Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

simi37
24. nov 2013

@mamilia my na jar staviame ,sťahovanie asi jún, júl . Makačka to bude , ale už keď sme sa nato dali , musíme to zmaknut 🙂 vy sa kam chystáte ?

mamilia
24. nov 2013

@simi37 ved to makacka-- ale bude to stat za to... ja presne este neviem.. lebo aj tak pojdeme niekde do podnajmu ci nieco take... na rozbeh ... lebo tu na SK ... uplne o nicom ziadne istoty ... chcela by som niekde blizsko hranic ale nemusi to byt ..ale do Viedne sa mi moc nechce... je to na mna velmi rusne ..a vy kam sa chystate.?? a ozaj skolu mas uz aj vybratu ci este len pokukavas .?

simi37
24. nov 2013

@mamilia my ideme bývať do Zurndorfu , Iba malá tam začne chodiť do škôlky ,chalani meniť školu nechcú .

megie
25. nov 2013

jeeej, ahojte
@mamilia
@simi37
@yyyyanula
som rada že je nás viac.. aj my tak niekedy budúci rok, asi až po lete, neviem..
a vy už (alebo vaši partneri) tam máte právu zabeštelovanú?? budete bývať v podnájme?...

idem mrknúť na tús kupinu že Rakousko..

megie
25. nov 2013

@mamilia my sme na tom asi tak ako vy hehe 🙂

megie
25. nov 2013

@simi37 ja som tú skupinu nenašla ☹ dáš mi link?? dik

simi37
25. nov 2013

@megie manžel ostáva pracovať na SK , ja si musím urobiť výšku 3r. Bc, aby som tam mohla robiť v zdravotníctve , tak až potom . No bude sranda 😀 . Ten šlabikar od Baričaka som už prečítala , super kniha , dik za tip ! Pa !

megie
25. nov 2013

@simi37 ked som to otvorila, vôbec tam nebolo nič, na čo by som mohla kliknúť, že pridať sa, všetko bolo šedé.. a teraz som hladala v skupinách podla abecedy, a žiadne rakúsko nevidím, ako sa tam prepána dostanem??? nerozumiem tomu..

simi37
25. nov 2013

@megie možno sa tam dá dostať len automaticky keď si das do profilu bydlisko Rakúsko ?

megie
25. nov 2013

@simi37 Môžem to vôbec spraviť ked tam ešte nebývam? (či to spraviť len na chvilku, a potom vymazať?)

megie
25. nov 2013

@simi37 huraa, už sa podarilo. Dala som si to do profilu a pridalo ma, dik 🙂

ulu465
26. nov 2013

Ahojte dievcata, mm pracuje v AT domov chodi len 1x za dva tyzdne kedze vela prevezie a teraz nastala taka situacia, ze od 14-teho januara ho zamestnavatel berie na fix, teda uz nebude pracovat cez agneturu kt. mu poskytovala aj ubytovanie, sice bude mat vyssi plat ale nebude mat ubytko...Tak teraz chce, aby sme sa tam prestahovali k nemu. Tu mame kupeny byt a nan hypo, len je to rok a pol co konecne byvame sami a velmi sa mi tam nechce, akosi sa bojim a nemam z toho proste dobry pocit...Lenze ak by si tam platil niekde najom, plus tu hypo tak to by nam uz asi fakt peniaze na to aby sme boli spolu neostali..A tu kedze je masiar, su slabe vyhliadky na dobre platene miesto aby sme zvladali utiahnut hypo...Tak babenky radte

ulu465
26. nov 2013

A este dievcata, mm si to predstavuje asi tak ze nam tam bude lepsie, bude sa nam zit lepsie, budeme mat viac penazi atd...Ale ked ved ano, ludia tam sice zarobia viac, ale su tam urcite vyssie vydavky, nie? Ja som na MD, predtym som nepracovala a teraz vybavujeme rodicovsky z rakuska, pri synovi mi ho schvalili a vyplacali do 2,5roka. tak neviem ci by sme to utiahli, aj tu si platit hypo, kedze byt si chceme nechat ako poistku a aj tam najom. byt na SR by sme sice mohli dat do prenajmu ale aj tak 😒

ulu465
26. nov 2013

@janulka8316 ahojky, to je tehotenska knizka nie? lebo odo mna pytali jej kopiu plus potvrdenie od gynek.ze som chodila na prehliadky v tehu, potrv. pre dieta ze chodi na preventivky

marlene
26. nov 2013

@ulu465 ,
no poviem ti to takto,zalezi od toho ake mate vysoke naroky 😉 byvanie v rakusku nie je lacne ak ides do prenajmu,neviem v ktorej oblasti byvate vy,ale u nas su najmy strasne vysoke . sluzby su tu drahe ,to je pravda -ja napr. si nedavam na slovensku robit vobec nic,moja kamoska co tu zije tiez tak dlho ako ja,ta ked je na slovensku ak absolvuje kadernicku,kozmeticku,pedikuru,manikuru tam 🙂
ja by som za nim isla,hlavne kvoli detom-naucia sa okrem sj aj nemcinuu,mozes ich tu dat do skoly a potom sa mozete rozhodnut .

ulu465
26. nov 2013

@marlene Ahojky je to pri Welse, Gallspach take male mestecko, hm dik za nazor, cenim si ho

ulu465
26. nov 2013

A co sa tyka reci mm po nemecky vie, robil tam cely svoj doterajsi zivot, ja tiez aj som v nem.bola sice len na 3mes. ale priucila som sa tej hovorovej a deti su vraj sikovne, aj ked syn uz bud.rok ma ist do predskolskej tak hadam by to nebol velky problem

lauraa
26. nov 2013

@ulu465 pozri hlavne ze ma manzel stalu pracu, nejaky mensi bytik na zaciatok, casom mozno vacsi, deti si zvyknu, mozno nebudete mat vsetko a budete sa musiet uskromnit ale rodina ma byt spolu , deti predsa potrebuju rovnako mamu ako aj otca....

beatka1988
27. nov 2013

Ahojte zenuse🙂 v januari sa stahujeme do Rakuska🙂 chcela by som sa vas opytat a zaroven ci mi viete poradit,ako je to s rodicakom? Priatel tam bude mat riadnu pracovnu zmluvu, tak moze si on ziadat na malu pridavky a prispevok? Tym padom ja sa toho budem musiet zriect na Svk? Trvaly pobyt budem mat sice stale na Svk,aj doktorov si budem riesit v BA.

smejkoahoj
2. dec 2013

Mamicky kojace z Viedne, mam na predaj Multi Mam kompresse na bradavky, Nuk sacka na zmrazovanie materskeho mlieka, purelan-lanolin na bradavky, ak by mal niekto zaujem napiste mi

ferihegy
8. dec 2013

Maminky rakušanky, prosím vás ak pôjdete do lekárne nepozreli by ste mi prosím koľko stojí u vás Daosin 60tbl. ? Ďakujem moc 🙂

miriam05
8. dec 2013

@ferihegy ja som za Daosin dávala cca 55 - 60e v lekárni v AT...v závislosti od lekárne

jahodka11
23. dec 2013

ahojt mamicky,
trosku sa vam sem zamiesam, ak mozem...snad mi poradite....kedze tiez nebyvate na sk, byvame druhy rok v nemecku a syn pojde do skoly tu....trvaly pobyt mame na sk v bratislave, zevraj musime chodit na preskusanie na slovensko? preco? da sa tomu vyhnut nejako? pripadne zabezpecit to tu? vopred vam dakujem 🙂

sccarlet
3. jan 2014

@suzaneee2 počuj a je nutné ísť k tomu Amtarzt ak by som si chcela vybavovať rizikové? ja som až z PO, som len na začiatku tehu, ale ak si predstavím tých 600km to bude pre mňa zabiják a navyše je to nebezpečné pre mňa aj bábo.

lauraa
3. jan 2014

@sccarlet na rizikove mozes ist az v 5 mesiaci, dalej musis mat naozaj vaznu diagnozu, uz to tu niekto pisal ake diagnozy uznavaju , mozes vsak skusit poslat potvrdenie od tvojho gynekologa k amtarzt a uvids ci ti to uzna alebo nie.... potom ti uz len ostava ak chces peniazky ist k nemu......

suzaneee2
4. jan 2014

@sccarlet Ahoj...tak ako pise lauraa...na rizikove sa da ist az od 15tyzdna..a k Amtarzt musis ist ak chces byt na tom rizikovom a brat peniazky...my sme z MI..tiez som nebola nadsena ze tam musim ist osobne ale zvladli sme to ...a to sme museli ist az do Deutschlandsbergu..🙂..takze o dalsich 600km viac..🙂..bolo to trosku narocne ale oplati sa..!!..len 2 dni behaciek a az do porodu sme mali pokoj🙂..a peniazky nam pekne posielali..tak len to pekne vybehajte🙂))..vazne sa to oplati..🙂

sccarlet
5. jan 2014

Ďakujem vám žienky za info, aj tak by som ocenila keby tu niektorá napísala nejaké konkrétnejšie diagnózy ktoré viete že uznajú, to by mi veľmi pomohlo, už som mesiac bez práce, pacientka je v nemocnici a ja som bez príjmu, bez akejkoľvek rezervy na odvody atd....čiže naj bude skúsiť vybaviť to rizikové z AT.

lauraa
6. jan 2014

@sccarlet skus precitat par stran dozadu , urcite to najdes...

lauraa
6. jan 2014

@sccarlet nämie mit Hämoglobin im Blut 8.5 g/dl mit zusätzlicher kardiopulmonaler Symptomatik
2) Auffälligkeiten im pränatalen Ultraschall mit drohendem Risiko einer Frühgeburt unter laufender Therapie (z.B. Polyhydramnion)
3) Belastete Anamnese mit status post spontanem Spätabort oder Frühgeburt eines Einlings (16. bis 36. SSW)
4) Insulinpflichtiger Diabetes Mellitus (IDDM), wenn schwer einstellbar
5) Kongenitale Fehlbildungen
6) Mehrlinge
7) Organtransplantierte (z.B. Niere, Herz) Schwangere (hohe Rate an Frühgeburtlichkeit, Wachstumsretardierung und mütterlicher Morbidität)
8) Plazenta praevia totalis bzw. partialis ab 20. SSW
9) Präeklampsie, E-P-H-Gestose
10) Sonographisch bewiesene subamniale oder subplazentare Einblutungszonen (Hämatome) mit klinischer Symptomatik
11) Status post Konisation
12) Thromboembolische Geschehen in der laufenden Schwangerschaft
13) Uterusfehlbildungen
14) Verdacht auf Plazenta increta/percreta inklusive Narbeninvasion ab 20. SSW
15) Vorzeitige Wehen bei Zustand nach Tokolyse im Krankenhaus
16) Wachstumsretardierung mit nachgewiesener Mangelversorgung des Feten
17) Zervixinsuffizienz: Zervixlänge unter 25mm Länge und/oder Cerclage in laufender Schwangerschaft
18) Grunderkrankungen der Schwangeren (internistischer, pulmologischer, neurologischer, psychiatrischer Art) werden vom jeweiligen Facharzt /Fachärztin begutachtet und selbige/r beantragt eine Freistellung, wenn tatsächlich eine Gefährdung für Mutter oder Kind vorliegt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre