Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silviadaisy30
5. sep 2011

@slniecko2011 ahoj ja som si vybrala 30+6 to najdlhsie aj karenz aj vyplacanie peniazkov 🙂 nie je to vela mesacne ale furt sa da popritom ist si privyrobit....

cucuriedka
6. sep 2011

Maminky, ziadna mi neporadi?

lauraa
6. sep 2011

@cucuriedka http://www.rp-online.de/gesundheit/news/Betaeub.... Doch das Pflaster mit dem Namen EMLA wird in der Praxis viel zu selten eingesetzt, wie eine Studie am Institut für Kinderschmerztherapie und Pädiatrische Palliativmedizin in Datteln ergab. Das Pflaster enthält eine Creme aus zwei Medikamenten, die innerhalb von 60 bis 90 Minuten die Haut für bis zu vier Stunden betäuben...
.toto som nasla na nete,ale este som nikde nevodela ze by to lekar v at pouzival.... ani neviem ci sa daju kupit v lekarni....

cucuriedka
6. sep 2011

@lauraa jeej dakujem ano da sa to kupit v lekarni (no ja neviem po nemecky, no ucim sa a robim tu na dedine velku sou predavacom 😉 ) No u nas to pouzivaju hlavne pre deticky, ale ja mam kolegynku v praci na SK, co sa desi ihiel a poprosila ma ci by som jej take nezohnala.
dakujem este raz

matamisi
6. sep 2011

ahojte @lauraa ja tie naplaste vzdy moje laurike davam,ked ju maju ockovat...vobec potom neplace ked ju pichnu...sice je to dost drahe 😝

kilian
6. sep 2011

@cucuriedka @lauraa pred viacerymi rokmi to detom davali pred odberom krvi,ale uz od toho upustili.uz sa to vobec nepouziva,mozno sukromne ,ked si to kupis a doma nalepis pred vpichom,ale inac nie.

titinka19
6. sep 2011

@silviadaisy30 ahoj, tak uz sme doma aj s karolinkou, mala sa narodila 22.8 ale chytila nejaku infekciu, tak si nas tam nechali dlhsie, dali jej hned antibiotika, infuzky, noo, mala som pekne baby blues asi tri dni, ale uz sme doma, trochu nas teraz trapia koliky, ale uz si nejak poradime, dufam 🙂 co mate nove vy ? ozaj, aku variantu KBG si si zvolila ty ? my sme sa asi rozhodli pre tu rocnu, co sa rata z platu, uz sme nahlaseni aj v jasliach, pre istotu 😀

silviadaisy30
6. sep 2011

@titinka19 ahoj,gratulujem a zelam vela zdravicka vam obom a tebe vela mliecka ak kojis,,a ako si rodila normalne ci cisarsky?a Karolinka ake mala miery?no to je na hovno poznam ja som bola s mojou v nemocnici ked mala asi 3 tyzdne kvoli dychaniu a tak ako bola napojena na vselijake kable tak to bol hrozny pohlad islo mi srdce roztrhat ☹ No koliky sme mi nemali ale zo zaciatku mi grckavala,,,inak dnes mame presne 3 mesiace juj to uz je ona velka slecna...Nemozem sa stazovat vysmiata je ako slniecko a ona je trocha taky spachtos rada vela spinka aj cez den aj v noci,ale zas zo nie je kazdy den 🙂 No ja som si zvolila tu najdlhsiu,nie je to vela mesacne ale dufam ze si vystacime,ak nie musime sa uskromnit,alebo pojdem skorej pracovat uvidime....A to uz naozaj si ju musela teraz prihlasit do jasli?a ak sa mozem opytat kde si pracovala predtym ako si otehotnela,,,,a ak mozes daj nejake foto z malej 🙂

luckalucka83
6. sep 2011

ivka03 Podaj Ivka potom spravu, ci vyhrava modra alebo ruzova 🙂)))

dani84
6. sep 2011

@ivka03 no ako? uz sme zvedaveeeeee 😵 😵

ivka03
6. sep 2011

@luckaluci @dani84 Ahojte kocky, pred chvilkou sme prisli, takze podavam hlasenie 😉 vyhrava MODRA ... 2x dnes potvrdene, na podradni od lekara a na morf.utz od lekarky, tu citujem:" tak toto je na 200% chlapec " A som strasne rada, ze sa neobjavili ziadne anomalie ani podozrenia, cize malo by to byt zdrave babo 🙂

lauraa
6. sep 2011

dievcata a ako to riesite po materskej s detmi ked si davate tie kratsie varianty? mate tu nejakych pribuznych alebo kto sa vam bude o deticky starat? ja som zostala tiez doma 30 mesiacov a nastastie sme hned dostali miesto v skolke takze som mohla nastupit do prace aspon na par hodin....ale zaciatky boli hrozne, stale bola chora a tak sme to lepili ako sa dalo,

@silviadaisy30 my sme malu prihlasovali do skolky v 9 mes.takze este mas cas par tyzdnov 😀

dani84
6. sep 2011

@ivka03 Jeeeeej Ivka, tesim sa s vami, hlavne ze je maly zdravucky 😵 Takze Celine bude mat kamosa 😉

ivka03
6. sep 2011

@dani84 Dakujem Dani, aj my sa tesime, ze uz teraz mame kamosku 😉 Ty ako? Vsetko zatial ako ma byt?

dani84
6. sep 2011

@lauraa ja som si dala tu variantu na dva roky. Svokrus byva o ulicu dalej, skolku mame tiez tu v dedine, tak ona vyzdvihne a postara sa. U nas mozu ist uz 2,5 rocne deticky do skolky, tak preto 😉

dani84
6. sep 2011

@ivka03 no my sme stale 2v1, zatial sa nic nedeje, nic ma neboli - nevyzera to, ze by sa uz chystala 🙂

lauraa
6. sep 2011

@dani84 no ved aj u nas, ja som bola 30 mes. doma co je 2 1/2 roka a mala aj nastupila do skolky presne ako dosiahla tento vek samozrejme po protekcii lebo inak by musela cakat do sept., len zial svokra je 100km a mamina 300km, este ze mam super kamaratku na materskej lebo inak neviem, manzel nema stalu prac. dobu, a ocr v at je 7 dni do roka....tak tu svokru ti zavidim.....

ivka03
6. sep 2011

@dani84 No ved este sa nemate kam ponahlat, este by sme mohli nejake kafco stihnut 😉

dani84
6. sep 2011

@lauraa ja som rada, ze svokrus je hned na skok, lebo moji rodicia su tiez 220 km odtialto a aspon viem, ze ju mam kde nechat a ze sa o nu postaraju 😉

@ivka03 jasne, este by sme mali stihnut, ja som v Hainburgu az do porodu kazdy stvrtok
😉

ivka03
6. sep 2011

@dani84 Dobre, tak sa vo stvrtok ozvi, keby mi to nahodou vypadlo. Mozno budem mat doobeda frei 😉

dani84
6. sep 2011

@ivka03 ok, ozvem 🙂

lauraa
6. sep 2011

@kilian kam chodia tvoje deti do skoly? prave skumam kam prihlasime nase dieta...

silviadaisy30
6. sep 2011

@lauraa tak to si mi teda nasadila chrobaka do hlavy,,,este som sa tym nezaoberala ale tu u nas ako sledujem tak s jaslickami je trocha problem jedna kamoska dostala miesto pre maleho druha nie,,,
neviem po skonceni materskej musim nastupit do prace neviem ako to bude fungovat,lebo musim robit urcite aj nocne ale mozno sefka povoli a da ma len na denne,,a mam tu aj svokru aj svokra byvaju poblizku,,moja rodina no sestra 700km a mamina 600km takze nehrozi,,,

lauraa
6. sep 2011

@silviadaisy30 nad jaslam som vtedy nerozmyslala,ale svagrina sa ma uz v porodnici pytala ze kam dame malu do skolky, viac menej zariadil vsetko manzel , takze mala nastupila k 1.dec.hned ako dosiahla 2 1/2....ty si rodila v juni takze tvoje dieta moze nastupit do skolky v.dec. 2013 ale skolsky rok 2013/2014 takze by si mala ist na zapis do prislusnej skolky v sept. 2012....tak to mas este cas.... 😀 😀 😀 kde si pracovala pred materskou?tie svokry vam vsetkym uprimne zavidim....aj ked niekedy nie je zle ked je svokra velmi daleko 😉

silviadaisy30
6. sep 2011

@lauraa hej to mas pravdu pokial sa svokra do nicoho nemiesa tak je to ok 🙂 ja som pracovala v Admirale,,este dobre ze aspon zrusili non stop,a mame otvorene do 2 rano,,,akurat vcera nastupila kolegynka po materskej ona bola myslim tiez na tych 20 mesiacov ale ze uz sa jej da tak ide skorej do roboty 🙂

luckalucka83
7. sep 2011

@ivka03
@dani84

Ivi blahozelam 🙂) tak to mame dvoch chalanov na jednu kocku 🙂)) super sa nam to rozrasta 🙂))
Ja som tento tyzden v PP, ale buduci by som uz mala byt v Hainburgu tak dufam, ze vo stvrtok sa vidime 🙂

kilian
7. sep 2011

@lauraa moj maly chodi do sukromnej skolky,kedze sa nam statna u nas v dedine neosvedcila 😖 uz pri mojich dvoch velkych dievcatach.
radim vsetkym mamickam,cim skor prihlaste deti do jasli alebo skolky,a to hlavne vo viedni.

ivka03
7. sep 2011

@luckalucka83 @dani84
Dakujem 🙂
Dankina mala ma uz 2 napadnikov 😎
Uzi si to v PP a ozvi sa potom, ked sa vratis.

lauraa
7. sep 2011

@kilian a kde si doma, niekde na okoli wn? ja som myslela ze si priamo , ja uz pokukujem po skolach, ale na christianu sme uz asi neskoro si spomenuli... tie dni bezia ako blaznive....a kam chodia deti do skoly?

kilian
7. sep 2011

@lauraa theresienfeld.deti chodia do sta.christiany vo wr.neustadt do skoly.zapisala som ich do skoly ,ked mali 3 roky. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre