Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
6. nov 2009

pekny vecer... v utery jsme byli s malou u dr., byla o.k., jen ty bläschen im mund, pry je to harmlos, nicole byla pak uplne v pohode a ve ctvrtek mela jit do skolky a ja po angine do prace. no a v noci ze stredy na ctvrtek zase horeckovala a horeckuje doted. v pusince a na rtech ma afty a musi ji to dost bolet, nic neji, pije tedy dost caje i trochu mlika a mazeme to takovou vodickou. noci jsou u nas ted dost neklidne, celkove nic moc... manzel s ni zustal doma, nevim jak to bude pristi tyden. nasi zamestnavatele z nas musi mit radost, porad jsme ted doma 😒

bejby - casto na vas myslim, jsem rada, ze tak skvele zvladate. natalka je sikovna. ja si ted predstavuji, jak by to bylo, kdybych mela doma jeste male miminko a k tomu nemocnou nicole... jsem docela vyrizena, ale to je i tim, ze chodim do prace. tak se drzte! a pridej casem prosim i nejake fotecky sem pro nas konikare...

wienika - bud klidna, nicole je taky dost urvana, nejen ted kdyz je nemocna. je to asi opravdu takove obdobi, snad to u tech nasich deti brzy prejde. a tesi me, ze si leuska hezky zvykla na tu novou tante ve skolce. nicole mluvi o skolce kazdy den, o detech, zpivame, moc se tam tesi, tak doufam, ze uz tam zase brzy zavita.

twix - to je dobra zprava, ze uz je laurinka fit a uz byla ve skolce. manzel byl s nicole vyrabet laterne minuly tyden, jen nevim, jestli se zucastnime pristi tyden laternenfest.

lucycka - vitej mezi nami!

tak dobrou, jdu si dat punc 🙂

twix
9. nov 2009

ahojte!

my sme trosku marodili. Dominik dostal v piatok horucky. vcera bol uz nastastie bez teploty, tak sme oslavili doma jeho narodeniny. oslavu v Bratislave sme posunuli. najväcsiu rodost z oslavy mala Laurinka. dva dni o nicom inom nerozpravala, len o torte a sviecke. stale sme jej museli ukazovat tortu v chladnicke a chodila sa pozerat do skrine na Dominikove darceky. uplne pistala a vrieskala, ked sme konecne dali tortu na stol a zapalili sviecku 🙂

Lieska a Jasterka - prajem vasim babulkam vsetko naj, naj, naj, hlavne vela zdravia a nech ich rodicia posluchaju 🙂

Ronnda - ako ste na tom? uz ste zdravi? ja tiez neviem, ako to budeme riesit, ked budem pracovat a deti budu stale chore. ja mam sice svokru na dochodku, ale v tomto sa na nu nemozem spolahnut. mam s nou v tomto zle skusenosti. asi by som cely den trpla v praci, ci im dala lieky a ci nemaju horucku a ci sa s nimi neprechadza po vonku ☹

prejem este pekny den!

ronnda
9. nov 2009

twix, jasterka, lieska - tak vase deticky uz oslavili prvni narozeniny, jak to rychle uteklo. a jak jste to prozili?
twix, aspon ze si narozeiny dominik trosku uzil a uz chudacek nemel horecku. laurinka mela tedy velkou radost!

u nas nic moc noveho, vikend byl narocny, nicole dost plakala, nic nejedla, pusinka ji porad boli, v noci dost place a krici auuu a nic moc nepomaha. musime to pry vydrzet. mam pocit, ze se ji ty afty rozlizaji vic a vic. manzel s ni je ted doma. dnes uz vypadala trochu lip, vypila i mliko a snedla polivku. jsme dost vycerpani a chybi nam spanek 😒

nemate nekdo zpravy o tine jak se jim dari?

viedencanka
9. nov 2009

Twix,Lieska,Jasterka- prajem vasim detickam k prvym narodeninam hlavne vela zdravia a aby vam nadalej robili velku radost.

Ronnda,takze nicol este stale bojuje s tymi aftami? Moje deti este take nieco nikdy nemali,tak ti nemozem dat ziadnu dobru radu.
Ja nadalej mojim krpcom davam rozne sirupy na zvysenie imunity,zda sa,ze zatial to zabera,zatial su zdravi,aj ked okolo nas su vsetci chori,tak vyzera,ze som zbytocne nevykupila lekaren 🙂

Twix- ja si tiez neviem predstavit,ako to vsetko zladim,ked sa vratim do prace.Ja nemam flexibilnu dobu, o osmej budem musiet sediet v kancelarii,bud budem musiet deti budit rano o pol siedmej,alebo si zaplatim Leihoma,aby ich rano vychystala a odviedla do skolky,uz teraz si s tym lamem hlavu. Spoznala som tu uz jednu leihoma,odporucila mi ju TM,ku ktorej nosim Lindusku.je to velmi sympaticka a vzdelana pani,tak mozno sa s nou na niecom dohodnem.
My mame tento tyzden laternenfest zo skolky a Martinsfest u TM,takze same akcie...Zajtra ideme tiez do SMZ Ost na kontrolu s Martinkom,lebo sa mi zda,ze zase mu tie mandle dorastli,tak som z toho dost nervozna.

viedencanka
9. nov 2009

Wienika-Linda vydrzi u TM max. hodinu.Naozaj neviem,preco si tam tak pomaly zvyka. Ona inak nie je az tak naviazana na mna,casto ju nechavam u nasich cely den a nikdy ma nehlada.Ked ju u Tm nechavam,hrozne place,ale ze vraj potom sa ukludni a hra sa,ale ona ju musi mat stale na rukach a lebo aspon pri nej sediet,potom si zase spomenie na mna a ide ku dveram,niekolkokrat jej od smutku zaspala na rukach,ale zlepsuje sa to,musi si jednoducho zvyknut,adaptacia na kolektiv je velmi dolezita a cim skor,tym lepsie pre dieta.

Ronnda,Wienika,Twix- co sa tyka tych navalov revu,Martinko tiez mal dlho take obdobie,potom okolo 2,5 roka to preslo a nedavno sa to opat vratilo ☹ Tiez su dni,ked pozda len slovicko nie,nechcem,nechce sa mi atd. Ale pracujeme na tom,musime to zvladnut,ved neskor pride puberta,dovtedy uz aby sme boli nacviceni,ako na to 🙂

Tina,ako sa mas? Asi si na tom rehab. pobyte,daj nam vediet,ako sa vam pacilo a ci sa leni ma lepsie.

jojci29
10. nov 2009

Ahojte.JA by som potrebovala info od niektorej ktora bola freigestellt.Ja som v 4 mesiaci teraz mi konci 6tyzdnove uvolnenie a midem si ho predlzit az do porodu .Chcem vediet ci nerobili na Arbeitsinspek.nejake problemy.Diky moc

lucycka1
10. nov 2009

no jojci29....ja som bola freigestellt....ale skor ako arbeitinspekt. mi robili problemy lekari lebo si mysleli ze sa len robim ze je mi blbo pritom videli ako mi kolisa tlak a tak.....no divny boli ale to je jedno....inak na uradoch boli zlati a ochotni tak dufam ze aj ty to prezijes v pohdicke......pekny den

iinuska
10. nov 2009

jojci, mna vypisalali bez problemov.Robim v zdravotnictve, tak asi preto.Vies dvihanie, atd...

jojci29
10. nov 2009

ved aj ja som diplomovana tak preto dufam ze nebudu robit problemy.U dokiho v pohode sice mal reci okolo toho zue mi nic nieje ale viac sa bojim pred posudkovu aj ked prvy krat som bola vnutry asi 20 sekund

bejby29
10. nov 2009

Twix, Lieska, Jasterka gratulujem drobcekom k prvym narodeninkam 😉 Boze, to tak rychlo uteka, ved len nedavno ste pisali ako sa drobcekovia narodili..
My sme vcera boli u Pinkiny na oslave narodenin, mala Kristinka mala tiez rocik, tak este raz vsetko naj, naj, naj.. Mne vcera bud niekto prepichol gumu alebo som na nieco nabehla tak som uz druhykrat zostala stat na Helnarser Hauptstrasse.. Uz sa tam viac nechystam, lebo ta ulica je pre mna zacarovana 😀 Najprv mi tam dosiel benzin, teraz guma. No, teraz som zvedava, co mi povedia, ci to bolo prepichnute naschval. Museli sme volat Oamtc.. Poviem vam, nie je to sranda zostat s dvoma detickami niekde takto stat..

Nove kocky Lucycka, Iinuska a Jojci29 vitajte medzi nami..

bejby29
10. nov 2009

Ronndi, to s tymi aftami ma mrzi, Nicolku to musi boliet, chudatko malicke.. Tiez ti moc neporadim, ja som to mala raz a davali mi na to sa mi zda, ze jodidovu tinkturu. Je to taka tmavohneda vodicka a pomohlo to.. Vraj je to pri oslabenej imutine, tieto afty. No drzim vam palce nech to co najskor prejde.. Myslime na vas

lieska
10. nov 2009

Caute baby,
hlasim sa aj ja po par tyzdnoch...idem postupne pisat, aby som nezabudla! V prvom rade este raz vsetko najlepsie: Tereske, Livinke, Emmukse a Dominikovi. Pinkina, tusim aj tvoje babo ma teraz niekedy rocik... Gratulujem!

Twix - gratulujem Dominikovi, sikulko preveliky! Chlapci su troska lenivejsi normalne, ale Dominik prekvapil!
Zdena: vydrz to s tou cukrovkou nejak...ty si inak celkom vytrpis pocas tvojho tehu! A bude dalsia bab do partie? Wow! ;)
Bejby: si super ako to zvladas! Klobuk dolu! 😉
Lucycka: vitaj! Jasne,ze ta bereme!

Mna z tych Rakusanov porazi... uz asi tyzden tu kazdy bozi den nejaky debil v okoli vrta, bucha, pili...zacne okolo 12.00 hod a konci o 15.oo hod! Presne v case, ked ma mala spat! No zabijala by som!

lieska
10. nov 2009

Ronndi...chuda Nici, nech jej tie afty cim skor ustupia! Aj Mimi ich mala nedavno, pamatas?
Dievcata, dakujem za blahozelania! Veru to leti neskutocne rychlo, ved len pred rokom sa tu rodilo ostosest a dnes si gratulujeme k prvym rocikom!!! 😉 My sme mali oslavu zatial tu, cez vikend sa chystame domov, tak sa bude oslavovat aj na SK! Je to super mat uz doma take velke babo!!... ktore momentalne uz 10 minut hulaka v spalni, takze idem.... Pa, pekny den vsetkym! 🙂

zdenka73
11. nov 2009

Ahojte! Aj ja sa pripájam oneskorene ku gratulantom. Veru ako ten rok uletel, takže všetko najlepšie detičkám od Liesky, Twix, Jašterky a Pinkiny.

Bejby - teda máš fakt smolu na tej ulici, ale ty všetko zvládaš super a s nadhladom. Super.

Lieska - no tak dúfam, že tú cukrovku budem musieť pretrpieť, ešte tých pár týždňov a nezostaneme mi potvora jedna.

Nové baby vitajte medzi nami a zapojte sa.

Ozaj chcela som sa spýtať, podávali ste si niektorá o Wohnbeihilfe? a ktoré ste podávali, od mesta, alebo od Finanzamtu. Neviem či si o to mám podať teraz alebo až ked sa malá narodí.

wienika
11. nov 2009

ahojte babulky...no konecne sa to tu trosku rozbehlo....

aj ja sa pripajam ku gratulaciam vsetkym oslavencom, fakt neskutocne to ubehlo....... 🙂

lieska, to je zakon schvalnosti, ked ti ma dieta spat, tak sa zasadne pili a bucha...to poznam 😒

bejby, no teda klobuk dole ako si to zvladla na tej ceste.....inac to si bola kusok odomna, to je hned vedlajsia ulica, tiez ju nemam rada, samy cudzinec 😖 som zvedava, co to s tou gumou mas, ci naschval alebo nahoda...

zdenka, jej ty uz si v 31 tt, wow...ako sa citis? co nohy? a mala uz musi riadne bubnovat, ze?
o tej wohnbeihilfe neviem, ale mozes sa spytat manzela......

co sa tyka freistellung, mne doky jednoducho napisal, ze vraciam, tak mi dali asi na dva mesiace a potom ked som bola v 4 mesiaci,mi ta dr na fichtegasse tvrdila, ze mam ist do roboty...a ja, ze pani dr a vy ste kde videli skakat po javisku baletku s bruchom? a ona, ze jaj...a dala stempel.....myslim, ze su tam celkom v pohode, ked dr napise, ze mame rizikove zamestnanie..myslim, ze sestrickam davaju bez problemov...skoda, ze tu neni jasterka, ta by vedela viac...

ronnda, ako nici? uz lepsie papa? ja idem zajtra s malou k lekarovi, lebo sa mi ten jej kasel nepaci, tak dufam, ze je to fakt len ten suchy vzduch co tu kazdu zimu ,ked sa kuri mame...takisto mi mala kaslala celu minulu zimu.....tuho rozmyslam nad tym zvlhcovacom vzduchu.....

viedencanka, nestras,......to fakt osediviem za dva roky, ked mi krpata bude toto este robit.....ja uz neviem ako na nu...stale sa jej nieco nepaci, vsetko chce robit sama, ked to nejde tak zuri......hlavne rano ten stres.... 😝

tak sa zatial majte....paaaa

twix
11. nov 2009

ahojte!

my sme mali dnes ten Laternenfest, co som sa na neho tak tesila. ale bol len manzel, kedze ja uz par dni kycham a kaslem ☹ Laurinka prisla cela nadsena domov. museli sme zhasnut svetla a zapalit jej lampion, potom
spievala a tancovala s lampionom v ruke 🙂 Dominik ma konecne treti zub a ide mu dalsi. bohuzial nie bez problemov a chuda dost trpi. stale mrnci, je mrzuty a uplakany ☹ to si este uzijeme, kym bude mat vsetky zubky.

Zdeni, tak tebe sa to uz krati. drz sa !!

Bejby, chuda, si si uzila. mna by asi porazilo. deti by urcite zacali revat a ja by som bola na pokraji infarktu a nevedela, co mam robit ☹ to je fajn, ze to tak zvladas. ale ked clovek musi, tak mu nic ine neostava 😉

ozaj, chcela som sa opytat na vas nazor na ockovanie proti Schweinegrippe. dat sa zaockovat? ano/nie, preco ano, preco nie? ja sa strasne bojim o deti. Laurinka ma pravidelne kasel a preto patri do Risikogruppe. moj chlap hovori, ze ako vzdy prehanam 😔 tak napiste, ako to vidite vy, nech sa upokojim.

tak dobru noc

lucycka1
12. nov 2009

jeeeeeej tak tu je tych oslavencov.......prajeme vsetko najlepsie a iste kroky do toho velkeho sveta!!!!!!

moj fabian bude mat taktiez coskoro narodeniny ale uz druhe....no a on je uz v tom svete na tych jeho malych velkych nohach az moc isty.... 😀

lenka.pav
12. nov 2009

ahojte,
nove baby, vitajte!
twix, ohladom toho ockovania. podla mna je to o tom istom co normalna chripka - cize zaockovat by som sa urcite dala, keby som patrila k alergikom, chronicky chorym, ......proste k rizikovym pacientom. inak netreba robit paniku, treba sa venovat prevencii a bude to v pohode. a prajem bezbolestne vychadzanie zubkov 😉
wienika, ze baletka s bruchom - som sa pobavila 😀 😀 😀
co sa freistellung tyka - podla mna to sestrickam asi daju v pohode. mne to dali hned v tretom meciaci a az do konca tehotenstva, lebo som mala prasknutu platnicku. jasterka tam tusim chodila na viac krat, ale vzdy jej to predlzili. dolezity je ten dovod, ktory uda lekar 😉
bejby, mna by asi siblo! ale super to vsetko zvladas, mozes byt na seba pysna!
zdeni, o Wohnbeihilfe neviem nic, skus nieco vygooglit 😉

viedencanka
12. nov 2009

Caute kocky,

tak my mame kontrolu v SMZ ost za sebou,martinkovi robili 4 rozne vysetrenia a nastastie vsetko je v poriadku,pocuje viac ako by mal 🙂 Tak dr povedala,ze si Martin bude musiet najst inu vyhovorku,ked sa mu nieco nebude chciet robit 🙂 ( doteraz ta vyhovorka bola,ze ma nepocul...) Som rada,ze to dobre dopadlo,lebo asi by ma porazilo,keby s tym zase nieco bolo.

Vitam tu tiez vsetko nove baby. Ohladne Freistellung,aj ja musim povedat,ze na tom Arbeitsinspektorate boli velmi mili ku mne. Mne ale moja gyn. nechcela napisat ten Antrag,moja vseob. lek. ma presviedcala,ze si tu freistellung mam vybavit,lebo som bez liekov uz bola v hroznom stave ( alergia,astma) Tak nakoniec mi lungenarzt napisal tvrdy posudok a s tym to uz bolo OK.

Twix- tak Laternenfest vam vysiel 🙂 U nas bol v skolke zruseny,lebo vo stvrtok cely den lialo,tak to mali deti len doobeda v skolke. Zajtra mame mat u TM Laternenfest- za kazdeho pocasia,tak sa tesime.

Martinko si dobre zvykol na novu skolku,uz tam ma aj dobru kamaratku,ktora ho kazde rano cakava,tak sa aj on tesi do skolky.

Bejby-to je smola s tym autom,mna by tiez asi porazilo,s dvomi detmi v aute ☹

Kocky,kupila som Linde tu hip hop zebru,ktoru ste tu spominali ( Wienika,vroni). je to super vec,Linda je uplne hotova,skace na tom ako diva. Paci sa velmi aj Martinkovi,len skoda,ze nosnost je do 20 kg 😉 , to uz Martin davno prekrocil,tak snad jej to nezlomi.

viedencanka
12. nov 2009

Wienika- ten kasel moze naozaj suvisiet s tym suchym vzduchom,ked vam silno kuria. Ale istejsia budes,ked Leu dr skontroluje. Inak ja davam malym vramci prevencie v obdobi kaslov taky sirup Echinacea Hanus- pre deti od 6 mesiacov,poradili mi to v lekarni na Sk.Neviem,ci to skutocne pomaha,mozno ano,zatial moji mali nekaslu ani nesoplia,tak uvidime,dokedy to vydrzi,nechcem zakriknut.

jojci29
13. nov 2009

Ahojte vcera som bola na AI a dali mi znova len predlzenie o 6 tyzdnov.Na firme mi povedali ze aj to je super lebo jednej kolegyni nedali vobec vraj robia s tym teraz nejake problemy.Nabuduce uz budem v 5 mesiaci tak ma hadam neposlu do roboty. 😒 Na AI su ozaj mili ale milo sa tvari kazdy uradnik a s milo s ucastou na tvojom trapeni ti zmetie ziadost zo stola alebo posle na iny urad ktory s tvoou ziadostou nema nic spolocne.Uzila som si ked som vybavovala Bildungskarenz......

lucycka1
13. nov 2009

ahojte!!!!

no tak vidim ze ste vsetky ok....tak je fajn....jojci29 super ze ti to aspon predlzili a hadam uz potom nebude ziaden problem...fakt neviem co saskuju no mozno je toho uz vela alebo tak, bohvie a vies uz ci to bude chlapec alebo dievca, uplne som zabudla v ktorom tyzdni to povedali mne

moj fabian je divoky...ma svoje obdobie ale mozno je to aj preto, ze mu idu posledne stolicky...aj ho lutujem ale snazim sa s nim chodit co najcastiejsie medzi ludi a do detskej skupinky slniecko tak aspon tam sa ukludni a zabavi

co je to ta hip hop zebra, ci ako to je???? znie to zaujimavo a ja rozmyslam ze co mu kupim pod stromcek a na narodeniny......

tak sa zatial majte .......

jojci29
13. nov 2009

lucycka zatial neviem co to bude.Som 16 tyzden.Pri poslednom sone minuly tyzden mi doky povedal ze si musim pockat 4 tyzdne.Ale objednam sa niekedy v decembri na 3D a budem mat 100%istotu.Tehotnych bolo na urade pozehnane tak asi preto streckuju. ☹ Tvoja ratolest ma kolko?Ozaj je tu niekto kto rodil v Hainburgu?

lexxa24
13. nov 2009

Ahoj holky, vsechny vas zde zdravim! Bydlim v Rakousku, momentalne jsem v 7. mesici tehotenstvi... 🙂

lexxa24
13. nov 2009

Je zde momentalne take nejaka tehotna holcina? Rada bych si s nekym popovidala, popripadne i setkala... 😉

vroni
13. nov 2009

Aj my zmeškaní gratulujeme všetkým oslávencom a aj Viedenčanke k úspešnej kontrole 🙂
Natálka bola zase týždeň doma s chrípkou (možno aj prasacou, nenechali sme si urobiť test), ale už je ok, asi by som súťaž o matku roka nevyhrala, už ma z nej doma normálne ide šibnúť (čo sekunda to praštený nápad 😠 😠 😠, včera obliala počítač bublifukom - chcela ho umyť, dnes robila poriadky v skriniach a tri z mojich kníh padli za vlasť, no radosti, veselosti.... A nudí sa jak stará tapeta, omaľovánky sme už vykreslili snáď všetky, postavili vláčik, vyrobili zimné ozdoby, navarili, napiekli, pokukali DVD, proste moja fantázia je vyčerpaná na najbližšiu päťročnicu a madam nemá dosť 🙄) No, práve ma informovala, že niečo vyliala. Útechou je, že počítač zdemolovala už včera, tak dnes to bude niečo iné....

zdenka73
13. nov 2009

Ahojte! Wieni no ak by si bola taká dobrá a spýtala sa manžela, tak by som bola rada, lebo stále neviem.

Jojci29 a ty si odkial, ak sa smiem spýtať? Ja som sa teraz presťahovala do Hainburgu, a chystám sa tam aj rodiť, dám ti potom info, ked budem mať po tom.

Lexxa24 - ja som tiež na konci siedmeho mesiaca, kedy máš termín? A odkial si?
Baby dajte si do pasu, v ktorom týždni ste.

Vroni - tak to máš radosť z Natálky, také malé šidielko.

lexxa24
14. nov 2009

zdenka73 - ahojky, ja mam termin na 8. 2. 09 a jsem z vidne 🙂 a ty??

zdenka73
14. nov 2009

Ja som v Hainburgu, a termín 19.1. Tak to máme dosť blízko termín.

zdenka73
14. nov 2009

Tento týždeň sme mali kontrolu, tak malá sa otočila hlavičkou hore, teda vlastne priečne, ale má takú zvláštnu polohu, že sa aj doktor čudoval, že takú polohu už veľmi dávno nemal. Len nožičky má dole, tak ma trochu postrašil, že keby som dostala, bolesti, alebo mi odtiekla plodová voda, tak okamžite ľahnúť, aby nožičky nevyskočili von. Váhu máme 1750g, krčok je v poriadku, tak už len sa otočiť a môžeme rodiť. Ale, ešte stále niesme na 100% baby.

Babulky - môžete mi poradiť čo všetko potrebujem na vybavenie Wochengeld? Potrebujem vypísať aj nejaké tlačivo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre