Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jerrymona
10. feb 2011

@matamisi uz som si precitala...to ste toho popisali od poobedia... 😅 no co narobis...hadam bude vsetko ok. 😉 vidis, ty mas starosti a laurika sa na kazdej fotke smeje. 😀 stastne to dietatko. 😵

jerrymona
10. feb 2011

@matamisi inak carolinka sa uz zacina obracat z chrbta na brusko. vcera som dala fotku v nasej teme, mozes kuknut. 😉 uz musim davat bacha, aby sa mi kamsi neodkotulala. 😀

matamisi
10. feb 2011

@jerrymona no super to gratulujem 😉 laurika este nie,lebo kvoli tym nozickam neda sa,ale brusaky robi sama takze ju tiez samu nemozem nehat 😝 no co uz ved sme si to same vybraly,ze chceme 24 hodinovy job 😀 no nie 😀 ja som velmi stastna,ze ju mam 😵 a nevimenila by som ju ani za svet... 😵
ona sa stale smeje 😀 neviem po kom je.... 😀
jaj nech je uz teplo a mozme sa konecne ist spolu poprechadzat 😵 potom uz budu obidve v kociariku sediet 😵

jerrymona
10. feb 2011

@matamisi carolinka tiez robi brusaky...zdvihne hlavicku a nozky dost vysoko a obzera si ponozky. 😀
no, kvoli tej blbej sadre a teraz kvoli remenom laurika ani nema sancu sa obracat. ale neboj, este nas potom predbehne vsetkych. 😉 ja som bola tiez na zaciatku hotova, ale teraz si materstvo uzivam...uz si neviem zivot bez caro ani predstavit. moje slniecko.... 😵
neboj, cochvila pride jar...uz bude lepsie. ved uz tento tyzden bolo tak krasne vonku. 🙂

matamisi
10. feb 2011

@jerrymona jaj mohlo by tak pekne aj zostat,ale buduci tyzden sa ma zas ochladit 😠 ja uz chcem letooooo 😎
ozaj aj sa carolinka pod tou ohradkou hrava co ste minule kupily...

jerrymona
10. feb 2011

@matamisi hra sa, ale nie dlho potvorka jedna. 😀 samozrejme, ze sa jej pacia vsetky tie svetielka...a hlavne rada kope do tych stupaji, ktore potom zvonia. 😀 len tu ohradku odkopava prec, ako som si aj myslela. 😖 nabuduce odfotim a dam sem. 🙂

matamisi
10. feb 2011

@jerrymona tak si mala pravdu... 😉 a keby si to oprela o stenu,aby sa to odkopat nedalo 😕

jerrymona
10. feb 2011

@matamisi tak by sa odkopavala carolinka sama 😀 ani tak ani tak.

matamisi
10. feb 2011

@jerrymona 😀

liana111
26. feb 2011

ahojte 🙂 mala by som jednu otazocku 🙂 s priatelom a so syncekom (ma 3roky) sa chystame stahovat do Rakuske do Viedne. Potrebovala by som nejake info ze co kde treba vybavit, myslim poistenie, prihlasenie sa na urade a vlastne vsetko okolo toho,, ja som sa bola popytat na nasich SVK uradoch,, ozaj mile uradnicky 🙄 ma odcvakli s tym ze si snad nemyslim ze mi daju daku prednasku nech si to zistim sama 🙄 tak pokusam tu svoje stastie,,dufam ze mi viete niektora pomoct 😉 dakujeeem 🙂

hoogy
28. feb 2011

@liana111 my sme tiez v rovnakej situacii🙂 len nas maly ma len 2 roky. ale vo firme kde sa manzel zamestnal povedali,ze potrebne veci vybavia. aj ked zatial netusime ako to bude s doktormi.
a k tym uradnickam aspon mohli pomoct kde si taketo veci mozes vybavit....

bevab
28. feb 2011

Ahoj Jerrymona,
napisala som ti do IP. Dakujem za odpoved 🙂

liana111
28. feb 2011

@hoogy no tak to uz sme na tom dve 😉 ved akurat aj ja som rozmyslala ze co s tymi dr.. to bude sranda 😒 a dakujem za odkaz uz som si ho aj prestudovala 😉

hoogy
28. feb 2011

@liana111 asi tych doktorov budem riesit potom.maly nie je chorlave dieta nastastie takze uvidim ked prideme. a ideme len do eisenstadtu takze to je aj kusok. no uz sme z toho s manzelom mesuge. kedy sa stahujete? my v maji.

jerrymona
28. feb 2011

@liana111 @hoogy v rakusku pojdete normalne k lekarovi. pripadne zavolate, ak je sukromny, ci este berie pacientov. to len date karticku pistenca a ste unho. lekarov mozete menit tusim kvartalne, ale to neplati pre zubarov. mozete ist nabuduce k inemu, ak sa ten prvy nepozdava. 😉

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona jej dakujem, no dufam,ze tam najdeme nejakeho dobreho. a to je super ze nemusim hned brat. a nevies nahodou ako je to so zdravotnym poistenim ci pod manzelovu poistku patri aj maly? v tomto sa vobec nevyznam:(

jerrymona
1. mar 2011

@hoogy to neviem, ak ste dvaja slovaci. a je muz poisteny na sk alebo v rakusku? lebo ak je v rakusku, tak by mohol byt maly poisteny unho.

liana111
1. mar 2011

@hoogy jeej, aj my sa chystame stahovat v maji 🙂 uz aj ja som z toho vsetkeho vol 😀 som len zvedava ze ako zvladne maly skolku 😒 po nemecky pozna len ,, ich liebe dich, komm hier, nein a ja 😀 a najnovsie slovicko v jeho portfoliu je vdaka simpsonovcom ,, verdammt,, 😀 skoro ma porazilo 😵

liana111
1. mar 2011

@jerrymona tak to je dobre, ale pre istotu sa asi nadopujeme liekmy 😀

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona manzel bude poisteny v rakusku ekdze ma rakuskeho zamestnavatela.
@liana111 no nas maly nevie nic po nemecky.ale neboj za chvilu budu vediet lepsie ako my🙂 deti sa strasne lahko prisposobia jazyku. nas maly hovori anglicko slovensky....takze bude radost ho pozorovat🙂

liana111
1. mar 2011

@hoogy po anglicky??jeej tak to mas doma sikovneho drobceka 🙂

jerrymona
1. mar 2011

@liana111 @hoogy nebojte, ja som mala v skupine jedneho japonskeho chlapceka a v priebehu roka uz chapal dost veci. deti sa rychlo ucia. 😉
@hoogy a tvoj maly este aj po anglicky. tak to bude mudre dieta. 😉
nech ho teda da tvoj muz pripoistit k sebe. 😉

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona dakujem poviem mu ench to tak spravi...
no ja som anglistinarka a este som aj v anglickej skolke ucila.tak teraz tu ucim deticky od 10 mesiacov anglinu. s nasim malym som zacala od narodenia. a ked ide so mnou tak povie car, bus, bee a ked ide s tatom tak povie po slovensky🙂

jerrymona
1. mar 2011

@hoogy to je super, ze sa maly uz od narodenia uci aj cudziu rec. vo svete sa uz nestrati. 😉

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona no dufam,ze nebude mat misung,ale mali sme aj trojjazycne deti. ked pre mna ako jazykarku to je dolezite.

jerrymona
1. mar 2011

@hoogy na zaciatku bude mat. aj moja mala bude mat...ja s nou hovorim po slovensky, mm jasne ze po nemecky (po slovensky aj tak nevie 😀 ) a ja niekedy "spadnem" aj do nemciny, aj ked si uvedomujem, ze by som nemala. 😅

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona neboj deti si to u biligualnych rodicov rozdelia.tam kde som robila sme mali dost takych deti. len mozno zacne troska neskor rozpravat....ale aj tak je to strasne individualne🙂

jerrymona
1. mar 2011

@hoogy ta dzavoce uz teraz ostosest. 😀 ja som ucka v skolke, takze co to viem, len som zvedava ako to bude u mojej. 🙂

hoogy
1. mar 2011

@jerrymona no tak to mame rovnake povolanie.a ty si sa tam v pohode zamestnala v skolke? ja mam aj vysokoskolske vzdelanie tak som zvedava kam sa mi podari zaradit🙂ale to budem riesit az o rok a mozno ani nie ked sa rozhodneme pre druhe mimi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre