pocit, odvtedy kopká stále niekde vnútri.

Samko nech sa ti rýchle vylieči nech ti nerobí starosti, aj tak ich máš teraz nad hlavu, a svokra musela mať asi zapchatý nos nie? Ako sa hovorí svokry sú svokry, tvoja mamina ho určite nenechala tak. Ja to poznám podľa mojej sestry svokry, tá jej ani raz nepovarovala, anie ešte prebalila, a to bývajú u nich, no hrôza.

ronnda
27. aug 2009

ahoj holky, ja uz taky moc nestiham, v praci je toho cim dal vic, tak mi ten den hrozne utece. V jeslickach je to uz lepsi, jen s tim spanim to jeste neni idealni, vetsinou tam nici proste nespi. Dnes maji deti sommerfest a zrovna je takove horko, tak snad se tam neuvarime 😝

miri, tak to si dovedu predstavit, jaky mas ted stres a samko jeste k tomu neni uplne fit. Jsem rada, ze se ti v praci libi. A taky auto uz mas v poradku. Hlavne, aby samko nebyl nemocny.

wienika – ten zahradni domecek je vazne bezva, to verim, ze se leusce moc libi. Maji ho jedni nasi znami a kdyz jsme u nich, tak o nicole vubec nevime, protoze porad zavira okno a dvere v domecku, zvoni na zvonek, vybira postu, nebo vari. Skoda, ze se nam do bytu nevejde. Co leuska, jeste soplikuje?

Zdeni – to je moc krasny pocit, kdyz mimco zacne v brisku kopat. Super, ze na kontrole vse ok. A byla jsi uz na tom organscreening?

no nic, udelala jsem si jen malou pauzu abych vas pozdravila, tak jdu zas pracovat...

lyziarka
27. aug 2009

babenky ahojte!!!

odkedy som tu nebola, kolko novych zmien!!! Ronnda v praci, Miriam v praci, prajem vam hrozne, aby boli deticky ci uz v jasliach alebo kdekolvek spokojne. Ja by som si to este stale nevedela predstavit, hoci Kristianko je dokonca trosku starsi ako vase.
My sme boli teraz skoro mesiac na Sk, bolo nam uplne super a fantasticky, straaaasne som si oddychla, a cely mesiac som nemusela nic varit! No krasa. Mamka sa postarala, Kristianko sa krasne vyhral kazdy den s bratrancami a sesternicami, alebo aj vsetkymi detickami dookola od susedov. Mna to teraz ako mam maleho stale taha viac a viac tam, ja neviem, co robit. Normalne mam riadnu Heimweh. Ale iba odkedy mam dieta. No a hlavne teraz, ked vidim, ake je dedinske "kludne" prostredie pre male deti idealne. Aspon u nas to tak je. Mozno pre väcsie su uz vyhody mesta a lepsia infrastruktura vhodnejsie, neviem, ale pre male dieta to bolo super. Az mam vycitky svedomia povedat to manzelikovi, ani nechcem s tym zacat, i ked medzi riadkami urcite pochopil, ze mi tam je strasne fajn. Ach jaj... Som sa aspon zdoverila vam...
Zdenka, s mojou svokrou je to podobne ako so svokrou tvojej sestry. Nikdy mi este nepovarovala kristianka, o nejakom prebalovani alebo krmeni ani nehovorim. Zato sa kazdy den stara o druhe vnuca, ktore ma, ktore je o necely rok starsie od Kristianka. Ale ja sa preto nehnevam, ani nikomu nic nevycitam. Zivot je uz raz taky, a slovenske prislovie "za dobrotu na zobrotu" je strasne pravdive. Ale nechcem sa tu o tom radsej ani rozpisovat. Asi aj preto ma to taha viac k mojej rodine, kde mam taku velku pomoc a tuto som na vsetko sama.
Babenky, rada vas citam, inac o tych skolkach ani ja netusim, co nas caka a tiez som rada, ked sa tu podelite s vasimi skusenostami. Ja sa snazim precitat si, ale prispievat vzdycky nestiham...
Miriam, ta obdivujem, ze to postihas. So Samkom, s pracou, s domacnostou, a teraz este aj so stavbou.
Kocky, co teraz robievate? Kam chodievate s vasimi detickami ? tie, co mate 2-rocne a starsie? mna uz tie ihriska niekedy nebavia ☹ resp nabeham sa tam za malym ako kon, potrebovala by som nieco, kde sa tolko neunavim, lebo ja kazdy den pridem vecer domov hrozne unavena... Najradsej chodime ku znamym na zahradku, tak 10 min autom od nas, oni maju 2 starsie deti (12 a 5 rocne) a maju aj perfektne upravenu zahradku pre deti, takze tam si mozem aj posediet, porozpravat a maly sa pekne hra a mam ho pod dohladom...

Kocky, prajem vam krasny den!

viedencanka
27. aug 2009

Caute baby,prajem vsetkym pekny den.

Miriam,takze ty uz v praci,to je super,ze ti to vyslo. Ja ked som pred 3 rokmi nastupila po materskej,martinko mi tiez na 3. den ochorel,nastastie som ho mohla zaviezt k nasim a oni povarovali.

Lyziarka plne ta chapem s tou Heimweh,az ked mame deti,si uvedomime,o aku velku pomoc prichadzame tym,ze sme daleko od rodiny. Tiez som toho nazoru,ze male deticky si to najlepsie uziju v zahrade,na dedine,mozu sa dobre vybehat,je to ine ako v meste dychat smog a kocikovat medzi autami. My tiez preto chodime kazdy vikend k nasim,Lindusku vypustim v zahrade,stvornozkuje ako o zivot a ja oddychujem na lehatku,a pocujem len vtaciky stebotat,to je skutocny oddych.Cez tyzden zase ocenime niektore vyhody Viedne.

Maya- ako sa mate? Nic o tebe nevieme,ani na ihrisku vas nikdy nevidime,ozvi sa nam.

Tinavieden- ako sa mate s Leni? Uz davno si tu tiez nebola,asi si na SK?

S Linduskou som bola predvcerom na MKP 1 rok.Ma 9,2 kg a 75 cm.Doktor povedal,ze je to v poriadku,presny priemer. Zatial nechodi,ani sa sama nepostavi,ale za ruky uz zacina chodit tak opatrne.Ona je velmi pozorna a az ked si je ista,potom ide na to.

Martinkko je dnes posledny krat v skolke,dnes mu robili oslavu.Chodil tam 2,5 roka. Dnes poobede ma vystupenie v tanecnej skole,uz sa velmi tesim.Jeho ten tanec poriadne chytil,paci sa mu to.

My buduci tyzden odchadzame do Talianska na 3 tyzdne,tak uz mam hrozu u balenia.

Wienika- uz sa ti to blizi-zaciatok prace,ale ved ty si zase rychlo zvyknes.je to super,ze si cele leto mala volno.

Ronnda-tak Nicol este stale nechce spavat? Ma ale vydrz,asi nie je unavena...

viedencanka
27. aug 2009

bejby- co ty vsetko postihas,este aj obchodik,to ta obdivujem. Ja v poslednom case nestiham nic-okrem aktivit pre moje deti. 🙂

lyziarka
27. aug 2009

viedencanka, presne tak, ako pises. Ibaze ja si nemozem "odskocit" na vikend, pretoze k rodine cestujem v priemere 5 hodin - podla premavky... ☹

wienika
27. aug 2009

ahojte babulky,

viedencanka, presne ako hovoris, aj ja chodim skoro kazdy vikend domov, na dedinu, tam sa lea citi najlepsie..dnes som akurat mala nervy, ze kde to byvame, no hroza, same auta, metro a smog.. 😒
linduska, je sikulka, ale je lepsie ked je opatrnejsia, aspon nebudete mat vela urazov.....to moje trdlo spadne skoro kazdy den, dnes napriklad z lavicky...trubka.... 😖
a kam pojde martinko? do novej skolky?nejako som to nepochopila....

miri, ta tvoja svokra je teda cislo....ale aspon ti ma kto povarovat, mne nema kto....iba ak odveziem leu k mojej mame....drzim palce samuskovi, nech mu tie teplotky prejdu....

ronnda, neboj, nici sa tam nauci spinkat...hlavne, ze si uz zvyka...nam vcera oznamili, ze obe tie ucitelky idu prec, to bude lea nestastna, inac je to sila, takym malym detom by to nemali robit...teraz tam budu nejake cudzie nove tety, no, nechcem si to ani predstavit.....lea velmi lipne hlavne na tej julii...skoda.....

zdenka, spravne som pochopila, ked si povedala, ze ta ,,kopol,,? takze chlapcek?
inac pekne rychlo to ide....uz iba raz tolko a mas drobceka pri sebe😉

lyziarka, ja chodim do türkenschanzparku, je tam super ihrisko, velke pieskovisko, okolo su lavicky, tak ja oddychujem a kukam ako sa lea hra.....
potom sa tam da prechadzat, su tam jazierka s kacickami, chodime ich krmit.....a restauracia.....vrelo odporucam, nadherny park.....ja som uz davnejsie navrhovala stretko tam, ale nikto sa nechytal, tak tam chodim sama😉
ozaj a maleho sa nechystas dat do kolektivu? ved materska ti uz skoncila, ci?

viedencanka
27. aug 2009

Wienika- ano,Linduska je opatrnejsia.Martinko zase padal kazdu chvilu,bol viac na zemi ako hore 😉

Martinko od septembra ide do inej skolky- tu v 23.,je to tiez sukromna- s Montessori pedagogikou.Bol tam uz jeden den na Schnuppertag,pacilo sa mu,tak uvidime ako bude. nemyslim,ze to bude lepsia skolka ako ta,kde chodil doteraz,ale kedze budem este par mesiacov na materskej,mam uz dost toho cestovania kazdy den do wr. Neudorf,je to denne 50 km,tak si usetrime cas straveny v aute.

Tu v 23. nastastie toho smogu vela nie je,ani premavka,ja byvam par metrov od Perchtoldsdorfu,ale staci ze clovek niekam musi ist nakupit atd., tak uz je vsade premavka, a to dokaze cloveka poriadne unavit.

Lyziarka- nechybaju Kristiankovi este deti a kolektiv? Ja si tiez myslim, ze po 2. roku uz mama nestihne robit dietatu taky program,aby sa niekedy nenudilo. Aspon u nas to tak bolo,okolo toho 2. roku som uz bola taka vycerpana,nastup do skolky nam obom padol velmi dobre. Ja aj Lindusku davam od septembra k Tagesmutter,to bude mat len 12 mesiacov,ona sa uz teraz medzi detmi citi dobre.Vzdy ked pridem pre Martinka do skolky,nachvilku ju tam necham a ona stvornozkuje za detmi cela vysmiata.

Wienika- ja som v tom Türkenschanzpark este nebola,tak na jesen,ked sa vratime z I, sa tam rada s tebou stretnem,ked si popri praci najdes cas.

Martinko mal dnes to vystupenie v tanecnej,bolo tam osem deti,boli hrozne zlati,cele som to natocila.Linduska tam behala po styroch a cela sa natriasala v rytme,dokonca sa prvy krat sama postavila a ostala stat asi 5 sekund,skoro som odpadla. Dnes jej vysiel aj 3. zub,ani som si nevsimla kedy.

lyziarka
27. aug 2009

Wienika, my tiez obcas chodime do Türkenschanzparku, teda ked ideme navstivit svokra, lebo s nim sa vzdycky stretavame v tej Mayerei, nakolko on byva hned vedla toho parku. Kacky sme tam tiez uz par krat krmili... 😉
Ano, materska mi skoncila, ale ja chcem tak dlho ako to bude mozne, ostat s malym. zatial pracujem spolu s manzelikom (on je selbständig, ja mu pomaham), takze nemusim chodit do prace mimo domu, ak by som sa rozhodla hladat aj nieco ine, potom by som to riesila.

viedencanka
27. aug 2009

Wienika,tie fotky z dovolenky su krasne,muselo tam byt super.Tak som si aj ja spomenula na nas pobyt v Turecku pred 5 rokmi,to bola zatial nasa najkrajsia dovolenka.

viedencanka
27. aug 2009

Prajem vsetkym dobru noc,mna este caka zehlenie ☹ a balenie 🙂

ronnda
28. aug 2009

hezke dobre ranko,

viedencanka - neuveritelne, ze uz bude mit linduska za chvili rok, vzdyt to neni tak davno, co jsme tu cetli o tvem porodu... to musi byt legrace, jak vesele stvornozkuje mezi detmi. a martinko je takovy tanecnik.

i ja musim rict, ze jeslicky nicole moc prospivaji, videla jsem to vcera na sommerfest. hned jak jsme tam prisli, vrhla se k jedne tante, pak dala ruku dceri od reditelky, oznamila mi, ze je to nina a pa... pak porad litala za detma a jmenovala mi je. videla jsem, jak je mezi detmi moc stastna a tak i ja jsem o moc klidnejsi a jsem stastna s ni.
a vesely zazitek jsme meli, kdyz nicole porad volala dominik, dominik, az jsme chlapecka nasli a jeho maminka otevrela krabicku a v ni male kulate piskoty, zjistili jsme, ze je slovenka 🙂

wienika - to je vazne skoda s temi tante, ze jdou pryc. bude to pro deti tezke zvykat si zase na nekoho noveho. ale leuska uz je jeslickovy mazak, tak snad to zvladne rychle.
türkenschanzpark ani ja zatim neznam, od nas je to trochu z ruky... ale rada bych se tam taky jednou podivala.

uzijte si pekny vikend nejlepe na dedine, i ja mam toho mesta nekdy plne zuby, taky zitra odjizdime.

bejby29
28. aug 2009

😀 Ahojte babulky, ja nestiham nic, som na SK, prajem vam krasny vikendik a ja sa vam ozvem vecer, co nove

zdenka73
28. aug 2009

Wienika - tlačová chyba, ešte mi nevedel povedať čo to bude, ale mne to je jedno hlavne nech je zdravučké.
Chcela by som sa vás opýtať mali ste na Internej prehliadke aj EKG?
Organscreening som ešte nemala, až 21.9:,

wienika
28. aug 2009

ahojte...

bejby, no ze si sa ozvala, uz som sa bala, ze co je s tebou.....ani na fb-cku si neni.....

viedencanka, urcite budem chodit aj nadalej do türkenschanzu, je tam fakt super, tak sa mozme dohodnut, ked prides domov....
kazdopadne vam prajem krasnu dovolenku v taliansku, dufam, ze si aspon trosku oddychnes...😉

ronnda, nici sa super aklimatizovala, to nam to trvalo dlhsie, lea sa teraz najnovsie moc do jasli netesi, kazde rano vyjednava, ze ,,nechce juliu,, a mama pride.....alebo mama gleich.....tak chuda, to bude pre nu sok, ked tam od septembra nebude mat svoje tety..... 😒

lyziarka, nechcem ta strasit, ale cim neskor das dieta do kolektivu, tym to bude tazsie..aspon vo vacsine pripadoch je to tak, cest vynimkam......nechcem ti ani radit, ale mozno by nebolo zle ho davat
aspon na par hodin niekam k detom, ci tagesmutter alebo jaslicky....ked si aj pisala, ze si s malym stale sama, nie je zvyknuty na nikoho ineho, tak neviem, ako to maly zvladne.....do skolky predsa bude musiet ist, nie?

jej a vcera som zabudla pogratulovat obom samkom a silvii k meninam...takze vsetko naj😉

zatial pekny den a pekny vikend.....

wienika
28. aug 2009

zdenka, aha....jasne, ze je to jedno, len nech je ok.....ja som si len myslela, ze ked si napisala v muzskom rode, ze mi nieco uslo.... 😉
myslim, ze mi na internom robili EKG, ale presne si uz nepamatam......

ronnda
28. aug 2009

zdeni, taky si myslim, ze mi tenkrat robili EKG

lyziarka, ja jsem taky s nicole vetsinou sama, nemame nikoho na hlidani, tak jsem mela obavy jak to bude v kolektivu zvladat, ale ona je nastesti dost spolecenska. mam radost z toho, ze to v jeslickach zatim funguje a jsem ted za to moc rada, ze tam chodi, i kdyz jsem si puvodne myslela, ze s ni zustanu doma co to jen pujde. i mne pobyt mezi lidmi a zmena ohromne prospela.

bejby, taky jsem rada, ze o tobe neco slysime, uz jsem na tebe taky myslela, ale ja si rikam, ze kdyby neco, holky z fb nam tu daji urcite info 😉

wienika, asi to bude pro leusku opravdu sok kdyz neuvidi zname duverne tvare. snad budou nove tante mile a leuska si je hned oblibi a i ty pak budes klidnejsi.

pogratulovat vsem co oslavovali meniny jsem i ja zapomnela... tak dodatecne 🙂

lyziarka
28. aug 2009

ahojte kocky

mozno som sa zle vyjadrila, samozrejme chodime s Kristiankom medzi deti, aj ich ma velmi rad, ved to urcite kazde dieta, len ja som chcela povedat, ze aj s inymi detmi ostavam pri nom ja a nenechavam ho zatial pri cudzich sameho. pri tych clenoch rodiny, ktorych dobre pozna, ako je moja mama alebo sestra, bez problemov ostane aj bezo mna. Mne to zatial takto vyhovuje, aj ked som poriadne unavena, ale kedze zatial nemusim riesit odchadzanie za pracou, chcem byt s nim kolko sa da.

Ja dufam v to, ze praveze cim starsie dieta tym je rozumnejsie a chape, preco ostava v kolektive bez rodica. vsak uvidime. Napriklad aj moj synovec aj moja neter isli do skolky az okolo 5-teho roku a nemali s tym najmensi problem. Ale ja si myslim, ze toto rozhodovanie ma hlavne do cinenia s tym, ci rodicia musia ist pracovat, resp odchadzat za pracou alebo nie.

Kocky, dufam, ze sa mi podari castejsie sem napisat, a vzdy sa tesim na vase zazitky a skusenosti...Ja sa momentalne snazim adaptovat v novom prostredi, kam sme sa prestahovali, predsa len, v 14-tom som poznala vsetko krizom-krazom naspamät... Najviac ma mrzi, ze do ZOO to budeme mat o dost dalej a urcite sa tam tak casto nevyberieme ako doteraz...☹

Viedencanka, kde mate v IT rodinu? To balenie a prenasanie a cestovanie ti nezavidim... aspon ja to nemam rada...ako to znasaju deti? v pohode? ale urcite sa tam mate dobre a zmenite vzduch...

prajem vam pekny dnik

lyziarka
31. aug 2009

kocky,

kde ste? 😲 ja ze si idem precitat, co ste popisali a vidim si tu posledny svoj prispevok... 😉 tak asi vsetky bookujete na face, skoda.
dufam, ze ste mali prijemny vikend a nikto neochorel.

ronnda
1. sep 2009

lyziarka - o vikendu je tu opravdu vetsinou vikendovy rezim, vsichni relaxuji jinde nez u pc 🙂
miriam - tak co u vas? jak bylo vcera v jeslickach? a je samko zdravy? tak dej vedet jak pokracujete.

ode dneska se otvira to nove kidscafe, jak jsem se tu uz zminovala:
www.milch-bar.at

vroni
1. sep 2009

Ja sa hlásim medzi živých. Minulý týždeň nám vybuchol internet a potom sme boli trochu dovolenkovať... Prešli sme si Belgicko a park pre deti v Holansku, čo bolo síce super, ale teraz sme svorne zničnení.... Fotky tiež snáď raz.....
Ronnda, údaje pošlem, celkom som na to zabudla, že na tebe zbohatnem 😀
Lyžiarka, wienika má pravdu, deti, ktoré idú do škôlky neskôr majú kruto často problémy so socializáciou v kolektíve. Tri roky je HORNÁ hranica, kedy má byť dieťa v detskom kolektíve (moja mama razila podobnú teóriu - dieťa má byť aspoň do štyroch rokov doma - pričom sa jej ani nesnívalo, že by mala byť doma s nami, ale boli sme so starou mamou 😝 . Boli sme tri deti a všetky si nesieme celý život tieto problémy so sebou - nadväzovanie kontaktov a bežná komunikácia nám robí problémy rovnako ako pár ľuďom z iných rodín, ktoré išli do kolektívu neskôr - takže žiadna rodinná diagnóza. V nijakom prípade by som to svojmu dieťaťu neurobila...)
Tým, ktorých sviatky sme prespali, dodatočne gratulujeme 😉
Ja sa čestne priznám, že mne sa vo Viedni (skoro) bezvýhradne páči. Na dedinu by ma nedostali ani párom volov, po pár hodinách u svokry mám pocit, že umriem od nudy (nie, svokra nie je na vine, tá je fajn, ale sedieť pod stromom, popíjať kávičku a grilovať ma baví tak hodinu. Potom sa nudím) Moje dieťa to po mne evidentne zdedilo, lebo sa u babky síce s nadšením popreháňa po trávniku, ale po dvoch - troch hodinách sa hrabe do auta a chce ísť domov.... Aj sestra býva na dedine - efekt je rovnaký, takže dedina pre nás ee.
Na bubúci týždeň sa má ochladiť a pršať, čo tak vyskúšať nové kidscafé? Pridá sa niekto?

boldy
1. sep 2009

Ahojky,
konecne sa hlasim aj ja... 3 tyzdne nam nesiel internet, tak to bolo teda na depku 😉 mame sa dobre, jasminka rastie, pretaca sa uz aj z bruska na chrbat, takze treba zacat davat vacsi pozor 🙂

vsetkym pracujucim zenam prajem vsetko dobre v praci a oslavencom vsetko dobre hoci trosku opozdene 🙂
vroni`ja tiez nie som stvorena na dedinu, tiez od malicka som utekala z dediny prec 😝
ozaj mohlo by sa zorganizovat nejake stretko po dlhej dobe co vy na to? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre