Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

halahijka
25. nov 2011

@tehula No mi mame 2,5 l. To je nejakych 132 kw - okolo 182 koni. Neviem ako sa to rata. My platime 108,-€ mesacne (0 stufe-normalne zacinas 9(nejakych 30,-€ +),ale ak natrafite na dobreho beratera tak sa da zacat aj od 0 stufe) hauptpflicht-neviem co by nas stalo teilkasko alebo volkasko (ale asi riadna palka by to bola)... Vsetko zariadoval manzel....ja si tie kone na ceste iba vychutnavam 🙂

tehula
25. nov 2011

@halahijka dakujem ti moc za odpoved 🙂

lauraa
26. nov 2011

@tehula nie nemaju rovnake ceny,najlepsie ked oslovis priamo nejakeho poistovaka, najlepsie takeho co pracuje pre viac poistovni a vsak urobi ti ponuku... ale inak mozes zajst do pobocky nechat si urobit ponuku a potom si vybrat.... nie vzdy co je najlacnesjie je aj najlepsie.....vollkasko na novom aute , 70 ps ,platime nieco okolo 100 mesacne

tehula
26. nov 2011

baby, nemozte mi dat kontakt na nejakeho poistovaka z AT? Neviem ako sa pohnut dalej, kedze nikoho nepoznam

katinka71
26. nov 2011

@tehula ahoj ja platim v uniqe pri 75 PS a teilkasko na celkom novom aute a stuffe 7 93 mesacne

sisamato
26. nov 2011

Ahojte, zase mam taku otazku na vas, ze ci je vo Viedni vela Slovakov, prip. v inych mestach...nikdy ste nelutovali ze ste sa prestahovali prave do AU?vdaka...

dani84
26. nov 2011

@sisamato rozhodne nie, ja by som sa uz na Slovensko zit nevratila 🙂

lauraa
27. nov 2011

@tehula kde si?v ktorom meste....

tehula
27. nov 2011

@lauraa Kittsee

Baby, to vollkasko je akoze havarijne poistenie a teilkasko je co? Spoluucast? Ci akoby len zakonna poistka?

lauraa
27. nov 2011

@tehula vollkasko je plne poistenie vozidla(vacsinou len nove auta a leazing) a teilkasko je ciastocne poistenie, napr. my mame poistene predne okno lebo je v nom senzor takze akakolvek strbinka a mozeme menit cele....ked najdes beratera urcite si nechaj vypracovat ponuku aby si mohla porovnavat,zial od kitsse sme my daleko ale urcite ti niekto z okolia poradi dobreho beratera... nemate nejake zivotne poistenie alebo domacnost poistenu? zvycajne ked uz si klientom dostanes vzdy lepsiu ponuku....

katharrina
30. nov 2011

@odabinka skus kijiji.at

katharrina
30. nov 2011

chcem spytat, ci neviete, ked kamoska tu robi geringfügig a plati si poistenie na sk, chce byt tehotna a rozmyslala o tom, ci by nemohla brat matersku odtialto, nevie ale kde sa poistit a ci by musela tu rodit. Dik za kazdu odpoved!

krankenschwester
30. nov 2011

Ahojte dievcata , neviem ci to patri na tuto temu ,ale skusim.... Stahovali ste sa niektora pocas materskej do AT ?Za ako dlho Vam zacali vyplacat matersku ? Myslim tym , trvalo dlho , kym si pooverovali , ze skutocne zijete tam ....Dik za kazdu odpoved .

natalkaa
30. nov 2011

Dobrý den, chtěla bych se zaptat, nevíte , do kdy mají otevřeny obchody v centru Vídně? Jedeme tam na vánoční trhy v sobotu 17.12. a tchýně by si tam chtěla při té příležitosti koupit kabát. Předem děkuji za odpověď.

dani84
30. nov 2011

@natalkaa ahoj, v centre su otvorene do 18:30 😉

majuska5
30. nov 2011

@halahijka ahoj,ja byvam v 16 bezirku a uz mam 3 dievcata,ak chces mozeme niekedy pokecat=)maja

natalkaa
30. nov 2011

@dani84 děkuji za pohotovou odpověď🙂

hoogy
30. nov 2011

@krankenschwester napisala som ti vsetko potrebne do IP 🙂

womankc
30. nov 2011

Ahojte náhodne som natrafila na Vás a tak mi nedá spýtať sa aj keď trošku od témy. Bývate tu niekto v Kittsee, alebo okolia?
Bol to vážny návrh / a asi aj sen/ môjho mm sa tam presťahovať minulý rok / aj pozemok si už našiel/ , ale ja som sa bála trochu zmeny a ešte som na SVK nechcela hádzať flintu do žita / predsa máme už tri deti a presun už nie je až tak jednoduchý/ a tak som to odmietla, resp. odsunula tému na neskôr. Ale bola by som zvedavá na Vaše skúsenosti, ako je to tam s vybavovačkami, prácou , možnosťami, na čo si dať pozor a tak . A hlavne , či ste spokojní a či ste to neľutovali. Pre mňa sú takéto zmeny dosť radikálne a tak si to najprv vždy strašne dlho zvažujem . Vopred Vám naozaj veľmi ďakujem za Vaše reakcie

sisamato
30. nov 2011

Ahojte,
ja by som sa zas chcela spytat, ci vo Viedni, prip. niekto v okoli su aj slovenski pediatri, prip. lekari pre dospelych, dakujem 🙂

katharrina
1. dec 2011

@sisamato tu si mozes najst lekara podla bezirku, jazyka a samozrejme aj specializacie 🙂 http://www2.aekwien.at/997.py

sisamato
1. dec 2011

@katharrina dakujem krasne 😉

odabinka
5. dec 2011

@katharrina Ahoj, uz mame babo 🙂 Syna 🙂

katharrina
5. dec 2011

@odabinka blahozelam, som si aj myslela, ked si tak dlho neozyvala a ako, uz si doma? vsetko oki? Ako sa vola?

odabinka
5. dec 2011

@katharrina Vcera sme prisli domov. Mal zltacku a tak sme museli ostat pre istotu o den dlhsie. Uz je vsetko ok a zacinam si zvykat doma 🙂 Vola sa Saimon 🙂 To meno som mala vybrate skor ako manzela 😀

katharrina
5. dec 2011

@odabinka no super, tesim sa s tebou, teraz daj rady ako teda na syna a ako presvedcit manzela s menom, ja mam tiez jedno take, ale on nechce ani pocut o nom 🙂 das si aj nejaku foto sem, som strasne zvedava 🙂))

aanicka
5. dec 2011

Ahoj, holky jdu vás poprosit o radu. Jsem v pátem měsíci (hurá 🙂 ), manžel pracuje už přes 4 roky v Rakousku a denně dojíždí domů do Čech, kde oba žijeme. Nevíte jak je to s nárokom na mateřskou. Jsem slyšela, že bych měla mít nárok z Rakouska, ale nic o tom nevím a nedaří se mi tozjistit. Nemáte nějaké informace? Případně jak dlouhá je mateřská v rakousku?

odabinka
5. dec 2011

@katharrina Rada ako na syna: ziadna 😝 Ani moj nechcel toto meno, ale ked som uz bola tehotna, tak sa tak tesil, ze suhlasil a zrazu sa mu pacilo a cele tehotenstvo tak oslovoval moje brucho a pritom sme nevedeli cely cas co to bude 😀 Ake meno mas vybrate??? Ci veris, ci nie, poriadne fotky este nemame. Kamoska nas pride fotit, je fotografka a potom sem nejaku fotecku dam 🙂

katharrina
5. dec 2011

@odabinka no ja mam len dievcenske vybrate kornelia 🙂 no a manzelovi sa nepaci. Tesim sa na foto teda 🙂 a ako bolo v nemocnici, ako sa citis? bola si spokojna?

odabinka
6. dec 2011

@katharrina Jeeej ja mam kamosku Korneliu - Kony. Je to pekne meno 🙂 Hmmm ked otehotnies a budes vediet ze je to dievca, tak mu to nepovedz hned. Navrhni mu, ze ak to bude chlapec, nech vyberie meno on a ked dievca, tak ty 😀 V nemocnici bolo velmi dobre. Neskutocne mily ludia. Odporucam!!!! Citila som sa tam ako doma. Vyborna starostlivost!!! Neviem si vynachvalit!!!! 🙂 A ze ako sa citim??? Vcera sme sa zhodli ze druhe dieta nechceme 😀 ale to sme padali na hubu od unavy. Este nemame poriadny system a to maly stale spi 😅 A vsetci sa mi cuduju, ze kolko mam energie po porode. Vsak mi nic nieje, tak preco nie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre