Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

barbora87
27. mar 2011

@sis12 jeeee co to vidim????si tehu???tak mooooc gratulujem!!!!co sa tyka tych porodnic tak myslim ze v akh,semmelweiss...ale nie som si na1000%ista...ale do akh by som neisla rodit kebyze fakt nemusim...a gynekologov v 1.bez nepoznam

sis12
27. mar 2011

@barbora87 dakujem 🙂 a preco by si do akh nesla rodit? mne je inak uuuplne jedno, v akom stave je porodnica, ci nas bude na izbe lezat 10 alebo 20, lekari aj sestricky, ALE hlavne nech ma ta nemocnica kvalitnu neonatologiu, obaja moji mali sa totiz narodili predcasne a s nejakou zahadnou vrodenou infekciou, nasledkom ktorej obom par minut po narodeni skolaboval cely obehovy system a obaja skoncili na 2tyzdne v inkubatore na ventilatore, infuzkach, atd...no a tak akosi cakam, ze to tak bude aj do tretice a chcem to babo priviest na svet na mieste, kde sa on budu vediet na 1000% postarat. potrebujem nieco ako nasa antolska...
nasla som si na nete zopar dalsich gyndosov, ked budeme bud tyzdne vo wien, skusim si ich obehat, nech vidim, kde to presne je, ci tam pripadne aj s kocikom mozem a tak...

barbora87
27. mar 2011

@sis12 jaj tak to je ina vec...tak to ber akh...myslim ze tam sa budu najlepsie vediet postarat....no ja som sa tam necitila dobre bola som tam za kamaratkou co tam rodila a ona by tam uz neisla len keby musela...ale u teba je to fakt ine...tak drzim palceky aby bolo vsetko ok

dani84
28. mar 2011

Ahojte, pripajam sa k vam, je tu niektora tehulka z okolia Neusiedler See? 🙂

ronnda
28. mar 2011

@sis12 urcite v tvem pripade AKH, jeste mozna Wilhelminenspital

sis12
30. mar 2011

@ronnda dakujem, budem sa teda snazit dostat do AKH, ak nie, wilhelminen 🙂

dani84
31. mar 2011

@sis12 Ahoj ja na tvojom mieste by som sla do SMZ Ost, je to super klinika specializovana na porody + je to detska klinika, keby sa nieco pri porode stalo si v najlepsich rukach, napr. ak by dieta malo novorodenecku zltacku a ty by si bola inde, dieta ti s najväcsou pravdepodobnostou prevezu tam. Inak ako sa ti tehulkuje? Uz si dlho v Rakusku? 😉

lucka1371987
31. mar 2011

ahojte je tu niekto s tirol?ja som s Landecku tak dufam ze mala nadej a najde sa tu niekto....vsetkym pekny dnik 🙂

bubina33
6. apr 2011

ahojte,

chceme sa s manzelom a so syncekom prestahovat do Rakuska do malej dedinky blizko Pamy... rozmyslam vsak, ako tam budeme fungovat s malym u lekarov... nemate s tym niektora skusenost? nemcinu zatial dobre neovladam, no pracujem na tom 🙂 k dr. by sme chodili asi do Hainburgu... neviete, ci tam nie je nahodou nejaky detsky lekar, ktory vie aj po slovensky (alebo aspon sestricka)? dakujem za kazde info 🙂

yanus
6. apr 2011

@bubina33 Ahoj, v Hainburgu je len jeden pediater, vie po anglicky, ale po slovensky silno pochybujem. My chodime k nemu a je velice fajn ;).

bubina33
6. apr 2011

@yanus dakujem 🙂 anglictina je fajn, s tou sa dohodneme... a mozno casom aj nemecky 😅 a ty byvas priamo v Hainburgu?
chcem sa spytat, nevies este, ako je to v Rakusku s ockovanim? ci je povinnne a ci sa ockuje tolko ako u nas?

yanus
6. apr 2011

@bubina33 jo jo, byvam v Hainburgu. Co sa tyka ockovani, tak TBC je zakazane, taktiez pneumokok je nepovinny, ockuje sa HEXA, zaskrt a dalej zatial neviem. Vsetky podrobnosti su v Mutter-kind passe. Zalezi ci budes rodit na SVK alebo AT? Podla toho bude aj ockovanie na TBC, avsak na SVK si ho mozes dat odlozit a v AT uz ho nedaju.

bubina33
6. apr 2011

@yanus a da sa to aj odmietnut, ci nevies? ja mam uz rocneho synceka, zatial absolvoval len TBC a mal po nom velmi zlu reakciu ☹ tak ho zatial nechceme dat ockovat.. len neviem, ci je to v Rakusku mozne.... prestahujeme sa tam pravdepodobne niekedy v juni.... tak sondujem, co nas caka....

yanus
6. apr 2011

@bubina33 Ako som pisala, TBC je v AT zakazane, cize to ockovanie nebude treba, pokial bude tvoje dieta registrovane v AT. Ostatne ockovania mozes odmietnut, avsak ak budes ziadat o pridavky na dieta (ktore od SVK uz nedostanes akonahle budete mat trvaly pobyt v AT) tak ti ich nemusia odsuhlasit, nemusia ti zobrat dieta do skolky atd. Ale tak mozes vyskusat. Ja idem podla predpisu, nic ine mi neostava. Mozno existuju nejake vymedzenia.

lauraa
6. apr 2011

@bubina33 @yanus teda od mna este nikto v At nechcel od malej ockovaci preukaz ani len krankenkassa , jedine co som musela odvzdat kvoli prispevkom na dieta teda materskej bolo potvrdenie vzadu v materskej knizke kde je potrebnych 6 razitok od gynekologa a 6 od detskeho lekara (do 18 mesiaca veku dietata).... ani len v skolke nic nechceli akurat do formularu som musela napisat ze mala nie je zaockovana proti kliestom a nikto to neriesi az na nasho detskeho , ktory mi vzdy pripomenie ze treba ockovat to a to, niekedy mi napise recept ale ked s ockovanim nesuhlasim tak mi ho nenutil, fakt je, ze predpisane ockovania mame za sebou .....ziaden rotavirus, pneumokoky, menigokoky, hepatitis ,klieste....Tbc sa neockuje...

@bubina33 a s tym ze sa nedohovoris nemecky si hlavu nelam , vies kolko je tu Turkov a inych cudzincov co tu ziju cele roky a nevedia ani len dobry den povedat....

yanus
6. apr 2011

@lauraa no vyborne, ako dobre ;) Dakujeme za info

dani84
6. apr 2011

@bubina33 Ahoj, a kam sa presne stahujete? Ja byvam 8 km od Pamy v Gattendorfe 🙂

bubina33
8. apr 2011

@dani84 este to nie je iste ale asi do Deutsch Jahrndorfu....

@lauraa dakujem za info 🙂 ja co-to po nemecky viem, ale moc toho nie je... vela som zabudla... ale snad, ked si nemcinu trocha "oprasim", tak to bude lepsie 😵

janefonda
8. apr 2011

Ahojte...niekto z Grazu? 🙂 prosím ozvite sa!!!! 🙂

jerrymona
15. apr 2011

@sis12 az teraz som si to precitala...gratulujem z celeho srdiecka a tesim sa s tebou 🙂super, ze cakas babo. ja mam gynekologicku v 2.bezirku, je privatna ale velmi dobra, taka ludska. poslem ti link do IP. 😉

blau
16. apr 2011

@silviadaisy30 haha co to tu citam.
Ja som sice z Villachu , ale v Knittelfelde mam svokrovcou. Kde byvas presne. Oni byvaju v Apfelberg. Mozno sa nam podari aj pokecat aj sa stretnut, ked budeme mat cestu 🙂

silviadaisy30
17. apr 2011

@blau ahoj tak to je asi nahoda,moj manzel je z apfelbergu,hi hi.A tu v Knittelfelde byvam za Forstingerom.No kludne sa ozvi ak budes mat cestu sem,pokecame.a ty si teraz na materskej alebo pracujes?

januska010
17. apr 2011

konečne som našla slovenské maminky v Rakúsku jupííííí 😀 😀 😀 😀

barbora87
17. apr 2011

@januska010 ahojky a kde byvas

januska010
17. apr 2011

@barbora87 Vo Viedni a ty ? 😉

barbora87
17. apr 2011

@januska010 jeee aj jaaaa a kde

blau
17. apr 2011

@silviadaisy30 tak to je sranda, Ano som na materskej maly ide v septembri do skolky. Moj sa vola Eicher( teda aj ja) je rocnik 75, mozno ze sa aj poznaju 🙂

silviadaisy30
18. apr 2011

@blau jej tak to mas super,urcite sa uz tesis,ze mozes dat maleho do skolky,ze?no to sa opytam mojho na to meno,ci ho pozna.Moj sa vola Zandler,rocnik 78,,,tak ani velky rozdiel neni 😉

blau
18. apr 2011

@silviadaisy30 no tesim 🙂 ja ani nie, ale Luca ano 🙂) najviac, uz sa mu ziadaju deti velmi.
Opytam sa aj ja mojho ci nepozna. Sice on uz nebyva roky v KF ale rodicia tam byvaju stale.
My sme sa chceli aj prestahovat do Spielberg, ale nakoniec sme ostali tu...a mozno niekedy...tak potom budem mat kamosku slovensku 🙂 a zo Slovenska z kadial pochadzas? Ja som z Novak . Pekny den prajem

silviadaisy30
19. apr 2011

@blau ahoj,ja som z Kosic moc casto domov nechodim lebo je to sakra daleko,a ty ako chodievas domov castejsie?a aj zacnes hned pracovat ked Luca pojde do skolky,alebo ostavas este doma?:Sak ak sa tvojmu bude cniet za domovom tak vies ze nas tu par slovakov je,,,, 🙂 😀 neni nas tu vela ale staci 😉 ,pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre