Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
7. sep 2011

@kilian aj som si myslela,mne sa to zdalo velmi skoro a teraz som prisla nato ze zapis na buduci rok uz bol v januari... takze skusim biliguarnu.... alebo musikschulle...deti vozis do skoly alebo uz chodia same?

kilian
7. sep 2011

@lauraa ako kedy,niekedy idu na autobusy,väcsinou ich vozim,lebo hned beriem aj maleho do skolky.inac skus zavolat do skoly.sem tam sa stane,ze maju este miesto narychlo.mozem ti len odporucit tu skolu,som velmi spokojna.myslis pestalozzi bilinqualnu alebo tu josefstadt?

bevab
7. sep 2011

Ahojte,
moja dcera 2roky 9 mesiacov nastupila v pondelok do Viedne do skolky. Bohuzial po nemecky nevie a zatial to znasa dost zle. Prosim ak sa nieco podobne udialo u vas, budem vdacna za akekolvek rady. Dakujem pekne.

twix
7. sep 2011

@bevab, urcite vydrz, ono to bude skor tym odlucenim, nez tou nemcinou. moj maly je na mna velmi fixovany a tiez to pred rokom tazko znasal. velmi dlho si zvykal a pravidelne rano plakaval, ked sme ho viezli do skolky, napriek tomu, ze sa mu v skolke pacilo a vobec za nami cez den neplakal. teraz sme menili skolku a napriek tomu, ze nemecky uz rozumie, stale plakava, ked odchadzam zo skolky. ma ale vyhodu, ze je tam s nim starsia sestra. niektore deti si rychlo zvyknu, ako napr. moja dcera, ktora miluje kolektiv a je velmi priatelska, spolocenska, zvedava, otvorena, ... ine potrebuju ovela viac casu. nepripisovala by som to nemcine. deti sa ju velmi rychlo naucia. drzim palce!!

lauraa
7. sep 2011

@kilian pestallozzi mame ju nejako po ruke aj ked vyhodnejsie by bola muzikschule, byvame v centre mesta takze do skoly ci uz muziksch. alebo christiany sa dostaneme peso, ja uz pracujem takze ..... co vobec nepripada do uvahy je ring schulle kam patrime podla adresy.. tak by sa skor naucila ze zena nic neznamena a je vzdy krok za muzom.... a to tiez nemusi....skusim este zavolat svagrinej, mozno ma niekde nejaku kolegynu aj ked sama uci na vyssom stupni ale dlho bola na zakladke....

lauraa
7. sep 2011

@bevab
@twix presne ako pises, my sme teda nastupili v 2 1/2 a kazde rano ju doslova museli odrhnut odo mna, jej rev som pocula este aj na ulici a dnes by tam isla aj v nedelu... vydrzat, zvykne si, ta nemcina nech ta netrapi, v skolke su na cudzincov zvyknuty....

lauraa
7. sep 2011

@kilian este co platis za skolu? ak chces napis mi do ip....

kilian
8. sep 2011

@lauraa musikschule sme si boli pozriet tiez,ale nejako ma to nelakalo.ja poznam, mamicku,mktora na sta.christianu zavolala 3 mesiace pred nastupom do skoly a vzali ju tak na rychlo.takze ja by som nevahala.a hlavne by som spoznala nejaku slovenku 😀
@bevab kazde dieta je ine a potrebuje cas na adaptaciu,ale si myslim,ze ta nemcina v tom hra tiez malu rolu.ked si predstavim ist do kolektivu,kde hovoria inou recou a ja nic nerozumiem,by sa mi to tiez nepacilo.

dani84
8. sep 2011

@ivka03 dnes som nestihala, cakala som takmer 3 hodiny na CTG, lebo tam mali niekolko porodov naraz... Tak nabuduce 😉

ivka03
8. sep 2011

@dani84 ok, v pohode, len som uz myslela, ci si ta tam nahodou nenechali 😉

dani84
8. sep 2011

@ivka03 🙂 este nie, ale na CTG uz zaznamenali slabe kontrakcie, takze uz sa to moze spustit kedykolvek 😉

ivka03
8. sep 2011

🙂 tak snad stihneme este jedno kaficko. ked nie ako 2v1, tak potom uz so Celine 😉

ivka03
8. sep 2011

@dani84 tak snad stihneme este jedno kaficko. ked nie ako 2v1, tak potom uz so Celine

luckalucka83
8. sep 2011

@ivka03
@dani84
Dievcata, hlasim dnes dorucenie E- card 🙂))))
Dani, ty si sla len tak do nemocnice do Hainburgu alebo sa musim nejak dopredu objednat? Ze uz zacnem chodit tam , juj tesim sa 🙂

luckalucka83
8. sep 2011

@dani84
Kontrakcie? Tak mala sa chysta pomaly 🙂 pozdravujeme a tesime sa na nu 🙂

dani84
8. sep 2011

@luckalucka83 treba sa vzdy objednat, teda aspon ten prvykrat, potom si na kazdej poradni uz dohodnes dalsi termin 😉

katharrina
9. sep 2011

Ahojte, zijeme vo Viedni s manzelom a planujeme 1.babo, chcela by som tu niekoho spoznat, kedze mam len kamosky, co sa na to nechystaju 🙂 Tiez by som sa chcela spytat na nejakeho overeneho gynekologa vo W. Nasla som zatial len Dr. Stefanovica v mojej blizkosti (10. neskor 22.Bez.), este som u neho sice nebola, mate s nim nejake skusenosti evtl. viete odporucit nejakeho ineho/inu?

luckalucka83
9. sep 2011

@dani84
A staci telefonicky alebo tam musim zajst osobne sa objednat? Dakujem 🙂

ivka03
9. sep 2011

@luckalucka83 vitaj zase v H. 😉 aj ja hlasim, ze som uz obdrzala e-card, sice mi tam skomolili meno, ale hlavne je ze dosla... 🙂

kilian
9. sep 2011

@lauraa do ring schule by som svoje dieta v zivote nedala.vedla mam maleho v skolke a viem,mco za ludia tam chodia!!! 🙄 a tvoje kde chodi so skolky?

dani84
10. sep 2011

@luckalucka83 staci telefonicky 😉 A vitaj spät, vo stvrtok by sme mohli dat caffe - ak dovtedy neporodim 😵

lauraa
10. sep 2011

@kilian nevies kedy maju den otvorenych dveri? nechce sa mi to hladat na nete...ring schulle ved prave preto hladam inu moznost, prave som nasla na nete ze zapis deti bude az v januar 2012.....

kilian
10. sep 2011

@lauraa neviem teraz,niekedy v oktobri to zvykne byt.zistim.

lauraa
10. sep 2011

@kilian dakujem

katekate
11. sep 2011

@katharrina Ahoj, ja som vo viedni, 22ka bez., sice tento tyzden som v blave ale potom sme doma tak sa kludne niekedy mozeme stretnut. Gynekologa ja neporadim lebo si vsetko riesim v ba ale kamosku mak porodnu sestru tak sa mozem spytat pripadne.

luckalucka83
11. sep 2011

@dani84

Zajtra tam hned volam a objednavam sa 🙂 No ja som este stale v PP, pridem asi o 2 tyzdne a potom tam budem sediet az do porodu a este dlho po nom. Dani my sa asi do porodu uz neuvidime, aspon tuto na konikovi budeme v kontakte a potom uz s deturencami sa vsetky postretavame 🙂

katharrina
11. sep 2011

@katekate Ahoj, tak sa tesim 🙂 este sice nebyvame v 22. ale nevadi, cakas alebo planujes babo?

katekate
11. sep 2011

@katharrina uz mame skoro 9 mesacnu tak teraz ani jedno ani druhe na chvilu :o) ... ak budes chciet kludne sa mi potom ozvi aj do IP a mozeme sa pripadne stretnut ak sa budes nudit ...

dani84
11. sep 2011

@luckalucka83 juuuuuj, no to sa uz teda fakt neuvidime, to uz potom jedine s malou 🙂 Tak si to doma este pekne uzi 😵

bejby29
11. sep 2011

@katharrina Stefanovic je vraj super, pohodak, chodia k nemu moje kamosky... Ja mam Dr. Nagele, velka spokojnost, ale berie len privat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre