Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
27. mar 2008

super, takz si 3 roky neoddychneme? to je pekna vyhliadka 😉 ja uz teraz nevladzem ked sme len doma....a co potomked zacne chodit...len nech sa este poplazi.....vyzera ako raupe....dviha ritku a nohami sa odrazi...no zlata...

maya,manzel by chcel vo viedni alebo smer klosterneuburg...on vyrastol v grinzingu, tak mu je to blizke....
to, ci maju tehu modu v zare neviem, myslim, ze nie...aspon som nikdy nevidela...ale mozem poradit jeden boutique v 9tom bez. super veci...ja som si aj tak kupila len 2 nohavic na gumu, 1 tristvrtove jeansove´a 1 dlhe na chladnejsie pocasie. ostatne som si pokupila v H&M lacne sirsie tricka, ktore som uz aj vyhodila a v blave u cinanov, platene tristvrtaky na gumu....a bolo...saty to istili, lebo som rodila v auguste...
no a moja manzel sice nie je talian ale temperantu ma na rozdavanie, ved on okrem 2 robot chodi 3-4krat do tyzdna hravat futbal a niekedy aj tenis.....a furt nema dost...takze mne je uplne jasne, po kom to dieta je take zive...inac, mamina mi hovorila, ze ja som tiez nebola anjelik, nasi vzdy vraveli, ze ,,tam kde stupis, tam ani trava nerastie...asi tak...mozem sa potom cudovat... 😉

viedencanka
27. mar 2008

Bejby - dakujem, to som rada. Ja totiz pre mna najradsej nakupujem v Zare, ale naposledy som tam bola zaciatkom januara, ked ma este Teho-oblecenie nezaujimalo, tak teraz tam musim ist. Uz mam len jedny nohavice,ktore obleciem, a v sukniach sa mi moc nechce chodit, nie som ten typ.
Maya- pocula som aj ja uz niekde ze ten 3d ultrazvuk moze sposobit prehriatie brucha, preto by sa nemal robit dlho, mne to naposledy robili necelych 10 minut,tak snad to neuskodi.
V pondelok idem na MKP- na sono, uz sa velmi tesim, ale aj zaroven, ako pred kazdym vysetrenim som nervozna ci je vsetko v poriadku. Kym to babatko nie je citit v brusku, je to zvlastny pocit, ci je vsetko v poriadku. Vzdy mam totiz na mysli moju kamaratku, ktorej prednedavnom- v osmom mesiaci- v brusku babatko zomrelo. o nesmiem na to mysliet, treba byt pozitivny a tesit sa z kazdeho dna.

bejby29
27. mar 2008

Ja mam tiez rada Zaru, tie rifle, co mam odtial su cierne a sede a mali aj pekne tmavomodre ale tie boli dole uzke do ciziem a tie sa tak hodia na zaciatok tehotenstva.. Tak dufam, ze si nieco pekne vyberies 😉
Inak aj Bennetton, ako ste tu spominali ma naozaj pekne veci

tinavieden
27. mar 2008

TAk sme spät s prechadzky. Bolo super, pocasie je ozaj krasne no konecne lebo mi uz dost islo na nervy to sychrave,uprsane pocasie.
Leni mi v kociku prespala skoro 3 hodiny a teraz sa pekne hrajka.Ozaj sedia uz vase deticky?Leni troska ale este nie sama len tak 2-3 sekundy a uz ju vala ale zato uz pekne stoji samozrejme nie sama 😀
Ako vas tak citam tak tie podmienky v inych statoch nic moc to som rada,ze som tu v Rakusku 😀
Ist pracovat ked ma dieta len 6 mesiacov povazujem za dost skoro ved to prave v tomto obdobi nas krpci najviac potrebuju.
Ozaj viedencanka prides na stretko?Bejby Ty asi nie kedze nie si tu vo Viedni hm?
Ozaj a co je s Twix ta sa uz davno neozvala ale mozno nas cita na mobile takze by mohla napisat ci sa prida na stretko hm.Twix kde si?? 😲 Asi Ta to tehotenstvo riadne unavuje...

A co ostatne bambulky kde ste?Rada by som zajtra nahlasila pocet ludi co pride na stretko kto sa este prida?

maya01
27. mar 2008

Tina s nami nemusis pocitat,kedze sme na Sk,ale pevne dufam,ze na buducom stretku nebudeme chybat. Rada by som Vas vsetky spoznala. Ste mi sypaticke.... 🙂

ronnda
27. mar 2008

tak my uz jsme taky zpet z prochazky, presne tak tina - konecne takove pocasi! mala byla dnes ve velice dobrem rozpolozeni, nechala mi dokonce i v obchode zkusit si nejake obleceni, porad se smala na vsechny kolem, no je to nejspis tim, ze se dobre vyspala pres poledne - 2 hodinky, to mi normalne nikdy nespi. v kocarku si pospala jeste dvacet minut a ted si hezky hraje, tak dnes pujde spat snad pozdeji, chodi v posledni dobe uz v 18 hod., no a dnes uz byla pred sestou vzhuru ☹
tak doufam, ze se stejne dobrou naladou dorazime i pristi tyden na stretko 🙂
twix tu myslim psala, ze zustane po velikonocich na SK, ale urcite nas cita, zdravim te twix 🙂
ja jsem si tehu obleceni nakupovala v h&m a c&a, byla jsem spokojena.

tinavieden
27. mar 2008

no skoda maya,ze nie si vo Viedni ale ked tu budes tak urcite "spachame" dalsie stretko.

maya01
27. mar 2008

Ok,uz teraz sa tesim.

bejby29
27. mar 2008

Kocky, aj ja by som vas rada spoznala ale vo Viedni budem az v stredu vecer ☹ Ale snad to nie je posledne stretko, hm?

wienika
27. mar 2008

tak ja som uz tiez hotova, trosku som upratala, lebo nam v dome nieco montuju, vsade prach a vsetko mame v byte. dokonca som zrusila upratovacku, ze to nema zmysel chodit, ja musim tu zem skoro kazdy den umyvat...no na porazku. aj tak ju chcem uz zrusit uplne, len mi je jej luto, stale place, ze nema peniaze a nezabudne poznamenat, ze esteze ma mna. ja som si ju najala, ked som bola asi mesiac pred porodom, vtedy som nevladala upratovat, mame dost velky byt. no a teraz ju nedokazem ,,vyhodit,, aj tak si najradsej upratujem sama....joj zasa sa rozpisujem.
to mne tak dlho lea nespava ani vonku ani doma....maximalne hodinku....aj to som vdacna....
ronnda, ked sa ti nici zobudi rano okolo siestej, vstavas s nou? alebo si este pospis dalej?
ja tym, ze chodim neskoro spat, pre mna je to utrpenie tak skoro vstavat.....a cez den uz nezaspim....

maya, dufam, ze sa na dalsom stretku uvidime....a so samkom 😉

rosi
27. mar 2008

Caute kocky, ako vidim, celkom sa to tu rozrastlo a rozkecalo 😉
Silvia, gratulujem k diplomovke a drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 🙂
Jasterka, tebe taktiez drzim palce a super, ze sa citis lepsie a srdiecko bucha ako hrom 😵 Davajte si babule vsetky pozor na vase bruska a ich krasne prekvapenia 😵
Rada by som sa taktiez s Vami stretla, ale pracujem do 17 a na druhej strane to tu viac menej len sledujem a menej prispievam 😒 lebo vlastne este nemam o com...deti zatial este nemam a bohuzial ani fazulku v brusku 😔
Ale aspon sem z casu na cas mrknem, aby som bola informovana, keby ten bocian zabludil strastnou nahodou aj ku nam 😅
Prajem Vam vsetkym pekny vecer 😉

tinavieden
27. mar 2008

bejby29 ale stretko je vo stvrtok takze ked prides v stredu vecer tak by si to stihla hm?
Rosi nevadi,ze nie si tehulka ani mamicka ale si snazilka 😉 a kludne sa k nam mozes pridat neboj urcite nebudeme hovorit stale len ako to ja nazyvam o "plienkovych"temach.
No o 17.00 tam uz asi nebude to je fakt 😔

maya01
27. mar 2008

Wienika,upratovacka.... nechaj si na nu este kontakt,ja budem urcite potrebovat,ked sa budeme stahovat a sem tam aj okna umyt...
A ako ste dopadli pri obhliadke pozemku? Aj ste nieco vybrali?
Bejby a v kolkatom si mesiaci(tyzdni)?
Rosi a tebe drziiiiiiiim balce nech ti to s babenkom vyjde,na svete nie je nic krajsieho.... 😵

wienika
27. mar 2008

maya, dobre, ked budes potrebovat nie je problem. ona je ceska, takze sa,, domluvite,, 😉
ten pozemok,manzelovi sa to paci, je tam aj taka chatka, ale ta pojde dolu...asi to vezme...tak uvidime....

bejby, ano, kedy mas vlastne termin?
rosi, drzim palce s tehulkovanim......

maya01
27. mar 2008

V ktorom bez. sa to nachadza?
A chcete stavat tehlovy alebo date si urobit montovany?
Mne by stacil aj bytik ktory by mal zahradu... 😉

wienika
27. mar 2008

v 19tom....döbling

wienika
27. mar 2008

ja neviem ake plany ma ten moj pochabel....ak to kupi, chce asi rok pockat, pospekulovat, co bude najlepsie a tak....krasny pozemok, vyhlad na dunaj no nie zle....

maya01
27. mar 2008

Jeeeej to musi byt super pozemok. 19.bez.je asi najlepsi vo Viedni.Budete mat super byvanicko.
A myslim,ze pre deti je zahrada super vec,vypustis von a mozu sa hrat,hrat a hrat a ty nemusis mat strach,ze sa nieco stane.
Tak drzim palce aby vam to vyslo.
Malinka uz spinka?
Moj maly pozera este SpongeBob a potom ide haja(bez toho by ani nezaspal,je do toho zplazneny...)
A ja sa rozhodujem ci budem pozerat Ordinaciu alebo Germany next Topmodel 😉

jaruskawien
27. mar 2008

Ahojte,

tak po dlhej chvilke opat nieco pisem, mame sa dobre , deti vystrajaju 😀 a mamina sa chysta na prvy den v praci , aj sa tesim aj mi bude smutno , ale budem pracovat od 9 do 15 tak hadam to nebude az take zle .

Pozdravujem aj nove baby a vidim ze sa chysta stretko , ak nam to vide tak sa rada pridam.

Vidim ze sa tu rozobera velmi pre mna zaujimava tema byvanie...ja som blazon do tychto veci...malovanie , ladenie montovanie to je moje.....

Ked sme dosli do Viedne tak sme byvali vo velkom byte v 2-ke, akurat som dnes prechadzala autom okolo a tak som si pomyslela boze aka som stastna ze tam uz nebyvam, nepacilo sa mi tam , hrozne mestke, ruch , spat sa tam nedalo.....potom sme sa prestahovali do domu v 22-ke a minuleho roku sme kupili dom v 22-ke.
V 22-ke sa mi strasne paci hlavne v casti v krorej byvame my , je tu krasne zelen, ihriska , donauinsel poblizku a mame asi 5 minut pesky obrovske jazero ktore vyuzivame cely rok ,je to uplne suprove takze ja by som 22-ku nemenila za nic nasvete.a je to tu strasne medzinarodne co sa mi tiez paci.
A aj nas domcek sa mi tiez paci :O) , uz je konecne vsetko ako ma byt, mi sme si ho dali postavit na kluc a vyhli sa nejakym sedeniam v nedorobenom dome , to by som ja uz nechcela, akurat s kuchynou sme mali nejake nejasnoti ale inac vsetko ok.
Pracujem rada na zahrade a deti zboznuju byt von , som tu stastna a konecne mame nas domov taky aky sme si ho predstavovali.

No ale aby som neodbocovala od temy, baby boli obe chore, Jessica uz opat po Velkonocnych prazdninach v skole a Emmka bola zaockovana proti kliestom a moc dobre to nezniesla . O mesiac nas caka este jedna davka a potom to mame za sebou.

Tak zdravim vsetki zname a nezname baby a dufam ze sa stretneme na stretku ak mi to teda vide.

Prajem krasny vecer
ahooojte
JARKA

wienika
27. mar 2008

je, ale je tam straaaasne vela roboty....je to zanedbane,zarastene...a to este neviem, ci tam budeme byvat, to bude trvat roky....ja som na gürtli celkom spokojna, az na ten hluk z premavky. kazdy vikend chodim domov k mame, tam mame dom so zahradou....tam si to ozaj uzivam...

mala uz spi, konecne, posledne dni je hrozne nespokojna, neviem, ci uz jej nejdu aj horne zuby, dolne ma uz 3 tyzdne 😀

uz sa aj ja tesim, ked bude lea kukat telku, aspon sa zabavi sama....
ja si pozriem ordinaciu az zajtra, mne ten live sendung nejako blbne a vzdy 10 minut pred koncom sa zasekne. a ked to kukam z archivu, tak mam vacsi obraz.....a vidim lepsie na tomaska 😎

tak pekny vecer vsetkym 😉

maya01
27. mar 2008

Ahoj Jarka,
tak od teba budem tiez cerpat inspiracie na byvanie...
V ktorej casti 22 byvate presne?
A su tam aj nejake volne pozemky alebo domy na predaj?
Juuuuj ja som strasne zvedava,ale musim sa popytat na vsetky strany,lebo ked uz sa raz do W.vratim,tak sa mi uz nechce viacej krat stahovat,raz a potom staci.
Ste spokojni s montovanym domom?
Ozaj a mas nadherne dcerky.
Tak pekny vecer.

wienika
27. mar 2008

jarka ahoj,
tak fajn, aspon sa budem mat s kym radit, ked to bude aktualne. tiez som pocula, ze 22 je super, hlavne ked byvas v zelenom.... 😉 to je super, ze ste stale vonku, najlepsie pre deticky....uvidime ako to nam dopadne....

prajem tvojim dievcatkam skore uzdravenie a dufam, ze sa v ten stvrtok stretneme...a drzim palce v praci.... 🙂

jaruskawien
27. mar 2008

Ahojte

ake expresne odpovede :O))
Byvame v casti Breitenlee, mi nemame montovany dom je murovy , na montovany by som sa asi nedala nahovorit mam to dost prestudovane :O)))

Ked sa mi podari tak pridam nejake foto :O)

maya01
27. mar 2008

To by bolo super,ale skus to radsej dat na Modru strechu. Neviem ci ti na koniku nevymazu....
Tu je to len o detoch a tak....

bejby29
27. mar 2008

Kocky, ja mam termin 14. maja cize som tak v 33. tyzdni. Bude to dievcatko - Natalia 😉

maya01
28. mar 2008

Dobre rano prajem,
dufam,ze ste sa vsetky vyspali do ruzova a aj deticky....
Bejby tak tebe sa to uz rychlo blizsi,tak drzim palce. A zase dalsia baba...
Jarka a ak sa smiem spytat...kde robis?
Pekny den Vam prajem.

twix
28. mar 2008

ahojte dievcata! my sme sa vcera vecer vratili z blavy, tak si vas musim precitat, nech viem, co mate nove. moja mala ma dnes narodeniny, tak som z toho nejaka rozcitlivena a stale spominam, ako som ju pred rokom porodila. prajem vam pekny a pohodovy den!

jaruskawien
28. mar 2008

ahojte ,

dobre ranko, u nas vsetko v poriadku len to tu vsetko organizujem lebo muzik odisiel z jeho klubom kde chodi behat na wellness vikend , som ho pustila 😀 nech si oddychne ,ale este ze je tu mama a skvel vyvara 😉

Maya01 ja som momentalne este na materskej ale od 14-teho aprila nastupujem do mojej novej robotky, budem pracovat ako Head of Customer Services in Vienna pre jednu velku medzinarodnu firmu do konca roka na 30 hodin potom si to mozes dat na 40 alebo na 20 hodin ako mi to bude vyhovovat.
V podstate sa uz strasne tesim , bude to zmena ale pre mna urcite pozitivna,ja som pracovala aj pred tym ale bola to iba praca z domu , ale praca z domu to je praca osamela a nebavilo ma to ja poptrebujem vypadnut medzi ludi .... a kedze tu byvaju moji rodicia tak sa mi mamina bude starat o EMku takze v pohodicke mozem pracovat bez nejakych vacsich starosti...

Bejby tak 14 maja no krasny termin ....narodi sa krasne vonave rozkosne dievcatko , bude to nadherne , drzim strasne paste.

Zelam krasny den vsetkym cez vikend sa chystam na Donauinsel na korcule ak b mal niekto chut sa pridat dajte vediet 😀

ahojte
Jarka

jaruskawien
28. mar 2008

TWIX tak krasne narodeniny uzite si to a malinku vybozkavaj 😀

Vsetko len to najlepsie.....HAPPY BIRTHADAY TO YOU ; HAPPY BIRTHDAY TO YOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

od bab z 22-ky 😉

wienika
28. mar 2008

dobre ranko prajem...hmm, neviem ci som vyspata do ruzova, ale moja dcera urcite..ja mam tak trosku zelenkasty odtien....este ze su tie make up-y 😎

bejby, gratulujem, tak to si uz ozaj blizko...ak mozes, tak hod nejake foto do albumu, nech vidime bruchanu 😀 ...ostatne babulky maju zatial len fazulky, im este nic nie je vidno... 😉
natalia je pekne meno...

no baby, maya a viedencanka...to bude dievcat na vyber pre tych vasich krasavcov.... 😉

dufam, ze sa tehulky dobre citia aj dnes a deticky nech nas posluchaju..... 😉
prajem pekny dnicek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre