Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
25. mar 2008

Inak na Goldenes kreuz som aj ja pocula len chvalu,ale co sa tam vsetko plati?nic neplati krankenkasse?
vsetko samoplatba? 😕

maya01
25. mar 2008

Ahojte maminy,tehulky aj snazilky,

rada by som sa k Vam pridala. Ak mozem...
Nieco v skratke o mne....
V Rak. prave nezijeme,ale zila som vo Viedni skoro styri roky,bola som tam tehotna, aj som si tam maleho odrodila,aj som bola skoro tri roky na materskej. Po materskej nastala tvrda realita a to bolo pre mna najst si robotu. Kedze som zostala tehotna pocas vysokej,bolo to pre mna dost problematicke,lebo som nemala ziadnu prax. A vdaka tomu,ze mam takeho tolerantneho a zlateho manzela sme sa rozhodli,ze sa ja s malym vratim na Sk a dokoncim si skolu. Chybali mi este dva roky,jeden som poctivo dokoncila... A ten druhy a posledny som chcela dokoncit dialkovo,lebo medzitym som si nasla robotu a je tu ta moznost,ze ma v sept.,okt. presunu do Viedne,teda pevne v to dufam. Takze asi tolko o mne. A este dodam,ze mam krasneho troj,teda skoro stvorrocneho chalaniska.

Ako som si Vas tak postupne citala,docitala som sa,ze ste rozoberali temu porodnice.
Ja mozem velmiiiiiiii odporucit Göttliche Heiland v 17bez. Je to sice cirkevna nemocnica ale nemusite byt katolicka ani nic podobne. Velmi zlaty doktori a aj sestricky (medzi nimi aj cesky a jedna slovenka ta nebola az taka ok.)
Je to mensia nemocnica a je dost rodinna. Takze mozem vrelo odporucit. A co sa tyka gynekologa ja som mala jedneho v 15bez. Dr.Franz Muth. Tiez vrelo odporucam. Dlhe roky robil primara v Elizabeth Spital (15.bez.)
Tak Vam zatial prajem vsetkym pekny vecer. A dufam,ze budem mat sancu sa s Vami spoznat aj osobne 🙂

wienika
25. mar 2008

ahojte nove babulky....vitajte....
bejby, ja som rodila v goldenes kreuz a bola som nadsena..... 🙂 uzasny personal a sluzby ako v hoteli....ale myslim, ze som to tu uz niekde pisala......ak mas cas, pozri si starsie prispevky, asi z februara, odvtedy som totiz registrovana na mk
aj gynekologa mam uzasneho, v 8 bezirku....mozem dat kontakt.....ja som 1 krat v zivote spokojna.....

maya, tak ty si uz skusena mamina a ozaj mas stastie, ze mas takeho muzika....a on zije s tebou na sk alebo v rakusku?

tak dufam, ze sa teda uvidime......

ronnda, tu hrcku som si vsimla len nedavno, ockovanie bolo pred 3 tyzdnami, ale mas pravdu, zavolam radsej doktorke...aspon budem kludnejsia....

jasterka, nepoznam, ale ked to mozu aj kojenci, tak to bude urcite ok.....drzim palceky.....

wienika
25. mar 2008

ronnda, pridala som fotku so zubkami 😀 .....snad je to dobre vidno....a vy co? este nic?

ronnda
26. mar 2008

dobre dopoledne, vitejte bejby a maya!
wienika - fotky jsou uzasne, Lea je moc roztomila, zoubky videt jsou 🙂 doufam, ze budu moct taky brzy ukazat fotku ze zoubkami, ale u nas porad nic...
volala jsi uz doktorce kvuli te boulicce? dej pak vedet.

wienika
26. mar 2008

ahoj ronnda,manzel volal s doktorkou, povedala, ze ak tu hrcku nie je vidno, tak to bude asi nasledok ockovania.....asi...hmm..nevadi, aj tak mame v utorok termin, takze to uvidi a povie.....mala nevyzera, ze by ju to znervoznovalo....dnes sme mali v noci rekord...taka som bola vyradostena....prvy krat vypila 230ml mlieka.....skoro som odpadla....cez den ledva 130ml..a menej....aspon v noci sa dobre napapa.....
a dnes zjedla tiez prvy krat stvrtku nastruhaneho jablka...pred tym jedla z ovocia len banan....a tie ovocia v poharikoch jej vobec nejdu....vsetky som musela zjest ja 😉

tinavieden
26. mar 2008

ahojte bambulky.Tak aku ste mali noc?My taku no nic moc. Vcera na poradni som sa pytala doktorky,ze preco sa mala tak casto budi a ci potrebuje este v noci papat. Ja som jej davala vzdy ked sa zobudila takze sa budila zo zvyku. Tam mi doktorka povedala,ze ju v noci uz kojit nemam.Tak mala zaspala o 22.00 a zobudila sa o 2.30 s tym,ze som jej nedala papat len som ju utisovala skoro hodinu a nakoniec som jej dala papat a spala potom do 7.30.Tak neviem ci ta teoria,ze jej nemam davat v noci jest je spravna. Kojite v noci?Ja myslim,ze raz za noc jej budem davat ved je to predsa lepsie ako keby som ju mala utisovat hodinu a bola by nepokojna 😲

ronnda
26. mar 2008

wienika - tak aspon jsi klidnejsi a kdyz ji to neboli, tak snad to bude opravdu po tom ockovani a v utery to doktorka prohledne. my mame taky v utery termin u doktora 🙂 mne uz mala mlicko moc nepije, pres den jen jednou odpoledne, pak jednou v noci a rano uz ji to spis nutim, moc nechce, budu ji uz asi davat jogurt s ovocem. jinak papa moc hezky (a hoooodne!), je schopna snist celou sklenicku ovoce i zeleniny, vecer plny talir kase.

tina - ja jsem taky slysela, ze se deti budi ze zvyku, ale nezkousela jsem to nedat ji napapat, ona se totiz budi jen jednou. ale ja nekojim. ale prijde mi, ze kdyz se vzbudi, tak je proste hladova a nevim, jestli ji trapit a nedat ji napapat, kdyz ma hlad, vazne nevim...

jinak dnes jsme meli v noci taky rekord - mala spala 11 hodin v kuse! usnula uz v 18 hodin a vzbudila se az v 5 hodin, pak se najedla a spinkala jeste do pul sedme.

wienika
26. mar 2008

ahoj tina, ja uz tiez nekojim, kojila som do 6 mesiacov a v noci raz jedla. aj ja som pocula, ze take dieta by uz v noci nemalo jest, ale ja som stastna, ze mi aspon v noci je, ked cez den mam problem do nej nieco dat. raz za noc to nie je take zle.....mne sa niekedy ani vecer pred spanim nenaje, napriklad posledny krat si da mliecko okolo 17tej a potom uz nechce..tak okolo roku by uz ale ozaj deti mali prespat celu noc bez jedenia.....no len neviem, ked nam to pojde takymto tempom.... 😒 ked sa vam deticky dobre napapaju pred spanim, tak skuste pomalicky zacat v noci s cajikom a potom neskor uz len s dudlikom..aspon tak som pocula..

ronnda, super, ze ti tak krasne spala....ja sa tiez dnes nestazujem, zaspala o pol osmej, o 23.30 som jej dala mliecko a spala asi do 6tej..potom som jej dala dudlik a spala asi o siedmej.....

wienika
26. mar 2008

inac som zvedava ako tie nase babulky budu na seba reagovat ked sa stretneme...moja mala zboznuje sestrinho 4rocneho, uplne besnie ked ho vidi....
ked pridu aj viedencanka a maya, tak som zvedava na reakcie.....uz akosi skoro lea reaguje na chlapcov, ze? 😉

tinavieden
26. mar 2008

ronnda tiez si myslim,ze je to dost "tvrda metoda"nedat jej v noci jest predsa moze byt aj smädna.Takze raz v noci jej budem davat ale castejsie asi nie.My mame aj taky problem,ze mala mi nezaspi sama v postielky vzdy len pri mne v posteli musi ma citit.Ked zisti,ze je sama v postielke tak zacne plakat a ako nahle ju zoberiem ku sebe je hned kludna.
Zaspia vase deticky uz same?Alebo im musite pomoct?
Ronnda super uspech 11 hodin vkuse spat o tom mozem len snivat 😢
Ale tak uz som rada,ze sa nebudi kazde dve hodiny ale len raz za noc to povazujem za velky uspech.

wienika
26. mar 2008

tina, mne moja spi od narodenia sama v postielke...vecer, si obcas poplacka, resp.pomrnci, dam jej dudlik, niekedy aj 3 krat musim prist, niekedy sa este sama pohra a zaspi....po nocnom papani ju zasa dam do postielky a spi dalej, je to len vec zvyku, ty si si ju naucila takto, asi to nebude lahke....aj ked som kojila, vzdy v posteli, ale posediacky,aby som nezaspala a ked dopapala, tak sup do postielky....praveze moja nezaspi ked som pri nej..aj cez den najlepsie spi sama.....skusala som ju par krat tak uspat, ze som si k nej lahla a vadilo jej to....niekedy ju este davam spinkat aj do kocika, ale stale menej, lebo sa bojim, ze z neho vypadne, tak sa dviha.....
j

wienika
26. mar 2008

ozaj citali ste, ze dara rollins ma dievcatko? vola sa laura.... 🙂

ronnda
26. mar 2008

tak nase mala spi take od malicka v postylce, jen kdyz jsme nekde na cestach a spime jinde, tak spi s nama v posteli, protoze v postylce v cizim prostredi nemohla usnout a pak se vzbudila a lekla se kde je a plakala. jinak ona proste vypada spokojene ve sve postylce, bereme si ji k sobe rano kdyz se vzbudi a tak pul hodinky si s ni jeste hrajeme nez vstaneme.
taky jsem zvedava, co na sebe nase dedicky budou rikat az se setkame 🙂

ronnda
26. mar 2008

je tak to jsem nevedela, zrovna dnes jsem si na daru rollins vzpomnela, hezke jmeno, puvodne pry chtela holcicku polmenovat matylda 🙂

wienika
26. mar 2008

ronnda, presne...aj my si ju rano dame k sebe a trosku sa hrame..popritom mi vytrha vlasy a doskrabe tvar, ale to neva...ona moze... 😉 ale nie, vzdy jej poviem, ze,, nono,,a kuka na mna, ale nepusti....

ano, chcela matyldu alebo huga....laura je pekne meno..aj ja som nad nim rozmyslala... ale manzel nechcel....
ze rodila cisarskym a babatko nema ani 3 kila..viac nenapisali, mozno na nejakom ceskom serveri bude viac...ja som to citala na bleskovkach......a aj tereza pergnerova porodila dievcatko, ale to urcite vies.... 😉

ronnda
26. mar 2008

wienika, nic nevim, jeste ze me informujes 🙂

maya01
26. mar 2008

Ahojte kocky,
dakujem za privitanie.
Manzel cez tyzden nebyva s nami,chodi len na vikendy ☹
Ale uz to nebude dlho trvat,ako som uz spominala,chcela by som aby ma z roboty prelozili do Viedne,tak dufam,dufam,ze to klapne....
Inak robim pre jednu poistovnu (najväcsiu v Rak.) otvorila si tu pobocku,robime len pre Rakuskych klientov.
Ozaj v akych bez. byvate? No my sme byvali v 15,ale tam sa mi moc nepacilo....
Teraz by som preferovala tak 17,18,19...
Super,ze Vase male vam takto super same spinkaju. Moj maly zo zaciatku spaval sam a odkedy ma vlastnu izbu,tak ani za svet 😠 Cez tyzden sa to este da, ale cez vikendy sa tlacime traja na jednej postely 😒
Idem este pracovat...
Pekny dnik.

tinavieden
26. mar 2008

wienika ono to u nas fungovala istu dobu,ze pekne zaspala v postielke a spala tam aj ale neviem co ma teraz za obdobie chce by len pri mne ak ked zisti,ze je sama v postielke tak strasne place. Aj som ju nechala plakat ale srdiecko mi pukalo od zialu ked tak plakala a zobrala som si ju k sebe.Ja by som jej aj dala caj v noci ale nas problem je aj v tom,ze mala nechce ziadnu flasu ani cumel proste vsetko odmieta a to sme skusali rozne druhy cumlov proste jej to nechuti...niektore kojene deti odmietaju cumel lebo je ine ako bradavka a nasa Leni patri medzi tieto deti...takze vsetko jej davam len lyzickou 😲
Aj Ja som zvedava ake budu nase babulky ked sa stretnu mame vsetky dievcatka ronnda, ty a Ja v rovnakom veku to bude zabava.
A ano Rolincka mam Laura velmi pekne meno-chcela som dat aj Ja mojej malej ale manzelovi sa nepacilo 😝

wienika
26. mar 2008

ahoj maya...tak to by bolo fajn, keby si prisla do viedne byvat....ja byvam v 18tom, ale chceli by sme si ist do 19teho, tam je krajsie, hlavne zelen...

tina, nastastie my sme nemali nikdy problem prejst na flasku a opacne, odstriekavala som si a tak som to striedala, raz prsko raz flaska....
mozno ma teraz take maminkovske obdobie, aj moja je teraz taka, ale hlavne cez den..stale chce byt na rukach a mrnci.....

ronnda, ja si kazdy den citam bleskovky, aby som vedela, co sa deje na sk a vo svete...je to hlavne taky bulvar, ale daju sa tam najst aj dobre informacie...
ak chces byt informovana o nasich a ceskych ,,celebritach,, 😉 tak si to pozri.....

maya01
26. mar 2008

Ahojte,

wienika,19bez.je super,tam by som tiez rada isla. A chcete kupit byt(dom) alebo do prenajmu?
Ja uz riesim tuto dilemu veeeeeeeelmi dlho. Ale vzdy mi z toho vyjde,ze asi sa oplati viacej kupit...

Ozaj o chodievate niektora aj do centra Slovakov vo Viedni?
Ja som tam este nikdy nebola,ale maju na nete aj svoju stranku.
Vzdy su tam nejake programy,minule bol Majster En a dokonca aj Robo Opatovsky 😎
Myslim,ze maju aj Spielgruppe pre deti a vela ineho.....
No ked sa vratim do W,tak sa tam pojdem urcite pozriet.
Nikdy mi ani nenapadlo,ze taketo nieco moze byt,ja ked som zila vo Viedni,tak som bola s malym vzdy sama a nemala som ziadnu kamosku,len svagrinne.....
Je to super,ze si moze mamicky aj ked len cez net vymenit inf. a skusenosti a sem-tam sa aj stretnut....

maya01
26. mar 2008

A ozaj ako sa rozpravate so svojimi detami?
No ja sa teraz s malym aj po nemecky,sice by som nemala.....
Ale bojim sa ,ze ked pojde do skolky nebude nic rozumiet....

wienika
26. mar 2008

maya, my by sme asi tiez radi kupili, len v 19tom su straaasne drahe....sale manzel ma realitku, takze sa na tom pracuje.....i ked kvoli robote mi vyhovuje byt tam, kde sme teraz...mam to len 2 zastavky u bahnom alebo 12minut pesi...a mala bude chodit sem aj do jasli, takze to mam vyslovene po ceste..... akurat teraz je to zle, ked s nou chodim na prechadzky, nemam kde...parky mam daleko

to centrum nepoznam....iba ceske, ale len zvonka, ked chodim na spcirky.....noooo, to by nebolo zle tam ist....nemas nahodou link?

ja s malou hovorim len slovensky....aspon sa snazim...iba u doktorky alebo medzi ludmi obcas poviem nieco nemecky, aby to nebolo blbe....muz s nou nemeky...on totiz slovensky ani slovo...no, jedno asi vie.... 😉 on tvrdi, ze slovnscina je straaasne tazky jazyk....aj mu verim, ale keby sa aspon trosku snazil..jedno slovo denne by stacilo....aspon nech ma slovnu zasobu, aby vedel o com sa rozpravame, ked sme v blave...s mojou mamou sa bohuzial nevie porozpravat....tak musim vsetko prekladat...to mi je trosku luto....ty mozes s malym hovorit nemecky, ved v skolke sa aj tak rozprava slovensky, tak aby uplne nezabudol...s manzelom ako hovori?

bejby29
26. mar 2008

Kocky, vy ste take zlate, dakujem za privitanie.. A dakujem za odpovede, dnes som volala do Goldenes Kreuz a uz som si spravila aj termin, tak sa velmi tesim. Momentalne sa stahujeme zo Spanielska na rok do Viedne lebo je to nas druhy domov, teda treti a ja mam vsetkych doktorov tu ☹ Goldenes som nasla na internete a pocuvam len same chvaly - som velmi rada, lebo my byvame v tretom a tak to nemam daleko..

silvia2406
26. mar 2008

ahojte dievcata, tak my, teda ja a boldy, sa k vam vo stvrtok pripojime na stretko, dufam, ze nas zoberiete zo sebou 😀
už sa tesime 😵

wienika
26. mar 2008

silvia a boldy, to je uzasneee...super, tesim sa, ze sa zoznamime.... 😉

bejby, ty si riadny svetobeznik....a ked odrodis babatko, kde sa potom s nim usadite?
goldenes nie je moc blizko tretieho bezirku, ale aj tak ho vrelo odporucam....boli tam so mnou baby z roznych a este vzdialenejsich bezirkov, ved to je jedno....len nech sa ti tam paci, tak ako mne 😉

viedencanka
26. mar 2008

Ahojte dievcata,

ronnda a wienika- pozerala som si vase albumy- dcerky su hrozne zlate,krasne. To budem musiete prist na to stretnutie v kazdom pripade, moj Martinko z nich bude urcite hotovy...on si stale vsima blondinky a hlavne s dudlami...

Inak ja som dnes vyuzila cas ze som doma na PN a Martinko v skolke,tak som cely den upratovala,triedila hracky,cistila. Normalne sa z prace vraciam okolo siestej a to uz nemam cas ani chut sa pustat do upratovania.

Pisete o nocnom krmeni vasich babatok. Moj Martinko- kojila som ho 7 mesiacov- zacal spavat v postielke az ked mal 10 mesiacov, aj cez den nebolo uniku- len v kociku, alebo so mnou v posteli. A to som prvy mesiac vsetkym zakazala brat ho na ruky ked sa rozplace, aby si nezvykol, ale jednoducho sa nedalo nic robit. V noci som ho kojila kazdu hodinu.Detsky lekar mi vtedy povedal, ze to nie od hladu, ale ze je jednoducho velmi citlivy a pokial ho kojim, bude chciet by stale nalepeny na mne. A tak naozaj asi 2 mesiace potom ako som prestala kojit, lebo som jednoducho uz nevladala byt celu noc kazdu hodinu hore, az potom zacal spavat v postielke. V postielke bol potom velmi spokojny a aj ked sa zobudil, zacal sa hrat a vobec ma nevolal. V 1,5 rokoch sme ale na nejaky cas odisli do Talianska a tam sme mu dali postielku do detskej izby a z toho dostal sok a odvtedy v postielke uz zase nespaval. Ale v pohode,odvtedy spava bud sam vo velkej posteli, alebo - ked je tu cez vikendy moj muz, tak chce byt s nami , tak sa tlacime vsetci traja- on na mna velmi ziarli, vsetkym zdoraznuje, ze " mama je len moja"- je to velmi mile.

maya01
27. mar 2008

Dobre ranko prajem,
ja uz zarezavam v robote 😖
Wienika,takze manzel ma realitku.... 😉 Tak potom by sme sa mozno nanho aj obratili... 😵
A kde robis? Nejak mi to uslo.... 😅
Viedencanka ak som dobre pochopila,tak ty mas tiez troj rocneho chlapceka.
Konecne niekto s chalanom,moj maly je len na baby zatazeny,on by sa aj s babskymi vecami hral...
A teraz ma strasneeee obdobie,obuva si moje topanky,berie mi kabelky,ked sa mu podari,tak aj ruze... 😀
Kde robis,ked chodis tak neskoro z roboty domov a ako to riesis s malym. Da ista dilema nas caka o par mesiacov,tak sa chcem inspirovat.
A este k tej nemcine,mne tiez detsky lekar povedal,ze sa mam s malym len materinskym jazykom rozpravat,aj som sa,ked sme zili vo Viedni,ale teraz sa bojim aby nezabudol nemcinu a aby nemal problemy v skolke. Moj muz tiez len po nemecky,ale len cez vikendy a to nestaci.... On vie nieco aj po slovensky,rozumie vela,ale hovorit sa hanbi 😅
Pekny dni

maya01
27. mar 2008

Este som zabudla napisat tu stranku www.slovaci.at
Pa

maya01
27. mar 2008

Este jedna otazocka n wieniku. Nema nahodou manzel aj nejake ponuky na nete,co sa tyka bytov at.?
Ak ano,tak napis,prosim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre