Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

katus193
7. aug 2011

@lauraa dakujem za odpoved,skusim to nejak pozistovat.Inac vies ja rizikova budem ,myslim ze by bolo dost odvazne aby ma nechali robit hlavne v tej robote aku mam.Uz teraz mam predpisane lieky na urdzanie plodu, ja totiz ak otehotniem tak nebudem moct sa namahat a robotu mam fyzicky narocnu.

lauraa
7. aug 2011

@katus193 tak sup sup nech uz to je......a hlavne zdrave krasne babätko......

katus193
7. aug 2011

@lauraa no vies ja som v takej blbej situacii, ja som robila v jednom hotely od januara ale na cierno a od juna uz na papiere ale 1.8 som odisla do druhej roboty koly tomu lebo v tej prvej bolo malo roboty a za mesiac som mala ani nie 200 eur.Lenze po tyzdni ma zobrala naspat lebo vyhodila jednu babu a bolo by mi dost trapne ak by som jej o mesiac povedala ze som v tom a dalsia vec ani neviem ako by to bolo kedze mam tu zmluvu do novombra.A potrebujem mat poistenie aby som mala narok na matersku a ked by ma vyhodila tak nemam ani poistenie a odvody a tym padom na rok na matersku tiez nie.Takze nakoniec budeme musiet s mimi cakat ☹

lauraa
7. aug 2011

@katus193 ty si mala 200 eur tringelty nie? ved v at su platy uzakonene a podla toho ta musi platit ci ma hotel hosti alebo nie...

katus193
7. aug 2011

@lauraa nie ja robim izby a zmluvu som mala len na polovicny uvazok a ona mi urobila zmluvu tak ze som dostavala strasne malo,za 80 hodin iba 520 Eur a ten mesiac som mala 46 hodin a prislo mi len 180 a myslim ze mi to zle vyratali.Ale teraz ma zobrala na plny uvazok

lauraa
7. aug 2011

@katus193 na tvojom mieste by som zobrala pracovnu zmluvu a sla na arbeiterkammer si to dat skontrolovat, ved nemusis nikomu nic rozpravat, zajdi tam a oni ti povedia ci je vsetko v poriadku alebo nie.... aspon uvidis na com si.....

sisamato
7. aug 2011

Ahojte,
som tu nova, s manzelom rozmyslame vypadnut pracovat do Viedne...chcela by som sa spytat ci je tu nejaka z vas, ktora odisla z SK do Rakuska pracovat s PhD titulom, ci to dost zavazi pri hladani prace...od jednej kocky som pocula ze s takym titulom staci vediet iba AJ...najde sa tu niekto taky? vdaka

titinka19
8. aug 2011

@sisamato Ahoj, PhD sice nemam, iba Ing. 🙂 ja som s hladanim prace nemala problem (to bolo pred 6timi rokmi), ale plynulu nemcinu som potrebovala vsade, samozrejme ze zavisi na zamestnavatelovi ci ti tvoje vzdelanie/titul uzna alebo nie, podla EU smernice je vzdelanie uznavane, ale vravim koniec koncov to zavisi od ZTela, iba s AJ to budes potrebovat podla mna trocha stastia, no urcite to skus, poznam viacerych co tu tak zacinali a nemcina sa na nich "nalepila" az potom, inak este jedna rada z mojej osobnej skusenosti, hladaj pracu kde naozaj chcu toto vzdelanie inak sa moze stat ze ta bude vsade odmietat pretoze si "uberqualifiziert" cize prekvalifikovana, mne sa to stalo viackrat

sisamato
8. aug 2011

@titinka19 vdaka za radu...to si uvedomujem ze musim aspon zaklady NJ doma nastudovat...manzel je v tom ,doma, aj v AJ...strasne by som to chchela skusit... manzel je IT profik, ten by s robotou nemal mat problem...no uvidim...pa

skeptik
8. aug 2011

@sisamato 🙂 No ono dost zavazi, ci mas PhD v molekularnej biologii alebo v obore ako kombinacia Budhizmu s Hinduizmom, V molekularnej biologii ti AJ stacit bude a aj pracovne miesta su. Napriklad.

sisamato
8. aug 2011

@skeptik dakujem 🙂 , mozem napisat do IP? 😉

skeptik
8. aug 2011

@sisamato mozes, ale neviem, ci ti budem vediet pomoct

nelika666
9. aug 2011

baby, mam otazku.. ak som pripoistena k manzelovi v Rakusku.. znamena to ze mam nemocenske poistenie v Rakusku? Ide mi o to, ci mozem mat DNP na slovensku.. 😕

lauraa
9. aug 2011

@nelika666 mas zdravotne poistenie v at ale nie narok na pn....

nelika666
9. aug 2011

@lauraa cize to nie je nemocenske ci je..mam v tom zmatok 😕 ide o to, ze pri DNP musim podpisat vyhlasenie ze v inom clenskom state EU nemam poistenie..

lauraa
9. aug 2011

@nelika666 ty si k manzelovi len pripojistena k zdravotn. poisteniu, znamena za nemas ziadne vlastne poistenie... mozes sa nechat osetrit v At a to je asi vsetko....

nelika666
10. aug 2011

@lauraa ok, dakujem 😉

ivka03
12. aug 2011

@luckalucka83 Ahoj ja byvam v Hainburgu uz dlhsie, vyse 5r. 🙂 a babatko tiez cakam, v januari 😉

silviadaisy30
13. aug 2011

ahojte vie mi niekto poradit???? ak som rodila tu v rakusku mam narok na porodne zo Slovenska,alebo nie ? ved dieta ma dvojake obcianstvo,zaujimalo by ma.Pocula som ze niektore to dostali,,,,viete nieco o tom ci je to naozaj tak 😒 😒

luckalucka83
13. aug 2011

@ivka03 Jej Ivi spoluhainburcanka ahoj 🙂)) blahozelam ku babatku, januar sa blizi 🙂)) My tam byvame nieco vyse roka, ale uz som si zvykla 🙂 Budem rada, ak by sme niekedy zasli na kafco 🙂))

titinka19
14. aug 2011

@silviadaisy30 ahoj, ja tiez budem rodit v rakusku, co som zistovala ohladne porodneho, mas nanho narok, kedze tu v rakusku nic take nie je, ale my budeme malu nahlasovat na trvaly pobyt aj na SK a bude mat len SK obcianstvo, tak neviem presne akoby to bolo v tvojom pripade, este viem ze to treba vybavit do pol roka od narodenia

silviadaisy30
14. aug 2011

@titinka19 ahoj dakujem pekne za odpoved,to by bolo super ak by sme to dostali,,, 🙂 🙂 ved to nie je mala suma....este neviem kde by som mala zavolat asi na SK velvyslanectvo vo Viedni mozno my tam poradia,nie?Pozeram ze uz si v 40tt a budete mat dievcatko,gratulujem a zelam ti vela sil ku porodu 🙂 🙂

dani84
14. aug 2011

@ivka03
@luckalucka83 baby ja vyvam 20 km od Hainburgu, tak ak date to caffe, ozvite sa, pridam sa k vam 😉

ivka03
14. aug 2011

@luckalucka83 @dani84 jasne, mozme zajst na kafco, kym je este pekne a leto 🙂

ivka03
14. aug 2011

@luckalucka83 aj tebe gratulujem... hmm, ale aj november sa blizi 😉

titinka19
14. aug 2011

@silviadaisy30 dakujem, uz sa velmi tesime na malu 🙂 ja som si to zistila normalne na urade v PP, kde mi to takto povedali, treba len vyplnit ich tlacivo a slov. rodny list, neviem ci na ambasade vedia taketo podrobnosti, radsej cikni priamo na soc.urad alebo zdravot. poistovnu, ked sa mozem opytat, ty si kde rodila ?

silviadaisy30
14. aug 2011

@titinka19 no ja som v Stajermarku(Knittelfeld) a som velmi spokojna,ja som mala cisarsky lebo mala sa neotocila takze si pekne sedela v brusku az do konca. 🙂 A ty kde chces rodit?moja kamoska rodila vo Viedni a nebola taka spokojna ze cim vecsie mesto a vescsia nemocnica tym menej maju sestricky cas na pacienta ale to je pochopitelne,,ja som tu v malom meste ale,ked som ja bola v nemocnici tiez bola na prasknutie tolko tam bolo tehuliek ale nijako som to nepocitovala,,,,ty aj zijes tu v rakusku alebo chces tu len rodit? 🙂 Inak dakujem pekne za info 🙂

titinka19
16. aug 2011

@silviadaisy30 my zijeme 6.rok v bezirku mödling pri viedni, budem rodit tu na malej klinike, saly vyzeraju ako obyvacky, velmi sa mi to tam pacilo, male, utulne, aj personal bol velmi mili, s tymi viedenskymi nemocnicami mas pravdu, aspon z mojich skusenosti, co som tam zazila, totalne masovky, neter rodila tiez vo viedni ale na specialnej sukromnej klinike, tak to je ale uplne o niecom inom 😀 a ako si sa citila po cisarskom ? dufam ze u nas pojde vsetko ako ma

silviadaisy30
16. aug 2011

@titinka19 no tak to budes mat fajn ked je mala nemocnica a saly tak ako piises tak sa nemas coho bat, 🙂 🙂 ...no porodne bolesti nepoznam ale baby co lezali so mnou na izbe vsetky rodili normalne a vsetky za hodinku behali ako srnky 🙂 no ja som sa ani pohnut nemohla ved nohy strpnute som mala,zaujimavy pocit,bolesti som nemala lebo som bola napojena na infuzku z ktorej mi tiekli tie dobre tekutiny co to cele tlmili... 🙂 ale ked som si musela prvy krat sadnut myslela som ze mi cele brucho roztrhne,aj to prve postavenie a aj prvy tyzden som mala dost silne bolesti,,potom sa to ukludnilo....prajem ti aby si mala rychly porod a malo bolesti 🙂 🙂 kedy mas termin,alebo uz si po?

luckaluci
16. aug 2011

@dani84
@ivka03
Tak to bude super, Dani Ty mas kedy termin? Aby sme to stihli 🙂)))
Kedy sa teda vsetky tri tehulky vidime? 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre