Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

trpezliva
6. dec 2007

Ahojte, neviete mi povedat, ci su v sobotu u vas zatvorene obchody, kedze je statny sviatok???
Dakujeeeeeeeeem za rychlu odpoved.
Kika

galina75
6. dec 2007

Ahoj trpezliva - obchody su normalne otvorene! ( Iba BILLA ma zavrete)
Gala

twix
6. dec 2007

Ahojte! tak ako sa mavate? nakupujete darceky? uz mate vsetky napecene a upratane 😀 a aky bol Mikulas? my sme sa zase zacali snazit, aby buduci rok dostala nasa princezna braceka 😉

boldy
7. dec 2007

ahojte baby, zdravim vas...mame sa dobre,nakolko v sobotu ideme na bratovu svadbu 😉 ... tak twixa to je super novinka... tak do toho ... nech nas je viac xixi...gali tak tak vy uz v novom domceku... tak nech sa vam tam dari, ved nove prostredie vraj robi divy 🙂... prajem pekny vikend pa

silvia2406
7. dec 2007

ahojte babulky 🙂
gala, som rada, ze vam domcek rastie ako z vody, urcite mate prace ako na kostole, ale je vyborne, ze to stihate do vianoc, ktore uz budete travit vo svojom a novom 🙂
twix, tak nech sa vam co najrychlejsie zadari, aby mala laurinka nemusela dlho cakat na surodenca. drzim vsetky palceky 😉
boldy, uzite si svadbu co najlepsie, to mate taku pripravu na tu vasu 🙂
a vam ostatnym prajem taktiez vela zdaru a chuti pri snazilkovani.
co tak sa este na buduci tyzden stretnut, to len ak by ste si nasli chvilku cas medzi pripravami na vianocne sviatky. bolo by to super 😵 🙂

hanulee
10. dec 2007

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem tak lezu... Ja ziji v Nemecku, ale mam kamosku vdanou v Rakousku a ta shani ceskeho nebo slovenskeho gynekologa. Neznate nejake stranky na netu, kde by si mohla nejakeho vyhledat? Predem moc diky za odpovedi!
Mejte se hezky! 🙂

twix
10. dec 2007

Ahoj hanulee!
ak tvoja kamaratka byva vo viedni:
http://www.aekwien.or.at/997.py
staci zadat Fachgebiet a Fremdsprache a najde jej to lekarov.
dufam, ze som pomohla! 🙂

hanulee
11. dec 2007

Twix, moc dekuji, ale ona bydli pobliz Linze. Ale i tak diky! 🙂

alexa27
17. dec 2007

Ahojte dievcata,
neviem kedy sem ktora zavitate, preto pisem uz dnes. Chcem vam vsetkym zazelat krasne vianoce, pohodove sviatky a vesely silvester. Oddychnite si, nacerpajte kopec novej sily a vidime sa v novom roku 🙂 .
A ked mate niektora nejake novinky, tak rychlo napiste, nech sa mozme tesit uz teraz 🙂 😵 .
ahojte, alex

twix
20. dec 2007

Ahojte!
pripajam sa k alexe a prajem vsetkym pokojne a radostne sviatky a v novom roku hlavne vela zdravia a lasky,
a vsetkym snazilkam krasne a zdrave babätka! 🙂
Papa!! 😀

boldy
21. dec 2007

ahojte babule, tak taktiez prajem vsetkym prijemne sviatky a mocneho snazilkovania 😉 zatial nic nove sa u mna nedeje 🙂 papa drzte sa

silvia2406
21. dec 2007

Ahojte babulky, aj ja Vám prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný Nový rok 2008. 🙂
Budem sa tešiť na nové správy po novom roku 😉 veď vianočný čas to istí a keď nie on, tak rok 2008 určite bude ten náš, ktorý nám prinesie naše vytúžené fazulky 😉 😵 😵 😵
majte sa krásne 🙂
p.s. dúfam, že po novom roku sa budeme stretávať častejšie, či už virtuálne alebo osobne 🙂

twix
13. jan 2008

Ahojte dievcata! tak co je s vami? akosi to tu viazne. to sme teda pekne zacali tento rok 😒
my sa dnes balime na par dni do Babytherme. strasne sa tesime. nasa mala miluje vodu a rada chodi
plavat, tak sa tam moze par dni vyblaznit. a hlavne budeme par dni vsetci traja spolu na dovolenke 🙂
mozno sa nam aj podari urobit to druhe babo 😉
tak sa majte krasne!! 🙂

alexa27
14. jan 2008

ahojte dievcata, vsetko odbre do noveho roku vam vsetkym prajem 🙂 .
Twix, mas pravdu, mali by sme to napravit a castejsie co to popisat.
super, ze idete do tych kupelov, bude vam tam urcite uzasne. potom napis, ked sa vratite 😉 . a drzim palce aj na snazilkovanie 🙂 .
a zvysok dievcat, ako sa mate? ako ste przili sviatky?
my sme boli cez vianoce u nasich a cez silvestra sme sli lyzovat na moeltaler gletscher, bolo super. boli sme tri dni. krasne prostredie a velka romantika, lebo sme byvali na chate pre asi 20 ludi uprostred ladovca. to bolo jedine ubytko siroko daleko, ostatni ludia boli ubytovani dole v dedine. no krasne neico, co vam budem hovorit. 🙂

kvetinka28
16. jan 2008

Ahojte kocky, zase som sa dlho neozvala ☹ ale nejako to medzi tymi pripravami nestiham. Musim este lovit vselijake informacie, lebo ked sa drobec narodi, uz na to nebude dost casu.
Prajem Vam vsetko dobre do noveho roka a hlavne vytuzene pokladiky v brusku 😵
My sa uz pripravujeme a cakame, ze to kazdy den pride. A ono zatial nic, ale snad uz coskoro. Uz sa neviem dockat, kedy sa maly narodi, velmi sa nanho tesim. Ale urcite mi budu chybat pohyby v brusku.
Na konci decembra sme boli u lekarky, maly bol otoceny hlavickou hore, navyse to vyzeralo, ze je taky velky, ze sa uz-uz bude pytat na svet, tak nas postrasila cisarskym, ale nastastie sa otocil a ani s tou hmotnostou to nebolo take prehnane. V piatok k nam pride na navstevu Hebamme, uz sa tesim. Pojdem s nou rodit do nemocnice, dufam, ze to dopadne dobre. Aj na to sa uz tesim, aj ked neviem, co ma caka. Potom napisem, ake to bolo.
Tak nech coskoro pribudnu dalsie tehulky, ja sa nabuduce ozvem uz asi aj s drobcekom 🙂

alexa27
16. jan 2008

jeeej kvetinka, ahooj, to som rada, ze si sa ozvala. no tak ti drzim moc palceky, aby ti porod dopadol dobre a vsetko bolo v poriadku a malinkemu odkazujem nech ta moc netrapi 😉 .
tak sa drzte a urcite daj potom vediet ako vsetko prebiehalo. budeme zvedave 🙂 .
papa zatial

lieska
17. jan 2008

No dievcata ahojte!! Uff, trvalo mi asi 3 hodiny, kym som si precitala vsetkych 36 stran tohto fora! 😝 Ale teraz mam takmer dokonaly prehlad kto ste kto, kde byvate, ake ste mali od konca r. 2006 zazitky a problemy, kedy boli stretavky a podobne! 😀

Takze by sa patrilo predstavit sa - od jula 2007 zijem v Rakusku, v Salzburgu (odkial je tusim iba Marlene, aj ta tu bola len raz)! Manzel je Slovak, zije a pracuje tu uz 5 rokov. Ja som zila pocas nasho - vtedy este - chodenia 3 roky v Nemecku, v Passau (Kvetinka, pozdravujem!!! 🙂 ) V Rakusku zatial nepracujem, mam zivnost na SK takze beham hore dolu!

Momentalne som tiez len snazilka, az teraz som si zacala vybavovat zdravotne poistenie, doteraz som mala nocnu moru z toho ze co ked otehotniem a nebudem tu moct ist k doktorovi.. 😒
Tak hned otazka na vas: ste tu niektora taka, co ste poistena na SK, napriek tomu ale navstevujete gynekologa tu, v Rakusku? Chcela by som vediet ako to mate osetrene.
Tesim sa na pokec, dufam, ze sa to tu rozprudi ako na zaciatku! 😉

kvetinka28
17. jan 2008

Alexa, dakujem, budem sa snazit, aby to sopadlo dobre. Maly ma urcite nebude trapit, ved to nikdy este neurobil 😀 Strasne sa uz nanho tesim.
Lieska, vitam Ta, dufam, ze sa Ti tiez coskoro podari otehotniet. S tym poistenim mam trochu skusenosti, lebo do konca minuleho roka som bola zamestnancom firmy na Slovensku a mala som tam teda aj zdravotne poistenie. A samozrejme aj lekara, takze som do tehotenskej poradne chodila na SK. Kedze chcem rodit v Rakusku, zistovala som co a ako by mi preplatili zo slovenskeho zdravotneho poistenia. No a dopadlo to tak, ze som dala vypoved, aby som sa mohla odhlasit zo zdravotnej poistovne na SK a mat radsej zdravotne poistenie v AT cez manzela. Slovenska poistovna by mi preplatila porod alebo zdravotne osetrenie len v pripade poskytnutia prvej pomoci, t.j. predcasny porod. Odporucam Ti vsak zavolat na svoju pobocku zdrav. poistovne a informovat sa o tom. A velmi fundovani su na Urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, tak tam odporucam zavolat najskor. Inak je to velmi komplikovane, ale existuju formulare, ktore umoznuju aj taketo poistenie. Tak prajem vela stastia, dufam, ze sa Ti to podari uspesne vybavit. A este predtym, nez budes tehotna.
Tak zatial sa vsetky majte krasne a tesim sa na spravicky o novych prirastkoch 🙂

lieska
18. jan 2008

Kvetinka, velmi pekne Ti dakujem za info, si velmi zlata! Takze Ty si ceky cas chodila do teh. poradne na SK??? 😨 Pravdu povediac, ja som sa na takuto alternativu pytala mojho gynekologa na SK a ten mi to kvazi zatrhol, ze to nie je dobre behat v takom stave hore dole. No ale nasadila si mi chrobaka do hlavy ...
Ohladom porodu som zo slov. poistovne dostala rovnaku odpoved v podobnom duchu ako si pisala ty, t.j. ze porod ti mozu, ale nemusia preplatit, zavisi to vsak od lekara-porodnika. Ak ten rozhodne, ze "neslo o potrebnu zdravotnu starostlivost", tak si to platis vsetko sama. Co v reali znamena, ze si poistovna najde x dovodov, aby ti to klasifikovala ako zamerne vycestovanie za porodom! 😀
Ale dakujem aj za super tip na ten Urad pre dohlad nad zdrav. starostlivostou!!
Ak by sme sa tu uz do tvojho porodu nestretli, drzim Ti palce, nech vsetko dopadne dobre a nech sa mozes uz plne tesit z malinkeho! 🙂

kvetinka28
18. jan 2008

Lieska, nie je za co, dufam, ze to vybavis v pohode. Ked im na tom urade vysvetlis, o co Ti ide, mali by Ti poradit. Poistovne maju vsak svoje interne pravidla, ktore ani nie su v sulade so zakonom a nepohne s nimi nikto. Nie su ochotni platit. Drzim palce.
A dakujem. Ozvem sa, dufam, ze do porodu uz nemam daleko.

zuzulkab
20. jan 2008

Ahoj dievcata...

my by sme chceli zacat snazilkovat v maji... az dokoncim skolu... 🙂

tehulky, vedeli by ste poradit nejake sukromne porodne centrum vo wien?

dakujem...

rosi
22. jan 2008

Caute rakusacky 😉 , my sa zatial este nesnazime, ale planujeme mozno po lete 😵 Dovtedy sa mi musia ustalit krvne hodnoty 😒 a v stvrtok sa dozviem, ci pokracujem dobre v mojej terapii. Mam totizto problemy sso stitnou zlazou a internista mi neodporuca otehotniet, lebo mam vysoke riziko potratu ☹ . Tiez uz obkukavam rozne stranky s klinikami a pod. Kedze ja tu pracujem, chcela by som rodit tu- vo Viedni. Par linkov na nejake kliniky:
http://www.sob.at/html/geburtskliniken_in_wien....
http://www.wien.gv.at/index/geburtskliniken.htm

a trosku neaktualna stranka (ceny su este v silingoch 😲 ) ale je tam dobry popis..
http://www.babyonline.at/adressen.html

Na jednom fore som este nasla info, ze na niektore kliniky (pri vysokej poptavke) sa treba prihlasit do 12 tyzdna tehotenstva!! 😲 Takze kocky, ktore chcete rodit vo Viedni, pomaly zacnite studovat stranky, ktora klinika by eventuelne prisla do uvahy, aby ste sa vyhli stresu:
http://www.baby-boom.at/n_forum/viewthread.php?...

silvia2406
23. jan 2008

ahojte babulky 🙂

kvetinka, tak už sa ti to naozaj kráti. Prajem ti krásny bezproblémový pôrod. Dúfam, že sa potom pochváliš s malinkým aspoň prostredníctvom fotiek 😵 😵

lieska, zuzulkab, vitajte medzi nami. Lieska, ja práve riešim zdravotné poistenie tu v Rakúsku, je to o držku, keď to všetko vybavíme dam vedieť, čo všetko je k tomu potrebné zo Slovenska, keď sa chceš poistiť v Rakúsku.

rosi, takže konečne si si našla čas na lekára 😉 a vidím, že testy nedopadli dobre ☹ neboj všetko bude O.K., lekár ti nasadí lieky, hodnoty v krvi sa ustália a vy budete môcť snažilkovať o sto6 😉

twix, aký bol výlet? dúfam, že ste si pekne oddýchli, malinká sa vybláznila vo vode a rodičia popracovali na súrodencovi 😉 😀

boldy, pozdravujeeeeem 🙂 🙂 🙂 a vy ostatné sa máte ako? ako pokračuje snažilkovanie, máme už nejakú tehuľku v novom roku? 🙂

twix
23. jan 2008

ahojte!

dovolenka bola super 🙂 strasne sa nam tam pacilo. hotel je vybaveny vsetkym, co babätka potrebuju.
je tam cisto a vsetko ako nove. kto by chcel viac informacii:

http://www.sonnentherme.at/
http://www.sonnenpark.at/

teraz som trochu chora a mala poplakava a nechce papat. idu jej zubky a vraj ma tiez trosku cervene hrdielko,
povedala lekarka. ☹ tak dufam, ze to coskoro prejde.

moc sme sa posledne v januari nesnazili, takze ziaden zazrak neocakavam.

kvetinka, drzim palce! urcite by si to uz mala najradsej za sebou. moja mala prisla 4 dni po termine a to som
si uz 3 tyzdne pred terminom priala, nech sa konecne narodi 🙂

lieska
23. jan 2008

Ahojte baby!

Diky za privitanie, Silvi! No s tym poistenim to je fakt na prd! Cim dalej tym viac sa priklanam k myslienke, ze to spravim nelegalne, jednoducho sa poistim aj tu a zostanem poistena aj na SK! Lebo inak mam jedinu moznost - cez Europsky preukaz zdrav.poistenca! Ale to mi jednym dychom dali zo VSZP info, ze cez ten preukaz nemam hradene prehliadky v tehotenstve iba porod, ale aj to zavisi od toho ako to lekar bude klasifikovat. Ci teda islo naozaj o potrebnu zdravot.starostlivost. V reali to vidim tak, ze b ymi potom povedali "na co ste sa v 9. mesiaci trepali do Rakuska (za manzelom), ked mate trvaly pobyt aj zdrav.poistenie na SK?" 🙂 Proste ako to tak checkujem a zhodnocujem, asi to risknem! Ale preverim este par moznosti.

Rosi, diky za tie linky! Ja sice hladam nejakeho lekara v Salzburfu a nie vo Viedni, ale urcite pomozu aj tie tvoje stranky na nejaku orientaciu!

Twix, to stredisko vyzera super! Ja som si to vsetko necitala, takze ... to je specialne pre babatka?

silvia2406
23. jan 2008

Ahoj lieska, nechcem ti brat nadej, ale na to, aby ta poistili v rakusku, musis doniest papier, ze si odhlasena zo slovenskej poistovne. je to hrozne "kocurkovo". Ked sme prisli do rakuskej postovne, tak nam povedali ze ma neprihlasia, kym nedonesiem papier, ze som odhlasena zo slovenska. na slovensku mi zas povedali,ze ma neodhlasia, kym nedonesiem papier, ze som prihlasena v rakusku. 🙄 nakoniec sa ale pani zlutovala a dala mi nejake smiesne potvrdenie, ze som bola ich postenkynou od do. s tym sme isli na rakusku postovnu, kde nam ale povedali, ze potrebujem este formular e 104, lenze ten u nas vydava socialna postovna a kedze ja ako studentka si socialne neplatim, tak neviem, co s tym chcu. dnes tam ale manzel znovu isiel, vysvetlil im ako to s tou socialnou u nas je a papiere mu zobrali s tym, ze do dvoch tyzdnov pride vyzrozumenie. takze tolko moje peripetie z postovnami.
a najvacsi gol bol, ked sa ho mlada slecna za priehradkou spytala, ci sme z CESKOSLOVENSKA, chapes to 😲 🙄 takze niekedy je to tu horsie ako na slovensku.

ronnda
23. jan 2008

Ahoj,
muzu se k vam pridat? Tehotenstvi v Rakousku uz mam za sebou... mam pulrocni mimi, ziji ve Vidni.
Ronnda

silvia2406
23. jan 2008

ahoj ronnda, vitam ta medzi nami, a kde konkretne byvas? ja som v 12-tke.
nerozumiem preco slovo poistovna pisem bez i 😀 uz som prepracovana z diplomovky. uz mam za sebou 25 stran, takze uz len priblizne 10-15 a teoreticka cast je za mnou. taaaak sa tesim 😵

ronnda
23. jan 2008

Silvia - to je nahoda, bydlim taky ve 12. Bezirku 🙂
Dekuji za privitani.

rosi
23. jan 2008

Ahoj ronnda, no to je ale nahoda 🙂 aj ja byvam v 12 a Silvia je moja "skoro" suseda. 😀 Zeby sme Ti prisli pokocikovat? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre