Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

galina75
16. jan 2007

Ahoj Emjee
pise sa to "deppert" a znamena to : doof, idiotisch, lächerlich, sinnlos
No mas pravdu, niekedy je to naozaj dost neferove, no my s tym asi nic nenarobime.
Gala

galina75
22. jan 2007

Ahoj Kafulienka, tak snazilkovanie prebehlo "neuspesne", ale vidim v tom aspon jednu pozitivnu vec a to ze mam konecne pravidelny rytmus MS, a tomu sa tesim.MS som dostala o den skor ako som ocakavala.
No nevzdavam to.
Gala

kafulienka
autor
24. jan 2007

ahoj gala,
podla mna by sa to tam "vo vnutri" malo trosku otukat a ocistit, takze myslim, ze pohoda, mrcha urobi poriadok, vycisti to tam pekne v maternici a pripravi podmienky na pobyt 😉
no...ja sa chystam zajtra kupit testik, uvidim, ci vydrzim az do rana 😀
aj ked si odmyslim vsetky vsugerovane priznaky, tak kedze mi to meska uz 5.den tak...az sa tak cudne citim, ked toto tu pisem 😒

galina75
25. jan 2007

Tak daj urcite vediet, drzim strasne palceky.
Gala

kafulienka
autor
25. jan 2007

ahoj gala,
tak tam konecne dnes nebola len jedna palica 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Sme stastni, aj ked hned sa v hlave objavilo milion otazok (ved to poznas...)
a...kedze nam konci povolenie v polovicke aprila a chceme ist spat do UK, tak sama neviem, ako sa mi to bude ratat kvoli tej materskej atd a uz sa tesim na diskriminaciu (kedze sa budem uchadzat o zamestnanie ako tehulka...)ale, nejako bolo aj bude, hlavne, ze boli dnes tie 2 palicky 😎
Prajem Ti uplnu pohodicku, nestresovat a uzivat si snazilkovanie...a bambulko pride urcite opat... 😅

caraida
26. jan 2007

kafulienka, gratulujem.

dobre ranko babulky, neviete sa vyjadrit k tejto teme? teda ak mate este TP na SK len pre info.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

galina75
28. jan 2007

Kafulienka z celeho srdca vam gratulujem, tak teraz ziaden stres, setri sa a papaj iba dobre vecicky. A najmä nic tazkeho nezdvihaj.
Co chcete potom robit v UK?

my zaciname opät snazilkovat 🙂 Gala

kafulienka
autor
29. jan 2007

ahoj galina, dakujem 😔
chcem sa ta opytat, aj ty si platila za prvy ultrazvuk? dnes som vycvakala 25euro 😠 (a to nie je sukromny lekar, uplne "normalny"), aj to na nom nic este nebolo vidiet, mam prist o 2tyzdne...
🙂 - snazilkujte, ze ideme spolu do oktobroviek 🙂

galina75
29. jan 2007

Ahoj Kafulienka,
no ja som nikdy neplatila za ultrazvuk ☹
Ja som prave preto cakala do 9 tyzdna, a az potom som isla na prvy ultrazvuk, aby bolo nieco vidiet a aj bolo.
Mas ty normalnu rakusku e-card? Vskutku by si platit nemala.
Nechapem ☹
No nestresuj sa, uvidis o dva tyzdne, no to by si uz nemala naozaj nic platit, mozno si platila preto, lebo ti este nevedeli 100% diagnostikovat tehotenstvo.

Preco chces zacat v UK este pracovat? Nechces si vychutnat tehotenstvo? Lebo ako si pisala, asi to nebude lahke najst si ako tehotna pracu, alebo?
Strasne sa pre teba tesim a drzim palceky. Gala

kafulienka
autor
30. jan 2007

ahoj galina, e-card mam, dokonca poistovnu Krankenkasse - tu normalnu, ziadnu Bahn und Bergbahnen bla bla, co by som musela nieco doplacat...
sak ved prave, ze mi vcera nedala ani nijaky doklad, ani mi lekvar nic nevravel, ze musim za ultrazvuk platit. Lenze, bola som mimo oficialnych ordinacnych hodin, namiesto sekretarky-sestricky tam bola jeho manzelka, tak som jej asi prispela na nove jarne topanky 😠 😠 😠 ale mozno mas pravdu, ze mozno preto, ze nebolo nic vidiet, povedal mi, ze sice tehotna som, ale ze este naozaj nic nevidi, a ze sice podla poslednej mrchy som v 6tt, ale v skutocnosti bude baby urcite mladsie...tak idem opat o 2tyzdne, to uz nemienim nikomu prispievat na dalsie topanky 😀
My chceme ist do uk, kvoli mangelikovi, je tam sanca, ze dostane normalnu robotu (tj. nie tuto v gastronomii - tu budeme stale "uslanderi"), sice keby sme ostali tu, tak ja som uplne v pohode, pracovat by som mohla este aj tesne pred a aj po porode...ale co manzel, to je otazne a aj tak tu mozeme dostat stale len sezonne viza. No a v uk chcem pracovat preto, aby som mala narok na aku taku matersku 😅
nejako som sa rozpisala 😀 pa

galina75
30. jan 2007

No ved uvidis, a uz nikomu neprispievaj na nove jarne topanocky a chod v normalnych hodinach k doktorvi.
vsetko bude fajn. Gala

kury
5. feb 2007

anetadavid poslala som ti ip 😉 pred par dnami 😒

kafulienka
autor
7. feb 2007

galina,
mas ip, ahoj k.

galina75
13. feb 2007

Ahoj Kafulineka,
nove foto??
My sme sa boli cez prazdniny tiez lyzovat, boli sme v Saalbach -Hinterglemme. Bolo fajn, snehu relativne dost a ani ludi nebolo tolko.
A co, aka bola krv? Co ti povedali doktori? Ako dlho si mate dat pauzu?
Ja cakam tento tyzden MS, ale citim ze uz dojde, tak asi opät nic ☹ .
No nevadi 🙂. V marci zaciname stavat dom, tak by to asi nebolo nejlepsie keby som bola tehotna, aspon tym sa utesujem.
Tak sa drz a daj vediet.
Gala

kafulienka
autor
14. feb 2007

...ahoj gala 🙂 ,
krv hcg klesa samo, este 19.2. jeden odber pre istotu, ale maternica uplne zmensena, nic v nej nie je, normal... citim sa, akokeby som len obycajne odkramkovala, nic, az na to, ze som mala tak 3x take navaly do prs, ze mi az vytiekla cira tekutina, len ma to rozplakalo 😢 😢 😢
...a vcera lekar, ze to je uplne normalne, ze kym sa telo dostane do normy bla bla 😠 , ze mam byt rada, ze sa to podarilo vlastne na prvy krat, ze pauzicku tak tri mesiace a sup do toho...a my tiez pockame, kym sa veci "znormalizuju", ideme do toho anglicka v aprili, tak asi tu pauzu aj dodrzime 😉 , predsa len je to urcity druh stresu...
Ozaj, aj my mame zajednany pozemok, u nas pod Tatrami, aky mate projekt na domcek? Velky? A kde, priamo vo Viedni?
A mrcha nemrcha, nedame si predsa pokazit takyto krasny slnecny den, no nie? 😉

kafulienka
autor
14. feb 2007

gala...a k tej foto, ta stara by mi stale pripominala to negativne, co sa stalo,
tak som ju zmenila 😕 ...ved to aj tak funguje: ZE ZMENA JE ZIVOT 😉

galina75
14. feb 2007

ahoj Kafulienka
no 3 mesiace su asi naozaj taky zdravy priemer, tak pekne pockajte. Ja som dostala MS 😉 a zivot ide dalej.
Pozemok mame v dedinke asi 25 km od Viedne smerom na St. Pölten.
Domcek mensi -150m2 ale podpivniceny. Ved tu v rakusku je to blaznovstvo, vsetko stoji 3 x tolko ako u nas ☹ . No nepomozeme si.
Tak sa setri, Gala

galina75
5. apr 2007

Kafulienka, skusam ci tu nie su nejake nove "rakusanky". Tak ak ano, tak sa ozvite 🙂 Gala

silvia2406
11. apr 2007

ahoj galina, prave som sa prihlasila, takze je to moja premiera. momentalne byvam aj s manzelom vo Viedni,hneď na začiatku 12 bezirku. v maji tu bude už dva roky, ja som tu od jula minuleho roka. Pracujem ako aupair, ucim sa nemecky, no a casom by sme chceli popracovat aj na tom babatku, ale ked sa zadari, nebudeme proti. 😉

galina75
11. apr 2007

Tak ta tu vitam!!. Ja som tu uz 7 rokov. Byvame v Burgenlande, ale tento mesiac sa stahujeme do Viedne. Nie som z toho nadsena, ale nepomozem si. Ja pracujem vo Viedni a tak tu budeme kratkodobo aj byvat.
A kolko mas rokov? Ked sa smiem opytat? A tvoj manzel je z rakuska? Gala

silvia2406
11. apr 2007

Mam 23, a moj manzel je Slovak.
Co znamena kratkodobo byvat, potom sa opat niekam stahujete? A kde konkretne budete byvat?

galina75
11. apr 2007

Ano zaciname stavat dom v NÖ, tak sa docasne, max ma jeden rok prestahujeme do Viedne, aby sme to nemali tak daleko na stavbu a potom dufam ze sa prestahujeme uz do domu. myslis vo Viedni? Stahujeme sa do 4.Bez. A co pracuje manzel?

silvia2406
11. apr 2007

Manžel pracuje ako fyziterapeut v jednom súkromnom rehabilitačnom centre v 5. Bezirku. My, resp. ja sa tu ešte len udomácňujem a poviem ti, že mi nie je všetko jedno. Pôvodný plán bol bývať v Bratislave, kde som mala mať robotu (žiaľ nevyšlo to, a ja už teraz viem, že človek sa musí spoliehať len a len na seba) a manžel by dochádzal do práce do Viedne. Zvolili sme teda druhú alternatívu a ja som prišla za ním. Chodím ale skoro každý týždeň na Slovensko, pretože ešte stále študujem. Je to síce održku ale som v 4. ročníku a zdalo sa mi nezodpovedné nedokončiť školu. Po skončení, by som sa chcela zamestnať tu, no a potom by mohlo prísť aj to bábo. Nevieš náhodou ako je to s pracovným povolením? Manžel má teraz do októbra dočasné a od októbra by mu mali udeliť trvalé. Známa (Poľka) mi vravela, že ona bola v rovnakej situácii a jej, ako manželke, dali pracovné povolenie v priebehu 5 minút. Tak neviem, či pre nás platia iné podmienky ako pre Poliakov.

alexa27
11. apr 2007

Ahojte babky, pridavam sa ku vam, ked mozem 🙂 . hladala som uz nejaku spriaznenu dusu vo viedni, ale nikto sa neohlasil, tak som velmi rada, ze som dnes na vas natrafila.
silvia, vidim, ze ty si priamo vo viedni 🙂. My sme tam vo Florisdorfe, to je 21. bez. Resp. zatial tam je len moj manzel, ten je sice slovak, ale studoval tam a aj tam ostal pracovat a ja chcem ist za nim, ale rada by som az na matersku. mam tu dobre miesto a chcela by som v lete otehotniet, takze sa mi neoplati hladat si nieco nove. prisla by som potom buduci rok na jar a lebo v lete, ked sa malicke narodi, do viedne. uz sa aj tesim, ze budemem konecne s muzom spolu ako normalna rodina, ale na druhej strane sa toho aj obavam, ze ako si tam zvyknem. a tak som velmi rada, ze ste tu niekto s podobnou perspektivou 🙂

alexa27
11. apr 2007

joj a este som ti zabudla napisat, ze ked uz dostane prac. povolenie tvoj manzel, tak pre teba ako manzelku to nebude problem. ja uz tiez mozem bez problemov zacat pracovat v rakusku, kedze moj manzel ma povolenie. takze je to asi to iste ako s tymi poliakmi.

andik
11. apr 2007

ahojte holky.Přidám se,jestli můžu.Ráda bych se zeptala,jak jste to měly v Rakousku s mateřskou?Chodily k vám nějaké kontroly?Atd??

silvia2406
11. apr 2007

Presne preto som prišla do Viedne, chceli sme, ešte vtedy s priateľom, fungovať ako normálny manželia. On už bol rok vo Viedni, ja na Slovensku, vídavali sme sa len každé dva týždne cez víkend. Na jednej strane som rada, že sme spolu, na druhej mi chýba rodina, kamaráti. rakúšania majú predsa len inú mentalitu ako my. Tvária sa síce milo, ale vždy si budú udržiavať odstup. A mne chýba tá naša srdečnosť, ľudskosť. Avšak manžel mi je veľkou oporou, on je taký večný optimista. V globále však nemôžem povedať, že by sa tu žilo zle, som tu síce len 9 mesiacov, čo nie je až tak veľa, ale zatiaľ som sa nestretla s nejakým negatívnym postojom.
Dufam, že vám vaše plány s miminkom vyjdu a snád by sme sa potom mohli aj stretnúť. Čo povieš? 🙂

alexa27
11. apr 2007

to by bolo skvele keby sme sa stretli 🙂 jaaaj taka som rada, ze som tu konecne niekoho nasla 😵 a tesim sa, ze pises, ze si relativne spokojna so zivotom vo viedni. lebo ja som mala teda dost velke obavy. vacsinou nemam problem vychadzat s ludmi, ale vzdy ked pridem do viedne, tak sa tam citim uplne cudzo, napriek tomu, ze manzel tam je uz dlho a mame tam priatelov, ale su to skor jeho znami a tak by som si rada vytvorila svoju partiu 🙂
a vy ste povodom z bratislavy?

andik, s tou materskou v rakusku, neviem ci ti budemem vediet poradit, lebo co pozeram, tak tu zatial nema ziadna z nas deticky 😨

silvia2406
11. apr 2007

Nie sme z bratislavy, sme zo stredného slovenska. vy ste z bratislavy?

andik, skús si pozriet predchádzajúce strany, galina tam napísala niekoľko internetových adries, kde sa môžeš dozvedieť niečo o materskej.
Tiež bývaš v Rakúsku?

alexa27
11. apr 2007

hej, my sme obidvaja blavaci 🙂 . pytala som sa len kvoli tomu ,ze si pisala, ze najprv ste uvazovali, ze budete v bratislave, az potom prisla na rad vieden, tak som myslela, ze ste odtialto. ale ved to je jedno 😎 .
a o kolko deticiek sa vo viedni staras? ake su velke? a pises, ze este studujes, tak to mas toho pekne vela. a s nemcinou si ako na tom? lebo to je moj dalsi problem. ja som ako tak vedela nemecky, aj som z nj maturovala, ale potom som uz bola v styku len s anglictinou a nemcina mi nejak vysumela z hlavy. no ale snazim sa. snad to cez matersku dozeniem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre