Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

pat242
6. sep 2012

Ahojte maminy nebyvate niektora Traiskirchen-Wienersdorf?o mesiac sa tam stahujeme

sisamato
6. sep 2012

Ahojte,
chcela by som sa spytat mamiciek z Viedne, nechodite nahodou na nejaky kurz nemciny? je take neico vobec pre cudzincov za nejaky mensi poplatok?vdaka

marlene
6. sep 2012

@sisamato ,skus cez uni ,robia kurzy nemciny a su ovela lacnejsie ako cez vhs a maju aj lepsiu uroven. u nas stoji semester medzi 60-80 euro.

katharrina
6. sep 2012

@sisamato Ahoj, gratis mas kurz od AMS, musis sa teda nahlasit na prislusny urad prace v tvojom Bz. a povedat, ze by si chcela kurz, mozno budu vymyslat, neviem ako to na AMS bezi, ale trvaj na tom, ze sa chces pre uplatnenie naucit nj a daju ti ho. Inak skus este deutsche Akademie na Karĺsplatzi, vraj je tiez ok. Kurzy su vsade drahe.

sisamato
7. sep 2012

@marlene a
@katharrina dakujem, zistim si blizsie info 🙂

katharrina
7. sep 2012

@sisamato kludne mozes napisat, co budem vediet poradim 🙂

sisamato
7. sep 2012

ahoj, pozerala som si tu deutsche Akademie, vyzera to celkom fajn s tou zlavovou poukazkou...ale urcite sa budem pytat na urade prace tiez...my vycestujeme s rodinkou az zaciatkom buduceho roka takze mam cas, len si dopredu zistujem co a ako...nechhem byt ako teliatko, ked mi bude treba aj skolku pre deti vybavit...

sisamato
9. sep 2012

ahojte,
mozem sa vas este spytat kolko na SK cca stoji preklad uradnych listin do NJ, napr. vysokoskolsky diplom, doktorsky, sobasny? dakujem

marlene
9. sep 2012

@sisamato ,
ak to potrebujes do rakuska,musis to dat prelozit v rakusku,rakuskym overenym prekladatelom,inak ti to neuznaju.

katinka71
9. sep 2012

@sisamato tie dokumenty co pises som si dala prelozit na sk za 20 eur,mne to uznali vsade,len ku sobasu v at som si musela vsetky pozadovane dokumenty dat prelozit overenym prekladatelom v at

sisamato
9. sep 2012

@marlene a
@katinka71 ano do AT. tak vy ste sa teda trafili, aj aj.... 🙂 . tak ako pises Katka, teda aj na SK? dik

katharrina
10. sep 2012

@sisamato tiez som si vsetko prekladala tu, je to lepsie, lebo nie vsade ti budu akceptovat sk prekladatela, poznam dobru prekladatelku, slovenku, milu pani, robi celkom rychlo, ak potrebujes napisem kontakt

odabinka
10. sep 2012

Ahojte 🙂 Hladam nejaku sikovnu zienku vo Viedni, ktora vie upiect peknu tortu 🙂 Najde sa???

katharrina
11. sep 2012

@odabinka no ked najdes, posli kontakt 🙂 aj my budeme potrebovat, zatial som kuk len v BA

renca910
11. sep 2012

najde sa tu nejaka tehulka,ktora pracuje v at ako opatrovatelka a po porode ostava na sk?chcem Vas poprosit baby o info ako je to s materskou ked by som si ju uplatnila v rakusku,citala som ze su problemy s vyplacanim potorm rodicaku a odvody sa musia platit,mate s tym niektora osobne skusenosti???velmi pekne dakujem za kazde info 😉

sisamato
11. sep 2012

@katharrina dakujem, napisem potom do IP

sisamato
11. sep 2012

Ahojte,
rada by som sa spytala mamiciek skolakov v AT kolko ich asi vyjde financne dieta na jedne skolsky rok. Znamy co ma teraz prvacku minul zatial 150 eur (pomocky, skolne, oblecko atd.), co je celkom slusna suma...ale tu sa za vsetko plati, aj za toaletak v skolke...

katharrina
11. sep 2012

@sisamato ok 🙂

luciferinka
11. sep 2012

Nenajde se tu nějaka mamča z okolí Graz,nejlépe Leibnitz (Steiermark)..bydlím už tady přes rok a nemám tady žádnou kamarádku,s kterou bych zašla na kafé,nebo kočárkovat 🙂

odabinka
11. sep 2012

@katharrina OK 😉 ale zatial nic ☹ Ja chcem malemu na narodeniny... Este mam sice cas, ale uz sa chystam 😀

katharrina
11. sep 2012

@odabinka ved som myslela, ze to pre neho 🙂

topepeter
13. sep 2012

Býva niekto pri Hollenstein an der Ybbs?

nadia2801
13. sep 2012

Ahojte nevie niekto z vás o Slovenskej materskej skole vo Viedni ? ďakujem pekne 😔

lauraa
13. sep 2012

@sisamato moja dcera zacala chodit do prvej....skolska taska 150 eur, knizky, pisanky zo skoly 55 eur, obaly , pastelky, farbicky, stetec, obaly na vytvarnu 50 eur(dostali sme prepisanu znacku Jolly vsetko od ceruziek az po farby, nie je to na kazdej skole),na telesnu maju skolsky dres s logom skoly 60,k tomu dvoje tenisky jedny s bielom podrazkou do telocvicne , na von musi mat druhe ,takze 40 eur , to su zakladne veci, teraz k tomu pride poplatok rodicovsky prispevok 20 eur, poistenie v skole 7 eur, na papier a kopie 20 eur , nejaky casopis povinne 12 eur, kazdy druhy mesiac 10 eur na bastlovanie, dalej platime jej mlieko 8 eur mesacne, obedy 4,20 na den ,skolu mame od 7.45 do 11.50 ak si dieta nevyzdvihnes muzes si priplatit za druzinu.... asi zhruba naklady na prvy rok.....druhy usetris za skolsku tasku......

sisamato
13. sep 2012

@lauraa vdaka za info 🙂 to taska tolko stoji ci si to tak rozpisala? asi sa na oblecko a topanky oplati ist na SK ci nie?inak to nie su nejake velke rozdiely nez na Sk...

sisamato
13. sep 2012

apropo, dnes je na Sk skolach strajk....nikoho nezaujima kde nechas dieta...a dnes v spravach bolo ze podla OICD nas stat, pootm Juzna Afrika, Brazilia a este ejdne stat vzraza iba 1% do VS...to hovori za vsetko...tu na SK sa najprv stavaju kostoly, krcmy a az potoms a mysli na deti...

suzaneee2
13. sep 2012

Ahojte zenicky..vie mi niekto poradit,ci existuje nejaka hranica nato aby som mohla poberat Wochengeld??..myslim tym ci je stanovene kolko mesiacov resp.rokov musim platit odvody aby som mohla poberat Wochengeld a nasledne aj rodicovsky a matersku?..dakujem

lauraa
13. sep 2012

@sisamato nie, to len taska do skoly, odlahcena , stoji od 150 eur do 200, kupis uz aj za 70 eur ale vsetky mali cez 1kg, ja som vyberala lahsiu (ma len 600g) a trosku som pozerala aj na kvalitu,anatomicky tvarovanu apod..... kupovali sme ju v akcii zlacnenu na 150 dufam ze ju bude mat aspon 2 roky......takze nas prvy den v skole stal cez 400 eur bez oblecenia teda ak neratm tie kratke gate a tricko na telesnu , ktore som musela objednat........na sk chodim malo takze sa po obchodoch nenahanam , to radsej stravim cas s rodinou, maminoum kamaratkami, preto ani ceny za oblecenie a topanky nemozem porovnat , nemam o tom prehlad, ja by som skor povedala ze jedlo v skolach je na sk ovela lacnejsie, ved ja za obed malej zaplatim 4, 20 ☹ denne....

kilian
13. sep 2012

@lauraa @sisamato este co k tym vydavkom vsetko pride,prva trieda je este nic. 😀 😖 😖

lauraa
13. sep 2012

@kilian 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre