Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

pinkina
24. sep 2009

Zdenka, ja som len povedala, ze nechcem ist do prace a on hned reagoval, no tak napiseme nejaku diagnozu a mrkol na mna a povedal, ze ma musi vypisat, lebo ze mam krvacanie.Samozrejme mne nic nebolo, to len akoze. Dala som mu 20eur. tringel a bolo to vybavene. No mala som stastie, ale mna by mozno vypisali aj tak, lebo som robila u detskej doktorky, ale to by bolo zlozitejsie. 😒

pinkina
24. sep 2009

Teraz ked uz nerobis, tak neviem presne, ale myslim si, ze aj tak to ked ta freistellen musi prevzat GKK, ale bude sa ti pocitat, len asi to co dostavas teraz.

😉

pinkina
24. sep 2009

Bejby, ako Popstar 🙂 nekukas?

Ty mas, ale vlastne iny program. TY UZ MAS TVOJHO POPSTAR.Je NADHERNYYYYYYYY. 🙂 🙂 🙂

kleopatris
25. sep 2009

dobre ranko 🙂

no musim to skusit navrhnut u tejto Dr., ja som tej starej tiez hovorila ako sa na prd citim a tak a ze este stale zvraciam a tiez bola odpoved, ze to je normalne....no co uz, este ze mam par dni dovolenky, mozem byt od 1.12. domka 😵
pinkina ale mas fakt super doktora 🙂 mozme len zaaavidiet 🙂 a tvoja mala chrusticka je tiez este malicka a urcite sladucka 😵

bejby29
25. sep 2009

Pinki, kukala som Popstar, ale ti kandidati su taki o nicom, ze az. A ti chlapci, no hroza! 😖

ronnda
25. sep 2009

kleopatris, ja jsem na zacatku tehu taky zvracela a byla jsem freigestellt a myslim, ze mi dr. diagnozu nezfalsoval. proste mi hned napsal antrag, se kterym jsem sla k amtsarzt, byla jsem freigestellt na 6 tydnu, zvracela jsem nadale, tak mi napsal dalsi antrag, se kterym jsem opet sla k amtsarzt, pak jsem mela porad dost bolesti a tvrdnuti bricha a dr. jsem rekla, ze mi nedela dobre kdyz dlouho sedim a moje prace byla v büru nebo sedet v aute, vubec to neresil a napsal mi dalsi antrag a zustala jsem doma az do konce. asi to vazne zalezi na dr. ani jsem za to nic neplatila. musis tvoji dr. proste vic zduraznit, jak zle se citis a ze v praci musis zvracet apod., trosku prehanej, ona nemuze vedet jak se citis a myslim, ze si to tu nikdo nedovoli ohrozit zdravi matky a jejiho ditete. tak at dobre poridis.

ronnda
25. sep 2009

bejby, vazne te obdivuji, co vsechno ty stihas 🙂
jak se vam dari, co danielek, papa? a jak se ty citis?

twix
25. sep 2009

Bejby, tak dnes by vas uz mali pustit domov 🙂 tiez som zvedava na podrobnosti, aky je maly, ci pekne papa, spinka a neplace 🙂 a ako pise Ronnda "jak se ty citis" ?? museli ta zosivat ? a mala si silne poporodne kontrakcie? ja som mala strasne silne, akoby som stale rodila, tak mi museli podavat lieky.

Laurinka ma nejaky crevny virus. chuda kaka do kazdej plienky, ale nastastie uz presli tie horucky. este vcera poobede mala 40, ale od vecera sme bez teploty 🙂 stale sa pyta do skolky. chce tam spinkat s detickymi, tak som zvedava, ako to v pondelok dopadne, ci z toho spanku nieco bude. len dufam, ze od nej Dominik ten virus nechyti. zatial sa drzi 🙂

tak prajem pekny den a dufam, ze sa na mna nikto nehneva, ze nereagujem na vsetky prispevky 🙂

jasterka
25. sep 2009

Ahojte 🙂 akurat som vas docitala,uff,ale ste toho popisali,kym som vas ja zanedbavala...vitam vsetky nove baby,super,ze ste sa hned rozpisali 🙂
My sme v Uk u brachu na navsteve,let bol neprijemny zazitok 😒 Emmka ho polovicu preplakala,ludia sa otacali,ja som si aj poplakala od zufalstva,dufam len,ze ten spiatocny bude lepsii...hned ako sme doleteli do Londyna Emmka dostala horucky,lebo sa jej reze konecne prvy zub,ale ten tak strajkuje,ze len pomalicky ...
takze prve co sme v Londyne zazili bola navsteva detskej pohotovosti,ale ta bola prekvapujuco na velkej urovni,Emmku vysetrili a su to naozaj len zubky...nastastie uz sme bez teplotky a konecne si emmi uziva krstnych a my spolocnu rodinu dovolenku 🙂

To hlavne preco pisem nesmiem zabudnut 🙂
Bejby s celeho srdiecka ti tiez GRATULUJEM k syncekovi,prajem vam krasne spolocne dni,mliecko,bezproblemove kojenie,aby si sa tentokrat citila uplne v pohode,aby si si to uplne uzila s malinkym.
Dufam,ze budem mat aj ja tu cest ho vidiet a pomojkat sa s takym malinkym uzlickom,je to naokzaj nadherny pocit,aj ja mam normalne chut ist do toho znovu 😵

ronnda
25. sep 2009

twix, chudinka mala, no nazdar, snad dominik opravdu tomu virusu odola. a laurinka se tak tesi na spanek ve skolce. no je vazne sikulka. aspon ze uz je tedy bez teploty.
nicole mi horlive prikyvovala jak bude s detma ve skolce papat obed a nakonec z toho zase nic nebylo 😒

me nejak nenapadlo, ze by se na me mohl nekdo zlobit, pokud nereaguji na vsechny prispevky 🙂
tak jestli se na me nekdo zlobi, doufam, ze mi tedy brzy odpusti... 😔

jen jeste chvalim nove fotky boldy a silvi v pase, nove pridane fotky pro nas nefacebookacky co pridala boldy si prohlednu v klidu doma a treba jeste nekdo nejaka nova fota prida 😉

ronnda
25. sep 2009

jasterka, no to jste si tedy pekne uzili... hlavne ze je emmka v poradku a snad si tam pobyt uzijete a preji klidnejsi zpatecni let. a snad se ten zoubek brzy vyklube.

twix
25. sep 2009

Ronnda, mne kazdy den v skolke rozpravaju, kolko toho Laurinka na obed zjedla, az sa bojim, ze budeme platit za dva obedy 😀 Tanten sa tak velmi tesia, lebo tam maju niekolko deti, ktore na obed skoro nic nezjedia. tvoja Nicole nie je vynimka. snad sa to casom zlepsi a zacne papat s ostatnymi detickami. a naznacila ti nejako, preco tam papat nechce?

Jasterka, tak ste si teda uzili. uplne ta chapem, ze to bol hrozny zazitok. tiez by som si na tvojom mieste poplakala. ale ste odvazni. ja by som s Dominikom zatial neletela. a s Laurinkou asi tiez nie, ta by v lietadle asi nevydrzala sediet ani pät minut. a mozno by pri starte dostala nejaky hystericky zachvat, ona sa boji hluku a cudzich zvukov. drzim palce, nech zubky cim skor vyjdu!!

ronnda
25. sep 2009

twix, ona je pry uz hodne unavena a place, to muze byt proc nechce jist. ale nechce si pry ani sednout za detma ke stolecku a jde si hned lehnout, tak oni ji nenuti, to by nemelo smysl. jen ze zacatku o prazdninach to fungovalo dobre a papala s nimi, myslim, ze je to ted i proto, ze od september je tam plno novych deti a nici je z toho asi trochu vedle. tante rikala, ze nema moc rada zmeny, treba kdyz konci jedna cinnost a jde se ven, tak nicole zlehka mrci, ale pak je zaso o.k.
tak vy budete mozna platit za dva obedy a my mozna nebudeme za obedy platit vubec nic 😀

zdenka73
25. sep 2009

Ahojte! baby poradíte mi? Včera mi opuchli nohy od členku až po prsty, ako by ma roj včiel doštípal, a nie nie odpuchnúť, aj v noci mi neodpuchli celkom, neviete mi poradiť, čo s tým? Idem sa opýtať do lekárne či mi niečo predajú, alebo mám ísť s tým k lekárovi?

boldy
25. sep 2009

ahoj baby,

my sme spat z laboru, ale neuspesne... jasminke nevedeli najst ani jednu zilu na odber, tak musime ist do detskeho spitala, lebo oni to nebudu riskovat... no sme sa presli...
ronnda: snad si casom nici zvykne opat papat s detickami
jasterka: verim ti, ze si si poplakala, lebo taketo situacie sa tazko znasaju a este ked po tebe kazdy zazeral, tak to muselo byt na nervy... ja som s jasmin letela ked mala 3 mesiace, ale bez problemov... prajem uspesny spiatocny let aj s novym zubkom 🙂
twix: tie choroby okolo vas stale lietaju, drzim palce nech skoro vyzdravie
zdenka: mne tiez opuchali nohy, nejedz slane a nepi mineralky, iba vodu a caj, a ak sa to nezlepsi chod radsej k dr. lebo mozem mat trombozu a este ak mas vyssi tlak tak je to nebezpecne 😒

murcos
25. sep 2009

boldy, nasemu malemu tiez nikdy nemohli najst zilu, tak sa stalo, ze ho niekedy pichli aj desat krat... 😠 stres nielen pre dieta, ale aj pre rodica)
existuju specialne naplaste da sa najskor mast, potom ta naplast...caka sa ca pol hodinu a zily naskocia.
ako sa to presne vola ma fakt nenapadne. ale mozno bude vediet pinkina, ona tusim robila u detskej dr.
lekari sice hovoria, ze malym mrnatam to nedavaju...anestezilogovia su vsak ineho nazoru. no jo, drzim paste.
zdenka, tak ako povedala boldy obmedzit slane, ....a ked to neprestane sup ku dr.

pinkina
25. sep 2009

Ronnda a Twix: velmi vtipne vase poznamky. 😠

asi myslim, ze som na tej stranke preto, aby som si s niekym pisala a nie sama pre seba a ked mi nieco vadi, tak to mozem aj napisat. Alebo mate s tym nejaky problem??? 🙂

silvia2406
25. sep 2009

pinkina, pochybujem, ze dotaz twix a ronndy bol mysleny ironicky 🤐

boldy, tak stres riadny. pamatam si, ked prvykrat ockovali teri, ja som musela odist, lebo som sa na to nemohla pozerat. 😅

twix, vy si tie choroby predcerpavate. snad bude laurinka coskoro zdrava 🙂

zdenka, tiez radim lekara, nesolit, nekorenit, bezbublinkove vody ale viac ti urcite povie len doktor 😉

ronnda,pridala som nove fotky 😉

prajem vam prijemny vecer a samozrejme krasny vikend 🙂

pinkina
25. sep 2009

no to neviem. ☹

ja si tiez nerobim posmesky z inych komentarov. Ja som sa proste len ozvala, lebo ma to mrzelo, ze tu vypisujem a nikto ma neberie na vedomie. Hadam, su tu vsetci preto, aby si niekym vymenili nazor, alebo si dali poradit, pre seba si to nepisem, to mozem vyuzit aj cas inak.

😉

pinkina
25. sep 2009

Ahoj Kleopatris, no moj doktor bol v tomto super, ale inak nic moc. 😒 No jasne, moje dievcatko je tiez zlatucke a samozrejme, ze by som ju nevymenila za ziadneho druheho chrustika.
Vsimla som si, ze vy budete skoro naraz so Zdenkou maminy. 🙂 🙂 😀

lieska
25. sep 2009

Caute baby,
j avas tiez zanedbavam, to ten facebook!!
V prvomn rade Bejby este raz... GRATULUJEM!!! Fantasticka sprava, tesim sa s tebou a prajem z celeho srdca vsetko len to naj naj naj! Ten porod super a vyzera to, ze aj baby blues ta obislo, vsak?

Vitam aj ja nove baby! ufff, niekedy budem muset asi zaktualizovat ten nas zoznam! 😉

Jasterka, ty si ine cislo! Ty este aj z UK citas a pises na MK???? Inak klobuk dole, ako si zvladla tu pohotovost! Chuda Ty aj Emmka!

Lenka, aj Mimi ma take fazy, ze sa hodi na zem a bucha nozickami a trucuje. Ufff!

Inak pre nefacebookacky... ja som zahajila troska drezuru, minuly tyzden som zo dna na den Mimi v noci nedala papat (stale som ju kojila), len som bola pri nej ked plakala, no a spinka sama v izbe. Uz v 3. noc len zamrnkala jeden krat, ale inak prespala od 21.00 do 9.00. Takze spava teraz v noci sama a v 90% aj bez placu! Chudiatko! Bolo mi jej luto, ale uz je velka slecna, musi sa to naucit a okrem toho mam pocit, ze sa aj ona ovela lepsie vyspi, ked sa nebudi 3x v noci ako dovtedy!

Inak vseto OK, take mile obdobie ma, zacina uz pomaly chodit, presla vcera uz svoje prve 3 kroky bez drzania, uplne sama! 😀

Babulky sorrac, nestihla som vsetko precitat, len som si vas tak prebehla.

Pinkina, zaregistrovala som, ze si bola troska nastvana na Zdenku... ako vravim ,necitala som si vsetko podrobne, len Ti chcem povedat, ze Ta chapem, cloveka sa to dotkne ak v dobrom umysle nieco napise, comu venuje cas a energiu, ale na druhej strane...niekedy sa to proste stane, ze clovek prehliadne alebo zabudne zareagovat! Tu na tomto fore su neskutocne mile, zlate a mierumilovne baby, v inych temach som len zirala ake odpisy hadzali a o com sa bavili - uplne sprostosti, vobec nereagovali na otazky a prosby, dolezitejsie bolo napisat si co varia na obed. 😠 Akoby som bola na pokece a nie na stranke venovanej maminam. Preto to tak dobre tu funguje, myslim, ze sa vytvorilo medzi babami uz aj par silnejsich priatelstiev (ja len lutujem, ze nie som blizsie k Viedni) a preto sa mi tu tak paci. Bolo by naozaj skoda pokazit to tu! 😉

pinkina
26. sep 2009

Ano Lieska, mas pravdu. 😉 Ja tu nechcem vyvolavat konflikty, proste som sa tu len citila ako piate koleso na voze. ☹

twix
26. sep 2009

Pinkina - je mi luto, ak som sa ta nejako dotkla 😔 mna len prekvapila tvoja reakcia a napadlo mi, ze co ak je niekto nahnevany, ze som na jeho prispevok nereagovala, co sa urcite stalo a nie raz. boli dni, ked som bola rada, ze som si nejaky ten prispevok precitala a na nejake odpisovanie proste nebol cas. tiez som sa tu casto rozpisala a nie vzdy na moje prispevky niekto reagoval. treba to brat s rezervou. a samozrejme, ze tu mozes napisat, ako sa citis. ako pise Lieska, su tu strasne mile baby. ja som väcsinu z vas mala moznost spoznat aj s detickami. skoda, ze miriam a lieska byvaju tak daleko ☹
urcite si tu nikto z nikoho srandu nerobime a som rada, ze to tu aj v casoch Facebooku frci 🙂

Lieska - ja malemu tiez v noci robim asi 2 krat flasu. ja myslim, ze to potrebuje. tiez by som rada skusila tvoju metodu odnaucenia, ale keby som mu flasu nedala, tak by reval a zobudil celu rodinu ☹ ja som to skusala u Laurinky, ked bola malicka a nepodarilo sa nam ju odnaucit. prespala, az ked mala asi rok a pol.

Zdeni - aj mne puchli pri Laurinke nohy a prsty na rukach. nenavliekla som ani prstene a ani cizmy, tak som posledne tyzdne chodila len v teniskach, ktore som ledva zaviazala. u mna to nebolo zo dna na den, ale pomalicky. na tvojom mieste asi pre istotu zajdem k lekarovi. aspon budes kludna, ze to nie je nic vazne.
odpuchli mi az po porode.

Laurinka je uz uplne OK. stale sa pyta do skolky. tak v pondelok tam bude aj spinkat. som zvedava, ci tam aj zaspi. buduci tyzden zacinam chodit s Dominikom na Spielgruppe a s Laurinkou na anglictinu. teda je to taka Spielgruppe po anglicky. boli sme pred tyzdnom na Schnupperstunde a straaasne sa jej pacilo. ta pani to naozaj velmi dobre vedie a Laurinka hned kazde slovo opakovala a proste "chytala sa". asi ma talent na reci. jedna pani sa ma pytala, ci uz sme na anglictinu chodili.

tak sa majte krasne a prejem pekny vikend!!

ozaj, a nejake stretko sa nechysta?? uz som vas davno nevidela.

lieska
26. sep 2009

Twix, no ty to mas veru ine, kedze Dominik uz je druhe babo. My to mame este dobre v tom, ze ju mozme nechat aj poplakat si, to ze zobudi nas je ok (inak moj manzel spi a spi a ked mala plakala 50 minut ani to nezaevidoval). Ja som si tiez myslela, ze potrebuje v noci papat, vzdy ked som ju prilozila, tak som pocula ze taha ostosest! Ale evidentne knihy v tomto neklamu, ze to babo nad 6 mesiacov uz v noci papat nepotrebuje! Obdivujem ta ako si schopna v npoci robit flasu, brrr! Tak len vyckaj do toho roka a pol, hadam bude Dominik ako jeho sestricka! 😉

Aj ja idem v utorok prvy krat do Spielgruppe, som zvedava velmi! Len aby madam vstala rano, zacina to uz o 9.00 hod.
No a s tou Laurinkou a anglictinou, to je super! Wow! Parada, ze sa jej to aj paci, aj ma na to talent! Urcite nebude po roku vediet komunikovat, ale stopro sa to v tych malych hlavickach niekde uklada! Drzim palce!

Krasny vikend vsetkym baby! 😵

edhardy...
26. sep 2009

zdenka73
ahojcek... 🙂 mne na to dr.predpisala magnesium.... 🙂 A inac koli tomuto som dostala freistellung...koli tomu a koli tlaku 😉

pinkina
26. sep 2009

ok. Twix, tak sorry. 😉

Moja Kristinka uz prejde par krokov uplne sama a to ma 10mesiacov. 🙂 Jupiii

edhardy...
27. sep 2009

pinkina
🙂 to je super moj maly tiez zacal chodit ked mal 10 mesiacov...je na tom dobre po motorickej stranke....a ta tvoja bude tiez sikulka.....mas ju aj v pavukovi? 😀

ronnda
28. sep 2009

Dobre ranko,
tak mi to neda a musim jeste reagovat k tematu z minuleho tydne, o kterem jsem vubec netusila, ze vzbudi takovy ohlas…
pinkina - i me tvoje reakce proti zdence trochu zaskocila, protoze i mne se stane, ze si vse prectu a pak uz treba nestiham na vsechno odpovedet. Stejne tak i mne se stalo, ze jsem tu treba ne na vsechno dostala odpoved, ale nenapadlo me to vubec resit nebo byt na nekoho nastvana. Proste chapu, ze s detma neni moc casu a mam pocit, ze jsme tu takova fajn parta, ze se treba jen ohlasime jak se mame a tak, precteme si jak se maji ostatni, a to, ze nemame treba tolik casu reagovat na vsechny prispevky, se tu proste chape.
Pinkina, ani ja jsem nemela v umyslu si z tebe delat legraci, nekdy to napsane treba vyzni trochu jinak nez to dotycny myslel. A rozhodne bych byla nerada, kdyby se tu rozpoutala nejak vlna hnevu nebo tak 😨

Jinak tedy ty vase deticky vam zacinaji tak brzy chodit, jsou to sikulove!

Lieska - to jsi dobra, ze jsi mela na to zahajit takovou drsnou akci a nedat mimi v noci mlicko. Ale super, ze to tak rychle klaplo a spokojene spinka. u nas toto nastesti nebylo nutne, nicole prospala durch asi od deviti mesicu.

Zdenka, tak s tvym problemem ti neporadim, nemam tu zkusenost, byla jsi u dr.?

Twix, lieska, tak vas ceka spielgruppe, nicole ma v jeslich taky anglictinu, zatim meli prvni hodinu, dostali jsme i domu cedecka a ucebnici. Co vim od tante, tak Nicole se tedy nezapojila, jen pozorovala z dostatecneho odstupu…

Twix – tak na vas dnes budu myslet, tedy hlavne na laurinku, at se ji ve skolce hezky spinka!

Silvi – jses hodna, ze jsi pridala nove fotky, stale jsem se jeste nedostala k tomu si aktualni fotky vasich deti prohlednout, az vecer v klidu doma 🙂

Boldy, to je hrozne s tou zilou, chudinka mala, kdy mate termin ve spitale?

U nas nic noveho, dite v jeslich stale neji, protoze je unavene a kdyz usedaji deti k obedu, nicole si jde lehnout a spi. A po vyspani uz ji obed nedaji, protoze tam nemaji mikrovlnu a nemuzou ji to tedy nijak ohrat. Napadlo me, ze si ten obed budu brat s sebou domu, stejne musim odpoledne pro malou varit…

ronnda
28. sep 2009

ozaj, kde je wienika??? uz se tu dlouho neukazala. co vy baby facebookacky, mate nejake zpravy?

pinkina
28. sep 2009

Ahojte: 🙂 Edhardy, Kristinka nebola nikdy v pavukovi, pouzivam len Gehschule od Cam. Inak normalne trenujeme za ruku. 🙂 Tak mame sikovne deticky. A kolko ma maly rokov?

Ronnda, tak uz na to zabudnime, ja som tu nechcela vyvolat nejaku hadku. 😉 Proste, sa to stalo viackrat, ze mi nikto nic nenapisal, tak som sa jednoducho ozvala a zrazu si ma vsimli vsetci. 🙂 🙂 🙂 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre