Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
6. mar 2008

wienika - to te uplne chapu, ja jsem ze zacatku, kdy jsem ten kocarek na balkone jeste nemela, taky chodila kazdy den ven, za kazdeho pocasi, i v desti, pak to byla pro me velka uleva, kdyz spinkala na balkone, ktery mame zdeny a kryty, takze tam ani moc nefouka a ja jsem si mohla v klidu doma neco udelat a nebo proste odpocivat. Nase Nicole taky zveda hodne hlavicku, zatim jeste nesedi, jezdime uz ve sportaku, sice se do hlubokeho jeste vesla, ale nemela tam moc prostor kdyz je jeste hodne oblecena. Taky uz se moc tesime na jaro.
Jinak mala pres den spava v postylce, odpoledne jdeme ven a to spi chvilku v kocarku. Se spanim nemame nastesti potize, polozim ji do postylky, pustim kolotoc, chvilku si hraje, povida a usne sama, je zlata, snad ji to vydrzi a neni to ted jen nejaka faze 🙂
psala jsi, ze vasi male chutna zeleninka, nasi Nicole taky moc chutnala, pak jak jsem ji dala ovoce, uz je to u nas se zeleninkou trochu boj, musim ji krmit kdyz je vyspinkana a v dobre nalade 🙂

wienika
6. mar 2008

ronnda, ani my nemame az take problemy so spanim, hlavne vecer, tiez jej pustim kolotoc, trosku sa pohra a zaspi. to ja som si ju naucila(zle), ze som ju cez den uspavala v kociku, teraz trosku bojuje v postielke, ale len chvilku.
ja som urobila chybu, lebo som jej dala najprv banan a jablcko a az potom mrkvu a ostatnu zeleninku. nevedela som, ze treba zacat opacne. ale mam pocit, ze jej viac chutia nesladene jela ako ovocie. zeleninu zje vzdy a celkom dost, s tym ovocim je to trosku horsie, ale nieco zje,asi tak stvrt jablka a trosku bananu. ale banan zje niekedy aj na veceru, skoro cely, ked mi nechce kasu. kasa jej najviac chuti ta z alnatury, nesladna....sladke moc nemusi... 😉

ronnda
6. mar 2008

wienika - taky davam kasi od alnatury, nejdriv ryzovou a ted grieß, ji to hrozne chutna, mne tedy vubec 😢 chci zkusit i hirsebrei, to mi doporucil doktor, tak ji priste koupim.
to s tim spinkanim se urcite upravi, kdyz ti mala vecer hezky usina, zvykne si jiste i pres den.
no nic musim jit, jdeme krmit - zeleninku!!!

wienika
6. mar 2008

ahoj ronnda, tak co, papala mala zeleninku? mne moja ano, ale odvtedy nechce nic....chcela som jej dat mliecko ako olovrant, ale nechce. naposledy jedla o jednej...je to normalne?

lieska
6. mar 2008

Ronnda, Twix - diky za odpovede!
Baby, ja som z toho jelen ... v tomto sa vyznat je katastrofa. Ti lekari nemaju vacsinou ani web stranky a kazdemu volat a pytat sa ci je Wahlarzt alebo nie mi pride trapne.
Nie ze by som tak strasne visela na peniazoch, ale zas ked idem aj tak na blinc (bez referencii), tak si potom vyberiem radcsej takeho co robi s poistovnami.

Babule, mate uzavrete aj Krankenzusatzversicherung? Kolko vas to ramcovo vyjde na mesiac?

lieska
6. mar 2008

Ronda, Wienika ... krasne babatka mate!!!! Strasne su zlate obidve ... princeznicky! Musite mat z nich naozaj radost! Len tak dalej! 😉

wienika
6. mar 2008

lieska, dakujem. 😉 naozaj mam radost z mojho anjelika.... 🙂
s tym wahlarztom ti neporadim, ja som mala a mam super jedneho, ktory spolupracuje s wgkk...jedine, co som si musela platit bol ultrazvuk...cele tehotenstvo ma vyslo okolo 70 euro.
ja mam zusatzversicherung, je to vyborna vec, vyuzila som to hlavne, na zaciatku tehu, ked som musela lezat v spitale na infuzkach...mohla som si vybrat akykolvek privatny spital....a tiez rodit v hocijakom,plus mo gyndak pritom. to poistenie by mi dokonca preplatilo keby som potratila alebo keby sa niecostalo pocas porodu, pocas tehulkovania. a to uz nehovorim, co vsetko to zahrna ohladom chorob, prevozom vrtulnikom,atd....kym som pracovala, platila som si to ja, po porode prevzal poistku moj manzel, aj dcerkinu... ja platim asi 140euro a mala okolo 40.....samozrejme mozes mat aj nizsie sadzby, ja mam to jedno z najdrazsich.....mam super poistovaka v uniqe, kamarat...
urcite by som vsetkym odporucala zusatzversicherung....

lieska
6. mar 2008

wienika, diky za vsetky cenne informacie!!!
No neviem, fakt to nevyzera zle ... vsetky tie vyhody. Ja som dnes brazdila po jednej klinike, precitala som celu brozuru a bola som z toho paf aky servis. No a az na konci (samozrejme) stalo, ze treba mat aj Zusatzversicherung.
Myslis, ze ma poistia uz aj ako tehotnu?

wienika
6. mar 2008

lieska, myslim, ze nie. mala by si byt aspon 3 mesiace pred otehotnenim. nam sa to podarilo osidit, tym, ze ten kamarat robi v uniqe. tehotenstvo som ohlasila o mesiac neskor a nejako mi to preslo. ale za pokus by to stalo,len by si nesmela ist hned k lekarovi. podla vsetkeho si na zaciatku tehu, ze? ja som bola asi v 6 tt, spisali sme poistku a o dva tyzdne som sla k lekarovi. urobila som sa blba, ze som o tehu nevedela.... 😉

twix
6. mar 2008

Ahojte!

ronnda - mas krasnu dcerku! taka mala princeznicka 🙂 moju si mozes pozriet kliknutim na:
http://family.webshots.com/photo/27112197000480...

moja mala zacala pravidelne spavat asi ked mala 5 a 1/2 mesiaca. vzdy dospava hodinku medzi 8-9 hod.
a poobede 1 az dve hodiny, niekedy aj 3 (napriklad dnes) - no to uz chodim kontrolovat, ci nema teplotu.
ale predtym nespavala skoro vobec (tak 2x20 minut po hodinovom uspavani ☹ nepomohol ani kocik
na balkone, ani dlhe prechadzky.
citim sa dobre, len ta unava. ale nebyva mi nevolno a ani ma nebolia prsie, tak ako pri prvom tehotenstve.
asi mam este v sebe dost tehotenskych hormonov. a aj ked si stlacim bradavky, tak mi vyjde par kvapiek
mlieka, napriek tomu, ze uz asi pol roka nekojim. tak myslim, ze som dobre pripravena 🙂 len sa zacinam
obavat, ake to bude s dvoma malymi detmi. ale nejako to budem musiet zvladnut 🙂 hlavne, nech je
fazulka v poriadku 🙂

lieska - na internete je jedna stranka viedenskych lekarov, kde su vsetky podrobnosti a aj s ktorou kranken-
kasse maju zmluvu. ty si myslim v Salzburgu? skus pozriet na internete cez nejaku komoru lekarov, ci tam
tiez nemaju nieco podobne. inak, ja som pripoistena. pracujem v poistovni a ako zamestnanec mam
zlavu na zdravotne pripoistenie a aj dceru som za slabsi poplatok pripoistila. mala som nejake vyhody pri
porode - Familienzimmer, odrodil ma primar, Hebamme, ktoru som poznala, a neviem, ci to bolo tym pripoistenim,
ale akosi ma tam v tej nemocnici vsetci obletovali (az sa mi niekedy zdala ta starostlivost prehnana - ale lepsie,
nez ziadna 🙂 moja poistovna preplacala skoro 3.000 eur za tieto "zusatzleistungen".
poistku si mala uzavriet uz pred otehotnenim. existuje taka klausel v poistnych podmienkach.

twix
6. mar 2008

lienocka - skus ist na stranku www.partents.at klikni na suche a zadaj "semmelweis"

trdlo
6. mar 2008

Jee baby, tusim vsetky okrem kvetinky mate male babiky-princeznicky 🙂 Vsetky mate naozaj nadherne deticky 😵 Pomaly vam zavidim, ale v dobrom 😔 Musi to byt nadherny pocit mat doma take nadherne a vonavucke babätko 😵
My si este bohuzial musime este pockat 😢 aj ked mi uz moje biologicke hodiny doslova zvonia na poplach ☹
Ale aspon si Vas z casu na cas precitam a pozrem nadherne deticky 😵 ked uz nemam cim prispiet... 😒

ronnda
7. mar 2008

dobre ranko, to je dnes krasny slunecny den a jeste k tomu patek, hura vikend!

wienika - zeleninka male vcera moc chutnala, uvarila jsem ji totiz cuketu, tu ma moc rada. Nici si vetsinou jeste mlicko da, jen nekdy kdyz sni treba zeleninu s bramborem a to ji zasyti vic, tak uz taky nechce. Myslim, ze kdyz ti mala uz pak nechtela mlicko, tak ji ta zeleninka asi dost zasytila. Treba dnes mi mala jedla v noci v 23:30 a pak ve 4 hod., ted spinka a od tech 4 hod. zatim nejedla, nechtela, tak asi ji to stacilo.

twix - Laura je moc roztomila, moc krasne se smeje, uz se tesim az se ty nase dve princezy seznami, no a my taky 🙂 uz aby svitilo slunicko, bude to hned veselejsi. Moc te obdivuji, urcite to nebudes mit jednoduche s dvema malymi detmi, ale zvladnes to!!!. Ale tvoje obavy naprosto chapu. Ja sama si to moc neumim predstavit. Ale rikam si, ze se vsechno da zvladnout, hlavne kdyz jsou deti zdrave. A musime si jich moc uzivat, rychle nam rostou.

lieska - ja tu zadne Zusatzversicherung nemam a s peci v nemocnici jsem byla taky moc spokojena (rodila jsem v normalni statni nemocnici). Myslim, ze je to tu na velice dobre urovni. Ale urcite to ma spoustu vyhod a neni to na skodu, tak pokud si to muzes dovolit, tak se o tom pripojisteni informuj a uvidis.

ahoj trdlo - dekujeme za pochvalu nasich deticek

wienika
7. mar 2008

dobre ranko dievcata.... 🙂
nie je nic krajsie ako ked vas zobudi vase babatko volanim,, mama,, alebo smiechom alebo ako dnes, ze mi vytrhla asi polovicu vlasov a doskrabala celu tvar a veeelmi sa na tom zabavala..urcite mate aj vy taketo budicky 😉 hlavne , ked je to o siestej rano a vam sa chce straaaasne spat. tehulky, teste sa 😉
ronnda,mne dnes mala o dvanastej vypila prvy krat v zivote 200ml....jupiiii....spala do siestej a potom dala 160ml...aj tak dobre...az na to, ze teraz nechce nic, ale podla vsetkeho je spokojna, pisti, jasi sa a hlavne smeje.

lieska, ronnda ma pravdu s tym poistenim, kamoska tiez rodila bez toho a bolo to super a to rodila v AKH, takze , ked nebudes poistena sa nic nstane a urcite budes spokojna. tu je to naozaj ine ako na slovensku.

twix, klobuk dolu pred kazdou zenou, ktora ma dve male deticky hned po sebe, ja si to tiez neviem predstavit, teraz neviem, co mam skor urobit a to mam len jedno. od vsetkych pocuvam, ze to je najlepsie to tak urobit, aj mna sa vsetci pytaju, ze kedy druhe...ale samozrejme vsetko sa da zvladnut, moja mam hovori, ze ani nevie ako som ja vyrastla, u sestry si pamata vsetko, kedy sedela, chodila, prvy zub ale u mna si nepamata nic. a ze pri druhom dietati to ide ovela lahsie...tak drzim palceky, nech sa citis stale tak fajn....

wienika
7. mar 2008

twix, teraz som kukla na malu, je velmi zlata a tiez ma len take papericko na hlavicke, ako to moje..... 😉

jaruskawien
7. mar 2008

ahojte,

tak dnes je fakt nadherne a nasa mala Emma sa zobudila o pol7 , to je normalne prekvapko , my uz z muzom hore od pol 6 a normalne sme si neboli isti co sa deje 😀 , keby to tak vydrzalo bolo by to super

No poviem Vam ja mam 2 deti a je to jednoduchsie, pri prvom dietati som nevedela co skor, ked kricala hned som bola pri nej ,vsetko som prisposobovala jej a niekedy som sa za cely den ani nenajedla ...atd, atd...pri druhom dietati si uz tak clovek neda dovolovat 😉

Urcite som nechcela deti hned po sebe a tak ako to je som velmi spokojna hoci vsetko ma svoje plus a svoje minus, ale tak ako to mam ja mi strasne vyhovuje , medzi mojimi je 4,5 roka rozdiel a ma to velke vyhody , kedze strarsia dcera je strasne zlata ona sa tiez rada zahra na mamu a hoci len malickosti mohla by si mi priniest plienku , alebo mliecko, postraz emmu na chvilku....su VELKOU pomocou .
Ale na druhej strane mi je luto, ze Emme destvo tak rychlo ubieha , pretoze od Jessie sa uci tak rychlo ze nestiham chapat, zacala strasne skoro chodit, po Jessie vsetko opakuje , cize zacala strasne skoro rozpravat, zacala kreslit haky-baky - co Jessie v tomto veku nevedela drzat ani ceruzku v ruke....
Emma dojde ku mne minule a mala som take kvetinkovane nausnice a hovori ze flower a potom kvety , takze naucila sa od Jessie strasne vela a cas z dvomi detmi ubieha fakt strasne rychlo az mi je toho niekedy luto.

Ale je to nadherne vidiet ich ako sa k sebe tulia , pusinkuju , hraju , spievaju , tancuju, zlostia , kricia ....toto by som nemenila za nic na svete 😀 nadherny pocit , juj strasne ich lubim 😉

Tak zienky zelam nadherny den , ja pojdem pre Jessie do skoly a potom ideme k babke na obedik jami jami ....a samozrejme este krajsi vikend .

Ak by boli nejake chyby prepacte pisem strasne rychlo 😀 lebo ma uz niekto vola 😀

ahojte
JARKA

ronnda
7. mar 2008

wienika - to jsi mela ale prijemne probuzeni! my jsme meli budicek o pul sedme, a to vydavala mala sve obvykle zvuky, kdyz tlaci, takze byla plna plinka 🙂 To je super, jak ti mala krasne v noci bumbala, jake mlicko ji davas? ja davm porad PRE a staci ji to, tak u toho chci zustat.

jarusko - moc krasne se to cte, jak pises o tvych holcickach, musi to byt nadhera, no my - matky s jednim ditetem - si zatim dve asi nedovedeme predstavit 🙂 ale je mi jasne, ze s druhym uz je to jine. I ja jsem ze zacatku vse prizbusobovala male, vsechno delala jen kdyz spala, potrebovala jsem cas, no hodne casu, nez jsem se od toho trosku odpoutala a ted uz zvladam hodne veci i s ni. Venuji se ji, ale pohraje si i sama, nekdy mam strach, ze se ji venuji malo nebo naopak moc... no ale vypada spokojene.

tinavieden
7. mar 2008

Ahoj mamicky vo Viedni.Objavila som tu stranku a rada by som sa k vam pripojila. Byvam vo Viedni v 22.bz.a ma pol rocnu dcerku a rada by som spoznala Slovenky - mamicky vo Viedni ci uz na kecanie, vymienanie skusenosti ci prechadzku kedze uz zacina byt krasne pocasie.Niekedy mi je smutno a rada by som sa s niekym stretla.
Tesim sa na odpovede.

wienika
7. mar 2008

ahoj tina, aj ja mam polrocne babatko, takze si budeme isto vymienat skusenosti a rady... ako aj ostatne maminky tu ako ronnda, jaruska, kvetinka, twix a mnoho dalsich maminiek a tehuliek.....
ja byvam v 18tom a tiez mi je niekedy smutno, hlavne, ked chodim stale sama na prechjadzky, mam pocit, ze poznam kazdy dom a ulicku v mojom okoli.....

ahoj ronnda, presne tak to robim s malou aj ja, konecne uz aj nieco postiham a nielen ked spi, tiez sa dokaze krasne sama hrat, ako aj teraz, lezi na zemi, na brusku pod hrazdickou a vydava zvuky ako maly medvedik... mliecko jej davam aptamil HA, dokyna mi povedala, ze je naj...a este mam zopar namrazenych poharikov MM, tak jej obcas dam aj to.

jaruska, aj ja by om chcela este jedno dievcatko a tiez by som chcela mat asi taky vekovy rozdiel, len dufam, ze nam to vyjde. my sme so sestrou tiez 4 roky a mali sme a vzdy mame dobry vztah.

tinavieden
7. mar 2008

Ahoj wienika.Som rada,ze si sa ozvala. Ano presne taky isty pocit mam aj JA s prechadzok poznam tiez kazdu ulicu tu na okoli 😖
My mame teraz uz celkom dobre obdobie, mala sa uz aj sama zahra takze sa mozem venovat aj trocha internetu.Ja ju stale kojim a zacala som jej davat uz mrvicku zatial spapala 4 lyzicky tak snad to bude lepsie.Zo zaciatku som jej varila mrkvicku ale ta jej nechutila tak som jej dala hipp a tu spapala.Ako je to u vas uz prikrmujes?
A co vy ostatne mamicky ako ste na tom s prikrmom?

ronnda
7. mar 2008

ahoj holky - taky chodim sama na prochazky a mam stejne pocity jako vy ☹ ja bydlim ve 12., coz je na opacnem konci jako ty - tina

wienika - taky jsem nejdriv davala male Aptamil HA, ale mela velke boleni briska, tak jsem ji pak dala HIPP HA a to ji sesdi vyborne, takze jsme u HIPPu. Doktor mi rikal, ze uz ji HA davat nemusim, zepry to melo smysl prvni pulrok, tak jsem koupila normalni, chutna uplne jinak - lip - skoro jako normalni mlicko, ale mala mi to zatim nechce, mozna je najezena ovoce a zeleniny 🙂 uvidim v noci, to pije mlicko nejvic.

ahoj tina - tak dalsi mamicka s holcickou, vitam te 🙂 s tou mrkvickou to je u nas taky tak, varenou mi mala vetsinou odmita, ale po sklenickach HIPP se muze utlouct, to nestacim nabirat na lzicku, tak ji to stridam, micham apod. Dnes mi dopoledne i odpoledne spapala celou sklenicku ovoce a v poledne cuketu, mlicko cely den nechce, asi ji to staci, a nebo ji nechutna 🙂

lieska
7. mar 2008

Baby, dakujem za vsetky rady, skusenosti aj "figle"! No teda uvidim, co z toho bude. Ja som rada, ze som sa stihla aspon normalne poistit (v GKK), o nejakom Zusatzversicherung som ani nevedela a tehu prislo skor ako som vobec dufala. No ale ved ked to nepojde, tak kaslem na to. Tiez si myslim, ze aj bez pripoistenia to musi ist!
Ale diky vam!

Ja som dnes vytesena, lebo len rano som kontaktovala jedneho Frauenarzta (na zaklade doporucenia mojej domacej) a uz zajtra mam u neho termin!!! Sice si odbehnem z jednej svadby, kam sme s manzelom pozvani, ale nevadi mi to ... toto je dolezitejsie! Tak som zvedava! 😉

Twix, mala je zlata .... strasne milene ako sa tam clapkala v tom bazeniku!!! 😉

tinavieden
7. mar 2008

ahoj ronnda,dakujem za privitanie...tak mne vobec nerobi problem stretnut sa aj niekde v meste a ist spolu na prechadzku aj s inymi mamickami ked sa pridaju mozme zvolit stretko niekde v meste hm?
No tak Ty jej uz davas aj ovocie no to Ja este len mrkvicku a o tyzden zacnem zemiacik atd.
Kedy sa Ti narodila dcerka?Moja je septembrova panna 😎

twix
7. mar 2008

ahojte dievcata!

tina - vitam ta medzi nami! ja byvam v 21., takze nie daleko. urcite sa mozeme stretnut, pripadne aj v meste,
zajst si do schönbrunnu, alebo niekam inam, urcite sa k nam pridaju aj dalsie maminy. malej som zacala davat
mrkvicku, ked mala 4 mesiace. postupne aj zemiak, brokolicu, karfiol, kalerab ... zo zaciatku som len varila
a kupovala vsetko bio. malej od zaciatku vsetko chutilo, myslim, ze bola rada, ze uz nemusi len mliecko.
potom sme pridali aj mäsko a postupne sme zacali aj s ovocim. treba zacat vzdy so zeleninkou a az ked je
dieta navyknute, tak potom zacat s ovocim. ovocie je sladsie a tak detom viac chuti a mohli by odmietat
zeleninku.

lieska - urcite to zvladnes aj bez pripoistenia. väcsina zien ho nema a napriek tomu zazie pekny porod.
treba mat aj stastie na personal. s malou som chodila plavat od 3. mesiaca a tak teraz miluje vodu.

wienika
7. mar 2008

ronnda, ja som kupila mama do blavy aptamil, ale nie HA a ten jej nechutil, tak neviem, ci to je aj ina chut.....mliecko jej ale teraz celkovo nejde, cez den skoro nic akurat v noci....a zjedla dnes len spenatik so zltkom, aj to iba trosku... ale vyzera spokojne, teraz sme boli s muzim na prechadzke, sli sme z 18teho peso do 7meho na nuebaugasse do dohnala..kupili sme jej krabbeldecke, velice sa z nej teraz tesi...a mna bolia nohy, ale konecne som videla aj trosku ine domceky a ulicky 😉

tinka, ja prikrmujem uz asi mesiac, zatial mi papa vsetko a j ovocie, akurat teraz moc nechce jest, asi zubky....

inac , naozaj by sme sa mohli niekde postretavat, raz v schönbrunnskom parku, inokedy v meste na zmrzku....hmm? ked vsetky byvame tak daleko od seba...uz nech je tu jar... 🙂

wienika
7. mar 2008

lieska, drzim palce na zajtrajsie vysetrenie a daj vediet ako to dopadlo...... 😉

jaruskawien
7. mar 2008

Dobry vecer .

jej vitaj TINAVIEDEN, to je uplne uzasne ze sa niekto ozval aj z 22-ky, suprove , my byvame pri Badeteichu ....mozno si niekde poblizku???

Wienika tak to sa dobre cita ze ste dobre zo segrou vychadzali pri takom vekovom rozdiely si ma uspokojila 😉 lebo som sa bala ci to bude nejako fungovat ked budu vacsie.

Lieska ja som tiez neni pripoistena a vsetko bolo v pohodicke.

Baby a za koho sa tie nase krasne baby vydaju ked sa ziadni chlapci nerodia ??? 😀 mozno ze nove tehulky budu mat chlapcekov, aby sa to nejako vyrovnalo 😀

A ano prv treba davat zeleninku a az potom ovocie , ale ja som davala aj to aj to 😀 , nasa Emmka z jedenim problem nema, len nech ma co jest, straaaaaaaaaaasne jej chuti, co o starsej dcere povedat nemozem ona 2-3 lyzice a uz je prejedena, ale ona ma take obdobie posobi na nu skola , kamaratky a chlavne chlapci ktori ju obletuju ....ale davam si na to pozor aby jedla dostatocne aby to potom neprerastlo do nejakych vaznejsich problemov....

Tak zelam pekny vecer a potom uz len krasne sladke snicky .

wienika
8. mar 2008

ahoj jaruska, v mojom okoli, vsetky moje kamaratky maju zasa chlapcekov, takze sa bat nemusime... 😉 a tie co su teraz tehulky a budu mat chlapcov, tie nam nepomozu,lebo nase slecny uz budu stare pasty pre nich 🙂

este k tej sestre, moja bola uplne svetova, vzdy sa o mna starala a dodnes mame super kamaratsky vztah...nemusis sa bat, mozno pride akurat obdobie v puberte, kedy jej mladsia bude liest na nervy a otravovat ju, ale aj to sa da prezit, trva to len kratko, aspon tak to bolo u nas. a s tym jedenim , ja som tiez cele detstvo zle jedla, malo, ale mama ma hlavne nenutila vsetko zjest, potom, ked som bola hladna, tak mi nieco dala..ale boli sceny, hlavne ocinovi sa to nepacilo. no a teraz som tu, nastastie som nikdy nemla problemy s vahou ani zo zaludkom, ani zo zdravim, chuti mi, jem pravidelne a zdravo. takze sa netreba obavat, jednoducho su deti, ktore nepotrebuju jest 😉

ja mam teraz s malou problem, ze mi nechce vobec papat desiaty a olovranty, nic. rano vypije 160ml a potom chce az obed, a zas az vecer ale iba trosku, myslite, ze nechce papat kvoli zubkom? lebo jeden ma uz prerezany, vcera mala aj sopliky....lebo doteraz jedla celkom pekne....

ronnda
8. mar 2008

ahojte holky, preji peknou sobotu.

S tim srazem by to bylo fajn, az bude hezky, tak bychom mohly zvolit misto kam bychom to mely vsechny tak stejne a muzeme se sejit!

wienika - tak mala mi vcera to normalni mlicko nechtela pit, nechapu ze ji to HA chutna, je to velky rozdil, to HA je takove nahorkle, kdezto to ne HA je vic takove mlecne a i hezky voni, tak jsem necekala, ze by s tim byl problem. Ale vcera byla hodne najezena, spinkala od 18:30 az do 3:30!!! pak jsem ji dala mlicko a nechtela ho pit a plakala, ale bohuzel, nic jineho jsem pro ni nemela, takze nakonec vypila celou flasku a uz tomu asi prisla na chut 🙂
s tim, jak ti ted mala min papa, ti asi neporadim, to spis nejake zkusenejsi mamicky, jen nevim co znamena OLOVRANTY 🙂 toto slovo je v cestine asi jine...

jaruska - mam dve kamaradky, co cekaji chlapecky, tak nase holky budou mit kamarady 🙂

wienika
8. mar 2008

ronnda, olovrant je papanie medzi obedom a vecerou...nie velke, len taka chutovka.... 😉 dnes idem do bratislavy, tak jej dam obycajny aptamil, tak som zvedava, ci to bude pit...nic ine tam nemam, tak bude musiet....presne ako tvoja...lenze moja je tvrdohlava levica a ked nieco nechce alebo chce, tak krici o sto sest....
tak to ti pekne spinkala, do 3.30....mne vcera papala o 12.30 a potom rano o 5.15...tiez nie zle....
tak vam vsetkym prajem pekny 😉 vikend a to stretko musime urcite zorganizovat.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre