Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

avnia334
15. mar 2013

@avnia334 a ozaj ak tvoja nezacala chodit este do skoly tak na tvojom mieste jej dam odklad a sup s nou do
rak.skolky.naozaj.kamoska to tak spravila a ja to lepsie.mohla som aj ja.mohla vediet teraz perfekne nemecky.

mikaela12
16. mar 2013

@lucia2105 Aaaa zas som si to neskoro vsimla, ked pojdete nabuduce niekam s detickami, dajte vediet, rada sa k vam pripojim aj s malym. 😉

mimajo
16. mar 2013

@avnia334 prepac, len sa chcem spytat, do ktorej skolky, resp. kde v 10. bezirku ide? pracujem tu, takze viacere skoly poznam

avnia334
16. mar 2013

Ona je uz druhacka takze do skoly.este neviem,asi co bude najblizsie k nasmu domu.chcem rakusku.

avnia334
16. mar 2013

@mimajo do rakuskej niekde co je najbizsie k nasmu domu

mimajo
17. mar 2013

@avnia334 ja pracujem ako ucitelka v druzine a mam deti z roznych skol. ak nahodou byvate blizsko reumannplatz, tak sa snaz vyhnut quellenschule - tam su len cudzinci a uroven nulova.

avnia334
17. mar 2013

Ahoj byvam pri reumanplatzi.diky za info.a ta skola je slovenska? lebo ja by som chcela rak.skolu.mozes poradit aku? Dakujem

mimajo
17. mar 2013

@avnia334 , zavisi, kde byvas, kedze do skoky sa zapisuje podla "schulsprengel" - ulice su urcene, kde do ktorej skoly ide. iba ak je v inej skole miesto, mozu ale nemusia ti zobrat dieta. ak byvas priamo reumanplatz, tak asi patrite do quellenschule, ta je pri zastavke elektricky 6 - je to obrovska skola, no len cudzinci, tak sa ti dieta po nemecky zarucene nenauci. lepsia je na keplerplatz, tak ako je kostol. je to aj anglicka zakladna, no aj rakuska, ked chces do skoly od septembra, tak sa musite poponahlat, prihlasky uz boli. este je dobra na ettenreichgasse, to je hore, jedna zastavka ako chodi autobus 66.

avnia334
17. mar 2013

@mimajo mi byvame pri reumanplatzi na puchsbaumgasse.je to kusok.a velmi ti dakujem za info.

mimajo
17. mar 2013

@avnia334 asi mas najblizsie pvs waldkloster. je to sukromna, patri k cirkvi, no to takmer nic neznamena (neviem ako k tomu stojis) a velmi dobra skola.jedna z mala sukromnych v 10. bezirku. my sme tam povodne chceli dat maleho do skolky.
www.pvs-waldkloster.ac.at/

mimajo
17. mar 2013

@avnia334 zabudla som, samozrejme sa za sukromnu plati - mesacne ca. 130 eur.

lauraa
18. mar 2013

@mimajo

🙂

avnia334
19. mar 2013

Ja platim sukromnu 250 kazdy mesiac.niekedy aj viac.ale to je jedno.. Nejaku skolu uz najdeme

lauraa
19. mar 2013

@avnia334 myslis skolku nie.... my platime za skolu 360 mesacne pausalne

avnia334
20. mar 2013

@lauraa ziadnu skolku..skolu.

lauraa
20. mar 2013

@avnia334 budete menit skolu?

margareta76
26. mar 2013

Mam na Vás prosbu - stretli ste sa už s prípadom, ze by do slovenskej rodiny v Rakúsku - vo Viedni prišla opatrovatelka k deťom nemecky hovoriaca, najlepsie rakusanka? Deti nevedia vôbec po nemecky a mamičke by sa tiež nemcina zisla 🙂 deti su vo veku - 5 rokov, 4 roky, 2 roky. Dakujem. Myslite, ze je to reálne , ze by sa niekto nasiel? Dakujem vopred za Vaše odpovede.

lauraa
27. mar 2013

@margareta76 samozrejme je vela zdruzeni co ponukaju opateru deti. Len tieto pracuju len dohodnuty cas.Tages Mutter .leihoma.... Staci preklikat stranky...

margareta76
27. mar 2013

@lauraa: Dakujem velmi pekne za príspevok, hneď si mi zlepšila den 🙂 nevedela som, ze niečo take existuje.

luciferinka
27. mar 2013

Ahojky,už jsem se pár krát ptala,ale jelikož přibývají stále nové maminky,zeptám se znovu 🙂 .Najde se tady nějaká maminka z okolí steiermark? Graz,Leibnitz a blízké okolí.Díky 😎

pstroska1984
27. mar 2013

http://www.facebook.com/#!/groups/330597893719016/ baby toto je stranka mamiciek ci z ceska alebo slovenska zijucich v rakusku ..tak ak mate zaujem radi vas privitame..

pstroska1984
27. mar 2013

niekto z 22.bezirku okolie kaisermühlen na kocikovanie??

alenocka777
29. mar 2013

Ahojte maminky žijúce v Rakúsku.Chcela by som sa vás opýtať či si popri materske privyrábate a ak áno ako?A vedeli by ste mi niečo poradiť čo by som mohla robiť aj doma?Ďakujem 🙂

strelnica
1. apr 2013

Mamicky, ktore ste rodili v Rakusku a nie velmi davno, vedeli by ste mi dat nejake info ohladom OCKOVANIA? mame termin cobydup (zajtra 🙂 ) a kedze sme sa len nedavno pristahovali, nestihla som si to pozistovat. Ak som dobre pochopila lekara v porodnici, ockovania su odporucane, ale nie povinne. Ale kedy a na co sa zvycajne ockuje? Mate skusenosti (pozitivne, negativne?), nejake odporucania? Popripade mi viete poradit stranku, na ktorej by som sa dozvedela viac? Dakujem!

strelnica
1. apr 2013

@pstroska1984 pozeram, ze ta FB skupina su mamicky z Viedne, ano? my sme totiz az v Tirolsku :(

vlasta222
3. apr 2013

@suzaneee2 Ahoj! Chcela by som sa opýtať ,ktorý ten Amtsartz vo Viedni to má byť.Ja som bola iba za gynekologom a KBG mi odpisalo,že to musí byť Amtsartz,ale kde ho nájdem?Odporúčiš mi niekoho?

adriana89
6. apr 2013

@strelnica presne Aj Ja Som Sa Chcela Pridat Ale Je To Len Pre Mamicky Z Viedne Tak Tam Aspon Pisu 😵

marlene
6. apr 2013

@strelnica ,

nasa pediatricka nechala rozhodnutie na mne,ja som zaockovat dala,ale ockovanie som oddialila ,uplne bez probelmov .
tu je link,su tam vsetky odporucane ockovania a vsetko okolo toho.
http://bmg.gv.at/cms/home/attachments/8/5/4/CH1...

suzaneee2
7. apr 2013

@vlasta222 ahoj...no to si musis najst tebe prisluchajuci Bezirksamt...neviem v ktorom Bezirku si....ale kazdy Bezirk ma svoj Bezirksamt..to najdes v zlatych strankach alebo sa opytaj na nejakom urade,ze kde najdes Bezirksamt k tvojmu okresu...a tam su Amtarzti...to uz si potom najdes tel.cislo a objednas sa k nim...vela stastia prajem

marlene
7. apr 2013

@margareta76 ,

skus cez caritas leihomu,alebo nejaku studentku na poobedie .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre