Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
7. mar 2012

@sisamato radsej zo zaciatku prenajat maly byt a zit trosku skromnejsie,a ked zacnes pracovat aj ty potom sa mozete poobzerat po niecom inom.... 😉

murcos
7. mar 2012

@sisamato my sme to riesili takto. nastahovali sme sa do bytu (priznam sa, ze za 4 roky sme mali 5 stahoviek 😨
az potom sme sa poobhliadli po baraku. mali sme plne zuby platenia najmu...a ceny najmu za byt bola tak vysoka, ako cena pozicky. tak sme nevahali. ale opat: clovek nevie odhadnut, s kym bude susedit, ludia sa vyfarbia az po rokoch. ...ale hlavne, ze rodina funguje🙂D ved to je zaklad.
este ti dam typ. v hladani sa nespoliehajte na realitky. je to zbytocne vyhodeny peniaz. ak bude mat manzel robotu
nech zacne hladat cez kolegov (ak to bude mala firma) cez sefa. domaci maju prehlad. na zaciatok staci nieco jednoduche...po mesiacoch, ked sa poohliadnete sa bude aj lahsie hladat. okrem ineho odporucam citat miestne platky, aj tam sa da co to najst....

katus193
7. mar 2012

@katinka71 Ahoj KAti tak vcera sme boli v poistovni a tam nam povedali ze tu vyplnenu e-card dostaneme az po roku, musisme mat odpracovane jeden rok za posledne dva roky.A ak pojdeme domov tak nam daju nejaky papier ak by sme potrebovali doma osetrenie 🙂 Kati prosim ta ako to tu je s detskym lekarom? Musim si najst dopredu este pred porodom a dohodnut sa ci nas vezme?

katinka71
7. mar 2012

@katus193 ja som oslovila uz v maji asi 2 tyzdne pred porodom detskeho dr ci nas vezme a potom som mu volala vten den ked sme prisli z porodnici a dali na hned termin,a v ktorej nem sa chystas na porod?lebo porodnice zvyknu mat jeden den v mesiaci otvorene dvere,vtedy poukazuju por.salu a vsetko vysvetlia aj ohladne rodneho listu ktore dokumenty potrebujes,oni to vybavia este ked si v porodnici

katus193
7. mar 2012

@katinka71 KAti ja vobec neviem ani ako to prebieha ani nic ☹ to zistim v nemocnici kedy je ten den otvorenych dverí?? To tam pride viac mamiciek a tak to poukazuu alebo ako to prebieha?Ja chcem rodit v Bludenz, to je od nas take mestecko asi 15 minut autom, najblizsia nemocnica, tak som uz lezala.Takze tak v maji si to mam vybvit toho dr?

katinka71
7. mar 2012

Katka akurat dnes mate tu prehliadku porodnej saly o 19 hod na 1 poschodi v LKH Bludenci,nasledujuci termin je 4.4,vtedy je tam dr ,porodna asistentka a detska sestra a oni vsetko vysvetlia ohladne porodu vsetko ti poukazuju,potom sa treba na vsetko pytat,vtedy pride viacej mamiciek a oni vam predstavia oddelenie,nam dali aj obcersvenie a balicek

katus193
7. mar 2012

@katinka71 jej ty si zlata, tak poviem mm ze sa tam pojdeme mrknut ale este nie dnes ale neskor, aby som sa pripravila co sa chcem opytat 🙂 Kati a nahlasuje sa aj niekde ze tam budem rodit alebo nie?

katinka71
7. mar 2012

@katus193 ja som sa nikde nenahlasovala,vedela som ze pred 36 tyzdnom musim ist na kliniku do innsbrucku,kde som nechcela ist ale stihla som to ze som mohla ist do nasej nemocnici,

katus193
7. mar 2012

@katinka71 jaj to musim teda pozistovat ako to je 😉 si mi pomohla, dakujem ti 😉

miska58
11. mar 2012

ahojte kocky,viete mi povedat ci sa pouzivaju tu v rakusku ortopedicke nohavicky tzv. postolky ? ak ano kde ich kupim?

boldy
11. mar 2012

@miska58 nie nepouzivaju, kupis asi len na sk

sisamato
13. mar 2012

ahojte,
neviete ako je to s byvanim na vidieku v AT? je to podobne ako u nas, ze maju aj skolku?vdaka

dani84
14. mar 2012

@sisamato ja byvam v AT v malej dedinke, ktora ma okolo 1500 obyvatelov a mame tu skolku aj skolu dokonca 😉

sisamato
14. mar 2012

@dani84 ahoj, super a ak sa mzoem spytat, nevies ako je to tam so skolkou? mna to strasne taha na dedinu, iba kvoli detom a aj preto ze do tych 6 rokov im vela netreba, ziadne kruzky v meste atd...zda sa mi ze aj na vidieku v nejkaom prenajatom dome sa da zit skromnejsie kym pojdu deti do skoly...

dani84
14. mar 2012

@sisamato ahoj, napr. u nas mozes dat uz 2,5 rocne dieta do skolky, dieta tam mozes nechat cely den alebo len doobeda.... My tu mame v dedine taku skupinu Kinderfreunde, pravidelne sa robia rozne kruzky, akcie, vylety, na vianoce sme piekli s detmi keksy, v lete sa robia detske Gardenparty atd. Podla mna je to krajsie ako v meste 😉 A u nas v skolke su ucitelky, ktore vedie aj slovensky aj nemecky, kedze je tu u nas vela slovenskych deticiek. Minuly rok bol vylet do ZOO vo Viedni, vylet lodou a neviem co este...

odabinka
14. mar 2012

Ahojte, uz sa blizi april a s nim otazka: Kto urobi danove priznanie? Prosiiiiim.... Nejaky kontakt 🙂 Som vo Wien. DAKUJEM 🙂

sisamato
15. mar 2012

@dani84 ahoj,
wau, tak to sa tam mate fakt lepsie nez v meste 🙂 . Mne nejde dat rychlo dieta do skolky, ale super ze taka moznost tam je, teda tolko moznosti...no prave by som chhela aby sa deti po nemecky naucili hrou, teda v skolke, nie tu drilom na skole...tak uviidme ako dopadneme, snad budeme mat sttastie...ale vdka za info, maj sa 🙂

veronikaprostenika
16. mar 2012

Holky, omlouvam se, ze vam sem vstupuju, ale zitra jedu do Rakouska kupovat sklenicky pro maleho a rada bych tam koupila i Nutrilon. Bohuzel mame specialni-allergy care a ta cena je hrozna☹,260kc za 450g(=2200,- mesicne). Nepodarilose mi ale stejne mleko najit na strankach Aptamilu, nevite jakse jmenuje? Dekuji moc.

mimajo
16. mar 2012

@veronikaprostenika existuje aptamil HA hypoallergen - pre alergikov. na zaciatok HA Pre - je to najviac ako materske mlieko. Este pred Ha 1

lauraa
16. mar 2012

@veronikaprostenika PRE HA Aptamil je prvy pre novorodencov a potom je HA-1 tak ako ti napisala mimajo 😉

veronikaprostenika
16. mar 2012

@lauraa
@mimajo dekuji🙂
A je to urcite to same? U nas totiz mame jak HA verzi tak i specialne allergy care-mela by tam byt vic nastepena laktoza. Driv jsem vycetla ze to byl aptamil pepti

lauraa
17. mar 2012

@veronikaprostenika aptamil maju aj v kazdej lekarni takze mozno by bolo najlepsie sa spytat priamo tam, ja poznam len ten HA , odporucili mi ho pediater .... ak pojdem do DM kukne uz len zo zvedavosti ci tam nieco najdem....kam sa chystas nakupit?

veronikaprostenika
17. mar 2012

@lauraa moje nemcina je nulova 😅, takze asi vezmu jen baleni ceskyho nutrilonu a budu rukama nohama vysvetlovat 😅
Do freistadtu.

lauraa
20. mar 2012

@veronikaprostenika nakupila si? dnes som len tak pozerala v DM nutrilon... nasla som vsak len ten PRE HA pre alergikov, potom jeden pre deti s refluxom, jeden pre intoleranciu laktozy so sojou a klasicky nutrilon.... kupila si nejaky....

veronikaprostenika
20. mar 2012

@lauraa nekoupila zadny☹ 59 same jsem videla taky a soja je alwrgen takze to msly nesmi, chtela jsem do lekarny, jenze nemecky vubec neumim:/(. Asi napisu na nutrilon jestli v zahranici existuje neco podobneho...

zuuuzana7
20. mar 2012

baby je tu niekto aj z okolia st. pölten?

nat_marcipanova
21. mar 2012

Caute kocky, ako je to s prvymi navstevami u pediatra s novorodeniatkom? V akych intervaloch su treba?

lauraa
21. mar 2012

@nat_marcipanova ak myslis v at do tyzdna po prepusteni z nemocnice a potom podla materskej knizky prepisane vysetrenia ak ti inak neurci pediater..... ja som volala k vybranenu pediatrovi asi 2 mes. pred porodom ci nas zoberie....

nat_marcipanova
21. mar 2012

@lauraa vdaka 🙂 a nevies o nejakom slovenskom pediatrovi vo Viedni?

lauraa
21. mar 2012

@nat_marcipanova zial nie ,ale mozno niekto z dievcat poradi , ja som mimo Viedne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre