• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

18. mája 2017 
@sisamato skus sa nahlasit uz teraz.este aj zalezi kolko bude mat dietatko ked nastupi do skolky.my zijeme v mensom meste. a teraz sme maleho prihlasovali do skolky. 3 narodeniny ma v maji tak ze od juna nam ho zoberu. ale ked sme ho chceli dat skor tak to bola moznost len do jasli a povedali ze jasle su uz plne.
4. nov 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hoogy Dakujem Ti velmi pekne je krasne byt mamou a tatinom :slight_smile:
4. nov 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hoogy a ty si ho nechcela dat skor do skolky? ved normalne beru uz deti od 2 1/2....my sme tiez v mensom meste ale u nas je problem so skolkami, teda samozrejme pokial nechces vozit dieta kazde rano na druhy koniec mesta....my sme malu zapisovali do skolky este nemala rok ....a nastupila k 1. decembru...inak mas super ze ti dieta zoberu pred prazdninamy este vobec do skolky...u nas by si cakala do sep.....
4. nov 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauraa nie leo budem este do 3 rokov dostavat RP zo slovenska kedze my tu byvame este len pol roka a zacala som poberat na slovensku. no aj ja som sa prekvapila ze ho zoberu.ale povedali ze hej. u nas beru deti do skolky od 3 rokov inak musi ist do jasli.asi vsade je to inak.
4. nov 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jokers303 tak to verim:slight_smile: a ten pocit sa bude uz len zlepsovat ako babo bude robit pokroky. prijemne mamickovanie a vela mliecka :slight_smile:
4. nov 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem dievcata za rady, zda sa ze Vieden ako velkomesto ma viac skolok, tak sa aj na to spolieham...
4. nov 2011 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky (maminky), mam na Vas dotazek. Mame 3.mesicniho chlapecka Tonicka a mame v pusince moučnivku! :unamused: Zkousela jsem fial.gencianku i tycinky Pagavit, ale nepomaha nam to! Z nejakych diskuzi jsem se dozvedela, ze primo na moucnivku je tento gel INFECTOSOOR mundgel, ale u nas v CR neni bohuzel dostupny, zkousela jsem, aby mi ho v lekarne objednali a nejde to! Chtela jsem se Vas zeptat, jestli nahodou nevite, zda se da tento gel koupit i v Rakousku??? Preci jenom z Brna mame Rakousko bliz nez Nemecko.. :wink:
Budu moc rada za kazdou radu ci pozitivni zpravicku, ze lze tento gel sehnat v lekarnach v Rakousku sehnat bez predpisu... :wink: Popr.jestli lze koupit i na Slovensku?!?...dekuji moc! :slight_smile:
4. nov 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisamato ano do skolky sa dostat, je to tazke, ja som nedostala miesto do statnej skolky ani nahodou.. mala ma 2r 8m.. nema 3 tak to velmi neriesia.. a tym ze nenastupujem do prace, pretoze som tu nikdy nepracovala, tak sa tym velmi nezaoberaju... momentalne vybavujem uz dlho skolku privatnu niekde v okoli, ale su vsade plne... neuspesne pretoze mala ma v marci 3 roky, tak mame pockat do septembra.. kamoska co pise v mama a ja ma pravdu :wink: drzim palce snad sa vam podari skoro umiestnit, zalezi aj v ktorom bezirku budete byvat a ake stare deticky mas
4. nov 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, k tym skolkam my sme Sofiu nasu prihlasovali minuly rok a zobrali ju nie presne do tej co sme chceli, ale asi o 3 ulice dalej...zobrali ju v septembri tento rok a az v novembri ma 3 roky...

A chcem sa spytat tie co ste rodili v Rakusku ako je to tu s odberom pupcnikovej krvy...a co treba priniest do porodnice pre mna a babo...?
5. nov 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisamato priamo vo viedni sa odporucuje dieta nahlasit do skolky uz po porode.znie to smiesne,ale je to tak.inac je minimalna sanca dostat miesto....
5. nov 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jokers303
Ahoj Zuzi,gratulujeme! krasne meno ste jej vybrali :slight_smile:
uzivajte si tie nadherne chvile spoznavania sa :wink:
5. nov 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kilian ahoj, no fasa... :unamused: , teraz uz len cakat ze budeme mat len stastie...
5. nov 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisamato ano ,teraz potrebujes len stastie.. :grinning: :grinning: :grinning:
5. nov 2011 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte.K tym skolkam ..Mam dve deticky 2 rocneho Tobiasa a 4 rocnu Nataliu,chceli sme ich uz dat do skolky hlavne kvoli jazyku,boli sme aj na jednom sedeni,kde nam dali zoznam skolok-je to aj na nete,pohladam neskor ak bude zaujem a su tam aj terminy,kedy bude mat ta,ktora skolka ,najblizsie volne miesto a pre kolkorocne deti.Ibaze casto sa stane,ze rodina sa znedazdajky prestahuje,alebo rodicia vezmu dieta a premiestnia ho do inej skolky a uz je miesto volne.No a my sme mali asi stastie,pretoze manzel obvolaval skolky a vsetky naokolo boli plne a o dva tyzdne obvolaval zas a skolka dve zastavky od nasho bytu bola zrazu volna-aj skolka aj jasle.takze od marca mam obidve deticky pod jednou strechou :slight_smile:
hovorim o sukromnej skolke,ale tie su uz tiez dotovane statom do istej miery,pretoze statne skolky su natrieskane a maju povinnost brat deti od tusim 4 rokov,co je pre deti,ktore nepochadzaju z nemecky hovoriacich rodin dost neskoro,no a niektore narodnosti tu zijuce aj na to kaslali,davali deti az do pripravky a potom boli problemy v prvom rocniku-neovladali jazyk :( No a k tym porodom-ja som rodila obe deti vo Wilhelminenspital-nechodila som si vyberat,byvali sme predtym v 14tom bezirku ,tento spital bol od nas cca 2km vzdialeny a hlavne-mal novorodenecku JISku,co bolo pre mna podstatne.Izby super,personal super,jedlo na vyber-2 druhy-aj pre vegetarianov,bola aj rodinna izba,ale tu si treba rezervovat, pytali sa ma akym sposobom chcem rodit-co mi bolo tiez jedno :slight_smile: Pracuje tam kopa Poliek , na novorodeneckom jedna sestricka slovenka, ja som bola 1x na izbe este s dvomi mamickami a 2x som bola vo velkej izbe, boli sme tam 5 a to mi uz dost vadilo,ale vydrzat sa dalo :slight_smile: Ja som bola spokojna..mozno aj preto,ze som ine neskusila a len co pocuvam ,ako sa rodi na Slovensku,tak som bola uplne ze maximalne spokojna :slight_smile: Snad som trosku pomohla :slight_smile:
5. nov 2011 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@erilex ahoj, no tak tomu sa teda vravi dvojnasobne stastie, ked pod jednou strechou budu :wink: , len co manzel ziska pracu, tak sa pustime do vybavovania :slight_smile:
6. nov 2011 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@Sisamato oni uz su :slight_smile: od marca chodia obaja do skolky,syncek zvlada bravurne-vela toho nenarozprava a je skor flegmatik,ale dcerka-mam pocit,ze isla uz neskoro,sme s manzelom obaja Slovaci a aj ked sme pustali rozpravky v nemcine,..dost sa trapi,ona je zas velmi precizna a radsej mlci,akoby mala povedat nieco zle :(..teraz sme boli este aj na SK cele prazdniny,tak to bolo akoby od zaciatku vsetko..takze rana su trosku uplakane,ale kazdy den pride s novou vetou,slovom...no verim,ze bude dobre:slight_smile:
6. nov 2011 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@erilex neboj to sa na nu nachyta. deti sa velmi rychlo ucia. my sme tu este len pol roka a maly nam uz niektore slova povie len po nemecky. ale mame susedov rakusanov co maju rovnako stare dieta a troska starsie dievcatko a s tymi sme casto tak tam sa maly uci.....
7. nov 2011 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj maminky rakusanky byva niektora maminka v meste Weiz? ja mam 4,5rocneho synceka hovori plynule nemecky a slovensky rada by som mala tu blizko taku kamosku je mi tu smutno :unamused:
7. nov 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katus193: ak si nezamestnana a zijes v rakusku, nahlas sa na ams a poziadaj o kurz nemciny, tam mozes chodit aj tehotna a navyse ti ho plati ams
7. nov 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tehula ahojky ja dostavam rakuske pridavky mame tu trvaly pobyt tak preto..je to dost vela penazi oproti slovenskym pridavkom..ked mas trvaly pobyt mozes o to ziadat len vsetky take veci vybavuje manzel ja neviem nemecky..ak budes nieco potrebovat napis ja sa ho opytam pa
7. nov 2011 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
ja sa vratim k tynm skolkam a rada by som sa spytala aky tam maju pre deti program...ako pocuvam tu v okoli na SK tak je dost rozdiel chodit do skolky na dedine a v meste...na dedine pomaly ziadny program, v meste aktivity, rodicovske zdruzenia...a este taka otayka, tie ktore ste ste z Viedne, je tam vela slovenskych lekarov?dakujem :slight_smile:
9. nov 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosim, jeste jednou, rodila ste nektera ve Vidni? ve ktere porodnici? muzete nekterou doporucit?
10. nov 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky mam otazku. Pracuji v Rakousku, ale s pritelem mame trvaly pobyt v Cechach. Planujeme rodinu a vyvstavaji mi ted otazky ohledne materske, rodicovske, pridavku, atd. Materskou vim, ze dostanu rakouskou. Nevite nekdo jak je to s prihlasenim k trvalemu pobytu, co to obnasi, kdyz se nechchi fyzicky stehovat a nebo jestli nevite o nejakem fiktivnim prihlaseni.
10. nov 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sis12 ahoj, tak ako?? este si kinderko?? daj vediet, ja som taaak zvedava :dizzy_face:
11. nov 2011 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka_pn este hej, toto tehu trham rekordy :grinning: prave som sa vratila od zubara s korunkou za 1030eur :angry: teda koruna bude v stredu, dovtedy musim este vydrzat :grinning: :grinning: :grinning: no aspon nemusim rozmyslat, co si vypytam za porod :angry:
11. nov 2011 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sis12 1030??? wow!! ina palka. ale to ze si este cela ma prekvapuje :slight_smile: chod daco upratovat, alebo do schodov behaj, okny umy... :grinning: :grinning: :grinning: dnes mas fajn datum. drzim paste. ako sa maju chalani? ako v skolke? ja mam od dnes antibiotika :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz aby to vsetko preslo a uz aby bola jar :grinning: :grinning: :grinning:
11. nov 2011 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka_pn no kazdy den tlacim dvojkocik s chalanmi do strmych kopcov do skolky a zo skolky, tam ich vynasam na 2poschodie, medzitym vlacim nakupy a vysavam a upratujem, po obede ich tlacim na kociku do parku a z parku, tam adriana tak 3x dviham ked chce ist na hojdacku, hram so sebim futbal...myslis ze to nestaci :grinning: ?
no a dnesny datum ma vraj zlu karmu, radsej nie, to uz 20.11.2011 bude lepsi :slight_smile: okrem toho musim cakat na tu korunku :grinning: no a brucho po mne nic nechce, taky novorodenec bude narocnejsi, takze nech si tam kludne este trosku pobudne :grinning:
u nas skolka uz do pohody, vidim na chalanoch, ze sa im venuju, uz rozumia vsetko a polovicu slovicok pouzivaju v nemcine, takze detaily ako prechadzka v papuckach prehliadam :grinning: a co vy? a co ten job, beries to? gute besserung :wink:
11. nov 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sis12 mas pravdu dnes neni dobry den lebo vela 1 to je silna osobnost este skorpion to by so mala katastrofu :D mozno toto tehu si mas vychutnat az do posledneho dna. drzim palce. a ta korunka no teda riadna palka
11. nov 2011 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hoogy no veru, uz len taka kombinacia mi doma chyba :grinning: korunku uz som predychala, aj ked rozmyslam, ze za tie peniaze by sa mozno dalo uz aj par semestrov mediciny vystudovat u nas :grinning: neda sa nic robit, jedno z deti bude musiet ist za zubara, aby sme s muzom na stare kolena nemuseli kvoli zubom predavat dom :grinning:
11. nov 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sis12 tak treningu mas teda az az, urcite si zas pribrala len dakych smiesnych 5kg a den po porode budes jak modelka :sunglasses:. inak to je strasne zaujimave, ze chalani sa tak strasne rychlo ucia :confused: ja by som povedala, ze deti sa rychlo naucia cudziu rec, ale za az tak rychlo? :confused:. prechadzka v papuckach??? :grinning: :grinning: :grinning:. danke schoen :wink:
13. nov 2011 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok