Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
8. mar 2008

ahojte mamicky,tak som rada,ze sa ozvali aj ine na to stretko musime nieco zorganizovat co tak po Velkej noci?Hm?Je super,ze su tu mamicky z 22.bz-Jaruskawien my byvame pri KagranePlatzi a Twix v 21.bz.chodime dost casto ku svokre byva pri Marchfeldkanal takze tak mozme sa stretat castejsie kedze byvame na blizku 😉
Chodite niektora na babyschwimmen?My sme boli dnes 4krat a malej sa to velmi paci je rada vo vodicke len sa nerada potapa to potom vzdy place ale inak je to tam super.
Malu z mrvicky dost boli brusko takze je zacinam davat pastinaken som zvedava ci jej to bude chutit.Mate aj vy niektora problemy z bruskom?My sme mali 3mesiace silne koliky to plakavala kazdy vecer 3-4hodiny vkuse bolo to strasne narocne a aj teraz si musime davat velky pozor na to co Ja zjem kedze stale kojim a aj mala..
Prajem vsetkym pekny vikend a tesim sa na skore odpovede

ronnda
8. mar 2008

wienika - dekuji za vysvetleni slovicka olovrant - to jsem opravdu jeste neslysela, takze jsem rada, ze jsem se naucila neco noveho 🙂 a jak bylo v Bratislave? My taky jezdime do Bratislavy, tedy spis pres Bratislavu 🙂 jezdime totiz do Brna a zjistili jsme, ze ted, co je z Vidne dalnice do Bratislavy, se krasne jede a casove to vyjde uplne nastejno a cesta je moc prijemna. Jsme moc spokojeni, do Brna jezdime docela casto. A co mala, chutnal ji normalni Aptamil? Nase mala dnes pila to normalni mlicko uz lip, uz si nejspis zvykla a vypada to, ze ji i chutna. A v noci to taky mate skvele se spinkanim, mame prost hodne holky!
jo, a nase mala je taky lvice a ja jsem rovnez lvice, nase Nicole se totiz narodila v den mych narozenin 🙂

tina - ahojky, ja jsem s malou byla poprve plavat pred dvema tydny, moc se ji to libilo, tak spokojenou, vysmatou a v pohode jsem ji snad jeste nevidela, cele odpoledne potom byla hrozne hodna, jdeme pristi tyden znovu, uz se moc tesime. No a setkani po velikonocich urcite musime zorganizovat, bude to prima.
S tim bolenim briska to u nas bylo stejne, prvni tri mesice jen rev od 19 hod. do pulnoci, nekdy i dele. S prikrmy jsem taky zacinala opatrne, ze zacatku mela taky trosku problemy, ale rychle se to nastesti upravilo. A chutnaji male pastinaken? ja jsem je jeste nezkousela, ale chci ji je taky dat.

Preji vam hezky vecer a taky peknou slunecnou nedeli.

twix
8. mar 2008

Ahojte!

wienika - moja mala tiez papa malo vzdy, ked jej idu zubky. napriklad dnes rano o 5 mala mliecko (vypila len polovicu asi 100 ml.), doobeda nechcela nic az na obed. teraz vecer zase vypila len asi polovicu flasky. nerob si starosti, je to normalne pri zubkoch a pri chorobach.

tina - ja byvam tiez pri marchfelderkanali. koliky sme mali tiez ☹ asi tym prejde väcsina mamiciek. plavat chodime
raz do tyzdna. malej sa to strasne paci a aj ja sa tesim, ze mam zmenu. raz do tyzdna sme na Spielgruppe.
tam sa malej tiez strasne paci a aj mne. 🙂

ronnda - ja som tiez strasne stastna, ze uz je hotova ta dialnica a da sa ist do bratislavy bez pasovej kontroly. 🙂
ked som o tom pred rokom pocula, neverila som tomu 🙂

lieska
8. mar 2008

No caute babule! Tak mne sa dnes podarilo to vysetrenie absolvovat (doteraz tomu nemozem uverit, ze som len vcera kratko pred 12.00 hod kontaktovala toho doktora, ci ma vobec ako novu pacientku zoberie a dnes rano o 8.00 hod som tam uz bola)!!! Parada!!
Bol strasne mily, celkovo som tam stravila asi 3/4 hodiny, vela mi povysvetloval,proste dost sa mi venoval. No a potom ultrazvuk! Tak babatko tam naozaj je!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 Je jedno!!! (Uff, to som si - pravdupovediac - celkom vydychla!) 🙂 Ma 8 mm, teda 7 tyzdnov! No a najuzasnejsie, ze uz som videla ako mu bilo srdiecko!!!! Ludsky zivot je fakt zazrak!!!!!!!!!!

A teraz si rychlo idem zmenit udaje, nech mam namiesto toho "snz" tych "7tt"! 🙂 Este mi to sice stale nedochadza, ale aj tak sa z toho strasne tesim!!!! Dufam, ze vsetko bude OK!!

twix
8. mar 2008

Lieska, presne viem, co prezivas! je to uzasny pocit, vidiet male na ultrazvuku! 🙂 blahozelam! mna to caka
az buduci tyzden. tiez mi to este akosi nedochadza. tak drzim palce tebe, sebe a vsetkym tehulkam,
nech sa dockame stastneho konca!! 😀

jaruskawien
9. mar 2008

Dobry vecer,

tak aky ste mali vikendik....pocasie bolo dnes ukazkove takze sa necudujem ze tu nikto nebol.

Lieska tak to je nadherne , len sa tes je to fakt krasne, tesim sa s Tebou.

Twix drzim palce aj ja buduci tyzdne takto pozri mmmmmmmmmmmmm 😀 , vsetko bude super.

No ja som dnes bola na Donauinsli na korculiach, zdalo sa mi ze letim ako vietor ,ale oproti mojim minulorocnym rekordom sa mi to potom celkom ani nezdalo , minuly rok som chodila pravidelne kazdy den v lete 10 km a zvladla som to za 40-45 minut a dnes to bolo 10 km za 55 minut hmmmm niesom moc fit fucala som ako slon 😀 ,ale vypotila som straaaaaaaaaasne vela, no a teraz sa citim ako nevladna ,vsetko ma boli ale urcite to malo nejaky vyznam 😀

Deti sa dnes vyblaznili boli sme rano vo Family Fun tu u nas v 22-ke , take indoorspielplaz - moje deti tam strasne radi chodia , a cely den vlastne potom von bolo fajn.

Emma ma trosku zapalene ocko tak som je dala kvapky a potom krasne zahajala ja ju tak potom potajme chodim sledovat , milujem sa na nu pozerat ked spi je to take nadherne a sladke 😵 .

No a starsia mi citala este rozpravku (teraz to robime naopat) a tiez hned zahajala.

Ja tu este pobehujem odkladam , chystam ....ved viete ako to je 😀 ,ale hadam ochvilu uz aj ja vylozim moje bolave nohy 😀 .

Tak babetkam sladucke snicky ,tehulkam pokojnu noc a nam ostatnym dlhy spanok.

ahojte
jarka

wienika
9. mar 2008

ahojte maminy a tehulky...to bol naozaj dens krasny den...ja som bola s malou v bratislave, cely sme boli v zahrade, lea krasne spinkala na dvore.
tina- lea mala tiez bolave brusko alebo mozno aj nie, lebo typicke koliky to asi neboli, ona totiz revala cele dni nielen vecer, furt bola prisata na mojom prse a tak toto trvalo tri mesiace, uz som si myslela, ze sa zblaznim, ale potom to nahle prestalo.
ronnda a twix ta dialnica je uzasna, vdaka nej mozem kedykolvek sadnut do auta a za 50 minut som doma, byvam totiz v rusovciach, co je hned pri hraniciach, takze super. niekedy som skor doma ako manzel, ktory ide len do 22 bezirku do roboty.
ronnda, vcera som dala malej to mliecko bez ha a vypila ho, najprv sa sice zatvarila kyslo, ale potom to vypila.
este stale papa malo, medzi hlavnymi jedlami uz odmieta cokolvek,obcas byva aj mrzuta,a le zatial nastastie nema teploty ani sopliky...

jaruska, dnes si mala super cas na korcule, to je uzasne, ze nieco pre seba robis, ja som tiez zacala, ale stale nie som uplne spokojna s mojou postavou. keby som sa tych korculi nebala, idem aj ja do toho...ja som strasne lava na akykolvek sport 😒
twix, drzim palceky na vysetreni..... 😉, mozno aj vyronis slzicku, ked uvidis tu pulzujucu bodku...aj ja som vyronila.... 😉
lieska, to super, ze si stastna a ze je vsetko v poriadku...uz sa tesim ako nam budes rozpravat o tvojom tehulkovani, pocitoch a problemoch a dufam, ze ti budeme moct aj poradit 😉

prajem vam krasny vecer, ja mam dnes volno, malu som nechala mamine v blave, mala som dnes vecer pracovne povinnosti a manzel ,,musel,, hrat futbal, lebo bez neho by to neslo 😉 takze nemal kto varovat, takze mame vecer len pre seba, uz sa tesim prave otvoril flasku vinka, po straaaasne dlhej dobe si konecne dam aj ja, ked uz nekojim. ale rano sup do auta a letim za svojim anjelikom..este ze mam maminku..co by som bez nej robila....
dobru nocku..... 🙂
ahojte
veronika

silvia2406
10. mar 2008

ahojte dievcata, tak konecne ste sa niektore odtajnili a ukazali seba aj svoje ratolesti 😉 babule, vsetky mate krasne deticky 🙂

dnes to vyzera opat na pekny slnecny den, tak si ho pekne uzite. mna caka diplomovka, musim uz konecne spracovat ten vyskum.

zajtra ma caka ultrazvuk, ja sa tak strasne bojim, mam strach aby bolo vsetko v poriadku, aby bilo srdiecko 😒 na druhej strane sa utesujem, ze ma cely vikend bolelo tak podbrusko, ze som myslela, ze uz kazdu chvilu dostanem mrchu, tak to by mal byt znak, ze babatko rastie a maternica sa zvacsuje. tak mi drzte zajtra palce (o 11-tej) a potom vam dam vediet ako to dopadlo.

ronnda
10. mar 2008

preji vsem pekne pondelni ranko, vcera bylo opravdu krasne, uz temer jaro, byli jsme v Schönbrunnu na Ostermarkt, ale bylo tam straaaaasne moc lidi, nedalo se tam ani projit, natoz s kocarkem.

twix - z dalnice mame opravdu radost a co teprve az nam udelaji tu dalnici na Brno 🙂 jak jsem ti posledne chvalila vasi roztomilou Lauru, tak jsem zapomnela napsat, ze ty fotky jak se mala potapi a plave, jsou proste uzasne! My se chystame zitra do Oberlaa, snad to vyjde, mala ted taky dost mrci a hodne slinta, tak to mame mamicky proste podobne, asi ty zoubky... je super slyset (cist), ze v tom nejsem sama 🙂
jinak na tebe moc myslim at je na vysetreni vse v poradku, taky jsem si vzpomnela, jak mi ukapla tenkrat slza...

jarusko - jak jsem cetla o tom vasem korculovani, uplne se mi po Donauinsel zastesklo. Driv jsme tam byli casto, v lete kazdy vecer po praci, projet se na bruslich, pak si sednout na ceske pivko 🙂 uz mi to chybi, a to nejsem zadny sportovec, ale tohle me proste nadchlo, asi ten Dunaj a tak kolem...

wienika - to jste si to krasne uzily v Bratislave, mas vazne vyhodu, ze jsi za takovou chvili "doma" a ze ti maminka muze i Leu pohlidat. To my nemame na hlidani vubec nikoho, ale zatim mi to nejak nevadilo, hlidat muze jedine manzel, kdyz si jdu nekam sama, takze abychom sli s manzelem nekam sami, u nas zatim nejde, ale nevadi, tim, ze nam mala chodi vecer brzy spinkat, stihame i tak ty hezke vecery pri vinku 🙂

lieska - to je vazne super, ze je doktor tak prima a ze se ti venoval, to je hodne dulezite. No a hlavne ze je vsechno v poradku! Uzivej si stesticka a opatrujte se.

silvi - drzim palce na zitrejsi ultrazvuk, tvoji nervozitu chapu. v 11 hodin na tebe budu myslet a ozvi se pak.

tinavieden
10. mar 2008

ahojte mamicky prajem vam krasne pondelkove rano.Vikend bol u nas tiez pekny v sobotu sme boli plavat s malou a v nedelu na Pferderennen s kamosmi bolo to sranda sice mala to este tak nevnima ale aspon sme sa tam pekne poprechadzali.

ronnda tak pastinake jej chutili vcera som jej dala prvy krat a brusko ju nebolelo takze budem pokracovat. Co si davala Ty na zaciatku?
A kde chodite plavat?

twix a kde pri Marcheldkanali byvate?Takze bolesti bruska ste mali viaceri no tak asi viete ake to bolo no my ich mame aj teraz takze stale si musime davat pozor.A kde chodite do Spielgruppe?Mne sa to tiez pozdava a chcela by som chodit s malou...

jaruskawien tak to Ti zavidim to korculovanie,Ja som chodila tiez ale teraz ked kojim sa neda ale uz sa tesim ked pojdem no ktovie kedy to bude. A kde je indoorspielplatz ten Fun Family Tag znie dobre.

No tesim sa uz na to stetko ked vas vsetky spoznam.Co tak uz upresnit datuma miesto aby sme sa zhodli?

jasterka
10. mar 2008

Ahojte,tak sa hlasim aj ja.taky chaoticky vikend aky mam zasebou.fu
Neviem,ci je to normalne,ale potom co mi dalsie 2.tehotenske testy ukazali //,tak ma zachvatili zmiesane pocity a strach,mam pocit,ze o tehotenstve a miminkach nic neviem,stale som citala vsetky dostupne info an nete a na konikovi a dokola,az mam stoho jeden chaos.tak sa ani netesim,pokial neuvidim srdiecko na ultrazvuku,Silvi drzim s celeho srdca palce.
Ja som sa tiez objednala k dr.stefanovicovi,na zajtra rano.8.45-sestricka strasne mila,je ona rakusanka?
alejak sa ma opytala,ze chcete si babo nechat az ma zamrazilo....jasne ze si o chcem nechat,ja sa skor bojim,ze ono nebude chcet ostat ☹

ronnda
10. mar 2008

tina - tak pastinaken u nas nejspis nebudou oblibene jidlo, nic nesnedla, ale celkove dnes moc neji a je umrcena. my jsme zacaly mrkvickou, ta ji chutna, moc rada ma taky cuketu a i brokolici, kterou ze zacatku vubec nechtela.

jasterka - vubec se nestresuj a niceho se neboj, vsechno o tehotenstvi, porodu a miminkach zjistis tak nejak automaticky. a mas taky nas - mamicky - treba ti budeme moct v necem pomoci a poradit. I na tebe budu zitra myslet, at je u dr. vse v poradku. No ale to me tedy zarazilo, ze se sestricka ptala, jestli si dite chces nechat??? To mi prijde docela zvlastni...

alexa27
10. mar 2008

silvi, drzim palce, budem na teba mysliet. daj urcite vediet ako si dopadla 😵

jasterka
10. mar 2008

Ronnda- 🙂 dakujem,uz teraz mam miliony otazok na vas pripravene,ale budem vam to davkovat pomalicky,aby ste sa ma nezlakli... 😉
Sestricka to urcite myslela dobre,ja som povedala ze si myslim,ze som 5-6tt,a vtedy urcite vela zien ukoncuje tehotenstvo😠 takze to bola len taka bezna otazka,len nechapem prco ma to zarazilo,az mi srdce poskocilo...
boze co by som dala zato aby som uz vedel ana com som.ja sa totiz tehotna necitim,ako sa citi tehotna 😕 ?

marsy
10. mar 2008

Zdravím vás všechny,čtu vás tady a vidím,že si umíte poradit.Mohla bych vás poprosit o radu pokud budete vědět?S manželem jsme oba Češi a manžel pracuje ve Vídni na rak.živnost.list,platí si zdravotní i sociální jen odvod daní je vždy nulový,já jsem v Česku a bez práce,jsem těhotná(termín mám 17.3.2008),u nás nemám nárok ani na přídavky(máme ještě 9letou dceru) a ani na mateřskou.Nevíte jak to je když manžel pracuje na živnost a daně nejsou plusové?Myslíte,že by jsme měli na něco nárok v Rakousku??

twix
10. mar 2008

Ahojte!

marsy - a kde zijete (kde mate trvaly pobyt)? ja sa v tom az tak nevyznam, ale ak manzel plati odvody
v rakusku, tak by mohol nieco dostat - aspon rodinne pridavky. no a ak mate pobyt v rakusku a ak si
tu poistena, tak by si mala dostat matersku. mal by sa ist manzel popytat na prislusne miesta (poistovna,
fin. urad).

jasterka - tie tvoje pocity su normalne, tiez som ich mala, ked som bola prvy krat tehotna. a tiez sa ma vtedy
lekarka spytala (akoby nic), ze ci si dieta chcem nechat. ☹ tak som na nu vyvalila oci 😕 , ze ano a ona
v pohode pokracovala v rozhovore. nestrachuj sa, zvladnes to!!! 😉 moje tehotenstvo sa momentalne
prejavuje strasnou unavou (v nedelu som prespala cele poobedie ☹ a aj cez den by som najradsej pila
jednu kavu za druhou, ale v tomto stave nesmiem. okrem toho casto nemam chut na nic (teda na ziadne
jedlo). ked otvorim chladnicku, napadne ma jedine slovo "fuj", ale nezvracam. a v sobotu som dve hodiny
rozmyslala, co mam varit, az kym si manzel neobjednal pizzu 🙂 a bolo vyriesene 🙂
zajtra ti drzim palce!!

ronnda - my sme boli dnes v oberlaa. bolo zase fajn. mala si pocvicila vo vode a dnes bez problemov a skor
zaspala 🙂

tina - my byvame na Hanreitergasse. na krizovatke s Brünnerstr. je tu Interspar a Jello, ak ti to nieco hovori.
na spielgruppe chodime do "Little Suns" www.littlesuns.at --> odporucam, som velmi spokojna.

silvi - ozvi sa, ako si dopadla! drzim vsetky palceky!! ja mam termin az vo stvrtok poobede, tak to este musim
vydrzat ☹ podla mojich vypoctov budem prave v 7tt (6tt+5), tak uz bude urcite nieco vidiet 🙂

tiez by som si rada isla zakorculovat na donauinsel. kedysi sme tam boli pravidelne skoro kazdy vecer.
ale teraz to zase dlhsi cas nepojde. urcite mi to zase bude chybat. 😒

papa! 😀

silvia2406
10. mar 2008

dakujem vam vsetkym za drzanie palcekov 🙂
zajtra dam urcite vediet ako sme dopadli

inac jasterka ja mam termin zajtra na 11-tu, som prekvapena aku otazku ti dala sestricka, aj ked pre nu je to mozno normalna otazka, na prvykrat si myslim, ze dost nevhodna 😠 nas sa nastastie nieco take nespytala, asi to bolo tym, ze tam volal manzel a hned do telefonu krical, ze manzelka je v 5-tom tyzdni 😅 😀

prajem vam vsetkym prijemny vecer a zajtra sa opat stretneme 🙂

wienika
10. mar 2008

ahojte dievcata....tak bolo dnes super, keby tak uz chcelo ostat...a este teplejsie..... 😉
ja som smutna z malej, tak malo mi stale papa, dnes sa jej prerezal aj druhy zubok, inac je celkom v pohode, aj sa smeje a hra, ale aj byva mrzuta, dnes mi v aute straaaasne plakala, az som sa bala, ze sa zadusi a ja som bola zacpach, srdce mi slo puknut..ked som aj zastavila, dala som jej dudlik, ale vytrhla mi ho, absolutne odmietala...potom sme prisli domov, ja som dufala, ze revala, lebo bola uz hladna, tak som jej urobila 150ku mlieka a vypila asi 90ml...aspon nieco...uz nema ani take typicke babatkovske gulate brusko, taky maly slizik je z nej...uvidim zajtra ako bude papat, ked nic, tak s nou skocim k lekarke.. ☹
dufam, ze je to len kvoli tym zubkom..teplotu nema....ani sopliky..
ronnda, tvoja mala uz ma zubky?

twix, to je super, ze mas chut na kavu..ja som nemala..celych 9 mesiacov....ale bezkofeinovu predsa mozes, nie?

babulky tehulky, kludne nas zasypavajte otazkami, radi poradime.... 😉 a hned dajte zajtra vediet ako ste dopadli u lekara....

pekny vecer prajem..... 😉

twix
10. mar 2008

wienika - urcite nepapa kvoli zubkom. babätka to strasne boli, ked sa prerezavaju, tak nechcu papat. vela z nich
preto riadne schudne, ale potom to zase dozenu 🙂 . pokial ti papa aspon trochu, tak si nerob starosti. ked sa
zubky prerezu a prestane to boliet, tak sa papkanie vrati do normalu 😉 davaj jej hryzt nejake chladene hryzatko,
varechu alebo jej daj cumel z chladnicky. to pomoze. moja mala klaci pri stoliku a ohryzava rohy, na ktore sme
dali umelohmotne detske chranice. uz sa mi par krat chcela zahryznut aj do drevenej casti stolika ☹ , nastastie
som ju vzdy stihla odtiahnut a dala jej do ruky mrkvu, nech si hryzie 🙂 tak som zvedava, ci nejake zubky vyjdu.
zatial mame 4 🙂

wienika
10. mar 2008

twix, dakujem za utechu 😉
ja jej davam hryzatko, ale nechce....skusim mrkvu...aj ten dudel s chladnicky.... ja sa len bojim, aby dostala vsetky vyzivne latky, ked tak malo papka....

ozaj, teraz som si citala starsie prispevky a tam v jednom pises, myslim, ze to bolo okolo 13.jan.,ze idete do babytherme a ze sa vam mozno podari usulat babo...podla vsetkeho to tak ozaj bolo, ze? 🙂

lieska
11. mar 2008

Ahojte dievcata! Dakujem za vsetky mile reakcie (ze ste stasne so mnou 😀 ), je to od vas velmi zlate!!!

Jasterka, gratulujem!!!! Ved to bolo viac menej jasne.... 😉 , ked si pisala o tej "druhej, menej viditelnej ciarke"! Veeelmi Ti drzim palce, daj vediet ako si dnes dopadla!!!!

Ta otazka sestricky ... ja neviem, podla mna to je od veci, ale nevzrusuj sa nad tym!!! Asi sa s tym v praxi stretava dost casto, ze nie kazda zena tam pride "v radostnom ocakavani"!
Inak ja som si tiez v sobotu, ked som bola u lekara, tak mimovolne pomyslela na zeny, kt. sa rozhodnu pre ukoncenie tehotenstva a na vsetky tie reci, ze v prvych tyzdnoch to nie je este ludska bytost, takze to je "v pohode"! Ja som sice tiez ani nevedela, ze uz po 7 tyzdnoch (a od samotneho pocatia hadam od nejakych 5-tich) bije srdiecko, ale ked to clovek vidi .... To ale len tak pomimo ... ze ma to napadlo!

Silvi, o hodku a pol budem na teba mysliet, urcite to uz bude vidno (my sme v rovnakom tyzdni!!!). A potom sup sup na konika a pisat dojmy!

Twix, ani ja nejak nemam chut na nic (dokonca ani na kavu, ktoru som pred tym luchala rano "ostosest" 😀 ) Ja sa citim taka otapena, nejak ma nic nebavi (vcera som sa len horko tazko prinutila konecne upratat a to ja som na upratovanie maniak). Brucho ma este sem tam pobolieva, aj krce trosilinku mam, ale inak pohoda, chvala Bohu mi nebyva zle (dufam, ze mi to aj vydrzi). No a prsia ma zacinaju trocha viac boliet! A spavat chodim pred 21.00 ... 😀 Normalna dochodkyna!!!

Wienika, dufam, ze u tvojej malej to budu len zubky!!! Ta cesta autom musela byt hrozna, viem si to predstavit!!!! Veli drzim palce s tym papanim!!!!

Vstekym ostatnym vam dievcata prajem krasny dnicek!

ronnda
11. mar 2008

ahojte! cast dnesni noci jsem stravila na WC u naseho prkynka s rybickama, tak jsem si vzpomnela na sve tehotenstvi. Asi to tehulky prozivam s vama, mam momentalne nejake zaludecni potize. Neni mi moc dobre, cokoliv snim, mi proste nesedi, snad to nebude nejaka Magengrippe a hlavne aby ode me nic nechytla mala. Citim se hrozne slaba, a tak dnes plavat bohuzel nepujdeme, coz me moc mrzi hlavne kvuli male.

wienika - lea je na tom asi podobne jako nase nici, cely den je mrzuta, porad poplakava, nejlepe byt jen u me a chovat, nechce moc papat, naopak pije vic mlicka. Toto obdobi uz u nas trva docela dlouho, myslime si, ze to bude od zoubku, zatim jeste zadny nema.

twix - dekuji za podporu a za vsechny rady ohledne zoubku, mala kouse taky vsechno na co prijde a hrozne slinta. S tim jidlem to asi bude prechodne a doufam, ze se to potom spravi. Nic ji ted nebavi, ani v kocarku neni moc spokojena.

lieska - jen pekne odpocivej, ja jsem na zacatku tehu byla schopna prospat cely den 🙂

jdu taky odpocivat, tak pekny den vsem.

wienika
11. mar 2008

ahoj lieska,
snad ti uz nebude zle, mne to zacalo asi v 7 tyzdni, absolutne nechutenstvo,ledva som zjedla dve susta, unava a napinanie na vracanie. v 8 tyzdni som uz vracala kazdy den, aj ked som vypila trosku vody, sup na zachod...mne bolo tak strasne zle az do 6 mesiaca, ale uz som zabudla, dalo sa to vydrzat, len tie dni sa mi tahali. skoda, ze som nemohla pracovat, bola som hned freigestellt, takze som sa snazila cele dni prespat. ked som bola v 15 tt, boli sme s manzelom na dovolenke na seychelloch, no nieco strasne, dovolenka uzasna, len ja som tam skoro nic nejedla, lebo stale bola na veceru len ryba na vsetky mozne sposoby a tu som absolutne nemusela, esteze ten personal bol super a oni mi hned pripravili nieco ine. takze som si tu dovolenku ani moc nevychutnala, kedze som ju prevaracala 😉
aj prsia ma hrozne boleli, vobec som nemohla pat na bruchu, vlastne az doteraz, lebo pocas kojenia ma tiez boleli, teraz, ked uz 2 tyzdne nekojim,mozem si v pohode lahnut aj na brusko 🙂
hlavne papaj vela vitaminov, hlavne kyselinu listovu, neviem, ci ti ju prepisali, ked nie, tak jedz hlavne vela salatov a strukovin. ja som potom dostala nejake vitaminy pre tehotne, tie som brala az doteraz. jedny su pregnavit a druhe elevit...
a to ze vla spis, je len dobre.
a nezabudni na svaly panvoveho dna, denne si ich precvicuj, aby si nedopadla, tak ako ja....ja som to nevedela, nikto mi to nepovedal ☹

prajem ti pekny den....

a vsetkym ostatnym maminkam a tehulkam tiez.... 🙂

wienika
11. mar 2008

ahoj ronnda,
dufam, ze ti bude uz coskoro lepsie, mozno si zjedla nieco zle...alebo zeby tehu? 😎 nie, srandujem.... 😝 dala si si nieco na ten zaludok?

ty chodievas s malou do oberlaa? su tam urcite hodiny na babyschwimmen alebo prides kedy chces? alebo mas kurz? ja nechcem kurz, lebo neviem, ci sa jej to bude pacit, asi ano, ale najprv chcem vyskusat len tak.....sa pohrat vo vode. oberlaa je sice pre mna daleko, ale je to jedno...nejako by som sa tam dopravila...

ja uvidim, ako bude dnes lea papat, ked nic, skocim s nou k lekarke, aspon sa poradit, aby som bola kludnejsia..teraz mi spinka,ale nechcela zaspat, dlho jej to trvalo, bojovala, oci jak cinan....ked sa zobudi, snad zje aspon trosku jablcka....

odpocin si a ked budes mat cas, daj vediet, ako sa citis.....
drz sa....
pekny den 🙂

ronnda
11. mar 2008

wienika - tehotna urcite nejsem 🙂 mala ted spinkala, tak jsem si taky trochu odpocinula, potom i hezky spapala jablicko, no a ted zase narika... S tim mym zaludkem - asi mi neco nesedlo, tak mam ted dietu a popijim bylinkovy caj. v oberlaa jsem byla zatim jen jednou v kurzu pro miminka od 7 do 12 mesicu, je to kazde utery pul hodiny, je to prave tak, ze tam muzes prijit kdykoliv, nemusis se dopredu hlasit a absolvovat treba deset lekci apod., coz mi taky vyhovuje. presne i ja jsem nejdriv chtela zjistit jestli se ji to bude libit, ale melas videt ten jeji spokojeny oblicejicek. sla jsem tam s kamaradkou co ma taky holcicku, byly jsmel spolu v porodnici, tak se ted vidame.

ted si nejsem jista, ze ktereho jsi bezirku, z 9.?
a co tvoje mala, papa lip?

jasterka
11. mar 2008

ahojte 🙂 tak ja uz to mam zasebou,a Silvia snad tiez.mam potvrdene ze som v 5tt,a naultrzvuku je mimi asi jak bodecka,a este nema srdiecko,teda neni vidiet,takze dalsie Sono az za 2tyzdne,musim si este pockat,ale verim,ze to bude o.k.Doktor mi dala vitaminky,zelezo,magnezium a duphaston tbl,tak sne dvie co robi.
jedine co ma soklo je ze robi porody iba sukromna a za 3500EU 😲 tak ja fakt neviem,je to dost,lebo si urcite musime najst aj vecsi bytik,lebo mame len 1.izbak,takze peniazky sa zidu a tak palka za porod....

boldy
11. mar 2008

ahojte babulky,
tak vidim, ste to tu riadne roztocili... mam co citat... stale vas citam len nemozem stale prispievat... zdravim vsetko nove baby aj tehulky a snazilky ako ja... by ste nam tu tehulky mohli aj par virusikov poslat 😉 aby sme sa aj my k vam pridali a riesili babatkovstvo 🙂 ... pozdravujem vsetky baby a tie co poznam silvy, twix, alex....pekny den prajem

tinavieden
11. mar 2008

ahojte mamicky,ako sa mate?Dnes je uprsane pocasie 😔 no snad sa to zlepsi.My sa mame ok len moja mala nechce ani za svet pit z flase uz sme skusali rozne aj cumle aj flase a nic vypluva to. Mali ste ale mate niekto podobny problem?Neviem ako ju to naucit.Uz to skusala aj moja mamka aj svokra aj manzel a nechce 😢

twix tak to byvas blizko pri mojej svokre ona byva pri Friedhofe Groß Jedlersdorf a do Sparu chodime nakupovat dost casto ved je to len kusok.
Little Suns je blizko nas kde my byvame no zacneme tam asi aj my chodit ale ked mala podrastie.Kolko ma Tvoja?
A ako citam tak cakas druhe babätko gratulujem ako aj ostatnym co cakaju babätka.

ronnda prajem skore uzdravenie. Ja som mala tak pred 2tt tiez taketo stavy celu noc som stravila na zachode slo to von zo mna zo vsetkych otvorov ale na druhy den to preslo bol to nejaky virus. Tak nech to aj u Teba rychlo skonci lebo neni nic horsie ako nevladna mamina.

silvia2406
11. mar 2008

ahojte babulky, tak ja som uz doma od lekara. vsetko je tak ako ma byt. babatko ma 11,7mm, to je priblizne na 7/3, srdieckp buchalo o 106 😵 😵 😵 (kuk do mojho albumu)
jasterka, mne predpisal to iste co tebe a dnes sme sa o tom rozpravali, tak mi povedal, ze dostavam to najlepsie z najlepsieho, tak sa vraj nemam nicoho bat a mam si vychutnavat tehotenstvo. ta cena za porod je riadna palka, ja si mam do konca tohto tyzdna najst nemocnicu kde chcem rodit.

baby, tie, ktoré ste uz rodili odporucte mi prosim nieco. dobre ohlasy som pocula na franz-josef, ale inak nemam vobec prehlad.

a vsetkym snazilkam posielam tehu virusy TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

wienika
11. mar 2008

ronnda, dufam, ze ti je uz lepsie, cajik a suchy rozok urcite pomozu 😉

lea doobeda nic moc asi dve lyzicky jablcka, trosku cajiku, potom spinkala asi hodinu, teraz som jej dala zeleninku, nieco zjedla a vypila este 50ml mlieka, no nic moc, ale aspon nieco. ale evidentne je nervozna, lebo ani hrat sa nechce. len na rukach 😒 aj tvojej urcite pojdu zubky...neviem, ale hovori sa, ze boli len to prerezanie, ale ona uz ma obidva zuby vonku, ten druhy este nevidno, ale ho citim, ten prvy uz vidim, ked ma otvorene usta. nastastie nema teploty, len dnes troska hnacky.
ja byvam v 18tom, ale na hrane s 8 a 9tym...takze to mam celkovo vsade blizko...do oberlaa pojdem urcite, mozem ist hociktory den? ak ano, tak pojdem zajtra.

tina, my sme tento problem nemali, lebo ja som davala moje odstriekane mlieko s flasky uz do narodenia,jedine, co mozem poradit je len trpezlivost, ked bude velmi hladna, vypije aj z flasky... ona vie, ze dostane prsko, deti su opice 😀 a skusala si aj ine cumliky? moja chce napriklad len z jednej flasky, ale na zciatku jej nevadila ani jedna, cim je starsia, tym je vyberavejsia....mojej vyhovuje ten zn. MAM....

boldy, dufam, ze aj ty coskoro pribudnes medzi tehulky.....myslim, ze je to nakazlive 😉

jasterka, to je ozaj strasne vela penazi, radsej si ich usetrite na bytik a na babatko, budete potrebovat vela veci...porod zvladnes aj normalny, tu je to uplne super, uz tu o tom baby pisali....
gratulujem k tej bodke a o 2 tyzdne uz budes vidiet aj srdiecko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre