Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

emia
29. mar 2010

ahojte, niekde som čítala že kto býva v UK si môže pýtať aj príspevok na bývanie. 😉 Je to pravda? A aké su podmienky,, nevie niekto, kto má nizký príjem alebo býva tam v podnajme.

emia
29. mar 2010

matamisi, áno môže mať 2 občianstva všade je možné dvojité občianstvo. 🙂

matamisi
29. mar 2010

emia..diky... 😉

bejby29
29. mar 2010

Aj moje deti maju dvojite obcianstvo, je s tym trosku vybavovaciek, ale ja si myslim, ze to nie je na skodu. Potrebujes ist na osobitnu matriku v mieste tvojho bydliska, tam vypises take tlacivo, ktore ti daju, no a potom potrebujes prelozeny rodny list dietata, prelozeny sobasny list (ak pravdaze nie ste zobrati na SK) a obciansky preukaz ( musi byt vydany pred narodenim dietata, inak budes este potrebovat potvrdenie o obcianstve - mne moj OP ukradli tak som musela este aj toto vybavovat). No a to tlacivo, ktore musis vypisat, tam sa podpisuje aj tvoj manzel, ak chces, aby sa vase priezvisko pri dievcatku pisalo bez koncovky -ova. Potom musis cakat cca 3 mesiace, pokial ti ho vydaju.. No a este k tomu prispevku pri narodeni dietata - treba to podat do siestich mesiacov od narodenia dietatka, inak ak ma dieta viac ako sest mesiacov tak ho nevyplacaju.. Ak nemas dovtedy vybaveny slovensky rodny list, tak tam treba zajst tesne pred ukoncenim siesteho mesiaca dietatka a vypisat Ziadost o predlzenie (to ti oni nadiktuju)... 😉

matamisi
29. mar 2010

bejby dakujem ti velmi pekne... 😉 to si mi velmi dobre a pekne vysvetlila... 😉
a o to porodne asi budem musiet ist na socialku alebo kde....
sice budem az v oktobri rodit,ale chcem to mat vsetko pozistovane...ved hadam to do tedy nezabudnem... 😀
no vybavovaciek je ohladom toho dost,ale este stale menej kolko som musela pred svadbov vybavovat... 😎

bejby29
29. mar 2010

Musis zajst na Urad prace, socialnych veci a rodiny v mieste svojho bydliska ( nie tam, kde sa hlada praca) 😉 Inak dobre, ze ste zobrati, lebo potom by si potrebovala este potvrdenie o otcovstve.. 😉

matamisi
29. mar 2010

dakujem ti...my sme sa pred rokom a pol braly a pol roka som vybavovala vsetky mozne papiere co ohladom toho potrebujes ked si beres cudzinca... 😝 to bola makacka....a teraz budem znovu vybavovat...uz sa teraz tesim... 😅

bejby29
29. mar 2010

To ti verim 😉

lauraa
1. apr 2010

bejby 29
ako to je s dvojitym obcianstvom????? mne povedali ze nasa mala moze mat dvojite len do 18 r a potom sa musi rozhodnut len pre jedno?????????zmenilo sa nieco??????to by bolo super 🙂

bejby29
1. apr 2010

Lauraa, presne tak to je, nic sa zatial nezmenilo 😉

mmadlenka
13. apr 2010

ahoj, pridavam se do diskuse. ziju kousek od Lince a chtela jsem se zeptata, jestli tady pobliz taky bydli nejaka tehulka. Jsem prave ve 36. tt. Tesim se na odpoved! Majda

lieska
26. apr 2010

Ahoj mmadlenka... vacsina bab je tu z Viedne, asi najblizsie k Linzu (co evidujem) som ja, ale aj tak to nie je az tak blizko... Salzburg! Kde budes rodit?

matamisi
26. apr 2010

skoda,ze sem uz nikdo nechodi...my sme sa teraz tiez pri wieden natahovaly....predtym sme 4 roky v tirolsku byvaly... 🙂 rada by som si tiez pokecala... 😉

zdenka73
27. apr 2010

Ahoj Matamisi ja žijem v Hainburgu, a tiež som bola v Tirolsku v Kitzbuehli! A ty si bola kde?

Teda už tu vobec nikto nechodí. My sa máme celkom dobre! Tie strašne večery nám skončili celkom rychlo. Mame 5,70 kg a celkom sa poslúchame až na nejaké tie dni a noci. Uteka ten čas dost rychlo, ani sa nenazdám a budeme oslavovat rok

matamisi
27. apr 2010

ahoj zdenka....ty si v hainburgu ja tam idem buduci stvrtok k doktorovi... 😵 byvaly sme v zillertaly a teraz sme v mannersdorfe kupily byt.... 😉 jej ty uz mas3-mesacnu slecnu...pekne.... 😵 ja si este 5 mesiacov musim pockat 😎 😉
v kitzbuehli sme sa boly lyzovat.....bolo tam velmi pekne.... 😉

bejby29
27. apr 2010

Caute kocky, akurat som dnes rozmyslala, ze obnovim nasu temu..
Zdeni, uz 3 mesiaciky ma Sophi? No to uz je velka kocka z nej 😉 Hod nejake nove foto na FB, nech vidime..
Ronndi a ty sem este nakuknes? Daj vediet ako sa s Nici mate, prosim..

Nathi ma anginu tak kvasime doma. Je to ale na nevydrzanie, maly sa chce stale nosit na rukach a mala zas vsetko vytahuje, tak za 5 minut to tu vyzera ako po vybuchu bomby 😉

twix
28. apr 2010

Ahojte!

Bejby, to je fajn, ze si sa ozvala. moj Dominik je tiez chory. dostal nejaky crevny virus. od nedele horuckuje, hnackuje a dnes aj zvracia ☹ chuda male. celu noc com ho musela drzat v naruci. drz sa, nech ste rychlo zdravi!

Zdeni, tak to uz budes mat doma coskoro velku slecnu. to je fajn, ze uz mas kludnejsie noci.

Ronndi, ozvi sa, ako sa mate. my sa chystame do toho Chorvatska, tak som zvedava, ako deti zvladnu tu cestu autom.

mohli by sme coskoro zorganizovat nejake stretko. rada by som vas videla.

papa

boldy
28. apr 2010

ahojte,

bejby> to je fajn, skuska obnovenia, zeny spojme sa 🙂 ved tu bola aj sranda, hoci aj starosti, ale aspon sme mali nejaky kontakt vsetke a stretko suhlasim 🙂 snad sa skoro vyliecite ☹
twix> dominik tie je chory? no vas stale tie choroby neobchadzaju ☹ zelam skore uzdravenie
ronndi a ostatne baby ozvite sa... a inac uz sa da tato tema aj uzavriet, aby to tu kazdy nemusel citat, takze ak chcete mozme aj to, aby to bolo viac privat 😉
my sa mame ok, jasminka rastie, beha skace, prave my hodila mobil do caju takze vsetko je na mieste 🙂)))

ronnda
29. apr 2010

No to je ale prijemne prekvapeni 🙂
ja na vas taky casto vzpominam, jak se vsechny mate, co deti a tak a rada bych se s vama zase setkala.
My jsme v poradku, zdravi, veseli... jo vse ok.

bejby - jak to zvladas s dvema detma? natalka uz bude mit dva roky a daniel uz je take jiste veliky. preji vam brzke uzdraveni, musi to byt narocne kdyz musis byt doma s nemocnou natalkou a nemuzes tak s malym treba ani ven.
twix - jak je na dom dominik? co dr., co to ma za virus? chudacek malicky...
zdeni - vidis, tri mesice utekly jako voda a vecerni plac je pryc.
boldy - musela jsem se smat kdyz jsem si predstavila tvuj mobil v caji, tobe jiste do smichu moc nebylo. a funguje? nicole mi jednou rozlila kafe na fotak a od te doby dela jeste hezci fotky 😉

co ostatni baby, jste s nimi v kontaktu pres fb? wienika, miriam, tina, lenky...

tak by to bylo fajn, kdybychom to tu zase rozjely a treba i diskusi uzavrely jak navrhovala boldy...

bejby29
29. apr 2010

Ahojte kocky, vsetky ste pridane do sukromnej diskusie, ak som na niekoho este zabudla, tak sa ospravedlnujem - ozvite sa mi dodatocne do IP

lenka.pav
29. apr 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uz sme sukromna skupina? parada. lebo radsej si pokecam s vami ako stale s novymi 😉 .
tie detske choroby su pliaga, my sme soplili a kaslali dva mesiace v kuse. konecne sme z toho von, zajtra idem dat maleho zaockovat. proti MMR a FSME. a ako na potvoru som mu dnes nasla na stehienku kliesta!!! som normalne nervozna z toho. keby nebol tolko chory, uz mohol byt proti kliestovke zaockovany a teraz toto....snad to bude ok.
aj vroni sa uz davno neozvala, ani miriam, co je snimi?

mmadlenka
2. máj 2010

Ahoj lieska, ja budu rodit primo v linci,bydlim ca 10 km od lince takze je to pro me nejblizsi porodnice 😉 .
a ty jses primo ze salzburgu?

emia
2. máj 2010

ahojte, vidim že vas tu je viac, som ešte na slovensku ale planujem sa presťahovať do Wiedne, tie ktoré ste sa sťahovali tam zo SR, čo ste potrebovali na to aby ste mohli chodiť k doktorovi tam, myslím tym či stači nejaký výpis z karty od detského doktora, alebo nepotrebujem nič. 😒 A ako si najsť tam doktora, je to rozdelené podľa miesta bydliska alebo si môžem zvoliť koho chcem.? ďakujem 🙂

lyziarka
3. máj 2010

ahojte kocky, som prekvapena, a tiez potesena, ze ste sa tu ozvali.
Twix - aj Kristianko mal nieco podobne so zaludkom, ale nemal horucky, zvracal "iba" raz, ale bol bez nalady, bez energie, bez apetitu takmer tyzden... uz je zase dobre.
emia - k lekarovi nepotrebujes nic okrem e-card dietata. a mozes si vybrat, koho chces, kde chces. kedy a kam sa budete stahovat?
Zdenka - vidis, ako rychlo to preslo. takze predsa to boli asi len tie koliky, vsak?

boldy
3. máj 2010

emia: rakusku zdravotnu karticku poistenie, slovenska je ti na nic. a lekara si vyberies koho chces, v blizkosti kde byvas, alebo niekoho ineho ak mas dobre odpurucanie

fruchtbar
4. máj 2010

aj ja som zo Salzburgu,teda 30 km dalej smerom na Braunau ! 😉

happy8051
4. máj 2010

caute baby, tu urcite je vas dost, co beriete rakusky matersky prispevok... potrebovala by som vediet, co vsetko k tomu je treba, ked nemam manzela rakusana... dakujem

kitti0503
6. máj 2010

Ahojte kočky
Konečne som našla takúto tému,ale možno že mi nikto nepomôže.Chcela by som sa vás pýtať ako ste sa dostali von do rakúska napr.pracovať.Chcela by som ísť velmi aspon na 6 mesiacov,pretože som rozvedená a platím pôžičky čo na mna ex nechal.Stratila som aj zamestnanie bývam sama s malou 5 ročnou dcérou a ani dávky v nezamestnanosti nedostávam pretože som poberala materskú.A už nevládzem.Majetkoprávne len teraz budem vybavovať ale kým sa to rozhodne že ma musí vyplatit dovtedy možná príde aj exekútor.A chcela by som to aspon vyrovnať,aby som mohla konečne pekne žiť s malou.Už ani neviem že cez ktorú agentúru sa oplatí ísť von.Som 30 ročná a ani poriadne žiť neviem.Nájde sa tu niekto??Môžte aj do IP.Dakujem za radu.

happy8051
6. máj 2010

kitti skus cez agenturu ak by si chcela napriklad opatrovat.... najdi si na internete www.auropflege.at a zavolaj tam... vela stastia zelam...

emia
6. máj 2010

lyziarka, ešte presne neviem kde pôjdeme, ale do leta by sme to mali zvládnuť, planujeme priamo do Viedne, ale uvidíme dam vedieť. 😉
kitti, do rakuska sa môžeš dostať len ako opatrovateľka, väčšinou su to ale 2-týždňové turnusy. Za 2 týždne môžeš zarobiť 700eur. Najlepšie keď by si tam začala robiť a potom si tam možno našla aj ubytko a tak sa tam presťahovala. Neviem ti inak poradiť, keďže mne tam ide robiť manžel, potom tam chcemeisť celá rodina. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre