Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

hanka76
12. máj 2012

@katharrina děkuji za odpověd, takže to nemá cenu se tam ani nahlašovat když to pojištění neplatí🙂 no a nevíš kolik se v Rakousku platí zdravotko?

katharrina
12. máj 2012

no v podstate ani nie, mozes sa dat k partnerovi nahlasit ako Lebensgefährtin, okolo 100e sa palti na krankenkasse, najskor ti navrhnu okolo 300, ale ked povies, ze chces len zdravotku, tak okolo 100e

halahijka
12. máj 2012

@hanka76

Ahojky, ja byvam hned pod Hanuschom....rodila som tam pred siestimi tyzdnami. Ja som bola velmi spokojna....mala som super´Hebamme, na izbe sme boli sice 4 ale to ma vobec nezaujimalo....vychutnavala som si moje dievcatko a po 3 dnoch ma pustili domov. Personal aj lekari boli uzasny....ja som si s nimi velmi dobre a o vsetkom pokecala....Ak sa chces stretnut, kludne napis, mozem ti aj viac povedat ak ta zaujimaju konkretnejsie veci...papa erika

hanka76
13. máj 2012

@katharrina takže tedy nemusím být nutně manželka abych se nechala nahlásit na přítelovo pojištění? Jde to i bez svatby? Jestli to tak vážně je tak by to bylo super!

hanka76
13. máj 2012

@halahijka Já bydlím taky kousek od Hanusche takže to máme k sobě tedy asi blízko, já bydlím vedle stadionu Rapid. Když budeš mít čas a chuť tak bych se ráda sešla a pokecaly bychom🙂

katharrina
13. máj 2012

@hanka76 ano, bude stacit, ze si Lebensgefährtin

hanka76
13. máj 2012

@katharrina tak to je super, moc děkuji🙂

murcos
14. máj 2012

hanka...
najlepsie by bolo zavolat si priamo na gebietskrankenkasse (neviem, ci je sobasny list podmienkou, mozno ho netreba a mozno je to len otazka spolocneho bydliska.) tu je popularne zit nezosobaseny, lebo je to financne vyhodnejsie....osobne sa mi to nepaci..
ak sa rozhodnes pre poistenie sama, stoji to dost vela penazi.... skus si najst geringfügige beschäftigung a potom platis 50 euro mesacne, v com mas vsetko...

murcos
14. máj 2012

@murcos a teraz vidim, ze si uz dostala odpoved...

zabkakatka
14. máj 2012

ahojte dievcata,
viem ze je to asi trosku mimo vasich tem ale neviete mi poradit - hladam nejaky zahranicny bazar, rakusky, nemecky, anglicky prip. iny kde by sa dali kupit veci lacnejsie ako v SR - mam skusenosti ze tie zahranicne veci su kvalitnejsie a aj ked su pouzivane myslim ze sa oplati ich kupit viac ako u nas - tu je totiz vacsina tovaru z PL....

mate nejaky typ?
DAKUJEEEEEM

matamisi
14. máj 2012

@zabkakatka tu je napr. willhaben.at

zabkakatka
14. máj 2012

dakujem mrknem tam 🙂

katharrina
15. máj 2012

@zabkakatka to je pravda, ze veci su kvalitnejsie, niekedy aj lacnejsie, h&m alebo c&a, maju aj internetove obchody, ale inak skus willhaben, ako ti uz napisali, alebo aj www.kijiji.at alebo www.bazar.at

fruchtbar
16. máj 2012

@zabkakatka na Facebooku je strasne moc bazarov,odvsadial,kupis ci vymenis vsetko pre babätko 😉

andulka81
16. máj 2012

Ahojte baby 🙂 Najde sa tu niektora z okolia Neusiedl am See? Pekny dnik.

lauraa
16. máj 2012

@andulka81 matamisi alebo chod do temy porody v hainburgu tam je vela dievcat z okolia 😉

andulka81
16. máj 2012

Dik moc, pekny vecer 😉

andulka81
16. máj 2012

Inak Lauraa, ty mi tak pekne odpisujes 🙂 este pred casom do IE ked sme neboli na svete 🙂 Dakujem pekne, vtedy som sa v tomto fore nejako stratila a neodpisala..este sa tu neviem orientovat 😀

ivonce
18. máj 2012

ahojte vie mi niekto poradit kde by som mohla dat prelozit rodny list do nemeckeho jazyka alebo internacionalny vo viedni ? dakujem pekne 🙂

lauraa
19. máj 2012

@ivonce na kazdej matrike v at ti daju zoznam uradnych prekladatelov stranka A4 stoji okolo 70 eur ceny su predpokladam vsade v at priblizne rovnake....

evulka3
19. máj 2012

@andulka81 Ahoj 😉 ja byvam 4 km od Neusiedlu 😉

milacik65
20. máj 2012

ahojte, je tu niekto z 15-teho bezirku vo viedni, byvame tu dva tyzdne a zatial tu nikoho nepoznam. A potrebovala by som este poradit, jedna kocka tu mi poradila, ze maleho mozme dat zadarmo pripoistit k priatelovy, kde sa to robi a co presne im tam treba povedat, budem vam velmi vdacna za radu 😉

andulka81
20. máj 2012

Super Evulka to nieje tak daleko ani od Dani 🙂 Stale mi vyhadzuje tie iste Immobilien .. ☹ a vsetko okolo Eisenstadt alebo Neusiedl. Mohlo by to byt aj trochen blizsie ..

lucia2105
20. máj 2012

@ivonce ahoj.poznam jednu slovenku,ktora tu ma firmu na preklady.ak este potrebujes daj vediet. 🙂

livika1978
21. máj 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, resp. mojej švagrinke. Od 10/2011 si platí v Rakúsku živonosť ako opatrovateľka. Od 03/2012 je na Slovensku, nakoľko si nenašla žiadnu rodinu na opatrovanie. Od 01/05/2012 má v Rakúsku doplnkové pripoistenie. Momentálne je tehotná. Potrebujem radu - či a od kedy by mala nárok na nemocenské dávky v Rakúsku, ako je to potom s materskou a rodinnými dávkami. Musí si platiť živonosť v Rakúsku, keď je momentálne vypísaná na PN- ku. Vopred ďakujem.

milacik65
21. máj 2012

mohol by mi niekto poradit nejaku skolku v 15.-tom bezirku, budem velmi vdacna ak sa mi niekto ozve, prosim surne

slniecko2011
21. máj 2012

@milacik65 sestrine obe deti chodili do skolky na Friesgasse, chvalili si ju, to len ako typ 😉

milacik65
21. máj 2012

@slniecko2011 dakujem velmi pekne za tip, este dnes sa tam pojdeme spytat,lebo dnes sme uz boli v jednej skolke a tam uz maju obsadene , dufam ,ze nieco najdeme 🙂

evulka3
21. máj 2012

@andulka81 jasne,s dankou sa poznam 😉 takze vy este len hladate byvanie?A co by ste chceli,domcek ci bytik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre