• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

18. mája 2017 
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
30. dec 2011 o 16:38 • powerdion4000
@katus193 ja som platila nejakych 180 €.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dec 2011 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian co tak vela??? TO je riadna palka teda :unamused:
30. dec 2011 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 nemam tusenie.bola to nejaka sukromna klinika vo viedni..musela by som kuknut,kde presne.myslim 1.bezirk... :rolling_eyes:
30. dec 2011 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian jaj tak to bolo na sukromnej , potom preto taka suma :wink: ale dakujem
30. dec 2011 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 Ahoj, mame sa super, mala pekne rastie - slecna pomaly uz :dizzy_face: Juuuuj Kati, pekne brusko uz mas :dizzy_face: :dizzy_face: Nech ti to rychlo ubehne, aby si mala uz drobca pri sebe
30. dec 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dani84 mala je krasna , stale si pozriem fotecky ked das nove :wink: No brusko mam uz riadne, hlavne nech to vydrzime krasne do konca :slight_smile: a nech je uz jun.Drzkajte sa :wink:
30. dec 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katus193 ..priblizne 60 eur 22.12.2011 mi to dr.povedal ...
31. dec 2011 o 02:10  •  čaká bábätko, termín má v júli 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, stastny novy rok prajem...;)
Chcem sa spytat, kde ste platili 60-80 € za 3D ultraschall....prestudovala som kopec stranok, a nikde som nenansla sumu mensiu ako 150 €. Skor vycestovat na slovensko ale tu vo Wiedni? No nic, nechame sa uz prekvapit ako bude drobec vyzerat...;) uz len nejakych 96 dni a mozno trosku skor...ale to leti
2. jan 2012 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halahijka aj ja sa cudujem nad tou sumou,hladala som vtedy tiez,ale lacnejsie som nenasla....
3. jan 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky
teď se stěhujem do Vídně, tak jsem se chtěla poptat jestli tu některá nejste s podobně malýma dětma? Ráda bych se s někým poznala. Jinak moje němčina je bídná.... taky budu potřebovat někoho na doučování němčiny, vím že je to lehce mimo téma ale kdyby jste některá o někom věděli dejte vědět budu ráda :slight_smile:
4. jan 2012 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babeny, ako je to s rakuskym statnym obcianstvom?? dostane nase dieta rakuske obcianstvo ak je otec rakusan, no niesme manzelia, len sme spisali uznanie otcovstva??! dakujeeem
5. jan 2012 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, viete mi povedat tie ktore ste rodili nedavno v Rakusku alebo tie ktore ste pred porodom a mate to zistene kolko sa tu platí za epiduralku a za to aby mohol byt otec pri porode??? A tiez ma zaujima ci dieta ma narok na rakuske obcianstvo ak sme obaja slovaci.Dakujem
5. jan 2012 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 otec moze byt pri porode vzdy,zato sa neplati nic.....epi ti nepomozem,lebo som nemala.....rakuske obcianstvo pri dvoch slovakoch nema narok...
5. jan 2012 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian Dakujem krasne, si mi pomohla :wink: A nevies ako to este je pri porode, ci ti dieta davaju na brusko alebo je to ako sa dohodnes pred porodom??
5. jan 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 automaticky na brusko,ked samozrejme nenastanu komplikacie.a potom ta nechaju aj s partnerom po prestrihnuti pupocnej snury samych na sale,mozte si vychutnat prve minutky.netreba nic dohadovat,funguje to uplne inac ako na slovensku.
5. jan 2012 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian waaaau to vazne :fearful: to som milo prekvapena :slight_smile: A ako casto nosia dietatko mamicke?
5. jan 2012 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 vobec,ty mas dieta cely cas pri sebe.mas sice detsku izbu,kde su detstke sestry,ale nemaju to v niektorych nemocniciach radi,ked tam chces odlozit dieta.ale napr,ked sa chces sprchovat alebo tak,tak bez problemov.
5. jan 2012 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian Jaj lebo ja som si vsimla ked som tu raz lezala v nemocnici ze v strede chodby bola taka obrovska detska miestnost urobena a nechapala som ze naco to tam maju, lebo videla som tam asi len jednu mamicku s babatkom, lebo to bolo take presklenne a vsade okolo baloniky, velmi zlate to bolo.Takze cely cas budem mat male pri sebe, to je super.A ak niesu komplikacie a vsetko je v poriadku tak na ktory den ma pustia? A este ohladom ockovania, tu hned ockuju dieta po narodení?
5. jan 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian a prepichuju dievcatkam uska ak by som chcela?
5. jan 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 nie,neprepichuju,aj keby si chcela ti to neurobia v ziadnom pripade,ja som isla na slovensko s mojimi dievcatami .po 4 tyzdnoch..ty si prvorodicka tak take 3-4 dni tam urcite budes.ockovat neockuju priamo v nemocnici.len formou kvapiek-myslim rotavirus...nie som si ista,musela by som pozriet do ockovacich pasou.
5. jan 2012 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian no nevadi aj tak pojdeme domov v septembri takze doma tie uska poriesim, teda ak to bude baba :slight_smile: lebo to este neviem :grinning: Ak pridem domov tak do niekolkych dni musim ist s drobcom k detskej vsak?Takze tu je to ine s tym ockovanim ako u nas? Lebo nechcem moc davat ockovat :unamused:
5. jan 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 ano,ked bude mat male tyzden,ides pediatrovi prvy krat.samozrejme hovorim o pripade,ked vsetko bude ok.co ti aj zelam. :slight_smile:
5. jan 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian dakujem krasne :wink: snad bude vsetko ok uz teraz sa pomalicky na vsetko pripravujem, vobec neviem co ma caka :sweat_smile:
5. jan 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 ja mam 4 deticky,da sa vsetko zvladnut... :grinning: :grinning:
5. jan 2012 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kilian tak ty si uz profi mama :grinning: vies nebojim sa ze nieco nezvladnems babatkom len toho ako to tu prebieha a ked este nehovorim nemecky :unamused: ale ked to zvladli ine zeny tak musim aj ja :slight_smile:
5. jan 2012 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katus193 neviem,kde budes rodit,ale vo viedni je vela sestriciek poliek-sloveniek.......a porodne baby su tiez super.nemusis sa obavat.... :sweat_smile:
5. jan 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kilian ale ja som v oblasti kde niesu slovaci a ked ano tak ani o nich neviem :unamused: JA som vo Vorarlbergu pri Bludenz a ked som tu lezala v nemocke tak na sale bola jedna sestricka ceska to som si este zapamatala lebo uz som bola pod narokozou.Ale inac same rakusacky ale boli velmi ochotní a zlatí neda sa to vobec porovnat s nasim zdravotnictvom, vlastne vtedy som si povedala ze ak budem raz rodit tak len tu.A mm bude somnou takze nejak to prezijem tych par dni
5. jan 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duska88 moja mala ma dvojite obcianstvo,,aj ked my sme manzelia ale myslim ze je to aj v tvojom pripade tak myslim ze nemusite byt manzelia,,,a ked bude mat mala 18 rokov tak ju poziadaju o to aby sa rozhodla aku statnu prislusnost chce mat....tolko mi povedali na SK velvyslanectve vo Viedni
6. jan 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katus193 ahoj aj v tej oblasti kde si ty je vela slovakov hlavne vela opatrovateliek viem od mojej maminy ona je v Hohenemse...
a mas pravdu ak mas na vyber tak ostan tu rodit ja by som nikdy nemenila mam velmi dobru skusenost aj ked som mala cisarak ale ta starostlivost bola 200%tna :wink:
6. jan 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok