Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

angie1511
13. nov 2011

Ahojte🙂 chcela by som sa opytat, ked porodim ako dlho musim ostat v nemocnici? plati sa za tieto dni(myslim strava atd)? dakujem za odpoved 🙂

lauraa
13. nov 2011

@angie1511 pokial si poistena neplati sa za standart nic.... bez komplikacii na 3 den prepustaju....

sisamato
14. nov 2011

ahojte,
ma niektora z vas skusenost s pridelenim statneho bytu? narazam opat na clanok o mamickach v Rakusku v najnovsom vydani casopisu Mama a ja.

lauraa
15. nov 2011

@sisamato a co sa tam pisalo?

martuska00
15. nov 2011

ahojko prosím vás napíšte mi čo všetko potrebujem do porodnice v Rakúsku pre mna a malé

hoogy
15. nov 2011

@sisamato a co sa tam pisalo? odkedy sme odisli zo slovenska si ten casopis nekupujem. a este je podla mna riane neobjektivny,ale to je o inom. napis co tam pisali.

lauraa
15. nov 2011

@martuska00 napisala som to do ip? dostala si , nejako to tu dnes blbne.....
@sisamato nenapinaj , uz konecne nam napis co sa pise na sk....

bronini
15. nov 2011

ahojte, mala by som taku otazocku... 🙂 robim v rakusku,platim tu vsetky odvody ale byvam v bratislave.s manzelikom by sme sa uz chceli zacat snazit o babatko,ale este neviem ako je to s materskou. ak by niekto vedel,tak by mi velmi pomohol dakujeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

sisamato
15. nov 2011

@lauraa a
@hoogy ahojte, prepacte, ale skor sapre tie moje dva poklady nedalo...citujem casak: ,,V AU ma narok na statny byt aj cudzinec, ak splna podmienky, napr. v mieste bydliska ma trvaly pobyt min 2 roky a v AU zije max. 5 rokov. Na pridelovanie bytov funguje poradovnik...,,. Tak v skratke, preto som sa chhela spytat ci ste o tom poculi, ci je to skor otazka ze cim menej ludi o tom vie tym lepsie pre mna...

boldy
16. nov 2011

@sisamato ano mas narok za podmienok ako sa pise v mama a ja.. aj my cakame uz 2 rok a zatial ale nic :(
@martuska00 nepotrebujes nic, len papuce a zupan, pastu a kefku.. vsetko dostanes aj pre dieta od plienok az po oblecenie

hoogy
16. nov 2011

@sisamato ja neviem nemyslia sa to akotake kvazi druzstevne byty co niekedy boli ? lebo viem ze na to sa caka. mm kolega tak teraz jeden dostal

lauraa
17. nov 2011

@sisamata ano tak to je pravda , caka sa roky v poradovniku ale ci je to taka vyhra neviem, strare byty nizsej kategorie su sice lacnejsie (myslim najom) a novsie , zrenovovane su drahe ako aj druzstevne byty..

cmeliatko
17. nov 2011

Tie statne byty su take ze na 1 cloveka pridelia 20m2, wc vonku atd
Tie byty nestoja nic moc a platis najom nie za facku.
Ked mas dieta tak mas narok na dve ozby. Proste pre kazdeho jedna izba podla moznosti. mne by jo boli hned ale to boli uplne shit byty. Bola som vtedy v nudzovej situacii kt sa na stastie v pohode vyriesila. Statny byt spm inak nevzala.
a staci ak sa raz k ich navrhu nytu nevyjadris, stratis narokk nan

slniecko2011
17. nov 2011

a ake papiere treba dolozit k ziadosti? je pravda ze si moze clovek vybrat aj bezirk? 😨

ivonce
17. nov 2011

ahojte ja zijem vo viedni uz asi 5 rokov ...a som v 4 mesiaci,mam vybratu aj nemocnicu semmelweis klinik,myslim si ze je najlepsia kedze je urcena len pre zeny...
@bronini .. koly tej materskej by som potrebovala spytat ci tu pracujes na zivnost ?? lebo ak ano tak to je potom problem s materskou..musis byt normalne zamestnana v nejakej firme a chodit sem k lekarovi od zaciatku tehotenstva a na vsetky vysetrenia

erilex
19. nov 2011

@sisamato asi pises o gemeinde bytoch,tam je viac veci,ktore musis splnat,okrem toho,ze tu musis zit a mat trvaly pobyt najmenej dva roky,nesmie presahovat aj prijem v rodine urcitu hranicu,No a pri poziadani o byt musis udat aj dovod,preco o neho ziadas.zavadnost bytu,v ktorom prave zijes,alebo prilis maly byt a vela osob v nom,ak je clovek postihnuty a jeho byt nezodpoveda jeho potrebam,dokonca mladi ludia,ak maju 18 a nemaju vlastny byt,lebo si ho nemozu dovolit,tak aj tym byty prideluju.no a nakoniec si mozes urcovat podmienky aj ty.Kolko chces maximalne platit za byt,kolko stvorakov si predstavujes,v ktorom bezirku by mal byt,ci chces vanu,alebo sprch kut staci,ci potrebujes balkon...no cim viac poziadaviek,tym dlhsie to moze trvat.Dostavas potom dve ponuky,ale nie naraz.Ak pojdes na obhliadku prveho bytu a nepaci sa ti,behom niekolkych tyzdnov dostavas druhu ponuku.Ak sa ti ten uz vobec nepaci a chces sa vratit k prvemu-neda sa! bud vezmes ten druhy,alebo sa musis zapisovat znovu a cakas od zaciatku..
@martuska00 ja som mala zupan,papuce, kefku a veci pre deti,ked sme odchadzali.Ak ti nevadi erarne pyzamo,netreba brat ani to.

erilex
19. nov 2011

@slniecko2011 ak sa pytas na dokumenty k tomu bytu,tu som ti okopirovala zo stranky wiener wohnen
Für die Beantragung einer Gemeindewohnung werden Original-Personaldokumente benötigt.

Dokumente von AntragstellerInnen

Amtlicher Lichtbildausweis (gültiger Personalausweis, Reisepass, Führerschein)
Nachweis über das Rechtsverhältnis in der derzeitigen Wohnung (sofern nicht Wiener Gemeindewohnung): Hauptmietvertrag, Untermietvertrag, Nutzungsvertrag oder Auszug aus dem Grundbuch

Dokumente von AntragstellerInnen und allen Mitziehenden

Staatsbürgerschaftsnachweis bzw. EWR-Pass, EU-Pass oder Schweiz-Pass
Geburtsurkunde
E-Card (Sozialversicherungsnummer)
Aktueller Einkommensnachweis

Zusätzlich erforderlich (sofern Dokumente amtlich ausgestellt wurden)
Flüchtlingsnachweis, unbefristeter Niederlassungsnachweis oder anderer unbefristeter Aufenthaltstitel
Heiratsurkunde, Partnerschaftsurkunde
Mutter-Kind-Pass
Gerichtliche Bescheide: Pflegschaftsnachweis, Obsorgenachweis, Nachweis über Auflösung der eingetragenen Partnerschaft, Scheidungsvergleich, Scheidungsurteil (rechtskräftig)
Sterbeurkunde (bei verwitweten Personen)

bronini
19. nov 2011

@ivonce ahoj, pracujem ako zamestnanec

halahijka
20. nov 2011

ahojte....som medzi vami nova, pozeram ze mate rozbehnute pokne temy, no neda sa vsetko precitat....;) hladam si kamaratky s ktorimi si budem moct vymienat zazitky pocas tehulkovania. Uz mame sice jedneho chlapceka, a vo stvrtok nam na organscreeningu povedali ze to bude asi dievcatko. Tak uvidime co povedia na dalsej prehliadke. Ako sa inac citite tehulky? Ja som prve babo rodila v Hanuschkrankenhaus....;)porod bol rychli, nastastie bez komplikacii....bola som spokojna....rodilo mi tam viacero kamaratok, a ani jedna sa nestazovala ;). Prajem peknu nedelu Erika

dani84
20. nov 2011

@halahijka Ahoj a kde v At zijes? 🙂

halahijka
20. nov 2011

@dani84 Ahoj, byvam vo Viedni v 14.bezirku, asi to musim niekde v profile upravit. Pozeram, ze mate malicke dievcatko, gratulujem 🙂 Ako sa Vam dari? ;)

odabinka
20. nov 2011

@katharrina Ahoj, bola som na poslednej kontrole u Stefanovica pred porodom. Mala som bolesti pri moceni a on, ze mi nic nieje. Bola som spokojna, dokonca bol velmi mily. Normalne som mala zly pocit, ako som sa o nom vyjadrovala. O dva dni som skoncila v nemocnici, som trochu otvorena a mam zapal a dali mi antibiotika. Neverim, ze ten zapal tam nebol aj predtym, kedze som mala bolesti. Zase som sa iba ubezpecila, ze uz k nemu nepojdem. Dufam, ze ty budes mat s nim iba dobre skusenosti!!!

katharrina
20. nov 2011

@odabinka Ahoj, som rada, ze si sa zas ozvala, no je mi to luto, ze to muselo byt prave o tomto. Ja som u neho bola na kontrole a teda ku mne bol doteraz stale mily a v pohode. Ja mam zas pocit, ze je az privelmi starostlivy. Zas mi nieco nasiel, nechcem sa tu o tom rozpisovat, sem tam som s tym mavala problemy a doteraz si to ziadny lekar nevsimol, az on, predpisal mi lieky (uz si pripadam a ko 80roc. babka 🙂 iba davam pozor, kedy, co uzit) Ja teda mozem len potvrdit, ze po navstevach u neho a jeho liecbe sa citim ovela lepsie a vidim, ze vsetko zabera. Snad to tak aj zostane nadelaj!!!
Uz si sa pozerala aj po nejkaom inom lekarovi? Kde si bola v nemocnici? Mas uz vybratu aj nemocnicu na porod? Gute Besserung!

odabinka
21. nov 2011

@katharrina Som naozaj rada, ze s nim mas dobre skusenosti 🙂 Este som noveho lekara nehladala a teraz asi ani nebudem. Do porodu uz k lekarovi nemusim ist, iba do nemocnice. Takze lekara budem hladat az ked ho budem potrebovat 😅 A ze ci mam vybranu nemocnicu na porod???? Od 6teho tyzdna tehotenstva 😀 Vtedy mi lekar dal papier, ze sa mam ist nahlasit do nemocnice cim skor. Takze budem rodit v gottlicher heiland. Paci sa mi tam. Velmi mily ludia su tam. A tam som aj bola ked mi bolo zle.
Dufam, ze sa coskoro vyliecis a coskoro budes tehulka 🙂

alexxa
21. nov 2011

@gaudi ahojky, nevim sice, kdy mas TP, ale ja rodila v Mödling a byla jsem velmi spokojena, rodila me (nahodou) ceska porodni asistentka a i na detskem odd. byla ceska. Muzu jen doporucit. Budu v lednu rodit znovu a urcite pujdu opet tam. Prihlasit se tam musis ca. ve 33.tt 🙂

gaudi
21. nov 2011

@alexxa ahojky🙂 termin mam az 6/2012, takze casu dost, ale protoze do ostatnich spitalu se ma prihlasovat uz kolem toho 12.tt tak sem si potrebovala udelat jasno. diky moc za zpravu🙂 sem taky pro, ze se prihlasim tam. jen sem se jeste chtela zeptat jak sou na tom s intenzivkou, kdyby se mimi narodilo driv a melo jit treba do inkubatoru, tak by ho neprevazeli nikam do AKH ale zustalo by v Mödlingu, zejo?
a mam jeste dalsi otazku - ke kterymu gyn. chodis a kolik vysetreni behem tehu ti delal? ja chodim k Wollmannovi a poziva me jen na ty 3 predepsany UTZ 8-12.tt, 20-22.tt a pak kolem toho 30.tt a jinak nic. ze kdyz mam problemy mam prijit, ale zadny nejaky vysetreni mezi tim neni. zadna poradna. jestli chci nejaky screening, mam si to zaridit sama. ani zadny info, jestli mam jit k zubarovi nebo obvodakovi... sem poprve tehotna a jak tu koukam jak casto chodi holky z cech a ze slovenska na kontroly, sem z toho trochu nervozni... je to v rakousku opravdu tak? staci nejaky 3 vysetreni behem tehu? diky moc za pomoc a za radu.-)

sisamato
21. nov 2011

@erilex
@cmeliatko
@lauraa
@boldy ahojte, vdaka za info. Ak sa vas este spyatm, vela Rakusanov
zije v podnajme alebo sa byty beru hufne na uver ako tu na SK?

hoogy
21. nov 2011

@sisamato u nas v okoli co vidim tak tu vela ludi zije v podnajme.ale je tu vela moznosti aj mietekauf. tiez nad tym teraz s mm rozmyslame.ale chceme este pockat kedze tu zijeme este len pol roka.

lauraa
21. nov 2011

@sisamato podla toho aka je vasa financna situacia..... na kazdy byt potrebujes peniaze, len vsade inu sumu... uz len ked budete hladat mietwohnung potrebujes zlozit v hotovosti 3 mesiace najom ako zalohu plus proviziu maklerovi ....niekde ziadaju odstupne, na druzstevny byt potrebujes zlozit urcitu ciastku (podiel druzstvu) , na kupu bytu uz zase potrebujes peniazky aj ked budes brat na kredit v hotovosti aspon 30 % z ceny..... vela zalezi aj od kreditu, myslim ze najskor dava kredity banka Bawag ale nato zase potrebujete pracovat obaja minimalne pol roka.....

lauraa
21. nov 2011

@gaudi chod k inemu gynekologovi.... normalne sa chodi kazdy mesiac od 12 tyzdna do 36.... v 36 anmeldung v nemocnici , kde chces rodit...ak ti gynekolog neurobil odber krvi musis k obvodakovi , ten ti vypise aj interne vysetrenie v 5 mesiaci,zubar nie je povinny, tie 3 ultrazvuky su ok ....ten jeden je scenning(20-22) a ten prvy nackenfaltenmessug(8-12)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre