• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

18. mája 2017 
@matamisi uz som si precitala...to ste toho popisali od poobedia... :sweat_smile: no co narobis...hadam bude vsetko ok. :wink: vidis, ty mas starosti a laurika sa na kazdej fotke smeje. :grinning: stastne to dietatko. :dizzy_face:
10. feb 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matamisi inak carolinka sa uz zacina obracat z chrbta na brusko. vcera som dala fotku v nasej teme, mozes kuknut. :wink: uz musim davat bacha, aby sa mi kamsi neodkotulala. :grinning:
10. feb 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona no super to gratulujem :wink: laurika este nie,lebo kvoli tym nozickam neda sa,ale brusaky robi sama takze ju tiez samu nemozem nehat :stuck_out_tongue_closed_eyes: no co uz ved sme si to same vybraly,ze chceme 24 hodinovy job :grinning: no nie :grinning: ja som velmi stastna,ze ju mam :dizzy_face: a nevimenila by som ju ani za svet... :dizzy_face:
ona sa stale smeje :grinning: neviem po kom je.... :grinning:
jaj nech je uz teplo a mozme sa konecne ist spolu poprechadzat :dizzy_face: potom uz budu obidve v kociariku sediet :dizzy_face:
10. feb 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matamisi carolinka tiez robi brusaky...zdvihne hlavicku a nozky dost vysoko a obzera si ponozky. :grinning:
no, kvoli tej blbej sadre a teraz kvoli remenom laurika ani nema sancu sa obracat. ale neboj, este nas potom predbehne vsetkych. :wink: ja som bola tiez na zaciatku hotova, ale teraz si materstvo uzivam...uz si neviem zivot bez caro ani predstavit. moje slniecko.... :dizzy_face:
neboj, cochvila pride jar...uz bude lepsie. ved uz tento tyzden bolo tak krasne vonku. :slight_smile:
10. feb 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona jaj mohlo by tak pekne aj zostat,ale buduci tyzden sa ma zas ochladit :angry: ja uz chcem letooooo :sunglasses:
ozaj aj sa carolinka pod tou ohradkou hrava co ste minule kupily...
10. feb 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matamisi hra sa, ale nie dlho potvorka jedna. :grinning: samozrejme, ze sa jej pacia vsetky tie svetielka...a hlavne rada kope do tych stupaji, ktore potom zvonia. :grinning: len tu ohradku odkopava prec, ako som si aj myslela. :confounded: nabuduce odfotim a dam sem. :slight_smile:
10. feb 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona tak si mala pravdu... :wink: a keby si to oprela o stenu,aby sa to odkopat nedalo :confused:
10. feb 2011 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matamisi tak by sa odkopavala carolinka sama :grinning: ani tak ani tak.
10. feb 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. feb 2011 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: mala by som jednu otazocku :slight_smile: s priatelom a so syncekom (ma 3roky) sa chystame stahovat do Rakuske do Viedne. Potrebovala by som nejake info ze co kde treba vybavit, myslim poistenie, prihlasenie sa na urade a vlastne vsetko okolo toho,, ja som sa bola popytat na nasich SVK uradoch,, ozaj mile uradnicky :rolling_eyes: ma odcvakli s tym ze si snad nemyslim ze mi daju daku prednasku nech si to zistim sama :rolling_eyes: tak pokusam tu svoje stastie,,dufam ze mi viete niektora pomoct :wink: dakujeeem :slight_smile:
26. feb 2011 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liana111 my sme tiez v rovnakej situacii:slight_smile: len nas maly ma len 2 roky. ale vo firme kde sa manzel zamestnal povedali,ze potrebne veci vybavia. aj ked zatial netusime ako to bude s doktormi.
a k tym uradnickam aspon mohli pomoct kde si taketo veci mozes vybavit....
28. feb 2011 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Jerrymona,
napisala som ti do IP. Dakujem za odpoved :slight_smile:
28. feb 2011 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy no tak to uz sme na tom dve :wink: ved akurat aj ja som rozmyslala ze co s tymi dr.. to bude sranda :unamused: a dakujem za odkaz uz som si ho aj prestudovala :wink:
28. feb 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liana111 asi tych doktorov budem riesit potom.maly nie je chorlave dieta nastastie takze uvidim ked prideme. a ideme len do eisenstadtu takze to je aj kusok. no uz sme z toho s manzelom mesuge. kedy sa stahujete? my v maji.
28. feb 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liana111 @hoogy v rakusku pojdete normalne k lekarovi. pripadne zavolate, ak je sukromny, ci este berie pacientov. to len date karticku pistenca a ste unho. lekarov mozete menit tusim kvartalne, ale to neplati pre zubarov. mozete ist nabuduce k inemu, ak sa ten prvy nepozdava. :wink:
28. feb 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona jej dakujem, no dufam,ze tam najdeme nejakeho dobreho. a to je super ze nemusim hned brat. a nevies nahodou ako je to so zdravotnym poistenim ci pod manzelovu poistku patri aj maly? v tomto sa vobec nevyznam:(
1. mar 2011 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy to neviem, ak ste dvaja slovaci. a je muz poisteny na sk alebo v rakusku? lebo ak je v rakusku, tak by mohol byt maly poisteny unho.
1. mar 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy jeej, aj my sa chystame stahovat v maji :slight_smile: uz aj ja som z toho vsetkeho vol :grinning: som len zvedava ze ako zvladne maly skolku :unamused: po nemecky pozna len ,, ich liebe dich, komm hier, nein a ja :grinning: a najnovsie slovicko v jeho portfoliu je vdaka simpsonovcom ,, verdammt,, :grinning: skoro ma porazilo :dizzy_face:
1. mar 2011 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona tak to je dobre, ale pre istotu sa asi nadopujeme liekmy :grinning:
1. mar 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona manzel bude poisteny v rakusku ekdze ma rakuskeho zamestnavatela.
@liana111 no nas maly nevie nic po nemecky.ale neboj za chvilu budu vediet lepsie ako my:slight_smile: deti sa strasne lahko prisposobia jazyku. nas maly hovori anglicko slovensky....takze bude radost ho pozorovat:slight_smile:
1. mar 2011 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy po anglicky??jeej tak to mas doma sikovneho drobceka :slight_smile:
1. mar 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liana111 @hoogy nebojte, ja som mala v skupine jedneho japonskeho chlapceka a v priebehu roka uz chapal dost veci. deti sa rychlo ucia. :wink:
@hoogy a tvoj maly este aj po anglicky. tak to bude mudre dieta. :wink:
nech ho teda da tvoj muz pripoistit k sebe. :wink:
1. mar 2011 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona dakujem poviem mu ench to tak spravi...
no ja som anglistinarka a este som aj v anglickej skolke ucila.tak teraz tu ucim deticky od 10 mesiacov anglinu. s nasim malym som zacala od narodenia. a ked ide so mnou tak povie car, bus, bee a ked ide s tatom tak povie po slovensky:slight_smile:
1. mar 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy to je super, ze sa maly uz od narodenia uci aj cudziu rec. vo svete sa uz nestrati. :wink:
1. mar 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona no dufam,ze nebude mat misung,ale mali sme aj trojjazycne deti. ked pre mna ako jazykarku to je dolezite.
1. mar 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy na zaciatku bude mat. aj moja mala bude mat...ja s nou hovorim po slovensky, mm jasne ze po nemecky (po slovensky aj tak nevie :grinning: ) a ja niekedy "spadnem" aj do nemciny, aj ked si uvedomujem, ze by som nemala. :sweat_smile:
1. mar 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona neboj deti si to u biligualnych rodicov rozdelia.tam kde som robila sme mali dost takych deti. len mozno zacne troska neskor rozpravat....ale aj tak je to strasne individualne:slight_smile:
1. mar 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy ta dzavoce uz teraz ostosest. :grinning: ja som ucka v skolke, takze co to viem, len som zvedava ako to bude u mojej. :slight_smile:
1. mar 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerrymona no tak to mame rovnake povolanie.a ty si sa tam v pohode zamestnala v skolke? ja mam aj vysokoskolske vzdelanie tak som zvedava kam sa mi podari zaradit:slight_smile:ale to budem riesit az o rok a mozno ani nie ked sa rozhodneme pre druhe mimi:slight_smile:
1. mar 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok