Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

powerdion4000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kilian
30. dec 2011

@katus193 ja som platila nejakych 180 €.. 😝

katus193
30. dec 2011

@kilian co tak vela??? TO je riadna palka teda 😒

kilian
30. dec 2011

@katus193 nemam tusenie.bola to nejaka sukromna klinika vo viedni..musela by som kuknut,kde presne.myslim 1.bezirk... 🙄

katus193
30. dec 2011

@kilian jaj tak to bolo na sukromnej , potom preto taka suma 😉 ale dakujem

dani84
30. dec 2011

@katus193 Ahoj, mame sa super, mala pekne rastie - slecna pomaly uz 😵 Juuuuj Kati, pekne brusko uz mas 😵 😵 Nech ti to rychlo ubehne, aby si mala uz drobca pri sebe

katus193
30. dec 2011

@dani84 mala je krasna , stale si pozriem fotecky ked das nove 😉 No brusko mam uz riadne, hlavne nech to vydrzime krasne do konca 🙂 a nech je uz jun.Drzkajte sa 😉

magdalenkak
31. dec 2011

@katus193 ..priblizne 60 eur 22.12.2011 mi to dr.povedal ...

halahijka
2. jan 2012

Ahojte, stastny novy rok prajem...;)
Chcem sa spytat, kde ste platili 60-80 € za 3D ultraschall....prestudovala som kopec stranok, a nikde som nenansla sumu mensiu ako 150 €. Skor vycestovat na slovensko ale tu vo Wiedni? No nic, nechame sa uz prekvapit ako bude drobec vyzerat...;) uz len nejakych 96 dni a mozno trosku skor...ale to leti

kilian
3. jan 2012

@halahijka aj ja sa cudujem nad tou sumou,hladala som vtedy tiez,ale lacnejsie som nenasla....

dagmarkaaa
4. jan 2012

ahoj holky
teď se stěhujem do Vídně, tak jsem se chtěla poptat jestli tu některá nejste s podobně malýma dětma? Ráda bych se s někým poznala. Jinak moje němčina je bídná.... taky budu potřebovat někoho na doučování němčiny, vím že je to lehce mimo téma ale kdyby jste některá o někom věděli dejte vědět budu ráda 🙂

duska88
5. jan 2012

ahojte babeny, ako je to s rakuskym statnym obcianstvom?? dostane nase dieta rakuske obcianstvo ak je otec rakusan, no niesme manzelia, len sme spisali uznanie otcovstva??! dakujeeem

katus193
5. jan 2012

Ahojte kocky, viete mi povedat tie ktore ste rodili nedavno v Rakusku alebo tie ktore ste pred porodom a mate to zistene kolko sa tu platí za epiduralku a za to aby mohol byt otec pri porode??? A tiez ma zaujima ci dieta ma narok na rakuske obcianstvo ak sme obaja slovaci.Dakujem

kilian
5. jan 2012

@katus193 otec moze byt pri porode vzdy,zato sa neplati nic.....epi ti nepomozem,lebo som nemala.....rakuske obcianstvo pri dvoch slovakoch nema narok...

katus193
5. jan 2012

@kilian Dakujem krasne, si mi pomohla 😉 A nevies ako to este je pri porode, ci ti dieta davaju na brusko alebo je to ako sa dohodnes pred porodom??

kilian
5. jan 2012

@katus193 automaticky na brusko,ked samozrejme nenastanu komplikacie.a potom ta nechaju aj s partnerom po prestrihnuti pupocnej snury samych na sale,mozte si vychutnat prve minutky.netreba nic dohadovat,funguje to uplne inac ako na slovensku.

katus193
5. jan 2012

@kilian waaaau to vazne 😨 to som milo prekvapena 🙂 A ako casto nosia dietatko mamicke?

kilian
5. jan 2012

@katus193 vobec,ty mas dieta cely cas pri sebe.mas sice detsku izbu,kde su detstke sestry,ale nemaju to v niektorych nemocniciach radi,ked tam chces odlozit dieta.ale napr,ked sa chces sprchovat alebo tak,tak bez problemov.

katus193
5. jan 2012

@kilian Jaj lebo ja som si vsimla ked som tu raz lezala v nemocnici ze v strede chodby bola taka obrovska detska miestnost urobena a nechapala som ze naco to tam maju, lebo videla som tam asi len jednu mamicku s babatkom, lebo to bolo take presklenne a vsade okolo baloniky, velmi zlate to bolo.Takze cely cas budem mat male pri sebe, to je super.A ak niesu komplikacie a vsetko je v poriadku tak na ktory den ma pustia? A este ohladom ockovania, tu hned ockuju dieta po narodení?

katus193
5. jan 2012

@kilian a prepichuju dievcatkam uska ak by som chcela?

kilian
5. jan 2012

@katus193 nie,neprepichuju,aj keby si chcela ti to neurobia v ziadnom pripade,ja som isla na slovensko s mojimi dievcatami .po 4 tyzdnoch..ty si prvorodicka tak take 3-4 dni tam urcite budes.ockovat neockuju priamo v nemocnici.len formou kvapiek-myslim rotavirus...nie som si ista,musela by som pozriet do ockovacich pasou.

katus193
5. jan 2012

@kilian no nevadi aj tak pojdeme domov v septembri takze doma tie uska poriesim, teda ak to bude baba 🙂 lebo to este neviem 😀 Ak pridem domov tak do niekolkych dni musim ist s drobcom k detskej vsak?Takze tu je to ine s tym ockovanim ako u nas? Lebo nechcem moc davat ockovat 😒

kilian
5. jan 2012

@katus193 ano,ked bude mat male tyzden,ides pediatrovi prvy krat.samozrejme hovorim o pripade,ked vsetko bude ok.co ti aj zelam. 🙂

katus193
5. jan 2012

@kilian dakujem krasne 😉 snad bude vsetko ok uz teraz sa pomalicky na vsetko pripravujem, vobec neviem co ma caka 😅

kilian
5. jan 2012

@katus193 ja mam 4 deticky,da sa vsetko zvladnut... 😀 😀

katus193
5. jan 2012

@kilian tak ty si uz profi mama 😀 vies nebojim sa ze nieco nezvladnems babatkom len toho ako to tu prebieha a ked este nehovorim nemecky 😒 ale ked to zvladli ine zeny tak musim aj ja 🙂

kilian
5. jan 2012

@katus193 neviem,kde budes rodit,ale vo viedni je vela sestriciek poliek-sloveniek.......a porodne baby su tiez super.nemusis sa obavat.... 😅

katus193
5. jan 2012

@kilian ale ja som v oblasti kde niesu slovaci a ked ano tak ani o nich neviem 😒 JA som vo Vorarlbergu pri Bludenz a ked som tu lezala v nemocke tak na sale bola jedna sestricka ceska to som si este zapamatala lebo uz som bola pod narokozou.Ale inac same rakusacky ale boli velmi ochotní a zlatí neda sa to vobec porovnat s nasim zdravotnictvom, vlastne vtedy som si povedala ze ak budem raz rodit tak len tu.A mm bude somnou takze nejak to prezijem tych par dni

silviadaisy30
6. jan 2012

@duska88 moja mala ma dvojite obcianstvo,,aj ked my sme manzelia ale myslim ze je to aj v tvojom pripade tak myslim ze nemusite byt manzelia,,,a ked bude mat mala 18 rokov tak ju poziadaju o to aby sa rozhodla aku statnu prislusnost chce mat....tolko mi povedali na SK velvyslanectve vo Viedni

silviadaisy30
6. jan 2012

@katus193 ahoj aj v tej oblasti kde si ty je vela slovakov hlavne vela opatrovateliek viem od mojej maminy ona je v Hohenemse...
a mas pravdu ak mas na vyber tak ostan tu rodit ja by som nikdy nemenila mam velmi dobru skusenost aj ked som mala cisarak ale ta starostlivost bola 200%tna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre