Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
23. okt 2009

Ahojte kocky, my sa hlasime vyoslavovani a vydarcekovani 😀 musim tie hracky zacat triedit, lebo uz nemame kade chodit, hlavne krpata, ked obcas vykroci, tak nepozera pod nohy 😀 😀 😀

Vcera sme boli u dokyho - len na prehliadke, nastastie sme uz zdravi, tak krpata ma 73 cm a 8.35 kg. Doky bol spokojny a my tiez 😉 Je to neuveritelne, kolko toho ona popapa a popri tom je to taky cervicek tenucky🙂 😀

Zdeni, to je skvele, ze je vsetko ok! Takze takny agent bude nakoniec agentka? super 🙂 nova clenka do naseho babskeho gangu! 😉 Juj s tym Anmeldeb. ti neporadim...pozrela som, co tam je popisane, adresa tam nie je uvedena, tak hadam to plati vsade...ale neviem isto

zdenka73
23. okt 2009

Čaute! Dnes som mala Glukózový test a zistili, že mám vysoké hodnoty, takže tehotenská cukrovka. 😝 . Tak nestačí nesoliť, a ešte aj nesladiť. Nuž, čo nech už je január, a aby bola malá v poriadku, ja nejako tú diétu vydržím. A aby mi tá blbá cukrovka nezostala.

twix
23. okt 2009

ahojte!

Zdeni, tak chuda, mas to teda pestre - ani sol, ani cukor - ale co by sme my zeny neurobili pre nasich drobcov?? takze asi to bude dievcatko a kozorozec 🙂 moja mamina by ti povedala, ze to bude veeeelmi tazka povaha (ja som 20.1. 😉 ) drzim palceky, nech ti to velmi rychlo ubehne.

Vroni, Ronnda - deticky su uz zdrave?? u nas v skolke maju dve deti sarlach ☹ nastastie bola Laurinka chora doma, ked to dostali. snad sa to aj nam aj ostatnym detom vyhlo.

Wieni, Laurinka mala strasny odpor k nocniku aj k zachodu. vzdy chytila zachvat, ked ju babky nutili sadnut si na nocnik. ja som to nechala tak. v lete som ju nechala behat bez plienky a ked sa pocikala, som jej ukazala nocnik, ze velke deticky chodia pisat na nocnik. niekedy si na neho sadla, ale len oblecena. potom to prislo zo dna na den v auguste, zrazu si utekala sadnut na nocnik a vycikala sa. nocnik zacal hrat hudbu a spolu sme pol hodiny tlieskali a volali tatinovi do prace, aka je sikovna 😉 a odvtedy sa jej väcsinou podarilo dobehnut na nocnik a aj na zachod si bez problemov sada. v skolke sa na zaciatku asi 4-5 krat pocikala, asi sa bala alebo nestihla vypytat.
ale teraz uz dlho nebol problem. plienku jej davaju len na spanie. drzim palce, ale Lea ma urcite svoju hlavu a jedneho dna ta prekvapi 🙂
Laurinka spava v skolke hodinku po obede. doma ju ukladame okolo siestej, aby do pol siedmej zaspala. rano vstava okolo siestej.

Charlotka, tak uz oslavujete prvy rocik. ale to ubehlo. aj nam sa to blizi. prajem Livinke hlavne veeeela zdravicka, aby ste sa vyhybali nemocniciam!!!

zdenka73
23. okt 2009

Charlotka - a to som zabudla napísať, no asi fakt tá tehu demencia, všetko najlepšie Livinke k prvým narodeninkám, a hlavne veľa, veľa, veľa zdravíčka.

ronnda
27. okt 2009

ahojte, tak my uz se zase vracime tak nejak do normalu... ale reknu vam, kdyz dite marodi, oba rodice pracuji a nemate nikoho kdo by vam aspon trochu pomohl, pohlidal, tak tedy nic moc. rocne mam narok na 5 dni pflegeurlaub. s malou jsme se stridali, jeden den jsem s ni byla doma ja, druhy den manzel. muj sef je nastesti v tomto docela chapavy, sam ma deti, tak to nebyl moc problem (zatim), ze jsem nebyla v kancelari kazdy den.
dnes uz sla nicole do skolky, tak doufam, ze se nam ted nemoci na nejakou dobu vyhnou.

charlotka - tak uz i my jste oslavili prvni rocik! moc livince gratulujeme!

wienika - nicole jeste nedavno na zachod vubec nechtela, jen na nocnik, ted se to otocilo, chodi na zachod kdyz si vzpomene, ale nenutim ji, ve skolce i venku ma plinku a zatim to resit nebudu.

vroni
27. okt 2009

Aj Natálka už dnes šla do škôlky, tak sa snáď aj trochu k práci dostanem. A budem kurírovať sama seba, lebo ma chlap vrámci výmeny názorov v sobotu vytočil tak, že som začala hulákať podobnou intenzitou ako on a takéto spôsoby moje hlasivky neznášajú (preto "nikdy" nekričím. Chlapa skoro zabil šok, keď som na neho spustila 😀 😀 😀 😎 Takže doma zavládla zase obvyklá pohoda, ale ja ešte stále čičíkam podráždené hrdlo 😠 )
Ronnda, to ti verím, že to je nanič. Ale prečo len 5 dní? Pflegeurlaub je predsa 10 dní, nie? (Inak u nás v robote si dva dni mohla zostať doma aj "len tak" - bez návštevy lekára - nemáte také aj vy?) Pre mňa to bol po roku práce hlavný argument, že som sa dala na "voľnú nohu" (som zamestnaná, ale pracovný čas si zadeľujem sama)
Livinke tiež všetko najlepšie k roku, to to teda letí!!!

lyziarka
27. okt 2009

ahojte kocky,

prosim vas, neviete poradit. Malemu zachvilu koncit platnost rakuskeho cestovneho pasu, musim mu dat robit novy, alebo mozem s nim cestovat na SK aj s neplatnym? Lebo tusim aj neplatny postacuje ako doklad o totoznosti, alebo?
dakujem.

vroni
27. okt 2009

Lyžiarka, musíš mu vybaviť nový. Neplatný pas platí len do Nemecka (nepýtaj sa ma, v čej "múdrej" hlave sa toto riešenie zrodilo 🙄 ) Na Slovensko musí mať malý platný pas, ale nemôžeš ho nechať zapísať do tvojho pasu?

ronnda
27. okt 2009

vroni, mam informaci (od manzela), ze 5 dnu mam narok ja, 5 dnu on... ze jako dohromady 10. je to jinak?

vroni
27. okt 2009

Hm, mne v robote tvrdili, že 10, dozistím 😉

viedencanka
28. okt 2009

Ronnda,aj ja pokial viem,tak kazdy rodic ma pravo 10 dni na Pflegeurlaub. Ja som si ich vzdy vsetky vycerpala 🙂 Aj u nas v praci sa moze ostat doma 2 dni bez lek. potvrdenky.

Vroni,ani som nezaregistrovala,ze si na volnej nohe.Pisala si,ze od septembra tusim menis pracu.Je to obrovska vyhoda,ze si mozes cas zadelit sama. Aj ja rozmyslam,ze by som zacala podnikat,ale zatial neviem v com 😉

Inak my sa mame dobre,ja som po 3 tyzdnoch konecne zdrava,deti odo mna nic nechytili,nastastie.

Baby,ktore chodite lyzovat tu v Rakusku,poradte nejake vhodne miesto pre deti.Ja poznam len Semmering / z pocutia/, hanbim sa,som vo Viedni 11 rokov a nepoznam okolie ☹

lyziarka
28. okt 2009

wroni, ked ja mam slovensky pas, maly ma rakusky...to asi nepojde zapisat 😉 este stale som mu nevybavila slovenske statne obcianstvo (nebol dovod)... prehliadla som nieco, v com by mu bolo slovenske st obc vyhodou?

viedencanka, ja poznam vela rakuskych lyziarskych stredisk, ale doteraz som lyzovala vzdy bez dietata... teraz ma spontanne ani nic nenapadne, ktore by bolo vylozene pre deti vhodne... skoro vsade su detske vleky, detske lyziarske "skolky"... nemal by byt problem, hocikam, kam zajdete...

vroni
28. okt 2009

Lyziarka, no, prehliadla, mohol by byt zapisany do tvojho pasu 😀 😀 😀 Inak mi tiez nijaka vyhoda nenapada..... Ale sa da urobit aj expresny pas, len stoji 45 euro....

Ronnda, aj uctovnicka mi potvrdila, ze 10 dni, 5 dni je Pflegeurlaub vo vseobecnosti (napriklad na manzela, rodicov a tak), na dieta este 5 dni navyse. Tu to mas od Arbeiterkammer:

So lange können Sie Pflegefreistellung beanspruchen

Sie haben Anspruch auf Fortzahlung des Entgelts bis zum Ausmaß von einer Woche pro Arbeitsjahr. Das Entgelt wird in dieser Zeit weiter bezahlt, obwohl Sie nicht arbeiten.
Darüber hinaus gibt es eine zusätzliche Pflegefreistellungswoche innerhalb eines Arbeitsjahres, wenn Ihr im gemeinsamen Haushalt lebendes Kind, welches das 12. Lebensjahr noch nicht überschritten hat, neuerlich pflegebedürftig krank ist.

Viedencanka, nam sa velmi pacilo tuto:
http://www.kinderhotels.com/de-hotels-smileys_k... ,
ale na tejto stranke najdes aj ine super hotely specialne pre deti. Inak je na detske a menej narocne lyzovanie vynikajuca Hohe Wand Wiese v 14. Bezirku (teda ked je vo Viedni aspon dostatocne zima na to, aby sa udrzal sneh)

Ja momentalne robim logistiku, to su dost ¨ukolovky¨, takze pracujem ked mam cas, cez den, kym je krpana v skolke alebo vecer, ked sa s nou bavi tatko a niekedy si mozem dovolit aj volny den. Ale zlate casy mi koncia v maji, lebo vtedy dostanem (snad) certifikat na management a budem sa musiet v praci aj obcas fyzicky ukazat 😀 😀 😀 Karierista zo mna veru nebude 😎

viedencanka
28. okt 2009

Vroni,ten hotel vyzera dobre,to je uplny raj pre dieta. Ja zatial hladam nieco blizsie,na take jednodnove vylety do hor,kedze Linda je este malicka,tu necham u nasich a ja by som isla len s Martinkom.Idealne by bolo max. 100 km od Viedne a najlepsie necestovat autom,ja sa totiz hrozne bojim soferovat v horach,kde je sneh.
Ty si spominala pred rokom,ze ste boli s Natalkou lyzovat na Hohe wand Wiese,je to tiez dobre riesenie.Tento rok by som ale chcela skusit tie hory.
Takze sa venujes logistike? Na ten certifikat sa uz aj nejako specialne pripravujes (ucis)?

ronnda
30. okt 2009

vroni, dekuji moc za info o pflegeurlaub, manzelovi jsem to chytre oznamila, tak se radoval se mnou 😉 diky i za citaci od AK. to je vazne vyhodne s tou pracovni dobou, kdyz si ji muzes rozvrhnout podle sebe.

ja jsem od vcerejska jsem doma a marodim, mam anginu a beru antibiotika. doufam, ze to ode me nechytne mala... ta chodi vesele do skolky a je z ni zase spokojene ditko. v noci tedy kasle, spi neklidne a vola ze spani schokolade...

jdu odpocivat, preji vsem pekny vikend a hlavne bez nemoci!!!

vroni
30. okt 2009

No, robím si pma certifikát (na Wifi), je to zaujímavejšie ako som si myslela, tak sa pri tom zatiaľ skvele bavím... Do 100 km od Viedne mi napadá len okolie Ybbsu (Hochkar a to druhé som zabudla 🙄 ), vyzvŕtam chlapa, on odtiaľ z okolia pochádza, tak nech dá tipy. Chodia tam autobusy, ale minimálne na Hochkar sa dostaneš v pohode aj autom, cesta tam býva veľmi upravená aj keď reťaze vo výbave sú povinné.... Ale poskúmam a najneskôr v pondelok sa tu zase budem vyťahovať, čo všetko viem 😀 😀 😀

Ronnda, pekne sa lieč, keď už máš ATB, tak by si nemala byť nákazlivá a skoré uzdravenie.

A ostatným pekný víkend!!!

wienika
30. okt 2009

caute baby,
tak konecne ide vikend a po dlhej dobe aj volny, bez prace......zajtra idem s malou domov, hlavne chcem ist aj na hroby....
u nas nic nove, lea sa strasne tesi do jasli, pekne mi kyva, ked odchadzam,ale niekedy ju ani nestiham poriadne vyzliect a uz uteka dnu a rovno k jej oblubenej ucitelke...som rada, ze si na nu tak krasne zvykla.....akurat stale nechce spavat, tak sme vymysleli, ze ju skusaju uspat v kociku, parkrat to zafungovalo, ale stale nic moc...potom byva krpata hrozne unavena, uz okolo piatej vyzivuje a je umrncana.....skoda...snad sa to zlepsi....

vroni, tak ty si casto vo wifi,ak sa nemylim, to je na guertli pri wahringerstrasse, ze? ja robim oproti 😉
ako sa ma natalka?

ronnda, juj, angina, to je neprijemne...tak ti prajem skore uzdravenie a neboj, mala to nechyti.... 😉

viedencanka, ako dlho bude este na materskej?
a co martinko v skolke? ozaj, kedy bude ten laternefest...? alebo uz bol? ja som uplne jelito, nic nesledujem, potom neviem co sa oslavuje...uz by som sa po tolkych rokoch tu mohla zorientovat.... 😖

charlotka, dodatocne k malej vsetko najlepsie......a moja bola tiez taky drobec chuducky, este nedavno mala sotva 10 kg 😒

zdeni, tak dievcatko? super.....drzim palceky nech ta tehu cukrovka ti nesposobuje problemy.....drz sa 😉

ja viem, ze som tu teraz velmi malo, ale ozaj som s casom zle, ale ako vidim niektore babenky sem uz voooobec nechodia.....maya, jasterka, silvi, boldy, mirka,tina a neviem koho som este zabudla......kde ste? ste ok?

tak prajem vsetkym krasny vikend...... 🙂

twix
31. okt 2009

ahojte,
tiez sa opät hlasim. u nas vsetko po starom - Laurinka opät kasle. dnes cely den nepretrzite, az na dve hodiny poobed, ked spala. v noci mala teplotu, ale cez den nie, tak snad to rychlo prejde. v stredu mame Laternenfest. bola som v skolke pomahat robit ten lampion. ale Laurinka moju pomoc nepotrebuje, uz cele tyzdne pocuvam "sama, sama", "laß das mama", "ticho mama" .... ale musim priznat, ze je dost sikovna a tesim sa, ze sa snazi byt samostatna.

nove je, ze Dominik uz pekne chodi. zacal asi pred tyzdnom a dnes sa tu uz pekne spazieroval po byte. najradsej chodi za Laurinkou, ktora ho na oplatku stuchne, aby spadol 😠 inak jej straaaasne chyba. ked spinka, alebo je vonku s babkou, tak sa ma tisic krat opyta, ze "kde je Ominik", ale ked su spolu, tak mu väcsinou robi zle ☹ uz som zvedava, ake to bude, ked sa maly zacne branit. to tu budu riadne bitky 😖

Ronnda - prajem skore uzdravenie. hlavne to nezanedbaj, Dominik mal v lete anginu dva krat za sebou, vzdy s ATB 😖

Wieni - to je fajn, ze sa Leuske v jaslickach paci. s tym spankom je to tazke. ostatne deticky vsetky spia? ja som Laurinku najprv bravala domov po obede, ale videla ostatne deti spat, tak mi sama hovorila, ze chce s nimi spinkat a nema s tym problem. doma ti Leuska poobede spinka? a rano kedy vstavate? my davame Laurinku o 18tej do postele, lebo rano skoro vstava (teraz este skor, medzi 5-5.30, odkedy sa posunul cas).

Viedencanka - super, ze si uz zdrava. muselo to byt narocne, marodit sama s dvoma detmi. klobuk dole, ako to zvladas!!

tak prajem este vsetkym peknu nedelu a marodom, nech sa vyliecia.

wienika
31. okt 2009

twix, to je mi luto,ze laurinka kasle, dufam, ze jej to coskoro prejde.....inac aj lea od vcera kasle a ma sople, tentokrat sa obavam, ze bude ozaj chora, lebo dlho nebola....teraz mi to sice vobec nevyhovuje, lebo mam roboty az az, ale uz iba 3 tyzdne a mame po premiere.....potom mozeme marodovat aj dva tyzdne 🙂
inac som sa ti uz davnejsie chcela podakovat za tip na cd marie podhradskej, objednala som ich cez net a som nadsena, teda aj moja dcera....kupila som dokonca aj dvd ,tak si vies predstavit, ze nam to stale bezi a lea si uz pospevuje vsetky pesnicky...toto dvd vrelo odporucam vsetkym ako tip na vianocny darcek.....

lenkaw
1. nov 2009

ahojteeeeee,

tak konecne mam aj ja cas na chvilu. sme na sk, tak trosku relaxujem a maly je s dedkom a babkou. 😀

twix: gratulujem k chodeniu, tak Dominik to stihol tiez este pred rôckom. Aj ja sa vytesujem ze uz nemusim s Lucom vsade za ruku, lebo lozit sa mu nechcelo 😠
Laurinke skore uzdravenie.

viedencanka: ja som tiez uchvatena z Hochkaru!!!, je tam kraaaasne, super zjazdovky a fakt to nie je daleko a nie je to tak preplnene ako Semmering.

zdenka: tak dalsie dievcatko do teamu 😀 uzasna spravicka.

ronnda: prajem skore uzdravenie.

No nam idu teraz zuby ako po dazdi, nastastie bez nejakych komplikacii. Luca uz ma aj 3 stolicky. Ale zaujimave je ze mu zubky vyjdu vacsinou ked sme na Sk, tak sa manzel vzdy pyta telefonicky ze kolko zubkov mu tu vyslo 😉

Mohli by sme dat zasa nejake stretko baby, co vy na to? niekedy koncom bud. tyzdna, to uz budem spät. A Milchbar by bol celkom fajn v takom pocasi. alebo dajte navrhy. Tesim sa.

vroni
2. nov 2009

Twix, gratulujeme k chodcovi 🙂 a Laurinke prajeme skoré nekašľanie.
Wieni, áno, Wifi je ten labyrint oproti Volkstheater 😝 Natálka sa má našťastie fajn, dúfam, že sa na tom nebude v najbližšej dobe nič meniť. Nejako nám začína žiť dieťa spoločenským životom, tento aj budúci týždeň je pozvaná na párty a jednu majú aj v škôlke, úplný spoločenský motýľ z nej bude 😀
Stretko by bolo fajn, inak na budúci týždeň už otvárajú prvé vianočné trhy, zas to ide nejako rýchlo tento rok...
Viedenčanka, druhé lyžiarske stredisko sa volá Ötscher, chodí tam vlak+autobus, na ubytovanie je toho pomerne dosť, kuk na www.lacknerhof.at, je síce o mačací chlp viac pri Viedni než Hochkar, ale pomerne malé. Hochkar je cca 130 km od Viedne a neviem prečo, ale dosť neznámy, čiže nie preplnený. Dostaneš sa tam v pohode aj vlakom, na prípadné ubytko si pozri www.hochkar.at alebo www.goestling-hochkar.at

ronnda
2. nov 2009

tak ja hlasim, ze stale marodim a o vikendu se ke mne pridala i mala, mela zase horecku a ma bolaky v pusince a okolo pusy, nic neji, cokoli da do pusinky, je auuua a place. jen pije caj s medem a medicinu a med ji po lzickach. takze ji mam doma a marodime spolu.
navic jsme vcera razne odstranili dudlika, bylo to docela v klidu, tim, ze ji ta pusinka boli, to bylo jednodussi. porad vola schnulli drzet (chce ho do ruky). ma ustrihnuty dudlik a usina jen s tim drzackem v ruce.
dnes tedy cely den nespala a ja jsem totalne hotova... ale tesi me, ze se ji dnes evidentne dari lip. ted mi tu vesi mokre pradlo vsude po byte 😒

viedencanka
4. nov 2009

Caute kocky,

Vroni dakujem velmi za tipy a info na hory,si velmi zlata,uz som si tie stranky popozerala,vyzera to velmi dobre.

Wienika,ja ostanem na materskej bud do maja alebo do septembra,skolku pre Lindu mam az od septembra a TM len na 3 doobedia dovtedy,takze asi nastupim az v septembri. Linda si velmi pomaly zvyka na TM,stale place,ked ju tam nechavam,ale ta pani mi vzdy tvrdi,ze ona sa po par minutach ukludni a potom uz neplace.Nechavam ju tam teraz 1-1,5 hodiny,viac nevydrzi,ona potom uz caka len pri dverach.To urcite zdedila po mne.Mama mi hovori,ze som tiez bola taka ☹

Twix- aj my uz zazivame tie surodenecke "bitky". V zasade sa obidvaja chcu vzdy hrat s tou istou hrackou.Linduska sa uz naucila aj bit. Ked jej Martinko nejaku hracku zoberie,ona chyti,co ma po ruke,a hodi do neho.A ked poruke nic nema,pusti sa do Martinka-do vlasov atd..

Ja mam teraz kazdy den tie moje kurzy,teraz robime vela s grafikou,to ma velmi zaujima.Profak je velmi dobry a je nas tam len 5,takze je vel casu na otazky atd. Dedko strazi Lindu nastastie,takze som na kurze kludna,ze je vsetko ok.

Wienika- nic si z toho nerob,ze nevies,kedy su tie vsetky festy tu v Rakusku,ja viem o Laternenfeste len preto,ze to maju v skolke na velkych plagatoch a pravidelne nam to ucitelky mailom pripominaju.
A Podhradsku my pocuvame tiez uz par rokov a na koncerty chodime vzdy ked sa da.Podla mna oni su naozaj super a vsetky cd su super nahrate.My mame aj tie 2 Cd s rozpravkami a tie tiez nemaju chybu.

Ronnda,tak teraz marodis ty? Snad sa mas uz lepsie.

bejby29
5. nov 2009

Caute kocky, vidim, ze sa mate super, to ma tesi..
Ronndi, tebe aj malej skore uzdravenie 😉
My sa mame fajn, uz sme sa ako tak zabehali, este je sem-tam chaos, ale uz sa celkom da fungovat. Daniel rastie ako z vody, pekne pribera a robi nam radost. Akurat na vecer place, lebo ma Blaehungen. Vcera som kupila kvapky - Sab Simplex a myslim, ze to zabera. V noci sa budi dvakrat takze nie som az taka nevyspata.. No a Nat chodi kazdy den do skolky, zatial klop klop sa jej tam paci. Ked pridem pre nu tak ani domov sa jej moc nechce.. Chodi tam od deviatej do druhej, pekne spi a papa, takze fakt som prestastna, ze to funguje..
My chodime do Oberntauern lyzovat, lenze to by bolo daleko Viedencanka pre Vas.. Je tam super. No a na Sk, pravdaze. Ja som z Martina a tam mame kopec lyziarskych stredisk - Martinske Hole, Jasensku dolinu, atd..

Wieni, Twix, aj Nathalia ma sople, kasel uz presiel, ale to je asi udel Kindergarten. My sme prekonali Dreitagesfieber, teda to bola zabava, bodkovany sme boli ako lienka.. Fakt neprijemna choroba.
My tiez pocuvame Podhradsku, teraz, ked pridem domov na Sk tak chcem nakupit Cd a Dvd..

Vroni, takze ti doma rastie society girl? 😀

twix
5. nov 2009

ahojte,
tak my uz nemarodime. Laurinka dnes bola konecne opät v skolke. uz som ju doma nevedela zvladnut.
s Dominikom sme dnes na Spielgruppe robili Laterne (teda skor ja 🙂 ) takze buduci tyzden mame aj v skolke aj na Spielgruppe Laternenfest. ja sa na to celkom tesim 🙂
zubky mame stale len dva a slintame uz pomaly rok 😲

Bejby, to je fajn, ze si sa ozvala. urcite to nemas teraz lahke, ale zabehnete sa a bude lepsie. aj tie Blähungen prejdu, len to chvilku trva. drzim palce, nech to zvladnes!!

Ronnda, prajem skore uzdravenie! tiez by som mala pomaly zrusit dudliky, ale to u nas nebude take lahke. aj Dominik ich ma.

ak by bolo stretko, tak by som sa urcite chcela pridat. snad budeme zdravi.

lucycka1
5. nov 2009

ahojte baby...som tu nova ale ako citam vizerate byt dost dobra particka...beriete ma medzi seba???....volam sa Lucia a mam takmer 2-oj rocneho syna - Fabian Andre 🙂

wienika
5. nov 2009

caute kocky....

lucia, jasne, ze ta berieme.... 🙂 a kde byvas? vo viedni?

ronnda, tak dufam, ze je vam uz lepsie a uz nehoruckujete......nicolka uz chodi do skolky? inac ja sa tak bojim tej prasacej chripky....ja len dufam, ze to nedorazi do nasich jasli..... 😒

twix, to verim, ze si rada, ze je laurinka v skolke, tiez to nie je sranda s dvoma malymi detickami doma.....fakt vas s bejby obdivujem....
tak sa drzte, nech ste vsetci dllllho zdravi.... 😉

viedencanka, to musi byt super, ked vidis ako sa linduska brani a nechce si dat hracky...mas to doma tiez vesele....
myslis,ze linduska sedava pri dverach a caka kedy prides? inac su take deti, ktore su hrozne naviazane na mamy, nastastie lea je v pohode, teda s cudzimi neostane ani za svet, ale s mojou mamou, sestrou a tetami v skolke uplne bez problemov.....aj ja som rada, ze sa jej v jasliach paci a nechce ist ani domov...zato ked sme doma, tak sa ma drzi ako kliest, aj na zachod chodi so mnou 😀
ja som zvedava, kedy budu mat u nas ten laternefest, zatial nic neavizovali...tak uvidime....

vroni, tak to sme ,,susedky,, ale dovolim si ta opravit, ze je to volksoper a nie volkstheater 😉
to by sme niekedy mohli dat aj kafko, co?
sice teraz moc casu nemam, ale ked sa dohodneme, bolo by to fajn 😉

bejby, si uzasna mamina, videla som na Fb fotky maleho, je nadherny......a natka je partacka, super ti to ulahcuje, ze nemas s nou stresy kvoli jaslickam 😉

baby, ja som uz na pokraji zrutenia 😝 ...aj vy mate take urevane deti? teda co ma lea teraz za obdobie neviem, ale ona stale reve, bez priciny....viem, ze jej ide stolicka, asi ju to aj pobolieva, ale tie sceny, no des...dufam, ze to coskoro prejde, lebo kazdy den s nou bojujem 😒

tak pekny vecer.....papa

bejby29
5. nov 2009

Wieni, aj Nati je urevana, to je asi nejake obdobie alebo co 😉 Ked som prisla z nemocky tak to bola hroza, stale revala, este k tomu sa aj rozbehla oproti stene a stala v kute a bucala.. Teraz je to uz lepsie, proste nejaka faza..
Inak, dakujem za pochvalu 😉 ...

twix
6. nov 2009

ahojte,

Lucia - vitaj medzi nami 🙂 napis o sebe viac.

Wieni - Laurinka tiez dost reve bez priciny. tiez som uz bola na nervy a aj cez vikend je to s nou dost tazke. oddychnem si, len ked je v skolke. ja som aj rozmyslala, ci to nie je tym, ze mame Dominika, ze si vyzaduje pozornost. moja mamina mi stale hovori, ze sa citi byt odstrcena, ale ako citam, aj Lea a Nathalka to maju, tak asi to bude nejaka faza 😒 Laurinka ma niekedy dost hystericke zachvaty, vobec nechapem.

Viedencanka - som zvedava, ci sa aj Dominik zacne branit. tipujem, ze on bude taky dobrak a skor sa necha zbit ☹ Laurinka tiez zo zaciatku plakavala u TM a chodila k dveram cakat. chcela si obut topanky a bundu. niekedy ju TM este prehovorila, aby sa isla hrat, inokedy to skoncilo placom a volala mi,nech si pre nu pridem. s Dominikom to bude asi tahsie, on je strasne na mna naviazany. mozno sa to casom zmeni, ale obavam sa, ze ked pojde do skolky, tak Eingewöhnung bude trvat aj rok ☹ Laurinka teraz rano zvykne plakat, ked ju manzel prinesie do skolky, ale vraj hned, ked muz odide, tak je ticho a zacne sa hrat.

Bejby - musim pozriet tie fotky na FB, co chvalila Wienika. ja na FB idem tak raz za mesiac, akosi ma neoslovil. drz sa. a ako kojenie? vsetko OK?

Dominik dnes strasne zle spal. tie deti sa striedaju, vzdy nam niektore pripravi nocny program ☹ dost sopli a pokasliava. myslim, ze ho boli hrdlo, ale rano som si vsimla, ze ma vonku dalsi zubok hore v lavo asi dvojku, ale vobec mi nedovoli pozriet sa. len sa mu dotknem pusy a uz reve, ani ranajkovat nechcel, co je u neho velmi zvlastne, kedze by papal cely den. bud ho bolia tie zubky, alebo hrdielko ☹

tak prajem pekny den!

lucycka1
6. nov 2009

jeeeeee tak fajn....moc sa tesim!!!!

hm nieco viac.....no momentalne som na slovensku ale buduci rok by som mala prist spät do wien....mam 24 rokov a pochadzam z partizanskeho, poznate? az nie to je take mini mesto na zapadnom slovensku
som taka straaasne ukecana, neznasam nudu, rada spoznavam novych ludi a ked sa vratim do viedne rada by som sa dostala do kruhu mamiciek pretoze znamych co tam mam su vsetci bezdetny a mozno mate aj vy skusenosti ze nie vzdy sa daju sklbit plany s ludmi bez zavazkov.....

inak to s tymi materskymi co tu riesite...hm dost komplikovana zalezitost, hlavne ked su obaja nerakuskeho obcianstva....povolenie na zdrzanie v krajine nepotrebujete bo sme v eu ale prac. povolenie urcite no a od toho sa odvija poistenie atd., alebo mate zivnost a platite si vsetko samy, tak to nie je ziaden problem....ak by sa vsak zadarilo to povelenie mozes pracovat a zamestnavatel odvadza dane a potom mas aj narok na matersku a to najprv plnu vysku tvojho platu v cistom a neskor podla toho ako dlho ostanes doma ale pohybuje sa to od 450 az 800 euro a este kazdy druhy mesiac od finanzamt rodinne pridavky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre