Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

sis12
16. jún 2011

@lauraa aha, to som nevedela, ze aj rodicovsky mi mozu takto spatne doplatit, to je super. no ale aby som to nemala take jednoduche, ja som zamestnana v prahe, takze ma budu vyplacat cesi a uz vidim, ze sa budu so mnou zase dohadovat, ze nech ma platia rakusaci ... 😀
dakujeeem 😉

lauraa
16. jún 2011

@sis12 to mas poriadne komplikovane a odkial dostavas teraz rodinne a rodicak......

sis12
16. jún 2011

@lauraa rodinne dostava manzel od slovakov a rodicak ja tiez od slovakov + cesi mi doplacaju rozdiel do vysky ich rodicaku. ale tretie sa mi narodi uz vo viedni, budeme tam byvat a deti chodit do skolky, takze potom uz nebudem mat so slovenskom nic, tak bude vsetko na cechoch a zrejme sa budu priecit, ze nech mi plati rakusko...uz pri druhorodenom som mala problem, takmer rok som bola bez penazi, lebo sa svk a cz nevedeli dohodnut, a cakali na vzajomne vyjadrenia a tahalo sa to cele mesiace a nakoniec aj tak vzdy este nieco chybalo... 😠 uz sa tesim na rakuske urady a vybavovacky 😀

jokers303
18. jún 2011

@lauraa
ahoj no tak sa mi to podarilo uz ma uvolnil takze si uzivam chcvile doma🙂dakujem

lauraa
18. jún 2011

@jokers303 a na kolko to to dali?

jokers303
19. jún 2011

@lauraa
az do konca kym nastupim na mutterschutz.

lauraa
19. jún 2011

@jokers303 super 😵

janka_pn
19. jún 2011

@sis12 pekne zistuj a vybavuj, ked sa potom ja prestahujem do rajchu, nebudem mat vela roboty, lebo ty ma budes navigovat 😉 😀 😀 😀 😀 sisi, ty si sikovna a v pohodicke to zvladnes a to ze sa vracaju tie obe davky rocne naspat som dakde aj ja citala, len uz neviem, ze kde.

sis12
19. jún 2011

@janka_pn cicus a ty kde sa tu beries? 😀

janka_pn
19. jún 2011

@sis12 ja som vsade 😀 😀 😀 a neda sa mi pridat si ta medzi priatelov, lebo ty si registrovana na cz konovi 🙄

nikaveron
20. jún 2011

ahojte baby, aj my s muzickom by sme chceli babiku, no momentalne si hladam robotu, tak som zvedava ako nam to dopadne a co pride skor. My tu uz mame aj trvaly pobyt, manzel tu pracuje, tak hadam pri vybavovani materskej nebude ziadny problem...

nikaveron
22. jún 2011

Baby, byva niektora z vas v 12. Bezirku??? my sme sa sem nedavno nastahovali a este tu nikoho nepoznam. Tak ak by ste sa niekto nudili a chceli ist s deturencami na prechadzku alebo nemali ist s kym na nakupili na Meidlinger Hauptstrasse, tak sa mi kludne ozvite, dajte vediet na 068110236846 len sa potesim, lebo mi je tu uz dlho. Paaa

sis12
22. jún 2011

@janka_pn to fakt? ale ved som sa registrovala na svk konovi myslim...no skoda 😠 ale tak nastastie sme kamosky aj bez toho 😉

jokers303
26. jún 2011

caute baby najde sa tu nejaka baby 21 bezirku na stertka,som cakatelka tehulka a kedze mi je dlho hladam nejake kamosky slovenky.Mam 30 rokov.zuzana.Budem sa tesit.

nikaveron
28. jún 2011

@jokers303 ahoj zuzi, som rada, ze sa niekto pridal a nie som tu sama kto hlada nejake nove kamosky, aj ked nebyvas tam kde ja, no kuknem ako si daleko a niekedy by sme sa aj mohli stretnut, dufam, ze sa ozve viac bab, ved nas je tu urcite dost🙂 a bude nam veselsie🙂))

barbora87
28. jún 2011

@nikaveron ahoj ja nebyvam v 12. Ale v 10./11. Ale stretnut sa mozeme aj tak 🙂

nikaveron
28. jún 2011

@barbora87 jeeeej ahoooooj, to by bolo super, ani nevies ak si ma potesila🙂 kedy mas najblizsie volno? a to tusim nie sme ani az tak daleko, nie???🙂 mas aj deturence?

barbora87
28. jún 2011

@nikaveron
@nikaveron ahoj 🙂 no tak mozno vo stvrtok alebo buduci tyzden to uz mam volnejsie...ano mam 6mesacneho drobca maxika

nikaveron
29. jún 2011

@barbora87 super, ten buduci tyzden by bol fajn, lebo zajtra vecer uz cestujeme na par dni domov na Slovensko pozriet rodinku, potom sa ti urcite ozvem a dohodneme sa, pa a tesim sa

layla06
29. jún 2011

@jokers303 ahoj, ja , som z 22 bz Donaufelderstraße...takze kedykolvek sa mozme stretnut.budem rada ak sa ozves🙂pekny dnik

barbora87
29. jún 2011

@nikaveron jasne super!ozvi sa ked tu zase budes!uzi si rodinku 🙂

titinka19
30. jún 2011

ahojte, chcela by som sa opytat ci mi nevie niektora z vas poradit ako je to s vybavenim materskej a rodicovskych, kolegyna co je na materskej mi povedala ze bez slovenskeho pasu narodeneho dietata sa nic neda vybavit, lebo na bezirkhauptm. nevydaju anmeldebescheinigug, ma niektora z vas skusenosti ako sa to da co najrychlejsie ? budem mat iba rakusky rodny list, lebo rodit budem tu na klinike v Moedlingu, dakujem vam 🙂

lauraa
30. jún 2011

@titinka19 tvoja kolegyna ma pravdu, ked porodis v at dostanes sice rakusky rodny list, ten nechas prelozit a poziadas o vystavenie slovenskeho rodneho listu osobitnu matriku v Ba...potom ti zapisu dieta do pasu a potom zacnes vybavovat papiere v at....vystavenie sk rodneho listu trva asi 3 mesiace , takze cim skor zacnes ....

marcah
30. jún 2011

@hoogy kedze z predchadzajucich prispevok mam pocit ze si mozno podobny pripad ako ja, chcem ta poprosit o radu 🙂.... pripadne aj ostatnych ak vie niekto poradit... manzel je rakusan, trvaly pobyt ma v rakusku, sice pracuje na slovensku no pracuje pre rakusku firmu takze odvody ma v rakusku. Kazdu chvilu cakame babatko, rodit budem na Slovensku, trvaly pobyt mam stale na Slovensku no v priebehu par mesiacov po porode sa pravdepodobne prehlasim do rakuska (takze pravdepodobne zmenim trvaly pobyt a nahlasime sa vsetci na manzela). Niesom si ale ista, na co vsetko budeme mat v Rakusku narok. Mam trochu chaos v tom, co je v rakusku materska, co rodicovsky prispevok, atd atd..... vopred dakujem za akukolvek radu......

titinka19
3. júl 2011

@lauraa dakujem za radu, aj ked musim povedat ze sa na tie vybavovacky vobec netesim, a ako je medzi tym so zdravotnym poistenim dietata, mozem ho hned po porode nahlasit na seba ?

jodka
3. júl 2011

ahojky,v piatok som zistila ze som tehulka a pracujem v rakusku ako opatrovatelka.domov idem 22.jula..vie mi niekto poradit ohladom materskej na slovensku a tu v rakusku ??

lauraa
3. júl 2011

@titinka19 ano mozes, nasa dcera je s nami oboma poistena lebo manzel ma lepsiu poistku.....

janinkad
4. júl 2011

@jodka ako opatrovatelka to skor mrkni na forume materska v Rakusku,viac sa tam baby o otom bavia,rady,skusenosti

sonsiiik
6. júl 2011

Ahojte.Prosim o radu nieaku tehu ktora ma skusenosti vo vybavovani.som tehu.a v rakusku pracujem ako opatrovatelka,rakušania mi povedali že mam narok na neaku ochrannu lehotu - Mutterschutz je to 8 tt pred porodom a 8tt po porode....ake papiere tam potrebujem na to aby mi oni tie 4 mesiace mohli vyplacat?tu na slovensku mi povedali že mam si to pozistovat ake papiere potrebujem tu a potom ked tam po tých 4 mesiacoch skončim prejdem na slovensko na rodičovsky prispevok......ale ak mate niekto iny postup dajte vediet Bitte diky....

mirkadena
11. júl 2011

Dobrý večer, viete mi niekto poradiť! Chystáme sa s manželom a dvoma detičkami (3 roky, 5 mesiacov majú detičky) a chceli by sme isť do Sonnenpark, boli ste tam niekto? Oplatí sa tam dovolenka s detičkami? Díííííííííííííík

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre