Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

monikkka92
13. aug 2012

@djgatta no hľadala som dlho kým som tu niekoho v grazi našla 🙂 ja tu byvam od marca s priatelom,on je z grazu. Po nemecky este dobre neviem tak sa tu cítim este strateno. Aj my čakáme no už som raz potratila tak este sa bojím aby to bolo ok. Chodíš v grazi aj k lekárovi?

llienkal
14. aug 2012

@suzaneee2 no som 22 druhom tyždni.davam sa vypisovat ,chvilku robim a tak,no je to tažke v tom teple.dufam že ty dopadneš lepšie moja,aj ja ti držim palce .nejako to musime zvladnut 🙂

jasmika
16. aug 2012

Ahojte mamičky... je tu niektorá, ktorá býva niekde pri Linzi? Pravdepodobne sa budeme sťahovať do Pregartenu a rada by som tam vyplnila voľný čas kým manžel bude v práci... možno detičky by sa pohrali... a my by sme mohli poklebetiť.... Nájde sa niekto?

katharrina
17. aug 2012

Ahojte, chcem sa spyty, som zamestnana, od oktobra by som uz nemala pracovat (8t pred terminom), v Mutter Kind Pass je napisane, ze ho mam priniest aj na WGKK, bola som tam a pani mi povedala, ze staci ked pridem v oktobri, je to pravda? Kedy ste tam boli vy?

katharrina
17. aug 2012

@duska88 skus v 18. Währingerbad, je to len pre male deti a je super.

katharrina
17. aug 2012

este jedna otazka, k comu vsetkemu mi treba rodny list, ked som vydata, mame sobasny list a v podstate s tym sa preukazujeme skoro vsade. Teraz som sa tu ale docitala, ze je potrebny rodny list nie starsi ako 6m. ??? Ja som myslela, ze mam jeden a ten staci navzdy 🙂

nat_marcipanova
18. aug 2012

Maminy, je UM v rakusku na predpis tak ako na SK??

marlene
18. aug 2012

@nat_marcipanova
um- umele mlieko? pochopila som spravne?

nat_marcipanova
18. aug 2012

@marlene ano

lauraa
18. aug 2012

@nat_marcipanova nie, kupis vsade aj v DM, Bipa, Muller, ale aj v Bille alebo lekarni.....

nat_marcipanova
18. aug 2012

@lauraa aj na svk kupis vsade, ale ked um dostanes na predpis, je to ovela lacnejsie

lauraa
18. aug 2012

@nat_marcipanova nie, na predpis nie je....

7deni13
18. aug 2012

ahojte mamičky! je tu niekto, kto býva v 12-tom bezirku- meidling?

evulik22
21. aug 2012

@7deni13 ahoj, od nas ide 66 elektricka na Karsplatz a tebe U4, mohli by sme sa tam stretnut, zatial sme pri Reumannplatz do polky septembra...moj maly ma 3 mesiace a tvoje deti? 🙂

janka_pn
23. aug 2012

takze malu mi nakoniec predsa len vzali od sept do skolky v dolnom rakusku. nevie takmer vobec nic nemecky, mam z toho strach. date mi dake rady pre zaciatok? stahujem sa sama s malou, vsetko nove, drzte palce.

luciferinka
24. aug 2012

Ahojky holky,potřebovala bych se na něco zeptat.vdala jsem se v rakousku,manžel je rakušák,naše malá má rakouské občanství.Kdybych se nechala rozvést,kdo by měl nárok na dítě?Manžel pořád vyhrožuje,že byh jako cizinka neměla šanci dostat malou do péče.Podle čeho soud rozhoduje komu svěří dítě do péče? díky moc

ronnda
24. aug 2012

@7deni13 my jsme z 12.Bezirku 🙂

janka_pn
24. aug 2012

@luciferinka podla mna by si ju dostala ty, ale nemohla by si odist z rakuska. je prilis mala na to, aby ju dostal otec. ak aj npr. nahodou kojis.... ale musis ho predbehnut a podat si o predbezne zverenie do svojej straostlivosti, zabezpecit si byvanie a podobne...

marlene
24. aug 2012

@luciferinka ,

mam to za sebu ☹ musela by si byt narkomanka,alebo alkoholicka,aby ju dostal manzel... ja by som ti radila ist na jugendamt a poziadat o zverenie predbeznej starostlivosti a najst si pravnika -ak sa manzel nebude chciet ale rozviest pocitaj minimalne 3000 euro na rozvod,mna vtedy stal rozvod 60 000 silingov 😖
vobec sa neboj, vyhrazat sa ti moze,ale aby dostal malu do starostlivosti on,nato je minimalna sanca . ak sa chces naozaj rozviest a byvate spolu,tak ti radim odstahovat sa zo spalne , vsetko mat oddelene aj financie a tym ,ze poziadas o zverenie do tvoejej starostlivosti ,bude ti musiet platit vyzivne -aj to sa da vyriesit cez jugendamt,nato nemusis mat zatial pravnika. neviem co ta konkretne zaujima,ako to planujes,ak budes chciet nieco konkretne vediet mozes mi poslat aj ss.

lauraa
24. aug 2012

@luciferinka a preco jej nevybavsi ceske, deti mozu mat dve do 18 rokov ak sa zakon nejako nezmeni, nepotrebujes k tomu ani jeho suhlas......

bublina83
26. aug 2012

Najdu sa mamicky z Welsu, Linzu a okolia ?

krankenschwester
27. aug 2012

Ahojte ,mam otazku na maminy jaslickarov / skolkarov zijuce vo Viedni , ktore tu nikoho ineho (okrem manzela 🙂 ) nemaju : ako riesite choroby deticiek - chodite stale na Pflegeurl.,alebo ...? Ja nastupujem do prace na skrateny uväzok (15 h.tyzdenne ) a narok na Pflegeurlaub budem mat minimalny .....nikoho tu nemame a pocitam , ze dcerka bude viac chora , ako zdrava ....Vopred dakujem za kazdu radu / skusenost 🙂 Dasa

marlene
27. aug 2012

@krankenschwester ,

narok na pflegeurlab nezavisi od toho ci si na plny alebo ciastocny uväzok. mas narok do roka na 5 dni + dalsich 5 dni ak prve vycerpas ,ale len u dietata pod 12rokov . okrem ineho ma narok aj manzel na 5+5 dni ,ak zije s dietatom v spolocnej domacnosti.

ronnda
28. aug 2012

@krankenschwester ano, jak ti uz napssala marlene, ty mas narok na 10 dni a manzel taky 10 dni rocne. taky tu nikoho nemame, kdo by pomohl, tak kdyz mala nastoupila ve dvou letech do jesli a ja do prace, taky jsem se obavala jak to budeme delat. ale musim zaklepat, detske nemoci se ji zatim vyhybaji, takze treba minuly rok jsem potrebovala jen 2 dny pflegeurlaub. ale v pripade, ze by nemoc byla delsi a nemela bych uz pflegeurlaub ja ani manzel, tak bych to resila, ze bych slad do krankenstand. a nebo se domluvit nejak se zamestnavatelem, kdyz to jde.
preji klidny nastup do jesli a zadne nemoci 😉

krankenschwester
28. aug 2012

@marlene
@ronnda Dakujem 🙂

bevab
29. aug 2012

Ahojte,
co sa tyka ziadosti na MA35, radi by sme poziadali ja, manzel a mame aj dcerku (3 roky). Viete mi prosim poradit presne ako to tam funguje ? Musia byt doklady, ktore chcu prelozene uradne v Rakusku ? Aka je pokuta ak to urobime neskoro ?

Dakujeme velmi pekne 🙂

ellie13
29. aug 2012

@luciferinka neboj pokial si schopná sa o malú postarať na 99% je vždy dieťa pridelené matke je jedno či to je cudzinka alebo nie 😉 v Rakúsku je vždy na prvom mieste dieťa, potom matka, zvieratá a až niekde vzadu chlap 😉

ellie13
29. aug 2012

@bevab na Ma35 sa prihlsuješ do 3 mesiacov čo máš trvaly pobyt v Rakúsku , papiere musíš mať preložené súdnym prekladateľom, ked si ich dáš preložiť na Sk je to lacnejšie pokuta od 50€ na osobu aspoň čo platili kamošky alebo 2 dni basa, ale to už je potom záznam na celý život 😉

denianjelik
29. aug 2012

môj manžel sa prihlásil na MA35 po piatich rokoch a platil tiez 50 eur pokutu,a inak papiere sme museli dať preložiť tu vo Viedni,preklady zo Slovenska nám neuznali

denianjelik
29. aug 2012

nenájde sa tu niekto zo 6.teho bezirku alebo okolia?bývame tu krátko a nikoho zatial nepoznám 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre