Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

mirkaleeb
4. jún 2011

Prosím můžete mi poradit hledám gynekologa česky nebo slovensky hovořícího ve Vídni...děkuji 🙂

hoogy
5. jún 2011

@dani84
@anw ja byvam v schutzene co je asi 10 km od eisenstadtu🙂 mam dvojrocneho matka.ale cudzincov je tu teda pozehnane🙂

@macik662 neviem ci sem este prides,ale my sme sa prestahovali v maji manzel tu robi. takze sme tu na neho obaja poisteny a dostavame rakuske rodinne pridavky aj prispevok na dieta.ale ked sa prestahujete tak si nahlas trvaly pobyt a vsetko postupne vybavte na uradoch.oni to potom vyplatia spatne. drzim palce

dani84
5. jún 2011

@hoogy ahoj, zajtra idem do Eisenstadtu, takze budem tadial prechadzat 🙂

macik662
5. jún 2011

@hoogy Dakujem velmi pekne,stale sledujem tuto stranku 🙂 Mam z toho trosku strach kedze sa este len zacinam ucit nemecky 🙂 Ale tuzba zit pri manzelovi tam je vacsia 🙂

macik662
5. jún 2011

@hoogy este sa ta spytam ze o kolko su vacsie pridavky na deti tam, a aj prispevok ?

jokers303
6. jún 2011

Ahojte volam sa zuzka a hladam nejake slovenky mamicky zijuce vo viedni na zoznamenie som tu sama a rada by som spoznala nejake kamaratky.samej mi je tu smutno.diky.

boldy
6. jún 2011

@mirkaleeb tu mas zoznam, len si treba vybrat http://www2.aekwien.at/997W.py

jokers303
6. jún 2011

@katinka71 ahoj no zaujal ma tvoj prispevok .Ako keby som citala moj pribeh tiez mam takeho gyndosa ktory ma nechce vypisat navrh na freistellung.Pracujem ako zdravotna sestra v heime a uz mam toho dost.Aj dr.obvodnu mam blbu lebo vraj som neni chora a vypise ma hne dpo 4 dnoch naspat do prace.Ako s ati potom podarilo friestellen.dakujem zuzka.

lauraa
6. jún 2011

@jokers303 a kde si poistena? u ktorej poistovne?

jokers303
6. jún 2011

WGKK preco??

jokers303
6. jún 2011

@lauraa
som vo WGKK poistena preco sa pytas??

hoogy
6. jún 2011

@macik662 no pridavky su odstupnovane podla veku do 3 rokov je to nejako 105 a rodicovsky podla toho ako dlho chces zostat na materskej ale ked 30 mesiacov tak 420 aj nejake drobne, este mi to neposielali lebo este musime jeden papiet doplnit. bude to vela papierovaciek ale stoji to za to. aj my sle tak boli s manzelom od seba.tiez som sa bala lebo si dobre rozumiem po nemecky,ale s hovorenim to bolo horsie a sme tu od 1 maja a uz som sa rozkecala a mam tu uz aj kamosky rakuske.asi som natrafila aj na dobrych ludi,ale neboj hlavne ze budete s manzelom spolu.drzim ti place

hoogy
6. jún 2011

@macik662 a najlepsie je ze maly to vnima uplne v pohode. deti sa strasne rychlo aklimatizuju aj sa rychlo ucia rec. ten nas uz hovori ako sa mu hodi🙂 ma len dva roky

hoogy
6. jún 2011

@dani84 🙂 dalsia🙂 my tu inak mame strasnu premavku pri tej halvnej

macik662
6. jún 2011

@hoogy Nasa dcerka mala 3roky, ale aj tak je to pekny rozdiel 190 a 420 , a s dr. je to tam ako,najdu sa tam aj nejaky slovensky hovoriaci? Daj mi potom vedet ze ako si dopadla a kolko poslali 🙂 Sak to je najhlavnejsie mat svoju polovicku pri sebe, nechcem aby nase deti vyrastali bez otca, chcem aby si ich uzil co najviac,aj oni jeho. Viem ake je to vyrastat vacsinou bez otca kt.pracuje mimo sk, je to smutne :( ja som si svojho otca moc neuzila ako dieta :(

macik662
6. jún 2011

@hoogy male deti su velmi ucenlive, takze toho sa uz vobec nebojim 🙂 Aj ja tebe drzim palce, a nech sa vam tam spolu dobbre naziva, ja uz by som tam najradsej isla,ale musime este pockat kym sa nam ten drobcek narodi 🙂

macik662
6. jún 2011

@hoogy jej este sa ta spytam, ze kolko manzel plati mesacne odvody ? dakujeeem 🙂

maggie2
6. jún 2011

@hoogy keď povieš A tak povedz i B. Náklady sú neporovnateľne vyššie, takže terno to žiadne neni (pokiaĺ vôbec máš prehľad čo koľko stojí, lebo aj také sú). Vypisuješ tu sumy, kadekto sa napačmá, dojde sem parazitovať a budú nás hádzať do jedného vreca s kanakmi.

maggie2
6. jún 2011

@macik662 To je rovno ako by si sa pýtala na výšku platu 😀

lauraa
7. jún 2011

@maggie2 tak v tomto mas zial uplnu pravdu....naklady na zivot v At su ovela vyssie ako na Sk.........ale to je tazko vela ludom vysvetlit , kazdeho zaujima len kolko zarobis.....
@macik662 odvody - zavisia od jeho zarobku......

kilian
7. jún 2011

@magie2 ja to vidim tak isto,dostaneme na dieta 420 € matersku ale skolku platim 330€ na mesiac!!!!
to nevidi nikto,ze skola stoji 300 € na mesiac a to len jedno dieta a kde su zosity a knihy,ktore sa tu kupuju,to nieje tak ze dostanes a na konci roka odovzdas!!a to som len pri skolke a skole,ostatne veci ani nebudem rozoberat

dani84
7. jún 2011

@hoogy tak ak byvas na hlavnej to ti fakt nezavidim 😨

@maggie2
@kilian presne tak - so Slovenskom sa to porovnat neda, je tu uplne iny zivotny standard a tym padom aj vyssie vydavky

katinka71
7. jún 2011

@jokers303 ahoj som uz po porode v 37 tt,ja som vobec nedostala freistelung do konca som pracovala,iba 2 x 2 tyzdne pn od hausarzt za cele tehotenstvo,prajem pekny den

macik662
7. jún 2011

🙂 sak ja len taaak 🙂 nechcem vedet vysku platu :D to som uplne zabudla ze sa to rata podla toho kolko zarobi :D ale aj tak dakujem vela si pomohla s tym , mam uz vacsiu odvahu ist za mojim muzom 🙂

maggie2
7. jún 2011

A netreba zabudnúť na to, že zákonná poistka auta na mesiac stojí asi toľko čo na SK polročná, koncesionárske poplatky štátnej televízii za vlastnenie TV príjmača 272 euro ročne, odvoz smetí 30 eur mesačne, poplatok za recept 5 euro, len obed v školke 3,50 eur, takže nech si nik nerobí ilúzie, že zlatý Západ, opakujem keď A, tak aj B treba povedať.

lauraa
7. jún 2011

@maggie2 3,50?unas uz 4,20 za obed a kazdym rokom je to drahsie, kedze pracujem do 19 platim este aj tagesmutter 3,50 na hodinu, ked to vsetko spocitas tak polovica mojho platu ide opatrovanie dietata a to este musi jest, a obliekat sa ....

hoogy
8. jún 2011

@maggie2 och chcela som jej len poradit a povedat kolko dostane. tak to si uz musi kazdy spocitat naklady. a neviem preco sa do mna navazas? ked mas zly den vylievaj si zlost niekde inde. a jasne ze viem kolko co stoji nie som nejaka pipka ktora je cele dni zavreta doma.

hoogy
8. jún 2011

@maggie2 ano ale zabudla si napriklad napisat ze naklady za skolku ti stat preplati na konci roka. skolka je porovnatelne draha so slovenskou a platy su ovela vyssie ako na slovensku. ty vobec vies kolko ludia zarabaju na slovensku a kolko tu co stoji musim ti povedat,ze ten rozdiel nie je az taky markantny.

hoogy
8. jún 2011

a este nechcela som nikoho namotavat. ona chce ist za svojim muzom a to je podla mna dolezite. peniaze kto chce zisti si sam.

kilian
8. jún 2011

@hoogy no neviem,ja tu zijem 11 rokov,ale este mi na konci roka nikto nepreplatil skolku!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre