Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

edhardy...
28. sep 2009

pinkina 🙂 No ten moj bol ale iba par dni...nam ho naucila svokra chodit teda ten zaciatok 🙂 Ma 26 mesiacov...ano niekedy je az moc sikovny 😉

twix
28. sep 2009

ahojte,

dnes je vonku zase tak krasne 🙂 to som zvedava, ako dlho nam to pocasie este vydrzi.

Ronnda - aj Dominik casto obeduje az po obednajsiom spanku. skoda, ze ti ucitelky nevyjdu v ustrety. mohli by dat Nici obed skor, alebo jej ho neskor prihriat. ved pokial viem, tak vo väcsine skolok tie obedy rozmrazuju v nejakom elektrickom pristroji, tak by to nemal byt taky problem. alebo u vas varia kazdy den? a nejaky olovrant (svacinu) poobede nemate?
aj Laurinka ma v skolke anglictinu, ale nie formou vyucby. kazda skupina ma jedneho vychovavatela, ktory hovori len anglicky, tak som zvedava, ci sa tam nieco na nu nalepi. hlavne nech sa nauci dobre nemecky, ale to u nej nebude problem, kazdym dnom pozorujeme, ze pouziva nove slova, ked pride zo skolky. onedlho sa nam na nejaku slovencinu/cestinu vykasle 😅

Pinkina, Lieska - mate sikovne kocky, ze uz si takto vykracuju. Dominik tiez uz skusa, ale zatial sa neda povedat, ze by urobil svoj prvy krocik. väcsinou to skonci tvrdym pristatim 😉 ale ked spominam na Laurinku, ktora sa postavila az ked mala skoro 14 mesiacov, tak on je veeelmi sikovny 🙂 len keby stale nehladal po byte jedlo, akoby sme ho trapili hladom ☹

ozaj, tie co mate starsie deticky a letia na pesnicky Podhradskej, tak zase ma byt vo Viedni (18.10.)
http://www.slovaci.at/akcia/events/271.html
okrem toho, ma im v oktobri vyjst prve DVDcko. Laurinka ich zboznuje a uz aj Dominik sa roztancuje, ked pustime CDcko 🙂

zdenka73
28. sep 2009

Ahojte! tak k tým mojim opuchom nôh, žiadne víťaztvo, kúpila som si nejaké krémy, tak mastím a čaj, ale musím povedať, že trochu zabrali, ale nie celkom. Dnes ich mám zase opuchnuté. Ale objednala som sa k doktorovi tak v stredu mám termín, len dúfam že to nebude preeklapsia, či ako sa to volá. Som teraz na Slovensku, tak len dúfam aby nehrozila nemocka, a musela by som sa vrátiť po týždni do Tirolska ☹ , ale mimi je prednejšie.

Veru šikovné sú tie vaše ratoslesti, máte byť na čo hrdé, nech im to tak aj zostane.

murcos
28. sep 2009

twix, to dvd je udajne uz v predaji. ale skus pozriet www.babetko.sk
je tam link aj na ukazku jednej pesnicky. vyzera to byt pekne, konecne, ako vsetky cd-cka.
ozaj, este som vam chcela povedat, ak mate doma malych lezunikov, ktori skusaju prve kroky...tak ich radsej nedavajte do tych pavukov.
lekari to neoporucaju, no a je to velmi nebezpecne! takze vela stastia pri cviceni chrbatov maminiek 😉

boldy
28. sep 2009

ahoj baby,

ozaj dnes bolo pekne tak sme sa dnes s muzom trosku poflakali v meste aj na kavicku sme boli a bolo fajn po dlhej dobre trosku relaxu a medzi ludmi... tak dnes sme boli opat na 2. pokus v nemocnici na odber krvi jasminky, ale nas poslali k inemu dr. do laboru... veru sme bojovali 3...ale zily sa nenasli, tak to potom skusil do nejak vraj nasiel, ale len jej dopichal obe rucky a nasliel tak 1ml krvy...strasne plakala a moj muz mal namale tiez mozno keby to trvalo dlhsie, tak udrie MUDr. 🙂 mala potom spala od vycerpania hned...inac sa mame dobre jasminka rastie a cim dalej je prefikana 🙂
tiez chcem reagovat na pinkinin dotaz, a suhlasim s ronndou a twix, proste sa aj mne stalo casto, ze som nedokazala alebo zabudla reagovat, kedze tu denne dostavame vela info a na vsetko reagovat je nemozne urcite...ale dost proste hlavne ze je pohodicka a niekedy je mozno divne,ale sa treba 2x pre istotu popytat, nic v zlom...
zdenka: snad si ta nenechaju v nemocke, lebo aj take som pocula, ze kvoli opuchom si nechavaju baby... ale skor na sk... ja som mala ako balony, ani im to nevadilo

trdlo
28. sep 2009

Caute kocky,

tak to pocasie je naozaj ukazkove. Aj my si este uzivame slniecka a sme stale vonku. Nasa potvorka ale zacina vymyslat a najradsej sa tusim nosi v manduce. Ale paci sa to aj mne..aspon mozme hocikde len tak vybehnut same, kam sa neda ist s kocarom. Inak sme stale nejako zamestnane, takze ani ja tu nestiham na nic odpisovat.
Ja som sa konecne prihlasila na vecerny sport(dufam ze budem aj chodit 😔), malu na Pekip a zacinam uvazovat zase o praci 😕 a od januara ai aj zacnem..ale len home office..nech to mam aspon zaplatene, aj tak im z casu na cas pomaham..zadarmo 😠

Zdenka, kvoli tym opuchom skus ryzovu "dietu". Ked sme boli na predporodnej priprave z nemocnice, tak nam jedna Hebamme radila pri opuchoch raz za tyzden ryzovy den- teda len ryzu..pozor nesolenu!!! To by ti malo pomoct odvodnit..Ja som to skusala, ale nevydrzala som cely den len o ryze 😅 😅 ale trosku som po tom odpuchla.

jeej a aj ja sa musim pochvalit, nasa mala sa dnes prvy krat otocila z chrbatika na brusko 😵 😵

zdenka73
28. sep 2009

Trdlo dík vyskúšam tú ryžu, dúfam že zaberie.

boldy
28. sep 2009

trdlo: blahozelam k pretocenie 😉
zdenka: no skus ryzu, ja som to tiez robila raz v tyzdni aj mne to dr. tak hovoril, ale hruza tazke to je no nie vzdy som vydrzala 😝

ronnda
29. sep 2009

dobre ranko...

boldy, tak ta vase jasminka vam tak vyrostla! je moc kouzelna a je ti hodne podobna, ma tvoje oci (no tatinka osobne neznam). ale ty holcicky se proste nejak podobaji na maminky. fotky jsou moc krasne, jak se smeje od ucha k uchu bezzubym usmevem 🙂
to je strasne, jak malicke hledali tu zilu, ja bych uz brecela taky

silvi, i tereska je ti hodne podobna, je to krasna babulka, uz taaaak velika. za chvili uz budete taky slavit rok, loni na podzim to tu vsechno rodilo a uz je rok zase pryc...
tereska ma krasne cepicky a kloboucky, to hackujes sama?

trdlo, taky gratuluji k pretoceni na brisko. mam dotaz, co je to pekip?

twix, tak jak laurinka vcera ve skolce, vyspinkala se do ruzova? u nas nic noveho, nicole stale neji, o pul dvanacte je uz unavena, ale to je ona i doma a kdyz do ni pred spanim dostanu polivku, jsem rada. takze to chapu, ze jim tam asi jist nebude.
v teto skolce maji denne cerstve uvarene jidlo, to jsem se radovala, jaky bude mit nicole luxus a denne cerstve jidlo 🙂 skolka je totiz v budove seniorenheim. ohrat ji to po spanku nemuzou, protoze to by musela jit tante do kuchyne a to nemuze odejit od deti, odpoledne uz je tam jen jedna tante, je tam jen par deti.
vcera ji zkusili dat po vypsani zwetschkenknödel, ale to ona nechce ani doma. no shrnula bych to tak, ze z naseho otesanka se stala vybirava, uknourana potvurka co nechce nic jist. treba je to obdobi, nebudu to nijak tlacit, hubena neni a evidentne nestrada 🙂

silvia2406
29. sep 2009

aj ja prajem dobre ranko 🙂

tak aky ste mali vikend? u nas bola kamoska aj s priatelom, tak som sa tesila, ze nam vyslo take krasne pocasie, lebo sa smejeme, ze vzdy ked ku nam maju prist, tak sa pocasie pokazi a my sedime doma. takze teraz sme si to pekne uzili, aj nakupy, aj vylety 🙂

inak co sa tyka teri, tak nic nove, sama nechodi, musi mat co i len jeden prst ako oporu, inak si sadne na zadok a krabluje, potvorka jedna. vieme ukazat indiana, aka velka narastie, kam ideme-tatata, kde ma baba ocko, nos, usta, ale to vsetko samozrejme, len vtedy, ked ma slecna naladu, inak sa mozem aj na hlavu postavit 😅 jedine, co robi vzdy a vsade je, ze bali kazdeho chlapa, kazdej vekovej kategorie 😀 len neviem, z kade to ma, ja chlapov nebalim 😀 no a samozrejme cumel musi byt, bez toho by to neslo 😠
noci su uplne naprd, seriozne uz uvazujem, ze pojde do vlastnej izby, lebo takto to uz dalej nejde, do cca 1-2-hej spinka, potom sa uz len prevaluje, v postielke place, tak vzdy skonci u nas v posteli, no a to mam po spanku az do rana. no a potom som ako zombie 😠 uz mi vela ludi povedala, ze vlastna izba,by mohla pomoct 😔

ronnda, dakujem za pochvalu 😵 je pravda, ze to strasne rychlo leti. takto pred rokom som sa sustredila na porod, ci mam vsetko nakupene, pripravene, ake to bude atd. a teraz uz nakupujem darceky, vymyslam tortu, oslavu. 🙂
chcem jej dat upiect takuto tortu: http://www.mojetorty.sk/sk/Galeria/Detske.alej aj ked to bude viac menej pre dospelakov, teri chcem "upiect" tortu z jablk, vanilkoveho pudingu a piskot 😉
co sa tyka ciapociek, robi ich susedina kolegyna zo svk 😉 priznam sa, ze ja mam problem prisit gombik, nie to hackovat 😅 😔
nikdy som si nemyslela, ze by ste vy mohli mat problemy s jedlom, ale snad je to naozaj len nejaka prechodna faza, ktora pominie. 🙂 ale rozumiem, ze sa trapis, ze nepapa, poznam to 😉

trdlo, ja z tvojej mii nemozem, to nemyslis vazne, ze sa obracia z chrbatika na brusko 😨 😨 😨 no sikulka je to, ona chce dobehnut vsetky deticky,potvorka jedna. ale len tak dalej, nech vam robi radost 😵

boldy, snad jasminka co naskor na bolacky zabudne 🙂 a pojdete s nou este raz na krv?? ja prezivam ockovanie a akekolvek bolacky s tereskou, je to hrozne, na jednej strane vies, ze je to dolezite, na druhej strane ta trapi, ze ju to boli ☹ ale super je, ze deticky maju rychlu schopnost zabudnut 😉 😉

zdenka, daj vediet, ako si dopadla u lekara 😉

miriam25
29. sep 2009

Ahojte babulky, nemam teraz cas si vas precitat, ale kedze som tu uz dlho nebola, tak som vas chcela aspon pozdravit a dat vediet, ze zijem 🙂

my sme mali teraz trosku hekticke obdobie, v robote ma nervovali (teraz je to uz lepsie), poobede doma som mala len stresy, kedze mal drahy dovolenku a robil na nasej stavbe a stale sme tam mali niekoho (okrem toho tu bol vyse tyzdna moj brat s ocinom), musela som kazdy den varit, rano chystat desiate, poobede este okrem varenia (som varila vzdy den pred) chystat veceru, vsetko nosit na stavbu, spinave riady domov atd... no jednoducho do postele som si lihala uplne znizena, na samka som vobec nemala cas a aj sa to prejavilo. uz cez vikend bol zly, vobec neposluchal, vcera ked som ho vyzdvihla v jaslickach, tak nechcel ist so mnou domov, tak som si vcera povedala, ze nie je nic dolezitejsie ako moje dieta a hrali sme sa cele poobedie. Boli sme na ihrisku, samko sa tam vyblaznil, kupila som mu zmrzlinu, no trosku som si ho vcera rozmaznavala a do vecera sme boli zasa najlepsi "kamosi", tak sa nanho uz tesim, uz ho idem vyzdvihnut do jasliciek. Od minuleho tyzdna tam aj spava, zatial bez problemov (od prveho dna, co som ho tam nechala spinkat spi bez problemov v jaslickach, takze sa nemam na co stazovat)...

Nasa stavba rastie pomalicky, o dva tyzdne by sme mali zacat robit strechu, teda krov a o 3 tyzdne ma prist skridla, tak som zvedava, ci to vsetko stihneme, hlavne aby nam pocasie prialo. Tie, co ste na fb si mozete pozriet aj nejake fotky, co som vcera prihodila.

Snad budem mat trosku casu tento tyzden, aby som si vas v klude precitala a prihodila aj sem nejake tie fotecky (pre nefacebookacky)...

ok, musim letiet vyzdvihnut ten moj pokladik... papa zatial

trdlo
29. sep 2009

Caute kocky,

ronda, pekip je Prager Eltern-Kind-Programm. http://de.wikipedia.org/wiki/PEKiP
Su to take male skupinky deti (moze sa zacat uz od 4 tyzdna zivota) v rovnakom veku. Bola som parkrat v Mutter-Kind Zentrum, ale to sa mi velmi nepacilo, lebo tam boli rozlicne deti...a bolo to otvorene..takze tam chodila raz vela deticiek, raz skoro nikto...Podaktore mamicky sa uz poznali lepsie a tie ostatne ignorovali...Tak som nasla tento kurs kde budu deticky v rovnakom veku a mala stala skupinka.
A ze maly otesanek 😀 😀 😀 😀 😀 Som sa dobre zasmiala.. A kolko vazi mala? Na fotkach je strasne zlatucka a ziadny otesanek 😀
Inak mne suseda povedala, ze nemam uz davat malej jest, lebo je uz dick!!! 😲 😲 😲 😲 😲 Ani som nedokazala reagovat... 😠 😠 😠 😠

Silvi, tie hackovane ciapocky su ozaj kuzelne. 🙂 Jaaj a tie torty su tiez uzasne. Ten cas naozaj strasne bezi a Vase babulky uz bude slavit 1 rocik 🙂 A ja som sa presne pred rokom dozvedela, ze som tehu 😵 A teraz mam uz doma maleho macika 😀

Miri, no si stale v kole a mas "zu tun" Kedy si ty "dobijas" baterky? 😉

no nic, mna tiez caka velka hrba pradla...takze prajem Vam pekny vecer a peknu nocku 🙂

ronnda
30. sep 2009

ahojte,
miri, super, ze jsi se ozvala, je mi jasne, ze mas dost stres. hlavne stavba, prace, porad litas a varis, no musis byt vycerpana. samko je vazne sikulka, ze si tak krasne rychle ve skolce zvyknul a spinkani taky bez problemu. mate sikovneho kloucka! tos udeala dobre, ze sis vcera odpoledne udelala "volno" a venovala ses samkovi, bylo krasne, taky jsme byli cele odpoledne venku. kdo vi, jake bude pocasi, za chvili uz je tu podzim...

silvi, ano, hrozne to leti, nedavno jsem otevrela skrin, kam davam veco po nicole co jsou ji uz male a nevim, kde to budu skladovat, uz se na ty malinkate oblecky ani nedivam, nebot mi je do place jak byla malinka ☹
mam tu jednu znamou, co taky plete podobne cepicky, nechapu jak to zvlada, protoze ma dve male deti. ja jsem na tom podobne jako ty, prisit knoflik je pro me dost namahave...
zitra jedu navstivit kamaradku co se prestehovala do 23.bez. jak se vam tam bydli? a ve ktere casti bydlite?

trdlo, to vypada opravdu moc dobre ten pekip, tak at jste tam spokojeni.
nicole vazi asi 12,70 kg, hubena neni, ma dost zasob z drivejsich otesankovskych casu, tak to moc neresim.
na susedu nedej a jen male hezky davej papat co si zada, at ma taky zasoby.

pridam casem nejspis nejake aktualni fotky, at vidite naseho pohubleho otesanka 😀

twix
30. sep 2009

ahojte!

Silvi - Laurinku som dala do detskej izby, ked mala 9 mesiacov. chcela som cim skor, lebo neskor si vraj deti tazko zvykaju. nemala s tym problem a aj sa menej budila. Dominik je este s nami v spalni, kedze nema svoju vlastnu detsku a s Laurinkou by sa navzajom budili. na tvojom mieste dam malu cim skor do jej izby. urcite si zvykne a snad bude aj lepsie spinkat.

Ronnda - Laurinka spinka v skolke bez problemov. teda zatial len dva krat, ale snad to tak aj ostane. len nechapem, preco je tam rano o pol osmej prva, ked ju tam manzel prinesie. ostatni rodicia nechodia do prace?? alebo chodia na deviatu? ako je to u Nici? o kolkej je v skolke?? a je prva??
Laurinka vazi 15 kg 🙂 ale nevyzera byt nejaka pribrata. toto leto sa dost vytiahla do vysky.

Trdlo - tiez by som nedala na nejaku susedu. este budes rada, ked bude nahodou mala chora a nebude ti par dni jest, ze ma nejake zasoby 😉 a ked zacne behat, tak zacne "priberat" len centimetre do dlzky 🙂

Miri - tak teba veeeelmi obdivujem, ze to tak zvladas. len tak dalej, drz sa!!!

Lieska - ako bolo na Spielgruppe?

wienika
30. sep 2009

ahojte babulky,
ja sa hlasim z pracovneho stresu....v robote makame a ked mam trochu casu, tak sa venujem malej, strasne rychlo to leti, uz je z nej velka slecna s vlastnou hlavou, sa s nou najedujem ale aj nasmejem, na tych skomoleninach co rozprava... 🙂 snazim sa jej venovat co najviac, nastastie tie trotzphazy su uz akotak za nami, obcas skusa, ale vidi, ze bez uspechu, tak pride akoby nic..... 😅

ronnda,twix, tak to mate pekne urastene deticky, my sme stale na 10kg....ale nemozem sa stazovat, lea krasne papa, len to asi´aj hned vybeha, kedze ma energie aj za troch.....

boldy, dufam, ze uz take peripetie s odberom krvi nezazijete..chudatko male.....

trdlo, tak ty uz mas tiez velku slecnu doma, este nedavno som ta videla s bruskom v kidscafe.......gratulujem k pretacaniu 🙂

miri, si sikulka jak to cele zvladas.....ale vydrz, oplati sa, budete mat krasny domcek......

silvi, urcite skus malu dat do vlasstnej izby, aj lea sa v noci budila, asi jej vadilo manzelovo chrapanie 😀 a odkedy spi vo vlastnej,tak spi az do rana,.....drzim palce....

zdenka, daj nam vediet ako si dopadla...dufam, ze si ta nenchaju v nemocke......drz sa....

bejby, ako sa mate? co danielko?a nati nanho ako reagovala?

tak sa majte zatial pekne, snad budem mat cas cez vikend nieco znova napisat.....paaaaa

zdenka73
1. okt 2009

Ahojte! Tak ja sa hlásim po kontrole, po ktorej nie som o nič múdrejšia. 😒
Pozrel mi nohy, ktoré som mala pravdaže len trochu opuchnuté ako na truc, ale aj tak povedal, že by ešte nemali opúchať v 25tt, skontrolovali moč ani tam nič nenašli, zmerali tlak a tiež ako naschvál ukážkový 124/82, pričom doobeda som mala 145/85. A spravil mi aj utz tiež všetko v poriadku 😵 , aa ni tento doktor nevidel kto u mňa býva, no asi mám nejakého Tajného agenta v brušku.
Takže mám obmedziť ešte viac sol, a mám jesť viac bielkovín, ak sa to nezlepší za dva týždne alebo sa to zhorší tak mi spravia krvné testy.

miriam25
1. okt 2009

ahojte babulky, no ja som sa vzdala ☹ kym by som si precitala poslednych 5 stran, co som zameskala, asi by som tu pri pc vytuhla a neviem, kto by ma tahal do postele.
jedine, co som zaregistrovala (a nechcela verit vlastnym ociam) je, ze bejby ma uz babatko, takze

BEJBYYYYY srdecne ti blahozelaaaaaaaaam a malinkemu (myslim) Danielkovi zelam do zivota len zdravie, stastie a vzdy spokojny usmev na tvari 😵 😵 😵 boze, to ubehlo tak rychlo, ja ze este mas nejaky ten mesiac pred sebou a ty mas uz uzlicek na rukach....

no ja mam tento tyzden trosku "volnejsi", len do roboty, do obchodov so samkom a len povybavovat par veci popri tom, zajtra idem farbit-natierat krov po robote, svokra mi berie maleho (nie ze by sa ponukla alebo ze by som sa jej pytala, len som jej to oznamila 😅 ) no a v sobotu este neviem, ci mi vezme maleho, aby sme sli este natierat alebo co budem ja robit, totiz drahy musi este domurovat a potom zacat robit komin, tak som zvedava, ako si to na sobotu podelime... nastastie som stihla vcera ozehlit, tak mi to nezostane vsetko na vikend, aj ked dovtedy sa este pradlo nazbiera, ale aspon toho nebude na 5 hodin zehlenia 😀

zdenka, hlavne oddychuj a vykladaj si nohy hore tak casto ako sa len da... moja sestranica mala cele tehotenstvo opuchnute nohy a bohuzial jej s tym nevedeli (alebo nemohli - neviem) nic urobit. po tehotenstve sa to samo stratilo...

inak vitam nove babulky medzi nami, som rada, ze sa tu rozrastame, aspon vidno, kolko nas v tomto rakusku zije a nase forum tu nestagnuje 😉

wienika, my sme mali trotzphase ked som na samka nemala cas, tak stale len trucoval a naschval robit veci, ktore nemoze.... nervy som mala jak nechcem povedat co, nevedela som si rady, ale teraz, ked som si nanho nasla cas ma poslucha na slovo a ked nie na prve, tak na druhe 😀 a teda tiez sa na nom v poslednej dobe dobre nasmejem, hlavne ked telefonuje. musim ale povedat, ze snad nepoznam slovo, ktore by samko nevyslovil, strasne sa rozrozpraval odkedy chodi do jasli (samozrejme nemecky 😒 ), ale ja tu slovencinu dohanam aspon poobede s nim. Opakuje kazde slovo po mne a teda vela si z toho aj zapamata, takze kolkokrat nevychadzam z uzasu...

no nic, idem sa ja osprchovat a trosku tu pospratavat a do postele... zajtra bude dlhy den a na vikend nechcem ani pomysliet... ale co uz, hlavne aby sme toho co najviac porobili, nech sa mozeme co najskor nastahovat...

lieska
1. okt 2009

Caute baby,
Silvi - Teresku ti odporucam dat do vlastnej izby aj ja. Mimi spi sama uz asi 2 tyzdne a veru je to rozdiel! My sa sice tlacime v obyvke na gauci, kedze mame strasne maly byt, ale kaslat na to, radcsej toto ako 3x v noci vstavanie kvoli tomu, aby si madam pozuzlala prso! Hned prvu noc ako spala sama sa zobudila namiesto 3 len 2 krat.

Zdenka - no fakt ako na potvoru, ale dobre, zte ti nic nenasli. Ja ti neporadim, ale moc sa nestresuj z toho!

Miri, no krasne vam to rastie. Drzim velmi palce, nech vam to takto krasne ide aj dalej.

Ronndi - chcela som ti na tvoj dotaz co je s Wienikou pisat (ze je len v pracovnom kolotoci a bola doma na S 😀 ), ale kym som sa k tomu dostala Wieni sa nam uz ozvala.

Boldy - to musi byt na nervy vidiet Jasminku tak plakat. chuda malinke!!! Je teraz len ked v TV vidim nejake babo, ze sa mu nieco stalo, tak som mimo a revem ako dilino! Drzim palce, nech mate vysetrenia cim skor za sebou a s dobrym vysledkom.

Trdlo - no Mia je teda ina sikulka, ze sa uz prevaluje! Wow!!! Len tak dalej!

Twix - Spielgruppe bolo super, sme tam asi 7 mamin s detmi. Cjhvilu sme sa hrali, potom mamicky ranajkovali (kazdy tyzden sa niektora ina ma postarat o Jause), dali kavicku, pokecali a zas sa isli hrat! Fajn, tesim sa, hlavne, ze sa clovek tomo dost dozvie od inych mamin! A vy???? Ako bolo?

Pinkina - ja som Mimi do pavuka nedavala, ale teraz ako uz chodi sama (no teda, sama spravi len par krockov, aj to ked sa nekontroluje), tak doobeda ako som s nou vonku tak ju do pavuka dam, lebo si myslim, ze uz jej to nemoze uskodit. Naopak sa mi zda, ze je potom doma taka odvaznejsia a pusta sa aj sama. Neviem, ci mam dobre tieto uvahy, inak som aj ja proti pavukom, ale to hlavne vtedy, ked babo ledva este lozi!

A Wieni - Leuska ma 10 kg??? Moja zlata! Ja som zrovna dnes posadila Mimi na vahu ... 10,1 kg! A to nema est e11 mesiacov! Buchta jedna! 😉

No a ocakavam tu v dohladnej dobe Jasterku!!! 😉

lieska
1. okt 2009

Baby pozrela som par fotiek... Ronndi, Nici je nadherna!!!! Aka je uz velka!
Silvi, Tereska je fakt cela ty a neskutocny sibalko to vyzera byt!
Trdlo... az som mala zimomriavky, Mia je rozkosna, normalne som spominala ake to bolo ked bola Mimi taky drobec!
A aj Kafulienkinu Katarinku som mrkla... kraaasne deceno!
Uz mi pada hlava, takze len par nahodne vybranych albumov som si otvorila, ostatne baby sorry, nechcem sa nikoho dotknut, ze si nepozriem jeho fotky!
Pa, bru noc!

viedencanka
1. okt 2009

ahojte baby,
sorry ze som vas zanedbavala v poslednom case,ale boli sme dost rozlietani.V pondelok sme sa vratili do Viedne po 5 tyzdnoch,ryhlo nam to ubehlo.Nakoniec sme boli aj tyzden pri mori,co som moc neplanovala,ale bolo nam dobre.V septembri v toskansku uz nebolo horuco,tak sme mohli byt v pohode aj cez obed na plazi a nemuseli sme sa schovavat pred slnkom.
Od pondelka sme tu,ale este ani nemam vybalene veci a zajtra ideme zase na vikend na sk. od pondelka Martinko nastupil v novej skolke a paci sa mu,aj ja mam zatial dobre dojmy.Dokonca tam sam je a nemusia ho krmit,co je u nas veeelky pokrok,po neustalom nuteni do jedenia.

Twix- aj v tejto skolke som si vsimla,ze deti tam nosia okolo pol desiatej.V pondelok my sme prisli na deviatu a v Martinkovej skupine este nebola ani polovicka deti.Ja som tam ten prvy den asi hodinu cakala a prechadzala sa po vonku a vtedy tam zacali nosit deti.Asi aj tam su vsetky zeny nezamestnane-nosili tam deti bez sprievodu dalsieho babatka,takze asi ani na materskej niesu... Mne to teraz neprekaza,ale ked nastupim do prace a budem tam moje deti musiet nechat pred pol osmou,tak urcite budu prvi. Ak to tak ma ostat,tak si najdem Leihoma alebo babysitterku,ktora rano pride ku mne,v klude pooblieka deti a donesie ich tam na pol desiatu.
Pises ze Dominik uz zacina chodit? To je sikovny. Linda sa prvykrat odvazila dnes a to hned presla sama cez pol izby.Cele poobedie sa uz nezastavila.

Lindu od utorka nosim k TM,zatial som tam cely cas aj ja s nou,lebo sa strasne boji.Prvykrat sme prisli a pol hodinu mala schovanu hlavu mne na pleci a zatvorene oci a drzala sa ma celou silou.Po pol hodine sa odvazila pozriet na ostatnych a potom sa uz aj pekne hrala s dvomi dievcatkami,co tam chodia,ale cely cas sa ma drzala za ruku. Ona je jednoducho velky bojko a nesmela,presny opak Martinka.Tak aj Tmm povedala,ze to zvykanie u nas bude asi dlhsie trvat.Nastastie som doma,takze mi to nevadi.Ale vidim to cele pozitivne,lebo Linda sa velmi tesi z pritomnosti deti,len jej to trva,kym sa osmeli.

Lieska- tak Mimi tak pekne papa a nabera na vahe.Linda zo zaciatku tiez pekne jedla vsetko,nevyberala. Ale asi od 9 mesiaca je to dennodenne trapenie.Uvarim a vyhodim.Lyzicku jej do ust nedam ani nahodou.Jedla by len maslovy chlieb,banan a mlieko.Tak skusam dalej,dnes sa mi podarilo dostat do nej nieco,lebo som ju zaujala jednym DVD,ale malokedy sa to tak podari. Nevyzera ale vychudnute,neviem naozaj z coho rastie a pribera,aj toho mlieka naraz nevypije viac ako 120.

Miriam-takze tak pekne ste sa rozbehli s domcekom. Este ze si viete vela veci spravit sami a ste taki sikovni. A svokru treba vyuzit,ved pomahat sa musi 🙂

Zdravim tu aj nove baby na Mk.

viedencanka
1. okt 2009

Lieska- aj Linda spi sama v izbe asi od 2 mesiacov,ona hned od narodenia prespala celu noc,ale rano,ked nas pocula,sa potom okolo siestej budila.Od tych 2 mesiacov spi sama a zobudi sa vtedy,ked rano pridem za nou do izby.cez vikendy,ked rano nikam nejdeme,tak spi aj do desiatej ( od pol osmej vecer..) Takze ja som pri nej nebola nikdy nevyspana 🙂 Odkrutila som si to aj za nu pri Martinkovi 😉

Ronnda-takze Nicol sa uz tak pekne zabyvala v skolke.S tym jedenim je to zvlastne,ale na druhej strane sa tam dobre vyspi. A doma naje dobrovolne 🙂

viedencanka
1. okt 2009

Zdenka,teba to pekne ubieha. Ja som mavala tiez hrozne opuchnute nohy a tvrdlo mi brusko uz asi od 4.mesiaca. Mne nohy nielen opuchali,ale mala som ich uplne stuhnute,taky zvlqstny pocit,niekedy som si ich vobec necitila,ako keby som bola chroma.Jedla som magnezium,5 tabletiek denne a to mi pomahalo.Rano aj po tabletke som sa dokazala rozhybat. A to tvrde brusko- dr mi vzdy povedala,ze dietatku to neskodi,tak to musim pretrpiet ☹ Po porode vsetko preslo a uz sa nevratilo 🙂

pozdravujem aj vsetky ostatne baby.

twix
2. okt 2009

Dobre ranko!

Viedencanka - tak to ti zavidim, ze ti mala prespi uz od narodenia. u nas je momentalne v noci rusno. zacala sa aj Laurinka budit a pitat si mliecko. tak sa s muzom striedame a robime flase 😖 este k tomu Dominik je posledne noci taky umrncany, ze nakoniec skonci u mna v posteli aby som sa stale nemusela naklanat do postielky a manzel si ide lahnut do obyvacky na gauc. snad su to tie zubky a dufam, ze to uz dlho nepotrva a vyjdu.
ja tiez budem musiet nosit deti na pol osmu, ked zacnem pracovat. este k tomu neviem, ci Dominik dostane miesto u Laurinky v skolke ☹ tak budeme musiet riesit aj toto. som ale dost prekvapena, ze deti chodia do skolky az tak neskoro. nas na rodicovskom poprosili, aby deti boli "najneskor" o pol desiatej v skolke, aby mohli zacat so spolocnym programom.
neboj, Linduska si urcite casom zvykne. niektore deticky potrebuju dlhsie. ja to vidim u Laurinky, aj ked bola u TM aj teraz v skolke maju deti, ktore si dlhsie zvykaju.

Lieska - tak som rada, ze vam Spielgr. dopadla dobre. ja som sa bala, ze bude maly umrncany, kedze väcsinou okolo deviatej hodinku spinka (on nam vstava po siestej ☹ . ale hned sa tam prebral a sledoval, kde je. bala som sa, ci sa osmeli, ale vobec nemal problem a hral sa. on je tam najmladsi, ostatne deticky maju medzi 13-15 mesiacov. my tam tiez mame Jause, ale pre deticky. mamicky maju kavicku. ja som tam chodila aj s Laurinkou, tak som vedela, co ma tam caka 🙂 urcite je fajn, ked si deticky od malicka zvykaju na kolektiv.

prajem pekny den!

lieska
2. okt 2009

Jooj Twix, no tak mas doma momentalne "eldorado"! Drzim ti palce, nech maju deticky len taku "nespiacu" fazu a nech sa to cim skor unormalni.
Ja som inak Mimi na to 9.00 musela budit! 😀

Viedencanka- tak Linduska ti takto krasne spinka?? No wow! S tym papanim, to ti verim, ze mas nervicky, aj ja by som mala. Ale hadam ma ozaj len taku fazu a rozpapa sa o nejaky cas. Ked ale nie je podvyzivena a vychudnuta, tak tp je snad OK. Inak Mimi mi tiez donedavna nevypila viac ako 150 ml mliecka. Teraz ale uz trocha startuje a dava si viac!

silvia2406
2. okt 2009

ahojki 🙂

dakujem vam baby, ohladom toho spanku, takze mi to naozaj vychadza tak, ze cim skor do vlastnej izby.

viedencanka, uz som na teba myslela, ze kde si sa stratila. 😉 tak toskansko? tam musi byt nadherne 😵 snad si si aj ty pekne oddychla a obe deticky si uzili mora a slniecka.
a linduska sa urcite pekne otuka a nakoniec ju budes musiet od TM tahat 🙂

lieska, dakujem za pochvalu 🙂 ved aj tvoja mimi je nadherna 😵 uz su to naozaj velke kocky. aj ja tu nostalgicky spominam na minuly rok o to viac, ze dnes okolo polnoci sa svagrinkej narodilo dievcatko 😵 ma krasne miery 3,55kg a 51cm 😵 a vola sa agatka 😵 tak uz sa nesmierne tesim, ked si ju budem moct pomojkat 🙂

boldy
2. okt 2009

ahojky,

dakujem baby za podporu, ale tie nase dietky nam robia starosti... jasminka ma nadchu ani oci nevie otvorit a strasne kycha a sople ma vsade, asi sme to chytili vonku, ked tak blaznivo fukalo ☹

viedencanky> tak ste mali krasnu dovcu... linduska ti spi teda krasne, mojej sa este nepodarilo prespat celu noc, lebo len cicik by stale chcela 🙂
twix> aj my presne tak ako vy, manzel je teraz na gauci v obyvacke
silvy> gratulujem svagrinkej 🙂

viedencanka
2. okt 2009

Jasterka myslime na teba,drz sa.

ronnda
2. okt 2009

pekny vecer vsem!
viedencanka - vitejte zpet, martinko je sikulka, super, ze se mu ve skolce libi. i ty jsi klidna, ze je tam spokojeny a muzes se venovat lindusce. jeste ze mas na to zvykani si u tagesmutter cas a nejsi tlacena nastupem do prace.

twix - manzel vodi rano nicole do skolky kolem osme a taky rika, ze je tam vetsinou druha nebo treti, taky nechapu jestli ti rodice nespechaji do prace...
laurinka je sikulka, krasne si tam zvykla a hned i spinka, to mate tedy bez starosti.
nicole je jina, dnes jsme zjistili, ze s tim jidlem to asi neni tim, ze by nejedla proto, ze je unavena. dnes nechtela ani spat, ani jist a vztekala se kdyz po ni chteli at jde s detma jist. je tvrdohlava. nevim jak to pujde dal.
i nicole je ted v noci dost neklidna, spi zatim jeste v postylce s nama v loznici, hodne se budi, taky mluvi ze spani, ted jen nemecky 🙂 a minulou noc se taky dozadovala mlika, tak jsem ji rekla, ze flasche proste spinka a byl klid, sice ne na dlouho, ale nechci povolit, ma se najist pres den 😒

zdeni - tak bezva, ze ti udelali vysetreni a uvidis, jestli ti pomuze kdyz omezis sul. kdyby se ti neco nezdalo, urcite utikej k dr.

wienika - ty jsi ve stresu a tesi me, ze leuska hezky papa, vsak jste se dost natrapili s jejim papanim. mozna jste to ted predali k nam 😉

pridala jsem nejake aktualni fotky, stale je to nas otesanek 😅

preji vam pekny vikend, snad si oddechnete,
miri, vy budete asi pracovat na stavbe, tak se drzte!

lieska
2. okt 2009

Ronndi, mala Nici je NADHERNA! Neskutocne zlate deceno!!! Fakt krasna!

Silvi, gratulujeme svagrinke. Agatka je nadherne meno, aj moja segra planovala Agatku pre svoje prve babo, ale zial o nho prisla! ☹

Aj aj praje,m vsetkym krasny vikendik!

lieska
2. okt 2009

Jaj, zabudla som sa spytat... mate niektora baby skusenost s plesnou v puse? Dnes som si vsimla, ze Mimi ma v puse taky biely povlak, na oboch stranach.
A plus na susulke ma zvonka take pupaciky, nie je to zaparene, vobec neviem co to je... Rozmyslam, ze ked to do pondelka neustupi, tak pojdem lekarovi, ale ak niektora mate skusenost, poradte! Diky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre