Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lussinka22
31. jan 2013

@lauraa no nejake oblecenie .... taopanky, bundy a teke podobne stranyka ako je OTTO atd...

marlene
31. jan 2013

@lussinka22 ,
boden,mark&spencer,baby walz,la redoute ,cyrillus ,next sa da objednavat do rakuska online . ja objednavam najradsej ale cez ebay uk.

lussinka22
31. jan 2013

@marlene a kolko to vyjde postovne cey ebay.uk ?

lauraa
31. jan 2013

@lussinka22 moja oblubena zalando.at 😉 najdes vsetko..... 😀 😀

lussinka22
31. jan 2013

@lauraa no super paradna stranka.... a este nejaku nevies :D

marlene
31. jan 2013

@lauraa ,veru hej ,zalando je super 😀

marlene
31. jan 2013

@lussinka22 ,

ja sa vzdy dohodnem s kupujucim,väcsinou okolo 4-5 libier do rakuska.

monikkka92
31. jan 2013

@luciferinka Ahoj! 🙂 Ja byvam v Grazi tiez takmer rok a nikoho tu nepoznam :-/ My este babo nemame ale malo by sa narodit do 5 tyzdnov! chodievas aj do Grazu?

julietta246
1. feb 2013

@lussinka22 tu je obchod s kocikmi, je asi jeden z najvacsich, v ktorych som bola vo Viedni a velmi mily personal, mozem len odporucit: http://www.kinderwagen-cindy.at/

mikaela12
1. feb 2013

Ahojte baby, vie mi niektora poradit obchod vo viedni kde dostanem kupit topanky - ortopedicke na prve kroky, cca cisla 18, 19, najlepsie aj vyskusat, takze nie online obchody, dakujem 😉

andulka81
1. feb 2013

Pre baby ktore tuto stranku nepoznaju ;) www.vertbaudet.co.uk - delivery do UK, ak ma niekto znamych tam, www.vertbaudet.com - delivery do celej europy ale zlavy nie su az take velke ako na co.uk. Topanocky objednavam malej vyhradne z UK amazonu - popozerajte znacky: babybotte, froddo, naturino, aghata ruiz de la prada, ricosta, primigi, geox, umi, noel, teva, birki (leto) , karrimor, olang (zima) pripadne tiez vertbaudet, je toho dost ;) treba priebezne kupovat, ceny kolisu... 😀

andulka81
1. feb 2013

k tym topanockam na amzone.co.uk: tiez znacky garvalin, biomecanics, start rite, podlers kids, Step2Wo a kickers.

andulka81
1. feb 2013

@mikaela12 ahoj , rozumiem presne preco chces babatku merat nozku ale mozno by toto stalo za klik 😉 http://www.amazon.co.uk/Biomecanics-Toddler-111... jedny z najdravsich topanociek, ake sa dnes vyrabaju. mame uz 3 v poradi 🙂 uzasne pohodlne, kozena stielka, kuk nahlad ostatne foto. Pripadne: http://www.amazon.co.uk/Biomecanics-Granate-Bab... Cislovanie je pod sizing info.

luciferinka
1. feb 2013

@monikkka92 ahojky,to jsem ráda,že jsi napsala 🙂 .Určitě bych tě ráda moc poznala,protože jsem neměla za ok a pul možnost si najít nějakou kamarádku.Do Grazu občas jezdíváme,třeba na nákupy nebo tak..Takže miminko budeš mít v březnu koukám,stejně jako ,já,jen před rokem 😀. Kde budeš rodit? Zdřejmně v Grazu,že?

monikkka92
1. feb 2013

@luciferinka Jej sranda. No termin mam 6.3 ale dufam, ze to bude skor 🙂 Tiez dievca 🙂 Hej, rodit chcem tu v grazi. Je tu super nemocnica. Ty si rodila tu v rakusku, ci? Tak ked pojdes do Grazu daj urcite vediet! Ja uz teraz nejdem ani na Slovensko, lebo uz len 5 tyzdnov, tak nebudem riskovat 🙂 takze som stale tu 😀

monikkka92
1. feb 2013

@luciferinka inak neviem ta pridat medzi priatelov.. chce to odo mna registraciu na ceskom mk... to sa musim znovu registrovat, nevies? cudne.. 😒

luciferinka
1. feb 2013

@monikkka92 jeee to je ale náhoda,já měla termín přesně 6.3. ,ale porodila jsem 13.3. v LKH Leibnitz,už tu porodnici,ale zavřeli,bohužel. V leibnitz taky žiju,je to od grazu zhruba 40 km.Já se na slovenského konika neregistrovala,taky to po mě chtělo,ale já se jen přihlásila do přihlašování,jak to běžně dělávám na českém koníkovi a normálně mě to pustilo 🙂

monikkka92
2. feb 2013

@luciferinka Fakt? tak to je super nahoda! 🙂 to je podla mna super obdobie, lebo uz pride jar a bude len krajsie.. tak som sa prihlasila a ide to... Takze v leibnitz byvas rok a pol? Ja takmer rok v Grazi. A vies dobre po nemecky? Ja sa ucim, ale kym daco poviem 😀 Mas priatela/manzela z rakuska?

luciferinka
2. feb 2013

@monikkka92 Celkově ve steiermarku jsem něco málo přes dva roky,ale v Leibnitz bydlím rok a pul,ne přimo v centru,ale v takové vesnici 20 minut vzdálené od Leibnitz a je tady strašná nuda.Už jsem zkoušela snad veškeré možnosti,jak si najít nějakou kamarádku a nějak se mi to doposavad nepodařilo.Chodila jsem na předporodní kurzy,do fitka chodím už třičtvrtě roku,dala jsem si i inzerát na nějakém baby portálu,dneska jsem byla na první baby plavčo a nějak se mi stále nedaři 😖 .Tak s němčinou si myslím,že to jde,zvládnu co se potřebuji domluvit a co je mi k životu potřebné rozumět a domluvit se 😎 . Manžel je Rakušák.A co tvuj muž,je taky odsud,nebo Slovák?Máte už vybrané nějaké jméno pro holčičku?

monikkka92
3. feb 2013

@luciferinka Hej to ti uplne rozumiem. Ja tiez chodim na ten predporody kurz, ale s priatelom, takze to je ine.. Chodila som na kurzy nemciny, ale teiz som dako nikoho nenasla.. Cvicit sa mi teraz velmi nechce 😀 ale potom by som chcela.. Ja som nasla jednu babu tu na MK co byvala oproti o na rovnakej ulici, alepred dvoma mesiacmi sa prestahovaliznovu na SR 😒 Aj ked sa zda nie je to lahke 🙂
Hej aj moj priatel je rakusan.. ale rozpravame sa po taliansky. V taliansku sme sa spoznali a akosi nam ostala taliancina ako spolocny jazyk 😀
Hej meno mame Eliana.. zatial teda..ale uz sme tak zvyknuti, ze ho asi nechame 🙂 Aj vy ste vybrali pekne meno!

luciferinka
3. feb 2013

Tak to máte pro holčičku moc hezké jméno. Bude to tvé první dětátko?A co vybavičku,máte už všechno připravené,nebo budeš dokupovat ještě,až se malá narodí.V které porodnici v Grazu budeš rodit? Moc to tam neznám,ale tipuji,že to bude LKH Graz,jinou totiž taky neznám 😎 .My tam byli par krát s malou,naposledy ted v pátek na rentgen,vyskočila totiž z postýlky ☹ ,ale ¨nic se ji naštěstí nestalo. Bydlíš přímo v centru Grazu,nebo někde poblíž?

luciferinka
3. feb 2013

@monikkka92 jsem tě zapoměla označit.. 😀

katharrina
4. feb 2013

máte niekto skúsenosti, keď dieťa doma rozpráva slovensky, v jasliach sa naučí a hovorí nemecky a v škôlke začne ešte aj s angličtinou, nie je to moc? dik za info

kuschel81
4. feb 2013

Ahojte,vie mi niekto poradit co sa tu ma pobalit do porodnice? Myslim tym pre matku,.

lauraa
4. feb 2013

@katharrina nie je.ja s dcerou len slovensky Manzel nemecky a skolke v 3 rokoch zacali s anglinou

katharrina
4. feb 2013

@lauraa no v tvojom pripade nie, to je jasne, lebo sa rozprava s jednym rodicom jednu rec a s druhym druhu, to viem, ze je to ok, ale my budeme len sk a v jasliach zacne s nj a o rok vo skolke s aj a toho sa trochu obavam, ci to nebude vela

katharrina
4. feb 2013

@kuschel81 posli mail adresu poslem ti zoznam

lauraa
5. feb 2013

@katharrina deti sa ucia rychlo.poznam dost slovenskych rodin .ked deti zacali nemecky rozpravat az v skolke a zaroven nabehli na anglictinu. Od vyucovania anglictiny v skolke nemozes ocakavat vela.ine je to uz teraz v prvej ...

katharrina
5. feb 2013

@lauraa ok, viem, že jeden jazyk je normálne sa začať učiť, len som sa trochu obávala ešte aj toho ďaľšieho a tiež ma potom napadlo, že to nebude ako v škole a ak sa niečo na neho nalepí ok, ak nie nie, nebudeme stresovať.
Vieš ako to je so spaním vo škôlke? Lebo nám tu povedali, že už od škôlky deti poobede u nich nespia, je to všade tak?

marlene
5. feb 2013

@katharrina ,
deti su schopne naraz orientovat v 6 ich reciach ,poznam jednu rodinu kde rodicia hovoria kazdy s dietatom svojim materinskym jazykom ktory jeuplne odlisny, medzi sebou hovoria jazykom krajiny kde studovali a zoznamili sa, ziju v rakusku a dieta chodi do anglickej skolky ,ma 6 rokov a hovori vsetkymi jazykmi 😉
moja skusenost zo skolky je taka ,ze napr. u syna deti ktore nechceli spat isli s ucitelkou do vedlajsej miestnosti a mhi si citat alebo kreslit,ale nesmeli behat , u dcery to bolo tak,ze vsetky deti si museli ist lahnut ,niektore spali ,niektore len oddychovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre