Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂
lucia2105
1. júl 2012
@evulik22 ahoj.ked chces niekomu napisat,musis dat pred nick @ lebo inak sa to dotycnej neukaze,a tym padom ti neodpovie,lebo neuvidi otazku 🙂 na slov.som si zobrala tie papiere co ti musi doki potvrdit,ze sa dieta dozilo 28 dni a ze si mala vsetky kontroly v tehotenstve co maju byt.ano mame pravo aj na tych 150 € 🙂
evulik22
1. júl 2012
@lucia2105 dakujem 🙂
dia18
4. júl 2012
ahojte mamicky je tu niekto z okolia Gänserndorfu ??
katharrina
9. júl 2012
@evulik22 evi vsetko ti vylatia, potrebujes formular zo socialky na sk, ak chces ja ho mam, mozem okopirovat a dat ti, to das vypisat gynekologovi a detskemu dr., ak mas at pediatra musis to mat samozrejme prelozene v nj, inak ti to nepotvrdi, musis to stihnut do 6mesiacov podat
katharrina
9. júl 2012
niekto vo W s terminom v novembri prip. decembri??? Evtl. niekto kto bude rodit v Semmelweis?
evulik22
9. júl 2012
katharrina@ ahoj kati, super, tak mi ho odkopiruj prosim Ta, aby som nemusela utekat s malym na slovensko, ano pojdem to dat potvrdit, mam rak. detsk.lekara, Dakujem 🙂
katharrina
10. júl 2012
@evulik22 oki, tak dame niekedy stretko a prinesiem, chodite uz von?
evulik22
10. júl 2012
uz idem niekedy, ked musim ale uz je väcsi tak to ide, este cakam na rodny list, povedala ze po 2 mesiacoch by mal byt hotovy na matrike na slovensku, najlepsie niekde v meste Kati, to poznam ak tam robis, alebo na Reumannplatzi, ale aby si to nemala daleko, a k tomu gynekologovi potrebujem extra tlacivo? Dakujem pa
katharrina
10. júl 2012
@evulik22 vsetko ti prinesiem, su to asi dva tlaciva a je tam miesto aj pre gynekologa aj pre pediatra, inak ma napadlo, ze ti to mozem poslat aj na fb do posty, ked to oscannujem
evulik22
11. júl 2012
katharrina@ kati posli mi to radsej na emailadresu, cez fb neviem ako to funguje napisem ti sem do posty,pa
kristina_k
12. júl 2012
Ahojte. Sme vo Viedni len tyzden. Je tu niekto v blizkosti 12-tsky? Mam 6 mesacnu dceru.
katerinka3
15. júl 2012
BEZIRK TULLN; KREMS; KORNEUBURG
Ahojky, nevim, jestli jsem tady uplne spravne....ale presto to zkusim..😉😉
Hledam kamaradku z Bezirk Tulln, Krems nebo Korneuburg.
V unoru se nam narodilo druhy klucina, prvnimu jsou 2 roky.
Urcite se ozvete, muzeme se potkat jen tak na pokec, na kafe nebo na hriste.
Budu se tesit.
Kati

😎
katerinka3
15. júl 2012
@viera79 Ahojky, kde presne bydlis? My jsme v Bezirk Tulln😉 😃
misicka237
16. júl 2012
Ahojte holky, nie je tu nahodou niekto z okolia Schwaz????
viera79
16. júl 2012
@katerinka3 Ahoj my sme Stockerau.. kde presnejsie vy?
katerinka3
17. júl 2012
@viera79 Ahojky, my jsme asi 10km od Tulln primo na S5...a do Stockerau je to po dalnici asi 20min😉😉
Co takhle se nekdy setkat..klidne nas muzes i navstivit... 🙂
janka_pn
19. júl 2012
ahojte. neviete nahodou o niekom, kto momentalne chce prenajat daky mensi bytik, pripadne hlada spolubyvajucu do vacsieho bytu? to akoze pre mna s jednym dietatom 🙂. vo viedni. dakujem.
hanka76
19. júl 2012
Holky která jste rodila v Semmelce? Chtěla bych nějaké info a dále bych chtěla nějaké doporučení na Českou nebo Slovenskou dětskou doktorku ve Vídni prosím
hanka76
19. júl 2012
@katharrina ahoj, já tam budu rodit ale dříve než ty, já v září
suzaneee2
19. júl 2012
ahojte zenicky..chcela by som sa spytat ci nahodou niektora z vas nema s tym uz skusenosti...
som tehotna a chcela by som ist na rizikove tehotenstvo..na SVA mi povedali ze mam narok na predcasne Wochengeld ale musi to rizikove byt potvrdene od rakuskeho uradneho lekara...ale ak sme v EU nemali by uznat diagnozu aj od slovenskeho lekara??..teda este by som si ho dala overit aj nasim uradnym lekarom...vie mi niekto poradit??..je uz niekto na rizikovom a ma trvale bydlisko na SK???...dakujem
katharrina
20. júl 2012
@hanka76 Ahoj, no super a mozem sa spytat kde byvas 🙂 my sme si nasli nedaleko nas myslim, ze cz pediatricku, lebo ako prvy cudzi jazyk ma cz, je to ale v 22.B. Dnes som bola na organ scr. v Semmelweis, preco si si vybrala Semmlew.?
llienkal
20. júl 2012
Zdravym všetky tehulky mamulky.Ja som tiež na rizikovom tehotenstve no koncom jula mi to konči.Chystam sa znova na posudenie.Som v riadnom strese.Nerada by som sa vratila teraz do prace nakolko pracujem v sklenniku a je tam brutal hic.Na rizikove som sa dostala už v 8mom tyždni tehotenstva a prebehlo to velmi hladko a rychlo .Sama som sa čudovala. =-)
llienkal
20. júl 2012
@suzaneee2 *Ahoj.no potrbuješ najskôr doporučnie od svojeho gynekologa.Najlepšie je ak ti je zle,vraciaš a tak.Potom s tym papierom treba ist na Bezirkshauptmannschaft kde je obecny lekar (amztarzt)ten ta bud predvola a vypočuje ,posudi či ano a da ti razitko.Je to trocha stres ale verim že to zvladneš.držim palčeky.vyskušaj za to nič nedaš.papa
evulik22
20. júl 2012
llienka@ ahoj, a vyplacali ti uz od toho 8 tyzdna Wochengeld SVA? papa
llienkal
20. júl 2012
@evulik22 Ano už od 8 tyždna ,aj ked uradnička čo tam vypisovala papiere hovorila že to sa da najskôr od 14tyždna.No vyskušala som a prešlo to.
llienkal
20. júl 2012
Nie je niektora z vas z okolia Gross-Enzersdorfu?Bolo by fajn spoznat niekoho noveho a pokecat,pomôct si. 🙂
marcah
20. júl 2012
@evulik22
@taniellita myslim ze trvaly pobyt nie je nutny - teda ja ho nemam a matersku dostavam. (trvaly mam stale na Slovensku), Je ale potrebne prihlasit sa k prechodnemu a vybavit si na cudzineckej Anmeldebescheidigung alebo tak nejak sa to vola.... najprv sa prihlas k pobytu niekde u vas na obecnom urade (ak este nie si prihlasena) a oni ti potom automaticky poslu papiere a info kde mas dalej ist a co vsetko mas priniest....
marcah
20. júl 2012
@foxylain nechcem ta sklamat ale babo bude mat automaticky slovenske obcianstvo po tebe - nezavisle na tom kde sa narodi a ci je otec slovak - to su slovenske zakony....
marcah
20. júl 2012
@foxylain ... posielam este link k tomu - http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=728 je to sice z roku 2008 ale ten zakon na ktory sa odvolavaju bol este minuly rok platny, tak sa medzitym nic nezmenilo tak je to stale tak
evulik22
20. júl 2012
foxylain@ ak ste uz zobraty a manzel je rakusan tak dieta dostane rak. obcianstvo aj keby si bola slobodna len treba priniest vela potvrdeni co vsetko tu v rakusku mas, nemas, od Steuerberater, ci mas kredit atd, dostanes taku dvojstranku a tam je vsetko, potvrdenia od poistovni vsetci traja a zaplatit 1000 eur vypytaj si na MAG 35, ale kedze si vydate nepotrebujes toto, ja to prave vybavujem.
marcah@ a mne povedal na SVA ze mam priniest potvrdenie od Mag ze tu mam trvaly pobyt...take stresy som mala, tak na to sa ich opytam...dakujem, ze si mi povedala