Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dicinka1
31. júl 2013

@suzaneee2 poradíš? 😉

dicinka1
1. aug 2013

pomôže niekto??treba mi napísat životopis..a preložit do nemčiny.

megie
1. aug 2013

@marlene teraz v novembri bude mať 6 rokov. Tu som ju ešte nedala do školy. Ale 7 ročnú mi ju do vorschule asi nedajú.. či? Ja sa pokúsim naučiť ju nejaké základy, tu v PK vôbec nemajú nemčinu pre deti, len angličtinu, ale neviem či to bude stačiť.

megie
1. aug 2013

@maximaty
@marlene
@mimajo ďakujem baby za odpovede 🙂
Radi by sme išli do AT niekedy budúci rok, najneskôr 2015.

kaja1981
1. aug 2013

Baby čo sa oplati kupit z rakuska mylsim kava prašky atd...,manžel je v rakusku aby som mu dala zoznam co nam ma kupit...🙂 co sa oplati co je lacnejsie a kvalitnejsie ako u nas
😀 dakuje.

marlene
1. aug 2013

@kaja1981 ,
moja kamoska si vzdy ked je tu kupuje na bipa kartu pracie prostriedky a vsetko v podstate co je v akcii. viem ,ze chodi aj pravidelne do hainburgu a v bille si kupuje bio kurcata,mäso -ale nie preto ze je lacnejsie,ale kvoli kvalite. no a dva krat za rok ide nakupit oblecenie pre seba a syna.

suzaneee2
2. aug 2013

@dicinka1..🙂..ak napises ako..velmi rada poradim..🙂)..

inno25
3. aug 2013

Zdravym Vas tu.
Prosim Vas.
Zhaname niekoho kto pracuje s papiermi pre finanzam.
Potrebovali by sme spravit a vybavit papiere na pridavky pre nasho spuntika a aj vratenie preplatkov.Nasiel som jednu pani vo Wiedni ktora sa tym zivi ale to je polka a tej nejak extra nerozumiem.Ja tu pracujem uy dva roky na stavbach a nemam sancu sa niekam dostat to skusit vybavi a moja nemcina si myslim nieje az tak dobra aby som tomu vsetkemu tam pochopil 😢 Prosime Vas ak niekoho takeho poznate poslite nam prosime kontat.Velmi nam s tym pomozete.Dakujeme

dana_l
5. aug 2013

chcela by som odporucit vsetkym tuto rozpravku - Maly Princ - v nemcine. nase mali 4 a 5 rokov ked som to nasla v tv a je to jedna z oblubenych rozpravok. ma to vela dielov a su krasne urobene.
http://www.youtube.com/results?search_query=der...

dana_l
5. aug 2013

ten link by mal ukazat vsetky rozpravky ale ak nefunguje tak tu je iny pribeh

https://www.youtube.com/watch?v=_pgwn0k115w
pstroska1984
5. aug 2013

poznate nejaku pekarku co pecie vo viedni torty?? Dik

megie
6. aug 2013

@dicinka1 ahoj, a ty by si mi vedela poradiť ako sa dá ziskať živnostensky v AT? čo na to treba všetko? či záleží aj od konkrétnej živnosti? ja mám masérsky kurz s certifikatom v sk aj v Nj.

dicinka1
6. aug 2013

@megie za mna vybavuje agentura.rada by som pomohla.

megie
7. aug 2013

ahojte baby,
podľa tohto http://www.rakusko.com/ako-vybavit-zivnost-v-ra... to vyzerá, že stačí v rakúsku živnosť len "ohlásiť" že nie je potrebné dokladovať určité roky praxe alebo podobné záležitosti. Je to tak? Máte niektorá informácie, skúsenosti?

misicka237
7. aug 2013

@denaalubos my sa tam ideme stahovat, prosim ozvi sa

misicka237
7. aug 2013

@dicinka1 napis

megie
8. aug 2013

@zuzana581 radšej si zalej normálne fenikel (semiačka) ako ten granulovaný čajik ...

megie
8. aug 2013

je tu niekto z Mistelbachu? a tam poblíž...

julietta246
8. aug 2013

@megie My byvame sa severe Viedne, ak by ste nasli nejaku dedinku, mestecko este smerom na zapad, tak by to nebolo k nam daleko 🙂

marianna28
10. aug 2013

@megie ahoj, ja som z Hohenau - Mistelbach pobliz.... 😉

marianna28
10. aug 2013

@dana_l kraasne a to som akurat beznadejne hladala pre malu nieco pekne 😵 😵 😵 esteze sa najdu dobre duse 😉 este daj nieco aj v sk - malu ucim po sk, ale asi som na nu slaba, reaguje dost na nj....

marianna28
10. aug 2013

@megie podla toho, co viem od znameho (je ale rakusan) prax mat nemusis - staci ti certifikat - teda ak ti ho uznaju, co by mali, kedze je aj v nj.... otazne je, ci a ako si ziskas ludi na masirovanie - ja tu chodim ku kamoske - tiez rakusanka, ma uz takmer 50 a certifikatov velmi vela - nema sice o klientov nudzu, ale zaciatky mala tazke.... ak vies dobre nemcinu, vyskusaj sa zamestnat normalne v rheuma zentre v mistelbachu a mas po starosti.... 😉

marianna28
10. aug 2013

@dicinka1 myslim, ze sa tu z rakuska na teba nic nevztahuje, kedze si porodila na sk - tu predlzena rodicovska neexistuje - sice doma ostat mozes, ale bez prachov, pridavky na 1 dieta su ca 200 ecok kazde 2 mesiace. A vas tatko ostava na rd, teda ostava na sk aj s malou, takze tam tuna asik nic nevyjednas.... Jedine ak dokazes, ze si jedina zarobkovo cinna osoba v rodine, viac ziskas, ak ste neni manzelmi ;) na uradoch tu ide vsetko rychlo, da sa to obehat, treba vsak vedet dobre komunikovat a vedet povedat, co clovek chce 😉

dana_l
10. aug 2013

@marianna28 ja som nasim pustala macka uska ked boli male. boli to jednoduche pribehy, krasne tam pomaly rozpravali takze deti sa mohli pekne naucit slova. teraz su uz starsie tak rozumeju aj viac a pozeraju aj matko a kubko a ine co najdem na nete. ty to mas jednoduchsie lebo mozes aj v telke mozno najst slovenske programy.
ak ti manzel rozprava po nemecky tak bude prevazovat v dome nemcina uz od mala. ale nevzdavaj to a drz sa len slovenciny. ona bude rozumiet a ked bude chodit na prazdniny na svk tak sa aj viac rozhovori.
ale nepotesim ta, nase velke odkedy chodia do skoly tak na 90% rozpravaju po anglicky. musim ich upozornovat aby "prepli" na slovencinu.

marianna28
10. aug 2013

@dana_l macka uska jej aj citam - ze ma trubku nenapadlo ho zapat cez net 😀 fakt som nejaka oblbnuta volako.... sk programy v telke nevyhrabem - slovaci su uz len na digi - este v dome, kde sme byvali predtym mi isli cesi, tuna uz ani to....
Manzel je rakusan, coto vie po sk, ja teda na malu len po sk (teda ak sme tuna len my, ak su navstevy, tak nj), ono mne by stacilo, keby sa aspon so slovencinou nestratila, nemusi vedet perfektne - aj ja uz po rokoch fakt ze splietam niekedy tak hrozne, ze si nerozumiem ani ja sama sebe.... Na sk na prazdniny chodit nebude - nema kam ☹ ale rozmyslam, ze pojdem v skolke, kde bude chodit ucit sj deticky, tak snad ju to nakopne.... aj na vymenne pobyty jednodnove so sk detickami bude chodit, ked uz je polovicna slovenka, nech to je aj pocut, nielen vidiet 😅
Ani ma neplas, ze do skoly - tazko znasam, ze ten cas tak leti a z maleho babatka mam doma velku babu 😅 nito este ze velka skolacka a potom pubertacka a tak dalej.... 😅

dicinka1
10. aug 2013

@marianna28 ok dakujem..patria mi rodinne pridavky+danovy bonus spolu 170 euro

dana_l
10. aug 2013

@marianna28 sa smejem, ze este nezistila macka uska "nazivo". no I ja som uz velmi dlho prec a niekedy rozmyslam ze ci poviem dobre nejake slovo alebo si len tak myslim, no to davam tomu slovosledku. hruza niekedy so mnou. moj je nemec takze my to mame tuna na tri reci. ale vies, detom sa to nejako nepletie. skor povedia ze nevedia. lebo ked bola najstarsia mladsia tak automaticky odpovedala mne po svk, muzovi v nj a detom na ulici v aj. teraz sa len tak prehodila na tu anglictinu. aj medzi sebou sa budu len po anglicky. musis byt dosledna a na malu len po slovensky. ja nech som hocikde tak na deti len po mojom. nezaujima ma ze ini nerozumeju. vsak nebudem ludi ohovarat, rozpravam sa s mojim dietatom. viem ze niektori to mozu brat ako urazku ale zase tuna kedze vacsina ma predkov odniekial inakade tak to beru v pohode. skor v Europe na to zazeraju 😝
nase som mala teraz cely jul v slovenskom tabore. ucitelka vravela ze maju 25% slovensky rozumejucich a hovoriacich a ten zvysok ani ceknut. takze tam mali oba jazyky. ale no co uz narobim. ja viem ze rozumeju vsetko len uz nechcu odpovedat. takze drezirujem a drezirujem aby sa mohli potom dohovorit aj doma ked raz prideme pozriet

dana_l
10. aug 2013

@marianna28 este ma napadlo zeby si mohla malej pustat rozpravky na cd ked idete v aute alebo aj doma. nech toho cim viac pocuje. mne sestra nejake dala a je uz aj u nas vyber na pocuvanie.

dana_l
10. aug 2013

@marianna28 este ma napadlo pustat krtka. sice nerozprava skoro nic ale I tak je krasny 😵

megie
12. aug 2013

@marianna28 práveže neviem, či viem dobre nemčinu :D mala osm ju na škole, teraz chodím na "doučko". A bez praxe ma tam asi nevezmú. O tom viem, že začiatky sú ťažké, klientela sa hľadá 2 roky.... ďakujem za info ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre