Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

misel222
20. sep 2014

@duska88 Ahoj,dakujem,ale mne tam nikde nepise ze ,,pridat sa do skupiny,, a pod... neviem,nejde mi to :/

silvuska47
20. sep 2014

no ani mne to vobec nejde ☹ pridať sa do skupiny

duska88
20. sep 2014

@misel222
@silvuska47 neviem preco, oznacim vas tam, nech vas adminky pridaju, ked vam to nejde

misel222
21. sep 2014

ok,dakujem 🙂 oznoze uz je skupina preplnena :D

duska88
21. sep 2014

@misel222 vraj si musite zmenit v nastaveniach bydlisko na rakusko

silvuska47
21. sep 2014

A kde si to zmenim?alebo ako sa to zmenim?

duska88
22. sep 2014

@silvuska47 hore napravo mas moj ucet, tam v nastaveniach

anetka1978
1. okt 2014

Ahojte, najde sa tu snazilka, alebo uz tehotna , mamicka..,z okolia Rohr im Kremstal, Wels, Kirchdorf, Kremsmünster, Bad Hall, Satlett, Traun..Mistelbach.....?

margareta76
5. okt 2014

Ahojte. Viete mi prosim poradit, ze ci aj v Rakusku, v Nemecku (proste nemecky hovoriace) je nieco podobne ako na Slovensku Spievanka a Zahrajko - Spievankovo? Mojich chlapcov Spievankovo velmi bavi a vela sa z CD i DVD- cka, naucili 😉 Prosim poradte nieco podobne, ak nieco take vobec existuje aj v nemcine. Dakujem.

nika006
16. okt 2014

Ajojtee.je tu nejaka mamicka alebo snazilka z Grazu?🙂))

tamara2209
2. nov 2014

Ahojte viete mi poradit ako je to pre 5 rocne dieta so.skolkou v Innsbrucku alebo v Operperfuse?dakujem

lauraa
3. nov 2014

@tamara2209 5 rocne dieta ma povinny predskolsky rocnik takze niekde ju do skolky zobrat musia ... AK hladas statnu tak musis na Gemeinde podat ziadost ak sukromnu tak priamo do skolky 😉

tilly
18. nov 2014

Ahojte, neviete nahidou, ci v banke v hainburgu alebo v kitse nerobi nejaka slovenka? Dik

matamisi
18. nov 2014

@margareta76 ahoj je podobne od Detlev Jöcker Singen und bewegen ma viac dvd a deti tam spuevaju a tancuju ....

margareta76
18. nov 2014

@matamisi: Dakujem veeeelmi pekne, uz som myslela, ze sa mi nikto neozve. Este raz velmi pekne dakujem 🙂

mada5
24. nov 2014

ahojte je tu nejaka mamicka tehulka, ktorá zije v okoli Krems an der Donau ? Ja bývam blizko pri nom v mestecku Langenlois

michaelas13
10. dec 2014

Ahojte maminky, prosim Vás vedela by mi niektorá poradiť - vysvetliť - aký je rozdiel medzi Kassenärzten a wahlärzten? viem ze u tých "kassen" - sa udajne nedopláca nič, ale u "wahl" si človek hradi všetko sám, ale nerozumiem čo pod koho spadá, či to zahrna nejakých odborných lekárov, zubárov a či kassen - su len všeobecní alebo ako to je? dakujem velmi pekne

michaelas13
10. dec 2014

Maminky, ja by som mala ešte jednu otázočku, čo mi nie je celkom jasné a chcela by som vás poprosiť, ktorá viete poradiť. Manžel pracuje v AT, automaticky dostali kartičky Ecard aj deti a ja tiež - ja nepracujem momentálne a materská mi už tiež skončila, takže som pripoistená pri nom a bolo mi povedané - že ja si už potom tým pádom nemusim platiť žiadne poistenie. Ale tak logicky - ono mi to v podstate platí manžel z výplaty či? on má o to moje poistenie menšiu výplatu alebo prispieva tam niečo štát/zamestnávateľ? neviete mi to niekto bližšie vysvetliť? dakujem za každu info

duska88
11. dec 2014

@michaelas13 ano ako pises u Kassenarzt neplatis nic, u Wahlarzt si hradis vsetko sama, ale mozes poziadat svoju poistovnu o vratenie nejakej tej ciastky, a u Privatarzt si tiez hradis vsetko sama, ale tu ti uz poistovna nepreplati resp. nevrati nic. Kassenärzte nie su len obvodaci, ale aj odborni lekari. Skus si kuk stranku docfinder.at, najdes tam lekarov aj podla hodnoteni a pri kazdom je pisane aky Arzt to je. Ja pripoistena nie som, kedze pracujem, ale myslim, ze tvojmu mm by sa tvoje pripoistenie malo strhavat uz z platu.. ale nie som si ista.. snad ti v tomto niekto poradi lepsie 🙂

timurenko
7. jan 2015

Ahoj som tu nova chcem sa spitat mam syna ma 2 rok.so slovakom a chcem sa vydat zs rakusana a zit s nim vo wiedni budem poberat neake peniaz? Dakujem

dicinka1
15. jan 2015

baby mate v sukromnej skupine aj opatrovatelky v AT?

lucasam
21. jan 2015

@michaelas13 Ahoj🙂 Neviem ci je to pre Teba este aktualne ale stahuje sa to z manzelovej vyplaty to pripoistenie .

energitc
22. jan 2015

Ahojte,nenajde sa tu nejaka tehulka alebo mamicka co by rada dala stretko,prechadzku,atd..?
Ja som s 2 mesacnym synom pri Schwechate,ale moze byt aj niekto z okolia Modlingu...

edyta
28. jan 2015

@lucasam tak potom o kolko bude mensi manzelovy plat, ked bude platit za mna aj 2 deti?

lucasam
28. jan 2015

@edyta nie celkom som sa dobre vyjadrila @michaelas13
Ono sa to vypocitava z hrubej mzdy a su to priblizne 4%. A to ti pride domov sek z poistovne alebo si to das stahovat z uctu. A deti to neviem :(

edyta
28. jan 2015

@boldy chcem sa opytat, chcem mat dieta, a mazel bude robit v rakusku. Budem pripoistena, je lepsie najprv robit alebo aj v tom pripade dostanem matersku?

boldy
1. feb 2015

@edyta ak mate obaja v rak. trvaly pobyt a budes pripoistena ako aj chodit na pravidelne prehliadky, matersku mas narok urcite, hoci si nepracovala

barborka314
2. feb 2015

Dobrý večer dievčatá, chcela by som sa spýtať či niekto nemá skúsenosť s prácou v MŠ v Rakúsku. Aké sú podmienky prijatia a aká škola je tolerovaná teda resp. či stačí pedagogické vzdelanie s maturitou. Ďakujem pekne za odpovede 🙂 pekný deň

michaelas13
5. feb 2015

Ahojte maminky, prosim Vás, tie ktoré máte detičky rakuskych škôlkach príp. školách - máte nejaku skusenosť s povinnou sexuálnou výchovou, prip. prilišné a detailné sa venovanie tomu napr. na hodinách biologie? Dakujem!!!

mimajo
5. feb 2015

@michaelas13 som ucitelka, pracovla som roky v druzine, spojenej so skolkou, teraz vyucujem na volksschule, take nieco neexistuje!!! teda volksschule urcite nie!!!
moj syn v skolke sa len "uci" ze su veci, ktore sa robia privatne - zatvarat dvere na zachode, nechdit obzerat, resp. nejst nikde s cudzimi ludmi, nenechat si darovat sladkosti.... a to je vsetko podla mna velmi potrebne!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre